PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çanakkale Filmi

Painkiller
08-08-2012, 15:24
Benim asıl beklediğim Çanakkale filmi;

Bp9cB7mkGdg

EDIT:

youtube'da hızlıca ararken yanlış filmi koymuşum, ben de bunda bi tuhaflık var diyorum.:)
Benim beklediğim bu;
http://www.beyazperde.com/haberler/filmler/haberler-53289/

Çanakkale 1915 filminin ilk teaser fragmanı - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=ImE9HYtifdI)

ImE9HYtifdI
Gerçi farketmez, tarihimizi, geçmişimizi anlatan her(kaliteli) filmi izlerim.

burkaykalyon
08-08-2012, 15:31
al işte abi film budur kadroya bak...fragmana bak....

DEJ
08-08-2012, 15:35
Sinan Çetin:rolleyes:

Mustafa Kemal'e yer vermişler midir acaba filmde.:rolleyes:

Painkiller
08-08-2012, 15:39
Sinan Çetin:rolleyes:

Mustafa Kemal'e yer vermişler midir acaba filmde.:rolleyes:

Zaten sinan çetini görünce Alla Allah dedim bu benim aradığım film değil.:) Diğer editla koyduğum linkteki film, tarih araştırmacısı Turgut Özakman'ın kitabından uyarlanmış bir film.

mmustu
08-08-2012, 15:42
2 çanakkale filmide çok iyi

B.Aktepe
08-08-2012, 15:43
Çanakkale 1915 filminin ilk teaser fragmanı - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=ImE9HYtifdI)

ImE9HYtifdI

mechanic
08-08-2012, 15:43
sinan çetin gibi şeref yoksunu insan artıklarının üretmesi engellenmeli bence.

Painkiller
08-08-2012, 15:45
Sinan Çetin'in filmi, 2 kardeşin savaşta ayrı cephelere düşmesini anlatıyo genel olarak. Diğer linkteki film ise, ünlü tarih araştırmacısı Turgut Özakman'ın kitabından uyarlanmış bir film. Şahsi fikrim daha gerçekçi bir Çanakkale filmi olacağı yönünde. Ve benim beklediğim asıl film o. Ama diğerini de izlerim, sonuçta tarhimizle alakalı çok film yok, her ne kadar sinan çetinden nefret etsem bile.

B.Aktepe
08-08-2012, 15:47
Türk sinemasında Çanakkale bereketi

Türk sinemasında son dönemde Çanakkale Savaşı filmi bereketi yaşanıyor.Milliyet'in haberine göre yapımcılar peş peşe dünya tarihinin en özel savaşı olan Çanakkale’nin filmini çekmek için sıraya girdi. Sinan Çetin’in “Çanakkale Çocukları” ve Yeşim Sezgin’in “Diriliş Çanakkale 1915” filmlerinin hemen ardından Kemal Uzun da Serdar Akar’ın süpervizörlüğünde “Çanakkale” adlı filmi çekmeye hazırlanıyor.

Akar’ın daha önce Mel Gibson’a da teklif götürdüklerini açıkladığı filmde “Behzat Ç.” ile popülaritesi tavan yapan Erdal Beşikçioğlu ile Nejat İşler’in de rol alacağı konuşuluyor. Faruk Aksoy’un da Çanakkale Savaşı’yla ilgili proje hazırlığı yaptıkları biliniyor.

Murat Özcan
08-08-2012, 15:50
tüylerim hep diken diken oluyor tarıhımızı tekrar anınca

Painkiller
08-08-2012, 15:51
Aslında Çanakkale işlenmesi geç kalınmış bir konu. Mesela götü b.klu amerikanın kazanamadığı vietnam savaşıyla alakalı bilmem kaç tane filmi var. Bizim şeref ve kahramanlık dolu Çanakkale'mizden ne kadar film var? Ama dediğim gibi baktılar burda iyi rant var para için yapacaklar ve yüzlerine bulayacaklar güzelim Çanakkale'yi.(hepsi için demiyorum)

63owen63
08-08-2012, 15:56
İnşallah popüler kültür etkilerini,postmoderniteyi degil de tarihi koklarız..

