PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Corsa'yı Yürütemiyorum

berkay_aydin
07-08-2012, 15:44
Aracım ilk dyno'da 65 hp çıkmıştı yazılımla 100 hp aldık emsalleri 110 oluyor, tamam güzeldi sonra iyice performansım düştü turbo büyüttüm birşey farketmedi, intercooler kaçırıyormuş iptal ettik şimdilik tork geldi ama üst devirlerde tıkanıp kalıyor aşırı bir üfleme sesi geliyor egzoz sistemimden şüpheleniyorum artık, orjinal sadece kat iptal sorun sizce ne olabilir ? yazılımsal sorun olabilir mi ? Bu arada dün yeni debriyaj taktık, farketti ama 2'de sarması lazım yok :(

onursoytam
07-08-2012, 15:45
blow of vs tarzı şeyler mevcut sa sökün

[RaCeR]
07-08-2012, 15:46
intercooler'ı mı iptal ettiniz?

onur_S
07-08-2012, 15:46
kaçak veya turbo

berkay_aydin
07-08-2012, 15:47
blow of vs tarzı şeyler mevcut sa sökün

yok abi, emme manifoldu kaçırıyor olabilir mi ? üfleme tarzı dediğim turbo üflemesi gibi değil son susturucu'dan geliyor ses...

Turbo yeni sorun olacağını zannetmiyorum.. Eski turboda'da durum aynıydı..

kickboxer
07-08-2012, 15:48
intercooleri neden iptal ettin anlıyamadım kacırıyo diye söküp attın mı

Bulut Y.
07-08-2012, 15:49
arac 1.7 mi ?

berkay_aydin
07-08-2012, 15:50
intercooleri neden iptal ettin anlıyamadım kacırıyo diye söküp attın mı

Şimdilik turbodan çıkan hortumu emmeye bağladık deneme amaçlı sökme vs. yok, deneme amaçlıydı yani tüm basınç boşa gidiyor cooler'dan..

arac 1.7 mi ?

Evet abi 1.7

Bulut Y.
07-08-2012, 16:02
pasaogluna bı ugra bekir yürütmüştü zamanında bitane güzel hp'si torku vardı.

sorunu eminim çözecektir.

Eyup Duygun
07-08-2012, 16:07
Yazilimsal birsey olacagini hic sanmiyorum , birisi senden araci alip saka yapmadiysa.

Bir kere yuklendimi mudahale olmadan vahiy gelmeden birsey olmaz yazilima.

douu
07-08-2012, 16:12
turboda emmede falan problem olsa son susturucudan gelmez o ses. intercooler'ı söktüm demişsin onu geri tak derim. borularını da iyice kontrol ederek tak. emmeyi egryi komple sök temizle. map sensörü bunların emmelerinin üzerindeymiş. emme çok cabuk kurum baglıyor ve map sensörü de orda oldugu için hemen o da kurum baglıyormuş. bunları bi kontrol ettir.

306TT
07-08-2012, 16:12
gazihan mehmet ' in yürüttüğü çok corsa var bir ara bir mesaj at istersen yardımcı olacaktır.

berkay_aydin
07-08-2012, 16:14
Yazilimsal birsey olacagini hic sanmiyorum , birisi senden araci alip saka yapmadiysa.

Bir kere yuklendimi mudahale olmadan vahiy gelmeden birsey olmaz yazilima.

evet doğrudur.. Servis duman atıyor diye pompayla oynamış olabilir mi ? enjektörlerim tamire gitti sağlam çıktı, sıkıştırmayıda ölçmüşler sıkıntı yok dendi, egzoz sisteminden şüpheleniyorum alt devirler olması gerekenden iyi.. Akışmetre sorunu olabilirmi ?

berkay_aydin
07-08-2012, 16:17
turboda emmede falan problem olsa son susturucudan gelmez o ses. intercooler'ı söktüm demişsin onu geri tak derim. borularını da iyice kontrol ederek tak. emmeyi egryi komple sök temizle. map sensörü bunların emmelerinin üzerindeymiş. emme çok cabuk kurum baglıyor ve map sensörü de orda oldugu için hemen o da kurum baglıyormuş. bunları bi kontrol ettir.

