PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mobil Klima

Enes-x
23-07-2012, 16:16
Odama bir klima almak istiyorum artık sıcaklar dayanılacak seviyeyi çoktan aştı.Yalnız çatı katı olması sebebiyle düz duvar yok gibi birşey...O yüzden duvar tipi bi klima takamıyorlar ( daha önce keşif yaptırdım) Odanın alanıda 30-40 metrekare civarıdır diye tahmin ediyorum.

Bu boyutta çatı katındaki odada bu üründen verim alabilir miyim veya başka alternatif önerebilecek olan var mı?

Salon içinde alıcaz 22-24000 btu yeter diye tahmin ediyorum ama 1500 lirayada var 5000 lirayada ne marka almak lazım neredeyse 3 katı fiyat farkı var.Fenalık geçirmeden bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum :D

Airfel AP09-3102/R2 9.000 Btu/h Mobil Tip R410 A Gazlı Klima + A Sınıfı | Airfel Klimalar | Hizlial.com (http://www.hizlial.com/u04.011.4651.0023/airfel-ap09-3102r2-9000-btuh-mobil-tip-r410-a-gazli-klima-a-sinifi)

http://img442.imageshack.us/img442/880/040114651002301t4.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/442/040114651002301t4.jpg/)

DetailEF
23-07-2012, 16:23
Evimizde 3 adet klima var 2 si arçelik, biri mitsubishi, çevremde mitsubishi hakkında çok güzel övgüler var, mitsubishi olmazsa arçelik al ikiside güzel bence.

Day Walker
23-07-2012, 16:24
Seyyar klima bende eve düşünüyordum ama arkasında ki 100 lük pimaş boyutundaki 1,5 mt lik boruyu görünce vazgeçmiştim.Hiç bir firma bu yazmıyo ama arkasından sıcak hava ve su çıkışı oluyor.

Jeandan-R
23-07-2012, 16:25
Ya buna benzer bitane kullandım ben ama arkadaki fanlardan deli gibi sıcak üflüyordu. Camdan dışarı felan atman lazım havayı enes, çirkin o da baya.

DENON
23-07-2012, 16:25
7 senedir arçelik kullanıyorum evde tık demedi , 3 kat para vermeye gerek yok

XSi
23-07-2012, 16:27
Su püskürtmeli fanlardan alınabilir.

Enes-x
23-07-2012, 16:27
e bu mobil klima arkadan sıcak üflüyorsa nasıl soğutcak ki çok saçma geldi şimdi.

Baya yorum okudum netten.Arçelikten çoğu kişi memnun.

Günkut
23-07-2012, 16:29
e bu mobil klima arkadan sıcak üflüyorsa nasıl soğutcak ki çok saçma geldi şimdi.

Sıcak hava boruyla dısarı atılır büyük ihtimalle enes.

Enes-x
23-07-2012, 16:30
Su püskürtmeli fanlardan alınabilir.

kimse memnun değil onlardan hiçbir işe yaramıyor diye duydum.

Enes-x
23-07-2012, 16:32
Sıcak hava boruyla dısarı atılır büyük ihtimalle enes.

Aynen sıcaktan düşünemiyoruz artık :D Borudan sadece su tahliye ediliyor gibi düşündüm o zaman ya duvarı ya camı biyeri delmek gerekecek boruyu dışarı vermek için.

Maxi
23-07-2012, 16:32
ben 2 sene önce bauhaustan portatif klima aldım
12bin btu veya 9000 di sanırım

bir kere çok sesli
gece o odada uyunmaz, gündüz nispeten çekilebilir.

ikincisi kocaman bir borusu var onu camdan dışarı vermeniz şart
boru dışarı bakacak, mecbursun.. sıcak havayı oradan atıyor.
dolayısı ile pek öyle portatif sayılmaz, al çeke çeke öbür tarafa götür yok..

