PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bursada vosvos ustası???

ygtrn
14-08-2012, 16:45
arkadaşlar vosvosumun son eksiklikleri için bursada bu araçları çok çok iyi bilen tanıyan ve her türlü parçasının tedariğini yapabilecek bir yer lazım... aracın döşemesinden motoruna cam krikosuna kadar birçok yerinde eksiklikler mevcut ve benim bu aracı bursada önereceğiniz yere bırakıp hiçbir şekilde kendim uğraşmayarak bana verdiği sürenin sonunda geri almam gerek... döşemeden motoruna camına kadar bütün bu eksiklikleri bursada kim yapar?

gelelim eskişehirdeki vosvos toplatma macerama....
geçen yazdan berigelen uğraşlarım sonucu lanet olası eskişehir sanayisinde ite kaka bir vosvos toplattım babam için, sonucu haçcadığım paraya oranlarsak hüsran diyebilirim...
şuan halen daha aracın bi dünya eksiği var, misal cam krikoları çalışmıyor, sıfır yapılan elektrik tesisatının ufak tefek eksiklikler ve aksaklıkları var, koltuklar sabit değil kızaklarından fırlıyor eksik parçalar var, motoruna birtürlü ayar tutturamadılar uzun yola çıkınca bi süre sora teklemeye stop etmeye başlıyor çalıştırana kadar anamız ağlıyor, ve sağında solunda döşemesinde eksik parçalar var... bahsi geçen esksikliklerin bir kısmını düzeltmek için araç 2 3 tane yer gezdi...

yok arkadaş kafayı yicem, kimi esnaf vizyondan yoksun kör cahil yok neymiş babanda X6 var vosvosamı binicek baban diyor, kimisi arabaya hurda doğanmışcasına muamele yapıyor, yarısından çoğu zaten bi halttan anlamıyor ve sürekli o esnaf o esnafa *** atıyor yok efendim kaporta böylemi yapılırmış öbürü diyor elektrik böylemi yapılırmış(sanki kendisi çok bi b..ktan anlıyor)...

enson elektrikçiyle yaşadığım münakaşa bardağı taşran damla oldu.... araç zor çalıştığı için marş motorunu yedik, elektrikçiye gittim marş motorunu motorcuya söktür getir(aslında kendisinin sökmesi lazım) ite kaka motorcuya gittim motorcuda diyor elektrikçi sökecek, hadi yine ittir arabayı elektrikçiye, elektrikçi yine çıkıştı abi motorcu sökecek ben sökemem onu... ulan al arabayı nereye söktürüyorsan söktür allahın belası sanki bedava iş yaptırıyoruz hıyara... neyse braktım aracı ertesi günü geldim araç olduğu yerde yatıyor, dedim naptın? abi uğraşamadım..ç dedim ver sen arabayı, götürdüm motorcuya rica minnet marş motoru söküldü, gittim elektrikçiye al dedim marş motoru, aldı motoru bi güzel parçaladı vs vs elime kırık bi parça tutuşturdu abi git bana bundan al gel... iş o an az kaldı saldırıyordum!!!! ulan bu parçayı bulmak benim işimmi? esnaf sen değilmisin ulan? ben senin ayakçınmıyım git yolla elemanını alsın lan parçayı!!! yok abi elmanın işi var... benimki ne iş değilmi ulan, daha bi marş motorunu sökemiyorsun elektrikçiyim diye geçiniyorsun allah belanı versin senin!!! diyerekten gittim ve parçayı aldım önüne attım, motoru yaptı tıopladı vs vs bana demezmi abi 20 lira... alırsın dedim sana 20 lira, it herifin aküsüde benim arabamda bağlı onuda vermedim geri vermicem sürünsün hıyar, adama 500tl verip arabaya komple tesisat döşettim haladaha 20 lira diyor bana yaptıklarından sonra utanmadan ve halen daha tesisatta sorunlar mevcut onlarıda yaptırmaya kalkarsam o ite karakolluk olucam!!!!

bu yazdıklarım yanlızca ufak bir kısmıydı... benzer sorunları kaportacı, boyacı, camcı ve motorcuylada yaşadım ve lanet ettim....

yardımlarınızı bekliyorum...

teşekkürler...

