PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 7tepe üni. inşaat müh.

Dayı
22-07-2012, 19:14
üniversitenin kendisi ve inşaat mühendisliği ile bilgi verebilecek kişiler varmı?

Y.Emre
22-07-2012, 19:29
egitimi fıyatı vs bılmem de, kampüsü yokmu :D çok beğeniyorum :) hertaraf agaçlık.. harika görünüyor

63owen63
22-07-2012, 19:45
kayışdağını pek sevmezsin, muhit iyi degil ama kampüs falan güzel, bölümde iyidir, hocalar devlet üni'lerindeki gibi untouchable degillerdir,cep telefonlarını bile verirler gerektiginde. Beraber yer içerler. Mühendislik fakültesinde hic derse girmedim ama çok zaman geçirdim oralarda, genelde memnundu ögrenciler.

onurars
22-07-2012, 19:52
hazırlık dışında herşey çok güzel tavsiye ederim

mcanx
22-07-2012, 20:25
fiyat 20bin tl gibi olması lazım, arkadaşım matematik bölümünde okuyo, çok zorluyolarmış derslerde bırakmak adına (her bölüm aynı değildir) ayrıca bedrettin dalan'ın kedisi varmış bi tane güya dokunulmazlığı varmış kedinin :D, işin şakası ortam olarak çok çok iyi ama

Burak K.
22-07-2012, 20:41
Kampusu cok iyi kampusun orada ki mekanlarda hosuma gitmisti ama kayisdaginin sevilir yanı yok.

mcanx
22-07-2012, 21:07
bak bunu oku mutlaka! :D :D

yeditepe üniversitesi - ek_i sözlük (http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=28721706&utm_source=facebook&utm_medium=wall&utm_campaign=social&utm_content=yeditepe+Universitesi)

Dayı
22-07-2012, 21:22
şu ana kadar verilen cevaplar için teşekkür ederim. anladığım kadarı ile öğrencinin 7tepe de bulunma amacına göre okul hakkında ki düşünceler değişiyor.

onurars
22-07-2012, 21:23
4 sene önce ekşi sözlükte okul hakkında yazılanları okumuştum iyikide gülüp geçmişim çoğunun boş olduğunu yazanların birçoğunun okulda okumadığını anladım.

Burak K.
22-07-2012, 21:26
Kırmızı da otururken sigarasini,araba anahtarini ve bilekberisini masaya koymayan 7Tepeli degildir diyolardi.

oxygen
22-07-2012, 22:36
Kırmızı da otururken sigarasini,araba anahtarini ve bilekberisini masaya koymayan 7Tepeli degildir diyolardi.

Inanma sehir efsanelerine.

Egitim kadrosu olarak cogu uniden ustundur.
Ogrenci ne almak istiyorsa onu alir(egitim, ATATURKCULUK, piyasa, ortam vsvs). Tamamiyle ogrencinin zihniyetine bagli. Soyle de bisey var iradesi dusuk adami, egosu yuksek adami, cok merakli adami fena bozar, yoldan cikarir.

Hazirlik zordur derler evet zordur ama abartilacak kadar degildir. C-B-A olarak 3 kur okunur. Ingilizce durumuna gore kur belirlenir, eger ingilizce cok kotuyse C'den baslanir, B ve A okunur. 2 donem + yaz okuluyla hazirlik bitirilir.

Hazirlikta ingilizce ogrenilir, fakultede de 2. Dil olarak sunulan arapca farsca, cince gibi yaklasik 20 dilden birini de ogrenme imkani sunar.

Fakulte olarak muhendislik fakultesi gayet tatminkardir.

Bedrettin Dalan'in yoklugunda Baris Dalan okulu yonetir. Baris Dalan herkesin abisidir. Butun zor durumlarda elinden geldigi kadar cozum uretir. Odemesini yapamayana Tahsil Kredisi( okul bitince geri odemeli faizsiz kredi ) verir, durum cok vahimse burs da verir. Ozel okullar arasinda en cok yok bursunu veren okuldur ayrica.

