PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : laminant parke ?

rebelh
19-07-2012, 15:56
arkadaşlar yeni bir cafe/bilardo açacağız mekanı komple yenilemek istiyoruz ilk olarak laminat parke uygulanıcak zemine 200-250m2 civarı

fakat cafe olduğu için sürekli ayakkabıyla girilicek ve sağlam bi malzeme olması lazım plastikten laminant gibi yağun sert zemin malzemeleri varmış ahşap görünümlü fakat netten bir türlü bulamadım

aranızda bu işle ilgilenen varmı ya da bilen biri? en az 10mm kalınlığında olsun istiyoruz ev için olanlar en fazla 8mm piyasada

XoR
19-07-2012, 15:58
SerFloor | Her yer güzel olacak (http://www.serfloor.com/)

ürünleri incele bunlarda vardır kesin

SOMEONESPECIAL
19-07-2012, 16:00
Sirkulasyon çok olacağı için laminant uygun mu sizce ?
Gıcır gıcır ses yapıyor zaten zamanla. Serflor gibi marley tarzı
bi şey olmaz mı ?

SOMEONESPECIAL
19-07-2012, 16:01
http://www.serfloor.com/ser_laminat.asp

Bu tarz bi şey

TGY
19-07-2012, 16:03
İç mimar olarak sunu düzeltmek istiyorum laminant degildir laminattır.porselen seramik kullanmanızı oneririm vitrada mevcut..kaymaması onemli kullanıcagınız malzemenin.. ahsap gorunumlusude var bakabilirsiniz.

EM-RE
19-07-2012, 16:04
SerFloor | Her yer güzel olacak (http://www.serfloor.com/ser_laminat.asp)

Bu tarz bi şey

Sizce bunun üstünde 5 tonluk forklift yürüse haşat olur dimi?
Benim dükkanın toz işine bir çözüm bulmam lazım açıkçası :(

rebelh
19-07-2012, 16:11
aradığım malzeme tam olarak pvc rulo-mineflo olarak geçiyo koray abinin verdiği siteden buldum eyw

peki bu sektörde iş yapan arkadaşlar varmı fiyat konusunda yardımcı olabilecek?

pm atabilirlerse daha ayrıntılı görüşürüz

SOMEONESPECIAL
19-07-2012, 16:14

Valla yurtdışında bunun daha mukavemetlileri ve daha kalınları var.
Bizim matbaa zemininde var bayağı kullanışlı

rebelh
19-07-2012, 16:17
laminant gitmez halıfileks kullanın

ztn halıflez var şu an çok pis ve kötü bi görüntü verio pvc rulo olucak büyük ihtimal hem dayanıklı hem suyla temizlenio falan artıları çok...

aslan
19-07-2012, 16:20
Bilardo yapacaksanız zeminin kaygan olmaması gerekmezmi atış yaparken felan ayagı kaymasın sonra

darkmoon
19-07-2012, 16:23
bizim arkadaş nargile kafesine laminanta benzer bir şey kullandı dilim dilim ahşap oda laminant değil ama gayet güzel nargilenin közü falan düşüyor bir şey olmuyor..

TGY
19-07-2012, 16:23

epoksi uygulaması yaptırabilirsiniz toz acısından memnun kalırsınız.ama yük konusunuda ona gore bakmak lazım 5 ton iyi rakam:)

EM-RE
19-07-2012, 16:28
epoksi uygulaması yaptırabilirsiniz toz acısından memnun kalırsınız.ama yük konusunuda ona gore bakmak lazım 5 ton iyi rakam:)

Aslında epoksi yapılması gereken, fakat fiyat olarak ciddi rakamlarda 2,000 metre kare için sapık rakamlar çıkıyor kirada olmasam yine sorun değil gözümü kapatır kendi yerim derimde işte söküp götürülücek bir şey de değil yarın öbür gün ne olur bilinmez...

cookies
19-07-2012, 16:33

Ne işle uğraşıyorsunuz bilmiyorum ama endüstriyel zemin kaplamaları var çok işe yarıyor toz konusunda da..

Edit; Kira da olduğunuz için tabi mantıklı olmayabilir..

EM-RE
19-07-2012, 16:37
Ne işle uğraşıyorsunuz bilmiyorum ama endüstriyel zemin kaplamaları var çok işe yarıyor toz konusunda da..

Edit; Kira da olduğunuz için tabi mantıklı olmayabilir..

Sanırım yine epoksiye çıkıyor biraz bakındımda yine epoksi ile bağlantılı tozu kesmesinin yanında dediğim gibi içeriye 40 tonluk kamyonda giriyor hadi o sabit duruyorda forklift devamlı 5 ton ile yüklü haliyle 7 ton ile hareket halinde o sıkıntı çok iyi araştırmak lazım...

cookies
19-07-2012, 16:43
Sanırım yine epoksiye çıkıyor biraz bakındımda yine epoksi ile bağlantılı tozu kesmesinin yanında dediğim gibi içeriye 40 tonluk kamyonda giriyor hadi o sabit duruyorda forklift devamlı 5 ton ile yüklü haliyle 7 ton ile hareket halinde o sıkıntı çok iyi araştırmak lazım...

Evet epoksi en iyi çözüm gibi duruyor bu ara AVM lerin otoparklarında çok sık görmeye başladım renkli de olduklarından yer belirlemede kullanılıyor ama sonuçta bir araç kaç kilodur ki, hadi olsun max. 3 ton.. Ama forkliftin tekerlekleride dolma kauçuk değil mi.. Üreten firma dayanıklılık ve esnekliği konusunda referans göstermeli.. Ama boya gibi yapışma tutma oranı fazladır diye düşünüyorum bende merak ettim malzemenin dayanıklılığını.. Plastidip kaplasak :beuj: :)

TGY
19-07-2012, 16:49

surface hardener işinizi cozucektir...