PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Androidde Flash devri kapaniyor

BoraRS
16-08-2012, 13:27
Değerli Tech Turkey Site sakinleri :) Android kullananlarla ilgili onemli bir bilgiyi paylasmak istedim.

Android’de Flash devri kapanıyor - BTnet Teknoloji Haber Portali (http://www.btnet.com.tr/55555-androidde-flash-devri-kapaniyor.html)

Bugünden itibaren*yeni Android cihazlara yönelik*Flash eklentisi ve güncellemesi indirilemeyecek.

Aslında bu çok da yeni bir gelişme değil. Adobe geçtiğimiz Kasım ayında Flash eklentisinin mobil cihazlara yönelik sürümü için yaptığı çalışmaları durdurduğunu açıklamıştı. Bugün itibarıyla da bu açıklama gerçeğe dönüştü ve şirket Android cihazlara*Flash eklentisinin sıfırdan yüklenmesini*sonlandırdı. Bugünden itibaren sadece Flash eklentisi sahipleri güncellemeler yapabilecekler.

İşin bu noktaya gelmesinin belki de en büyük sebebi*Apple’ın da kullandığı HTML 5*sistemi. Özellikle Steve Jobs’un yıllardır savunduğu sistem, Adobe’nin artan HTML5 çalışmaları ve sistemin giderek daha fazla kullanılır oluşu, Flash’ın gözden düşmesine sebep oldu.

Android kullanıcıları için alışkanlık haline gelen Flash uygulamasının yerine yeni bir uygulama koymak görünmese de Skyfire veya HTML 5’a geçiş yaparak zamanında Flash’ın vadettiği*‘eksiksiz internet deneyimine’*sahip olabilirler.

TaGo
16-08-2012, 13:29
Hacı abi yani biz şimdi anadroid telefon sahipleri streetfire izleyemeyecekmiyiz demek oluyor?

BoraRS
16-08-2012, 13:32
Hacı abi yani biz şimdi anadroid telefon sahipleri streetfire izleyemeyecekmiyiz demek oluyor?

Aynen. Zaten bi Subarun bile yok :D Senin neyine strit fayir filan :D

TaGo
16-08-2012, 13:33
Şuan galaxy noteu yere atıp üzerine bastım.... Bilgilendirmen için sağol abi varol :D

BoraRS
16-08-2012, 13:35
Şuan galaxy noteu yere atıp üzerine bastım.... Bilgilendirmen için sağol abi varol :D

Bi dakka bu bi sakaydi ama...

:D:D

cookies
16-08-2012, 14:06
Zaten flash destekli gelmiyor ki telefonlar.. O yüzden fark etmez..

ProdriveSTI
16-08-2012, 14:10
O ne saçma iştir yahu.

2,5 bin TL verdik telefona,sonra video izleyeme,var mı böyle rezillik :D

CooLeqenD
16-08-2012, 14:12
Vay canına, Android' in IOS' u ezmesinin en güzel yanı olan FLASH desteği kalkıyor yani vay arkadaş! Ne anladım o zaman ben bu işten Peki ? Androidin IOS' dan bir farkı kalmadı browser yönünden o zaman yanlış mıyım acaba?

BoraRS
16-08-2012, 14:17
Arkadaslar elimdeki iphonu satabilirim. Daha 8 aylik. Helalinden 2000 TL eder :D

CooLeqenD
16-08-2012, 14:19
Hahahahahaha :D IOS yine VTi piyasası gibi fiyatı artıcak yok abi sürekli yanlış haraketler yapıyorum vermicektim o iPhone' u :D

yavuz364
16-08-2012, 14:20
Android telefonunu satan varsa alabilirim :D

Dert etmeyin illa ki çözümü vardır :)

ProdriveSTI
16-08-2012, 14:23
Android telefonunu satan varsa alabilirim :D

Dert etmeyin illa ki çözümü vardır :)

1150 TL'ye Turkcell garantili HTC Sensation XL vereyim :D

Zamanında 2350 tl para verdik şimdi nasıl koyuyor bir bilsen,Samsung Note alıcam :D

CooLeqenD
16-08-2012, 14:26
1150 TL'ye Turkcell garantili HTC Sensation XL vereyim :D

Zamanında 2,350 tl para verdik şimdi nasıl koyuyor bir bilsen,Samsung Note alıcam :D

Abi seninki yine baya bir zaman geçmiş :D Galaxy S3 çıkmadan 2 hafta öncesinden 1.460TL' e Genpa garantili aldım S2' i şimdi düşünüyorum 1.100' e falan satabilirmiyim :D aaaaaaaah android aaaaaaaah senin piyasanı öpeyim aaah nolurdu apple piyasası gibi olsaydın değer kaybetmesen :D

