PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Del Sol VTi sorgu (motor)

Time-R
26-07-2012, 12:47
Arkadaslar biliyorsunuz KFT 63 del sol cok yakisikli bir delsoldu ve bir kazaya kurban gitti. Olum kalim olmamasi sevindirici, gercekten magdur durumdalar o arkadaslarimizda. Tamda almaya niyetlenip bende aracimi satiliga cikarmistim.

Simdide motorunu alip swap yapmayi dusunuyorum Moonrock EG'ye.

* Bu delsolun motorunu nasil topladilar nasil ettiler ne parca kullandilar?

* Yaninda hicbir Civic VTi duramiyormus Izmit'te dogru mu? (Beni dusunduren hem delsolun sanzimani uzun, hem volant agir, hemde kasa daha agir, nasil oluyorda Izmit'teki Civic VTi'lar bu aracin yaninda duramiyor)

Sahibi ve arkadaslarindan yeterince bilgi aldim, fakat siz nasil bilirdiniz bu Merhum Del Sol'u arkadaslar?

http://i46.tinypic.com/sxekwl.jpg
http://i46.tinypic.com/jsy3xt.jpg

Time-R
26-07-2012, 13:01
Yok mu arkadaslar taniyan bilen? Civic vti'lari geciyor muydu bu delsol?

OmeR-FE
26-07-2012, 13:01
Arabayı Ege garage, Egemen usta topladı.
Gayet sağlıklı olduğunu duydum.
Yürürü çok iyi onu biliyorum ama yanında hiçbir vti duramıyormuş biraz fazla iddaalı olmuş. İzmit'tede gayet sağlıklı ve düzgün yürüyen vti'lar var onlarla deneyipte mi böyle karar verilmiş bilmiyorum.
Yazılımını Görkem yaptı. Çok sağlık ve dolu dolu çeviriyordu devirleri. Tamamen mayası tutmuştu yani. Talihsiz bi kaza sonucu kasa kötü duruma geldi ama şükür motor ve mekanik aksamda bişey yok.

Bence fiyatta anlaşabilirsen düşünebilirsin kanka, standart del sol motoru gibi düşünme, yeni yapılmış gayet sağlıklı motor gibi düşün. Sonuçta kapakta rektefiye gördü, sıkıştırma yüksek standarta göre.

Eg kasada aktarma çok daha iyi olduğundan çok verimli kullanabilirsin.
Şanzumana müdahale edersin eğer uzun gelirse sana, onda sıkıntı olmaz.
Volan'da hafif takarsın ki kft'dede varmıydı yokmuydu hatırlamıyorum.

Senin için hayırlısı olsun, güzel yürüyen temiz bi del sol'du. Motor, şanzuman başka bi arabaya atar gider verecek şekilde düzgün.
Eğer ciddi niyetine girersen Egemen'in numarasını veririm sana aklına gelen herşeyi sorabilirsin kendisine motor ile ilgili.

Time-R
26-07-2012, 13:08
Arabayı Ege garage, Egemen usta topladı.
Gayet sağlıklı olduğunu duydum.
Yürürü çok iyi onu biliyorum ama yanında hiçbir vti duramıyormuş biraz fazla iddaalı olmuş. İzmit'tede gayet sağlıklı ve düzgün yürüyen vti'lar var onlarla deneyipte mi böyle karar verilmiş bilmiyorum.
Yazılımını Görkem yaptı. Çok sağlık ve dolu dolu çeviriyordu devirleri. Tamamen mayası tutmuştu yani. Talihsiz bi kaza sonucu kasa kötü duruma geldi ama şükür motor ve mekanik aksamda bişey yok.

Bence fiyatta anlaşabilirsen düşünebilirsin kanka, standart del sol motoru gibi düşünme, yeni yapılmış gayet sağlıklı motor gibi düşün. Sonuçta kapakta rektefiye gördü, sıkıştırma yüksek standarta göre.

