PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : volkswagen 1.6 tdi donwpipe

bartubasot
18-07-2012, 12:02
Yazılım artık yapılmasına karsı bende ön hazırlık downpıpe yaptırdım yazılım için de şuan haber bekliyorum alper abiden ecufast en kısa sürede inşallah olcak.yazılım düşünmeyenler için kesinlikle öneriyorum downpipe'ı hem yakıt düştü hemde gidişi hissettircek şekilde değişti.Henüz ağrıza ışığı yakmadı gerçi daha 300 km oldu yazılımsız şekilde inşallah yakmazda.

http://d1207.hizliresim.com/z/l/9u6rb.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

AhmetYılmaz
18-07-2012, 12:11
Hayırlı olsun abicim. Şu downpipe olayını biraz açabilirmisin acaba. Bilgi eksikliği varda bende. :)

bartubasot
18-07-2012, 12:14
Hayırlı olsun abicim. Şu downpipe olayını biraz açabilirmisin acaba. Bilgi eksikliği varda bende. :)

teşşekürederim kardeşim saolasın. bildiğin kat iptali :)

XoR
18-07-2012, 12:18

Turbo benzinli/dizel araçlarda, Atmosferik araçlarda bulunan katalizör'den bulunmakta. Bununla birlikte Turbo araçlarda downpipe üzerindede katalizör bulunmakta. Atmo araçlarda kat iptali sonucu kazanılan güç Turbo araçlarda custom katalizörsüz DP yapımı ve egsoz sistemindeki kat iptali ile daha fazla güç artışına sebep oluyor.

AhmetYılmaz
18-07-2012, 12:27
Turbo benzinli/dizel araçlarda, Atmosferik araçlarda bulunan katalizör'den bulunmakta. Bununla birlikte Turbo araçlarda downpipe üzerindede katalizör bulunmakta. Atmo araçlarda kat iptali sonucu kazanılan güç Turbo araçlarda custom katalizörsüz DP yapımı ve egsoz sistemindeki kat iptali ile daha fazla güç artışına sebep oluyor.

Şimdi aydınlandım abi olay turboda yani. Çok teşekkürler. :)

XoR
18-07-2012, 12:32
Şimdi aydınlandım abi olay turboda yani. Çok teşekkürler. :)

Evet turbonun egsoz bağlantı kısmındada katalizör bulunmakta bunun iptali kazanılan güçden dolayı custom dp yapılıyor :) rica ederim kardeşim bilgi paylaştıkça artar.

SONE-R
18-07-2012, 12:32
koray başkan bu kat iptali benim meg'de de işe yarar mı? :D

XoR
18-07-2012, 12:33
koray başkan bu kat iptali benim meg'de de işe yarar mı? :D

Abi dizeller konusunda yeterli bilgiye sahip olduğumu düşünmüyorum ama Custom DP ve kat iptali turbo olan her varlıkda işe yarar diye düz bir mantığa sahibim :D

Ama mutlaka bu işlemler yazılım ile desteklenmeli ki tam verim alınsın :)

SONE-R
18-07-2012, 12:35
yapacağiz artık kaçarı yok.. :)

AhmetYılmaz
18-07-2012, 12:36
Koray abi peki bu işin maliyeti nedir ortalama olarak ? Benim babam hızlı dizelci diyo şu arabaya bişeyler takta hızlansın. :D :D

XoR
18-07-2012, 12:40
Koray abi peki bu işin maliyeti nedir ortalama olarak ? Benim babam hızlı dizelci diyo şu arabaya bişeyler takta hızlansın. :D :D

Ben oem Dp'mı ilk başta invidia ile değiştirdim. Sonrasında 35r takarken ağzı uymadı invidia'yı söktüm yerine Sebo abim Custom Garage'da (ellerine sağlık tekrardan) dp yaptı sorunsuz sıkıntısız 1,5 yıldır kullanıyorum.

Gökhan ile görüşebilirsin Custom Garage'dan 0532 773 33 38 :)

Cooler boruları vs gibi farklı işlemlerle birlikte tek fiyat aldığımdan dp için maliyet konusunda fikir sahibi değilim.

AhmetYılmaz
18-07-2012, 12:48
Ben oem Dp'mı ilk başta invidia ile değiştirdim. Sonrasında 35r takarken ağzı uymadı invidia'yı söktüm yerine Sebo abim Custom Garage'da (ellerine sağlık tekrardan) dp yaptı sorunsuz sıkıntısız 1,5 yıldır kullanıyorum.

