PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Revo İbiza Cupra vs Evotech Polo GTI son Final @ Kayseri

zafa38
09-08-2012, 00:03
Evotech GTI:
Evotech motorsport stage 2 yazılım,
Custom garage downpipe,
Bmc carbon ve el yapımı hava giriş ağızlı filtre,
Ngk iridium buji,
Stepne sökük ve kriko apartları yok =15 kilo
Arka koltuk sırt bölümü sökük = 20 kilo
Depo = Yarım
Araç tek kişi , Araç 4 kapı cam tavan

Revo Ibiza Cupra:
Revo Stage 2 Yazılım
Milltek De-cat 70mm Komple Egsoz
Forge Twincooler
Forge DV
İTG intake Kit
AEM Water/Meth Kit
NGK İridium Bujiler

Depo:yarım (Pompa Benzini)
97 Modunda
Stepne Kriko İptal = 15KG
Cam tavan Tek kişi.

Cam Car: Leon Cupra Revo Stage3 (4 Kişi)
Metin Abimize Teşekkür ederiz arkadan çekimlerde çok taş yedi :(

1 ve 3. denemeler %3 Eğim aşağı, 2 ve 4. Denemeler %3 Eğim yukarı yapılmış olup 2de 50Km/h Da Basılmıştır.
230-240 Top Speed de Bırakılmıştır.

HTzoktwCmE0
http://www.youtube.com/watch?v=HTzoktwCmE0

WIBx-dUtDbI
1. Deneme Dışarı Çekim Leon Cupra Cam Car.mp4 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=WIBx-dUtDbI)

ACX5Wv22GQM
2 Deneme Polo GTI iç - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=ACX5Wv22GQM)

cnOp94E34Y8
2. Deneme Dış Çekim Leon Cupra Cam car.mp4 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=cnOp94E34Y8)

lCebRoAV0v4
3 Deneme Polo GTI iç - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=lCebRoAV0v4)

ZdM1h17oW7I
4 Deneme Polo GTI iç - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=ZdM1h17oW7I)

yasin_38
09-08-2012, 00:09
Maşallah araçlara safa hakkını veriyo yaptığın emeklerin karşılığında ıbıza ismail seninde gerçekten gayet başarılı yürüyo aracın o doluluktaki bi cupranın arkasından böyle gitmesi bence büyük başarı geçsen zaten süpriz olur yada ıbızanın bi sıkıntısından olurdu

Emre İlbi
09-08-2012, 00:15
Maşallah ikinizede güzel denemeler olmuş,
Metim abimede maşallah :)

EfeTopcu
09-08-2012, 00:22
Maşallah .

CeM öZeR
09-08-2012, 00:28
Valla arkadaşlar yapacak bişey yok Safanın aracı güzel yürüyor. Eğim aşağı veya düzlükte durum kafa kafaya veya ben yakalayıp kafa çıkartıyorum. Ama eğim yukarı olunca arabam 100 kilo ağır. Hiç azımsanacak bir rakam değil. 2. denemede arabam 2den 3'e atarken vites arasında hafif bi kesti sebebini bilmiyorum yakıt olabilir.. Güzel denemeydi eğlendik. 1. denemede resmen kaza atlattık Allah korudu.. Oturduk çayımızı içtik evlerimize dağıldık. Herkese iyi akşamlar..

ynsemr
09-08-2012, 00:36
Hemserilerime maasallah.bence bu iki arac kafa kafaya illaki birinin eksisi birinin artisi olucaktir

Bruglione
09-08-2012, 01:28
Maşallah araçlara.
ancak polo gti 100kg agır olması dezavantaj olmus yanında biriyle gazlıyormuş gibi.

UtkuG
09-08-2012, 01:31
Maşallah araçlara güzel denemeler olmuş, paylaşım için teşekkürler

efe_
09-08-2012, 01:40
Aynı motor aynı şanzuman aynılar maşallah

zafa38
09-08-2012, 01:43
Maşallah araçlara.
ancak polo gti 100kg agır olması dezavantaj olmus yanında biriyle gazlıyormuş gibi.

Bu 100 kg agirligi sanki araba orjinalden degilde ekstra agirmis gibi gostermissinz ozaman bnm eksileride sayayim sanziman oranlarim ozellikle son dislide polonum bariz hizli olmasi kagit ustundeki gbi zaten polonun arka koltuk sokuk. Ayni speclerde bi ibiza cupra olsa ki zaten var cok cok gerilerde kaliyor fark bayagi fazla olurdu :)
Yorumlar icin tesekkurler guzel bi geceydi

efe_
09-08-2012, 01:53
Bu polonun ağırlığının fazla olduğunu artık heryerde duyar oldum :) Araç bu şekilde üretilmişse,siz almış biniyorsanız bunu bahane gibi göstermenin anlamı kalmıyor ne yazıkki.O zaman 100 kilo eksik olanını tercih etmeliydiniz.Bende aynıyım cam tavan paketim var bunu söylüyoruz tabiki ama 1 anlam ifade etmiyor

ümitech
09-08-2012, 02:31
+7373838302937 :)
Masallah araclara

DoDo_hamann
09-08-2012, 02:39
Son deneme en temiz deneme olmuş heralde, maşallah araçlara :)

997TT
09-08-2012, 03:02
1 ve 3. Deneneti izledim,dusuncelerim;
Poloya egsoz ve DV sart
İki aracda ayni hafifletme var neredeyse ama sirtligin 20 kg olduguna eminmisiniz? Benim Gtr'in essek koltugu,komple 26 kg.
80-100kilo fark varsa eger,poloya helal olsun,sasirtici yurumus.
Seat'in bukadar parcaya ragmen,daha iyi yurumesi gerekirdi,yanlismi dusunuyorum?
Sanziman oranlari konu olmus;seat ilk 3 vites cok avantajli ancak 5-6 polo avantajli,zaten denemelerde gorunuyor.
İki aracta esit yurumus,kornalara riayet edilmis.
Kayseri tayfasi guzel bir Ramazan eglencesi yapmis,helal olsun.
Bu sefer didismeden konu aktif kalsin,tek ricam budur...

Minova
09-08-2012, 04:41
1. video idi sanırım arabalar zıplamıs baya Allah korumus

CeM öZeR
09-08-2012, 06:53
Son deneme en temiz deneme olmuş heralde, maşallah araçlara :)

Valla hepsi gayet tertemiz deneme Kürşat abi. Ne deniyorsa videolar gayet doğruluyor.. Basma anları belli ilk kafa çıkartmalar belli. Eğim yukarı olduğu için mi temiz deneme dedin onu anlayamadım. :)

serkanokan
09-08-2012, 07:40
Maşallah ikisine de. İsmail kardeşim bugün öğleden sonra gibi arayacağım seni beklediğimiz gün geldi sanırım :D

EMRE KAAN
09-08-2012, 07:49
maşallah safa kardeşim gayet başarılı :)

gp74
09-08-2012, 07:59
Çok güzel gitmişler
Maşallah her ikisinede...

imprez30r
09-08-2012, 08:01
Polo daha başarılı bence. Nedeni basit. Bu sıcakta hem intercooler ve egzossuz yürümüş. Cuprada intercooler + methanol kit+ egzos var. Aradaki fark bayağı az buna rağmen. Polo cayır cayır yanıyordur.

Kelalper

SDR_07
09-08-2012, 08:07
maşşallah araçlara güzel denemeler olmuş seat artısı çok cem'e göre intercoler eksoz metonon kit hafife alınacak şeyler degil iki aracada maşşallah

HPMania
09-08-2012, 08:23
1 ve 3. Deneneti izledim,dusuncelerim;
Poloya egsoz ve DV sart
İki aracda ayni hafifletme var neredeyse ama sirtligin 20 kg olduguna eminmisiniz? Benim Gtr'in essek koltugu,komple 26 kg.
80-100kilo fark varsa eger,poloya helal olsun,sasirtici yurumus.
Seat'in bukadar parcaya ragmen,daha iyi yurumesi gerekirdi,yanlismi dusunuyorum?
Sanziman oranlari konu olmus;seat ilk 3 vites cok avantajli ancak 5-6 polo avantajli,zaten denemelerde gorunuyor.
İki aracta esit yurumus,kornalara riayet edilmis.
Kayseri tayfasi guzel bir Ramazan eglencesi yapmis,helal olsun.
Bu sefer didismeden konu aktif kalsin,tek ricam budur...

Araçlara maşallah, çok güzel olmuş denemeler.
Öğrenmek için soruyorum, araca DV şart olduğunu nereden anladınız ?
Forumlarda çeşitli yorumlar okuyorum, kimi DV' nin değiştirilmesine gerek olmadığını OEM valve' in de aynı işi gördüğünü söylüyor. Yani OEM valve' de bir problem olmasa bile değiştirmenin bir faydası olur mu ?

@zafa38, siz DV' yi herhangi bir tespit sonrasında mı değiştirdiniz yoksa tavsiye üzerine mi ?

zafa38
09-08-2012, 09:40
Araçlara maşallah, çok güzel olmuş denemeler.
Öğrenmek için soruyorum, araca DV şart olduğunu nereden anladınız ?
Forumlarda çeşitli yorumlar okuyorum, kimi DV' nin değiştirilmesine gerek olmadığını OEM valve' in de aynı işi gördüğünü söylüyor. Yani OEM valve' de bir problem olmasa bile değiştirmenin bir faydası olur mu ?

@zafa38, siz DV' yi herhangi bir tespit sonrasında mı değiştirdiniz yoksa tavsiye üzerine mi ?

Sadece Yazılım varken takmamıştım Ama Stage 2 de Turbo saglıgı acısından tavsiye üzerine taktım zaten performans parcası değil. OEM valve nasıl aynı işi görüyor yuksek basıncı dısarı atmıyorki???

Harunde
09-08-2012, 09:50
maşallah her iki aracada...
her iki araba birbirine denk olmuş... kardeş kardeş takılın işte ne güzel...
biri ağır biri hafif birinin dişlileri farklı problem değil bunlar...

brs_odbs
09-08-2012, 10:15
maşallah araçlara .

HPMania
09-08-2012, 10:59
Sadece Yazılım varken takmamıştım Ama Stage 2 de Turbo saglıgı acısından tavsiye üzerine taktım zaten performans parcası değil. OEM valve nasıl aynı işi görüyor yuksek basıncı dısarı atmıyorki???

Sizin ürün aşağıdaki mi ?
Forge Motorsport | Alloy Fabrication (http://www.forgemotorsport.com/content.asp?inc=product&cat=190105&product=FMDVRTSi)

Eğer bu ise zaten oem ile aynı işi yapıyor diye biliyorum, bu ürün sadece daha dayanıklı ve güvenilir görünüyor.
Aslında şunu anlatmak istiyorum, diğer tüm özellikleri aynı olan 2 araçtan birinde Forge DV varsa diğerinde yoksa arada herhangi bir güç farklı olmamalı. Ancak mevcut DV' de problem varsa değiştirilmeli ( OEM ya da Forge DV de olur sadece forge daha dayanıklı) diye düşünüyorum.

Arenimo
09-08-2012, 11:05
2 aracada maşalah ibize güzel yürümuş polo da çok iyi yürümüş günün sonunda geçen ibiza ise gerisi bahanesidr arkadaşlar ben mesela sökük araçlarla denemiyorum denediğin an kabul etmiş olsun birbirinizi tebrik edin geçin bu bakkal hesapları hiç bi zaman bitmez arka koltuğum bu kilo son dişlim şu bahane geçen kim ibiza yok meth yok intercooler yok olmasın tak arkadaş sende gel :D zamanında bana da diyolardı sendeki parça bende olsa üstünden atlarım e tak gel dedim üstümüzden atla ben para harcamışım emek vermişim bu muhabbetler bitmez dostluklar baki kalsın :D 2 nizide tebrik ederim ama bi go pro alın 3310 la ütüyle çekimlere son verin artık :D

zafa38
09-08-2012, 11:19
Sizin ürün aşağıdaki mi ?
Forge Motorsport | Alloy Fabrication (http://www.forgemotorsport.com/content.asp?inc=product&cat=190105&product=FMDVRTSi)

Eğer bu ise zaten oem ile aynı işi yapıyor diye biliyorum, bu ürün sadece daha dayanıklı ve güvenilir görünüyor.
Aslında şunu anlatmak istiyorum, diğer tüm özellikleri aynı olan 2 araçtan birinde Forge DV varsa diğerinde yoksa arada herhangi bir güç farklı olmamalı. Ancak mevcut DV' de problem varsa değiştirilmeli ( OEM ya da Forge DV de olur sadece forge daha dayanıklı) diye düşünüyorum.

Evet Ürün bu. Daha dayanıklı ve bildiğim Kadarı ile gazdan çekildikten sonra basıncı dısarı veriyor Turbonun üzerine değil bu sayede turbo sürekli yuksek hızda dönüyor Dolmasını beklemiyorsunuz OEM de Basıncın bi kısmı dısarı diğer kısmı turbo uzerine biniyor bildigm kadaryla

DoDo_hamann
09-08-2012, 11:50
Valla hepsi gayet tertemiz deneme Kürşat abi. Ne deniyorsa videolar gayet doğruluyor.. Basma anları belli ilk kafa çıkartmalar belli. Eğim yukarı olduğu için mi temiz deneme dedin onu anlayamadım. :)
Kürşat kim? Doğukan ben :) Bir kafa göz gidiyorsunuz, bir ibiza uzuyor gidiyor en temizi son deneme gibi geldi uzun uzun bastığınız için polo'da yaklaşmaya başlıyor uzunda, methanol, cooler olmamasına rağmen çok iyi yürürü, benim arabamdada yok bunlar daha adil bir deneme olacaktır senin için:icon_tup:

Bulut Y.
09-08-2012, 11:57
masallah beyler güzel denemeler olmuş.

Görkem
09-08-2012, 12:16
keyifli denemeler ve videolar ;) aynı motor farklı specler en önemlisi farklı arabalar :) ikisine maaşallah ........

HPMania
09-08-2012, 14:01
Evet Ürün bu. Daha dayanıklı ve bildiğim Kadarı ile gazdan çekildikten sonra basıncı dısarı veriyor Turbonun üzerine değil bu sayede turbo sürekli yuksek hızda dönüyor Dolmasını beklemiyorsunuz OEM de Basıncın bi kısmı dısarı diğer kısmı turbo uzerine biniyor bildigm kadaryla

Eğer durum böyleyse, sitedeki ürün açıklamasına yazılırdı diye düşünüyorum ama kesin bilgisi olan birisi aydınlatırsa çok iyi olur.

ÜmiTCaN
09-08-2012, 14:42
Maşallah iki aracada denemeler çok keyifli olmuş izlerken çok zevk aldım Allah kaza bela vermesin.

zafa38
09-08-2012, 15:14
Eğer durum böyleyse, sitedeki ürün açıklamasına yazılırdı diye düşünüyorum ama kesin bilgisi olan birisi aydınlatırsa çok iyi olur.

http://i47.tinypic.com/124vms2.jpg

Buyrun size Grafikli açıklayayım STG1 de DV yok iken Tork ve beygir eğrisindeki dalgalanmaya bakın birde STG2 de DV den sonraki düşüş ve dalgalanmanın nasıl gittiğine bakın burdan anlaşılacaktır.
Ayrıyeten bu Dynoda arabanın en stabil modu ölçülmüş olup Meth Kit ve Filtre kiti yoktur.

serqan23
09-08-2012, 15:26
maşallah araçlara keyifli denemeler olmuş...

997TT
09-08-2012, 15:31
DV anlik badinc regulasyonunda cok onemli rol oynuyor.
Her vites atip basinc peak yaptiginda org dv basinc kacirip,tutana kadar zaman geciyor.
Stage2 rocco Dv siz 100-200 18,2 yaparken Dv'li 17,6 yapiyor.
Polo da bu yok ve mutlaka her vitesde yarim boy fark ettiriyor...

