PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yapı kredi bankasından nefret ediyorum !!

coolvtec
16-08-2012, 09:52
Öncelikle sinirli değilim bunu belirteyim ama bu bankayı zaten beğenmiyordum şimdi ciddi anlamda nefret ediyorum.

Neden mi?

Öncelikle bardağı taşıran son damla;

1) Bileniniz vardır, babamı 12 Mayıs'ta kaybettim. Babamın lanet yapı kredi bankasından kredi kartı ile yapmış olduğu taksitli şlemleri mirasçısı olarak düzenli bir şekilde bankaya ödiyordum. Geçen baktım 55tl kullanım bedeli gelmiş, Müdüre çıktım, kartı kullanmadığımızı, sadece borçlarını ödediğimizi, 4,5 ay boç kaldığını ve sonra kapatacağımızı söyledim. bana merak etmeyin dedi ve dilekçe yazdırdı. Geçen yazı geldi eve. Bunu bilmemne kanununa göre almaları gerekiyormuş. ALLAH BELANIZI VERSİN dedim ben de ;)

Bardağı taşırmamışlar;

2) 2 sene önce sağlam konut kredisi çekmiştim. Düzenli bir şekilde ödüyorum ve buna ek olara her sene 300tl kadar dask, 300tl kadar da bilmemne sigortası yapıyorlar. kred kartım yok ama hesaptan yine 55 tl kadar kullanım bedeli çekmişler. 3-4 tane otomatik ödeme verip dilekçe yazın dediler, yazdım aylar oldu gelen giden yok. Geçen ALLAH BELANIZI VERSİN dedim ben de ve bütün otomatik ödemeleri iptal ettim ;)

3) Yine ev alırken Kuşadasından rahmetli peder ile izmirdeki hesabıma para yatıracaktım. gittik bankaya, kendi hesabıma para yatırmak için bilmem ne kadar havale parası istediler benden. ALLAH BELANIZI VERSİN dedim ben de ;)

4) Konut kredimi düzenli ödüyorum, hesabıma para yatırıyorum oradan çekiyorlar. Bu akıllılar çekmeyi unutmuşlar, hesapta para kuzu kuzu duruyorken bana taa istanbuldan yazı geldi, yatırmazsam haciz gelecekmiş, bir de üstüne kara listeye düştüm. ALLAH BELANIZI VERSİN, ben o parayı yatırdım, siz çekmemişiniz dedim ben de ;)

İşte böyle arkadaşlar. Şimdi ilk fırsatta rahmetli babamın kredi kartı taksitli ödemeler borcunu komple kapatıp kartı iptal ettireceğim. İkinci olarak konut kredisi kalıyor, olur da krediler aldığım seviyeye düşerse, onu da kapatım sürekli işlem yaptığım ve memnun olduğu başka bankaya çekecek, ve YAPI KREDİ BANKASI İLE TÜM İLİŞKİLERİMİ KESECEĞİM.

Birazdan bankaya gidecek, buna benzer bir dilekçeyi müdüre verecek, bu mesajdan da bahsedeceğim ve bu bankasının allah belasını versin diyeceğim :D

ykavcioglu
16-08-2012, 09:55
atm'den bile 5 tl kesiyorlar yuh artık..

Maxi
16-08-2012, 09:56
eminim aynı hikayeyi yaşayan başkalarıda vardır

yeni kanun çıkıyor biliyorsunuzdur
artık kredi kartı için senelik para kesemeyecekler
bakalım şimdi ne için para alacaklar?

TaGo
16-08-2012, 09:56
Abi Yapı Kredi dahil tüm bankalar aynı buna iananbilirsin. Nekadar çok işlem varsa o denli *** taraflarını görüyorsun. Ancak birde gerçek varki tüm bu bahsettiklerin tutturabildiklerine. Babamın platınyum birde şimdi kristalmi ne öle kartları var
yaklaşık 20 yıldır ne hesap ücretei öder ne kart aidatı. Arada bir şanslarını denerler, 444 lü numarayı bile aramaz arar müşteri temsilcisini herşey iptal edilir. Yani bunları istemedilermi almıyorlar, sende bastır hepsini geri alırsın abi.

fatihcakin
16-08-2012, 09:57
Bankaların hepsi böyle :(

coolvtec
16-08-2012, 10:00
BANKALARIN HEPSİ BÖYLE DEĞİL kesinlikle!!!

