PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2000 civic ies, hafif mod.

wtf
08-08-2012, 21:17
Arkadaşlar hepinize merhaba, 2 hafta önce bursadan 2000 model 1.6ies aldım. Araç bayaa hoşuma gitti (öneki aracım lada samara idi).

Otomobile motor modifiyesi öncelikli olmak üzere bazı modifikasyonlar yapmak istiyorum fakat önemli kısıtlamalarım var.

Bunlardan ilki muayeneye, polise takılacak bir modifikasyon olmaması, özellikle ses artırıcı olanlardan olmamalı.

İkincisi mümkünse yakıtı artırmadan performansı artırmasını istiyorum, ***** benzin uçtu.

Son dişli olayı kafama yatıyor. Bunun yanında emme manifoldu düşünüyorum, fikirlerinize ihtiyacım var.

Bu sorularıma cevap bulduğumda diğer sorulara devam ederiz, şimdiden teşekkürler.
Çok şey istediysem şimdiden affola :)

01ayk01
08-08-2012, 22:57
kendini tanitaydin iyiydi :) o arabaya turbo olmadan pek guc alamazsin egsozda istemiyorm diyosn dugmeli yaptir egsozu bide filtre koy zevk alirsin en azindan..

gökan
08-08-2012, 23:03
yakıt artmadan nasıl performans beklenır anlamıyrm:)

JusticeForAll
08-08-2012, 23:06
hem ekonomik olsun hemde az yaksın diye bişey yok bunu kafandan çıkararak yapacaklarını yap yada lpg taktırıp öyle motoru güçlendir ama şuda bi gerçek ki motoru güçlendireyim ama az yaksın imkansız yani

bLackModeL
08-08-2012, 23:11
filitre egzoz (headers +duz boru+son) emme kelebek beyın yapmassan safc ıle mudahale et bıraz ıyı olur yakıttada honda cok cımrıdır alt devırlerde benım gecmısım gıbı goruyorum senı :D

wtf
08-08-2012, 23:31
Kendimi tanıtmamışım kusura bakmayın foruma yabancıyım biraz, yeni mezun makine mühendisiyim, fakat modifiye konularında eski arabam pek yatkın olmadı için biraz uzağım. :D

Yakıt artmadan performansı artırmanın yollarını siz daha iyi bilmelisiniz fakat bir örnek veriyim ağırlığı azaltmak, hava filtresi pisse temizlemek vs. Daha performanslı hava filtreleri daha temizmiş gibi davranıyor. Bunları demek istiyorum.

LPG motoru yer diyorlar, acayip çekiniyorum, benzinin kokusu da çok güzel :D

Sanırım düğmeli egzozlar muayeneden geçmiyormuş. Ama diyorsanız ki söktürüp taktırması iş değil, olabilir.

Black model, bende kendi geçmişini gördüysen şimdi ne yaptın? geleceğimi öğreniyim bari :D

Zorbey
08-08-2012, 23:38
Kendimi tanıtmamışım kusura bakmayın foruma yabancıyım biraz, yeni mezun makine mühendisiyim, fakat modifiye konularında eski arabam pek yatkın olmadı için biraz uzağım. :D

Yakıt artmadan performansı artırmanın yollarını siz daha iyi bilmelisiniz fakat bir örnek veriyim ağırlığı azaltmak, hava filtresi pisse temizlemek vs. Daha performanslı hava filtreleri daha temizmiş gibi davranıyor. Bunları demek istiyorum.

LPG motoru yer diyorlar, acayip çekiniyorum, benzinin kokusu da çok güzel :D

Sanırım düğmeli egzozlar muayeneden geçmiyormuş. Ama diyorsanız ki söktürüp taktırması iş değil, olabilir.

Black model, bende kendi geçmişini gördüysen şimdi ne yaptın? geleceğimi öğreniyim bari :D

Blackmodel gibi yapmak güzel maddiyat ister :)

wtf
08-08-2012, 23:40
zamanla bu işler :)

bLackModeL
09-08-2012, 08:14
ben aracıma once emme kelebek aldım afc neo ıle mudahala ettım sonra baktım baskı kacırıyo baskı balata aldımm baktım yemedı yınee ıstedıgım olmuyoo :D sattım hepsını beyın degıstı bronz baska balata oldu elektırık tesısatı degıstı ust kapak degıstı sanzıman degıstı pıston degıstı dıspırıtor degıstı headers orta airmass geldı sohc vte yaptım arabayı guzurluyumm ılerısı daha ben onumu goremıyorum sırada egzantırık ve bladerk fınal drive var dahada onumu goremessem :D nos koydummu olay tamam emrahım var antalyada o da yazar sımdı oda benım ıslemlerın + sı var onda egzantırık subab subab yaylarıda var

EmrahERKAN
09-08-2012, 08:19
ben sana komple liste dökerim de Sen yakıt artmadan performans isteyince olay biraz isteksiz bir hal almaya başlıyor. önce Filtre headers egzos düz boru ile başla bence son a egzosu da vti son susturucu yada s2000 son susturucu tak ki ses cıkmasın

wtf
09-08-2012, 18:53
ben sana komple liste dökerim de Sen yakıt artmadan performans isteyince olay biraz isteksiz bir hal almaya başlıyor. önce Filtre headers egzos düz boru ile başla bence son a egzosu da vti son susturucu yada s2000 son susturucu tak ki ses cıkmasın

Tam olarak böyle bir yanıt bekliyordum, teşekkürler :)