PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aktif satış danışmanlığı hakkında

Tugral
16-07-2012, 11:42
Arkadaşlar bazılarının bildiği üzere uzun süre prodüksiyon işleriyle uğraştım. Antalyada bir noktayada geldim kendi adıma fakat artık iş değişikliğine karar verdim. An itibariyle FORD AKTİF SATIŞ Temsilciği yapmaktayım. Bu iş hakkında bilgi sahibi olanlar varmı? Yorumlar nasıldır , neler önemlidir, uzun soluklu bir işmidir nedir ne değildir. Tedirginlikler olsada ben böyle ani kararlar verip anında uygulayan birisiyim. Yorumlarınız nedir bu iş alanı hakkında

Low-Rider
16-07-2012, 11:59
Üniversite dönemi yazın çetaş ford'da takılmıştım 2ay.

Orada aktif satış yapan bir çocukla beraber.Kendi bölgesinde ki esnafları ziyaret edip araç isteği var mı varsa detaylı anlatıp satışı orada bitirmeye çalışıyordu.

Aynı şekilde eski müşteri ziyaretleri de yapıyordu , devamlı yeni müşteri bulma arayışındaydı.

Bayi masa başı satışa göre daha zor çünkü bayiye gelen adam aklında alma düşüncesiyle geliyor potansiyel müşteri ama aktif satışta sen müşterinin ayağına gittiğin için iş biraz zor orada.Aylık kotan'da var tabi.

Ziyaret ettiğin kişilerden kart vs alıp daha sonra tek tek arıyorsun vs vs

Güzel yanları da var tabi , aktif olarak dışardasın geziyorsun.Düzgün insanlara denk geldin mi ikramlar vs.

Forumda ki diy konularında ki gibi çenen varsa reel'de zorlanmazsın bence.

orhan_guney
16-07-2012, 12:00
ford pazar payı iyi aktif yapabilirsin baska marka olsa zor ama ford gibi bir markada fazla zorlanmazsın bıraz zaman gecınce showrooma gecmen daha iyi olur.genelde bizim sektöre girenleri aktif satışa alırlar. ilk başlarda zorlanırısn ama 2 veya 3 aya kapmaya başlarsın ayrıca hemen ekmek yiyemessin tarla gibi önce ekersin 2 veya 4 ay sonra biçmeye başlarsın.ben 11 yıldır bu işle uğraşıyorum. kolay gelsin.

Tugral
16-07-2012, 12:04
Çene konusunda sıkıntım yok. Zaten eski işimde çene gerektiriyordu ordan sekip sekip iş alıyordum. Aktiflik olayı zor dediler bakalım nasıl olacak.

Low-Rider
16-07-2012, 12:08
YAni zorluğu şu , kapıdan girip selamın aleyküm diyip araba satmaya çalışıcaksın:)

__FrK__
16-07-2012, 12:14
bildiğin bir pazarlama işidir sabır titizlik ve hoş sohbet ister iş yaptığın müddetçe zevklidir ancak geri dönüşler Orhan ın da dediği gibi zaman ister dönüşler başladığı zaman tadı çıkar ama belki sende o zamana kadar ya içeri geçersin yada işi bırakırsın. En kısa zamanda showroom da işe devam etmen dileğiyle yeni işin hayırlı olsun.

orhan_guney
16-07-2012, 13:16
önce ekiceksin sonra toplıycaksın ve en önemlisi iletişimi kesmiyceksin bu süre içersinde müşteri almasa bile sen ginede aranı devamlı sıcak tutucaksın.istanbulda olsan skoda girmende yardımcı olurdum.biz arıyoruz su anda.

Burak E.
16-07-2012, 13:30
hep yapmak istemişimdir her dakka arabalarla alakalı oluyorsun felan :D ama hiç bir zmanda cagırmadılar başvurdugumdada :D

watchword
16-07-2012, 14:01
Hangi bayidesin Tuğral abi ?