Yeni intercooler alıp kontrol ederek takıcam ama çok farkedeceğini zannetmiyorum, egr iptal bu arada, emmeyi 10 bin km önce açtık temizdi ama elden geçirip taktık.. map sensörüne söküp bakarım ama kurum zannetmiyorum..

berkay_aydin
07-08-2012, 20:11
Susturucuyu söküp bakıcam, inşallah sorun susturucudur... Fikri olan yok mu ?

dark
07-08-2012, 22:22
Kardeşim cooler ını değiştirmekten bahsetmişsin az bişey orjinaline göre litresini büyüterek tak eksoz sisteminide düz boruya çevir ilk önce. Daha sonra durumu burdan yaz devamına bakalım ;)

berkay_aydin
07-08-2012, 22:41
Kardeşim cooler ını değiştirmekten bahsetmişsin az bişey orjinaline göre litresini büyüterek tak eksoz sisteminide düz boruya çevir ilk önce. Daha sonra durumu burdan yaz devamına bakalım ;)

tamamdır abi detayları paylaşıcam..

By_HaNNibaLL
07-08-2012, 22:46
eksozla alakali bişey olacağini sanmiyorum kat.in orda bişey yoksa eğer

basinç kacak olayi var bence senin aracinda iyi bi usta kafa patlatttğinda bikaç saat içinde bulacaktir.

Bide şu var emsallerine göre gitmiyorsa kompresyon enjektör kontrol ettir

berkay_aydin
07-08-2012, 23:05
eksozla alakali bişey olacağini sanmiyorum kat.in orda bişey yoksa eğer

basinç kacak olayi var bence senin aracinda iyi bi usta kafa patlatttğinda bikaç saat içinde bulacaktir.

Bide şu var emsallerine göre gitmiyorsa kompresyon enjektör kontrol ettir

basınç kaçağı ancak emme manifoldunda olabilir şuan, turbodan direk emmeye gidiyor çünkü.. Kompresyon ölçüldü sorun yok dendi enjektörler tamire gitti onlarda'da sorun yok.. Tekrar sıkıştırmayı ölçtürüp bakıcam conta vs. komple değişti... acaba duman atıyor diye pompaya diş atlatmış olabilirler mi ?

DOGAN__
08-08-2012, 02:18
benim de aracım öyleydi basınç kaçağı falan sandık ama yazılımın adam gibi yapılması çok farkediyo ben ahm performance a gittim arabamın kaderi değişti

berkay_aydin
08-08-2012, 03:00
benim de aracım öyleydi basınç kaçağı falan sandık ama yazılımın adam gibi yapılması çok farkediyo ben ahm performance a gittim arabamın kaderi değişti

Bundan'da şüpheleniyorum ama şimdi aklıma geldi emme manifoldunu söktüğümüz gün'den sonra sanki böyle oldu, kaçırıyormu nerden anlayabilirim ? Birde soğukken hafiften tekleme yapıyor :(

DOGAN__
08-08-2012, 18:48
Bundan'da şüpheleniyorum ama şimdi aklıma geldi emme manifoldunu söktüğümüz gün'den sonra sanki böyle oldu, kaçırıyormu nerden anlayabilirim ? Birde soğukken hafiften tekleme yapıyor :(
anlayamazsın buyuk olasıkla ben basınç kacırıyorum kanısına rollıngte 3ten 4 e çektiğimde 2 boy onde oldugum araçların ben fren yapmısım gibi beni geçmeleri uzerine varmıştım ama şuan yeni ayar portpolish sonrası herşey güzel

ümitech
08-08-2012, 18:53
tııııııısssssssss şeklinde ses geliyorsa kaçagın vardır dostum ;)
kaçak maçak iyice kontrol ettir ;)
turbo arabada o ses geliorsa mutlaka kaçak vardır ve aracın istenen performansı vermez ;)
doğal olarakta aracın gitmesi gerektiğinden çok daha az yürür ..
iyice baktır heryerine.

