PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sorunlu sıfır araç

AhmetG
26-07-2012, 08:58
Merhaba.
Arkadaşımın yaklaşık 3 ay önce aldığı golf tsi comfortline aracının şöyle bir sorunu var: kapısının önünde araç çalışmıyor, servisten adamlar geliyor çalıştıramıyorlar, çekici ile alıp götürüyorlar, sonra arabayı 2-3 gün etüd edip sorun yok deyip de geri veriyorlar aracı çalışır halde. sonra bu olay ikinci kere tekrarlanıyor, tamamen aynı şekilde. şu an araç ikinci kere serviste aynı sebepten. telefonla arayıp sorduğumuzda, araç çalışıyor gelin alın diyorlar. bu durumunda biz aracı ayda bir servise çekici ile götürüp, sonra geri mi alıcaz? :) yoksa bu durumun üçüncü sefer tekrarında tüketici mahkemesi yolu ile bir sonuç alabilir miyiz? ya da ne yapabiliriz, önerileriniz ne olur?

emre_
26-07-2012, 09:07
araba sıfır km den sorunlumu yani ? ayıplı maldan ben olsam ilk baştan almazdım arabayı sıfır alıcam çalışmıcak :)

Arenimo
26-07-2012, 09:25
Bu olay benim bir arkadaşımın başınada geldi cadillac escalade daha sonra anlaşıldı ki çevredeki askeriyenin sinyal yansıtıcıları aracı şaşıtıyo çekici ile başka yere götürülünce çalışıyo evin uzağında bir yerde birkaç gün deneyin

Yiğit Ş.
26-07-2012, 09:29
Bu olay benim bir arkadaşımın başınada geldi cadillac escalade daha sonra anlaşıldı ki çevredeki askeriyenin sinyal yansıtıcıları aracı şaşıtıyo çekici ile başka yere götürülünce çalışıyo evin uzağında bir yerde birkaç gün deneyin

bu tarz bi olayda benim başıma geldi. merkezi kilit çalışmadı. basıyorum basıyorum açılmıyodu

orhan_guney
26-07-2012, 09:31
aracı bayıden aldınız kac gun sonra kapınızın önünde çalışmadım tutanak ne zaman tutuldu ?

ahk
26-07-2012, 09:37
eğer bir daha olursa tamir değil değişim talep edin.

AhmetG
26-07-2012, 09:44
aracı bayıden aldınız kac gun sonra kapınızın önünde çalışmadım tutanak ne zaman tutuldu ?

ilk defa ikinci ayın içinde oldu.

SOMEONESPECIAL
26-07-2012, 09:46
Aynı arızadan 3 kere yaparsa geri verirsiniz...

serqan23
26-07-2012, 09:55
aynı arızadan 3. kez serwise gittiğinde yenisi ile değişim hakkınız oluyor bildiğim kadarıyla.

brs852
26-07-2012, 10:41
aynen bizide golf 5 vardı 3 kere saçma salak şekilde sorun verdi götürdüler getirdiler yeni kasa golfler çıktı onlardan verdiler sonra :D

K0213
26-07-2012, 10:50
uzlaşma yönünde ilerleme kaydedemezsen servisle, teknik üniversiteye başvur ve sorun onayanırsa tüketici haklarından hakkını talep et. gerçi teknik üniversiye raporunu görünce servis sana fark almadan bir üst segment bile teklif edebilir :)

individual
26-07-2012, 10:53
Bizim bir arkadaşın başına gelmişti.Ondaki Seat Leondu araç daha 1000KM yapmadan aynı sorun bizim başımıza geldi.Aracı aldılar 1 hafta onlarda kaldı yerine araç vermişlerdi (Seat Leoan DİZEL ).Sonra servis aracın Beyninde sorun olduğunu değiştirildiğini söylemişti.Bir dahada başımıza gelmedi açıkcası.

hddsheriff
26-07-2012, 10:56
Servisin aciklamasi ne peki ? Yani calismama sebebini ne diye acikladilar ?

yan53
26-07-2012, 10:58
valla aynı sorun bendede var 2000 model range rover 4.6 offroad ıcın kullanıyorum bu araçlarda sinyal yansıtıcı ne varsa yedpada yedek parca alıdıgım bı yer var orada var mesela kapısına cekerım alırım parçaları araba calısmaz kontak basmaz yanı 50 mtre kaydırıyorum calısıyor sende aynısını dene bıraz asagı yada yukarı ıtıp calıstırmayı dene..

clioGT
26-07-2012, 11:01
valla aynı sorun bendede var 2000 model range rover 4.6 offroad ıcın kullanıyorum bu araçlarda sinyal yansıtıcı ne varsa yedpada yedek parca alıdıgım bı yer var orada var mesela kapısına cekerım alırım parçaları araba calısmaz kontak basmaz yanı 50 mtre kaydırıyorum calısıyor sende aynısını dene bıraz asagı yada yukarı ıtıp calıstırmayı dene..

Kayaların orada di mi?
ben de şahit oldum orada o muhabbete, arabayı ittik biraz, ilerde çalıştı:)

S.Özcan
26-07-2012, 11:20

çok nazlı arabaymış

cagri-35
26-07-2012, 11:48
O olay gerçekten oluyor ama, bizim buradada bir eczane var sürekli gittiğimiz. Önünde ne zaman parketsem anahtardan arabayı açamıyorum. Basıyorum kitlemiyor. Bir kere de çalışmadı, kontagı çeviriyorum tık yok, sanki akü bitmiş gibi. İndim bakındım bindim birdaha bastım çalıştı.

AşkınS.
26-07-2012, 12:24
Çok şükür tofaşta böyle bişey yok :D bas tekte alıyor :D