Bayrampaşalı
09-08-2012, 15:33
Her vites atip basinc peak yaptiginda org dv basinc kacirip,tutana kadar zaman geciyor.

abi konuyla alakası yok ama merak edıyordum hep Stage 2 polo 100 200 kaç yapıyo acaba ?

HaKo
09-08-2012, 15:43
maşallah köpek gibi gidiyor :)

HPMania
09-08-2012, 16:26
Buyrun size Grafikli açıklayayım STG1 de DV yok iken Tork ve beygir eğrisindeki dalgalanmaya bakın birde STG2 de DV den sonraki düşüş ve dalgalanmanın nasıl gittiğine bakın burdan anlaşılacaktır.
Ayrıyeten bu Dynoda arabanın en stabil modu ölçülmüş olup Meth Kit ve Filtre kiti yoktur.

Grafik ve açıklamalar için teşekkürler. Stage2 rocco' daki ölçüm tamamen forge dv öncesi ve sonrası şeklinde miydi ? Eğer oem dv o zaman yırtılmış ve basınç kaçırıyorsa, yerine forge yerine tekrar oem dv takılsaydı yine18,2 sn 17,6' a düşermiydi ?
Çok detay soruyorum galiba ama :) ben o parçanın software update sonrası direk takılması gerekiyor mu, yoksa oem dv' de sorun varsa ve bunu tespit edersek mi (dyno'dan vs.) takmalıyızı anlamaya çalışıyorum.

zafa38
09-08-2012, 16:38
2 aracada maşalah ibize güzel yürümuş polo da çok iyi yürümüş günün sonunda geçen ibiza ise gerisi bahanesidr arkadaşlar ben mesela sökük araçlarla denemiyorum denediğin an kabul etmiş olsun birbirinizi tebrik edin geçin bu bakkal hesapları hiç bi zaman bitmez arka koltuğum bu kilo son dişlim şu bahane geçen kim ibiza yok meth yok intercooler yok olmasın tak arkadaş sende gel :D zamanında bana da diyolardı sendeki parça bende olsa üstünden atlarım e tak gel dedim üstümüzden atla ben para harcamışım emek vermişim bu muhabbetler bitmez dostluklar baki kalsın :D 2 nizide tebrik ederim ama bi go pro alın 3310 la ütüyle çekimlere son verin artık :D

Son noktayı yine Koymuşsun Pamp :) Yalnız galaxy s3 le cektiğim videoya ütü diyemessin tamam kötü olanlar ayfon 3 çekimide :)
Teşekkürler yorumun için

zafa38
09-08-2012, 16:43

Murat bey Biraz mübalağa olmuş sanırım her viteste yarım boy artırsaydı DV Methanolle Cooler para tuzagı gibi olmus olurdu. Rolling esnasında 5 vites değişimnde toplamda 2.5 boy ederki Dv ile Polo 3 boy nasıl önüme çıkar?

zafa38
09-08-2012, 16:52
Polo daha başarılı bence. Nedeni basit. Bu sıcakta hem intercooler ve egzossuz yürümüş. Cuprada intercooler + methanol kit+ egzos var. Aradaki fark bayağı az buna rağmen. Polo cayır cayır yanıyordur.

Kelalper

Başarılı olan araç kriterlere ve bakış açısına göre değişir tabiki o sizin görüşünüz fakat Poloda sanki egsozt yokmus gibi sölemişsiniz halbuki sistemlerimiz aynı komple düz boru sonda tek susturucu benimkinin tek farkı metali kaliteli birebir...
Ayrıyeten havada 25 26 Derece akşamın serinliğiydi aradaki farkımız sadece sogutma etmenleri cooler ile meth yok 2 sinin farkıda ortada zaten Sayın Kelalper Bey.

TFSİ
09-08-2012, 17:21
safa arenımo nun dedıgı gıbı sonuc onemlı
aracında gerek rengı gerek durusu gerek gıdısı 10 numara

997TT
09-08-2012, 17:25
Mubalag? Dv ne icin taktin? Eger takma amacini biliyorsan sorun yok.
İrg dv basinc kacirdigi zaman,takilan upgrade edilmis dv ile her peak basincda fark bariz belli olur.
Mubalag yapmak icin isi bilmemek gerek,test edip sonuclari yaziyorum,mubalag yapmaya gerek yok.
Cooler ve meth kit ya ise yaramamis yada mekanik bir sorun var. Fark boyle olmamali,1 ve 3. Roll'u izledim,bu farklar vites oranlariyla aciklanabilir. Yani 2 atacda ayni yurumus. Alper dogru noktaya deginmis,hava 24 derece ise gayetde ise yariyacagi sicakliklar,35 derecede ise yarasin diye takilmiyor. Avans haritanizi gozden gecirin...

blackjack
09-08-2012, 18:02
konu çok teknik boyutlara ulaşmış lakin o gün çok zevkli geçmiştir iki araçta maşallah çok güzel yürüyor bundan iyisi şamda kayısı:)

typer46
09-08-2012, 18:43
Başarılı olan araç kriterlere ve bakış açısına göre değişir tabiki o sizin görüşünüz fakat Poloda sanki egsozt yokmus gibi sölemişsiniz halbuki sistemlerimiz aynı komple düz boru sonda tek susturucu benimkinin tek farkı metali kaliteli birebir...
Ayrıyeten havada 25 26 Derece akşamın serinliğiydi aradaki farkımız sadece sogutma etmenleri cooler ile meth yok 2 sinin farkıda ortada zaten Sayın Kelalper Bey.

kardesim ikinizede masallah ben her zaman soruyorum gene sorayim polo gti ibiza cupra standarda standart hangisi daha hizli bunu herkez biliyo bide arac sahipleri soylesin bakslim?

BlackEmperor
09-08-2012, 18:56
2 aracada maşallah bence polo iyi bile gitmiş ,egzoz sistemini dengelerse aradaki farkı kapatır hatta öne bile geçebilir.

maşallah hepsine

DoDo_hamann
09-08-2012, 19:17
kardesim ikinizede masallah ben her zaman soruyorum gene sorayim polo gti ibiza cupra standarda standart hangisi daha hizli bunu herkez biliyo bide arac sahipleri soylesin bakslim?

Stock gti, 2011 stock ibiza biz denedik ibiza hep önde oldu, sonuçta araçlar dsg pilotaj hatası sıfıra yakın. özellikle 2011 diyorum çünkü 2010 ibizalardan farklı olarak geliştirilmiş, güncel bir kaç parça var. 100 kiloya yakın daha hafif ibiza, polo'nun şanzuman farkı var oda uzunda belli ediyor kendini zaten.

997TT
09-08-2012, 19:45
Arac sahiplerinin eminim stok olarak denemeleri yoktur.
Eger polo 3 kapi-tavansiz ve guvenlik paketsiz ise cuprada ayni ise,ilk 3 vites cupra onde oluyor,net! Ancak 4 de polo yakaliyor 5 de geciyor ama nekadar? Max 1 boy...
2 dir diyorum,tekrar diyorum; 2 aracinda yola verdikleri guc esit! Polo agirligindan dolayi yola verdiginden kaybediyor.
Benim notum;cooler ve Meth kit olan bir motor,nasil olurda bu ustunlugunu gosteremez?
İster yarim boy ister 50mt,geciyorsa geciyor...
Ben Gtr ile denedigim bir cok araca gectim demiyorum,cunku guc farki var ama ayni set up da olup gecilirsem yada set up ustunlugum olup ayni yurursem,bunun sebebini arastiririm.
Burada savunmaya gecmenin anlami yok ki...
Cunku Zafa acikca set up'i yazmis,ben ona istinaden konusuyorum...

zafa38
09-08-2012, 21:19
Valla kim nederse desin aracimi yukledim gidisindende bayagi memnunum ozellikle cooler ve meth sayesinde aracim her basista ayni gidiyor ne sisme ne dengesizlik her denemede ayni bundan cok memnunum. TR nin en iyi ozenle hazirlanmis en hizl tsi i olarak goruyorum aracimi
Ayriyeten son bir kozum daha var onu zaten saymiyorum cok iddiali bi durumda kullanicamki iddiali durum yok ortada. Ismail arabasini bu hale getirene kadar cok ugrasti emek ve para doktu ben bi defa ugrastim bidaha ellemedim guzel gidiyor arabasi ve emeginn karsiligi aldi sayilir bundan sonrasi fazla para az guc alinacaktir.
Araclara masallah

zafa38
09-08-2012, 21:24
Arac sahiplerinin eminim stok olarak denemeleri yoktur.
Eger polo 3 kapi-tavansiz ve guvenlik paketsiz ise cuprada ayni ise,ilk 3 vites cupra onde oluyor,net! Ancak 4 de polo yakaliyor 5 de geciyor ama nekadar? Max 1 boy...
2 dir diyorum,tekrar diyorum; 2 aracinda yola verdikleri guc esit! Polo agirligindan dolayi yola verdiginden kaybediyor.
Benim notum;cooler ve Meth kit olan bir motor,nasil olurda bu ustunlugunu gosteremez?
İster yarim boy ister 50mt,geciyorsa geciyor...
Ben Gtr ile denedigim bir cok araca gectim demiyorum,cunku guc farki var ama ayni set up da olup gecilirsem yada set up ustunlugum olup ayni yurursem,bunun sebebini arastiririm.
Burada savunmaya gecmenin anlami yok ki...
Cunku Zafa acikca set up'i yazmis,ben ona istinaden konusuyorum...
Murat bey araclar stock olarak denendi hemde defalarca polo gti beni 4 e attiginda 2 boy civari geciyordu izmirde bocanegra ile denedigndede ayni sonuc oluyordu cem ozer zaten kendisi yazar polo stocktan hizli bir arac bende hep diorm yine diyorum motor olarak cupradan ustun yanlari var sanziman oranlari zaten daha avantajli onu herkes biliyor vw bir tik onde olmak zorunda zaten seattan.
Burda yaptgniz beyaz ibiza cupra ismailden 1.5 direk geride kaliyor ayni specler olmasina ragmen bu fark neyden oluyor o aracin sorunu falan yok bildgm kadari ile

TYPERHAKAN
09-08-2012, 21:50
safa maşaallah nazardeğmesin,şanzıman farkı derken polonun 4ve 5 .vitesler uzun mu,yoksa kısa mı ibizadan açıklarsan sevinirim

CeM öZeR
09-08-2012, 22:37
Herkes konuyu tekniğe dökmüş :) Bu zamana kadar egzoz contam yanıkmış safacım hiç kiimseye suç atmaya gerek yok. Takan ustayı da takılan ortamı da biliyorsun. Her seferinde polo gti'ın stockta hızlı olmasına sığınmanın anlamı yok. 55 kez yazdım yine yazıyorum. stockta ibiza gaz tepkisi daha yavaş olduğu için ve platinium buji kullanılmadığı için yavaş. Bunların hepsi şu setupta silinip giden şeyler zaten. Bence bana kalacak olursa ben sadece düzgün takılmayan downpipe yüzünden bir sıkıntı çektim. Safa 2-3 sıkıntı çekmiştir. Stage 1 iken missfire problemi,bir basmada şişip gitmeme sorunu gibi. Kimse kimseye suç atmasın. Denediğimiz hava 24 değil 27.5 derecedir... İyi akşamlar...

997TT
09-08-2012, 22:44
Bende onu dıyorum,4. vıtesde fark olucak. Her aracın durumu bır deıl ancak Auto Motor und Sport'u okursanız,Skoda-Seat ve VW karsılastırması var. Orada da polo 1 boy onde...
Tabı aksesuarlar aynı olursa...
Sanızrım yılda,gıttı,bır kez yazılımı yaptı ve dondu,ugrasılmadı Polo ıle,ancak polonun sahıbının yaptırdıgı yada eksık kalan ıslerı varsa,bu baska...
Sonucta bu arac bıze hıc bır seyıyle oynanmamıs halde gelseydı,DP-Fıltre ve yazılımın toplam suresı max 6 saat. Benım buradakı sozum Cooler ve meth kıt'ın faydası... Yanı bu polo 70kılo fazla ıse,senın adına knusuyorum,yapılanların gozden gecmesı gerekır...
Ikı aracada masallah,denemeler acıkca ortaya cıkmıs...

Gariban
09-08-2012, 22:47
valla bence polo egzost falan istemiyor ona sadece bi düzgün cooler lazım
maşallah her 2 aracada güzel denemeler

_muhaRRem
09-08-2012, 22:48
ilk defa setup listesinde buji gördüm şaşırdım valla .

deneyen araçlara maşallahh .

zafa38
09-08-2012, 22:48
safa maşaallah nazardeğmesin,şanzıman farkı derken polonun 4ve 5 .vitesler uzun mu,yoksa kısa mı ibizadan açıklarsan sevinirim

Ben net bilmiyorum abi uzun diye biliyorum cem ozer arac farklilillari ile daha detayli arastirma yapti o yazarsa daha iyi olur birde yag sistemi daha farkli gelistirilmis falan diyodu ben unuttum. Neyse sonuc olarak araclar cok iyi birde evotech cupra hazirlaninca onla denemk isterm tam sagligina kavusunca

CeM öZeR
09-08-2012, 22:56
Murat bey araclar stock olarak denendi hemde defalarca polo gti beni 4 e attiginda 2 boy civari geciyordu izmirde bocanegra ile denedigndede ayni sonuc oluyordu cem ozer zaten kendisi yazar polo stocktan hizli bir arac bende hep diorm yine diyorum motor olarak cupradan ustun yanlari var sanziman oranlari zaten daha avantajli onu herkes biliyor vw bir tik onde olmak zorunda zaten seattan.
Burda yaptgniz beyaz ibiza cupra ismailden 1.5 direk geride kaliyor ayni specler olmasina ragmen bu fark neyden oluyor o aracin sorunu falan yok bildgm kadari ile

Beyaz ibizada filtre kiti olmadığından hava alamıyor. Ve ön amortisörleri patlak patiden kurtulamıyor. Coilover takılsında filtreyle beraber, denersiniz. Sanırım düzlükte 2-3 boy felan arkanda kalır. :) arabana maşallah kardeşim..

zafa38
09-08-2012, 22:57
Bende onu dıyorum,4. vıtesde fark olucak. Her aracın durumu bır deıl ancak Auto Motor und Sport'u okursanız,Skoda-Seat ve VW karsılastırması var. Orada da polo 1 boy onde...
Sanızrım yılda,gıttı,bır kez yazılımı yaptı ve dondu,ugrasılmadı Polo ıle,ancak polonun sahıbının yaptırdıgı yada eksık kalan ıslerı varsa,bu baska...
Sonucta bu arac bıze hıc bır seyıyle oynanmamıs halde gelseydı,DP-Fıltre ve yazılımın toplam suresı max 6 saat. Benım buradakı sozum Cooler ve meth kıt'ın faydası... Yanı bu polo 70kılo fazla ıse,senın adına knusuyorum,yapılanların gozden gecmesı gerekır...
Bende diyorumki aracim her basista ayni cooler ve meth 1,4tsi larda asiri guc veren parcalar degil arabamda 35 derecede bile ard arda gazlasam herzaman ayni guc ayagimin altinda fakat cooler ve methsiz 1 yada 2 basis hakkiniz var sonra illaki dinlendirmeniz lazim neden polo her denemede benle yan yana gidemiyor dengesiz gidiyor iste bu parcalarin farki burda cikiyor. 10 tane 1.4 tsi in coolerli coolersiz methli methsiz dynosunu inceledim alinan buyuk bariz bir guc yok bu parcalar daha fazla sismemesi ve uzun soluklu stabil guc icin...

zafa38
09-08-2012, 22:59
Beyaz ibizada filtre kiti olmadığından hava alamıyor. Ve ön amortisörleri patlak patiden kurtulamıyor. Coilover takılsında filtreyle beraber, denersiniz. Sanırım düzlükte 2-3 boy felan arkanda kalır. :) arabana maşallah kardeşim..