1) Başka bankalar başka şehirden kendi hesabına para yatırmk için sizden MASRAF ALMAZ!

2) Başka bankalar 2-3 otomatik ödeme talimatı verdin mi yıllık kullanımbedeli ALMAZ!

Bilmeden konuşmayalım lütfen.

Artı manevi değer diye bir şey vardır. Vefat etmiş bir insanın kredi kartının kullanım bedeli alınmaz. ALındıysa geri ödenir.

not; bu banka benim en az işle yaptığım banka allahtan, yukarıdakile dışında hiç bir işlemmi olmadı.

erhann
16-08-2012, 10:00
hepsi aliyor zaten ozellikle vadesiz hesap isletim ucretlerine yapilan itiraz sonuc vermiyor

HaKo
16-08-2012, 10:01
ben hiçbir kartıma yıllardır tek kuruş aidat ödemiyorum. bana sadece 3-4 telefon konuşması ve 10 dk lık kavgaya patlıyor

erhann
16-08-2012, 10:02
BANKALARIN HEPSİ BÖYLE DEĞİL kesinlikle!!!

1) Başka bankalar başka şehirden kendi hesabına para yatırmk için sizden MASRAF ALMAZ!

2) Başka bankalar 2-3 otomatik ödeme talimatı verdin mi yıllık kullanımbedeli ALMAZ!

is bankasi 120lira havaleye 25 tl ucret istemisti yuhh dedim havale yapmadim:o

GokhanRS
16-08-2012, 10:02
yapı kredi bankasına hergün para yatırıyordum 8 sene önce.

neyse bir gün 5bin tl götürdüm gene. ve 500 lirası demir paraydı. paraları saydı. bozuklara gelince ben bunları alamam dediler. saymakla uğraşamazlarmı. hesaptaki tüm paramı ver dedim. hesabımda 15 bin vardı. artı yatırmaya getirdiğim 5bin ile 20 bin tl yi o zamanlar hemen geri çektim. sonra genel merkezi aradım genel müdürün mailini aldım.

sonra şunları yazdım. demir 1 liralar türk parası değil mi? eğer bunlar türk parası ise ve yapı kredi de bir türk bankası ise nasıl olurda bir türk bankası türk parasını almaz. nasıl ben böyle bir muamele görürüm diyerekten saydırdım bi ton laf.

sonra genel merkezden aradı o adam. özürler diledi v.s şubeye gereken cezai işlem yapılacak dedi.

sonrada şubenin genel müdürü aradı telefonda özürler diledi gelin yemek ısmarlayalım filan dediler. gittim yemeğe filan götürmek istedi beni istemez filan dedim biraz sert takıldım. sonra veznedeki elemanların hepsini hizaya dizdi hangisi diye sordu. bende gösterdim.

neyse o kadına dedi bundan sonra kapı kapı gezip kredi kartı broşürü dağatacaksın ve araçsız olacaksın dedi. karının surat kıpkırmızı oldu. o günden sonra hep el üstünde tuttular beni. çok iyi muamele görmeye başladım.

demem o ki gerekli mercilere ulaşırsanız öttürürsünüz o şubedekileri.

Trance-R
16-08-2012, 10:04
yahu en kötüsü de , para hesapta dururken çekilmeyip ...

karalisteye düşmeniz ... iş arkadaşım ; 17 TL gibi bir rakamdan dolayı karalisteye girdi , yazıklar olsun...

highpower
16-08-2012, 10:06
dün atm den havale yapcam yapı krediden 120 tl 5lira masrafı var dedi makina 5lira ekleyim dedim 5 lirayı kabul etmiyor 10 ekledim 130 yatırdım üzerini verir diye meğer 5 lira olarak para üstüde vermiyormuş onuda yaladı yuttu gitti 5 lira söve söve döndüm kumpasa bak heriflerdeki 5 lira sanki az para

coolvtec
16-08-2012, 10:07
Benim bildiğim hiç bir banka kendi hesabına para yatırıken para istemiyor başka ilden!!! Bakın normal havalden bahsetmiyorum. KENDİ HESABIMA PARA YATIRIKEN HAVALE PARASI İSTEMİŞLERDİ.