üçüncü ve nispeten çok sıkıntı yaratmayan şey
bir su kabı var içinde
o zamanla doluyor, dolunca onu alıp dökmen ve boş olarak gene geri takman lazım.

1 gece denedim
baktım olmadı, ertesi gün temiz bir şekilde iade ettim
(alırken söylemiştim)

ertesi gün başka bir marka normal klima aldım oradan
marka aklıma gelmiyor, işte oranın her sene sattığı ürün.

kurdurmak için bayii aradım
ne oldu hatırlamıyorum, adamlar paramı istedi, bişeyler oldu kıl oldum
gene ürünü iade ettim, hiç açılmamıştı zaten

ulan baktım olmayacak
fiyatlar ucuz ama markalar çakma antin kuntin
servis var ama gelen adam öteki hayatında manav falandı heralde ...

baktım hızlıal sitesinde samsung 12bin btu normal klima var fiyatıda çok uygundu
onu aldım, canavar

Jeandan-R
23-07-2012, 16:33

Bende onu diyorum normal duvar tipi klimalarda evin dışında da bir parça bulunur sıcak havayı dışarı atar o. Termodinamik can sıktı yine :D

Burak Mehmet
23-07-2012, 16:35
bu pimaş boru yüzünden kapı pencere kapanmadığından çokta mantıklı değil..

Enes-x
23-07-2012, 16:35
@maxi

gürültü, su üretmesi filan pek sıkıntı olmaz heralde önemli olan soğutma performansı nasıldı vantilatörün biraz iyisi mi yoksa bildiğimiz duvar tipi klimalar kadar var mı en çok bunu merak ediyorum.

dzkul
23-07-2012, 16:36
bir b.ka yaramıyor hiç bulaşmayın bence .. zamanında aldık kendini soğutuyor birde arkasından sıcak hava üflediğinden tahliye yaptırmanız lazım.

cagri-35
23-07-2012, 16:40
Bence normal klıma alın dıs unıteyı baska yere takabılıyorsanız oraya takın ona gıden boruyu uzatın derim.

tayreep_john
23-07-2012, 16:44
enes.. denki diye bi klima var ucuz kalitesiz zannediyo ama ben yazlığa aldım bizim 11.000 lik klima 110 metrekare evi yarım saatte buza çeviriyo :D araştır bi

Enes-x
23-07-2012, 16:45
bir b.ka yaramıyor hiç bulaşmayın bence .. zamanında aldık kendini soğutuyor birde arkasından sıcak hava üflediğinden tahliye yaptırmanız lazım.

Bende öyle tahmin ediyordum aslında , bir umut sorayım dedim.

Bence normal klıma alın dıs unıteyı baska yere takabılıyorsanız oraya takın ona gıden boruyu uzatın derim.

Geçen yaz arçelikten keşif için geldiler , buraya normal klima takmanın bir yolu yok malesef dediler olsa hiç uğraşmadan tık diye taktırıp kurtulcaktım.

enes.. denki diye bi klima var ucuz kalitesiz zannediyo ama ben yazlığa aldım bizim 11.000 lik klima 110 metrekare evi yarım saatte buza çeviriyo :D araştır bi

Eyvallah kanka onada bakayım yalnız arçelik biraz daha mantıklı geliyor satış servis açısından :)

cagri-35
23-07-2012, 16:45
Geçen yaz arçelikten keşif için geldiler , buraya normal klima takmanın bir yolu yok malesef dediler olsa hiç uğraşmadan tık diye taktırıp kurtulcaktım.

Ev dubleksmi, yani dış duvarmı yok nasıl onu anlamadım tamda. Yakında balkon vs. varmı peki?

