PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.7 DTi ve kronik sıkıntısı... :(

cXe
01-08-2012, 01:42
merhaba arkadaşlar 2011 eylül ayında arabamı aldım.

arabayı dip gaz 10-20 sn kullanınca gaz pedalı devre dışı oluyor, sanırım araba kendini korumaya alıyor. kontağı kapa aç yapınca kendine geliyor. ayrıca arıza ışığı yandığı zamanda güç kaybı meydana geliyor.

internette araştırmalarım sonucu, beyne mazot gittiğini öğrendim ve beynin içi resmen mazot doluydu, bir kaç tanede pin kırılmış...

2. sorun ise; antalya da beynin kırılan pin lerini lehimlettiğimizde araba bir kaç gün düzeldi gibi oldu sonradan yine eski haline döndü(sanırım tekrar mazot geldiği için). bu bir kaç gün içinde sorun olacak mı diye baya zorladım arabayı ama gaz pedalını devre dışı yapmadı, arıza lambasıda yanmadı fakat bu seferde turbo dan ses gelmeye başladı :( sanırım baya zorladım turbo yu.

bu 2 sorun için neler yapabilirim? daha önceden yaşayanlar varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

serdarcelik
23-08-2012, 00:44
Bu sıkıntıyla ilgili bir yazı yazmıştım. aynı sorunu yılları önce bende yaşadım. çözümümü komple tesisatını değiştirerek halletim ve aracı sattım. ama kronik bir sorun bu. çalıştıgın ustada kesınlıkle önemli seni deli gibi kopartabilir veya hakikaktten sana yardımcı olbilir. kolay gelsin..

alper a
23-08-2012, 17:03
mazot pompasının üzerinde mazot kaçıran müşürü değiştirince sıkıntın geçer.Tabi Bu işlerden Anlayan Bir Usta Bulman Lazım.Zaten Üzerinde 2 adet müşür vardı Yanlış Hatırlamıyorsam.Turbo içinse Hortumları kontrol Etmeni Öneririm Nasıl Bir Ses Geldiğini Yazmamışsın Çunku Benim Corsa Yazılımlı Corsayı O Kadar Zorlamama Ragmen (5bin devirlere Kadar) Turbosu Sapasaglamdı.

Eyup Duygun
30-08-2012, 09:46
Opellerin dertli arızası 1.4 - 1.6 benzın 1.7 dti hepsınde ecu bozuluyor.

İcide porselen oldugundan , egerki icinde hasar var ise bu yazım.Onarımı bırazcık zor.Yok sizin arac soketdeki pimler gittiyse tamır edildiyse.Muhakkak baska kötü pimde vardır.Suan onlarda kopmus olabilir.Cunku tamir edildi 2 gün sonra mazot gelip bozmaz orayı.Sürec lazım mazotun orayı bozması ıcın.Bütün pimleri kontrol etmekde fayda var.Olmadı ıcını acıpda kontrolde fayda var..

Mehmet Gazihan
31-08-2012, 09:17
530 3267879 Mustafa Çeliker Kütahya

Dti konusunda tecrubelidir yardımcı olacaktır..