PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kore ile iş yapmak isteyenler.

flexamin
24-07-2012, 18:18
arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi kore ile iş yapmak isteyen firmalara yardımcı olurum

forumdan da zeytinyağı , ayçiçek yağı gibi ürünler üreten firma sahipleri varsa ve koreye ihraç etmek isteyen varsa gerekli bağlantıları kurup piyasaya girmelerini sağlayabilirim.

hazırda bir kaç bağlantı var

sürekli bir iş olacak ürünün kalitesine korelilerin beğenisine bağlı olarak.

her partide yaklaşık olarak 500 ila 1000 ton olarak gönderim olacak.

63owen63
24-07-2012, 18:25
Böylesine teferruatlı bir şey için, kendiniz ve iş yönetimiyle ilgili cok az şey yazmışsınız.

can_ksk
24-07-2012, 18:35
63owen63,başka hangi bilgiler gereklidir yakından ilgileniyorum ben de konuyla?

flexamin
24-07-2012, 19:13
Böylesine teferruatlı bir şey için, kendiniz ve iş yönetimiyle ilgili cok az şey yazmışsınız.

5 bucuk sene kore de yaşadım ( master -doktora+ elçilikte görev yaptım). şuanda da ekonomi bakanlığında sayın bakanın danışmanlığını, tercümanlığını ve kore masasına bakıyorum.

kore pazarına gerçekten girmek isteyenler olursa gerekli detaylı bilgileri vericem.

63owen63
24-07-2012, 19:20
63owen63,başka hangi bilgiler gereklidir yakından ilgileniyorum ben de konuyla?

Konu sahibi flexamin bey.

5 bucuk sene kore de yaşadım ( master -doktora+ elçilikte görev yaptım). şuanda da ekonomi bakanlığında sayın bakanın danışmanlığını, tercümanlığını ve kore masasına bakıyorum.

kore pazarına gerçekten girmek isteyenler olursa gerekli detaylı bilgileri vericem.

Evet bundan bahsediyordum tam olarak ,teşekkürler:)

overblack
24-07-2012, 19:25

sadece yağmı lazım:confused:

yavuz364
24-07-2012, 19:31
Hastaneler için gerekli demirbaş ekipmanları satışı yapılabilir mi ne diyorsun ? :)
Ameliyat masası, tavan lambası v.b.

flexamin
24-07-2012, 19:36
sadece yağmı lazım:confused:

şuanlık hazırda olan bağlantım. ama diğer sektörlerde de bağlantı rahat kurarım.

Hastaneler için gerekli demirbaş ekipmanları satışı yapılabilir mi ne diyorsun ? :)
Ameliyat masası, tavan lambası v.b.

onlar biraz zor fakat yine araştırayım alıcak firma bakalım .

flexamin
24-07-2012, 19:38
hazırda olan mobilyalara pvc kaplama yapan bağlantılarda var.

kore benim 2. memleketim :) hertürlü bağlantı kurulur itinayla

pureal
24-07-2012, 19:48
fındık için bağlantı kurabilirmisin?

sanırım pınar hanımla beraber çalışıyorsunuz en son onu hatırlıyorum orada, yakın zamanda Ankara ziyaretinde bulanacağım gerekirse ziyaret ederim sizi

flexamin
24-07-2012, 20:10
fındık için bağlantı kurabilirmisin?

sanırım pınar hanımla beraber çalışıyorsunuz en son onu hatırlıyorum orada, yakın zamanda Ankara ziyaretinde bulanacağım gerekirse ziyaret ederim sizi

pınar? hangi genel müdürlükte? birde soyisim nedir?

beklerim tabiki. fındık var 1-2 bağlantı en yakın zamanda dönüş yaparım size

n3co
24-07-2012, 20:44
maşallah başbakan gibisiniz :)) kore'ye çelik ürün grubu göndersek :)

flexamin
24-07-2012, 21:01
maşallah başbakan gibisiniz :)) kore'ye çelik ürün grubu göndersek :)

anlamadım başbakan ne alaka?

çelik olarak ne ? hammade mi yok işlenmiş bir şekilde mi?

işlenmiş olarak düşünüyorsanız o piyasaya özellikle posco gibi bir dev olduğu sürece kore nin iç piyasasında tutunmak çok zor.

ama hammade olayında bağlantı bulunabilir.

şuan koreyle iş yapmayı düşünenleri listeliyorum sektör sektör. bağlantıları bulduğum takdirde herkesle tek tek irtibata geçicem.

