PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMW 318is Teknik Problem..

cka36
20-07-2012, 20:28
Arkadaşlar herkese meraba. Geçen hafta bir 318is satın aldım M42 motor. Aracımda şöyle bir sıkıntı var. Araç LPG'li ancak benzin de araba gitmiyor benzin ve lpg de stop etme problemi var şuana kadar herşeyi yaptık nerdeyse

- Krank sensörü değişti
- Egzantrik sensörü değişti
- Benzin pompa ve filtresi değişti
- Debimetre değişti
- Kompresör ölçümü yapıldı
- Buji, buji kabloları, bobinler kontrol edildi.
- Sente ayarları kontrol edildi.

Bu işlemlere rağmen hala çözülebilmiş durumda değil. Bu konuyla ilgili bilgisi olan yada gerçekten 318is'den anlayan birine yönlendirme şansı olan varsa ilginizi bekliyoryum şimdiden teşekkürler.

ulasoztas1
20-07-2012, 20:37
benzer sorun bende de var ve çözülemedi hala..

OMTech
20-07-2012, 22:51
Daha evvel aynı durum 2 farklı şekilde başımıza geldi biri manifoldun alt tarafında çatlak çıktı. bu yüzden araç vakum yapamıyor olabilir. bu durumda araç sadece rolantide stop eder. ikinciside sigorta panelinde arıza vardı araç 50-60 km hızla bile giderken stop edebiliyordu. önce emmeyi söküp kontrol ederek başlayabilirsiniz. tabi hiç girişmeden evvel aracı cihaza bağlayıp bir bakın verileri ne çıkacak. en azından mekanik yada elektronik mi olduğunu öğrenirsiniz. bizde sonuçlara göre yardımcı oluruz. Geçmiş olsun her ikinizede..

sadikbeyazit
20-07-2012, 23:13
Bencede manifoldu bir bakın Bmw hiç sevmediği bir olay hava çekmesi

cka36
29-07-2012, 23:10
benzer sorun bende de var ve çözülemedi hala..

Benden bi kaç tavsiye şuanda ben sıkıntıların hepsini çözdüm..

ilk önce gerçekten sağlam olduğuna inandığın bi debimetre.
Benzin pompası ve filtresi
Egsoz susturucalarının sağlam olduğu ve boruların kontrolu hatta direk değiştirt
krank ve egzantirik sensörleri
manifolt kontrolu
rolanti sensörü.. gerekirse manuele çevirt
sente ve avans kontrolleri
elektrik tesisatını bi el attırt düzelttir

Bunlara bi baktırt derim şuanda bu işlemlerden sonra baya bi fark oldu :)