ProdriveSTI
16-08-2012, 14:28
Abi seninki yine baya bir zaman geçmiş :D Galaxy S3 çıkmadan 2 hafta öncesinden 1.460TL' e Genpa garantili aldım S2' i şimdi düşünüyorum 1.100' e falan satabilirmiyim :D aaaaaaaah android aaaaaaaah senin piyasanı öpeyim aaah nolurdu apple piyasası gibi olsaydın değer kaybetmesen :D

sanmıyorum ya satamazsın :D

note'lar o civarda satılıyo ikinci eli,aynımıdır bilmiyorum ama :D

CooLeqenD
16-08-2012, 14:41
Vay arkadaş! Bak moralim iyicene bozuldu şincik, Ulan android yaktım lan seni o robotunu parça pinçik edicem :mad:

:D Nabalım artık böyle gidecek bu anlamış olduğum şeyse artık Android falan alınmaz :D Bunu öğrendim :D

ef186
16-08-2012, 14:44
ve Android sicar ...

Burak E.
16-08-2012, 14:45
ıos candır :D şimdi ıphone piyasası yukselir :D

powERS
16-08-2012, 15:02
ya bı dakka sımdı android olan aletlerde ıcınde olan flash lar guncellenecek sadece yenı cıkacak aletlerde flash olmayacak oylemı ?

yoksa zaten dahılınde olan flashlarıda mı kapatıcak androıd ? anlamadım :D

DOHC
16-08-2012, 15:29
Support bitiyor ama manuel yükleniyor.. Artık HTML 5 zamanı.

BoraRS
16-08-2012, 15:45
ya bı dakka sımdı android olan aletlerde ıcınde olan flash lar guncellenecek sadece yenı cıkacak aletlerde flash olmayacak oylemı ?

yoksa zaten dahılınde olan flashlarıda mı kapatıcak androıd ? anlamadım :D

Dur anlatayim; sen simdi elindeki androidi satacaksin. Sonra ben sana benim iphonu 2 bin TL ye saticam :D isin ozeti bu yani dermisim :hahaha:

Evet dedigin gibi. Artik yeni ykleme yok. Halihazirda olanlara support verilecek. Ama o da kesilir ileriki zamanlarda.

onursumer
16-08-2012, 18:03
ya sadece destek çekiliyor androidde market zorunluluğu yok apk sı bulunur manuel yuklenir temiz :D

ef186
16-08-2012, 18:05
ipad de flash kullanmak gayet basit yahu kasmayin android diye :D

onursumer
16-08-2012, 18:09
abi zaten flashın mobil aletler üzerinde bir geleceği olduğunu adobe dahil kimse düşünmüyor ve planlamıyor

haliyle desteklemesede olur bence :)

Gunes G.
16-08-2012, 18:38
Destek kalkiyor demek android flash acmayacak demek degil, elmalarla armutlari birbirine karistirmayalim lutfen.

IOS flash acamadigi icin degil, kullaniciya apple ne kadar istiyorsa o kadar ozgurluk tanimasindan oturu sevilmeyen bir OS. Yoksa Androidin yapip IOS'un yapamayacagi cok az sey var kirdiktan sonra.

Ancak su var ki, IOS herseyi engellemeye calisan, diktator bir OS oldugu icin, Android tarafindan her daim soplanmayi hak ediyor :)

BoraRS
16-08-2012, 22:33
Destek kalkiyor demek android flash acmayacak demek degil, elmalarla armutlari birbirine karistirmayalim lutfen.

IOS flash acamadigi icin degil, kullaniciya apple ne kadar istiyorsa o kadar ozgurluk tanimasindan oturu sevilmeyen bir OS. Yoksa Androidin yapip IOS'un yapamayacagi cok az sey var kirdiktan sonra.

Ancak su var ki, IOS herseyi engellemeye calisan, diktator bir OS oldugu icin, Android tarafindan her daim soplanmayi hak ediyor :)

Ya arkadasim surda iphonumuzun piyasasini yukseltmeye calisiyoruz neden baltaliyorsun hayret sana ya :D ayrica sopa mopa neymis isin gucu kavga dovuste :D

Gunes G.
16-08-2012, 23:17
"In IOS you trust" Siyonist oyunlari bunlar fdsfd

SifirinciMurat
16-08-2012, 23:21
flash denen mal ötesi uygulamanın sadece android değil, tüm platformlarda ölmesi dileklerimle...

turci
16-08-2012, 23:21
flash devri kapansin hatta güncellemesinlerde,support da yapmasinlar.
lazim degil :D