Ufuk
23-07-2012, 16:47
Çatı arası yalıtımsızsa soğumaz abicim ben bu sene komple taşyünü kaplattım rahat ettim.Geçen senelerde benimde durumum aynıydı alt kat+5derece=benim odanın ısısı. Şimdi alt taş yünü yaptırdım rahatım yalıtım yoksa öneririm kışın sıcak olur yazın serin.içerde tavan eğimli olduğu için ve klima neredeyse bel hizasında kalacağı için olmaz dediler banada.

clioGT
23-07-2012, 16:47
valla biz iş yerine eve yazlıga her yere arçelik taktırdık, sorunsuz kullanıyoruz 4 5 senedir

tayreep_john
23-07-2012, 16:49
Kendi evimde 2 tane arçelik kullanıyorum hiç tavsiye etmiyorm... ilk aldığın zamanlar iyi çok verimli ama sonra nooluyosa üfleme gücü soğutma gücü düştü kardeşim yinede karar senin iyi araştırmak lazım.. :D

Maxi
23-07-2012, 16:56
@maxi

gürültü, su üretmesi filan pek sıkıntı olmaz heralde önemli olan soğutma performansı nasıldı vantilatörün biraz iyisi mi yoksa bildiğimiz duvar tipi klimalar kadar var mı en çok bunu merak ediyorum.

tabi duvar tipi klimalar kadar verim beklemek hayal olur ama
kesinlikle öyle vantilatör tarzı birşey değil, soğutuyor yani kendi gücü kadar

ben o gece evin büyük salonunda test etmiştim
kaç m2? 30 diyelim işte, büyük bir oda.
baya baya soğuttu yani net.

Enes-x
23-07-2012, 16:56
Ev dubleksmi, yani dış duvarmı yok nasıl onu anlamadım tamda. Yakında balkon vs. varmı peki?

Asma kat gibi düşün odanın bi cephesi çatının alçalan kısmına bakıyor diğer cephesi evin içine bakıyor.Düz duvar var aslında ama çok alçak.Balkon var.

Çatı arası yalıtımsızsa soğumaz abicim ben bu sene komple taşyünü kaplattım rahat ettim.Geçen senelerde benimde durumum aynıydı alt kat+5derece=benim odanın ısısı. Şimdi alt taş yünü yaptırdım rahatım yalıtım yoksa öneririm kışın sıcak olur yazın serin.içerde tavan eğimli olduğu için ve klima neredeyse bel hizasında kalacağı için olmaz dediler banada.

Aynen termometreyle ölçtüm tam 5 derece oynuyor alt katlarla çatı arasında.Yalıtım zayıf muhtemelen.O tarz işler baya maliyetli olur klima takıp kolaya kaçmaya çalışıyorumda mümkün olmayacak galiba :)

valla biz iş yerine eve yazlıga her yere arçelik taktırdık, sorunsuz kullanıyoruz 4 5 senedir

Kullanıcı yorumları faydalı oluyor karar vermemde teşekkürler.

Enes-x
23-07-2012, 16:58
tabi duvar tipi klimalar kadar verim beklemek hayal olur ama
kesinlikle öyle vantilatör tarzı birşey değil, soğutuyor yani kendi gücü kadar

ben o gece evin büyük salonunda test etmiştim
kaç m2? 30 diyelim işte, büyük bir oda.
baya baya soğuttu yani net.

Peki bu sıcak hava tahliyesi için nasıl bir yol izlediniz cam açıp boruyu salsak ordan olmaz heralde.

Kendi evimde 2 tane arçelik kullanıyorum hiç tavsiye etmiyorm... ilk aldığın zamanlar iyi çok verimli ama sonra nooluyosa üfleme gücü soğutma gücü düştü kardeşim yinede karar senin iyi araştırmak lazım.. :D

Sen bakımlarını yaptırtmamışsındır :) Arçelik iyi ucuz moral bozma :)

cagri-35
23-07-2012, 16:59
Yani bence kiracı falan değilsen o zaman yakında balkon varsa balkon içinde üniteyi kurdurup ufak bir kaç tadilat ile duvar içinden vs. boruyu geçirebilirsin yada yakında dışarıdan yürütebilirsin. Sen direk bir klimacı ile konuş, firmalar bu tarz işleri çok zaman alıyor diye pek uğraşmak istemediğinden takılmaz der geçer. Normal bir klimacı bulup baktır derim mutlaka bir yolu vardır nerelere neler takıyorlar :)