İbrahim Erdem
08-08-2012, 15:57
Aslında Çanakkale işlenmesi geç kalınmış bir konu. Mesela götü b.klu amerikanın kazanamadığı vietnam savaşıyla alakalı bilmem kaç tane filmi var. Bizim şeref ve kahramanlık dolu Çanakkale'mizden ne kadar film var? Ama dediğim gibi baktılar burda iyi rant var para için yapacaklar ve yüzlerine bulayacaklar güzelim Çanakkale'yi.(hepsi için demiyorum)

hakkaten adamların sıçıp batırdığı vietnamda kahramanlık yaptık diye 'bir zamanlar askerdik' diye film çektiler.

İnşallah 2 savaş sahnesi koyup da geri kalan filmi muhteşem yüzyıla çevirmezler.

YavuzNaz
08-08-2012, 16:20
nefret ettiğim iki adam yavuz bingöl ve oktay kaynarca acayip yapmacık vıcık vıcık herifler, ağlaya ağlaya gezdiğim çanakkale ile ilgili filme bu adamları yakıştıramadım helede sinan çetin gibi insan müsvettesi birine, Gelibolu belgeselini izlemeyen varsa tavsiye ederim.

AtmoSpheriC
08-08-2012, 16:23
tüylerim hep diken diken oluyor tarıhımızı tekrar anınca

aynen benimde....

Burak İ
08-08-2012, 16:32
Mahsun da Çanakkale Zaferini anlatacağı 57. alay diye bir film çekecek yada çekiyor tam olarak bilmiyorum.

gökan
08-08-2012, 16:40
oktay kaynarca tam bı tip ızlemem o oldumu

Emre İlbi
08-08-2012, 16:44

[YOUTUBE]ImE9HYtifdI

ağlattın be abi :o

ümitech
08-08-2012, 17:12
inşallah tarihimize yakışır bi film olur
arkadasında dediği gibi 2 tane savaş sahnesi koyup muhteşem yüzyıl a çevirmezler umarım.

ynsemr
08-08-2012, 18:26
ya iki cephede niye iki kardeş olsun ya tövbe tövbe kafam bozuldu yemin ediyorum.dünyanın içinde yara olan destanımızın filmini çekiyorlar içine ingilizi koyuyorlar bide bayragını gözümüze sokuyorlar.

M.A.D
08-08-2012, 20:57
askerliği gelibolu da yapınca tadı başka oluyor :)

doncarlo
08-08-2012, 21:04
ya iki cephede niye iki kardeş olsun ya tövbe tövbe kafam bozuldu yemin ediyorum.dünyanın içinde yara olan destanımızın filmini çekiyorlar içine ingilizi koyuyorlar bide bayragını gözümüze sokuyorlar.

Al bendende o kadar Çanakkale adı altında iş çeviriyorlar.Sorsak çok hümanistler.

UmitKC
08-08-2012, 23:06
Bizim TURK ınsanının Övünmesi Gereken Nice eserler varken bizler hala Muhteşem yuzyıl dıye bı sacmalıgı baştacı yapıyoruz. Yazık Bıze..ATALARIMIZIN kanları sızlıyor..

Konu cok guzel olmus cok duygulandım..Umarım daha nıce eserler gelır ve BIZE YAKISAN sekılde olur..

B.Aktepe
15-08-2012, 11:28
Çanakkale 1915 Teaser Fragman 2 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=ixEnlL3C2QQ)

ixEnlL3C2QQ

Painkiller
15-08-2012, 12:16
İzlerken mahvedecek bu film(Çanakkale 1915) bizi, sabırsızlıkla bekliyorum.