ümitech
08-08-2012, 18:55

keşke aracında basınc saaati olsaydı böylece kolaylıkla anlayabilirdin ...
basıncın sabit ise ve sen biliorsan aracının kaç barda yürüğünü sıkıntı yok demektir..
ama saat dalgalanıyorsa kesin basınc kaçagı vardır dediğim gibi ;)
ha bu arada yazılımsal bişide olabilir
kim yaptı yazılımını ???
mehmet gazihan veya bekir osmanpaşaoğlu ile görüş sorununu ancak onlar halleder eger sen fazla bi bilgiye ve tecrübeye sahip değilsen..

berkay_aydin
08-08-2012, 19:55
Sürekli değil ama egzoz sesi kesik kesik geliyor, birden bastığımda sanki tıs-tıs-tıs şeklinde, emme'yi kontrol ettiricem, son susturucu ve pompayada baktıktan sonra oldu oldu yoksa orjinale dönücem malesef.. Ben bilgili değilim ama kendim çabalayıp birşeyler yapmaya çalışıyorum evden araba için destek istemiyorum o yüzden hemen olmuyor işte :( ..

efe_
08-08-2012, 20:47
Dostum M.Gazihan'a gitsen çözer sorununu aslında o epey uğraştı sendeki araçl

by_speedvw
09-08-2012, 19:15
Üst devirlerinin kötü olması sebebi intercooler ı sökmüş olman üst devirlerde turbo tam basıtıgından hava daha cok sıkısıyor ve ısınıyor ki sıcak havanın yanma kat sayısıy soguk havanınki bam baska intercooler takarak üst devirleri hallede bilirsin. sabah ilk calısmada vuruntuya gelince emmede kacak varsa kesinlikle ordan yapar aracın yürümesindede etkili olur cunku akısmetre nin ölçtüğü hava ile silindire giren hava kacak oldugu için farklıdır uyusmuyordur yakıt yetersiz kalıyordur havanın yanında ;) geçmiş olsun

berkay_aydin
10-08-2012, 13:58
Üst devirlerinin kötü olması sebebi intercooler ı sökmüş olman üst devirlerde turbo tam basıtıgından hava daha cok sıkısıyor ve ısınıyor ki sıcak havanın yanma kat sayısıy soguk havanınki bam baska intercooler takarak üst devirleri hallede bilirsin. sabah ilk calısmada vuruntuya gelince emmede kacak varsa kesinlikle ordan yapar aracın yürümesindede etkili olur cunku akısmetre nin ölçtüğü hava ile silindire giren hava kacak oldugu için farklıdır uyusmuyordur yakıt yetersiz kalıyordur havanın yanında ;) geçmiş olsun

cooler varken aynıydı, sorun cooler değil bence, 10-15 hp farkedebilir ama aracım şuan 75-80 gibi geliyor bana.. İlk çalıştırmada aşırı tekleme yapıyor gaza basınca hafiften düzeliyor, 4-5 sn sonra normale dönüyor.. Emme kaçırıyor bencede gidip gösteremedim birtürlü :(

mrttncr
10-08-2012, 16:10
Sürekli değil ama egzoz sesi kesik kesik geliyor, birden bastığımda sanki tıs-tıs-tıs şeklinde, emme'yi kontrol ettiricem, son susturucu ve pompayada baktıktan sonra oldu oldu yoksa orjinale dönücem malesef.. Ben bilgili değilim ama kendim çabalayıp birşeyler yapmaya çalışıyorum evden araba için destek istemiyorum o yüzden hemen olmuyor işte :( ..

egzos manifoldunda kaçak var sanırım...basınç saatin var mı turbo basıncı normal mi ?

berkay_aydin
10-08-2012, 16:16
egzos manifoldunda kaçak var sanırım...basınç saatin var mı turbo basıncı normal mi ?

Malesef yok, egzoz manifoldunda kaçak olsaydı motor içinde siyah is benzeri birşey görmezmiydim? iyi duman atıyor çünkü, bugün tekrar denedim üst devirlerde aşırı üfleme sesi geliyor, gaza yavaş bastığımda üst devirlerde sorun yok birden basınca sanki emme kaçırıyor :(

mrttncr
10-08-2012, 16:30
benim şu an döküm egzos manifoldum çatlak motor soğukken gaza bastığımda ses yapıyor ve çekişten düştü.kaputu açın gaz telini çeke çeke elinizi sağa sola kaptırmadan gezdirin bi yerden üfürük gelir elinize elbet :D

berkay_aydin
10-08-2012, 16:32
benim şu an döküm egzos manifoldum çatlak motor soğukken gaza bastığımda ses yapıyor ve çekişten düştü.kaputu açın gaz telini çeke çeke elinizi sağa sola kaptırmadan gezdirin bi yerden üfürük gelir elinize elbet :D

