PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kullanmayin su iki tekeri

cem06
27-07-2012, 20:52
Bir ayda 4 tane olumlu kaza haberi aldim. Daha 40 gun oldu tanidik bi buyugumuzu topraga vereli. Bugun mevluduna giderken yolda 2 3 arac durmus poliste geliyor ilerden. İnsallah motor degildir dedim ama baktim rahmetli yerde can cekisiyor. Gidip yardim edemedim bile. Su ikitekere binmeyin. Ne yollar yol degil nede araclar motora dikkat ediyor.

meh66
27-07-2012, 20:54
motorsıklet olayı oldum olası hep korkutmustur benı ALLAH rahmet eylesın :(

Fatih_
27-07-2012, 21:03
Çok sevdiğim halde asla kullanmayacağım , elimden geldiğincede değer verdiklerimin binmesine izin vermeyeceğim bir alet.

emirarslan34
27-07-2012, 21:07
hastalık abi yapcak birşey yok dua etmekten baska :( allah yardımcıları olsun. bu işi profesyonelce yapan bir abiyle konustum cok seviyorum şu yarış motorlarını alıcam birtane de cok korkuyorum alamıyorum o yuzden diye. asıl alması gereken adam sensın dedi. ne kadar korku o kadar dikkat , ne kadar korku o kadar no risk. bakımları zamanında yapıp bilinçli gazlamak lazım :( allah rahmet eylesin ölen arkadaslarımıza. böyle şeyleri duydukca hayattan soguyorum 3 gun kendıme gelemıyorum :(

M.degirmen
27-07-2012, 22:35
allah rahmet eylesin bende cok korkuyorum motordan

saqwert
27-07-2012, 22:55
Bende motorsiklet kullanıyorum.Fakat öyle şöförler varki alcan eline ağzına ağzına vurcan bilmem anlatabiliyormuyum arkadaşlar :) Resmen hayalet muamelesi yapıyolar sana.2 gün önce bir hadise atlattım.Önümde bir Transit gidiyor bende arkasındayım.Sola sinyal verdi.Bende o sola dönerken sağından geçeceğim için sağa doğru yanaştım.Az önce sola sinyal veren adam tak diye sağda durmasın mı :) ne dersin yani şimdi buna

RottingChrist
27-07-2012, 22:55
*** bir kere deydi mi motor selesine bir daha zor bırakır insan. kaza yaptım kızdım motoru sattım 3 sene sonra yine motor aldım biniyorum. tehlikeli olduğunu kimse inkar edemez ama gerçeken bağımlılık yapan güzel bir tutku.

ALPER-VNS
27-07-2012, 22:58
tam donanımlı bindikten sonra çok da tehlikeli değil diyolar ama o donanımın da insanı daraltması var parası var..

Painkiller
27-07-2012, 23:03
tam donanımlı bindikten sonra çok da tehlikeli değil diyolar ama o donanımın da insanı daraltması var parası var..

Hocam, +200, kimi zaman da 300'lü hızlarda tam donanımlı olsan da pek işe yarayacağını düşünmüyorum, yaramıyor da gördüğümüz kazalarda. Tabi bu kullanmayın anlamına da gelmiyor.:) Sakat iş motor. Herkese kazasız belasız sürüşler.

SGTI
27-07-2012, 23:10

ne kadar donanımlı olrusa olsun usta 50 ile giden birine 100 ile çarparsanız donanım falan kalmaz öndeki arabanın önünden uçarsınız.Açıkcası bana hep güzel gelir 30 milyarlık motorla 500-600 hp arabaları yemek ama işte risk alana düşük fiyat.

cem06
27-07-2012, 23:14
donanım falan hikaye 200 lü hızlarda. incek yolunda kavsaktaki elektrik diregine bakın parantez olmus alt tarafı. adamların ustunde kask tulum vs takılcak hersey vardı ve ciddi tecrubeli motorculardı. avrupa turu yapmıslardı motorla.
bugunki kazada otomobil yuzundan olmus.
motor almayı dusunuyodum cbr250 baslarım diyordum. bırak 250ligi vespaya binmem artık.