Maxi
23-07-2012, 16:59
ya birşey söylimmi bu iş vantilatörle falan olmaz zaten
istersen 10 tane vantilatör satın al odaya koy
kaç derece oda ? 29 derece
hepsini çalıştır, odanın içinde 29 derecelik bir hava sirkülasyonu oluşturmuş olursun.

mesele sadece sıcaklık değil, nem
sen nemi aldınmı zaten hava sıcaklığı seni rahatsız etmez

benim klima 25 dereceye ayarlı (hatta bazen 26 yapıyorum ama kurtarmadığı oluyor)
ama nem düşük mis gibi rahat bir hava oluyor içerde

daha hiç 24 dereceden aşağıda çalışmadı klima
gerek olmadı

tayreep_john
23-07-2012, 17:00
Bakımdan Sonra Böyle Oldu dersem morel olarak iyice çökermisin enes :D

Maxi
23-07-2012, 17:01
Peki bu sıcak hava tahliyesi için nasıl bir yol izlediniz cam açıp boruyu salsak ordan olmaz heralde.

ben o gece test ettiğim için balkon kapısından dışarı salmıştım boruyu
yani kapıda bir miktar hep aralıktı yani düşün.

EM-RE
23-07-2012, 17:07
Kanka benim arka yazhanede var aynisindan gokhan filan biliyor 32 metrekareyi buz gibi yapiyor
1.cisi biraz gurultuli calisiyor ama tv filan aciksa duymuyorsun bile
2.cisi arkadaki 100 luk pimasi cok iyi disari vermen lazimki icat bi boka yarasin
3.su su tahliyesi 3 gunde bi araba yikama kovasi dolduruyor gunde 12 saat calisma
İle ama 2 senedir tik demedi.
Bende mecbur kaldigimdan almistim benm arka yazhaneyede normal klima olmuyor arka kismi bina icine baktigi icin...

Enes-x
23-07-2012, 17:10
Yani bence kiracı falan değilsen o zaman yakında balkon varsa balkon içinde üniteyi kurdurup ufak bir kaç tadilat ile duvar içinden vs. boruyu geçirebilirsin yada yakında dışarıdan yürütebilirsin. Sen direk bir klimacı ile konuş, firmalar bu tarz işleri çok zaman alıyor diye pek uğraşmak istemediğinden takılmaz der geçer. Normal bir klimacı bulup baktır derim mutlaka bir yolu vardır nerelere neler takıyorlar :)

Dış ünite problem değil koyacak yer çok ama iç üniteyi koyabileceğimiz duvarlar alçak problem bu tam olarak.Salon için keşife gelecekler zaten odayada baktırım tekrar bakalım bir çözüm bulabilecekler mi.

ya birşey söylimmi bu iş vantilatörle falan olmaz zaten
istersen 10 tane vantilatör satın al odaya koy
kaç derece oda ? 29 derece
hepsini çalıştır, odanın içinde 29 derecelik bir hava sirkülasyonu oluşturmuş olursun.

mesele sadece sıcaklık değil, nem
sen nemi aldınmı zaten hava sıcaklığı seni rahatsız etmez

benim klima 25 dereceye ayarlı (hatta bazen 26 yapıyorum ama kurtarmadığı oluyor)
ama nem düşük mis gibi rahat bir hava oluyor içerde

daha hiç 24 dereceden aşağıda çalışmadı klima
gerek olmadı

Evet abi vantilatör ancak eklem tutulmasında başarılı :)

ben o gece test ettiğim için balkon kapısından dışarı salmıştım boruyu
yani kapıda bir miktar hep aralıktı yani düşün.