Manifoldun üzeri kapalı :) birisini bulmam lazım gaza basması için telli değil çünkü :D Sağına soluna bakıcam kaçak olsa kesin siyah dumanlar gelirdi ordan :)

AG0463
10-08-2012, 16:37
berkay kanka konuyla hic alakası yok belki ceza da verirler ama yazmadan edemicem. başlığı görünce dayanamadm :) kusuruma bakma :)

"oğuzhan yürüyeeemiyoruuuum reyiiiis =)"

CocoRe
10-08-2012, 16:50
pasaogluna bı ugra bekir yürütmüştü zamanında bitane güzel hp'si torku vardı.

sorunu eminim çözecektir.

ne yürüyodu beee vitennk gibi

douu
10-08-2012, 18:04
Berkay son susturucu demissin de son susturucu yapmaz öyle bir sıkıntı motora çok daha yakın bir yerde ciddi bir kacak var senin

Bulut Y.
10-08-2012, 18:07
ne yürüyodu beee vitennk gibi

koysana olm EN HIZLI CORSA nın videolarından :)))))))

berkay_aydin
10-08-2012, 18:26
berkay kanka konuyla hic alakası yok belki ceza da verirler ama yazmadan edemicem. başlığı görünce dayanamadm :) kusuruma bakma :)

"oğuzhan yürüyeeemiyoruuuum reyiiiis =)"
:D :D içimden gelen başlığı yazdım

Berkay son susturucu demissin de son susturucu yapmaz öyle bir sıkıntı motora çok daha yakın bir yerde ciddi bir kacak var senin

Emmeyi hedefe aldım abi detaylı baktırıcam..

koysana olm EN HIZLI CORSA nın videolarından :)))))))

Bindim 200 hp lik 1.7'dti a ışınlanıyordu resmen :) tartışma çıkmasın ama en hızlı corsa ltd değildi maşallahı vardı ama çok hoşuma gidiyordu :)

alper a
23-08-2012, 17:24
sonuçta Değişme Varmı yolda Giderken Kerkinme vs Yapıyormu.Manifoldu sökerken ufak bir Fİltre Var onu temizledinizmi ??? Filtre hemen emmenin hemen üzerinden gelen mazot hattı var tek bir borucuk üstü vida başı gibi olan bir parçaya giriyor onun içinde minik bir filtre var onun durumuna bir bakın sogukken tekleme ve duman atma problemleri yapıyordu onun tıkanması sonucunda.resim bulabilirsem koyarım yerini bulamazsanız.

berkay_aydin
28-08-2012, 02:17
sonuçta Değişme Varmı yolda Giderken Kerkinme vs Yapıyormu.Manifoldu sökerken ufak bir Fİltre Var onu temizledinizmi ??? Filtre hemen emmenin hemen üzerinden gelen mazot hattı var tek bir borucuk üstü vida başı gibi olan bir parçaya giriyor onun içinde minik bir filtre var onun durumuna bir bakın sogukken tekleme ve duman atma problemleri yapıyordu onun tıkanması sonucunda.resim bulabilirsem koyarım yerini bulamazsanız.

Abi yeni gördüm kusura bakma, ilk çalıştrmada 3-4 sn tekleme oluyor sonra kendi düzeltiyor rolantiyi, rolantide duman atma olayı yok yolda giderken de tekleme yapmıyor.. Şuan aşırı basnç sesi geliyor galiba %90 basınç kaçırıyor..

Basınç göstergesini turbo borusuna ek yaptırmadan nasıl bağlayabilirim ? Elimde ucuz bir gösterge var en azından ne oluyor onu görmek istiyorum..

rapture
05-09-2012, 16:39
en kolay yurutulebilen araclardan biridir corsa. bekir e bi göster bence de.

oğuzk
05-09-2012, 18:12
Bence stock iyi yüreyenle uğraşmak daha mantıklı.
Benim ilk 1.7 corsam eşşekti tam 0-100 ölçümü yapmıştık 16sn çıkmıştı
yazılımdan sonra 11 e düşmüştü
İkinci corsamın km daha düşüktü ve orjinaldi(140k) stock 0-100 11 sn idi dynoda 78hp çıkmıştı :)