Deneriz tabi ya sikinti yok ama sen cok emek harcadin cok ugrastin kafana taktin suan aracin en ust duzeyinde gule gule gazla kardesim kazasiz belasiz...

997TT
09-08-2012, 23:32
Dengesızlık bırazda DV den kaynaklanmıs olmasın....
Fıltre cok onemlı ve dogru montaj...

Rabbit33
10-08-2012, 00:20
Cem maşallah aracına ,aynı sekilde safa ya da. 1 boy farkı var , oda gayet normal baya emek harcamış safa ,eksiği yok. Cooler, methanolu ve DV i tak bakalim ağirliğina rağmen en kötü kafa kafaya gideceğine eminim .2 araçta güzel yürüyor kafa kafaya nazar değmesin

TYPERHAKAN
10-08-2012, 00:43

murat sana şaşırıyorum maşaallah hiç usanmıyosun illa bişeyler buluyosun,,vag grubunda revo evotech ten daha iyi niye kabul etmiyosun niye herseferinde mücadele veriyosun,polo ibizadan daha başarılı stock olarak buna rağmen modlandığında ibiza polo yu geçiyorsa kusura bakma da evotech ibiza ya revolu ibiza nın baya fark atacağı kesin bunu sende biliyosun çünki burdaki çoğu kişiden daha bilgilisin,onun için fazla uzatmaya gerek yok adam geçmiş işte 2 araç sahibide mutlu sonuçta,herkesin emeğine saygı diyorum,evotech te ciddi bir firma saygı duyuyorum ama gözümün gördüğünü de değiştiremezsin,sonra evotech 2.0 tfsi ları yapmıyormu niye deneyemiyoruz nerde bu arkadaşlar sence sonuç ne olur ozaman ne gibi şeyler anlatırsın ,belki bana kızıcan ama ,gerçekler bunlar ..

CeM öZeR
10-08-2012, 00:55
Neden halen olayı markalaştırmaya çalışıyorsunuz abi anlamıyorum. 2 farklı araba iki arkadaşız. İkimizde kendimizce para harcadık az veya çok. Safa daha fazla emek ve zaman harcadı. Halen marka diyorsunuz. Bende o zaman şunu diyim. Tek kapı cam tavansız polo gti olsa çok farklı olurdu. Farklı yönlere çekmeyelim konuyu. Benim aynı speclerimde ibiza cuprada var. Bizzat ilgilenip bitmesine yardımcı olacağım. Bakalım nasıl olacak. O zaman karşılaştırırsınız.

meh66
10-08-2012, 00:56
guzel denemeler olmus deneyen araclara masallah

Rabbit33
10-08-2012, 00:58
Ibıza poloyu cooler methanol dv ve hafif olmasına karsın çok değil 1 boy önde gidebiliyor, yani adil bı sekilde gecmis mı oluyor Polo süper gitmiş bence,revo nasıl iyi oluyor anlamadim gene olayi burada marka çekişmesine dönüştürmek yanlış olur,Safa'nın speclerini tek kapı tavanız benim araca uygulasak sonuc eminim farklı olur ,cem in aracini örnek vererek yazıyorum

zafa38
10-08-2012, 01:04
Neden halen olayı markalaştırmaya çalışıyorsunuz abi anlamıyorum. 2 farklı araba iki arkadaşız. İkimizde kendimizce para harcadık az veya çok. Safa daha fazla emek ve zaman harcadı. Halen marka diyorsunuz. Bende o zaman şunu diyim. Tek kapı cam tavansız polo gti olsa çok farklı olurdu. Farklı yönlere çekmeyelim konuyu. Benim aynı speclerimde ibiza cuprada var. Bizzat ilgilenip bitmesine yardımcı olacağım. Bakalım nasıl olacak. O zaman karşılaştırırsınız.

100 oktani unutuyorsunuz :D

CeM öZeR
10-08-2012, 01:07
100 oktani unutuyorsunuz :D

İstediğin oktanı aç dedim aga ben denemeden önce kaç defa dedim :) Araban desteklemiyorsa yapacak bişey yok. :)

zafa38
10-08-2012, 01:11
Evotechli pololar icin konusuyorum beyaz olan polo GTI ve buyuk cooler ve DV li stg2 yazilimli itg filtre ve komple egsozlu (sonda supersprintli) yani specleri ismailden daha iyi olan polo neden cem ozerin arabasiyla esit yuruyor bunu cevaplayin istiyorum ismail cemde videolari var zaten bizzzat izledm hemde cooleri Murat abinin savundugu hni cift degil buyuk ve tek

997TT
10-08-2012, 01:11
Nihayet dogrular dokuldu. Neden yolu bir sekilde revo ile kesisen arkadaslar diger yazilimlari kullananlar ile didisiyor?yani diger marka kullanicilari birbiriyle pek itismiyorlar.
Simdi konu niye evo vs revo meselesine geldi,niye getirildi?
Yani biri digerini uckur boy gecince iyi/kotu mu olucak?
Yahu birakin sempatizanligi,hep ayni corba isitiliyor. Hizini alamadin 2.0 tfsi diyorsun. Yahu bana ne evo revo mevo dan. Ben isim zikrettim mi? Uzerindeki revo tshirtunu cikar oyle oku ;)
İlla ispat icinde olmaya gerek yokki. İyi olana iyi,kotu olana kotu demesini bilirim,marka irkciligi yapmadan...
Ben seat'in fazlaligina ragmen daha iyi yurumesi gerektigini soyledim,burada ecufast/superchip yada baskasi,farketmez. Ne ise onu konusmak gerek. Asik olmayin markalara,arabamiza asik olalim...
İnan sasiyorum su post'una ama isin dogrusuda yazdigin satirlarda gizli...
Tekrar ediyorum;seat daha iyi yurumeli.

zafa38
10-08-2012, 01:13
İstediğin oktanı aç dedim aga ben denemeden önce kaç defa dedim :) Araban desteklemiyorsa yapacak bişey yok. :)

Alkol yoktu yaa sartlar esit olsun dedim busefer 100 oktanin ayari ugrastiyo eger etil bulursam o sekildede deneriz ama ozaman deponda yaris yakiti vardi dersen dinlemem dayi:)

997TT
10-08-2012, 01:13
Benim savundugum tipi,her TEK cooler iyi olmak zorunda degil.
Twin cooler kesinlikle parasini hak etmiyor...

zafa38
10-08-2012, 01:17
Nihayet dogrular dokuldu. Neden yolu bir sekilde revo ile kesisen arkadaslar diger yazilimlari kullananlar ile didisiyor?yani diger marka kullanicilari birbiriyle pek itismiyorlar.
Yahu birakin sempatizanligi,hep ayni corba isitiliyor. Hizini alamadin 2.0 tfsi diyorsun. Yahu bana ne evo revo mevo dan. Ben isim zikrettim mi? Uzerindeki revo tshirtunu cikar oyle oku ;)
İlla ispat icinde olmaya gerek yokki. İyi olana iyi,kotu olana kotu demesini bilirim,marka irkciligi yapmadan...
Ben seat'in fazlaligina ragmen daha iyi yurumesi gerektigini soyledim,burada ecufast/superchip yada baskasi,farketmez. Ne ise onu konusmak gerek. Asik olmayin markalara,arabamiza asik olalim...

Abi sirf senin icin bi ust modda denicem araci daha iyi yurutebilirim map im mevcut bide koltuk sirtino sokcem tam olsun :D ama dedgm gbi beyaz coolerli polo cemle esit yuruuo dv de var ve araca orda bayagi ugrasildi biliyorum cemin arabasi eskiye gore 2 boy daha hizli suan beyaz poloyu rahat gecicektir :)

Rabbit33
10-08-2012, 01:18
Evotechli pololar icin konusuyorum beyaz olan polo GTI ve buyuk cooler ve DV li stg2 yazilimli itg filtre ve komple egsozlu (sonda supersprintli) yani specleri ismailden daha iyi olan polo neden cem ozerin arabasiyla esit yuruyor bunu cevaplayin istiyorum ismail cemde videolari var zaten bizzzat izledm hemde cooleri Murat abinin savundugu hni cift degil buyuk ve tek

:beuj: işin sırrı 70 lik full milltek ve methanolde gizli olmasın safa :)

CeM öZeR
10-08-2012, 01:19

Gelsin de onunla da deneyeceğim. cooler hortumunun biri gevşekmiş o denediğim zaman. Onu da yükleyeceğiz siteye. Aceleci davranmayın. Hangi arabada hangi parça ne kadar işe yarıyor belli olacak :)

zafa38
10-08-2012, 01:23
Gelsin de onunla da deneyeceğim. cooler hortumunun biri gevşekmiş o denediğim zaman. Onu da yükleyeceğiz siteye. Aceleci davranmayın. Hangi arabada hangi parça ne kadar işe yarıyor belli olacak :)

Ulan ne adamsin tsilari yaslandirdin amk :D

997TT
10-08-2012, 01:25
Deneyin iste,ne guzel birbirinize denk arabalariniz var. Ayrica bilgi paylasimi olursa,daha cok ilerler ve dagarciginiz artar. Bu islerin amaci bu olmali.
Mesela cem bir cok seyi sahsrn ilgilenerek buldu.
Ayrica her arac iyi yuruyecek diye birsey yok. İki vw yada seat'i yaparsin ama farkli yuriyebilir. Yani onde olmak degil,sikintisiz yurumek onemli.
Bunun ornekleri yuzlerce mevcut...

CeM öZeR
10-08-2012, 01:28
Ya boşverin markayı,yazılımı,parçayı... Biz burda sağ olduğumuza şükredelim. Birinci denemede sol elimle kullanıp sağ elimle çekim yapıyorum.Kornayada ben basıyorum. Köprü ayağından uçuyoruz orda. Ben tek elle. Kafam cam tavanın köşesine geçti resmen. Halen ağrıyor. Şaka maka verilmiş sadakamız varmış.. Konuyu uzatmaya gerek yok. Herşey ortada. Safa kardeşimin dediği gibi köfte-ekmek hesabı. 100 oktanı daha öncede denedin Safa yarım boy bile ileriye götürmüyor arabanı. Yine deneriz sıkıntı yok. :)

zafa38
10-08-2012, 01:33
Ya boşverin markayı,yazılımı,parçayı... Biz burda sağ olduğumuza şükredelim. Birinci denemede sol elimle kullanıp sağ elimle çekim yapıyorum.Kornayada ben basıyorum. Köprü ayağından uçuyoruz orda. Ben tek elle. Kafam cam tavanın köşesine geçti resmen. Halen ağrıyor. Şaka maka verilmiş sadakamız varmış.. Konuyu uzatmaya gerek yok. Herşey ortada. Safa kardeşimin dediği gibi köfte-ekmek hesabı. 100 oktanı daha öncede denedin Safa yarım boy bile ileriye götürmüyor arabanı. Yine deneriz sıkıntı yok. :)
Deneyelim bakalm bnde merak ediorm orda yarim litre alkol salladim depoya farki hissettrmisti fakat katki bulamiyorum buldugum an ararim arabani hazir tut sen yeter:)

CeM öZeR
10-08-2012, 01:39
Tamam bende G71 valfini (emme manifoldu valfi) değişiyim arıza verdi geçen bas çek bas çek birisine kullandırdım arabayı geçen yalama etti gaz pedalını. Sanırım vites aralarında az bişeyde o yüzden kesiliyor araba. Ben onu değişiyim sende 100 oktan için yakıt ayarla deneyelim. Hem 97 de deneyelim hem 100'de bakalım ne farkedecek. İbizayı da bir soruyum yetiştirmeye çalışalım aynı zamana..

clio_williams
10-08-2012, 08:30
ne adamsınnnn isooo
:)

kemal_koker
10-08-2012, 08:43
yürüten ve yürüyenlere maşaallah :)

imprez30r
10-08-2012, 11:36

Birincisi speclerde polo için sadece downpipe yazıyor ona istinaden yazdım. İkincisi egzost borun aynı kalınlıkta olsun olmasın daha kaliteli malzeme demek daha iyi akışkanlık daha az türbülans daha iyi performans demektir. Üçüncüsü methanol ve intercooler sadece sıcak havalarda işe yarar diye bişey yok. O zaman cooler takmayalım yazın gazlamayalım kışın gazlayalım paramız cebimizde kalsın. Bu mudur senin mantığın. Cooler yazlık element midir. Kışın kaldıralım o zaman zarar görmeesin yaz geldiğinde yeniden takarız. Sök takta kolay 4 kelepçeye bakar. Bana cevap vereceğine elementlerin ne işe yaradığıını öğren ondan sonra cevap ver. Bana da öyle Sayın Kelalper bey gibi iğneleyici yazılar yazma aklını başına devşir.

Kutluhan
10-08-2012, 12:59
çok güzel deneme olmuş her iki aracada maşallah Allah kaza bela vermesin. son videoda polo arkadan arkadan fena geliyor maşallah.

HPMania
10-08-2012, 14:08
Bende diyorumki aracim her basista ayni cooler ve meth 1,4tsi larda asiri guc veren parcalar degil arabamda 35 derecede bile ard arda gazlasam herzaman ayni guc ayagimin altinda fakat cooler ve methsiz 1 yada 2 basis hakkiniz var sonra illaki dinlendirmeniz lazim neden polo her denemede benle yan yana gidemiyor dengesiz gidiyor iste bu parcalarin farki burda cikiyor. 10 tane 1.4 tsi in coolerli coolersiz methli methsiz dynosunu inceledim alinan buyuk bariz bir guc yok bu parcalar daha fazla sismemesi ve uzun soluklu stabil guc icin...

Olay biraz tartışmaya dönmüş ama bana hala tartışmanın teknik konulardan öteye geçmemesi temennisiyle sorularıma devam ediyorum :)

APR Avusturalya(Harding Performance) Polo GTI için intercooler ürün tanıtımında aşağıdaki gibi yazmış ve bir grafik eklemiş.

- 6% better flow than stock (less pressure drop)
- 62% bigger internal volume
- 9-11kw gains at the wheels (uncorrected Dynapack)
- Reduced IAT's (over 30C drop at 27C ambient)
- Repeated dyno pulls (10) showed only an average drop of 4 wkw instead of 28 wkw drop.

http://www.goapr.com.au/products/hp_14_tsi_dyno-2.jpg

Aynı yazılım ile böyle birşey olması mümkün mü, benim bildiğim araçta intercooler olunca yazılım ona göre ayarlanıyor ?

997TT
10-08-2012, 14:29
Bende bunu demeye calisiyorum ancak sonra revoya laf edildi psikozuyla olay baska mercilere tasiniyor...
Cooler ve meth kit'e gore ayar yapilmali,ya coolerda is yok yada yazilim gozden gecirilmedi. Tabi aracda mekanik aksaklik yoksa...
Bunu "kisisel" fikir olarak soyluyorum,dogrusuna zafa ulasicak...

typer46
10-08-2012, 14:52
zafa arabanla alakali sikinti yasadigini hissediyosan baycu abini ara o sana gerekli bilgiyi vericektir sen kafani karistirip arabandan soguma arabaninda masallahi var millet daha iyisini yapsin biz onlari tebrik edelim.

zafa38
10-08-2012, 15:31
zafa arabanla alakali sikinti yasadigini hissediyosan baycu abini ara o sana gerekli bilgiyi vericektir sen kafani karistirip arabandan soguma arabaninda masallahi var millet daha iyisini yapsin biz onlari tebrik edelim.

yok abi Maşallah gidişi falan hersey saat gibi çalışıyor Ben bukadar sorunsuz olucagını tahmin etmiyordum nokta arıza ısıgı bile yanmadı. Elinize emeğinize sağlık tekrardan :) Biz yapana kadar en iyisi bu heralde :D

997TT
10-08-2012, 16:01
Cooler ve meth kiti cikar,eger araban hala ayni yuruyorsa iyisini yapana kadar ugras...
Soguyacak sebeb yok,millet dahada iyi olmali,iyilestir diyor. Sonucta yurudugun arabada sadece yazilim ve cat iptali var.(filtr-bujiyi saymiyorum) Sanirim arabani typer46 yapti/yArdimci oldu tesekkur ettigine gore,yardimci olucaktir. Bayçu zaten duzgun adamdir ama tek sikinti kayseride olman.
Ayricza Arabandan memnun olmanda guzel birsey,allah daim etsin...