Tugral
16-07-2012, 14:21
liman yolu bilaller ford

Nightfish
16-07-2012, 14:25
Satış danışmanlığı uzun soluklu ancak aynı firmada kalmak çok mümkün olmuyor. Sıkça değişiyor satış personelleri. Sürekli aynı firmada kalmayı başaranlar genelde mağaza müdürlüğü konumuna falan alınıyor zaten. Babam Renault plazada çalışıyor, haliyle tecrübe edindim ben de :)

watchword
16-07-2012, 14:36
liman yolu bilaller ford

Burdur için bi çalışma yapacaksan mutlaka beni haberdar et . Bu konuda sana burda yardımcı olabilirim , ne zaman istersen . ***** Burdur , Ford konusunda oldukca potansiyelli bi yer . Burdanda araç almak isteyen arkadaş v.s. olur isede , sana yönlendiririm zaten ...

Tugral
16-07-2012, 14:37
çevre illeri gezicem tabiki oralara yolum düşerse mutlaka haberdar ederim

07jetta
17-07-2012, 09:01
Antalya ya iyi bir Ford bayii Satış temsilcisi lazımdı bana göre :D geçen sene Ford Bilaller Satış temsilcisine kızdım gittim VW aldım.

Tugral
17-07-2012, 09:08
kimle görüşmüştün bende daha tam tanımıyorum hepsini ilk iş günü mal gibi oturuyorum şuan modellerin donanımlarını ezberleme aşamasındayım. Herkes beni süzüyor ben herkesi süzüyorum fordda süzüşme modundayım :D Harbiya ne zormuş ilk gün modu. İş yapmadan oturup iş yapıyormuş gibi görünmek bitmiycek sanırım bugün :D Kahve makinasıyla langırtın yerini buldum en azından ama

Low-Rider
17-07-2012, 09:21
üff ilk gün hep sıkıcıdır:D

Tugral
17-07-2012, 09:24
Asıl öğle yemeğini iple çekiyorum ben sap gibi bırakmasalarda yemeğe çağırsalar bari :D Yoksa tek başına masadan öküz gibi oturcam heralde :D Ya ben alışıkta değilim resmi ortama harala gürele geçti yıllarımız burda şakalaşan birbirine pandik atanda yok. Ya ben bozucam burayı ya bura bozucak beni. Alayım evden kamerayı film çekeyim diyorumda ilk günden bozmayalım duruşumuzu. Bayaa cool takılıyorum şuan sanki iş bana değilde ben işe lazımmıs modundayım. İnsallah cıkabilirim bu triptende :D

Low-Rider
17-07-2012, 09:27
ya oranında vardır bir düzeni pandik atanı osuranı:D

ilk günler haftalar öyle olur zamanla çıkıyor herşey ortaya,şimdi çalıştığım işe girdiğimde dedim herhalde dünyanın en ciddi yerinde çalışıyorum:D2ay sonra bir baktım herkes normal insan osuranı pandik atanı ne ararsan:D

Tugral
17-07-2012, 09:28
allah sonumuzu hayretsin hadi bakalım

enesy
17-07-2012, 09:32
Abi dünyanın en boktan durumu bu sanırım , şu an farklı bir şirkete geçtim bende.

Daha blackberry gelmedi , yapacağım herhangi bir iş yok. geyik yapamıyorum ciddiyetsiz olmamak için, akşama kadar techturkey okuyorum :)

Birisi çıkıp internette dolanma da diyebilir , ama yapacak hiç bir işim yok.

Tugral
17-07-2012, 09:38
valla hiçbir şeyim yok benimde. Hesaplarım açılmadı, mailim yok, işten ayrılmış bir adamın masasında takılıyorum heralde. Belki öldürüp gömmüşlerdir arkada kocaman bahçeleri var . Adamın gömleği falan dolapta duruyor sanırım kaçmaya fırsatı olmamış. Masada yarım kalmış birde kahve fincanı var hepsini fotoluyorum. İleride polis baskın yaparsa veririm. Arkada bir ceset olduğuna kendimi iyice inandırdım sanırım. Ve tekrar sanıyorumki boş zamanım çok kafa farklı çalışmaya başladı. Şurda bi fisetaya DIY mı yapsam arkada servisten bi takım alsam göğüsün sökülüşünü göstersem alıcılara fena olmaz heralde

İbrahim33
06-03-2014, 14:47
satış danışmanının ortalama maaşı nedir bilen var mı ? fiata girebilirim belki.

murat-m
06-03-2014, 15:07
Allah utandırmasın,yeni göre görevin hayırlı uğurlu olsun.muhtemelen bir kaç gün tecrübeli bir arkadaşla saha alıştırması yaparsın daha sonra tek başına çanta sallamaya başlarsın :) bence ne kadar kurumsal firma var bölgende listesini çıkar derim.