S.Özcan
16-08-2012, 10:10
garanti daha beter. garantiye bulaşmayın bence

GokhanRS
16-08-2012, 10:11
garanti daha beter. garantiye bulaşmayın bence

bu konuda haklısın işte. garanti kadar gereksiz bi banka yok ama çok hızlı sistemleri ondan kullanıyoruz.

özellikle tam ayrımcı banka. fakir adamı soyuyor zengine kıyak geçiyor. adamın maaş kartından bile kesinti yapan nadir bankalardan.

zengin adamlarada tam tersi herşeyi ucuza yapıyor.

R_Kaptan
16-08-2012, 10:15
bankaların coğu aynı en iyisi bulaşmamak ama oda olmuyor işte...

Kaan
16-08-2012, 10:17
Abi geçmiş olsun ama sadece Yapı kredi bankası için geçerli birşey değil bu benim yazdıklarında tek üstünde durmam gereken şu.

4) Konut kredimi düzenli ödüyorum, hesabıma para yatırıyorum oradan çekiyorlar. Bu akıllılar çekmeyi unutmuşlar, hesapta para kuzu kuzu duruyorken bana taa istanbuldan yazı geldi, yatırmazsam haciz gelecekmiş, bir de üstüne kara listeye düştüm. ALLAH BELANIZI VERSİN, ben o parayı yatırdım, siz çekmemişiniz dedim ben de

Diğerleri için bahane bulabilirler düzeltebilirler yada sana ödettirebilir.Şuanda Hesap işletim ücretlerinin kaldırılması,kart aidatlarının kaldırılması konusunda bildiğim kadarıyla Maliye bakanlığı bankalara büyük baskı yapıyor.

Ama bu yazdığın 4.Madde ciddi bi sorun.İdari Takip kağıdı yemişsin Kredi ödemen için.Aynısını AKBANK'tan ben yemiştim 2007 Yılında uzunca bir süre kredi çekememiştim.Daha sonra torpil vasıtasıyla kredi çekip olayı düzelttirdim.Umarım başını sıkıntıya sokmaz bu sen parayı yatırdıysan ve onlar çekmediyse hesaptan eğer kredi hesabına bağlı hesaba yatırdıysan ve çekilmediyse burda suç sende değil bankada'dır.Kesinliklede Hakkını sonuna kadar ara.

Benimde 10,000 TL geri ödemeli bir türketici kredim var şuanda en dikkat ettiğim şey son ödeme tarihi geçmeden ödemek.Dün akşam gittim ATM ye hesabıma yatırdım son günüydü hemen telefon bankacılığından ödeme yaptım fazla para yatırmıştım ATM ye meğer yatırır yatırmaz taksidi çekmişler bende telefon bankacılığından ödeme yapmaya çalışıyordum önümüzdeki ayıda ödemişim.Kafalarına göre bazen hesaba yatar yatmaz çekiyorlar bazen çekmiyorlar daha once çekmediler diye arayıp kendimiz ödeyelim dedik 2 taksidide ödemişiz.
Bankaların ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum bende artık.İnternetten şubeyide kullanmıyorum herşeyi telefondan yapıyorum ki sırf EFT ücreti felan almasınlar diye.

Yapı kredi bi değişik bende anlamadım babamın hesabına para yatıyorum şubeden 30 milyon havale parası istiyor benden fazileri düşük güzel banka ama böyle saçmalıkları var.

