PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Exedy Stage 2 sorunu

blood_shed
01-08-2012, 17:38
Başımı ağrıtan mevzu şu...Evo 7 ye taktıralı yaklaşık 7 ay olan toplam 1000km görmemiş asla zorlanmamış bir debriyaj nasıl olurda zorda kaldığınızda ***** yarım debriyaj yapmanız gerekir.(yokuşlarda dur kalklarda).Bu durumda baskı balatadan kavramayı yaparken gaarç diye çok yüksek bir ses ve debriyaj pedalını dahi aşırı titreticek bir titreşim meydana gelebilir (Bu işi çok iyi bilen bir başka usta ile oturduk arabayı kaldırıp dolaiştık adama fenalık geldi "Bu arabayı senden başka kimse kullanamaz bu ne" dedi.Asla zorlamadığımı söylediğimde ise montajı yapanların beceremediklerinden bahsetti.).***** Stage 2 lerde titriyerek kalkarsın onda sıkıntı yok 1500-2000 rpm tutturup kaldırdığın zaman titremeyi yok ederek kaldırabiliyorsun arabayı bunu taktırdığımızdada biliyorduk ancak zaman geçtikçe araçtaki titreme aşırı çoğalmaya başladı.Telefon ile satış ve montajı yapan firma ile iletişime geçtim hatanın montaj veya üründen olmadığını ve debriyajın 500 km de bitebileceğini Stag 2 yerine Stage 1 almamız gerektiğini (zorlanmadığını üstüne basarak bildirmemize rağmen) söylediler.(Yabancı forumlarda 4.000 mil giden adam dahi çatır çatır kullanıp Stage 2 ye övgüler yağdırırken bir sürü para verilien zorlanmamış km görmemiş bir ürün için bu açıklama bana hiç mantıklı gelmedi.Üzerine 300 lira da problemi görmek için işçilik parası istemeleri bir daha bu firmadan yapıcağım alışverişlerde dikkatli olmam gerektiğini hissettirdi. Sizce bu bir montaj problemimidir?.(ben böyle düşünüyorum çünkü zorlanmaış,ani kalkışlar yapılmamıştır.Montaj süreci ise normalden çok daha uzun sürmüş(motor blok ile şanzıman birbirine kaynadığı için ayrılmamış)ancak sürecin çoğu internetten bakılarak sağa sola sorularak yapıldığı için aklıma başka bir problem gelmiyor.).