TigeR
15-08-2012, 17:48
Çanakkale 1915 Teaser Fragman 2 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=ixEnlL3C2QQ)

ixEnlL3C2QQ

bu harbiden çok iyimiş mutlaka izlemek gerek

B.Aktepe
23-08-2012, 10:09
Türk milletinin diriliş hikâyesini anlatan “Çanakkale 1915” için geri sayım başladı. Aylar süren özenli bir çalışmayla hazırlanan film, 18 Ekim’de Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’daki 10 ülkede bine yakın salonda seyirciyle buluşacak.Turgut Özakman’ın “Diriliş Çanakkale 1915” adlı eserinden uyarlanan “Çanakkale 1915”in çekimlerinin büyük bölümü, gerçek mekânlarda yapıldı. Nusrat Mayın Gemisi, Mecidiye Tabyası, Çimenlik Kalesi, Bigalı Köyü, Bigalı Atatürk Evi Müzesi, Çanakkale Anıtı ile Nara Kalesi’ndeki hastane, sığınak ve bonetler, bunlardan sadece birkaçı...

Çekimler için ayrıca 3 bin metrekare alana dev bir dekor inşa edildi. Sığınaklar, karargâh odaları, yaralı erlerin tedavisinde kullanılan sahra hastanesi ve çevresi, tarihi gerçeklerle örtüşecek şekilde oluşturuldu.

Tamamı tomruklarla döşenmiş 2 metre derinliğinde, 200 metre uzunluğunda siper ve Anzak karargâhı, 2 bin 750 metre uzunluğunda Türk siper alanları ve mevziler, 40 kişilik ekibin iki aylık emeğiyle çekimlere yetiştirildi.

ORİJİNAL SİLAHLARDAN KALIPLAR ALINDI

Genel Kurmay’dan döneme ait orijinal silahlar temin edildi ve bu silahlardan kalıplar alınarak 500 adet Türk mavzeri, 250 adet İngiliz tüfeği, 5 Vickers makineli tüfek ve 5 Türk mitralyözü hazırlandı.

Nusrat Mayın Gemisi’ndeki mayınların da birebir kopyaları hazırlandı, 3 adet sahra topu ve değişik modellerde toplar yapıldı. 500 mühimmat sandığı ve 10 bin adet kum çuvalı hazırlandı.

Savaşa katılan Bouvet, Goliath, Queen Elizabeth, Ocean, Irresistible gibi İngiliz ve Fransız savaş gemileri, tek tek orijinaline uygun olacak şekilde modellendi. Ayrıca tüm Çanakkale Boğazı ayrıntılı olarak dijital ortama aktarıldı.

2 bin adedin üzerinde Türk, İngiliz ve Anzak askeri kostümü hazırlandı. Bu kostümlerin hazırlanması aşamasında Genelkurmay ve danışmanlardan bilgi alındı ve kostümlerin dönemle bire bir aynı olmasına özen gösterildi. Yine döneme uygun binlerce köylü ve sivil kostümü dikildi.

OYUNCULARA ASKERİ EĞİTİM

Afyon’dan seyislerle birlikte 100’e yakın at getirildi, bu atlılara özel olarak eğitim verildi ve döneme uygun kostümler hazırlandı. 2 bine yakın sayıdaki figüran ve oyuncu kadrosuna Genelkurmay Başkanlığı’ndan gelen danışman askerlerle askeri eğitim verildi.

GÖRSEL EFEKTLER İŞİN UZMANINDAN

Filmin Çanakkale Deniz Savaşları’nın tüm ihtişamını beyazperdeye yansıtacak görsel efektlerine “Fetih 1453”, “Night at the Museum”, “Golden Compass”, “Superman Returns” filmlerinde de görsel efekt süpervizörü olarak görev alan Serkan Zelzele imza attı. Zelzele’nin ekibinden 50’ye yakın görsel efekt uzmanı, “Çanakkale 1915” için hem Meksika’da hem de Jakarta’daki ofislerinde mart ayında çalışmaya başladı.

kanashibari
23-08-2012, 10:19
Yazıklar olsun ilk posttaki ilk filme arkadaşlar bir bakın allah aşkına. Ne anlatılıyor yine salak bir aşk hikayesi ve çanakkale üzerinden prim yapmak ne demektir ya.
Adamın biri bir anzak hatuna aşık oluyor iki çocuğu oluyor neymiş kardeşmişler biri burda diğeri orda savaşıyor nasıl bir duygu sömürüsüdür.
O anzakların ne işi var bizim topraklarımızda... soruyorum.