Geçmiş olsun

RCkid
16-08-2012, 10:22
Isyerim yapi kredi ile anlasmali ve maalesef maasim yapi krediye yaitoyr. maasim yattigi anda cok memnun oldugum isbankasina aktarip hayata ordan devam ediyorum sorunsuz:)

punto_multijet
16-08-2012, 10:23
Benim bildiğim hiç bir banka kendi hesabına para yatırıken para istemiyor başka ilden!!! Bakın normal havalden bahsetmiyorum. KENDİ HESABIMA PARA YATIRIKEN HAVALE PARASI İSTEMİŞLERDİ.

dediğin gibi yapıkredi istiyor . ana hesabım lüleburgazda ancak atm dısında para yatıramıyorum para istiyolar. sadece bundna dolayı izmirde baska hesapta acmak zorunda kaldım

sword
16-08-2012, 10:25
bendede kkartı vardı bu bankanın ama benım taksıtlerım olmasına ragmen ıptal ettirdim kart kapalı ama taksıtlerı oduyorum extre gelıyor her ay aıdat odemedım

8.000rpm
16-08-2012, 10:29
Gecmis olsun ve tekrardan basin sagolsun...
Hem yapi kredi hem de is bankasinda calismis eski bir bankaci olarak hakikaten birbirlerinden dip totalde bir farklarinin olmadigini net bir sekilde soyleyebilirim..
Biri bir hizmete para almaz , gider baska yerden alir , adini degistirir vs vs...
Sonucta yil butununde cebinden havaya ucN bakiyeye baktiginda her bankanin ayni oldugunu gorursun.. Sistem boyle...
Bu nedenle ben de tek bir bankaya neyim var neyim yok gecmek istiyorum sms bu sefer de bu serserilerin her birinin farkli bir iste avantajlari ortaya cikiyor , ozetle bu firsatlardan yararlanmak icin de hemen hemen butun buyuk bankalarla istemesen de calisiyorsun...
Buyuk kumpas var...
Kacamiyorsun..

emretorlak
16-08-2012, 10:31
Hepsi aynı sırf ykb değilki. Topluca bela oku okuyacaksan:)

coolvtec
16-08-2012, 10:34
Gecmis olsun ve tekrardan basin sagolsun...
Hem yapi kredi hem de is bankasinda calismis eski bir bankaci olarak hakikaten birbirlerinden dip totalde bir farklarinin olmadigini net bir sekilde soyleyebilirim..
Biri bir hizmete para almaz , gider baska yerden alir , adini degistirir vs vs...
Sonucta yil butununde cebinden havaya ucN bakiyeye baktiginda her bankanin ayni oldugunu gorursun.. Sistem boyle...
Bu nedenle ben de tek bir bankaya neyim var neyim yok gecmek istiyorum sms bu sefer de bu serserilerin her birinin farkli bir iste avantajlari ortaya cikiyor , ozetle bu firsatlardan yararlanmak icin de hemen hemen butun buyuk bankalarla istemesen de calisiyorsun...
Buyuk kumpas var...
Kacamiyorsun..

teşekkür ederim.

ben yıllarıdır işbank ile çalışıyorum. ne hesap için ne kredi kartı için ne de ırt zırt para ödemiyorum. en son ykb ve garantiden bütün otomatik ödemlerimi çekip oraya topladım. (toplam 9 adet oldu şu an) bonusla da alışveriş yapmıyorum. taksitler bitnce onu da iptal ettireceğim. tek kredi kartı. sonuç itibari ile tek banka en mantıklısı:icon_tup:

DOHC
16-08-2012, 10:34
Bankalardan yaylım ateşi! (http://www.bigpara.com/haber-detay/gundem/iste-bankalarin-tehdidi/825562/)

Taslağın yasalaşması kredi kartı pazarı ve işlem adedi açısından hâkim durumda olan büyük bankaları daha çok etkileyecek. Halihazırda dört banka bu pastadan en büyük payı alıyor. Geçen yıl Garanti 2.3 milyar TL, Yapı Kredi 2.3 milyar TL, Akbank 1.9 milyar TL, İş Bankası 1.7 milyar TL ücret ve komisyonlardan gelir elde etmişti.

c.sar
16-08-2012, 10:35
Biz bizimle çalışan arkadaşların maaşını günü gününe yatırırken banka aynı zamanda devirlerini yapmıyordu yada h sonları tutuyordu hesaptan çekilemedi vs.vs hep sorun bizde yaklaşık 1 senedir başka bankaya geçtik ticari amaçlı kesinlikle tercih edilmemesi gerekir.

coolvtec
16-08-2012, 10:38
Hepsi aynı sırf ykb değilki. Topluca bela oku okuyacaksan:)

valla 41 yaşındayım, bunca banka ile çalıştım ve hepsi aynı olsa burada diğer bankalar için de buna benzer konu açmış olurdum değil mi arkadaşım ;)

bana göre var bir farkı ki açıyoruz.