Uzun lafin kisasi ogrencinin guzel bi lisans almasi icin cok guzel imkanlar ve kolayliklar sunar. Zor yanlari derslere devamlilik zorunludur ve hocalarin bazilari biraz gaddardir:)

Tenis kortu, acik-kapali havuzu, acik-kapali basket sahasi, fitness salonu, cok iyi sayilabilecek kutuphanesi de vardir.

Ama ogrenci yeeaa ben yeditepeye gidiyim kari kiz araba kesiyim, ona buna sekil yapiyim derse patates olur.

Sormak istediginiz bisey olursa yardimci olurum.

mevlut-S
22-07-2012, 22:46
cep numaram 0532 725 33 69 şu an mobilden girdiğim için pek uzun yazamıyorum ama yarin filan ararsanız dilim döndüğünce yardımcı olabilirm. Şimdiden hayırlı olsun :) 7tepe de okuyorm

HondatugraL
22-07-2012, 22:49
fakultesını bılmıyorum ama hazırlık 10 numara zor adamın bıtarafından kan alıyolar hazırlığı bi verebilsek okulun tadı çıkacak felaket guzel manzarası konumu ve kampusu var ama okulun ana kapısına çıkan bi yokuş var kılolarından şikayet edenlere tavsıye ederım ordan yuruyerek çıkın :D 5 yıldı kıl gibi olursunuz. Bedreddin abi herşeyi düşünmş :D

TGY
23-07-2012, 07:03
laylaylom yapıcaksan hic girme cok ciddi sekilde zorlanıcagın zamanlar olucaktır.Resmen kosarak birseylerin pesinden insan kovalıyarak bitirdim ben.. tabi bu bölümdende kaynaklı olabilir...okuldaki kampüsün güzelligini de düsünme 6 sene okulda kaldım kac kere kullandın desen sayamam:) mühendislik binası okulun en kotu binası olarak gosterilir ama cokta dert degil yani.kafanda hemen btiriyim zorlanmadan diyosan girme.ama sıkıntı yok 1-2 sene uzasada olur diyosan gir.

bu arada etraftan birilerinin degilde okuldan mezunların gorusunu baz al bence.sehir efsanesi coktur bizim okulla ilgili...

Dayı
23-07-2012, 10:47
Inanma sehir efsanelerine.

Egitim kadrosu olarak cogu uniden ustundur.
Ogrenci ne almak istiyorsa onu alir(egitim, ATATURKCULUK, piyasa, ortam vsvs).

Fakulte olarak muhendislik fakultesi gayet tatminkardir.

Sormak istediginiz bisey olursa yardimci olurum.

siz 7tepe öğrencisi veya mezunumusunuz?

TheAce
23-07-2012, 10:58
özellikle mühendislik fakültesinde, bahsi geçen abartı "tiki" tayfa yoktur genelde anadolu yakası genç profili hakim birçok burslu öğrenci olduğundan denge bir şekilde sağlanıyor.

çok açık ve net çalışmadan okul geçerim diye sakın gitme, okuyacağın bölüm mühendislik olduğundan ve öğretim üyelerinin birçoğu idealist insanlar olduğundan senden çalışmanı beklerler. kritik dönemeç ilk iki senedeki matematik bölümü dersleridir genelde. genel mühendisliğin gerektirdiği calculus lineer cebir difransyel gibi matematiği sevene bile kendinden nefret ettirecek kadar ezber içeren dersler olabiliyor. genel olarak kötü niyetli insanlarla karşılaşmadım.

şimdiden hayırlı olsun, mezun olunca da biraz sıkıntı çekersin ama insanlar artık yeditepenin kalitesine inanıyor. ama önyargılar iş piyasasında yok değil.

kısacası herşey sende bitiyor, çalışana cennet benim gibi çalışmayana cehennemi yaşatır bu okul :)