PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMW X1 E84 için aftermarket navigasyon

xplod
12-08-2012, 20:14
araç için i-drive cic retrofit için uygun fiyat ararken, ki türkiye'de bu iş için 9000 küsür lira isteyen bir firma var, aftermarket, çançinçon, bir ürün buldum.
retrofit için bu kadar yüksek fiyat istenmesinin sebebi, bu dönüşüm için komple göğsün değişmesi gerekliliği. idrive olan modellerde optik sürücü aşağıda, otomatik klima kontrolü yukarıdayken, olmayan modellerde yerler tam tersi. istenirse uydurulur tabii ki ama benim gibi huysuz kullanıcıların istemeyeceği kadar kesip biçmek gerekiyor orta konsolu.
en çok, external mikrofonlu bluetooth handsfree, video ve mp3 çalar, navigasyon (çift cpu sayesinde aynı anda müzik dinleme), geri vitese takıldığında otomatik geri görüş kamerasına bağlanan AV-in girişi ve direksiyon kumandasının fonksiyonlarını iptal etmemesi özellikleriyle işimi görecek olan cihaz, plug&play monte edilebiliyor. cihaz usb üzerinden wifi veya 3G ile internete bağlanabilme, ve farklı uygulamalar yükleyebilme gibi yeteneklere de sahip. ayrıca istenirse harici bir dvd drive da alınıp dvd player özelliği de eklenebiliyor.
montaj için göğsün ortasındaki saklama gözü çıkarılıyor, yerine cihazın 7" ekranı ve çerçevesi takılıyor. mevcut müzik sistemi ile araya takılan dişi-erkek konnektörlü harness sayesinde hem cihazın sesi aux-in girişine verilmiş oluyor, hem de cihazın beslemesi ve can bağlantıları yapılmış oluyor. geri görüş kamerasının beslemesi dışında tesisatta kesme biçme işlemine gerek kalmıyor.
türkiye haritaları ve navigasyon programını bulunduran 4Gb sd kart, 8Gb usb bellek, üniversal geri görüş kamerası ile android 2.3 işletim sistemli cihazı direkt üreticisinden sipariş ettim. dhl ile 125 dolar kargo ücreti dahil ($=1.8tl)1350 liraya aldığım ürün sanırım yakında elime geçer. ödemeyi $100+kargo olmak üzere bir parça, kalanını da diğer parça olmak üzere iki seferde ödedim. gümrüğe takılsa da canımı yakmayacak bir miktar karşılığında ürünü çekebileceğimi umuyorum. elime geçtiğinde hemen takıp detaylı yorumları da eklerim.
ben gibi aracına orjinale yakın bir sistem kurmak isteyenlerin ilgisini çekeceğini düşündüm. işte ürünün linki;
chinese navigation for bmw x1 (http://www.alibaba.com/product-gs/610592200/7_inch_GPS_Navigation_for_BMW.html)

timmaah
13-08-2012, 10:51
x1 için ben de düşünebilirim 1 adet. Uygulamanız bittikten sonra tam maliyet ve memnuniyet mesajınızı bekliyorum :) kolay gelsin

G_TT_I
13-08-2012, 12:49
Shanghai'da calisiyorum, yakin yerde satici var bende x1'e takabilirim, burada cok x1 var ornek gosterirlerse kalitesine gore alip gelirim ay sonu.

xplod
13-08-2012, 21:43
tam carpc için kolları sıvayacaktım ki, türkiye'de bir firma 7" dokunmatik ekran + çerçeve için 600 dolar istedi, tamam dedim bu iş yine çançinçon ürünlere kaldı.
nitekim şimdiye kadar beklemedeydim, zaman bu zamanmış, adamlar yine bir ürün çıkarmışlar işte. çok kaliteli bir ürün beklemiyorum açıkçası. arabaya entegre navigasyonlar çıkmadan, cama vantuzla taktığım navigasyon cihazı, çakmak şarjı, aux için dışardan dolaşan kablolar veya fm verici ile cızırtılı ses vs can sıkıcıydı...
ortalama kalite olsun, derli toplu olsun benim kabulümdür deyip, çok fazla düşünmeden siparişi verdim. gelince hem montaj aşamalarının resimlerini, hem de cihazla ilgili yorumlarımı eklerim. en kötü ihtimalle carpc için ekran almış olurum. :)

xplod
15-08-2012, 11:04
WinCE versiyonu $150 daha ucuzmuş, yeni bilgi.

xplod
14-09-2012, 18:56
cihaz geldi ama istediğim değildi. ilgilenen varsa buyursun;
ilan (http://www.techturkey.com/forum/elektronik-parcalar/132904-bmw-x1-e84-aftermarket-navigasyon-cancincon.html)

xplod
28-03-2013, 16:06
CarPC uygulaması için tüm malzemelerim hazır. x1 için carpc niyeti olan varsa buyursun gelsin. ,)

ayrıca son kullandığım analog tv alıcılı navigasyon cihazı da açığa çıktı, hualingan HL-8839GB.

xplod
12-08-2013, 05:50
satılmıştır, ilan silinebilir.