özetle;

2) Başka bankalar 2-3 otomatik ödeme talimatı verdin mi yıllık kullanım bedeli ALMAZ!

DOHC
16-08-2012, 10:39
İlk işyerimde maaş işbankasına yatıyordu. Hiçbir kesinti ıvırzıvır yoktu, kredi kartından, hesaptan falan. Aslında hala da yok.
Şimdi maaş ING'ye yatıyor, ordan işbankasına eft yapıyorum. ING şerefsiz maaş hesabından 6 ayda 1 işletim ücreti kesiyor. Maaş hesabı olmasına rağmen.
İşbankası da ilk defa geçen ay yatırın hesabımdan 5-6 tl kesinti yapmış. Bir kere diye ses etmedim, bakalım 1 daha olacak mı. Bir de işbankası oldukça iyi maxipara veriyor. Ayda 30 TL falan chippara yüklüyor kartıma.
Fakat havaalanı lounge bedava idi benim kart türüne, şimdi 25 TL yapmış şerefsiz. Neyse artık onuda şirkete masraf yazarım......

rapstar
16-08-2012, 10:40
Yapıkredinin hastasıyım. Maaş için hesap açtırmam gerekti gittim hesap açtırdım neyse banka kartım çıktı hesabı kullanıyorum. 1 hafta sonra şirkete bi zarf geldi yapıkrediden. Açtım baktım başvurmadığım kredi kartının başvurmuşum gibi red edildi cevabı gelmiş :D Müşteriye red cevabı vererek kendi egolarını tatmin ediyolar sanırım başvursam tamam diyeceğim ama neyse :D

coolvtec
16-08-2012, 10:44
Bankalardan yaylım ateşi! (http://www.bigpara.com/haber-detay/gundem/iste-bankalarin-tehdidi/825562/)

Taslağın yasalaşması kredi kartı pazarı ve işlem adedi açısından hâkim durumda olan büyük bankaları daha çok etkileyecek. Halihazırda dört banka bu pastadan en büyük payı alıyor. Geçen yıl Garanti 2.3 milyar TL, Yapı Kredi 2.3 milyar TL, Akbank 1.9 milyar TL, İş Bankası 1.7 milyar TL ücret ve komisyonlardan gelir elde etmişti.

BİNGO

Geçen yıl ücret ve komisyonları 14.5 milyar lirayı aşarak toplam gelirleri içinde yüzde 22'lik paya ulaşan bankaların, kârının da büyük bölümü bu kalemden geliyor. Ücret ve komisyonlardan sağlanan gelirlerin kâra oranı yüzde 75'e ulaşmış durumda

Şekil a ,herşey net, hepsi alıyo ama kimisi aç gözlü, fazla alıyor. toplam karın %75i bunlarmış yuh. Allah gözünüzü doyursun.

tool
16-08-2012, 11:02
subelerde islem azalsin diye internet bankaciligi ucretsizdi hatirlarsaniz simdi onun icinde aylik kullanim bedeli aliniyor.
yakin zamanda subeici islemlerde kendi hesabiniza para yatirirken para keselerse sasirmayin..

svtec
16-08-2012, 11:05
finansbank bana kmh hesabı açmış bilmiyorum.. hatta haberim yok kredi kartından dolayı hesap açmış o hesaba bağlıymış.. geçen gün havale geldi 150 tl atm ye gittim çekeyim diye hesap işlemleri dedim para çekme dedim hesapta 38 tl var bu nasıl olur dedim hesap özetine baktım uzun uzun rakamlar açıklama gözükmüyor.. hem nomrla banka hesabının hemde kmh hesabının 6 aylık hesap işletim ücreti .. alınmış... :Q 55 küsür 6 aylık ikisi 110 felan yapıyor kafayı yedim ben kmh kullanmadımki ? normal hesap ok tamam diiim de 55 tl nedir oheens dedim ama aradım kız mırın kırın yapıyor oruç kafa açtım azımı valla küfür keramet kredi kartını kapatın dedim bütün hesapları iptal edin.. dedim bekliyourm şimdi bakalım ne olcak..

