PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mitsubishi ASX

MehmetCanA.
16-08-2012, 14:27
Evet sevgili abilerim. Daha önce konuyu açmıştım araç tavsiyesi hakkında. Hala belli bi karar verilmedi fakat babam ASX'i ciddi anlamda çok beğendi. Yalnız kafamızı kurcalayan belli başlı soru işaretleri var. Siteye bakındım ama ASX hakkında açılmış konu göremedim.

Şimdi ilk olarak sorum; araç hakkında ki genel yorumlar nedir ? Kronik problemi var mı yok mu ? Satış sonrası servisi nasıl vs. gibi.

Diğer sorum ise biraz daha önemli.

Mitsubishinin sitesinde fiyat listesi olarak 2011 ve 2012 var. Fiyatlarda haliyle farklı.

Bunu arayıp sorduğumuzda bayiiye, 2011'de Japonya'da olan deprem yüzünden kotalı olarak değilde bi anda hepsinin gönderildiğini söyledirler. İyi dedik.

Daha sonra başka bi bayiiyi aradığımızda ise Tunus'a gönderilicek araçlarında (Tunus'la yapılan anlaşmanın bozulması sonucu) Türkiye'ye gönderildiği söylenildi.

Dün babam Eyüp'te ki bayiiye bakmaya gitti.(adını hatırlayamadım) Aracı incelemek için, lakin orda ki adam da yasanın değiştiğini, normalde Haziran sonrası üretimlerin 2012 olarak satılması gerekirken, yasa değişikliği sebebiyle Ağustos sonrası olan üretimlerin sadece 2012 olarak satılıcağını söylemiş.

Haliyle bizimde kafamızda soru işareti oluştu. Orta da tek soru var, ama üç farklı cevap var. Doğru olan hangisidir ?

Şimdiden teşekküler

MehmetCanA.
16-08-2012, 17:22
Yok mudur bilen eden ? Araç hakkında bilgisi olan ?

FATİH
16-08-2012, 17:41
kardeş ister ağustos'tan, ister kasım'dan sonra alın; 2012 yılında üretilmiş ya da ithal edilmiş araç siz satın aldığınızda 2012 model olarak kayıtlara geçecektir. farklı iki satıcının araçların girişi hakkında size farklı şeyler söylemesi tuhaf geldi.

asx araç hakkında ise pek bilgim yok işin açığı. henüz yeni bi otomobil olması sebebiyle kronik sorunları hakkında yazan çizen görmedik. etrafta pek sık görülen bi araç da değil. yalnız hem benzinli hem de dizelinin testini yapmışlar, yardımcı olacaktır şu linkler:

Mitsubishi ASX Invite 1.6 MT 'Bu sınıf çok popüler!' - MITSUBISHI testleri Arabam.com'da (http://www.arabam.com/Test/Mitsubishi-ASX-Invite-1-6-MT/Detay-291949)

Mitsubishi ASX 1.8 D-ID Intense Çok zor - MITSUBISHI testleri Arabam.com'da (http://www.arabam.com/Test/Mitsubishi-ASX-18-D-ID-Intense/Detay-295274)

MehmetCanA.
16-08-2012, 17:53
kardeş ister ağustos'tan, ister kasım'dan sonra alın; 2012 yılında üretilmiş ya da ithal edilmiş araç siz satın aldığınızda 2012 model olarak kayıtlara geçecektir. farklı iki satıcının araçların girişi hakkında size farklı şeyler söylemesi tuhaf geldi.

asx araç hakkında ise pek bilgim yok işin açığı. henüz yeni bi otomobil olması sebebiyle kronik sorunları hakkında yazan çizen görmedik. etrafta pek sık görülen bi araç da değil. yalnız hem benzinli hem de dizelinin testini yapmışlar, yardımcı olacaktır şu linkler:

Mitsubishi ASX Invite 1.6 MT 'Bu sınıf çok popüler!' - MITSUBISHI testleri Arabam.com'da (http://www.arabam.com/Test/Mitsubishi-ASX-Invite-1-6-MT/Detay-291949)

Mitsubishi ASX 1.8 D-ID Intense Çok zor - MITSUBISHI testleri Arabam.com'da (http://www.arabam.com/Test/Mitsubishi-ASX-18-D-ID-Intense/Detay-295274)

Öncelikle teşekkürler.

Aracın trafiğe çıkışı zaten 2012 olarak gözükücek onu biliyorum. Benim demek istediğim Mitsubishi'nin kendi sitesinde fiyat olarak 2011 ve 2012 seçeneği var.

Ben bunu daha önce hiç bi markanın sitesinde görmedim. Sorduğumuz zamanda bize 3 farklı yerden 3 farklı cevap geldi:beuj:

FATİH
16-08-2012, 18:01
ellerinde demekki 2011 model kalmıştır. eritmek için onları düşük fiyatlandırırlar.

bizim burada fiat'ın bayiisinde 2011 full+full bravo vardı. 2012 model, aynı donanıma sahip bravo'ya 55.000 tl, ellerinde kalan 2011 modeline ise 47.500 tl demişlerdi. parası olan ve araç almayı düşünen birçok kişiye kaçırmasınlar diye söylemiştim, bilmiyorum satıldı mı şu an.