TaGo
24-07-2012, 21:05
kanka her tur makina isinde yardimci olabilirim. birde turkish delight konusu var. lokum ve makinakari ilgi goryrmu?

pureal
24-07-2012, 21:07
pınar? hangi genel müdürlükte? birde soyisim nedir?

beklerim tabiki. fındık var 1-2 bağlantı en yakın zamanda dönüş yaparım size

pınar arslan kore masasına bakıyordu bir ara ekonomi bakanlığında, cevap bekliyorum :)

cheers
24-07-2012, 21:18
kanka her tur makina isinde yardimci olabilirim. birde turkish delight konusu var. lokum ve makinakari ilgi goryrmu?

Lokum ve makıne üretimimi yapıyorsunuz?

rahatsız
24-07-2012, 21:22
insan ticareti yapabilir miyiz?:)

M.degirmen
24-07-2012, 21:27
bizim sektör hiç uygun değil :) diş protez

16EC813
24-07-2012, 21:31
benim sektörden iş çıkmaz :D

flexamin
24-07-2012, 21:40

lokum ilgi görür :D orda dur hatta bir arkadaşım o işi yapıordu yani ithal edip iç piyasada satıyordu. onla konuşur haber ederim

flexamin
24-07-2012, 21:41
pınar arslan kore masasına bakıyordu bir ara ekonomi bakanlığında, cevap bekliyorum :)

bizde pınar yok da zannedersem dediğin kişi igeme deki bayan

speed_emre
24-07-2012, 21:43
valla bızde cnc torna makınaları yapıyoruz ufak lazım olurmu orda :D

halilkarakas
24-07-2012, 21:49
Plastik arşiv kasamız var . 1 Tane daha kasa kalıbı yapıcaz 9 tane mavi dosya kabı alacak şekilde. Konsolosluktada belki işe yarayabilir saklama açısından.

XSi
24-07-2012, 22:01
çikolata ve şeker talebi varsa bizim ihracat müdürümüz konuyla yakından ilgilenecektir. Sizden haber gelirse, ihracat müdürümüze bilgilerinizi aktarırım.

İyi çalışmalar

!KO
24-07-2012, 22:09
bizim sektör tarım sulama ekıpmanları boruları fılan iş çıkarmı bilmem :)

flexamin
24-07-2012, 22:20
arkadaşlar ilgilenenler firma bilgilerini, sektörünü, iletişim bilgilerini isgors@ekonomi.gov.tr adresine mail olarak atabilirseniz sektör sektör listelemem daha kolay olup daha rahat araştırma yapabilirim.

korede inşaat, demir çelik, tıbbi gereçler gibi bazı sektörlerde piyasaya girip tutunmak zor malesef ama diğer sektörler daha rahat ve kontak olanağı çok çok daha fazla.

e46m3SC
24-07-2012, 23:11
Asansör kontrol paneli uretimi yapıyoruz control kartı,hız kontrol cihazı ,komple asansör sistemi yapıyoruz elektronik bi cozum bulamılirmıyız kore de bununla alakalı ?

evolander
24-07-2012, 23:18
hazırda olan mobilyalara pvc kaplama yapan bağlantılarda var.

kore benim 2. memleketim :) hertürlü bağlantı kurulur itinayla

Hazırda olan mobilyalara pvc nasıl olyo ben anlamadım

ORMAN ÜRÜNLERİ AKSESUAR VE HIRDAVAT satışı yapıyorum doğal ahşap kaplamada benim işim...

bağlantıların nelerdir bi haberleşelim...

!KO
24-07-2012, 23:33
attım mail :)

leader_T
25-07-2012, 09:06
İthal etme konusunda bağlantı kurabilir miyiz? Sektör Otomotiv.

recky
25-07-2012, 09:12
kore ye nar eksisi ihtaractı yapın çok sevıyorlar pahalı orda :)

SeK23
25-07-2012, 09:16
Nakliyatta hangi firmayla çalısıyorsunuz ?

