PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mandrası olan veya peynir işleriyle haşır neşir olan

CaN000
15-08-2012, 12:01
Arkadaşlar çok saçma gelecek farkındayım da 4 kg kadar bi peynir almam lazım

Gülce beyaz ezine peyniri (keçi) arıyorum arıyorum bulamadım...Dubaiden istediler oraya gondereceğim uçakla....Yardımcı olabilcek olan var mıdır ?

Yönetim cok gereksiz görürse silebilir ama yardımda lazım...

MBuğra
15-08-2012, 12:10
Canakkalede olsam hemen alir, gonderirdim ama maalesef sehir disindayim :(

sedat s
15-08-2012, 12:11
pm attım can hallederız.

imprez30r
15-08-2012, 12:12
Alabileceğin en iyi peynir Yaman Peynirciliktir. Marmara Ereğlisinde. Ben her geçişte 1 teneke 20 kg lık alıyorum baldız kayın peder dağılıyor 2 hafaya bitiyor. Gerçekten çok lezzetlidir. Ezine seviyorsan %100 inek al. Daha çok seversin. Normal ezine koyun inek karışıktır. Ben Assosta olmama rağmen ezine fazla sevmem kokusu ağır gelir. Bunu dene. Gurme tavsiyesi.

ice
15-08-2012, 12:26
Bende var ama Sedat yazmış o halleder isini...

sedat s
15-08-2012, 12:27

bende daha ucuz can gel benden al :D

aslan
15-08-2012, 12:30
Alabileceğin en iyi peynir Yaman Peynirciliktir. Marmara Ereğlisinde. Ben her geçişte 1 teneke 20 kg lık alıyorum baldız kayın peder dağılıyor 2 hafaya bitiyor. Gerçekten çok lezzetlidir. Ezine seviyorsan %100 inek al. Daha çok seversin. Normal ezine koyun inek karışıktır. Ben Assosta olmama rağmen ezine fazla sevmem kokusu ağır gelir. Bunu dene. Gurme tavsiyesi.

Bahsettiğiniz yer tam nerede ereğlide bizim yazlık var o taraftada öğrenirsem gider alırım bende

ice
15-08-2012, 12:36

Mehmet yaman - Yaman mandıranın sahibi ( akrabam olur ) alabileceğin en iyi peyniri üretmez :) ama mamulleri cok guzeldir ozelikle eski kasari.Benim memleketim Trakya ama en iyi beyaz peynir ezine de üretilir oda koyun peyniri.Haliyle Trakya da ezine peyniri uretilemez haliyle ezine peyniri olamaz tenekenin üzerine dikkatli bakarsan ezine tipi yazar ( birkaç sene önce ezine peynir üreticilerinin mahkeme yoluyla aldığı karardan sonra Çanakkale ezine dısında üretilen hiçbir peynire ezine peyniri yazilamiyor- ezine tipi yazıyor.Ufak bı dipnot olsun :) ) + en iyi peynir dediğim gibi koyun peyniridir ve koyun peyniri koyun sutu kokmaz.kokan peynir Cok kaliteli olmayanlardir.Sizin gibi gurme değilim belki ama bu isi kendimi bildim bileli yaptığımdan bildiklerimi yazdım :) Bu arada koyun peyniri 100%100 koyun sütünden yapılamaz zehirler insanı.Kalitesine göre 110kg koyun sutu 50 kg inek sutu maya vs yapılır. ( ornek verdim ) İnek peyniri de sırf inek sütünden yapılamaz !!!

ice
15-08-2012, 12:37
bende daha ucuz can gel benden al :D

Eyvallah :)

sulhi
15-08-2012, 12:37
ya cuneyt abi konu acılmısken kuyucuk koyun yourdunu istanbulda nerde buLuruz?

sedat s
15-08-2012, 12:40
Eyvallah :)

cuneyt abı bayramda ezıneye gıdıorum bı ıstegın var mı gelıcek gıdecek bısey varsa yarın aksam cıkıcam.abı bu arada eskı kasar harbıden on numara hele son 3-4 partıdır cok ıyı cıkıo

ice
15-08-2012, 12:42
Bahsettiğiniz yer tam nerede ereğlide bizim yazlık var o taraftada öğrenirsem gider alırım bende

