PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara Göral Peugeot da çalışmak.! yardım.

ArasFırat
18-07-2012, 11:39
Nişanlım ankara yaşıyor. Konya yolundaki Göral peugeot plaza ya iş görüşmesine çağırmışlar.. bugün gitmiş görüşme iyi geçmiş.

Maaş ı çok düşük 800 tl denmiş. fakat onu düşünmeyin burada primlerle 2000 tl ye kadar alabilirsiniz. kota çok fazla değil tutturması da kolay gbi cümleler kurulmuş. bilen eden var mıdır.. girsin mi dersiniz girmesin mi.. şu an çalıştığı iş yerinde 1600 tl maaşı var.. bilen tanıdığı olan buraya yazarsa sevinirim.. yarın sabah yanıt verecekmiş ona göre..

Ramcho®
18-07-2012, 11:43
ilk 2 3 ay güzel prim alır sonra primi ödememek için elleriden geleni yapalar...prim istemiyorum sabit maaş istiyorum desin bence....

ArasFırat
18-07-2012, 11:44
öyle bi şansı warmıdır ki. ? bilmediğimden soruyorum..

özgür67
18-07-2012, 11:45
bence yoktur

Ramcho®
18-07-2012, 11:45
seçenek sunsun tutarsa modeli olan bi tekliftir bu.....

ArasFırat
18-07-2012, 11:48
ewet anladım..

extra bilgi lazım. güncel. :)

Chn53
18-07-2012, 11:56
peugeot abc ve göral plazalarında bayan satış danışmanlığı biraz sıkıntılı :D

göral bi nebze ama abc de çok sıkıntılı :D

Burak Mehmet
18-07-2012, 12:00
Aras eski göral çalışanıyım eşini hangi birime almışlar? Satışmı servismi ?

Burak Mehmet
18-07-2012, 12:02
ilk 2 3 ay güzel prim alır sonra primi ödememek için elleriden geleni yapalar...prim istemiyorum sabit maaş istiyorum desin bence....

göralda 2006 2011 arası çalıştım ben öyle bişey görmedim. ayın 5.de maaşın 15.inde primin şakır şakır yatardı.çok çalışana çok prim yatardı,maaşımdan fazla prim aldığımı bilirim.

Ramcho®
18-07-2012, 12:15
göralda 2006 2011 arası çalıştım ben öyle bişey görmedim. ayın 5.de maaşın 15.inde primin şakır şakır yatardı.çok çalışana çok prim yatardı,maaşımdan fazla prim aldığımı bilirim.

istanbulda bir sürü peugeot firmasında çalişan arkadaşlarım vardı...hiç biri zamanında primini alamadı..bir tane arkadaşim da mepa da 4 aylık primi yakıp işten ayrıldı...

genel olarak çogu bayi vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar...

Yiğit Ş.
18-07-2012, 12:17
prim in hiçbir zaman gözümde garantisi yok. önceki şirketim 3000+tl primimi vermediler şerefsizler. önerim maaşı yüksek tutup prim yüzdesini ufalttırmayı tavsiye edin.

ouzs
18-07-2012, 12:40
Aras eski göral çalışanıyım eşini hangi birime almışlar? Satışmı servismi ?

Kanka satışa alacaklarmis. Ok vermişler. Sadece arkadasimin nisanlisin
in tamam demesini bekliyorlar. Girsin mi girmesinmi. Iyi mi olur kotumu. Nasıl bir yerdir bayan çalışanlar için.

mbulur
18-07-2012, 12:41
Ben daha açıklayıcı yazayım. Bayi ortamında çalışmak büyük bir hatadır, distribütörün kendi satış showroomundaysa belki. Aşağıda yazdıklarım otomobil sektöründe hemen hemen tüm bayilerde geçerlidir ve olabileceklerin en hafifi ve en iyisidir. Daha ileri aşamalırınıysa yazmak istemiyorum.

