PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kayıp ruhsat ve yenileme hakkında acil bilgi

arfy
18-07-2012, 00:22
öncelikle herkese iyi geceler gündüz okuyacaklara da iyi günler :)

aracımın ruhsatını bulamıyorum ... kayıp kısacası .. hem iş hem tatil için şehir dışına çıkıcam ... yenilemem lazım ... prosedür nedir .. nerelere başvurulacak , ve ne kadar zamanımı alıcak .. istanbul dışına çıkıcam , ne kadar çabuk o kadar iyi benim için ..

kaybedip tecrübe etmiş olanlar veya durumu iyi bilenler izah ederse çok sevinirim ...

ayrıca kayıp ruhsatımı bulan olursa acayip yemek ısmarlarım o derece :p

darkred
18-07-2012, 00:26
Karakola kayıp bildiriminde bulunmanız gerekiyor daha sonra trafik şubeye gidip araç bilgilerinin yazılı olduğu bir kağıt alıyorsunuz ve ek1 belgesi dolduruyorsunuz sonra bu belgelerle birlikte TÜV e gidip araç bilgilerini teyid ettiriyorsunuz daha sonra tekrar şubeye gidiyorsunuz ruhsatı alıyorsunuz...

Yeni ruhsat içinde 100 küsür lira ödenmesi gerekiyor...Sabahtan aksama 1 günde biter tüm işlemler...

Arkdaşımın ruhsatı kaybolduğunda buna yakın bir prosedür izlemiştik...

Geçmiş olsun

arfy
18-07-2012, 00:35
aracın satışını bahçelievler tarafında aldım ... ordaki bir trafik şubeyemi gitmem gerek ? ayrıca kağıdı aldık diyelim ... randevu alıp araçla beraber gidip tekrar muayeneyemi giricem ?

Trance-R
18-07-2012, 01:21
-ek-1 formu doldurtucaksın
-motor şase tespit muayenesine gireceksin
-sonra emniyet müdürlüğüne gidiceksin randevulu git yoksa işlem yapmıyorlar.
-sigorta poliçe varsa kasko poliçesinin fotokoopisini nufus kağıdı fotokopisi filan " pembe dosya"da olacak şekilde memura teslim ediceksin :)

emniyet genel müdürlüğü sitesinde daha detaylı yazar. benimde başıma gelmişti.

herhalde ZAYİİ işlemleri olucak sende de ... arabayı şuan , trafikte sürme , çevirme oldugunda Tüm Evrekları EKSİKSİZ sunman lazım memurlara ondan belirttim ;)

kolay gelsin.

ayrıca ; motor ve şase tespit muayenesine randevusuz gidebilirsin , fakat LPG , CNG , veya farklı bir değişiklik - ekleme var ise aracında , motor değişikliği vs. onların belgelerini de Muayene personeline sunman lazım , Tuvturk'e kesinlikle EK-1 ile git....işlem yapmazlar.

Dayı
18-07-2012, 07:30
dun ruhsat degisimi icin basvurdum ek1 kalkmis

darkred
18-07-2012, 12:48
o.güngör daha detaylı anlatmış aynen arkadaşın anlattığı gibi olacak herşey :)

Yiğit Ş.
18-07-2012, 12:53
bi triple whooper a araştırırım moruk aehaha

geçmiş olsun bu arada

darkmoon
18-07-2012, 12:59
arkadaşım maddi sıkıntın yoksa git bir trafik müşavirine ver işi halletsin.. akşama ruhsatın elinde olur hiçde yorulmassın işinden gücündende olmassın.

rahmi
22-10-2013, 08:09
Arkadaşım ruhsatını kaybetti. Araç Pendik trafiğe kayıtlı herhangi bir trafik tescilden randevu alsak oluyor mu?