PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egsoz Emisyon Testi Hk Yardım

F4R
02-08-2012, 22:38
Arkadaşlar merhaba,

Egsoz emisyon testi hakkında bikaç bilgiye ihtiyacım var, daha önce hiç yaptırmadım o yüzden hiç bilgim yok.

- Aracım emisyon muayene kartına göre 17/05/2012de bitmiş, yeni farkına vardım yaptıracağım hafta içi fakat bunun için bir ceza felan var mı? nerdeyse 3 ay gibi bir süre gecikmiş.

- aracımda kat iptali ve sonda ss var bu şekilde emisyon testinden geçebilir miyim? yoksa illa katı ve son susturucuyu taktırmam mı lazım?

- son olarak bu yaptıracağım emisyon testi ne kadar süre geçerli olacak? 1 sene mi yoksa aynı fenni muayene gibi 2 sene mi?

yardımlarını için teşekkürler.

ToNy
02-08-2012, 22:55
Geçtiğimiz hafta bende yaptırdım,
Hatta bende egsoz muayene ruhsatı bile yoktu...
Servise gittim 10 dakikada yapıldı, 32 liraya ruhsatımı verdiler...
Geçerlilik süresi 1 yıl seneye tekrardan yaptırıcam...
Ben giderken kat ve orta üzerindeydi ama bildiğim kadarıyla egsoz muayenesinde bunlara bakmıyorlar...
Yinede kat ve orta konusunda çok emin değilim...

timucintt
02-08-2012, 23:51
2 3 yıl geçsede faiz maiz binmeden yaptırırsın... yetkili egzoz emisyon servisleirnd eyaptır o işi... tüve gidip yaptırma hiç egzoz muayenesini orda kıllık yaratıyorlar ama dışarıda aracın değerleri tutmazsa bile egzoz pulunu veriyorlar....

Ome_RS
02-08-2012, 23:58
eskiden tüvde eksoz emisyon uzmanıydım
arac 10 yasından buyukse her sene 10 yasından küçükse 2 yılda 1 yapılıyor.
knet kamyon ticari taksi vs her sene
gecikme cezası yok
senın setupla tüve gtsen geçme ihtimalin yok dısarda özelde yaptır geç 10dk lık iştem.
sok bas cek rapor yazdır gönder bu kadar basıt bi işlem :)

F4R
03-08-2012, 00:09
tamamdır arkadaşlar :)) çok sğlun cevaplar için. yarın hemen özel bir ölçüm istasyonuna gideyim.

teşekkürler....