PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ef civic Hakkında

dest
18-07-2012, 08:40
Merhabalar..

arkadaşıma 90 model dual carb. ef civic aldık. araç lpgli aracın hava filtresini kapatmışlar yani bantla sarmışlar felan bunun bi nedeni varmı bana ters geldi ama :confused:

Skyhawk34
18-07-2012, 08:49
hava girişinimi bantla kapatmışlar ? :O

onat
18-07-2012, 08:58
Merhabalar..

arkadaşıma 90 model dual carb. ef civic aldık. araç lpgli aracın hava filtresini kapatmışlar yani bantla sarmışlar felan bunun bi nedeni varmı bana ters geldi ama :confused:

filtre ucunu kapıyorlar çünkü fazla hava girdiğinde araçta tekleme stop etme gibi bi sıkıntı yaşıyorlar. bunun sebebide lpg ustasının bi b.ktan haberi olmayışı ve bana söylenen kadarı ile lpg kitinin verimsiz oluşu.

benim eg4 ex aracımda da aynı sorunu yaşadım. filtre ucunu bantla kapatıyorlar ve fazla hava girmesini engelliyorlar. direk ustanın söylediği kapatıyoruz ki araca gereken hava lpg den gelsin. ulan lpg den gelen hava aracı boğuyor birde üzerine fazla gaz yakmasını sağlıyor. ben o yüzden lpg ile kullanmıyordum ve bantıda çıkarmıştım.

fatihyılmaz
18-07-2012, 09:01
lpg fazla havayı sevmediği için lpgcilerin rutin uygulamasıdır filtre borusunun yarısını bantla kapatırlar benim arabadada yapmışlardı

dest
18-07-2012, 09:39
bu işin başka bi yolu yokmu yani? işin garip tarafı azda değil komple kapalı filtre ucu nerde kaldı hava yakıt karışımı sadece yakıtlamı çalışıyo bu araç :D

civic_ef
20-07-2012, 09:01
karbüratör mutlaka bi yerden hava alıyordur :) ef lerin karb. kapağının arkasında kapak vidasının plastiği yıpranmışsa eğer hava alır yada arka kapağını söktüğünüzde kapağın içine geçen cam lastiğine benzer lastik yıpranmışşa yine hava alır kapak tam oturmuyorsa yamulma varsa hava mutlaka alır bunları dikkate almayan bantlamayı tercih ediyor en kısa çözüm :)