Jerky
10-08-2012, 16:05

Geçmiş olsun ama bir kemer taksaydın keşke. Allah korumuş.

Bu arada iki araçta bana göre çok güzel gidiyor. Gayet keyifli izledim. Maşallah.

zafa38
10-08-2012, 16:13
Cooler ve meth kiti cikar,eger araban hala ayni yuruyorsa iyisini yapana kadar ugras...
Soguyacak sebeb yok,millet dahada iyi olmali,iyilestir diyor. Sonucta yurudugun arabada sadece yazilim ve cat iptali var.(filtr-bujiyi saymiyorum) Sanirim arabani typer46 yapti/yArdimci oldu tesekkur ettigine gore,yardimci olucaktir. Bayçu zaten duzgun adamdir ama tek sikinti kayseride olman.
Ayricza Arabandan memnun olmanda guzel birsey,allah daim etsin...

Teşekkürler Abi cumlemizinkini. Coolersız meth siz halini ben biliyorum istanbulda denemeler yaptıgmzda Meth kiti ve filtrem yoktu hatırlarsanız ve aracın ogunki ve şimdiki halini biliyorsunuz. Özellikle stg1 de cooler yokken durum daha vahimdi...
Geliştirilcek pek birsey kalmadı birazdaha harita ile oynanabilir fakat dediğin gibi istanbul olması sıkntı olurda ilerde yolum duserse arabayla birazdaha ugrasılabilir ama artık son noktası Alpaslan abi(typer46) nında emeği büyük aracımda cok sevdigim bir abim herzaman yardımcı olucaktır tabiki...
Allah herkese sıkıntısız bol gazlamalı günler nasib etsin...

BlackEmperor
10-08-2012, 16:43
Olay biraz tartışmaya dönmüş ama bana hala tartışmanın teknik konulardan öteye geçmemesi temennisiyle sorularıma devam ediyorum :)

APR Avusturalya(Harding Performance) Polo GTI için intercooler ürün tanıtımında aşağıdaki gibi yazmış ve bir grafik eklemiş.

- 6% better flow than stock (less pressure drop)
- 62% bigger internal volume
- 9-11kw gains at the wheels (uncorrected Dynapack)
- Reduced IAT's (over 30C drop at 27C ambient)
- Repeated dyno pulls (10) showed only an average drop of 4 wkw instead of 28 wkw drop.

http://www .goapr.com.au/products/hp_14_tsi_dyno-2.jpg

Aynı yazılım ile böyle birşey olması mümkün mü, benim bildiğim araçta intercooler olunca yazılım ona göre ayarlanıyor ?

evet böyle birşey mümkün ,aynı yazılımda sadece filtre değiştirnce bg artıyorsa cooler değiştirincede bg artması normal hatta ve hatta egzoz değiştirincede bg artar hepsine göre yazılım mı ayarlanıyor ? :)

kaç tane araca wideband bağlanıp yazılım atılıyor ???????:) güncellemeye gerek yok bu bg lerde sen aracın beyninne değerleri veriyorsun oda en optimum duruma göre yanmayı sağlıyor avansı otomatik ayarlyıor hava sıcaklığna göre sensörden okudğu değere göre yakıtı ayarlıyor. Güncellemeymiş felan hikaye bu güçlerde

imprez30r
11-08-2012, 01:07
kim demis hikaye diye yaw. araba otomatik olarak avans acmaz yazilimdaki maksimum avansi car. knock algilarsa avansi geri ceker safe moda alir. madem bu kadar iyi biliosun yazilim isi yap kardesim. ozgun baycu dyno uzerinde bilmem kac saat bosuna ter dokuyolar. mantiga bak filtre koyarsan cooler koyarsan yazilim guncellemeye gerek yok araba o kadar akilli ki hemen kendi harita ciziyor. hemen afryi zengine cekio avansi kisio gaz kelebeginin tepkisini ona gore ayarlio. vatbe hangi araba bu merak ettim o oem beyiini. bilelim ona gore bizde bosuna beyine para vermeyelim.

ne cok biliosunuz yaw. tamamen kulaktsn dolma okuyup arastirmadan yaziosunuz. cunku yazilimi yaptirdiginiz adamlar size soyluyor sizde dogru abi deyip inaniyorsunuz.

HPMania
11-08-2012, 12:43
kim demis hikaye diye yaw. araba otomatik olarak avans acmaz yazilimdaki maksimum avansi car. knock algilarsa avansi geri ceker safe moda alir. madem bu kadar iyi biliosun yazilim isi yap kardesim. ozgun baycu dyno uzerinde bilmem kac saat bosuna ter dokuyolar. mantiga bak filtre koyarsan cooler koyarsan yazilim guncellemeye gerek yok araba o kadar akilli ki hemen kendi harita ciziyor. hemen afryi zengine cekio avansi kisio gaz kelebeginin tepkisini ona gore ayarlio. vatbe hangi araba bu merak ettim o oem beyiini. bilelim ona gore bizde bosuna beyine para vermeyelim.

ne cok biliosunuz yaw. tamamen kulaktsn dolma okuyup arastirmadan yaziosunuz. cunku yazilimi yaptirdiginiz adamlar size soyluyor sizde dogru abi deyip inaniyorsunuz.

Cevap icin tesekkurler, mantik olarak ben de boyle dusunuyorum. Aracin mevcut durumdaki loglarina bakilmali, sonra cooler, filtre gibi parcalar takildiktan sonra tekrar log alinarak ince ayar yapilmasi gerekiyor sanki ama pratikte nasil oluyor tecrubelerinizi paylasabilirseniz sevinirim.

Bu arada genel birsey rica edecegim, cok guzel teknik bilgiler paylasilabiliyor burda, insanlar yanlis ta biliyor olabilirler ama dogru bildigimizi savunurken karsi tarafi kirmadan yazarsak(sadece sizin icin soylemiyorum) hem birbirmizi kirmamis oluruz hem de bilgi paylasimi kesilmemis olur.

osman 1.8t
11-08-2012, 13:40
safa dostum ayağına sağlık diğer arkadaşıda tebrik ediyorum sana birşey sormak istiyorum konuyu okumadım belkide sorulmuştur arka koltuğun sökük denedinmi biz burda ibizanın denediğimiz zaman 1.5 boya yakın alıyoruz tam kesin bir olay değil ama bize öyle geldi sende bir dene istersen veya şöyle söyliyim e46 m3 le hiç rolling yaptınmı bizdeki ibiza e.46 m3 le 230 a kadar kafa kafaya gidiyor

997TT
11-08-2012, 14:13
Arka koltukdan 1,5 boy hizlanmasi ivin koltugun cok agir olmasi gerekir.
Yanilmiyorsam zafa da birseyler sokukdu? On koltugu sokup tartin,orafan kazanc olabilir.
Ayrica cam tavan ve 4 kapi almayin,mumkunse guvenlik paketide olmasin.

CeM öZeR
11-08-2012, 14:51
Arka koltukdan 1,5 boy hizlanmasi ivin koltugun cok agir olmasi gerekir.
Yanilmiyorsam zafa da birseyler sokukdu? On koltugu sokup tartin,orafan kazanc olabilir.
Ayrica cam tavan ve 4 kapi almayin,mumkunse guvenlik paketide olmasin.

Murat abi dediklerinin hepsi bende var. Perde hava yastıkları,4 kapı,cam tavan...
Arabam 1310 kilo. Kantara da çıkarım.. Bu ağırlıkla böyle yürüyor.

Arka koltuk sırt bölümü 20 kilo. 20 kilonun 1.5 boy farkettiği de Dünya üzerinde görülmemiştir sanırım..

İntercooler,dump valve sadece soğutmaya yarar diyenler aynı speclerimdeki coolerlı,dump valveli polo gti'ın nasıl yürüdüğünü görürler. Araç yine evotechli.. Biz en iyisini yaptık diyenlere 100 defa acaba daha iyisini yapabilir miyiz dedirtecek cinsten gidiyor.. :)

zafa38
11-08-2012, 15:03
safa dostum ayağına sağlık diğer arkadaşıda tebrik ediyorum sana birşey sormak istiyorum konuyu okumadım belkide sorulmuştur arka koltuğun sökük denedinmi biz burda ibizanın denediğimiz zaman 1.5 boya yakın alıyoruz tam kesin bir olay değil ama bize öyle geldi sende bir dene istersen veya şöyle söyliyim e46 m3 le hiç rolling yaptınmı bizdeki ibiza e.46 m3 le 230 a kadar kafa kafaya gidiyor

Sağolasın osman abi. Arka koltugum sokuk hiç denemedim sökecek kadar gözüm kararmadı :) fakat fark ediceginden en az bi yarım boyu olacagından hiçmi hiç süphem yok sökme takmaylada ugrasasım gelmiyor günlük biniyorum cunki arabama.
E46 M3 le denedim 220 ye kadar önde oluyorum tabi M tusu ve 6. kademe smg açılmamış halde ha birde araç cabrio. Her devirde denedik önünde gidiyorum fakat tekrar denemek lazım bnm deddigimde hassasiyeti 5. seviye ve M tusuna basılmamıstı sanırm...

zafa38
11-08-2012, 15:06
cevap icin tesekkurler, mantik olarak ben de boyle dusunuyorum. Aracin mevcut durumdaki loglarina bakilmali, sonra cooler, filtre gibi parcalar takildiktan sonra tekrar log alinarak ince ayar yapilmasi gerekiyor sanki ama pratikte nasil oluyor tecrubelerinizi paylasabilirseniz sevinirim.

Bu arada genel birsey rica edecegim, cok guzel teknik bilgiler paylasilabiliyor burda, insanlar yanlis ta biliyor olabilirler ama dogru bildigimizi savunurken karsi tarafi kirmadan yazarsak(sadece sizin icin soylemiyorum) hem birbirmizi kirmamis oluruz hem de bilgi paylasimi kesilmemis olur.

+23483924320

997TT
11-08-2012, 16:07
Deneyin gorun ;)
Kayahanin gti fena degil ama dahada hizlanir,pek ilgilenmiyor.
Koltuk sirtligi ve minder kismi 20 kiloysa normal ama bunun yanina birseyleri daha sokup 50-60kg kazanmak gerek.
DV,eger oem bozulduysa onemli ayrinti...

TYPERHAKAN
11-08-2012, 16:12

al ozaman sen yürüt,gerçekler acı, pof pof tatlıdır,sen git işine gücüne bak bu çocuklar denemiş ibiza geçmiş daha neyin peşindesin,evet söylüyorum getir bana 2.0 tfsi evotechli görelim senin tüv onaylı evotech ini.senin yaptığın ibiza kayseride var basar basmaz revolu ibiza ile dağlar oluyor neden hiç ondan bahsetmiyorsun biraz objektif ol ,benim için hangi marka daha hızlı ise o makbul kusura bakma ben her markayı denedim rahal ol.revo benim babamın firması değil. ama evotech senin firman onun için objektif olamıyosun murat efendi.

997TT
11-08-2012, 16:58
Ben isim gucumdeyim kardesim,alakasiz laf kalabalagi yapma.
Cocuklar sabaha kadar denesin,ben fikrimi soyluyorun,senin gibi!
En azindan beni ilgilendiren durum var,araba baglantisi oldugum firmadan cikmis,senin ne baglantin var konuyla? Pardon,revo... İsi sidik yarina dokmek keyifli pardon tatli geliyor sana,anlamsiz yuklenmeler yapiyosun.zafada X marka yazilim olsa,salvolar/akillar-fikirler cikicakmiydi? En azindan fikir veriyorum! Bana ne Evotech'den? Yapilan arabasi gecince/gecilince ne olucak?youtube da/moskow unlim de yada ivir zivirda yuzlerce videolar/yarislar var,habire geciyorlar yada tokat yiyorlar. Neyapmam gerek? Adamlar cim bicme makinadindan Jet ski'ye kadar ugrasiyorlar,Bir iki markayla sabit kalmiyorlar.
Bende her markayi denedim ve kendimce iyi olani kullanirim hakanefendi,anca tavsiye ederim,dikte etmem! Ben Gforce'a ayda bir ugrarim,esnafla-cevredekilerle konusup,2 lafin belini kirip donerim. Orasi benim gecim kapim degil,hobby garajim! Turkiyede de bir cok markanin temsilciligi yapan bir yer,girince ruhum senleniyor,oyuncak dukkani gibi. Cikincada "isime gucume bakiyorum"

zafa38
11-08-2012, 17:47
Deneyin gorun ;)
Kayahanin gti fena degil ama dahada hizlanir,pek ilgilenmiyor.
Koltuk sirtligi ve minder kismi 20 kiloysa normal ama bunun yanina birseyleri daha sokup 50-60kg kazanmak gerek.
DV,eger oem bozulduysa onemli ayrinti...

:D Fena değilmi :) Üzerinde çok övdüğünüz DV ve Tek büyük Cooler varken Gri olanla aynı yürüyordu ugrasıldı ugrasıldı yürüyemedi yarıstan kaçtı pislik çıkardı...

Asıl olan sudur benim arabam yaklaşık 1 yıla yakın dır aynı speclerde aynı sekilde sorunsuz hatasız yürüyor ama evotech sahipleri kıvranıyor sorunları ,farklı seyleri yeni yeni buluyorlar Arabalarının giderlerini hata/açıklarını yazılımlarını daha yeni tanıyıp keşfediyorlar. Ben gazlaya gazlaya arabamdan sıkılmışken Evotech sahipleri arabalarını yeni yürütüp bana bileniyorlar YAZIK...