MehmetCanA.
16-08-2012, 18:13
ellerinde demekki 2011 model kalmıştır. eritmek için onları düşük fiyatlandırırlar.

bizim burada fiat'ın bayiisinde 2011 full+full bravo vardı. 2012 model, aynı donanıma sahip bravo'ya 55.000 tl, ellerinde kalan 2011 modeline ise 47.500 tl demişlerdi. parası olan ve araç almayı düşünen birçok kişiye kaçırmasınlar diye söylemiştim, bilmiyorum satıldı mı şu an.

dediğiniz doğru fakat neden sorduğumuz herkes farklı bişey söylüyor ? Ellerinde kalanı eritmek için bahane mi ?

FATİH
16-08-2012, 18:40
ben bahane olduğunu düşünüyorum. ya japonya felaketini söyleyen ya da mısır siparişini söyleyen doğrudur. bakın buradaki fiat bayiisindeki yetkili bayan, "elimizde 2011 model bravo kaldı, o yüzden fiyatını düşürdük" diye dürüstçe söylemişti. 2011 model işinize geliyosa, yani fiyatı çok uygunsa alınabilir derim. mesela ben anlattığım olayda bravo alacak olsaydım 55.000 tl'lik 2012'yi alacağıma, 47.500 tl'lik 2011'i alırdım. çünkü arada ciddi fark var, 2-3.000 değil yani.

coolvtec
16-08-2012, 18:57
bir ara ben da araştırmıştım.

1) kullanıcıları çok memnun.
2) yakıt tüketimi çok düşükmüş
3) tüp takmaya gayet elverişli

MehmetCanA.
16-08-2012, 19:03
ben bahane olduğunu düşünüyorum. ya japonya felaketini söyleyen ya da mısır siparişini söyleyen doğrudur. bakın buradaki fiat bayiisindeki yetkili bayan, "elimizde 2011 model bravo kaldı, o yüzden fiyatını düşürdük" diye dürüstçe söylemişti. 2011 model işinize geliyosa, yani fiyatı çok uygunsa alınabilir derim. mesela ben anlattığım olayda bravo alacak olsaydım 55.000 tl'lik 2012'yi alacağıma, 47.500 tl'lik 2011'i alırdım. çünkü arada ciddi fark var, 2-3.000 değil yani.

Kesinlikle aynı dediğiniz gibi, 2-3'lük bi fark değil. Bilgilendirme için teşekküler abi

MehmetCanA.
16-08-2012, 19:04
bir ara ben da araştırmıştım.

1) kullanıcıları çok memnun.
2) yakıt tüketimi çok düşükmüş
3) tüp takmaya gayet elverişli

Teşekkürler abi :)

therev
16-08-2012, 20:06
enistemde var. yakit tuketimi asiri dusuk ve de start stop var ise 4-5 yaktigi zamanlar oluyor. Aracin dis gorunumu guzel fakat ici luks hissettirmiyor. Gayet konforlu bir arac ve iyi yol tutusu var. Mitsubishi oldugundan motorda sanmiyorum ki bir problem ciksin. 2.el degeri asiri dusuk biz 500 km de ikinci el aldik liste fiyatinin 5 milyar altindaydi.

r3dkit
16-08-2012, 20:29
bizde var lpg'li hiçbir sıkıntısı yok.Hantallığı Dışında(!) Mıtsubishiye yakısıcak bir araba değil. kokpit ben burdayım diye bağırmıyor ama çok kötü değil. ve en önemlisi. 55.000 küsür km oldu yağ bakımı dahil hiç bakım yapılmadı :D ben götürmüyorum abimlerde oralı olmuyorlar :D

MehmetCanA.
16-08-2012, 22:54
enistemde var. yakit tuketimi asiri dusuk ve de start stop var ise 4-5 yaktigi zamanlar oluyor. Aracin dis gorunumu guzel fakat ici luks hissettirmiyor. Gayet konforlu bir arac ve iyi yol tutusu var. Mitsubishi oldugundan motorda sanmiyorum ki bir problem ciksin. 2.el degeri asiri dusuk biz 500 km de ikinci el aldik liste fiyatinin 5 milyar altindaydi.

Babamın zaten alım satım gibi bi aracı yok. Alıp uzun yıllar kullanmak istiyor. O yüzden 2. eli pek sorun değil. Resimlerden gördüğüm kadarıyla fena değil içi. Babam canlı gördü ben görmedim. O beğendiyse sorun yok. Bilgiler için teşekkürler.

MehmetCanA.
16-08-2012, 22:55
bizde var lpg'li hiçbir sıkıntısı yok.Hantallığı Dışında(!) Mıtsubishiye yakısıcak bir araba değil. kokpit ben burdayım diye bağırmıyor ama çok kötü değil. ve en önemlisi. 55.000 küsür km oldu yağ bakımı dahil hiç bakım yapılmadı :D ben götürmüyorum abimlerde oralı olmuyorlar :D

Hantallığı o kadar problem değil. Zaten babamda gazlıcak değil. Güvenlik, konfor, sağlamlık onun için daha mühim. Bu arada maşallah hayrına bi götürün baktırın :D