Doğu
14-08-2012, 19:42
Vkodun sitesinde şu iki adres var;

BAYRAMOĞLU KAPORTA
Usta: Necmi BAYRAM Alanı: Kaporta-boya
İletişim Bilgileri: Beşevler Nilüfer/BURSA
GSM: 0-542-4217314

VW REVİZYON MERKEZİ
Usta: Turgut - Necmi Alanı: Metal Aksam, Boya, Döşeme
İletişim Bilgileri: Beşevler mah. BURSA
GSM: 0-532-5030355

Ankara da işinin ehli usta çok. Bursa yerine Eskişehir'den Ankara'ya getirebilirsen pişman olacağını sanmıyorum.

tayreep_john
14-08-2012, 20:54
harput garajı girişinde eski vosvos arabalarını revize eden bi dükyan dikkatimi çektim baktım ... çok hoşuma gitti... iyi bi fikir olabilir :) eğer düşünürsen yardımcı olurum.

zeuss
14-08-2012, 21:49
Bursa değil de İstanbul düşünürsen ki ben Bursa'dan taşındım İst.e bir yıl oldu. Kadıköy tarafını bilen arkadaşlar vardır. Feneryolundan Göztepe istikametine giderken Kuyubaşı ışıklardan sola dönüp bi 300 mt kadar ilerleyince bir vosvos yedek parçacısı var, aklına gelebilecek herşey var.Zaten dükkanın önünde bi kaç tane çok şık vos ve T1 ler falan var. İstanbul'da vosvos ile uğraşanlar biliyordur herhalde. Ben bu muhitte oturduğum için görüyorum. Ordan her geçişte bi vos toplasam mı demiyor değilim kendime:)
Dipnot: Dükkanın önünde sanırım bi kaç revizyon yapıyorlar ama tam emin değilim.

Turk-Look
14-08-2012, 22:58
Beni internet'ten bulup İstanbul dışından vosvos siparişi veren bi arkadaşa topluyorum ben şu an , 25 gün oldu %95'i bitti .

Kaporta, boya, döşeme, dış trim, iç trim,tüm aksesuarlar, parçalar yürür aksam vs vs ...

Tüm bunları yaptıtırken bi yandan da kendi işlerimle ilgileniyorum artı olarak.

Tam manasıyla bitince konusunu açacağım tüm detaylarıyla ve fotograflarıyla.

Bu konuda bilgili,tecrübeli değilseniz ve bu sınıfta geniş bi çevreniz yoksa,bu yazdıklarının olması kaçınılmaz maalesef.

Bir vosvos'a 26.000TL harcayıp 1 sene sonra 6.000TL'ye zar zor satanlara bile şahit oldum !

parasını veririm tanıdık ustalarım var zaten özgüveniyle yola çıkan genç arkadaşların bu şekilde selzenişlerine çok sık rastlıyorum,geçmiş olsun.

İstanbul'dan parçayla ilgili bi isteğin olursa bana ulaş ..

ya da burda toplamaya devam et yardımcı olurum.

ygtrn
15-08-2012, 11:15
Bursa değil de İstanbul düşünürsen ki ben Bursa'dan taşındım İst.e bir yıl oldu. Kadıköy tarafını bilen arkadaşlar vardır. Feneryolundan Göztepe istikametine giderken Kuyubaşı ışıklardan sola dönüp bi 300 mt kadar ilerleyince bir vosvos yedek parçacısı var, aklına gelebilecek herşey var.Zaten dükkanın önünde bi kaç tane çok şık vos ve T1 ler falan var. İstanbul'da vosvos ile uğraşanlar biliyordur herhalde. Ben bu muhitte oturduğum için görüyorum. Ordan her geçişte bi vos toplasam mı demiyor değilim kendime:)
Dipnot: Dükkanın önünde sanırım bi kaç revizyon yapıyorlar ama tam emin değilim.

bahsettiğin kişi erdoğan usta, kendisini biliyorum sağolsun bana birçok parça tedariğinde bulundu ancak aracı istanbula götürme durumum yok... sağol