997TT
11-08-2012, 18:02
Kivranmak? Ben bize kivranarak gelen polo gti sahibi hatirlamiyorum zafa?
Senin canin polemik istiyor.
Yilda yazar yada sahipleri. Cem in aracina 1(bir) kez yazilim atildi. Kayahanada oyle! Kivranmak deyimini sen acikla bana? Bu nasil kivranmak,cozemedim?
Kayahan cooler takti,nerden buldu takti bilmiyorum,ovmek dogru parcayi olur,her cooler is yapsaydi,marka farkliligi olmazdi! Sonra dv takmis,forge,sonra ayari yapildi,sanirim kivraniyordu ama sonra konustunuz kayahanla,ne gecti aranidfa bilmiyorum.
Sahipleri once yazilimin keyfini cikarip sonra senin gibi 40 turlu incik boncukla ugrasicaklar ama cem'in aracinda sadece yazilim ve kat iptali var. Pardon buji de onemli bir ayrintiydi ;)
Yilda insanlarla parca sarti kosmadan yazilimla,nekadar saglikli ve minimum maliyette yurur onu gostermeye calisiyor,basarilida oluyor. Ornekler hz. Google daki videolar. Sadece TSİ olarak degil,ufkunu genislet,diger markalarada bak.
Kivranmak,guzel deyim ;)

CeM öZeR
11-08-2012, 18:16
Valla ben tartışmanıza girmiyorum. Cooler ve dv ki polo Gti'ı hiç hafife almamanizi öneririm. Eksikler giderilmiş. Deyim yerindeyse şu an bagajdan girip kaputtan çıkar gider :)

997TT
11-08-2012, 18:23
Tartisma "suni". Yani yaratilmis gundem...
Cem; evotech gecince iyi olucaksa,birak gecmesin.
Kim nekadar az sanayiye gidiyor,ona bakmak gerek.
Su isi sidik yarisina degil,bilgi paylasimina dokun.
Neyse;ben haric herkese hak veriyorum....

blackjack
11-08-2012, 18:33
bu konudaki hislerimi paylaşmak istiyorum (çünki motor modifiye vs tam anlamam)
iki aracıda gördüm ikiside dehşet görünüme sahip ama ibiza bence daha güzel bir tasarım
iki aracında yürürnü gördük hatta gti bizzat gördüm
burada şöle bir ayrım çıkıyor gözümde

iki aracıda sıfır almak için bayiye gittiğinizde cupra güzelliğiyle büyülüyor sizi lakin iç malzeme kalitesi oturuşuz pozisyonu pek tatmin etmiyor ayrıca stock halde bir miktar yavaş kalıyor stock gti dan.
gti ı almaya gittiğinizde gayet güzel duruyor ama polo gibi duruyor pek bir ahım şahım duruşu yok lakin malzeme kalitesi ve yürürü cupradan daha iyi olduğunu biliyorsunuz.

sonra aklınıza gti daki tsi sorunları geliyor
arkadaşlar bakın bence şu bir gerçek 2010 dan beri var sanırım ilk cupra çıktı zaten.o zamandan beri çok nadir cuprada tsi sorunu duydum.
ama gti da bir çok kişi söledi.doğrudur yalandır bilemem.
ve tekrar cupraya yöneliyorum.

daha sorunsuz bir makine gibi geliyor bana.

modifiyeye gelirsek

gti bence modifiyenin hakkını daha iyi veriyor(motor modifiyesi)

belkide sadece şanzımandan dolayıdır(aynı speclerdeki araçlar yürürse)

gti daha iyi yol tutuyor bu dergilerdede yazıyordu ben bindiğimdede bunu hissettim zaten ama cupraya hareket halinde binmedim.

bu videolardan sonra seçimim ibiza cupra duruş gidiş.

lakin ikinci el dersem az paraya daha iyi kaçıyor dersem gti.

bu kapışmadaki yorumum ise cupra gerçekten çok ciddi gidiyor eskiden öyle değildi safa aracı çok güzel yapmış anladığım.

konuda geçti cooler vs vs onları bilmediğim için bişe diyemem ama gti da harbi iyi tutunuyor hiç öle yenilir yutulur lokma değil ayrıca 4 kapı biraz daha ağır vs.

kim ne derse desin ben bu iki aracın kayseride olmasından son derecede memnunum çünki cupra bence gördğm türkiyedeki en güzel duran cupra:) Gti ise gördüğüm tükiyedeki en güzel duruşa basışa egzoz sesine ve karizmaya sahip gti:)
erkek evlat dediğim spor araçlar bu kadar güzel olduktan sonra kim geçmiş kim geçilmiş hiç önemi yok saygılar:)

zafa38
11-08-2012, 20:18
Kivranmak? Ben bize kivranarak gelen polo gti sahibi hatirlamiyorum zafa?
Senin canin polemik istiyor.
Yilda yazar yada sahipleri. Cem in aracina 1(bir) kez yazilim atildi. Kayahanada oyle! Kivranmak deyimini sen acikla bana? Bu nasil kivranmak,cozemedim?
Kayahan cooler takti,nerden buldu takti bilmiyorum,ovmek dogru parcayi olur,her cooler is yapsaydi,marka farkliligi olmazdi! Sonra dv takmis,forge,sonra ayari yapildi,sanirim kivraniyordu ama sonra konustunuz kayahanla,ne gecti aranidfa bilmiyorum.
Sahipleri once yazilimin keyfini cikarip sonra senin gibi 40 turlu incik boncukla ugrasicaklar ama cem'in aracinda sadece yazilim ve kat iptali var. Pardon buji de onemli bir ayrintiydi ;)
Yilda insanlarla parca sarti kosmadan yazilimla,nekadar saglikli ve minimum maliyette yurur onu gostermeye calisiyor,basarilida oluyor. Ornekler hz. Google daki videolar. Sadece TSİ olarak degil,ufkunu genislet,diger markalarada bak.
Kivranmak,guzel deyim ;)

Abi Ben polemik falan yapmıyorum ne alakası var. Yazılım zaten herkese 1 defa atılıyor sonra ayarları yapılıyor üzerindekilere göre...
İsmail cemin yüzü yeni güldü henüz şanssız bir problem yaşadı.
Buji demişsin önemli bir ayrıntı Revo mecburi buji güncellemesi çıkardı herkes karsı cıktı bu ne böle işmi olur diye sonra BKR buji satış patlaması oldu karşı çıkanlar alıp kullanıyorlar çılgın gibi... Hem minimum maliyet diyosunuz hem karsı firmanın çıkardıgı adımı atıyorsunuz ardından ufak tefek sorunlar çıkıyor ve ugrasılıyor.
Kıvranmak dediğime takılmayın lütfen ondan kastım sağlıgına geç kavuşan araçlarınız..
Suan görüş açım sadece TSİ değil vag grubu...
Eğer konu burda Revo-Evo muhabbetine getiriliyorsa hertürlü diğer Evotechli cupra ile denerim farkı ilan ederim

997TT
11-08-2012, 21:48
Biz buji onermiyoruz hala! Sartda kosmuyoruz,ancak timingler ile alakali.
Yazilim atildikdan sonra ayar yapiliyor,ne ayari bu?
Karsi firma? Evotech ile revo birbirini izlemez cunku revo nun ilgilendigi grup belli. Bujinin gerekli oldugu durum farkli. Vag grubunda yapilan yazilimlara buji satisi yapardi yilda,almazsak yapmam derdi ;) sanirim simdiye kadar 7-8 takim verilmistir ki yapilan yazilimlara gore golde damla...
Zafa,heyecanli cocuksun,cok degil 3-5 sene sonra geriye bakinca gulumsiyeceksin...

Murat Özcan
12-08-2012, 04:15
maşallah araçlara çok güzel denemeler olmuş

imprez30r
12-08-2012, 12:52
Yaw birakin surada revo saksakciligini. İki araba arasinda spec olarak fark var birinde cooler ve methanol var egzos farki var hala diosunuz revo farki. Gercekci olun biraz ayni parcalari polo taksin yazilimini ona gore guncellesin o zaman yazilim farkindan bahsedin. Su anda bu cupra bu polodan hizli revo ecufastten ya da evotechden hizli degil. Bunu kafaniza sokmayi deneyin rahatlayacaksiniz.

onur_S
12-08-2012, 13:05
lafım evotech e değil de bu buji olayını herkes söylüyordu revo sorunlu şöyle böyle diye sonra herkes takmaya başladı zafa'nın dediği gibi

997TT
12-08-2012, 14:47
Bu buji efsane oldu. Zaten servisde takiliyor. Ngk nin bujilerini,oem eskiyipde degisicek olanlar takmaya baslayinca yayildi. Fakat bir cok aracda ise yaramadi,***** avans cok degisti.
Yanlisim varsa duzeltsin,ozgun(ecu) de buji sart kosmuyor,Yildada(evo).
Genelde bobinler yada oem dv lerde sorun cikiyor...

audilover
12-08-2012, 15:49
lafım evotech e değil de bu buji olayını herkes söylüyordu revo sorunlu şöyle böyle diye sonra herkes takmaya başladı zafa'nın dediği gibi

Ben bu bkr7 leri revo daha misfire nerden kaynaklandigini bulmaya calisirken 3 cu takimimi degistiriyordum bu revonun cikardigi bir guncelleme degilki .Revo'ya soylenilen sey yazilimlarinda karakteristigidir her firma elestirilebilir revo,evotech,abt vs kullanicilarin markaya fanatik bakmamasi gerek yani urun satin aliniyor firma degil .
Revo bende denedim vakti zamaninda kabus yasamistim Aldigim hatanin haddi hesabi yokdu stabil gitmiyordu bunu soylemek de ne kotuluk varki Her aracda basarili olucaklar diye bir kaidede yok kim neden memnunsa onu alsin kullansin ama fanatiklik insani koreltir ufkunu daraltir.

onur_S
12-08-2012, 19:15
kimileri ona yıkıyordu raşit abi revo şöyle böyle,bkr7 aldırıyor falan filan diye bazılarına karalama için gün doğdu,senin revo zamanı 3 senesi var heralde.sen bizzat yaşamış görmüşsün ama alakası olmayıpta b.k atanlar vardı
herkes yaptığını veya yaptırdığını övmek zorunda çünkü Tr de kural böyle işliyor sanırım iyi de olsa kötü de olsa böyle.İnternette orada burada kötü şeyleri yazan sayısı yok denecek kadar az.
insanlar yesyeni araçları alırlar ve bazıları ne yazık ki içine ederler bu revo olmus evo olmus memo olmus farketmiyor keske bunlar iyi olduğunda her türlü övüldüğü gibi yazılsa çizilse.

997TT
12-08-2012, 19:20
Onur,dogru yazmıssın.
En buyuk sıkıntı kotu yada olumsuz tecrubeler cok az dıle gelıyor,getırılıyor...
Buarada lafına bayıldım "Evo olmus,revo olmus,memo olmus" ;)

hakotech
12-08-2012, 19:35
ne marka olursa olsun..aracınıza yazılım yaptırdığınız zaman stock değerlerinden daha verimli bir hal almıyomu??? dibine kadar limitleri zorlamak bence mantıksız arkadaşlar..araçtan verim alındığı kadar stabilde olması gerekir..basıncı tam acıp sanayiden çıkmıycaksam,orasında boru patlayıp şurasında arıza vericekse,ben x markanın daha ıyı yuruyen ama cok sorun cıkaran yazılımındansa,y markasının bir bacak boyu daha az yürüyüp en az sorunla karsılasacagım yada hiç sorunsuz kullanabileceğim yazılımını tercih ederdim..

tabi bu, rolling vs şeylere çıkmayan benim yorumumdur..bu işi kovalayan arkadaşlarımızın fikirlerine sonsuz saygım vardır..ancak rolling olayını bukadarda ölüm kalım meselesi haline getirmeyin arkadaşlar..neticede siz arabanızı kosturursunuz para harcarsınız emek verirsiniz..ne için birtakım insanların vuuuu geçti laa ebe demesi için... ''ben kendimi tatmin için bukadar yapıyorum ediyorum'' vs..sözlerine inanmıyorum..saplamak için yapıyorum diyemiyo kimse..

neyse seviyorum sizleri,Allah c.c'a emanet olun :)

yasin_38
12-08-2012, 22:17
bu tsi ler çıktı mertlik bozuldu :D

Rabbit33
13-08-2012, 16:37
bu tsi ler çıktı mertlik bozuldu :D

:icon_tup::icon_tup::icon_tup::icon_tup:

Rabbit33
13-08-2012, 16:42
Benim iridyumlari takma sebebim tamamen psikolojik , deneme amacli taktim zaten 15 binde bir deistiriyorum ,ben ole aman aman bir fark göremedim, ama dayanikli mi ? Kesinlikle

BlackEmperor
13-08-2012, 18:35

Bırak şimdi sen özgünü onu bunu , suan forumdaki yazılım atılmış arabaların kaçı limittte tune edilmiş kaçı na wideband bağlanıp saatlerçe uğraşılmış,kacı hard tune araçlar?yazdıklarımı iyi oku

hadi kolay gele...

imprez30r
13-08-2012, 18:50
evet böyle birşey mümkün ,aynı yazılımda sadece filtre değiştirnce bg artıyorsa cooler değiştirincede bg artması normal hatta ve hatta egzoz değiştirincede bg artar hepsine göre yazılım mı ayarlanıyor ?

kaç tane araca wideband bağlanıp yazılım atılıyor ??????? güncellemeye gerek yok bu bg lerde sen aracın beyninne değerleri veriyorsun oda en optimum duruma göre yanmayı sağlıyor avansı otomatik ayarlyıor hava sıcaklığna göre sensörden okudğu değere göre yakıtı ayarlıyor. Güncellemeymiş felan hikaye bu güçlerde
Techturkey.com Post 92

bu yazı senin değil mi. Bana anlatsana hangi beyin otomatik olarak avans açıyor. Tamam avans kısan biliyoruz daha doğrusu safe mode a geçen biliyoruz ama avans açan bilmiyoruz. Yazılım içerisinde avans hangi derecedeyse araba orada ateşler. Hiç bir beyin aaa yazılımda avans bu afr bu ama ben daha iyi hissediyorum diye yazılımdan farklı hareket etmez. Kısma anlamında evet safe mode a düşer ama performans anlamında olması gerektiğinden yukarı arabayı götürmez. Zaten öyle bişey olsaydı hiç bir yazılımcı bu işten para yiyemezdi bütün arabalar maximumda yürürdü. Yazılım yapmana gerek kalmazdı. Ya da sana şöyle soriimm eğer dediğin doğruysa neden arabana yazılım yaptırdın. Sence bu büyük bir çelişki değil mi. Yazılımda sadece boost mu açıldı. AFR düzenlenmedi Boosta göre avans ayarlanmadı mı?Bana bunları açıklasana.

BlackEmperor
13-08-2012, 18:58
Avansa takıldın nedense ama ana noktayı atlıyorsun ne demişim ben ? bu güçlerde bu modifikasyonlarlka kısaca bi filtre taktın bi coolerı büyüttün diye arabanın kimyası o kadarda değişmiyor. Aractaki sensörler yeni duruma göre afr nıde ayarlıyor mapdeki değerine göre avansını da. takarsın egzantirik piston enjektör vs wideband bağlamadan adam gibi yürütemezsin ,bahsi geçen arabaların ne limitlerde olacağı belli artık yazılım yapan kişi ezberklemiş bunu toplasan 5 dk sürmez yapacağı değişiklik, sen filtre taksanda cooler büyütsende pek bişeyi değiştirmeyekcek.

RedLine
13-08-2012, 19:02
Gti yada cupra icin filtre kiti cok degistiriyor emin ol ;)

BlackEmperor
13-08-2012, 19:03
Gti yada cupra icin filtre kiti cok degistiriyor emin ol ;)

filtre takınca fakire mi düşüyorsun ? hadi düştün diyelim araç nasıl daha hızlanıyor bg kazanıyorsun ? :) o zaman map yanlış sen filtre takınca işler düzeliyor, yada benim dediğim gibi ecu kendini ayarlıyor

neyse beyler herkeze iyi iftarlar

hepimizin aracı uçsun kaçsın isteyen güncellemesini yapsın gönlü rahat olsun :)

997TT
13-08-2012, 20:04
Stok aracda,MAHA dyno uzerinde,X marka filtreyle 11,6hp guc cikti...
Tekrar ediyorum; Stok Polo Gti...

DK2692
13-08-2012, 20:10
Masallah Araclara

imprez30r
13-08-2012, 20:28
filtre takınca fakire mi düşüyorsun ? hadi düştün diyelim araç nasıl daha hızlanıyor bg kazanıyorsun ? :) o zaman map yanlış sen filtre takınca işler düzeliyor, yada benim dediğim gibi ecu kendini ayarlıyor

neyse beyler herkeze iyi iftarlar

hepimizin aracı uçsun kaçsın isteyen güncellemesini yapsın gönlü rahat olsun :)

Ne çok biliosun arkadaş. Çık yap o zaman kendi yazılımını.
AFR değişmiyor mu filtre takınca. Cooler ı neden takıyorsun motor soğuk hava girsin diye. filtreyi neden takıosun hem daha fazla hemde uzattığın boru ile soğuk hava çeksin diye. AFR değişiyor map değişiyor buna göre. Sensör fakirliği algıladığı zaman otomatik olarak benzin besliyor. Ama sen zaten 10 AFR de güç almıyorsun 11 12 13 afrlerde güç alıyorsun motora göre. Bi kerede tükürdüğünüzü yalayın bişey bilmediğinizi kabul edin.

