PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aracım geri vitesden atıyor sorun ne olabilir

metinalan
25-07-2012, 08:58
Merhaba arkadaşlar aracım 4 çeker ve geri vites den atıyor.
eger yarım debraj devam edersem sıkıntı yok ama tam kavradıgında debraja basmaz isem küt diye boşa çıkıyor.

baskı balata 0
volan 0
şanzıman içi 0 (1-4 ppg dişli)

başına gelen veya fikri olan varmıdır epeydir çözüme kavuşamayan bir problem benden önceki sahibide çözüme kavuşturamamış...

XoR
25-07-2012, 09:04
Benim Dogbox'da aynı, çevremde dogbox kullanan bazı kişilerdede aynı problemi duydum. Ama çok kısa mesafelerde geri vitesi kullandığım için pek umursamadım ben :)

metinalan
25-07-2012, 09:15
Abi dog boxdan oncede vardı ,aynı bende cok umursamıyordum
Ama biyerde bi hatta olduğu belli ve beni çok dahatsız ediyor :)
Acaba yüriyeni ile ilgili bir sıkıntı olabilir mi aks dı difransiyeldi

ilovedrifting
25-07-2012, 09:35
Şanzımanın açılması gerekiyor. Benim eski arabamda vardı böyle bir sorun. Geri kalkamıyordum. Vites kolunu tutup kalkıyordum atmasın diye. Sadece bir tane liner le iş çözüldü. Senin arabanda durum değişik olabilir.

metinalan
25-07-2012, 09:38
daha önce şanzıman açılmış bakılmış (önceki sahibindeyken ) daha sonra zaten ben ppg ye geçtim ve içinde bir problem gözükmüyor.

evolander
25-07-2012, 13:05
dişlide sıkıntı olmadıgına eminmisin benim eski aracımda vardı atma sorunu dişli degişimiyle çözüme ulaşmıştım.

darkmoon
25-07-2012, 13:08
dişli olabilir ama debriyaj baskı balataya baktır bence sıfırda olsa bir bakdır derim volanada bakdır yanlış işçilikden dolayıda olabilir ne kadar sıfır olsada.. artı volan neden değişmiş volan kolay kolay değişmez çatlamışmı volanı değiştirmek için debriyajı baya bir yemesi lazım köküne kadar.. volan taşlanmışmı yoksa sıfırdanmı değişmiş sıfır volan arabayı bilmiyorum ama pahalıdır..

XoR
25-07-2012, 15:58
He benim debriyaj saç teliyle tutuyor şuanda ondan kaynaklıda olabilir :D

EM-RE
25-07-2012, 16:06
Klasik subaru benimkinde de vardı kafasını tutunca çıkmıyor alışmıştım ben çokta büyük bir problem değil yalnız ilk başta caddede geri geri seri bir şekilde gelmem gerekiyordu pat diye bir ses gelince ahaa geri geri ilk araba kıran biz olduk amk demiştim :D

XoR
25-07-2012, 16:10
Klasik subaru
benimkinde de vardı kafasını tutunca çıkmıyor alışmıştım
ben çokta büyük bir problem değil yalnız ilk başta caddede geri geri seri bir şekilde gelmem gerekiyordu pat diye bir ses gelince ahaa geri geri ilk araba kıran biz olduk amk demiştim :D

Türkçe çok sakıncalı neyse bold yapmıyorum o kısmı :D

Aynen attığı zaman kırılmış gibi ses çıkıyo :D

EM-RE
25-07-2012, 16:15

ahahha işin gücün piçlik :D

metinalan
25-07-2012, 16:16
dişlide sıkıntı olmadıgına eminmisin benim eski aracımda vardı atma sorunu dişli degişimiyle çözüme ulaşmıştım.

Şanzıman toplanırken bi problem olup olmadığı anlaşılıyordur diye düşünüyordum ama ihtimal tabi buda

dişli olabilir ama debriyaj baskı balataya baktır bence sıfırda olsa bir bakdır derim volanada bakdır yanlış işçilikden dolayıda olabilir ne kadar sıfır olsada.. artı volan neden değişmiş volan kolay kolay değişmez çatlamışmı volanı değiştirmek için debriyajı baya bir yemesi lazım köküne kadar.. volan taşlanmışmı yoksa sıfırdanmı değişmiş sıfır volan arabayı bilmiyorum ama pahalıdır..

Volan ve baskı balata Eski sahibi arkaşımız bu sıkıntdan dolayı degişmiş ama olmamaış demişlerdi bana

Klasik subaru benimkinde de vardı kafasını tutunca çıkmıyor alışmıştım ben çokta büyük bir problem değil yalnız ilk başta caddede geri geri seri bir şekilde gelmem gerekiyordu pat diye bir ses gelince ahaa geri geri ilk araba kıran biz olduk amk demiştim :D

Geceleri çök kötü oluyor o :)

mmustu
25-07-2012, 16:17

ahuahuaus çip :D

XoR
25-07-2012, 16:18
Serdar'dan öğrenip yazarım benimki şanzımanı topladıktan sonra aklına gelmişti :) baskı balatayla alakası yok yani olayın

gurcell
25-07-2012, 16:20
Impreza geri giderken kasar genellikle. Dog varsa özellikle daha da kasar. Ama vitesten atmaz.

XoR
25-07-2012, 16:21
Impreza geri giderken kasar genellikle. Dog varsa özellikle daha da kasar. Ama vitesten atmaz.

e atıyo ama başkan :)

gurcell
25-07-2012, 16:26
bişey olmaz. Sıkı tutsun atmasın... :)

metinalan
25-07-2012, 16:28
bişey olmaz. Sıkı tutsun atmasın... :)

Ahahahaha yemin ederim aklıma gelmemişti :D

EM-RE
25-07-2012, 16:30
eee o kadar yazdık ya kafasını tutunca çıkmıyor diye :D

GokhanRS
25-07-2012, 16:33
benimkide tam tersi, kafasını tutunca atıyo :D

metinalan
25-07-2012, 16:34
eee o kadar yazdık ya kafasını tutunca çıkmıyor diye :D

Kaçırmışım özür dilerim :)
Benlık sıkıntı yokda alllah göstermesin bişey olur satmak zorunda kalırız kimseyede laf anlatamayız ondan sonra geri vitesden atıyor bu diye :)

mmustu
25-07-2012, 16:40
delikanlı adamın R ile işi olmaz hacı :D

XoR
25-07-2012, 17:59
Herkesin vites kolu altı patlar :D

gurcell
25-07-2012, 19:15
Hemen dagiliyorsuz! Bitti , hemen dagilin. :D

B.Koçer
25-07-2012, 19:50
delikanlı adamın R ile işi olmaz hacı :D

vayyy abi :D

metinalan
26-07-2012, 08:54
ayrıca bır debraj tavsiyesi olan varmı ?
şuan cc stage 4 kulanıyorum ve yanlış bir tercih olmuş , araba günlük kullanımda çok zevksiz ve sert özellikle kalkışlar zulüm