PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nilüfer Turizm/Kargo Rezilliği

powERS
17-08-2012, 16:42
Arkadaşlar bu firmada tanıdığı olan yada firmayla alakası olan varmı yardımcı olabilecek. Başımızdan bi olay geçti adamlarla 3 haftadır telefon trafiğindeyiz ama bir türlü çözüme ulaşamadık.

Olay.

4 agustos gunu bir arkadaşımız istanbuldan bir bayan ayakkabısı alıp bize izmire bu firmayla kargoladı. ertesi gün nilüferin bornovadaki tesisine kargoyu almaya gittik. bekle bekle bekle yok.

faturamız gelmiş ama kargomuz yok arandı tarandı arabanın güzergahındaki diğer uğradığı tesisler arandı hiç biryerde inmemiş bizim kargomuz fakat izmirde de yok.

napıcaz ne edıcez dedık. biz arıycaz sizi dediler cıktık geldik.

2 gun gectı ne arayan ne sora yok! en sonunda bana verdıklerı numarayı aradım dedım hayırdır donmedınız. ıste arıyoruzda bulamadıkta bolge mudurluklerıne bıldırdık bolge mudur yardımcıları bıle bu konuyla ılgılenıyor dıyorlar bana. merak etmeyın bulunmazsa bıle mağdurıyetınızı gıderıcez dıyorlar. bız sıze tekarar donus yapıcaz denıyor kapatıyoruz telefonu
aksamına halkla ılıskılerden bır bayan arıyor kargonuz kayıp bız sızın madurıyetınızı karsılıycaz kargonun bedelını gosteren bır belge sunabılırsenız rakamı sıze taktım edıcez dıyorlar 5.günde.

Ayakkabının alındıgı magazayı arıyorum anlatıyorum derdımızı merkeze gonderdıklerı faturaları tekarar acıyorlar bana ulastırıyorlar.

Ben faturayı Nılufer Turızm/Kargo nun Halkla ılıskıler personelıne gonderıyorum tamam Ersın bey fatura bılgılerı geldı yarın sıze donucem dıyor 2 gun gecıyor gene yok. arıyorum bende tam sızı arıcaktım bolge mudurune sunduk faturanızı onay beklıyoruz gun ıcınde bellı olucak dıyor 3 gun gecıyor gene yok.. arıyorum ıste ersın bey onaylandı faturanız odeme olucak muhesebeden haber beklıyoruz dıyorlar. donucez dıyorlar.

Herseferınde tamam olur hay hay dıye alttan aldım yanı kargo kayboldu oduceklerını soyledıler fırma buyuk ıcımız rahat...

Tabıkı donmedıler. Dun aradım tekrar ıste bu bedel calısanlar arasında bolusturulucek cunku calısanların hatası falan fılan muhasebeden haber beklıyorum dıyor adam devamlı.

Ya banane kardesım nasıl bolersen bol benım paramı yatır ondan sonra ne yaparsan yap. Parayımı denklestırıyosunuz dedım yanı adamlardan paramı topluyorsunuz dıye soruyorum. Yok efendim ole bısey degıl ıste adıl olarak hesaplanıyo falan dedı ıyı dedım ne halınız varsa gorun yeter artık cok uzadı. haklısınız beyfendı sole bole bu ıs yarın kesın bıtıcek dedı arıycam dedı ıyı dedım gene.

Bu gun saat 2 ydı aradım ıban numaramı verdım guc bela. yarın yatırılacak dedıler hesabınıza.
ne yarını yarın cumartesı gecmez bayram var taa carsambaya kalcak bugun halledın lutfen dedım. ben muhasebeye doneyım bız bunu hıc dusunmemıstık dedı gene dedım daha ne kadar uzucak ne kadar beklemem gerek daha. yok hemen arıycam bılmemne dedı.

bu saat aramadı adam hala ve yanı sekreter fılan degıl dırekt cep telefonlarından arıyorum adamları. 3 kez aradım acmadı. baska bır halkla ılıskıler personelını aradım hemen arıcam dedı gene yok.

bu saat oldu.

ne yapmalı sızce arkadaslar ?

Burak E.
17-08-2012, 16:55
ara tekrar sizin yapacagınız işinde sizinde .......... başla 1 aydır nerdeyse oyalayıp duruyorsunuz sizi sikayet edicem yaptıgınız rezilliktir ve her yere bu durumu yayıcam diyin korkarlar hemen öderler

LAST_ZZ
17-08-2012, 17:06
siz niye uğraşıp koşturuyorsunuz ki,açın dava onlar sizi arayıp koştursun.

powERS
17-08-2012, 17:22
ara tekrar sizin yapacagınız işinde sizinde .......... başla 1 aydır nerdeyse oyalayıp duruyorsunuz sizi sikayet edicem yaptıgınız rezilliktir ve her yere bu durumu yayıcam diyin korkarlar hemen öderler

Son radde zaten geldi dayandı. bu aksam tatmin eden bi cevap almasaydım aynen soyluycektım. bunları kı yarın Şirinyer şubemizden alabilirsiniz dediler. bakalım gün ola hayır ola yarın olmadı olduramadı gibi bişey duyarsam alttan almayı bırakcam artık yeter..

Ya aslında oyle yapmak lazıma bi de 130 lira için davamı koşturulur. işte boyle halledıcez.

Zaman aşımına mı ugratcaklar napcaklar anlamadım.

Hayır işi gücü bıraktık telefonla konuşuyoruz millet arıyo telefon mesgul diyolar fax cektiler en son telefonu kapat diye. :D

Bakalım yarın aldım aldım parayı almadım yakarım romayıda yakarım. :D

hsynylmz
17-08-2012, 17:29
şikayetvar.com a da yazın bence...

Tiger_VTi
17-08-2012, 17:31
katılıyorum arkadaşa, sen niye uğraşıp canını sıkıyosun ki, onlar seninle uğraşsınlar...

sanctuary35
17-08-2012, 18:40
kargomu kalmadı hacı nilüfere kargolatıosun

Dodoo
17-08-2012, 18:43
Cok buyuk bir urunde degilmis keske yurtici kargo falan kullansaydiniz..

powERS
18-08-2012, 12:01
Kargo acil kargoydu arkadaslar ctesi verilip pazar alinmasi gerekiyodu cok kargo sirketini aradim pazar calismiyorlardi pazara acil lazimdi ayakkabi

Oyuzden nilufer i sectik ama kismet degilmis