Bende lojistik olarak yardımcı olmak isterim ihracat-ithalat

twstr
25-07-2012, 09:35
Savunma sanayi, hassas ölçülerde aliminyum parca uretımı yapıyoruz..ıhtıyacı olurmu kı ? tabı buna gercekten saglam baglantı lazım..tr de aselsan ıle ıs yapıyoruz..varsa bır baglantı kaymagı bol bır ıstır bizimki :D

flexamin
25-07-2012, 09:43
Savunma sanayi, hassas ölçülerde aliminyum parca uretımı yapıyoruz..ıhtıyacı olurmu kı ? tabı buna gercekten saglam baglantı lazım..tr de aselsan ıle ıs yapıyoruz..varsa bır baglantı kaymagı bol bır ıstır bizimki :D

iş yapılır fakat ne kadar ölçekte olabilir çok emin değilim ama 1-2 haftaya burdan gerekli bilgileri veririm

yusufvozkan
25-07-2012, 10:06
Anında cevap için teşekkür ederim.(Soyadınız gibi)
ülkemizin ilerlemesi ihracat yapmaya üretmeye bağlı.
Allah yolunuzu açık etsin.

flexamin
25-07-2012, 10:24
Anında cevap için teşekkür ederim.(Soyadınız gibi)
ülkemizin ilerlemesi ihracat yapmaya üretmeye bağlı.
Allah yolunuzu açık etsin.

rica ederim. firma ile irtibat kuracağınız zaman haber verin gerekli desteği ( yazışmayı, yöntemleri hallederim)

SONE-R
25-07-2012, 10:25
panpa sokak köpeklerini toplayı oraya ihraç etsek. nasıl sence bu fikir? :D :D

flexamin
25-07-2012, 10:32
koreliler köpek yemior anca %3 lük bir kısmı yer onlarda japon asıllı olanlar.

nemonomani
25-07-2012, 10:42
Çok büyük firma olmak sartmı ihracat için

aliozel
25-07-2012, 10:43
Kaplama - Sticker - Özel tasarım duvar kaplamaları olabilirmi acaba ? :)

leader_T
25-07-2012, 10:45
İthalat yapabilir miyiz diye sormuştum ama?

flexamin
25-07-2012, 10:54
Çok büyük firma olmak sartmı ihracat için
çok büyük firma olup olmamak çok önemli değil.

Kaplama - Sticker - Özel tasarım duvar kaplamaları olabilirmi acaba ? :)

pm atıyorum.

İthalat yapabilir miyiz diye sormuştum ama?

kusurabakmayın şimdi gördüm. ithalat içinde bağlantı kurulabilir. 1-2 gün içerisinde pm atıcam

desibel
25-07-2012, 10:56
ordan granit plaka getirme gibi bi şansımız varmı peki ?

flexamin
25-07-2012, 11:03
ordan granit plaka getirme gibi bi şansımız varmı peki ?

granit plaka getirtilebilir. pm atıyorum

TünayK
25-07-2012, 11:18

hacı yanlış anlamada bakanım danışmanlığını yapıyorum diyorsun anladığım kadarıyla da bu ticareti sağlayıp komisyonculuk yapıyorsun...ve bunu halka açık forumda ilan yoluyla yapıyorsun...allah etmesin başın bir belaya girse bu işten (ki bu çok kolay ve normal) önce kendini sonra burda iş yaptığın arkadaşları fena yakarsın...benden uyarması...

leader_T
25-07-2012, 11:22
kusurabakmayın şimdi gördüm. ithalat içinde bağlantı kurulabilir. 1-2 gün içerisinde pm atıcam

Estağfurullah. Sizden haber bekliyor olacağım.

flexamin
25-07-2012, 11:22
hacı yanlış anlamada bakanım danışmanlığını yapıyorum diyorsun anladığım kadarıyla da bu ticareti sağlayıp komisyonculuk yapıyorsun...ve bunu halka açık forumda ilan yoluyla yapıyorsun...allah etmesin başın bir belaya girse bu işten (ki bu çok kolay ve normal) önce kendini sonra burda iş yaptığın arkadaşları fena yakarsın...benden uyarması...

ben burda herhangi bir komisyondan bahsetmişmiyim ?

bana pm atanlara ve cevapladığım yardımcı olduğum arkadaşlara herhangi bir komisyon ile ilgili birşey sölemişmiyim yada istemişmiyim bir sor bakalım. sonra gelip burda konuş. Allaha şükür komisyondan kazanılan 5-10 bin dolara muhtaç bir insan değilim.

son zamanlarda çoğu insan bu pazara girmek istiyorlar ve bu nedenle sürekli bana yardımcı olurmusun diyorlar. bende elimden geldiğince yardımcı oluyorum. o yüzden gelip de beni tanımadan ne amaçla yaptığımı bilmeden kafandan birşey düşünerek bana ithamda bulunma yok komisyonculuk yok bilmem ne.