İbrahim33
07-03-2014, 06:31
yok mudur bir bilgisi veya öngörüsü olan yahu ?

KSK-VTEC
07-03-2014, 08:42
Asgari ücret artı sigorta artı akbil

207_TR
07-03-2014, 08:51
Asgari Ücretin biraz üzerinde sabit maaş + performans primi + yol + yemek + ssk, Bazı firmalarda çift maaş uygulaması var.

İbrahim33
07-03-2014, 09:05
Asgari ücret artı sigorta artı akbil

dalga geçmenize ne gerek vardı ?

Asgari Ücretin biraz üzerinde sabit maaş + performans primi + yol + yemek + ssk, Bazı firmalarda çift maaş uygulaması var.

teşekkürler.

speed_emre
07-03-2014, 09:18
izmir fiat poyrazı soyleyım. Asgari ücret+yol+yemek+araç başına 100 ile 150 tl arasında prim+ kredili satıştanda prim uygulaması vardı. 5 tane araba sattınmı ortalama aylık 1500 tl kazanırsın demişlerdi :D

KSK-VTEC
07-03-2014, 12:08
dalga geçmenize ne gerek vardı ?

teşekkürler.

Ben seninle dalga geçmedimki ilk olarak rakam sorulması her zaman garibime gitmiştir.
Yeni nesil üni. mezunları ilk rakama bakıyor ama hiç çalışacağı ortama bakmak yok iş sana uygunmu değilmi bakılmaz rakam ne direk bu soruluyor 5 bin verseler neolur iş sana uygun eğilse :heyoo:

İbrahim33
07-03-2014, 12:19
valla uygun olduğunu düşünüyorum , en azından ilgili olduğum bir konu otomobiller.önümdede fazla seçenek yok zaten.

emre.ates
07-03-2014, 12:38
Ben seninle dalga geçmedimki ilk olarak rakam sorulması her zaman garibime gitmiştir.
Yeni nesil üni. mezunları ilk rakama bakıyor ama hiç çalışacağı ortama bakmak yok iş sana uygunmu değilmi bakılmaz rakam ne direk bu soruluyor 5 bin verseler neolur iş sana uygun eğilse :heyoo:

3 ay sonra bende mezun olcağım 2 senedirde okuduğum bölümle ilgili alanlarda çalıştım maaşını zormak kadar doğal bir şey yok sonuçta bir hizmet vericeksin ve bunun karşılığını her kes almak ister.Kendimden örnek veriyorum ist yalnız kalıyorum ev kırası su elektırkk vs kısel gıder derken kendınızı gecındırcek bır rakam var asgarı ve bunun üstünde bir rakam çalışacaksınız.Arkadas bu işe uygun olduğunu düşünmüş ki başvurmuş

Berk007
07-03-2014, 13:08
Aktiflik olayı zor dediler bakalım nasıl olacak.
:hahaha::hahaha::hahaha: hasan abiye bir sor :hahaha::hahaha::hahaha:

alper_pug
27-06-2016, 23:02
Renault da aktif satis danismanligi icin yarin is gorusmesine gidicem. Bu isi yapan var mi forumda? Genel hatlariyla nasil bir istir?

bilalMW
27-06-2016, 23:51
Renault da aktif satis danismanligi icin yarin is gorusmesine gidicem. Bu isi yapan var mi forumda? Genel hatlariyla nasil bir istir?

bir dönem yaptım. uğraşılmaz. en son yeni standartlar gelmişti renault'da aktifcide laptop ve internet bağlantısı olacak tak diye reel fiyat verecek v.s diye.