Hiçbir alternatif bulamazsam bir tane alıp deniycem nasıl olsa iade edebiliyoruz memnun kalmazsak.

Teşekkürler verdiğin bilgiler için.

Enes-x
23-07-2012, 17:13
Kanka benim arka yazhanede var aynisindan gokhan filan biliyor 32 metrekareyi buz gibi yapiyor
1.cisi biraz gurultuli calisiyor ama tv filan aciksa duymuyorsun bile
2.cisi arkadaki 100 luk pimasi cok iyi disari vermen lazimki icat bi boka yarasin
3.su su tahliyesi 3 gunde bi araba yikama kovasi dolduruyor gunde 12 saat calisma
İle ama 2 senedir tik demedi.
Bende mecbur kaldigimdan almistim benm arka yazhaneyede normal klima olmuyor arka kismi bina icine baktigi icin...

En düşük hızda bile gürültü fazla mı? Su problem değil boşaltırız o tahliye için bi yerleri delcez anlaşıldı..

Airfel miydi hacı sendekide?

EM-RE
23-07-2012, 17:16
Yok be en dusuk hizda oyle kafa mikmiyor ya zaten sogutma isini becerdigi icin belli bir zmaan sonra alisiyorsun.
Ben butun gun ofistn cikmadigim oluyor kalkipta sesinden rahatsiz olupta kapatmiyorum ordan yola cik iste...
Benimkide airfel..

gkhn55
23-07-2012, 17:19
10 gün önce tekzenden aldık mobil klima soğutması gayet iyi fakat arkasındaki hava çıkışından çıkan sıcak hava soğuk havayı bastırıyor.10 dk da odanın içi hamam gibi oldu :D bulaşma derim ürünüde geri verdik zaten duvar tipi klima bak

EM-RE
23-07-2012, 17:22
10 gün önce tekzenden aldık mobil klima soğutması gayet iyi fakat arkasındaki hava çıkışından çıkan sıcak hava soğuk havayı bastırıyor.10 dk da odanın içi hamam gibi oldu :D bulaşma derim ürünüde geri verdik zaten duvar tipi klima bak

İyide o havayi disari tahliye ediceksiniz bir sekilde... siz hic arka pervane unitesi evin icinde duran normal bir klima gordunuzmu?Ayni mantik...

ef186
23-07-2012, 17:28
0532 736 72 47 / Zeynel ( Genc Servis ) Mitsubishi bayisi ayni zamanda cook cok iyi bir servisleri var Zeynelde sahibi benimde cok yakin aile dostum . Ara ismimi ver durumu anlat sana tum ev icinde oda icinde olabilecek cozumleri sunar olmayacak seyleride soyler enesim.
Evdeki klimalar icinde yardimci olur odana yapilabileceklerle ilgilide ...

Bizim eve 3 adet kurdu 4 sene once yazin 18 derecede hic kapanmadan calisir (ornegin suan benim odamdaki 4 gundur gece gunduz calisiyor 1 kez kumandaya dokunmadim ) daha zerre sorun yok kii biz marka marka diye tuttururken zaten her odaya takiyosun bir klima var icini ben bilirim guven dedi hem uygun hemde saglam dedi Cartel diye bir klima takti 1 klima parasina 3 klima aldirdi :D masallah 24 saat calisiyor tik yok ...

_muhaRRem
23-07-2012, 17:37
az önce klimacıları yolladım birüsür *** püsür dediler nerdeyse vazçeçicektm klimayı almasaydm

cagri-35
23-07-2012, 17:44
0532 736 72 47 / Zeynel ( Genc Servis ) Mitsubishi bayisi ayni zamanda cook cok iyi bir servisleri var Zeynelde sahibi benimde cok yakin aile dostum . Ara ismimi ver durumu anlat sana tum ev icinde oda icinde olabilecek cozumleri sunar olmayacak seyleride soyler enesim.