Gökhan ile görüşebilirsin Custom Garage'dan 0532 773 33 38 :)

Cooler boruları vs gibi farklı işlemlerle birlikte tek fiyat aldığımdan dp için maliyet konusunda fikir sahibi değilim.

Kaydettim abi numarayı. Teşekkürler tekrardan. :)

Semii
18-07-2012, 13:08
duman atma vs. gibi şeyler oluyomu şuan peki ?

BARR
18-07-2012, 13:32
Bende dumani merak ettim ?

bartubasot
18-07-2012, 14:36
Duman atma hiç bir şey yok tabi benim aynadan gördüğüm ama en kısa zamanda onuda detaylı soylerim.düşünüyosanız kesinlikle yaptırın.
bu arada ben emilde yaptırdm.daha detaylı fotoları var akşam eklerim dier resimleride

TarikS
18-07-2012, 22:33
Cok yerinde bir uygulama, iyi dusunmussunuz yazilim oncesi, gule gule kullan

Manifoldun yerini hic boyle bir is icin alici gozle incelememistim, sokmesi takmasi kolay oluyor mu bari alan genis mi, isi kalkani falan zorluyor mu? Iscilik ucreti direk ona gore degisiyor genelde :D

Burak
18-07-2012, 23:17
Bu işlem garantiyi etkilemiyor mu?

dirk
18-07-2012, 23:21
etkiler hatta muayenedende geçmez ama Yapcak bişey yok.. =) aracımda 4 sene garanti uzatma var ben bile yapacam :D

ChtArdARSL
18-07-2012, 23:42
etkiler hatta muayenedende geçmez ama Yapcak bişey yok.. =) aracımda 4 sene garanti uzatma var ben bile yapacam :D

Sadece egzoz sıstemı devre dısı kalıyor sanırsam..

dirk
18-07-2012, 23:45
o konuda pek bilgim yok dostum.. ama bence motorda kalır.

tdipower
18-07-2012, 23:46

ramazan egzozu yapayım senle bi sıkalım bakalım stock poloyla denemiştim zaten senin chiple ne kadar boy aldığını hesaplarız :)

dirk
18-07-2012, 23:48
[QUOTE=tdipower;6045261]ramazan egzozu yapayım senle bi sıkalım bakalım stock poloyla denemiştim zaten senin chiple ne kadar boy aldığını hesaplarız

ben dbnden bakıyorum kanka :D şaka bi yana Hallederiz kanka downpipe işini koşturuyorum bu hafta yaparsam inşallah .. bide seni bulmuşken sorayım intake yapsam ne olur ? kutu içi istemiyorum (:

tdipower
18-07-2012, 23:50
intake baya iyi olur peki basınç ne basıyorsun yazılım sonrası?

dirk
18-07-2012, 23:54
şuan ne kadar basınçla yürüğümü bilmiyorum. Saat Vs bağlamadım. Zaten cok hardcore bi yazlım değil özgür amcayı 3 boy ciwarı geçiyorum duman vs yok ama 120 130 arası bi güçteyim

tdipower
18-07-2012, 23:56
özgür amcanın arabayımı hızlandırsak napsak :D 130 vardır senin araba

dirk
18-07-2012, 23:59
onu boşver benim intake'yi alayımda Yapımda yardım et bide coolerda bahattinlede konuştuk... bişeyler yapıcam bakalım. 160 Hp hedef hacı

tdipower
19-07-2012, 00:01
turbo büyütcez polocu bi arkadaş gelecek 180hp civarı bekliyoruz gündelik sıkıntısız :) yardım ederim gel bigün bakalım

bartubasot
19-07-2012, 01:52
Cok yerinde bir uygulama, iyi dusunmussunuz yazilim oncesi, gule gule kullan

Manifoldun yerini hic boyle bir is icin alici gozle incelememistim, sokmesi takmasi kolay oluyor mu bari alan genis mi, isi kalkani falan zorluyor mu? Iscilik ucreti direk ona gore degisiyor genelde :D

Teşekkür ederim cok saolun
Orijinali sökmek baya baya zor bide benim araba basik oldugundan aksa çarpıyordu bisekilde sekilde çıktı ama ne siz sorun ne ben soyliyim,uzunluk acisindanda normale göre baya uzun nerdeyse arabanın yarısına kadar geliyo bu nedenle maliyet biraz pahalı,sökme takma ve uzunluk acısından.