darkmoon
27-07-2012, 23:14
ölümlü kazaların çoğu bir gerçekki super sport makinelerde oluyor bende 15 senedir binerim çevrimizde tanıdık uzakdan tanıdık yada forumlardan sohbet babında arkadaş olduğumuz bir çok motorcu rağmet etti çoğuda %90 ı diyebilirimki super sport yani halk tabiri ile racing motor sürücüleriydiler.. hiç hatırlamamki çevremde chopper yada cruzer motorda kaza yapmış ölmüş birini..

bizim motorlar zaten 120-140 aletidir keyif aletidir konfor aletidir süratle işi olmaz.. en kralı tonajlılara yakın olanları 160-180 yapar onlarda araba gibidir zaten..

cem06
27-07-2012, 23:20
r 1200gs ile yapmıs kazayı tanıdıgım kisi. 2 kisilermis virajı alamayınca direge agaca vurmuslar. ben anlamadım zaten o motorla nasıl bianda hızlanıp yuksek surate cıkıp carptıklarını.

pirasa
27-07-2012, 23:24
racing e biniyorsan her vedalaşmanda helallik alıcan :(

darkmoon
27-07-2012, 23:27
o motor tork canavarı bir motor hiç sürmedim ama bildiğim önceden sürücek kişinin motor tecrübesi olması gerekli motorlardan.. onun dışında viraj dengesi falan o motorun iyidir virajı o motorla alamama bence pilotaj kaynaklı olabilir allah rağmet eylesin. o motorla kıtalar arası geziler falan yapıyorlar insanlar..

cem06
27-07-2012, 23:30
o motor tork canavarı bir motor hiç sürmedim ama bildiğim önceden sürücek kişinin motor tecrübesi olması gerekli motorlardan.. onun dışında viraj dengesi falan o motorun iyidir virajı o motorla alamama bence pilotaj kaynaklı olabilir allah rağmet eylesin. o motorla kıtalar arası geziler falan yapıyorlar insanlar..

baya tecrubeli insanlardı. tekrar allah rahmet eylesin.

KUZEYE YOLCULUK (http://www.motosikletyol.com/index.html)

BRETE
27-07-2012, 23:56
surmeyi birak krali gelse binelim gezelim dese hic bir guc motora bindiremez beni o kadar tirsiyorum motordan hic guvenli gelmiyor bana insallah ileride oglum boyle bir sevdaya kapilmaz yoksa fena papaz oluruz

FATİH
28-07-2012, 00:15
her gün motomax marka ptt'nin scooter'ıyla dağıtıma çıkıyorum posta dağıtmak için. biraz da kalitesizliğinin etkisinden midir nedir, virajlarda her an altımdan kayacakmış hissi veriyo. kaç postacı arkadaşım kaza yaptı büyük ya da küçük. kimi sakat kaldı, kimi uzun süre yaralar ve kırıklar içinde tedavi edildi. 60-70'den sonraki hızlarda zaten korkuya bürünüyo insan. tamam çoğu motosiklet ve scooter'lar çevik ve şehir içi kullanımı için biçilmiş kaftan ama kesinlikle güvenli değiller. üzüldüm be habere, Allah (c.c.) rahmet eylesin.

aga81
28-07-2012, 00:22
Bnm saxoyla bende motora çarptımbırden önume atladı çevre yolunda 70le vurdum motora Allahtan araba basıktıve adamın sadece bılegı kırıldı :(

kemal_koker
28-07-2012, 00:24
ş.içinde pek rastlamıyorum da uzun yolda riskli hareketler yapmaktan korkunç haz aldıklarını defalarca gördüm tamponum tozunu alıyorlar

nemonomani
28-07-2012, 00:54
1 ay öncede benim çok samimi bir arkadaşım kaza yaptı çocuğa vurdu şükürler olsun sadece motor hasar aldı az daha tramwayın altına girecekti

asot
28-07-2012, 11:15
motora binmiyorum scooter a biniyorum, tam bir hastalık müthiş bir keyif. Yalnız şunu söyliyim önümden çok, götü kolluyorum... pisi pisine gitmemek için. Onun dışında söylenenlere katılıyorum risk her zaman var ama bu risk yolda yürürken de var, arabada da var... Keşke İtalya, İspanya gibi veya yurdum tatil yöreleri gibi herkes scooter ile gezse...

gökan
28-07-2012, 11:20
bızde 4 arkdsımızı kaybettık hemde 2 ayda çok kötu bı durum motor şaka gıbı kurtuluşun yok gecen bındım 1000rr 2oo lu hızlara cıktı korkudan öluyrdum

MeRtCaN
28-07-2012, 11:23
125 cc scooter ile 1 senede 10.000 km yaptım

2 gun once Cayyolundan mesa plazaya gırerken bana YEŞİL ısık yanmasına ragmen kaza atlattım

şerefsız evladının biri direk kırmızı geçtı durmadı bıle dıkkat etmeseydım buyuk kaza gecırıyordum

acıkcası Tr kımse trafık kurallarına uymuyor motorlara dıkkat etmıyor Tr nın farkı bu olsa gerek...