Bizim eve 3 adet kurdu 4 sene once yazin 18 derecede hic kapanmadan calisir (ornegin suan benim odamdaki 4 gundur gece gunduz calisiyor 1 kez kumandaya dokunmadim ) daha zerre sorun yok kii biz marka marka diye tuttururken zaten her odaya takiyosun bir klima var icini ben bilirim guven dedi hem uygun hemde saglam dedi Cartel diye bir klima takti 1 klima parasina 3 klima aldirdi :D masallah 24 saat calisiyor tik yok ...

Bizde yazlıga kampanyalı dıye cartel almıstık kac yıl oldu bılmıyorum ama net 10 yılı vardır. Maşallah süper saglam cıktı cıhaz. Ben sahsen bu kadar ıyı cıkacagını dusunmuyordum.

Enes-x
23-07-2012, 17:46

Eyvallah abi sağol bir arkadaşımla görüşüyorum olmazsa arayıp zeynel beydende bilgi alırım.Bu mesajından şunu anlıyorum Marka marka diye takılmamak lazım :)

wolrath
23-07-2012, 17:50

zaytung'dan mı alıntı bu mesaj ? :)

enes: bızım gemıde tegmenler bu sekılde cozum bulmaya calıstı.lakın pek randumanlı olmadı.cok terleme yapıyor.gunde degıl duruma gore bıkac saatte bıdonu doldurabılır.
sıcak hava borusu kesınlıkle dırek kıc taraftan oda dısına cıkmalı yoksa elını bıle deydıremedıgın boru odayı ısıtıyor gercekten.+40m2 dıorsun.bız gemıde 6x3m lık yaklasık 15m2 odayı 800lıralık ıle sogutamadık desem yerıdır.ıyıce arastır derım.paran carcur olmasın.

Enes-x
23-07-2012, 18:02
enes: bızım gemıde tegmenler bu sekılde cozum bulmaya calıstı.lakın pek randumanlı olmadı.cok terleme yapıyor.gunde degıl duruma gore bıkac saatte bıdonu doldurabılır.
sıcak hava borusu kesınlıkle dırek kıc taraftan oda dısına cıkmalı yoksa elını bıle deydıremedıgın boru odayı ısıtıyor gercekten.+40m2 dıorsun.bız gemıde 6x3m lık yaklasık 15m2 odayı 800lıralık ıle sogutamadık desem yerıdır.ıyıce arastır derım.paran carcur olmasın.

İyice kafam karıştı çok memnun olanda var senin gibi memnun kalmayanda marka model ile alakalı bir durum olmasın airfeller sanki en çok tutulanları.Sağol tavsiyelerin için :icon_tup:

Maxi
23-07-2012, 18:05
işte size gerçekler

bu çalışma odam
saati görüyorsunuz..
üstelik birde vantilatör çalışıyor odada
dışarısı 31.5 derece
odanın içi 29 derece, nem %60 ve leş gibi terliyim, sıkıntı o biçim :(
http://g1207.hizliresim.com/z/r/b0237.jpg

gittim salona, klimayı açtım
25 dereceye ayarlı
sıcaklık göstergesinide oraya götürdüm
işte 40 dakika sonrası
dışarısı 31 derece
oda 25 derece, nem %45
içerisi varya cennet mübarek :D
http://g1207.hizliresim.com/z/r/b024k.jpg

Ranthor
24-07-2012, 08:21
bu tip bir urun kullanman icin, bacasini disari vermen, ve bacasini cok iyi izole etmen lazim.
uygun delik vb

Evrenoz
24-07-2012, 09:05
Mobil klima nedir, ne kadar verimlidir bilmem ama marka konusunda Demirdöküm'den uzak dur derim.. Çok sesli.. Gece zor uyutuyor... Özellikle camın önüne konan alet ( pimapen cam olmasına rağmen ) durup tekrar çalıştığında yataktan fırlatacak bir gürültü çıkartıyor..