Asıl yeri fabrikası malkara çıkışında Aslan...

ice
15-08-2012, 12:48
cuneyt abı bayramda ezıneye gıdıorum bı ıstegın var mı gelıcek gıdecek bısey varsa yarın aksam cıkıcam.abı bu arada eskı kasar harbıden on numara hele son 3-4 partıdır cok ıyı cıkıo

Saol Sedat birşey olursa ararım.Bak sulhiye koyun yoğurdu getirebilirsin :) Bu arada odunluk iskelesinde Balik ye benim için de :)
Eski kasara gelince yeni partilere başladık ondan güzeldir.Devami da aynı parti olacak...

ice
15-08-2012, 12:49
ya cuneyt abi konu acılmısken kuyucuk koyun yourdunu istanbulda nerde buLuruz?

Sedat getirir belki sana yoğurt Sulhi.Edremitte şık mandıranın yoğurdu güzeldir...

sedat s
15-08-2012, 12:52
abı ezınede bızım bı arkadas var ona yaptırıp getırıyorum ben zaten her hafta bı bıdon kendıme sulhı abıye pm attım zaten ısterse ezınden gelırken getırırım onada. bugun techten bana ekmek cıkacak herhalde :D

SekoLive
15-08-2012, 12:56
cüneyt abi aradıgım insanmış :)

perakende satışınız varmı abi

CaN000
15-08-2012, 13:02
Valla abilerim arkadaşlarım seferber oldunuz teşekkür ederim :D sedatla konuştuk telefonda halledeiz dedi : )

Şans işte arkadaş birbirimize faydamız dokunuyor bi şekilde ne güzel : )

CaN000
15-08-2012, 13:04

abi sendeki gülce mi ? Nesi var anlamadım ama ısrarla gülce isteniyor : )

aslan
15-08-2012, 13:10
Asıl yeri fabrikası malkara çıkışında Aslan...

Cüneyt abi varmı bir adresi teli felan allahın izni ile bende bayramda şehitliğe gidecim çanakkaleye gelirken alayım oralardan peynir yogurt kaşar vb.

sedat s
15-08-2012, 13:36
yol ustunde var zaten fabrıka satıs magazası gorursun muhtemelen ama bende tekrarlıyayım ezıne peynırı degıl sattıklar ezıne tıpı.

CTR
15-08-2012, 13:47
Bu sektörün içinde olduğumuzdan peynirin hammaddesi peynir mayasını ürettiğimiz için hangi peynir klasik doğal katkısız biliriz :)

Yolun üzerinde ki birkaç müşterimin fabrikaları var....
Ezineye balıkesir edremit üzerinden kaz dağından geçip ineceksen ezineye gelmeden 10km önce müşterimin fabrikası var,PEYMAR fabrika önünde satış yeride mevcut, bayramiçe saparsan ordada R.K süt ürünleri koyun keçi inek peyniri üretim fabrikası satış mağazalarıda var,ezine içinde ise ALTINKILIÇ-ÖZSOYLAR - ATAOL - DEDEOĞLU - H.Ö 444 - ERCAN UYSAL marka bulabilirsin bunlar en iyi markalardır..Çanakkale ye trakyadan gideceksen arkadaşşın dediği gibi malkara yolu üzerinde Yaman peynirciliğin fabrikası var yolun her iki tarafında da satış yerleri mevcut,H.Ö 444 marka peyniri çanakkale merkez de satış yerleri var hemen feribot iskele çıkışında sorabilirsin..

CTR
15-08-2012, 13:52
Arkadaşlar çok saçma gelecek farkındayım da 4 kg kadar bi peynir almam lazım

Gülce beyaz ezine peyniri (keçi) arıyorum arıyorum bulamadım...Dubaiden istediler oraya gondereceğim uçakla....Yardımcı olabilcek olan var mıdır ?