Dookan
28-07-2012, 11:23
motora biniyorum racing olsun scooter olsun..top speed cok yaptık bı kac kere telefonum falan uctu bı kac kere ben ucacaktım .gerçekten tehlikeli makina yani olay şu deil 200 le gıderken ztn arabayla da vursan olursun olayı deil.araban olsa 200 le gıtmessın orda olayı.tek canın var..mario gibi 3 4 tane canım olsaydı kesinlikle motora binerdim ama malesef cok sevmem ragmen korkutuyo beni.bu sezon benım de cevremde bi kac kısı oldu 40 lı yaşlarda 30 lu yaşlarda insanlar pisipisine gitti..virajda karşısına su çıkanı yağ çıkanı kimisinin önüne kamyon cıkanı.turkıyede herşey cıkabılecegı için motor işi gerçekten tehlikeli..tabi bunları soyledım binermiyim bidaha binerim.ama ne top speed yapacak motora ne de virajda artislik yapacak soforun arkasına binmem.

Eray Yümsel
28-07-2012, 11:30
konuyu görür görmez motoru sattım hemen

eyup58
28-07-2012, 11:31
ALLAH sabır versin yakınlarına :(

997TT
28-07-2012, 11:33
O kadar hiz seviyorum,bir cok kez de ugrastim ancak motor sevgim HİC olmadi...
Cunku mantiksiz Turkiye sartlarinda kullanmak. Trafik kulturu olmayan bir yerde motor kullanilirmi? Yollarda hangi Kotu Suprizle karsilanicagi bilinmeyen yerde motor kullanilirmi?
Berlinden donerken onemli bir MR cekme sirketi olan beyle tanistim. Yazin olum yada yaralanmalarin cok arttigini,%70 inin motor oldugunu soyledi...

darkmoon
28-07-2012, 12:00
ölümlü kazaların çoğu super sport (Racing) motorlarla oluyor.. Bunun en önemli nedenlerinden biride doğal nedenleri atarsak yani yolun bozuk olması trafikden birinin size vurması v.b gibi Racing motorlara binenlerin çoğu hepsi değil tabiki ama çoğu en ufak bir motor temeli almadan motor eğitimi görmeden hatta ya ilk motorları yada ikinci motorları olmasından dolayı oluyor bu kazalar.. yani şeytanın bir anlık dürtmesi..

motor camiasından çok arkadaşımız var tanıdıklarımız tanımadıklarımız olsada ismen bildiğimiz kardeşler var bunca yıldır 15 yılı geçmişdir herhal daha chopper motorda kaza yapıpda ölmüş birini tanımadım tanımayı bırak duymadım ölümlü bir chopper kazası.. scooterda tek tük oldu ama oda yok denecek kadar az..

ne yazık ki bu ölümlü kazaların çoğu super sport motorlarda oluyor yazında verdiği güzel havalar asfalt ısınıyor lastik yolu iyi tutuyor gazı açdınmı zaten racing motor iki üç saniyede ne olduğunu anlamadan kadranda 200 lü rakamları görüyor o sıra işde minnacık bir yağ birikintisi bir mıcır taşı bir asfalt kırığı yada dikkat dağılması illa yollada alakalı olmaya bilir olayı bitirir..

