PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara App plaka uygulaması dikkat .....

enginetune
08-08-2012, 15:46
Ankara da 2 gündür yoğun olarak App plaka uygulaması var app plakaları söküp kırıyorlar plakasız yolluyorlar yanında ceza da cabası tabi ki
Dün Çetin Emeç bulvarında motorlu ekip çevirme yapıyordu ondan önceki akşam da bahçelievler 7.cadde de ciddi anlamlı bir uygulama vardı.
Dikkatli olalım arkadaşlar ...

CasabLanca
08-08-2012, 15:48
çetin emeç için birşey diyememde kızılay bahçeli gibi işler yere bodoslama girilince her zaman kucağa oturmak aşikardır. yıllardır 7. caddeye app plakalı arabayla girerim daha çok şükür 1 kez ceza yemedim.

m. ali öz
08-08-2012, 15:50
mühürlülere de aynı uygulama yapılıyor mu ?

emre_277
08-08-2012, 15:51
bu haber iyi olmadı :) bjk baskıya da sıkıntı çıkarıyolarmı acaba ?

enginetune
08-08-2012, 15:52
çetin emeç için birşey diyememde kızılay bahçeli gibi işler yere bodoslama girilince her zaman kucağa oturmak aşikardır. yıllardır 7. caddeye app plakalı arabayla girerim daha çok şükür 1 kez ceza yemedim.

yine de dikkatli ol ekipler çatır çatır kırıyorlardı app plakaları eskiden sadece sis lambalarının açık olmasna yada egzoz a falan bakıyorlardı .

enginetune
08-08-2012, 15:54
bu haber iyi olmadı :) bjk baskıya da sıkıntı çıkarıyolarmı acaba ?

yazı karakteri şöförler odasının verdiğinden farklı olan ve mühürsüz olanları kırıyorlardı. Bir çok arabayı plakasız gönderdiler

Bazu
08-08-2012, 15:56
bahçeli 7 de durağın oradaki yaşlı polis amcamız oradan emekli olacak zaten.

CasabLanca
08-08-2012, 15:59
bahçeli 7 de durağın oradaki yaşlı polis amcamız oradan emekli olacak zaten.

gündüzcüyle gececi farklı gecede duran murat abi artık kanka olduk :hehe:

Bazu
08-08-2012, 16:01
gündüzcüyle gececi farklı gecede duran murat abi artık kanka olduk :hehe:

şundan 5 sene öncesine kadar sıka sıka geçerdik caddeden. şimdi nereye :D

Le10ur
08-08-2012, 16:03
bu ara bırseyler oldu herkese ceza yazıyolar

Le10ur
08-08-2012, 16:04
mühürlülere de aynı uygulama yapılıyor mu ?

mühürlü plakaya ceza yazamaz.

63owen63
08-08-2012, 16:32
mühürlü plakayı sökme,kırma vs yetkisi var mı memurun ?

gurcell
08-08-2012, 16:35
appler mobeselerde okunamıyor haberi çıktıktan sonra oluyor bunlar :)

Chn53
08-08-2012, 16:36
dünde canlıydı bahçeli bitane ninjayı çektiler bi ton arabaya park cezası yazdılar , egzozdan bisürü kişiye yazdılar...

Chn53
08-08-2012, 16:37
appler mobeselerde okunamıyor haberi çıktıktan sonra oluyor bunlar :)

orj plakayla şeridi ortalayıp geçincede okuyamıyomuş :D

Mivec_4G63
08-08-2012, 16:43
1. Köprü girişinde mühürlü app plaka ile çevirmeye girdim(eray yümsel'in plakalardan)
polis geldi bu plaka yönetmeliğe uygun değil falan flan birşeyler dedi. Ben de bayiden "0" alırken bu plakanın takıldığını, plakada hologramlı gizli tr ambleri bulunduğunu ve üzerinde 2 adet orjinal mühür olduğunu söyledim. Polis iyice yaklaştı plakayı inceledi, sonra dediği şu tamam bu seferlik yazmıyoruz ama bunları sökün. Dedim bunun neresi aykırı? aykırı ise neden bunlara mühür vuruyorsunuz dedim. Tamam beyefendi iyi günler deyip gönderdi.