TünayK
25-07-2012, 11:23
ben burda herhangi bir komisyondan bahsetmişmiyim ?

bana pm atanlara herhangi bir komisyon ile ilgili birşey sölemişmiyim yada istemişmiyim bir sor bakalım. sonra gelip burda konuş.

hangi amaçla yapıyorsun o zaman ? onu öğrenelim...içindeki kore sevgisi mi?

flexamin
25-07-2012, 11:27

yazdığım postu iyi oku arkadaşım. bir derdin varsa da numaram 538 580 70 44

TünayK
25-07-2012, 11:30
yazdığım postu arkadaşım. bir derdin varsa da numaram 538 580 70 44

arkadaş öncelikle gerilemene gerek yok...komisyonculuk kötü bir şey değil öyle olsa benim ailem yapmazdı...ön yargılı okuduğun için sıkıntı oluyor...haberleşmelerini özel mesaj yoluyla yapınca ve açıklamasız bir konu olunca böyle düşünmek normal...kaldıki benım sana soyledıgım komısyonculuk yapıyorsun gıt burdan demedım...yapıyorsan dıkkatlı yap ne kendını ne de başakasını yakma dedim...

not olarak 5-10 bın dolar lazım degılse forumda zaman zaman bagıs konuları acılıyor katkılarını beklıyoruz...

rahatsız
25-07-2012, 11:31

insan sevgisidir belki, olamaz mı?:)

flexamin
25-07-2012, 11:32
arkadaş öncelikle gerilemene gerek yok...komisyonculuk kötü bir şey değil öyle olsa benim ailem yapmazdı...ön yargılı okuduğun için sıkıntı oluyor...haberleşmelerini özel mesaj yoluyla yapınca ve açıklamasız bir konu olunca böyle düşünmek normal...kaldıki benım sana soyledıgım komısyonculuk yapıyorsun gıt burdan demedım...yapıyorsan dıkkatlı yap ne kendını ne de başakasını yakma dedim...

not olarak 5-10 bın dolar lazım degılse forumda zaman zaman bagıs konuları acılıyor katkılarını beklıyoruz...

çoğuna elimden geldiğince katkım oldu zaten. evet komisyonculuk kötü bir iş değil ama ben burda herhangi bir şekilde komisyonluk birşey yapmıyorum. yönlendirdiğim kişlerde devlet birimi. kore dekiler olsun burdakiler olsun. o yüzden sıkıntı yapma kendine.

rahatsız
25-07-2012, 11:34
koreliler köpek ve fare yiyorlarsa, burdan yollarız oraya?

evolander
25-07-2012, 11:38
ben bu forumda neden her konuda bi atarlı çıkar anlamam
adamın başı derde girse öyle bir risk olsa 30 yaşında adam zaten bunu düşünür...

flexamin
25-07-2012, 11:40
adamın başı derde girse öyle bir risk olsa 30 yaşında adam zaten bunu düşünür...

hayır zaten öyle bir nietim olsa konu açıpda alanen yapmam özel yaparım.

TünayK
25-07-2012, 11:45
çoğuna elimden geldiğince katkım oldu zaten. evet komisyonculuk kötü bir iş değil ama ben burda herhangi bir şekilde komisyonluk birşey yapmıyorum. yönlendirdiğim kişlerde devlet birimi. kore dekiler olsun burdakiler olsun. o yüzden sıkıntı yapma kendine.

ya arkadaş ayar kaçırmakta üstünüze yok amk!!!çok da skimdeydi senin yaptığın iş ne sikim yaparsan yap valla bu foruma ciddi birşey yazmaya gelmiyor light beyinlerle diyalog ne zor allahım...hadi allaha emanet badem bıyıklı bakanınada selam söyle...

drn106
25-07-2012, 11:45
Komisyonculukla ne alakasi var 1 saat once pm attim bana direkt kontak bilgileri verdi hiç komisyondan falan bahsetmedi, hakikaten bi garipsiniz :)

Bu arada zeytinyagi varil seklinde mi yoksa ambalajli şişeli sekilde mi isteniyor ?

TünayK
25-07-2012, 11:46

ilk mesajımı bi okuyunda atar var mı yok mu bı anlayın amk!! uyardım la sadece bu kadar atara geçen kımmış bı anlamaya calısın zor olucak bılıyorum ama deneyın en azından...

B.Aktepe
25-07-2012, 11:46
Bu konunun yeri bu forum değil.