Eg kasada aktarma çok daha iyi olduğundan çok verimli kullanabilirsin.
Şanzumana müdahale edersin eğer uzun gelirse sana, onda sıkıntı olmaz.
Volan'da hafif takarsın ki kft'dede varmıydı yokmuydu hatırlamıyorum.

Senin için hayırlısı olsun, güzel yürüyen temiz bi del sol'du. Motor, şanzuman başka bi arabaya atar gider verecek şekilde düzgün.
Eğer ciddi niyetine girersen Egemen'in numarasını veririm sana aklına gelen herşeyi sorabilirsin kendisine motor ile ilgili.

Kanka bilgi icin sagol tesekkurler, banada soylenen bunlardi, geldigimizde seninlede gorusucez, belki yanimizada gelirsin almaya giderken.

Yani ne biliyim daha once birkac delsole bindim, civic vti gibi gitmiyordu Omer, vtec dahi actigini soyleyemem, acikcasi beni pisman etmeyecek Civic VTi gibi yurusem yeter diyorum, gecme gibi bi niyetim yok cunku keyif icin swap yapicam. Ama en azindan civic vti tadini aliyim.

Ben Izmit'teki vteclerin cogunun saglikli oldugunu dusunuyorum. Sonucta yaninda duramiyor bir iki boydur herhalde, typer gibi uzayip gittigini bende dusunmuyorum, fjk ile hic deneme firsatin olmus muydu?

Kendileri ne kadar iyi insanlar olsada malesef bu camiada birebir guvenemiyorsun. Ama kesinlikle Kadir abi olsun Mehmet abi olsun harika insanlar.

Benim butcem uygun degil, borcla alicam bu motoru, bir takim sanssizlik yuzunden swap isine kadar geldim, o yuzden iyi eliyorum birseyleri.

Ayrica Izmit'ten bu aracla yuruyen herkesi bu konuya bekliyorum.

Time-R
26-07-2012, 13:38
Nerede 41 vtecciler :)

Time-R
26-07-2012, 14:00
Fjk vtec diye sorsaydik herkes hemen yazardi cizerdi biseyler :)

Time-R
27-07-2012, 12:04
Konu ile ilgili yardim bekliyorum arkadaslar.

tunceR
27-07-2012, 12:33
samet senin istediğin bilgiyi sana kimse net veremez. bi arabanın yürüyüşünüde sorgulayarak motor alma, alınmaz. madem çok aklıda soru işareti kaldı anlaşırsın satan kişiyle tamirciye açtırısın baktırısın krank taşlanmamışsa yataklar gömlekler düzgünse alabilirsin. kullanılan malzemeri zaten sahibi söylemiştir önemli yerlerinde yan sanayi parça yoksa bi sorun olmaz. burdan edineceğin tek bilgi hangi usta yaptı nasıl yaptı o olur. onuda ömer söylemiş. şanzımanıda sorun etme senin aracın daha hafif delsolden ilerde çok takılırsan bu soruna alırsın 4,785 ,4,40 çözersin işi.

MTNVTI
27-07-2012, 12:42
samet senin istediğin bilgiyi sana kimse net veremez. bi arabanın yürüyüşünüde sorgulayarak motor alma, alınmaz. madem çok aklıda soru işareti kaldı anlaşırsın satan kişiyle tamirciye açtırısın baktırısın krank taşlanmamışsa yataklar gömlekler düzgünse alabilirsin. kullanılan malzemeri zaten sahibi söylemiştir önemli yerlerinde yan sanayi parça yoksa bi sorun olmaz. burdan edineceğin tek bilgi hangi usta yaptı nasıl yaptı o olur. onuda ömer söylemiş. şanzımanıda sorun etme senin aracın daha hafif delsolden ilerde çok takılırsan bu soruna alırsın 4,785 ,4,40 çözersin işi.

çok güzel cevap vermişsin :bravo: bencede bir ustaya baktırman lazım samet.