PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : özel plaka mavi plaka almak

emre yeşil
16-08-2012, 10:02
google falan aradım net bilgi sahibi kimseye ulaşamadım nazmi abiyi aradım ona da ulaşamadım atıyorum 34 emre 34 plaka almak istiyorum nasıl alabilirim ücretlendirmesi nasıl yapılabiliyor acil bilgiye ihtiyacım var araç alalı 3 gün oldu plakasını takmak nasip olmadı birşey takmam gerekli artık bugün

onursumer
16-08-2012, 10:04
yanlış hatırlamıyorsam

harf başına ucreti var + olark aynı şekilde yıllık vergisi var

ayrıca şoyle bir yazı buldum trafik.gov.tr de

Ad ve/veya Soyad veya Ticari Unvan ihtiva eden Özel Plakalar, kayıt tescil tarihi itibariyle yıllık sürenin sona erdiği tarihte yürürlükte olan, memur maaş katsayısı x 10.000 + KDV (%18) şeklinde hesaplanmaktadır.

Kayıt tescil tarihi itibariyle yıllık süre sona erdikten sonra bir ay içinde plaka ücretini yatırmayanlar için Amme Alacakları Tahsili Hakkındaki Kanun hükümlerine göre aylık gecikme cezası uygulanmaktadır.

officer
16-08-2012, 10:09
Bildiğim kadarıyla eskiden bi ara alınıyordu, şimdi kaldırdılar. Şuan var olanlar kullanıyor ancak.

DOHC
16-08-2012, 10:11
Özel Kişi Araç Plakası veya Özel Kurum Araç Plakası olarak adlandırılıyor. Emniyet müdürlüğü trafik tescil sayfasında olması lazım açıklama bence.

http://www.plakayayaz.com/userfiles/image/haberler/plaka-cesitleri.gif

emre yeşil
16-08-2012, 10:12
yanlış hatırlamıyorsam

harf başına ucreti var + olark aynı şekilde yıllık vergisi var

ayrıca şoyle bir yazı buldum trafik.gov.tr de

bu hesapla 844.75 tl ye geliyor plaka bu 6 aylık mı yıllıkmı vsvs net bilgiye ihtiyacım var ve aslında gidip plakayı almaya

GokhanRS
16-08-2012, 10:15
bence isim yazdırmak yerine YSL plaka daha cok yakısır gibi.

emre yeşil
16-08-2012, 10:20
bence isim yazdırmak yerine YSL plaka daha cok yakısır gibi.

araba yengemden abime doğum günü hediyesi yazılacak yazıyı kendisi hala düşünüyor şahsi arabam olsa takmam kafaya varsa ysl alıyorum yoksa yok deyip geçiyorum :)

emre yeşil
16-08-2012, 16:12
Biraz mücadele vererek plakayı aldım herkese teşekkür ederim konu silinebilir. Özel plaka olmadı ama eş hediyesi olarak 34 ASK 55 güzel oldu.