PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karabük / safranbolu / jandarma

SOMEONESPECIAL
10-08-2012, 12:03
KARABÜK / SAFRANBOLU / JANDARMA nasıldır ?

KISA DÖNEM ?

Dayımın oğlu pazar akşamı teslim olacak daha önce burada yapan var mı
vatani görevini ? Nasıl bir yerdir eğitimi nasıldır ? Kısa dönem orada kalır mı
yoksa dağıtım olur mu ?

SekoLive
10-08-2012, 12:05
abi artık usta birliğide acıklanıyor aynı anda

genelde doğu gönderiyor uzun dönemleri. timler halinde

2-3 arkadaşm yaptı orda.

SOMEONESPECIAL
10-08-2012, 12:13
abi artık usta birliğide acıklanıyor aynı anda

genelde doğu gönderiyor uzun dönemleri. timler halinde

2-3 arkadaşm yaptı orda.

O zaman bizimki hep burada. Ben bilmediğim için öyle sordum.
Dağıtım yok o zaman

SekoLive
10-08-2012, 12:22
O zaman bizimki hep burada. Ben bilmediğim için öyle sordum.
Dağıtım yok o zaman

abi belki vardır cünki netten acıklandıgında acemi ve usta birliği olarak yazıyor eğer ikisindede aynı yer yazıyorsa yeğene sor hep orada kalacakdır.

yemin törenine gidicekseniz civardaki pansiyonlar cok kazıcıkcı ve dolu oluyor buda size bi tavsiye :)

SOMEONESPECIAL
10-08-2012, 12:25
abi belki vardır cünki netten acıklandıgında acemi ve usta birliği olarak yazıyor eğer ikisindede aynı yer yazıyorsa yeğene sor hep orada kalacakdır.

yemin törenine gidicekseniz civardaki pansiyonlar cok kazıcıkcı ve dolu oluyor buda size bi tavsiye :)

Öyleymiş Serkan... O bana öyle dedi de ben nereden bilecek usta birliğini dedim
inanmadım çocuğa :D

Thracian
10-08-2012, 12:27
23 ünde kardeşim teslim olacak. eğitimi ve hayatı sıkı bir yermiş. Eğitim sonrası timlerle doğuya gönderiyorlar. Bizimki uzun dönem yapacak. Meslekçi değilse büyük ihtimalle doğu yani.

Allah teskeresi elinde, sağlık sıhatle döndürsün.

ef186
10-08-2012, 12:38
Egitimi agir ve zordur. Tim egitimi verilir ve tim olarak sinir karakollarina gonderilir genel olarak.

Onun disinda bildigimiz askerlik bir fark yok .

2 ayri egitim sahasi vardir ve tepedir bolca in cik yapicaklar o nedenle botlarin topuklarinda kullanmak icin vatka gotursun yaninda bolca ve talk pudrasi yoksa ayaklari mahfolur . Uykusuzluga dayansin uyandiginda hemen toparlansin diye gecenin bi saatinde kaldirip egitim alanina goturebilirler vs..vs..

Mutlaka ve mutlaka egitimden kacmasin aksine her seyi sorsun ogrensin kendini yetistirsin cunku dedigim gibi %90 oraninda tim halinde doguya cikmakta. Nekadar saglam olursa okadar iyi olur ileride .

Allah Peygamber ocaginda bu vatan icin gorev yapan tum askerlerimizi korusun hayirli teskereler nasip etsin.

dc_crx
10-08-2012, 12:45
Askerlıgımı daha yapmadım ama karabuklu olarak soylıyım bence cok rahat bır askerlıgı olacak buna emın olun :)

SOMEONESPECIAL
10-08-2012, 12:46
23 ünde kardeşim teslim olacak. Eğitimi ve hayatı sıkı bir yermiş. Eğitim sonrası timlerle doğuya gönderiyorlar. Bizimki uzun dönem yapacak. Meslekçi değilse büyük ihtimalle doğu yani.

Allah teskeresi elinde, sağlık sıhatle döndürsün.

egitimi agir ve zordur. Tim egitimi verilir ve tim olarak sinir karakollarina gonderilir genel olarak.

Onun disinda bildigimiz askerlik bir fark yok .

2 ayri egitim sahasi vardir ve tepedir bolca in cik yapicaklar o nedenle botlarin topuklarinda kullanmak icin vatka gotursun yaninda bolca ve talk pudrasi yoksa ayaklari mahfolur . Uykusuzluga dayansin uyandiginda hemen toparlansin diye gecenin bi saatinde kaldirip egitim alanina goturebilirler vs..vs..

Mutlaka ve mutlaka egitimden kacmasin aksine her seyi sorsun ogrensin kendini yetistirsin cunku dedigim gibi %90 oraninda tim halinde doguya cikmakta. Nekadar saglam olursa okadar iyi olur ileride .

Allah peygamber ocaginda bu vatan icin gorev yapan tum askerlerimizi korusun hayirli teskereler nasip etsin.

amin... Bütün askerlerimizi allah korusun. Sağlıkla gidip sağlıkla dönsünler