TarikS
24-07-2012, 09:29
Rubenis'in de 9bin btu'luk mobil tipi varmis Enes. Bizim evde yillaaaar yilidir 2 tane duvar tipi Rubenis calisiyo, hele bu yaz full performans calistiriyorum, masallah tik demediler hic, tavsiye ederim.

Rubenis'in sahibi de arkadasimiz zaten Cemil Ipek, onun tavsiyesiyle almistim ben de, fiyati da uygundu o zaman, pisman olmadik :) Koctas'ta var urunlerin hepsi. Bauhaus'ta da var miydi hatirlamiyorum

cemil 458
21-09-2012, 17:20
Rubenis'in de 9bin btu'luk mobil tipi varmis Enes. Bizim evde yillaaaar yilidir 2 tane duvar tipi Rubenis calisiyo, hele bu yaz full performans calistiriyorum, masallah tik demediler hic, tavsiye ederim.

Rubenis'in sahibi de arkadasimiz zaten Cemil Ipek, onun tavsiyesiyle almistim ben de, fiyati da uygundu o zaman, pisman olmadik :) Koctas'ta var urunlerin hepsi. Bauhaus'ta da var miydi hatirlamiyorum

Kardesım memun olmana sırketım adına cok sevındıgımızı belırtmek ısterız. Evınde kullanıgın cıhazları ne zaman alındıgını hangı servısın montajı yaptıgını cemilipek@rubenis.com a atarsan bır sefere mahsus kullandıgınız tum cıhazlara ucretsiz olarak bakim( genel bakım) + 1 senede garanti armagan edıyoruz. Gule gule kullanın ;)

cemil 458
21-09-2012, 17:25
Rubenıs klima ile herhangi bir bilgi fiyat servis sözleşmelerı garantı kapsamı ve sartları ögrenmek istediginiz her soruya 444 4 414 no lu telefondan ulaşabilirsiniz %5techturkey indirimiyle beraber ;)

Yanliş anlaşilmasın amacım reklam falan yapmak degıl konu acılmış bende bu işi yaptıgım için yardımcı olmak isterım tesekkurler;)

made ın JAPAN
21-09-2012, 19:15
bende avcılar arçelik yetkili servisinde çalışıyorum ihtiyacı olana yada servisle sıkıntılı olanlar olursa yardımcı olmak isterim

TarikS
22-09-2012, 01:24
Kardesım memun olmana sırketım adına cok sevındıgımızı belırtmek ısterız. Evınde kullanıgın cıhazları ne zaman alındıgını hangı servısın montajı yaptıgını cemilipek@rubenis.com a atarsan bır sefere mahsus kullandıgınız tum cıhazlara ucretsiz olarak bakim( genel bakım) + 1 senede garanti armagan edıyoruz. Gule gule kullanın ;)

Faturalari bulursam paylasirim tabi seve seve :) :icon_tup:

mbulur
23-09-2012, 09:15
Mobil klima olarak bilinen cihazlar dış ünite takmanın mümkün olmadığı yerler için uygun. Arkasındaki borudan sıcak hava üfürdüğü için boruyu mümkün olan en kısa mesafeden dışarı vermeniz gerekiyor. Bu cihazı alacaksanız mobil kullanım amaçlı değil montaj sıkıntısı nedeniyle alın.
Mobil klima iç ve dış üniteyi bir arada barındıran bir cihaz olmasından dolayı kompresör de odanın içinde çalışmış oluyor ve split sistem klimalara göre daha sesli bir kullanım sunuyor.
İç ünitenin yaydığı ısı ve sıcak havayı arkasındaki borudan atmasının sonucu olarak ısının bir kısmını iç mekana vermiyor, bu nedenle soğutma performansıda doğru olarak montajı yapılmış split sistem klimadan daha düşük.