TYPERHAKAN
13-08-2012, 22:00
ya murat benim anlamadığım,bu revo yu yapanlar senin arkadaşın değilmi?,senin hemşehrin değilmi??? köpeğin hatırı yoksa sahibinin hatırı var derler.sen neden bu kadar çamurluyosun bu firmayı! bu adamlar hiç senin yaptıklarını çamurluyomu? ben şaşırıyorum sana ,başka ne diyim senin gönlün rahatsa gerisi teferruat zaten,yolunuz açık olsun ,

997TT
13-08-2012, 22:59
Hakan,hayretle okuyorum son postlarını,yuzyuze konustugun ınsan bu olamaz dıyorum. Artık bu yazıları maksatlı yazdıgını dusunyorum!
Demogojı yetenegıne ve ajıte becerıne hayran oldum. Baycu benım arkadasım,hemsehrım,sınıf arkadasım,aıle dostum,cocukluk arkadasım ve akrabagım taa Uğuzlu ovasından,eee?? ne alaka sımdı?
Bu konuda,Hangı postumda camurladım Hakan?Ozellıkle Revoyu belırterek nerede kotuledım?
Sen ıyıce kendını kaptırmıssın bazı seylere ve gozlukle bakıyorsun herseye!
Bu adamlar camurlasın yada camurlamazsın yada benım kardesım olsun farketmez,dogruları herzaman soylerım. Kayırmam ahbabımsa. Da bu konuda yada baska bır seyde,nerede kotuledım?
Senınle Shell'de konusurken anlatmadım mı? PBox dedıkodusunu atan ****** Agızlı kısılerden bahsederken,kımın ne yaptıgını bılıyoruz demedık mı?
Ayrıca bu konuda Revo yada Powershop ıle ılgılı ne dedım? Sen hızını alamadın,bana tosladın ama yanlıs adres Hakan(Efendı mı demelıyım?)
Bu adamın arabasında Meth Kıt ve cooler hatta DV var ıse,70 kılo agılık avantajına ragmen daha ıyı yurumelı dedım. Sımdı buradan hadı cımbızla secıp-kesıp bırlestırsek bıle kotulemek nerede?
Dogru yu soylemek kotulemek olduysa,hata benım kendımı acıklamaya calısmakta. Patınaj cekıyoruz....

zafa38
13-08-2012, 23:48
Bu ayni speclerde bundan daha iyi yuruyen ibiza cupra varmi neden degerlendirmeyi poloya gore yapiyosunuz anlamadm. Istanbuldaki rolling gecesinde bende filtre kiti ve meth kit olmamasina ragmen sadece milltekin 70 lik avantajiyla geciyodum hemde 95 modunda( karsidaki cupra benden arti filtre kitli ve 63 luk iskender egsozlu kirmizi apj plaka mert abinin arac). Ozamankine gore aracim 5 6 boy civari hizlandi meth kit ve filtre ile bazi seyleri bilip bilmeden karsilastiriyosunuz yahu neye gore daha iyi yurumesi lazim varsa daha hizli tsi bekliyorum kimse bana meth kitle coolerin bi ise yaramadgni solemesin bos konusmus olur...

zafa38
14-08-2012, 00:02
Ornegin bu videoda ben tek kisinin avantajiyla kirmizi cupradan ondeyim teke tek denedgmizde 1.5 boy civari onde oluyorum ve speclerimiz ayni sadece ekstra filtre kiti artisi var kirmizi cuprada bnde orj filtre kiti bu denemeden sonra bana meth kit ve itg takildi 5 6 boy arabayi ileri tasidi biraz karsilastirma yapilirken kiyaslanan araci dikkate alin lutfen...
Aqfxa_wQZ-Q&feature=youtube_gdata_player

997TT
14-08-2012, 00:12
Zafa,kendı adıma konusayım;
Ben ıse yaramamıs demedım kı? Daha ıyı yurumesı gerek dedım... Yanı bu artılarını daha ıyı yola aktarmalıydı dedım Polo GTI ıle denemelerınızde...

zafa38
14-08-2012, 00:17
Zafa,kendı adıma konusayım;
Ben ıse yaramamıs demedım kı? Daha ıyı yurumesı gerek dedım... Yanı bu artılarını daha ıyı yola aktarmalıydı dedım Polo GTI ıle denemelerınızde...
Abi bir tik daha iyi yurutebiliyorum zaten bi ust mod mevcut hammadde yok sen bu motoru 1.4 tsi degilde 2.0 tfsi gbi goruyosun evet daha daha iyi yuruyebilir custom bi isle revo bukadar izin veriyor ve sanziman ama korku yoksa kirilmalik gitsin diyosan cok daha iyi yurur ama herhan patlayabilirsin demektir yolda...

başroll
14-08-2012, 00:25
Oncelıkle herkese hayırlı aksamlar. Ben kayserıden Evotechlı beyaz ıbıza cupranın sahıbıyım foruma yenı uye oldum aracım hakkında olumsuz sekılde konusuldugu ıcın uye oldum soyle bı yorumları okudum ve sadece guldum:) Yılda kardesımın elıne saglık buralara geldı araclarımıza kendı keyfımıze gore bırseyler yapmaya calıstık.Suanda aracım on 2 amortısoru patlak ve fıltresız ve bır kac eksıgı ıle yurumekte suana kadar yazılımla ılgılı hıc bır sıkıntım yok cok sukur ıslerımden dolayı aracımla pek ılgılenemıyorum. Burda evo veya revonun fanatıklıgını yapmaya gerek yok cunku 2 fırmada bu ısten ekmek yıyor. Evotech hakkında sacma sapan yorumlar yapmaya gerek yok herkes sonucta kendı arabasına emek verıyo,para harcıyor. Ayrıca safacım benım aracım hakıında sana yorum yapmak sana dusmuyor masallah aracın guzel yuruyor Allah kaza bela vermesın bız bu işı yenı yapanlardan degılız zaten ben rollınge fazla cıkmıyorum senın gıbı.Aracıma zaten bundan sonra extra bırsey yapmayacagım(eksıklerı harıcınde)Benım kımseye karsı bır hırsım,alıp veremedıgım bırsey yok ben sadece aracımdan yaptıklarımın karsılıgını alarak karsılıgını caddelerde keyıf almaya bakarım.Herkese ıyı forumlar.

Ömer.

997TT
14-08-2012, 00:27
Benım sozum kesınlıkle guvenlık sınırı asan Modlara degıl,hıc bır zamanda taraftarıda olmadım...
Polo sana gore 70 kılo agır olup,mod eksıı varken,gecmenı,3 boy falan atmanı beklerdım.
Cupra uzunda yavas ama 4. vıtesden sonra 200km ye kadar 1 boy yavas,ancak ılk 3 vıtes hızlı kesınlıkle. Bu mıhvalde sana demıstım,daha ıyı olman gerek dıye.
Yoksa eskı halıne gore hızlanmıssındır,ona yıne lafım yok yanı ıse yaramıstır...

zafa38
14-08-2012, 00:45
Oncelıkle herkese hayırlı aksamlar. Ben kayserıden Evotechlı beyaz ıbıza cupranın sahıbıyım foruma yenı uye oldum aracım hakkında olumsuz sekılde konusuldugu ıcın uye oldum soyle bı yorumları okudum ve sadece guldum:) Yılda kardesımın elıne saglık buralara geldı araclarımıza kendı keyfımıze gore bırseyler yapmaya calıstık.Suanda aracım on 2 amortısoru patlak ve fıltresız ve bır kac eksıgı ıle yurumekte suana kadar yazılımla ılgılı hıc bır sıkıntım yok cok sukur ıslerımden dolayı aracımla pek ılgılenemıyorum. Burda evo veya revonun fanatıklıgını yapmaya gerek yok cunku 2 fırmada bu ısten ekmek yıyor. Evotech hakkında sacma sapan yorumlar yapmaya gerek yok herkes sonucta kendı arabasına emek verıyo,para harcıyor. Ayrıca safacım benım aracım hakıında sana yorum yapmak sana dusmuyor masallah aracın guzel yuruyor Allah kaza bela vermesın bız bu işı yenı yapanlardan degılız zaten ben rollınge fazla cıkmıyorum senın gıbı.Aracıma zaten bundan sonra extra bırsey yapmayacagım(eksıklerı harıcınde)Benım kımseye karsı bır hırsım,alıp veremedıgım bırsey yok ben sadece aracımdan yaptıklarımın karsılıgını alarak karsılıgını caddelerde keyıf almaya bakarım.Herkese ıyı forumlar.

Ömer.

Omercim hosgeldin sonunda gelebildin:)
Simdi biz burda senin aracin hakkinda yorum yapmiyoruz kotulemiyoruz zaten yapmamda isimde olmaz milletin arabasiyla ben burda gti ile cupra arasindaki farki senin aracina oranla anlatmaya calisiorum snn aracini ornek vererek. Karakterlerimiz farkli sen keyfine yapiyosun ben ise rollingte gecmek icin yapiyorum hemde keyif icin bunu daha once konusmustuk senle.
Ben bos bos caddelerde gazlamak icin yapmadim bu araci ve kimsede senin aracina kotu bisi demedi eksiklerin oldgnu belirttik biz teknik acidan araclari karsilastiriyoruz alinganlik yapma lutfen herkes para emek zaman harciyor herkesin araci kendine guzeldir.
Madem ismaille rolling icin degil keyif icin yaptiniz neden surekli rolling ortami oluyor onu anlamiyorum zaten bicok aracla gecenki konuda ismail denemeye acigim en hizli tsi im demis dostca deneme icin bnde kendisini aradim denedik araclari zaten bole bktan bi memlekette milletin nazi ile rolling yapilmiyor sende biliyosn kardesm konustk bnlari daha once 1 defada seni ariyip deneyelim demedim zaten ismail araciligyla bikacdefa denemstik sadece...
Herneyse herkse skntisiz bol gazlamali gunler dilegiyle...

başroll
14-08-2012, 01:02
Safacım ben burda kendı adıma konusuyorum ısmaılın hergun rollınge gelmesı ısmaıl kardesımın tercıhı ben foruma fazla gırmıyorum zaten ıstıyen caffelerde gezer ısteyen rollınge cıkar senın arabanı kıyaslamadım dıyosun 3-4 mesajında aracımı kotulemıssın ben sadece eksıklerım var yazılım hakkında hıc bır sıkayetım yok sende bılıyosunkı aracımda eksıkler var hatta senınle gorrustugumuzde aracımın sıkıntılarını sanada soylemıstım.
Sana ıyı forumlar

Hikmet Gönül
14-08-2012, 01:25
Heriki aracada masallah..cok saglikli
emeginize saglik

H10DA
14-08-2012, 02:51
maşallah araçlara keyifli denemeler olmuş...

CeM öZeR
14-08-2012, 11:43
Safa bana bir kaç gün müsaade et. Ondan sonra 100 oktan mı açarsın,uçak benzini mi koyarsın,çakmak gazı mı koyarsın farketmez deneyelim ;) Yapılacak denemeden sonra arabamın niye seni daha farklı geçtiğini söyleyeceğim... Polemiğe gerek yok.. Revo ibizayı o zaman görcez.. ;)

zafa38
14-08-2012, 11:50
Safa bana bir kaç gün müsaade et. Ondan sonra 100 oktan mı açarsın,uçak benzini mi koyarsın,çakmak gazı mı koyarsın farketmez deneyelim ;) Yapılacak denemeden sonra arabamın niye seni daha farklı geçtiğini söyleyeceğim... Polemiğe gerek yok.. Revo ibizayı o zaman görcez.. ;)

Bukadar yeterli İsmailcim Artık Revo ibizayı sizler için yormayacagım hala üzerindeki parçalarla arabanın geçecegini iddia ediosun ekstra parça takmadan senle denemekten kabak tadı verdi artık sıkıldım youtube hesabımda seni geçtigim videolarla doldu taştı zaten Yurtdısına cıkıyorum 1 ay sonra görüşmek dilegiyle...

typer46
14-08-2012, 11:58
Bukadar yeterli İsmailcim Artık Revo ibizayı sizler için yormayacagım hala üzerindeki parçalarla arabanın geçecegini iddia ediosun ekstra parça takmadan senle denemekten kabak tadı verdi artık sıkıldım youtube hesabımda seni geçtigim videolarla doldu taştı zaten Yurtdısına cıkıyorum 1 ay sonra görüşmek dilegiyle...

revolu polo gti yokmu kardesim kayseride

CeM öZeR
14-08-2012, 12:00
Ben sana dedim de mi arabamda arıza var ama deneyelim diye kardeşim. Senin araban bu kadar yürüyor işte. ;) İşte kanıtım. Sana göre bahane.. Dump valve kaçıran halimle yürüyebilmişsin demekki. Mecburi olarak dump valve mi değiştiriyorum. Arabam basınç kaçırıyor. Geldiğinde görüşmek dileğiyle. Artık revodan mevodan bahsetmeyin bana..

http://d1208.hizliresim.com/10/g/bvlb8.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

typer46
14-08-2012, 12:09
Ben sana dedim de mi arabamda arıza var ama deneyelim diye kardeşim. Senin araban bu kadar yürüyor işte. ;) İşte kanıtım. Sana göre bahane.. Dump valve kaçıran halimle yürüyebilmişsin demekki. Mecburi olarak dump valve mi değiştiriyorum. Arabam basınç kaçırıyor. Geldiğinde görüşmek dileğiyle. Artık revodan mevodan bahsetmeyin bana..

http://d1208.hizliresim.com/10/g/bvlb8.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
cem sen ne araba yaptinda sana revodan bahsetmeyelim ? yazmiyayim diyorum ama bazen kabak tadi veriyo yazilanlar senin arabanin dengi bana gore polo gti REVOLU senin aracin fabrikasyon cupradan daha hizli marka bk bu kadar kolay sizin srvis vsrdi yanilmiyorsam simdi aklina geldi agriza tespit cihazina baglamak

typer46
14-08-2012, 12:11
varsa 2.0 evotechli kendi klasmanimdaki araclarla denerim.

CeM öZeR
14-08-2012, 12:15
cem sen ne araba yaptinda sana revodan bahsetmeyelim ? yazmiyayim diyorum ama bazen kabak tadi veriyo yazilanlar senin arabanin dengi bana gore polo gti REVOLU senin aracin fabrikasyon cupradan daha hizli marka bk bu kadar kolay sizin srvis vsrdi yanilmiyorsam simdi aklina geldi agriza tespit cihazina baglamak

Alparslan abi 56. kez yazıyorum. İbiza cupra , polo gti'dan fabrikasyon olarak bujileri ve gaz tepkimesinden dolayı yavaş. İbiza'nın hafiflik avantajı var. Benim arabam 100 kilo ağır. Benim son dişlim ve 4-5-6-7. dişlim ibizadan biraz daha uzun. Bu speclerde ibiza eksilerini zaten artıya çeviriyor. Ben yetkili servisim sizin modifiye olarak bilginiz varsa benim de teknik detay bilgim var. Bu işin eğitimini alıyorum. Hangi parçalarda aktivasyon varsa bunu ben takip edip ben biliyorum. İstanbulda'da revolu polo gti şöyle böyle gidiyor dediler evotechli, coolerlı dump valveli polo gti'dan fark yedi. Siz daha iyi biliyorsunuz. Ben tartışmaya girmiyorum... Ben sadece arabamı daha iyi yürütmeye çalışıyorum. Bunu Safa kardeşimiz istedi. Daha evotechli ibizayla da ilgilenip eksiklerini tamamlayıp bu dosyayı kapatacağız.