Saçma sapan hedeflerle ve adetlerle baş etmek durumunda kalırsınız. Yani sat arabayı al primi yok öyle. Arabası satarsın, kaskolu satacaksın derler. Kaskolu satamazsan priminin yarısını bile vermezler. Kış gelir bunlara ek olarak arabayla birlikte kışlık lastik satacaksın derler, (kasko satışı devam tabii) hedef koyarlar, hedefi tutturamazsan otomobil satışlarından elde ettiğin primlerin dörtte birini bile vermezler. Yani ayda 30 tane araba hedefi koyarlar, 25 tane de kasko hedefi koyarlar bilmem ne kadar aksesuar satışı hedefi koyarlar. Bunlardan biri eksikse primi filan yalan olur. Ne iş yaptığını şaşırırsın ve kendine sorarsın yahu ben araba mı satıyorum (otomobil satış danışmanımıyım)? Kasko mu satıyorum (sigortacımıyım)? Aksesuar mı satıyorum (servis danışmanımıyım)? Ararlar müşteri memnuniyetini sorarlar, memnun kaldınız mı derler. Memnun kaldım cevabı alınsa bile priminin yarısını keserler. Neden mi? Çünkü müşteri çok memnun kaldım dememiştirde ondan. Yani hiç göründüğü gibi değildir primle otombil satış işi. Eylül ayı gelir yok derlerki hedefler adetler değişti hadi bakalım kal bakalım mesaiye akşamın bilmem kaçlarına kadar. Yok içerideki son müşteri çıkmadan showroom'u terkedemezsin filan.
Bu arada yılın 12 ayının en fazla yarısında sana verilen hedefleri tutturursun geri kalanı yalan olur. Bu yıl tutturursun ertesi yıl hedefler değişir saçma şekilde yükselir ve tutturamazsın, tutturamazsanda yukarıda yazdığım gibi taban maaşın civarı birşeyler alırsın.
Eğer şuanki iş yerinden ciddi anlamda bir sıkıntısı yoksa orda kalsın 1.600 TL maaşınıda almaya devam etsin. Kesinlikle ayda belki 300 - 500 daha fazla kazanırım diye 800 TL + primle otomobil işine filan bulaşmasın. Sakın!

Burak Mehmet
18-07-2012, 12:59
göralda aksesuarı satan ayrı kaskoyu satan ayrı aracı satan ayrıdır.aracı satan araç başına 50 tl alır kasko yaptırtır 20 tl alır lpg taktırır 20 tl alır navigasyon taktırır 125 tl alır...

Bir bayan içinde göral çalışılacak yerdir.Müşterisi hazırdır sokaktan müşteri toplamazlar...

ouzs
18-07-2012, 13:12
Karar vericez ama korkuyoruz. Çok büyük sıkıntısı yok su anki işyerinde ama vadettikleri işleri yapmiyolar. Ama goral da olmaz öyle şeyler diye bisi yok tabi. Kalıcı olup düzgün biryer olması önemli.

orhan_guney
18-07-2012, 13:19
Wallah benim sektörüm bu 11 yıldır bu iş ile meşkulum farklı markalarda çalışdım paramıda herzaman aldım Göral pejo çok eski bir bayidir. böyle şeylerle uğraşmaz.5 sene önce takır takır araba satdım onlara ikinci el bölmüne.adam gibi adamlar.maaş azdır ama prim iydir heleki pejo ise zorlanmadan satıyorsun .Ben şu an 2.5 yıldır Skoda satıyorum pejonun 3/1 kadar araba satıyoruz aylıgımız en kötü arkadaşın bile 2500 aşagı ınmıyor.hedef tabiki olucak.kimsenin dolmuşuna gelmeyin.Bence başlasın acahip cevreniz olur her daldan her sektörden insanlar geliyor bakarsın başka kapı acılır.

ouzs
18-07-2012, 14:35
yorumlar için teşekkür ederiz arkadaşlar. Karar vermede yardımcı oldunuz. Çok saolun.:)