Yönetim cok gereksiz görürse silebilir ama yardımda lazım...

tam %100 keçi peynir istiyorsan çanakkaleye bayramiç'e uğrayıp R.K süt ürünlerinin satış mağazasından 3-5 kg 'lık tenekelrde alabilirsin veya vakumlu ambalajlarda da kalıplar halinde temin edebilirsin..

CTR
15-08-2012, 13:54
Sedat getirir belki sana yoğurt Sulhi.Edremitte şık mandıranın yoğurdu güzeldir...

edremit yolu üzerinde havran AKPAK mnadır hemen yolun üzerinde doğla koyun yoğurdu ,izmir tulumu , koyun peyniri alabilirsiniz..

ice
15-08-2012, 13:55
cüneyt abi aradıgım insanmış :)

perakende satışınız varmı abi

Parakende yerim yok ben toptan ve imalat yapiyorum ama Avrupa ve Anadolu'da ki depolarimda vakumlu olarak satış yapabiliyorum esime dostuma.Haliyle market bakkaldan kg fiyatında 5 tl gibi ucuz verebiliyorum mamulüne göre :) Sen ne istiyorsun abi :)

ice
15-08-2012, 13:57
abi sendeki gülce mi ? Nesi var anlamadım ama ısrarla gülce isteniyor : )

Gulce bende ki abi...Koyunu da keciside var bende...

aslan
15-08-2012, 13:58
Cüneyt abi senin yer rami demi?

ice
15-08-2012, 13:58
Cüneyt abi varmı bir adresi teli felan allahın izni ile bende bayramda şehitliğe gidecim çanakkaleye gelirken alayım oralardan peynir yogurt kaşar vb.

Aslan Çanakkale istikametine giderken malkaranin çıkışında sagda...Büyük tabelası var yol kenarında görürsün...

CTR
15-08-2012, 13:59
:) Rami de veya Mega da :) komşu çıkmayalım :)

ice
15-08-2012, 14:00
Cüneyt abi senin yer rami demi?

Ben olmuyorum pek orda ama C blok 15 numarada depom var...

ice
15-08-2012, 14:01
:) Rami de veya Mega da :) komşu çıkmayalım :)

Rami C 15 mega C 141...
Bu arada konuyu güzel ozetlemissin :)

SekoLive
15-08-2012, 14:04
Parakende yerim yok ben toptan ve imalat yapiyorum ama Avrupa ve Anadolu'da ki depolarimda vakumlu olarak satış yapabiliyorum esime dostuma.Haliyle market bakkaldan kg fiyatında 5 tl gibi ucuz verebiliyorum mamulüne göre :) Sen ne istiyorsun abi :)

abi pm geçiyorm sna

peynirle aram cok iyidir ama bu cıkan haberler beni adam gibi peynir hangisi konusuna yöneltmişti bu konu acılınca işin ustalarıda bizlerdenmiş :)

anıl turan
15-08-2012, 14:05
Rami C 15 mega C 141...

cuneyt abi ozel mesajlarina bakar misin?

CTR
15-08-2012, 14:07
Rami C 15 mega C 141...

Ben p blokdayım
hangi firma senın biraz önce C- blok daydım Kutsi var tanırsımın işeri gıda bakliyatçı özlem sucuklarının yanı :) ordaydım

imprez30r
15-08-2012, 14:19

Cüneyt kel ben.

Malkara yerine marmara ereğlisi yazmışım pardon. Malkara çıkışında karşılıklı iki dükkan zaten.
Peynir olayına gelince. Abi şimdiye kadar denemediğim ezine kalmadı. Ezine bana 30 km mesafede. Ve ezine peynirini hiç bir zaman sevemedim. Kim yese ne kokması müthiş diyolar bana koku geliyor. Ben dilimde o kokuyu alıyorum. Yamanın peynirini ezine diye demedim zaten inek peyniri dedim. Dikkat edersen. Sizin peynirler daha güzelse sizden alalım yaw.
Gurmelik demeyeim ama mutfakla çok haşır neşirim .:D

driftboy
15-08-2012, 14:45
Bu arada koyun peyniri 100%100 koyun sütünden yapılamaz zehirler insanı.