O çıktıyı 2 hafta önce aldım ben. Ben bahane belirtmem. Neyse onu söylerim..

burak özer
14-08-2012, 12:15
Zafa buraya utanmadan nasıl yazdın hiç sıkıntı çekmedim revodan diye ? ilk yaptırdığın günleri hatırla bizim garajda revoya sövdüklerini bi hatırla ;)

CeM öZeR
14-08-2012, 12:38

Geçeceğim demiyorum, ayarı vereceğim revo ibizaya diyorum istediğini yap gel. Bir kaç gün müsaade et iyi mi? Bunu sen istedin. Fırsatçı safa... Bak bir video yükletiyorum şimdi. Eski günlerin aklına gelir belki..

yasin_38
14-08-2012, 12:41
bu iş gerçekten artık tadı fazlasıyla kaçmaya başladı neden bu kadar uzatıyorsunuz anlamıyorum şu anda safa geçtiyse tebrik edip konuyu kapatın yada araçlar ne zaman hazır oldu tekrar denenir görülür artık boku çıktı tartışmaların revomu evotechmi diye zaten bu tsilerde kim geçildi ya vida gevşiyo ya buji ya bobin mutlaka bi sıkıntı oluyo bahanede değil gerçekten fazla yüklenildiğinde bi yerden patlak veriyo ya herkes her şeyini kontrol ettiprip eksiksiz bi şekilde denesin yada geçti beni tebrik ederim demeyi bilsin
herkese iyi formlar
süperchips var huzur var :D tartışmada yok

997TT
14-08-2012, 12:49
İbiza ilk 3 vites hizli sonra polo Gti hizli ancak 0,2-3 sec 200 km ye kadar yani 1 boy. Tabi bunlar aksesuarsiz olcumler. İbiza agir-polo hafifse fark 2 boya cikar tersinde ibiza kafa kafaya gelir...
Su isi Evo-revo dalasina degilde,iki aracin kiyaslamasi uzerinden tartissak?
İki markada kendi capinda iyi firmalar. Biri belli markalara uzmanlasmis digeri Alman ve motoru olan tum araclar uzerine. Sonra camur atmak/kotulemek gibi fikirler hasil oluyor,kuru seylerle ugrasiyoruz...
Simdi ben yap bir E92 M3 yada 250 CGİ veya 550i mi demeliyim yada M5 i olan var mi?
2.0 tfsi yada X model arac,sahipleri ne isterse onu yapar,Gforce'un yaptigi araclarin sahiplerinin cok buyuk kismi buralara uye degil oyuzden ortami senlendiremiyorlar...
İsin ozu;marka degil yaptiklarimizi degerlendirelim...

SDR_07
14-08-2012, 12:49
cem özerin arızaları şuan benim aracımdada var bende gectiğim arabaların şuan 3 araba gerisine düştüm ama sorunu cözdüm cok şükür ama bu deneme saglıklı degil cem'in aracı arızalı denemenin tekrar yapılması konuyu uzatmaz diye düşünüyorum şu denemelere birgün bende katılmak istiyorum ecufast farkı ile

burak özer
14-08-2012, 12:53
Sorun yaşamadım yazmışsın ya zafacım bak bu video senin için ;) Revo cupra 2 kişi STOCK İBİZA CUPRA 3 kişi

p5khNxIbT4s

zafa38
14-08-2012, 13:30
Hay amk suc sana tekrar güvenip deneyende Ergenmisin nesin anlamadım yaa harbi özelliğinden hiç bişi kaybetmemişsin İsmail. Olay yine arızam wara döndü yaa böle bişi yok arızan varsa yürüme kardeşim çıkma meydana en hızlı tsi ım diye :D

Bak ne yazmışsın burda?

Sağolun arkadaşlar. Aracım son safhasındadır. En ufak bir degisiklik yapılmayacaktır. Şükür ki 3 ay önce manifold gevşeyince yanan downpipe contamı 2 hafta önce tesbit ettik ,değiştirdim ve arabam en hızlı halini aldı. Türkiye'nin en hızlı 1.4 tsi'ı olduğunu düşünüyorum şu an için. Son gunlerde yaptigim deneme sonuclari bunu gösteriyor bana. Şu andan itibaren tüm Denemelere açığım. :)

Sonrada arızam var olmadı bidaha bidaha bidaha yenilen pehlivan gurese doymaz misali bırakın bu işleri artık bırakın hazmedememeyi

@ Burak özer evet esp nin açık olması bir arıza aynı yarısın 5 dk sonrasındaki videosunu koy bakalım cesaretin varsa :D

burak özer
14-08-2012, 13:33
Bahanen esp mi :D
Safa yazmıyım yazmıyım diyorum yazarsam rezil olucagını sende biliyosun yazdırma beni ;)

zafa38
14-08-2012, 13:34
Şu videoda Hala Polo GTİ ile CUpra arasındaki farkı idrak edemeyenlere gelsin gaz tepkimesi cart curt diyenlere.
Benim Cupra revo stg1

Beyaz cupra ve polo stock bakın poloyu nekadar gecebilmişsim cuprayı nekadar gecebilmişim
Dahada bişi yazmam hadi ii bayramlar :D

XEHugja5Uwk

MIZ7qLDkyY0

zafa38
14-08-2012, 13:35
Bahanen esp mi :D
Safa yazmıyım yazmıyım diyorum yazarsam rezil olucagını sende biliyosun yazdırma beni ;)

Sorma burak insan içine çıkamıyorum 10 dk sonrasındaki videoyu koysana hadi 3 deneme oldu orda :D Bekliyorum :D

CeM öZeR
14-08-2012, 13:36
Hay amk suc sana tekrar güvenip deneyende Ergenmisin nesin anlamadım yaa harbi özelliğinden hiç bişi kaybetmemişsin İsmail. Olay yine arızam wara döndü yaa böle bişi yok arızan varsa yürüme kardeşim çıkma meydana en hızlı tsi ım diye :D

Bak ne yazmışsın burda?

Sonrada arızam var olmadı bidaha bidaha bidaha yenilen pehlivan gurese doymaz misali bırakın bu işleri artık bırakın hazmedememeyi

@ Burak özer evet esp nin açık olması bir arıza aynı yarısın 5 dk sonrasındaki videosunu koy bakalım cesaretin varsa :D

Esp açık olunca 2-3 de bocalayıp 4-5 de toparlar farkı kapatır araba. Bizde de öyle oluyor bilmediğimiz şey mi?

Ben sana dedim şakayla karışık arızam var diye ama sen geri vites yaptı deme diye yine de denedim. Benim kadar delikanlı olsan arabamın problemli egsoz contası yanıkken denediğimizin videolarını silerdin. Hiç laf kıvırmaya gerek yok. Ayarını yap gel 500 oktan modunu aç istersen. Yine geçerim yine geçerim. Stockta da geçtim bu halde de geçerim..

burak özer
14-08-2012, 13:39
Sorma burak insan içine çıkamıyorum 10 dk sonrasındaki videoyu koysana hadi 3 deneme oldu orda :D Bekliyorum :D

Bakıyım video varsa yüklerim ben merak etme
Sen şu bizim garajda revoya sövdüklerini burda bi açıklasana a... böyle revonun s.kicem yürümüyo niye yürümüyo diye zırlıyodun ?

zafa38
14-08-2012, 13:40
Esp açık olunca 2-3 de bocalayıp 4-5 de toparlar farkı kapatır araba. Bizde de öyle oluyor bilmediğimiz şey mi?

Ben sana dedim şakayla karışık arızam var diye ama sen geri vites yaptı deme diye yine de denedim. Benim kadar delikanlı olsan arabamın problemli egsoz contası yanıkken denediğimizin videolarını silerdin. Hiç laf kıvırmaya gerek yok. Ayarını yap gel 500 oktan modunu aç istersen. Yine geçerim yine geçerim. Stockta da geçtim bu halde de geçerim..

Hayatın boyunca arabana arızalı bindin arızan hiç gitmediki araban be İsmail senle gecenki denemelerdede hatırlarmısın egsoztun saplamaları düşmüştü video koyuldu die sinirlendin sonra taktır vidalarını dedim taktırdın tekrar gectim seni ve daha koymadıgım senin hatrına birsürü video var birazdan onlarıda upload edip koycagım yine arızalı dedğin elinde nekadar koz varsa oyna ismail :D Rezil et kendini birazdaha üzülüyorum sana...

zafa38
14-08-2012, 13:43
Bakıyım video varsa yüklerim ben merak etme
Sen şu bizim garajda revoya sövdüklerini burda bi açıklasana a... böyle revonun s.kicem yürümüyo niye yürümüyo diye zırlıyodun ?

Evet bayagı bi sövdüm araba missfire ve şişme problemi vardı cooler önerildi ayarlar biraz kısıldı sorun düzeldi cooler taktık sorun ortadan kalktı zaten sonrada stg2 oldu. Ha birde sps cihazını adapte edememiştik laptoptan tekrar beyini ist e yollamam gerektiğinde sövmüştüm neoldu senimi gerdi :) Ne geçti eline çocukluk etme burak sürü psikolojisine sende kapıldın:)

Hadi ben sorunları çözdümde sen buraya yazana kadar abine yardım etsene adam arabasına arızasız binemedi eve Vas5051 alcak hale geldi artık kafayı kırdı her denemede adam Arıza/Eksik buluyor :D 2 kardeş bi arabayı yürütemediniz demekki neymiş ucuz etin yahnisi...
Nasıl arıza ise araba kıçımdan ayrılmıyor basınc kacırıyormus basınc kacırmasa heralde b.ku yedik :)

burak özer
14-08-2012, 13:49
Evet bayagı bi sövdüm araba missfire ve şişme problemi vardı cooler önerildi ayarlar biraz kısıldı sorun düzeldi cooler taktık sorun ortadan kalktı zaten sonrada stg2 oldu. Ha birde sps cihazını adapte edememiştik laptoptan tekrar beyini ist e yollamam gerektiğinde sövmüştüm neoldu senimi gerdi :) Ne geçti eline çocukluk etme burak sürü psikolojisine sende kapıldın:)

stage 1 yazılım yapılınca illa intercooler mı istiyo ? bak bizde stage 2 yazılım var daha takmadık bile. Çocukluk eden sensin bebek malzemeleri sata sata sende bebekleşmeye başlamışsın benden sana tavsiye biraz büyü millete bilenme herkes senin çocukluklarından bahsediyo herkes cuprasını ferrarimi sanıyo diyo ben bunları çok kişiden duydum tavsiyem biraz büyü ;)

Sen aradaki 7 mılyarlık farkla 1 boy geçebildim diyemi seviniyosun zafa ? 7 milyara 1 boy geçiyorum diye seviniyosan yak arabanı ;)

CeM öZeR
14-08-2012, 13:53
Hayatın boyunca arabana arızalı bindin arızan hiç gitmediki araban be İsmail senle gecenki denemelerdede hatırlarmısın egsoztun saplamaları düşmüştü video koyuldu die sinirlendin sonra taktır vidalarını dedim taktırdın tekrar gectim seni ve daha koymadıgım senin hatrına birsürü video var birazdan onlarıda upload edip koycagım yine arızalı dedğin elinde nekadar koz varsa oyna ismail :D Rezil et kendini birazdaha üzülüyorum sana...

Sen şizofrensin. Harbi şizofrensin. Lan contam yanıktı diyorum anlama kıtlığın mı var? Açtır bütün basıncını delip geçecem seni ZAFA. Sonunda beni ayara getirdin. Ayarı verecem sana..

Arıza diyorsun ya. Yetkili servis kaydını buraya koymazsam şerefsizim o zaman. Hadi görüyüm contam yanıkken geçtiğinin videolarını.. Arabana harcadığın para 10.000 tl yi geçti. Kendini avut sen. Bunu sen istedin..

Yanlış anlamada Pazar günü işyerini açıp senin arıza lamban yanıp moralin bozulduğunda ben vardım. Bu forumda ki kimse veya elini öptüğün revo değil ! Ben bugüne kadar arabamı 2 defa cihaza bağladım. Benim egzoz contam iyi sıkılmadığı için yanmıştı. İlgi gösterip downpipe'ın boğazını açıp kontrol etseydim bugüne kadar bunların hiç biri olmazdı. Yılda bana aylar önce söyledi eninde sonunda dump valve alacaksın diye. Bu halinle bu kadar yürüyebildin bu arabayla. Dump valve takıyorum hazır ol deneme içi haber bekle. Çakmak gazı,vodka,bira,rakı,uçak benzini istediğini kat depoya. Mağlupsun...

zafa38
14-08-2012, 13:55
stage 1 yazılım yapılınca illa intercooler mı istiyo ? bak bizde stage 2 yazılım var daha takmadık bile. Çocukluk eden sensin bebek malzemeleri sata sata sende bebekleşmeye başlamışsın benden sana tavsiye biraz büyü millete bilenme herkes senin çocukluklarından bahsediyo herkes cuprasını ferrarimi sanıyo diyo ben bunları çok kişiden duydum tavsiyem biraz büyü ;)

Sen aradaki 7 mılyarlık farkla 1 boy geçebildim diyemi seviniyosun zafa ? 7 milyara 1 boy geçiyorum diye seviniyosan yak arabanı ;)

Yok ben ASLAN GİBİ ÇIKIYORUM DENİYORUM HER DENEDİĞİMDE SİZİN GİBİ AGLAMIYORUM ARIZA VAR DİYE BAHANELERİN ARKASINA SIGINIP TEKRAR TEKRAR YARISALIM BU SAYILMAZ DEMİYORUM VARSIN 1 BOY GEÇSİN VARSIN 1 BOY GEÇİLSİN ARACIM PROBLEM DEĞİL SİZİN GİBİ ARIZALAR İÇİNDE KIVRANMIYORUM YA BU BANA YETER...
tEŞEKKÜRLER POWERSHOP PARAM SONUNA KADAR HELAL OLSUN SİZE
İYİ BAYRAMLAR BU LAF SİZE SONBAHARA KADAR YETER ŞİMDİ KUMDA OYNAMA VAKTİ....

burak özer
14-08-2012, 13:57
Yok ben ASLAN GİBİ ÇIKIYORUM DENİYORUM HER DENEDİĞİMDE SİZİN GİBİ AGLAMIYORUM ARIZA VAR DİYE BAHANELERİN ARKASINA SIGINIP TEKRAR TEKRAR YARISALIM BU SAYILMAZ DEMİYORUM VARSIN 1 BOY GEÇSİN VARSIN 1 BOY GEÇİLSİN ARACIM PROBLEM DEĞİL SİZİN GİBİ ARIZALAR İÇİNDE KIVRANMIYORUM YA BU BANA YETER...
tEŞEKKÜRLER POWERSHOP PARAM SONUNA KADAR HELAL OLSUN SİZE
İYİ BAYRAMLAR BU LAF SİZE SONBAHARA KADAR YETER ŞİMDİ KUMDA OYNAMA VAKTİ....

Seni herkesin içinde tekme tokat dövdüler haala akıllanmadın bir daha istersen numaramı biliyorsun gel seni bi oynatıyım ben kumda ZAFAMİNİCİKS BEBE MARKET

EfeTopcu
14-08-2012, 14:03
Bu sabah, bahsedilen Evotech Stage2 Yazılımlı Beyaz Cupra'yı sanayiye getirdim, aracın Maşallah bahsettiğimiz ön takımdaki ufak masrafları haricinde herhangi bir masrafı-problemi yok. Araç Stage2 ama şuan oem filtre takılı olduğu için tam stage2 performansı alamıyoruz ancak ITG filtre geldiğinde çok çok daha iyi yürüyeceğine eminim.