edit: Aynı plaka üsküdar ilçe emniyet müdürünün arabasında da var o da yasak o zaman. 2011 siyah avensis

34tb9544
08-08-2012, 16:53

Mühür orjinal degilse sahtecilikten bile işlem yapar

Eray Yümsel
08-08-2012, 17:01
1. Köprü girişinde mühürlü app plaka ile çevirmeye girdim(eray yümsel'in plakalardan)
polis geldi bu plaka yönetmeliğe uygun değil falan flan birşeyler dedi. Ben de bayiden "0" alırken bu plakanın takıldığını, plakada hologramlı gizli tr ambleri bulunduğunu ve üzerinde 2 adet orjinal mühür olduğunu söyledim. Polis iyice yaklaştı plakayı inceledi, sonra dediği şu tamam bu seferlik yazmıyoruz ama bunları sökün. Dedim bunun neresi aykırı? aykırı ise neden bunlara mühür vuruyorsunuz dedim. Tamam beyefendi iyi günler deyip gönderdi.

edit: Aynı plaka üsküdar ilçe emniyet müdürünün arabasında da var o da yasak o zaman. 2011 siyah avensis

istanbul içi sıkıntı olursa bana ulaşın elimizden geldiğince çözeriz :)

ankara da bu ilk değil app plaka özellikle orda yasak mühür az da olsa durduruyo memurları ama ankarada çok fazla makam oldugu için ve sadece onlar kullandıkları için büyük ve kalın harfleri memur abiler sevmiyo dikkatli olun fazla gider yapmayın :D

m. ali öz
08-08-2012, 17:48

bana zamanında emniyet müdürünün eliyle mühür bastığı plakamı bi güzel söktürdüler :)

ya plakayı sökersin yada filmden sis lambasından amerikan parktan emniyet kemerinden ceza yazarım dedi, efendi efendi app yi çıkardım bi süre normal plakayla takıldım.

enginetune
09-08-2012, 08:52
dün akşam trafik polis memuru bi abimizin dükkana uğrayıp son susturucu sormasıyla şakınlık içinde kaldım sonra muhabbet açıldı. Ben şaka maksatlı herkeze ürün sattığımızı ama birtek trafik polislerine satmadığımızı söyledim neden diye sordu bende ceza konusunda çok can yakıyorsunuz dedim güldü :D bu ara sıkı denetim olduğunu dikkatli olunması gerektiğini söyledi :)

rebelh
09-08-2012, 09:00
emniyetin verdiği plakayı takmadan selülozik tinerle iyice bir yıkayın bütün siyah yerler silinsin
sonra alın elinize kalın asetatlı tahta kalemini çevçeveli/çerçevesiz yazın güzelce plakanızı üstünede 2 tur vernik çakın

al sana mühürlü beleş app plaka kimsede bişi diemez :)

edit: verniği abartmayın

Chatin
09-08-2012, 09:54
polis ceza kesebilir tamam da sizin malınıza zarar veremez ki. siz para ödeyip o plakayı almışsınız. Trafiğe uygun değilse veya trafikte seyir etmesi trafiği zora sokuyor ise aracı çektirir ama sizin malınıza zarar veremez. Keza cam filminizi çıkartamaz...

rebelh
09-08-2012, 10:00
polis ceza kesebilir tamam da sizin malınıza zarar veremez ki. siz para ödeyip o plakayı almışsınız. Trafiğe uygun değilse veya trafikte seyir etmesi trafiği zora sokuyor ise aracı çektirir ama sizin malınıza zarar veremez. Keza cam filminizi çıkartamaz...

oda bunu bildiği için sökmezsen aracını bağlatırım diyor dolaylı yolda zarar veriyo

ki çıtır modlu arabalar bağlandığı zmn 1 lira civarı masrafı olur diye düşünüyorum herşeyi söktürüp tekrar muayne bile isteyebiliriler