YavuzNaz
16-08-2012, 11:15
Çok geçmiş olsun abi maalesef bankalar insanlar sesini çıkarmadığı sürece yolmaya devam ediyor, benzer bir olay iş bankası tarafından benim başıma geldi, hesabımın olduğu şube değil, telefonla aradığım müşteri hizmetleri ile çözdüm olayımı, şubelerde bu yetki yokmuş onu öğrendim. Dün akşam televizyonda gördüğüm habere göre yeni tüketici kanunu çıkıyor, taslak hazır 2013 yılı içersinde yasalaşacağı söyleniyor, yürürlüğe girdiği takdirde, kredi kart aidatı, hesap işletim ücreti vb. kesintileri haksız kazanç olarak görüldüğü için bunları tüketiciyi korumak adına engelliyor ve buna benzer 54 madde var buyrun inceleyebilirsiniz.
İşte 54 Maddelik tüketici yasası (http://haber5.com/ekonomi/iste-54-maddelik-tuketici-yasasi)

997TT
16-08-2012, 11:17
Yapi kredi Koc'a gectikden sonra iyice rezillesti!
Ayrica basiniza gelenler kladik banka soguslemesi...
Herseyden bir acik bulup akli fikri para goturmekte bu adamlarin!!

rebelh
16-08-2012, 11:22
finansbank bana kmh hesabı açmış bilmiyorum.. hatta haberim yok kredi kartından dolayı hesap açmış o hesaba bağlıymış.. geçen gün havale geldi 150 tl atm ye gittim çekeyim diye hesap işlemleri dedim para çekme dedim hesapta 38 tl var bu nasıl olur dedim hesap özetine baktım uzun uzun rakamlar açıklama gözükmüyor.. hem nomrla banka hesabının hemde kmh hesabının 6 aylık hesap işletim ücreti .. alınmış... :Q 55 küsür 6 aylık ikisi 110 felan yapıyor kafayı yedim ben kmh kullanmadımki ? normal hesap ok tamam diiim de 55 tl nedir oheens dedim ama aradım kız mırın kırın yapıyor oruç kafa açtım azımı valla küfür keramet kredi kartını kapatın dedim bütün hesapları iptal edin.. dedim bekliyourm şimdi bakalım ne olcak..

banada açmış fiansbank hiç dokunmadım ölece duruyo ilk işlemlemi alıyorlar acaba ücreti

arayıp iptal ettireyim bi

BoraRS
16-08-2012, 11:26
Yapi kredi Koc'a gectikden sonra iyice rezillesti!
Ayrica basiniza gelenler kladik banka soguslemesi...
Herseyden bir acik bulup akli fikri para goturmekte bu adamlarin!!

Aynen katiliyorum.

Yillik enflasyon orani %10 larda gezerken adamlar kredi karti faiz oranini aylik %5 te tutuyorlar. Bu da yilda %60 yapiyor. Hangi ticaret yilda %60 kazandiriyor?

TOLGACANSAHIN
16-08-2012, 11:31
Günde 15 bazen 19 saat el yanında gündeliği 20 tl ye çalışan biriyim üniversiteden dolayı kredi kartı kullanıyorum genelde internet alışverişi için kullandığım bi kart olduğu için nerdeyse hergün 3 5 birşey yatırırım geçen gün banka saçma bi sebebten 20 tl mi hiç etti birde 20 tl üyelik aydatı kesti adama diyorum televizyonlar bangır bangır bağıror üyelik ayıdatı adı altında para alınmaz diye diyorum adam dilekçe yaz şunu yap bunu yap diyor kavga etsen bi dert etmesen eşek gibi 20 tl için 15 saat çalışıorum, adamlar 2 sn de bu paraya sahip oluyor sanki ben bankamatiğim amk spor ajansı...