Ayrıca bütün araçlara harcanan belli bi emek ve para var, bu kadar hırs yapmaya gerek yok herkes bu işi sonuçta zevk için yapıyor, kimsenin birbirinin aracına b*k atmasına gerek yok, herkesin kendi aracıyla ilgilenmesi gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca Revo-Evotech gibi marka fanatikliği de yapmaya gerek yok sonuçta söylediğim 2 firma da bu işten ekmek yiyor, insanların ekmeğine taş koymanın mânası yok.

Herkese iyi forumlar diliyorum.

EfeTopcu
14-08-2012, 14:08
Ayrıca; Memlekette de kimin ne olduğunu herkes biliyor, uzatmaya gerek yok :)

typer46
14-08-2012, 14:14
vaybe zafa kardesim kayseride 1tane arkadasin yokmus ne kadar cok revo dusmani varmis

CeM öZeR
14-08-2012, 14:21
Efendi olan insanlara her zaman saygmız vardır... Foruma yansıtmadıklarımız vardır. Ama herşeyde sabır zorlanmıştır. 9. sayfaya kadar ılımlı şekilde bişey yazmadan durduysam bir yerde artık olay haddini aşmış demektir.

997TT
14-08-2012, 14:36
Yahu cosmussunuz yine. Cem,seni ilk kez bu sekilde gordum,sakin biraz. Dogrular elbet birgun kazanir ve ortaya cikar. Herkesin aracina yaptirdigi bellu. Kimi cok fazla kimi cok az ile mutlu oluyor. Sahsiyete indirmeyin... Ayrica marka fanatikligi yapilan yazilara cevap vermeyin. Birakin elin gavurlarini(evo/revo),altimizdaki oyuncaklarla mutlu olalim. Kimsenin karakterini kimse burada degistiremez...
Bu mubarek gunde herkese iyi dilekler dusunmeye ve onyargardan arinmaya davet ediyorum...

zafa38
14-08-2012, 14:44
Seni herkesin içinde tekme tokat dövdüler haala akıllanmadın bir daha istersen numaramı biliyorsun gel seni bi oynatıyım ben kumda ZAFAMİNİCİKS BEBE MARKET

Sen o kapidaki guvenlige dua et yoksa seni orda elmden kimse alamazdi.yapma dedi karsindaki cocuk dedi aradim geldim dayak istiyorum dedim atamadin atmani bekliyorum yapamadin umarim az onceki olay akli i basina getirt ben senin cevrendeki gbi 2 ye. 5 dalan korkak gotlekleden deilim gelirsm mes:mad:elemi tek hallederim karsima cikma burak bidaha

burak özer
14-08-2012, 14:56
Sen o kapidaki guvenlige dua et yoksa seni orda elmden kimse alamazdi.yapma dedi karsindaki cocuk dedi aradim geldim dayak istiyorum dedim atamadin atmani bekliyorum yapamadin umarim az onceki olay akli i basina getirt ben senin cevrendeki gbi 2 ye. 5 dalan korkak gotlekleden deilim gelirsm mes:mad:elemi tek hallederim karsima cikma burak bidaha

Siteden dışarı çıkıp seninle görüşücektim kapının azına arabanı koydun bu mübarek günde küfürler etmeye başladın arabadan indim elimde hiç birşey yokken senin erkekligin buymuş sopayla saldırdın bana güvenlik görünce koştu geldi ama sen bekle orucumu açıyım akşam arıcam seni. Karşına çıkınca görürsün götlekmisin değilmisin.

BoraRS
14-08-2012, 15:02
Beyler bence kavgalarinizda odun kullanin. En etkili cozumdur. Ense kokune indirdi mi karsindakini aninda etkisiz hale getirir. Hatta tek basiniza 3 kisiye kadar aslan gibi mucadele edebilirsiniz.

Bu arada bu arabalari ne icin almistiniz? Kandiliniz de mübarek olsun...

...

Anti
14-08-2012, 15:08
Bu yaşınızda bu haldeyseniz ileride birbirinizin işyerini falan bombalarsınız heralde.

Arabayla 1 metre önde gittin arkadan geldin muhabbetine birbirinize yaptıklarınızı bi düşünün bi idrak edin de utanın lan. Okurken ben yaşınızdan utandım 10 yaşında çocuk dalaşına girmeye siz utanmadınız.

Üstüme vazife değil bunları yazmak, ananız değilim babanız değilim. Ama olayını ne kadar abarttığınızı anlayın işte. İnsan okurken geriliyor uyarma ihtiyacı hissediyor.

yasin_38
14-08-2012, 15:27
helal olsun sizlere gerçekten millet kıçıyla gülüyo şu yaptıklarınıza satında kurtulun şu arabaları size fazla geldi dengenizi yitirdiniz artık yazık!!!

CeM öZeR
14-08-2012, 15:32
Safa meselen neyse akşam arıyımda teke tek halledelim.

RedLine
14-08-2012, 15:41
Size,birbirinizle denemeyi felan yasaklamak gerek !!!
Zafa sende insanların Ar damarına dokunuyorsun ...insanları ve araçlarını itin gtne sokmaya gidiyor ...Adamları kıvranıyor diye ithamda bulunuyorsun ... Bırak kıvranan varsa sana ne ???
Bu kaçıncı konun kaçıncı çıkan olay gerçekten kabak tadı verdi ...
Kavga neyi çözecek birbirinize zarar neyi değiştiricek ???
İsteyen R yi istiyen E yi seçsin bırakın insanlar karar versin ...
Kayhana korktu kaçtı dedin adamla kavga ettin şimdide bu adamlara kıvranıyor dedin yine kavga ettin ne geçiyor eline ???
Ayıp gerçekten !!!
Konuyu uzatmayın herkesin sıkıntısı performansı parası kendine bırakın artık laf dalaşını yada kavga gürültüyü denediniz bitti gitti ...
Gerçekten burada insanlara gülünç duruma düşmeyin 2 nizde işinde gücünde adamlarsınız Bırakın artık ....
Cem uzatma ok ;) ...

MMPower
14-08-2012, 16:16
Ayıp Ayıp.....

cgnozdmr
14-08-2012, 16:17
Bu arada bu arabalari ne icin almistiniz? Kandiliniz de mübarek olsun...

...

:icon_tup:

fth001
14-08-2012, 16:28
Geçme geçilme davası için değmez bu hareketler, konuşmalar, kavgalar. Daha fazla uzatmayın arkadaşlar.

blackjack
14-08-2012, 21:16
olay çığrından çıkmış durumda bence deneme filan yapmayın iki araçta aynı motora sahip olsada şanzıman buji ağırlık vs farkları var stockta.ayrıca aynı yazılım firmaları ve parçalarını kullanmıyorsunuz.Bu kavga niye ben anlamıyorum.Hırs şeytandandır.Bu mübarek günde tartışmayın..
o araçlara binemeyende var misal ben:) germeyin kendinizi:)

Fazıl T.
14-08-2012, 21:16
bırakın artın su minik oyuncakları

imprez30r
14-08-2012, 21:44
Altınızdaki oyuncaklar için mi kavga ediosunuz la. Komik olmayın biriniz birinizden hızlı olsa ne olacak. Sizin benim buradaki çoğu arkadaşın arabası kum havuzunda oyuncak. Millet 100-200 ü 3-4 saniyede geçen arabalarla uğraşıp sizin kadar kavga etmiyor. Sizin yaptıklarınıza bak. Zafa sana da tavsiyem biraz Alparslan abinden Serhat abinden feyz al.

YGZ96
14-08-2012, 21:52
o kadar kufur kiyamet ediosunuz birbirinize 2 gun sonra kanka ayagina bagliyosunuz nasil bi zihniyettir nasil bi largelik sizdeki...
seytan diyor bas git kayseriye alayina sapla dön bi yandan da arabanin kolesi olan agzi bozuk tiplerle ugrasma...

TYPERHAKAN
14-08-2012, 21:55
safa bu saat ten sonra hiçbir zaman bu araçlarla deneme ,herseferinde konu buralara geliyor ve birbirinize giriyosunuz,geçiyorsun geçiyorsun ama birtürlü geçmiş olmuyorsun ee o zaman niye deniyorsun sen ahmakmısın birak kardeşim deneme birdaha hiç değilse arkadaşlığınız bozulmasın kalp kırılmasın.

997TT
14-08-2012, 22:30
Bak 3-4 saniye meselesini yazdin,arabami ozledim be :(
1 aydir yuzunu gormuyorum...
İyiki boyle hobilerimiz var,degerlerini bilelim...

blackjack
14-08-2012, 22:32
100-200 veyron 6 sn idi sanırım siz nasıl 3-4 sn yede çıkıyosnz:D

Emre İlbi
14-08-2012, 22:35

burayı bi incele, 2 saniyelikte var

http://www.techturkey.com/forum/60-130-mph-100-200-km-h/31259-100-200-km-h-zamanlari.html

997TT
14-08-2012, 22:36
Veyron 5,2 sec... ;)

EfeTopcu
14-08-2012, 22:36

GTR35 küçümsencek bi araba değil, ayrıca stock bi GTR35 de değil diye biliyorum :)

997TT
14-08-2012, 22:52
GT-R Mk3 Tuned by G-Force Motorsport - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=lWo1pgEBOao&feature=youtube_gdata_player)
Oylesine 2 kisi gazladim,meth kapali...

Emre İlbi
14-08-2012, 23:03
GT-R Mk3 Tuned by G-Force Motorsport - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=lWo1pgEBOao&feature=youtube_gdata_player)

abi maşallah, yanındaki araba nedir?

ProdriveSTI
14-08-2012, 23:05
abi maşallah, yanındaki araba nedir?

roll yapmışlar gibi duruyor demi Emre,tesadüf o sadece :D

blackjack
14-08-2012, 23:05
yanlış anşamayın ben yalan söylüyorsunuz gibi demedim:)
hani bu bir araca nasıl yüklenmedirki 4-5 sn de 100-200:)

997TT
14-08-2012, 23:06
O arkadan gelen biri,alakam yok. Sasirdi zaten ve hemen frene basti ;)
Ama sanki roll yapiyormus gibi olmus. Ben yan yoldan cikiyorum,atasehire dogru...
Edit:Yukleme pek yok cunku motor stok ve gunluk 14 psi da yuruyorum ;)

Emre İlbi
14-08-2012, 23:11
roll yapmışlar gibi duruyor demi Emre,tesadüf o sadece :D

aynen yaa, öyle zannettim ama değilmiş :D

Ama sanki roll yapiyormus gibi olmus. Ben yan yoldan cikiyorum,atasehire dogru...

açıklama için teşekkürler abi :)

audilover
14-08-2012, 23:17

Bu videoda 1.5 bar civari sanirsam basinc 1 barda boyle gidiyorsa oturur aglarim ya:)
Inanilmaz bir video gercekten heyecanlandirdi beni elinize saglik:)

997TT
14-08-2012, 23:25
Burada 19 psi dayim. Potansiyel 25 psi ama hic acmadim. Sadece zaman yapicagim yada Roll da 21 psi ve meth aciyorum. 25 psi da 4,5-4,4 sec yurur ama debriyaj gerek ve motora okadar strese gerek yok Rasit kardesim. Bilirsin,ben saglamciyim ;)
Edit:Tesekkur ederim,daha iyisinide cekerim biara tek kisi,meth ve 21psi da ;)

yasin_38
14-08-2012, 23:48
o kadar kufur kiyamet ediosunuz birbirinize 2 gun sonra kanka ayagina bagliyosunuz nasil bi zihniyettir nasil bi largelik sizdeki...
seytan diyor bas git kayseriye alayina sapla dön bi yandan da arabanin kolesi olan agzi bozuk tiplerle ugrasma...

buyur gel kardeşim kayseriye misafirimiz ol ama alayına saplama istersen kayserinin

EfeTopcu
15-08-2012, 02:21
buyur gel kardeşim kayseriye misafirimiz ol ama alayına saplama istersen kayserinin

Saplayan saplayana Maşallah :)

blackjack
15-08-2012, 02:23
Aman ALlahımmmm o nasıl bir gidiştir.Yılda abi sen gel kayseriye ağzımız açık kalsın yemek yiyemiyelim ve şimdiden gtr için para biriktirelim 20 sene sonra filan alırız 10 ncu el:)
birde 1 bar diyonuz 25 psi diyonuz aynı şeymidir değilmidir nedir bunlar.basınç felan gibi anlamaya çalışıyorum ama bar ne psi ne?:)

cgnozdmr
15-08-2012, 02:44
1 psi = 0.06895 bar dır. Doğru tahmin bunlar basınç değerleri :D

Vlkn
15-08-2012, 02:53

Maşallah öncelikle araçlara

GTR fenalarda Abi maşallah :)

imprez30r
15-08-2012, 07:32

Murat nereye ışınlandın hacı anlayamadık atılgan görev falan mı verdi hemen mars a ışınlan diye. Bi anda yok oldun kadrajdan. Maşallah

997TT
15-08-2012, 08:54
Sagol kardesim... Video oylesine cekildi. Gtr'i merak eden bir arkadasim vardi,onun cektigi goruntu.
Konu yumusasin diye koydum ;)

imprez30r
15-08-2012, 09:21
Sagol kardesim... Video oylesine cekildi. Gtr'i merak eden bir arkadasim vardi,onun cektigi goruntu.

Benim be Kelalper ben. Buğradan saklanıyorum çaktırma :D

997TT
15-08-2012, 10:03
Yav biliyorum,Oyuzden kardesim yazdim. zafa sayesinde ogrendim ;)

audilover
15-08-2012, 10:11

Konuyu bilmemde ben yumusadim videoyu gorunce :):)
Ya bu aracda meth kullandiginizda timingi ne kadar advanced yapiyorsunuz bir ara cikip log alalim ya merak ettigim cok sey var:)

imprez30r
15-08-2012, 10:52
Yav biliyorum,Oyuzden kardesim yazdim. zafa sayesinde ogrendim ;)

Haaa Tamam kardeeeş. :P

997TT
15-08-2012, 11:58
Tabiki Rasit,ne zaman istetsen. Ay sonu donucem,bir aksam cikariz...
Hatta video cwkelim,8 ay oldu,duzgun bir hizlanma videosu cekemedim...

blackjack
15-08-2012, 21:42
997tt
abi sen go pro filan bulamazmısın hem çok daa güzel videolar çekersin bizde bu konularda züğürt sayılırız izler salyalarımızı akıtırız ne dersin:)

997TT
15-08-2012, 22:15
Ohoo,Gopro-HD cam-Incar cam-Contour......
Ama aklım orada olmadıgı ıcın her cıkısta unutuyorum. Iphone'a mahkum kalıyorum :(
M.Engin GT-R @ Körfez New Record 49,1 sec. - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=d2oC7-W7pxs)
En uzun vıdeoda bu,Allahtan yanımdaydı alet,2 kısı,Korfezın yenı rekoru...
Dusun,8 aydır GTR bende ama sadecce 2 vıdeosu. Hızlanma vıdeosuda yanımdakı arkadasın sayesınde yada arkadan cekım o ankı gencler sayesınde ;)

blackjack
16-08-2012, 22:14
abi valla ben amerikadan sipariş ettiğim gopro hero 2 ve wifi combo pack m sonunda geldi.
fr ile ilgili videolar yayınlayacağım inşallah.çekimler yapacağım bi tam çözym aleti sorun yok:)eğer istanbula gelirsem yanımdan geçişinizi belki tesadüf çekerim..o neydi gız sendromu:D

997TT
17-08-2012, 02:27
Benim japon fakirinide cekersek sevinirim. Okadar araca sahip oldum,dogru durust video falan yok :(