Onrcn
28-07-2012, 12:26
kesin yapisirim bir yere diye almayacagim bir icad :D

TT_BOY
28-07-2012, 15:23
Allah rahmet eylesin, çok üzücü bir haber .. :(

Quantum
28-07-2012, 15:58
İşlerine gelince kendilerini "taşıt" görüp işlerinie gelince yol çizgilerinin üzerinden gitmeyi, emniyet şeridinden gitmeyi, dolu trafikte otomobillerin arasından son sürat gitmeyi kendilerinde hak olarak görenler olduğu sürece bu kazalar olacak.

akay
28-07-2012, 16:51
yaşadığım yer itibariyle yazın inanılmaz sayıda motor kazası oluyor. hastanede nöbetçi olduğum günlerde mutlaka bir ya da daha fazla motor kazası oluyor..en ufak hasar kol bacak kırılması.. ama size bişey diyim mi, bodrum ufak yer ve herkes scooter tarzı motor kullanır.. sadece dışardan gelenler racing kullanır.. kazaların büyük bir kısmı da scooterla oluyor.. bana gelenler genelde ağır yaralı geliyor.. ama 112 de çalışan arkadaşlardan bildiğim kadarıyla olay yerinde ölen de çok. onlar direk morga geldiği için haberimiz olmuyor.. kazaların hemen hepsinde sürücüler alkollü oluyor.. kask kullanan çok az.. ya da polisi atlatmalık çanak gibi plastik kask kullanıyorlar.. tabii kaza anında en ufak faydası olmuyor..

RSX
28-07-2012, 17:15
Ecel geldimi motor, otomobil hikaye gençler.

TC_VTEC
28-07-2012, 17:54
Allah rahmet eylesin:(

wekoo
28-07-2012, 17:54
arkadaşlar ben hafta içi sürekli motora biniyorum dük. gelir giderken bende çok korkuyorum ama alışınca insanın eli ayagı gibi oluyor vazgeçilmiyor bi konudanda diyorum yazılmışsa olur ama yinede dikkat ediyorum bisiklet niyetine hız yapmamaya gayret ediyorum hep...

onursumer
28-07-2012, 19:49
gsxr aşkımı bu haberleri duydukça sineye çekiyorum aileminde etkisi buyuk tabi

orhan_guney
28-07-2012, 19:53
motora binmek gercekden cesaret ister.hayatta süremem ve asla binemem. Allah korusun Hepimizi kazadan beladan.

metinalan
28-07-2012, 20:03
Motor bambaşka bişey, bu yaz başı sattim 600lük moturumu ama onsuz olmuyor bu sonbhar tekrar almayı planlıyorum binen pişmam binmeyen bin pişman , hayatını kayip edenlere allah rahmet eylesin

darkmoon
29-07-2012, 00:14
motor iyidir full korumayla binilirse daha iyidir.. şimdi dışardan geldim motorlada hava tam motor havası akşam sürmenin keyfide bir başka..

SinanATASOY
29-07-2012, 13:23
Araç sürücüleri azcık dikkat etsin başka bir şey istemiyoruz motosiklet sürücüleri olarak.. Korumalarımızı kuşanıp eğitimlerimizi alıp mümkün olan en yüksek dikkatle zevkimizi ve ihtiyacımızı karşılamaya çalışıyoruz.. Motosikletin üstündekinin insan olduğunu unutmayın kafi.. Her araç sürücü grubunda olduğu gibi motosiklette de çürük elmalar var ama bunu genele mal etmek doğru değil.. Bunu maalesef çoğu araç sürücüsü yapıyor. Kuryeye kızıp genele kötü davranıyor öldürme ihtimalini hesaba katmadan.. Motosiklet çok tehlikeli birşey değildir arkadaşlar.. Sadece biraz dikkat..

Eyüp
29-07-2012, 13:37
Yaklaşık bir aydır chopper tarzı Çin malı bir motorla geziniyorum..Ne iyi biliyorum , nede hizli gidiyor ama o rüzgar inanılmaz bir keyif..

Tehlikeside anlatılmaz , sinyal veriyorsun adam önemsemiyor..dün ana yoldan giderken ara sokaktan bir pickap önüme atladı , sinek gibi yapışıyordum adama zor durdum..