MBuğra
16-08-2012, 11:36
Gecmis olsun. Şahsen İs bankasından baskası yalan benim için. Hele birde Atatürk havalimanı dış hatlarda maximum lounge diye bir yerleri var, tam omurluk :)

emirarslan34
16-08-2012, 11:48
alayını iptal ettim huzurluyum :) nakit en güzeli :)

coolvtec
16-08-2012, 12:04
Yıllardır çalıştığım işbanktan memnunum. Ben de inşallah alayını iptal edip ona geçeceğim.

imprezaWRC
16-08-2012, 12:06
Kredi kartı konusunda en belalısı Finansbank, istersen kalayla, istersen ana avrat küfür et, banamısın demiyor.
Bu senede kuzu kuzu ödedim, ama seneye zaten alamayacak, ve bende bu seneye kadar benden aldıklarını geri almak adına tüketici hakem heyetine başvuracam, şu ara vaktim yok diye kasmadım ama müsait olunca uğraşacam, el mi yaman banka mı yaman göreceğiz, inadım inat.

Garanti'den iki kartım vardı biri money biri bonus, money kartın migrostan yaptığım alışverişlerde pek faydasını görmeyince kullanmaz oldum. Bonusuda senede 1-2 kere kullanıyordum, onunda bir artısını görmeyince onu da kullanmayı kestim, önce money için aidat sonrada bonus için aidat geldi, kullanmadığım kartın aidatını ödemem dedim, 1-2 dk mücadeleden sonra aidatları geri çektiler, ama bende kartlarıda iptal ettirdim.

Akbank'tan Fish kartım var, ödemelerini düzenli yapıyorum diye onuda her sene 1dk'lık konuşma sonrası iptal ettiriyorum.

Özetle, hepsi modern tefeci, hepsinden ayrı nefret ediyorum ama en çok Finansbank'tan nefret ediyorum.

gokselaltinok
16-08-2012, 12:16
Bide müşteri hizmetlerine bağlanmak resmen can çekişmek. Ben bazen sinirlenip kart çalıntı bölümüne giriyorum hemen açıyolar başlıyorum sövmeye.

Murat Özcan
16-08-2012, 12:18
yapı kredi tam bir rezillik ya bir şifremi unuttum karsımda muhatap bulana kadar kaç saat ordan oraya bagladılar :S

kanashibari
16-08-2012, 13:20
Bankalara giderek mahkum oluyoruz onlarda bunu bildikleri için kasnaklamaya devam ediyorlar. Üzüldüğüm devletimizinde bankaların tarafında olması hiç bir yaptırımda bulunmuyorlar ve onları haklı kılmak için ellerinden geleni yapıyorlar. bademler bankacılığa mı soyundu acaba inşaattan sonra.

bond777
17-08-2012, 15:44
Bencede Is bank gene en insaflisi, genede imkan varsa nakitten iyisi yok,

dangerahmet
17-08-2012, 17:43
işbankta hesap işletim ücreti vs falan alıyor ama diğerlerine göre en avantajlısı sayılır hesabınızdan para kesince dilekçe yazıp 1 hafta falan bekliyorsunuz anca öyle geri ödeme yapıyorlar(otomatik ödemeniz yoksa) biraz uğraştırıyorlar..Yasa daha gündeme bile gelmedi Allah bilir ne zaman çıkar :( TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ (http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/tasari_teklif_sd.onerge_bilgileri?kanunlar_sira_no =99455)

Le10ur
17-08-2012, 18:09
Allah kimseleri bankaya düşürmesin hepsi birbirinden beter.

tegci_09
17-08-2012, 18:16
10 yıldır esnafım yapı kredi başlıca o.ç sonra finans katliam sebebi sonra garanti sonra akbank diye gidiyor liste en sağlam işbankası şaşmayın derim. yapı kredi ile fabrika bile çalışmamızı istemiyor siz düşünün.. :)

abdullah songür
17-08-2012, 20:05
benden de hesap işletim üçreti kesiyorlar 3 ayda bir 119 lira yapı krediyi bende sewmiyorum

arm
17-08-2012, 20:06
Ben bütün bankalardan nefret ediyorum

SOMEONESPECIAL
17-08-2012, 20:39
Bütün bankaların AKM... Paranla rezil oluyorsun resmen

turkerrr
18-08-2012, 15:23
tek bankayla çalışmak en iyisi ... heryerde olduğu gibi nazını daha çok geçirebiliyorsun daimi müşteri olunca ...