Cüneyt abi bu cidden kafamı karıstırdı. Teyzemlerde peynircilik işiyle uğraşıyo ama öyle fabrika filan degil kendi kücük ciftliklerinde yapıyolar. Demin face'den sordum peynir yaparken sütleri karıştırıyomusunuz diye hayır koyun peyniri koyun sütünden inek peyniri inek sütünden hiç karıştırmadık şimdiye kadar dedi..

Zehirleme durumu karıştırdı kafamı :soru:

ice
15-08-2012, 14:55
Cüneyt kel ben.

Malkara yerine marmara ereğlisi yazmışım pardon. Malkara çıkışında karşılıklı iki dükkan zaten.
Peynir olayına gelince. Abi şimdiye kadar denemediğim ezine kalmadı. Ezine bana 30 km mesafede. Ve ezine peynirini hiç bir zaman sevemedim. Kim yese ne kokması müthiş diyolar bana koku geliyor. Ben dilimde o kokuyu alıyorum. Yamanın peynirini ezine diye demedim zaten inek peyniri dedim. Dikkat edersen. Sizin peynirler daha güzelse sizden alalım yaw.
Gurmelik demeyeim ama mutfakla çok haşır neşirim .:D

Alsana kendine bir nick ya :) Sen özelden bana numaranı yolla sana bir peynir yollayayım Alper :)

SLH
15-08-2012, 14:58
Gelibolu'ya köye giderken Yamanlara uğrayalım bakalım lezzetler nasılmış peynirle aramız çok iyi :)

ice
15-08-2012, 15:08
Cüneyt abi bu cidden kafamı karıstırdı. Teyzemlerde peynircilik işiyle uğraşıyo ama öyle fabrika filan degil kendi kücük ciftliklerinde yapıyolar. Demin face'den sordum peynir yaparken sütleri karıştırıyomusunuz diye hayır koyun peyniri koyun sütünden inek peyniri inek sütünden hiç karıştırmadık şimdiye kadar dedi..

Zehirleme durumu karıştırdı kafamı :soru:

Açıklayayım abi :) Akrabalarınızın yaptıgı piyasa da koy Yada taze peynir diye tabir edilen az Yada Cok tuzlu yumuşak taze peynirdir.Evde yaptığımız yoğurtlar gibidir.Benim bahsettigim peynirler ilk yapıldıklarında bu peynirlere yakındır görünüş ve tadları ama yenecek kıvamda değillerde ve teneke icinde ki peynir ağırlığı 20-23 kg'lere kadar çıkabilir Maya ( bir çeşit mikrop mikroorganizma ) belli saklama koşulları saglandiginda tenekelerin icinde çalışarak ( yaşayarak ) peynirin yeme yapmasını saglar ve soframızda ki kıvamına gelmesini saglar bu zamana kadarda teneke icinde ki peynir 18 kg kadar düşer.Yani bir cesit kimyadir peynir yapmak karışımı ( koyun-inek-keçi sütunu ve mayayı iyi ayarlamak gerek ) Fazlası zarardir...

ice
15-08-2012, 15:14
Ben p blokdayım
hangi firma senın biraz önce C- blok daydım Kutsi var tanırsımın işeri gıda bakliyatçı özlem sucuklarının yanı :) ordaydım

Ben depo olarak kullanıyorum megayi.Pek gelmem oraya tanımıyorum maalesef :)

Berkan
15-08-2012, 15:16
hazır bumodel bir konu varken bende mercimek (bakliyatamı giriyosa artık herneyse ) sorim tanıdık bildigi olan varmı diye tonajı biraz yüksek yanlız :)

driftboy
15-08-2012, 15:35
Cüneyt abi sagol yazdıkların icin. Kimya okuyorum bende az biraz mayalanma mikroorganizma filan anlıyoruz ama hani zehirleme deyince şaşırdım birden :) Dediğin gibi bizimkilerin yaptığı köy peyniri + teneke paketleme tarzı şeyler yok :)