Mert83
30-07-2012, 19:37
Bende bugün itibari ile motorumu satmış bulunmaktayım. Sanki birşeyler eksik gibi :/

wolrath
30-07-2012, 19:50
2200km lık ufak cıbır tecrubeme bınayen sunu soylemelıyım kı...

arabada 1 adım sonrasını dusunen ben motorda 3-4 adım sonrasını dusunuyorum.
hıcbır vıraja (askerıye ıcınde trafıksız ve bomboslar dısında) normal gırmıyorum.hızlı demedım normal bıle degıl hep yavas.
kırmızı vs her kurala uyuyorum.
cısentı yagmurda bıle cıkmıyorum.

lakın buna ragmen bırcok kez tehlıke atlattım.

menemen ' de tırın bırı kırmızıda zor durdu.adamın essek kadar DAF yazısını arkamda hıssettım resmen.heycandan ısık gormus tavsan gıbı kaldım.o an mesela tecrube oldu.ısıklarda bosta beklemıyorum hıcbır zaman.
mersın'de donulmezden ve kırmızıda gecen kaşkayın ıcınden gecıyordum frenleme esnasında stres yapsam.
vs vs.

yazık bıtıp gıden genclere.he motorcuların da sucu var elbet bazılarında ama turkıye'dekı yollar ve suruculer motosıklet kullanımına uygun degıl.ozellıkle racıngler.o lastıklerle maalesef sansımızı cok zorluyoruz kanımca.

he okuldan berı ıcımde kalan motor askını bır nebzede olsa yasıyorum-felaket sevıyorum motoru.arabamdan cok bınıyorum hatta.ama duasız bınmıyorum maalesef.

ılk ölümlü cbr 250 kazası mersınde oldu.kardesımız kaskını takmamıs.20km ıle gıderken kafasını kaldırıma carpıp öldü.yazık gercekten.sehırıcınde dusuk suratlerde dahı olsa en az kask takmak zorunlu bır kural...
dusundukce kotu oluyor ınsan.yakında baba olacagım kısmetse.her yola cıktıgımda bunu da dusunmuyor degılım :rolleyes: ama devam :)

FATİH
30-07-2012, 20:08
crash testleri geçemeyen beğenmediğimiz çin malı otomobiller en kral motosikletten belki 10 kat daha güvenlidir.

devil_berk22
30-07-2012, 21:14
motor demek canını torbada tasıyosun demek kaportası senın vucudun demek Allah kimseye kaza bela göstermesin

SinanATASOY
31-07-2012, 05:59
crash testleri geçemeyen beğenmediğimiz çin malı otomobiller en kral motosikletten belki 10 kat daha güvenlidir.

Unutma motorda bir yere çarptığında üstünden uçup gidiyorsun ve hiç birşey olmadan kurtarma ihtimalin var ancak bahsettiğin çin malı arabada yaptığın kazada her zaman sıkışma ve bi taraflarını koparma riskin yüksek..

Tahir
31-07-2012, 08:46
İster race ister vespa olsun motor'un kaportası insanın kendisi...

onat
31-07-2012, 09:04
Motor bambaşka bişey, bu yaz başı sattim 600lük moturumu ama onsuz olmuyor bu sonbhar tekrar almayı planlıyorum binen pişmam binmeyen bin pişman , hayatını kayip edenlere allah rahmet eylesin

motor kullanmayan kişiler onun zevkini bilmediği için ne söylesek boş. kim ister 1 sn sonra ölüm riski yaşayacağın birşeyi kullanmak... bu motor olayı bağımlılık yapıyor. bu yaz motorumuz yok motor görünce gözüm doluor. sıralı 4 yanımdan gp eksozla geçiyor tüylerim diken diken oluyor. bu sevdayı malesef bitiremiyorsun.

işin diğer bir boyutu racing kullanan bir şahsın hakkını vermesi. o riske giriyorsan korkmayacaksın arkadaş. o makinenin hakkını vericeksin. veremiyorsan racing almicaksın. dolayısı ile racing alan adam da ölümü hiç aklından çıkarmayan, korkmayan adamlar. o yüzden bir ölü gördüğünüzde fatihanızı okuyun geçin. yargılamayın. çünkü adam ondan mutlu.

meto abi beraber gazladığımızda aldığın zevki başka neden aldın ?? geçiyordum seni oynatıyordum kumda :D :D

Tunacan
31-07-2012, 09:08
r 1200gs ile yapmıs kazayı tanıdıgım kisi. 2 kisilermis virajı alamayınca direge agaca vurmuslar. ben anlamadım zaten o motorla nasıl bianda hızlanıp yuksek surate cıkıp carptıklarını.

Seçkin ve Cengiz Abinin İnceğe çıkarken yaptıkları kazadan bahsediyorsun sanırım.
Seçkin abi aile dostumuzdu. O olaydan sonra motoru kafamdan sildim. O kazada Seçkini kaybetmeseydik belki de bende bir motor sahibi olacaktım.