PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Apexi yay hakkında.

a.L.i
27-07-2012, 13:25
Bu apexi marka yaylar nasıldır? Kia Ceed aracım için düşünüyorum.

Apex vardı tamam da bu apexiyi elektronik haricinde yay markası olarak ilk defa duydum gördüm.

Aracım için 3,5 cmlik olanından buldum fiyatı da uygun. Sertlik bakımından nasıldır kullanan bilenler varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

R.I.P
27-07-2012, 15:16
mishimoto,coilex,150 liralık fk gibidir bence

a.L.i
27-07-2012, 15:55
mishimoto,coilex,150 liralık fk gibidir bence

iş yapmaz mi yani :beuj:

berkay_aydin
27-07-2012, 16:05
Kaç model ceed ? pro mu ?

Biz rioda apexi , ceed'de eibach kullanıyoruz, benim aracımda fk var.. Apexi fk'ya göre daha sert ve daha konforlu ancak ünlü markalara yatişemez.. Çok abartmadıkça iyi tutuyor, arkayı çok basmaz kafadan basar görsel olarak güzel olur 5cm'liği ...

YavuzNaz
27-07-2012, 16:15
apexi'yi apex le karıştıranlar var aralarında dağlar kadar fark var söyliyim :)
ayrıca orta sert ile sert arasında bir yay, konfor bakımdan çok konforlu değil araç biraz seker bir süre sonra alışırsın, güzel alçaltır aracı. Arkadaşlarda söylemiş FK,Coilex ayarında bir yaydır.

a.L.i
27-07-2012, 16:21
Kaç model ceed ? pro mu ?

Biz rioda apexi , ceed'de eibach kullanıyoruz, benim aracımda fk var.. Apexi fk'ya göre daha sert ve daha konforlu ancak ünlü markalara yatişemez.. Çok abartmadıkça iyi tutuyor, arkayı çok basmaz kafadan basar görsel olarak güzel olur 5cm'liği ...

5 kapi, 2011 model.

5cmlik icin amortisorde islem filan yapmak gerekiyor mu.Benim bulduklarim 3,5cm.

a.L.i
27-07-2012, 16:23
apexi'yi apex le karıştıranlar var aralarında dağlar kadar fark var söyliyim :)
ayrıca orta sert ile sert arasında bir yay, konfor bakımdan çok konforlu değil araç biraz seker bir süre sonra alışırsın, güzel alçaltır aracı. Arkadaşlarda söylemiş FK,Coilex ayarında bir yaydır.

Evet kafami karistiranda o zaten. Apex'i biliyorum sordugum insanlarda Apexi'yi iyi diyorlar acaba karistiriyorlami :)

Teşekkürler denemeyi düşüyorum ama kafamda soru isareti kaldi iste.

Eski aracimda tein kullanmistim konforda sıkıntı yoktu.

YavuzNaz
27-07-2012, 16:40
Kesinlikle karıştırıyorlar. :)
Şahsi fikrim Fk alabilirsin orta sertlikte bir yay güzelde alçaltır. 5 cm yay için amortisorlere işlem yaptırma zorunda değilsin, istersen biraz sertleştirebilirsin sana kalmış yani.