PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ev tadilatıyla, inşaatıyla uğraşan arkadaşlar varmı aramızda

SekoLive
17-08-2012, 19:27
arkadaşlar forumda böyle işlerle uğraşan kimseler varmı?

anadolu yakasında bi evimiz var evlenmeden bi tadilat yaptırıp girmek istiyoruz daireye araştırmalardayız bu ara. bide foruma konu açayım belki birisinin bize bizimde birilerine yardımımız dokunur diyerekden.

ihtiyacımız

banyo komple fayans vs. kırılıp yeniden döşenecek.
eski parkelerden var onlar silistre yapılıp cilanacak
4 cam var pimapen olması gereken
3 oda var saten alcı boya badana olacak
odaların kapıları değişicek yeni tiplerle 5-6 kapı
banyoya dolap v.s.

maliyete göre bir kaç değişiklik daha düşünüyoruz

sorunumuz hem o civarda ustamz yok hemde git gel başında dur uğraş v.s. zamanımz cok yok.

bu işleri komple yapabilecek birisi varmı? yada anadou yakasında bu işleri geçmişte yaptırıp şu adamdan memnun kaldım gidip görüşün diceğiniz birileri varmıdır?

hem paramız yabancıya gitmesin hemde acayip acayip adamlarla uğraşmayalım :)

şimdiden teşekkürler

emresener
17-08-2012, 19:31
allah kolaylık vere.. bizim evde de dediğin durumların alayı var zor iş .. parayı salona bırakın kaçın kurtarın kendınızı ....

yarın yazarım sana pimapenci ve boyacı numarası gelir bi fiyat verirler sana..

driftboy
17-08-2012, 19:32
Serkan abi fiyat soruyosan kac mt 2 fayans yapılcak banyoya pencerelerin ölçüsü, boyanacak yerlerin kac mt2 oldugu filan lazım. Bizde inşaat işi yapıyoruz kuzene sorayım istanbulda tanıdığı varsa yardımcı olmaya calısayım..

SekoLive
17-08-2012, 19:33
emre 2 ev yaptırdık ozamanlar ufakdık onda bile sıkıntısını hissettik

şimdi gözümde

ev yaptırmak, tadilat v.s. yapmak 1
araba aramak 2

cok zor ve beni darlıyan işler yaw... gözümde acayip büyüyor bide mesafe var arada

zevkinde sonu yok her gittiğin yerde daha güzelini görüyosun

kafamız allak bullak:beuj: numaraları bekliyorm emre

dirftboy tam metreyi ölçmedik ama kaba taslak belli gibi

cilalanacak yerler 80 m civarı

fayans sırf banyoya 25 metre gider

camlarda cok ufak deil

bu arada 5-6 adet kapı banyoya dolap v.s. işide var unutmuşum ekliyim

desibel
17-08-2012, 20:23
kardeşim anadolu yakasındayım maltepe 0532 548 91 83 komple tadilat dekorasyon işi yapıyorum elimden geldiğince yardımcı olurum sana :)

yani pimapenci müşterim sistire işi yakın elemanın laminan parke dersen amcamın oğlu zaten mutfak dolabı banyo dolabı amerikan veya mobilya kapı isteğe bağlı çelik kapı mutfak banyo granit çimstone tezgah işlerini kendi bünyemde yapıyorum senin işini hallederiz :D

SekoLive
17-08-2012, 20:24
vay arkadaş adrese teslim birisi cıktı telefonun kaydediyorum salih

gelince arayacam keşke konuyu bugun acaymısım aksama kadar maltepedeydm ev idealtepe ile k.yalı arasında :)

Shadow_Dancer
17-08-2012, 20:36
Tam benim konum valla, Serkanım müsadenle yancın olacam :)

Ekim ayı içerisinde bende banyo tadilatı ve amerikan kapı yaptıracagım.. Desibel kardeşim bana da yardımcı olur musun..? Evim Halkalı Atakentte.

SekoLive
17-08-2012, 20:40
soner abi ne demek yaw :) buyur geç yantarafa :D

allah sanada kolaylk versn abim artık kim önce neyi nerede yaptırırsa paslaşırız

bide ev eşyası olayları var daha

:D

desibel
17-08-2012, 20:41
ALLAH dan bi mani çıkmazsa isteyen herkeze yardımcı olurum elimden geldiğince sadce yapılcak işi kaba taslak anlatırsanız bende gelirken ona göre hazırlıklı gelirim katalog vs gibi :)

Merak etmeyin tatilat işlerini :)

desibel
17-08-2012, 21:13

Ekim ayı içerisinde bende banyo tadilatı ve amerikan kapı yaptıracagım.. Desibel kardeşim bana da yardımcı olur musun..? Evim Halkalı Atakentte.

Olurum tabi abi nedemek :)

SekoLive
17-08-2012, 21:28
tower dikiliceği zaman dikicek adam cok var gardaş

size göre tower bana göre yüksek katlı apartman ;)

emresener
17-08-2012, 21:32

Engın eren
RAfturk
siteye de uye ZK emüçün sahibi.

Ben yaptırdım gcenlerde koçtaş bauhoustakilerden pahalı ancak kalitesi ile aradaki farkı kapatıyor

http://www.techturkey.com/forum/members/955-milksop.html

Raftrk (http://www.rafturk.com.tr/)

SekoLive
17-08-2012, 21:32
heyecana gerek yok diktircek adam var ise onlara diktirmekde yarar var tabikide.

heycan bende olmaz yok yere konuyu mahvetme.

bond777
17-08-2012, 22:32
bauhaustan malzeme alinca kendilerinin takma hizmeti var. fayans varmidir bilmem ama biz laminant yaptirdik super oldu.

hem usta geldi gelmedi derdi yok, randevu verdikler gun ve saatte gelip, soyledikleri zamanda yapip gidiyorlar garantili olarak hemde kredi kartina taksitle.

arastirin isterseniz istanbul icinde bu isi.

Patisever
17-08-2012, 22:53
13 yıldır insaat sektöründeyim hertürlü usta yardımı yapabilirim ve fayanları kartaldan defocudan al yarı yarıya ucuza gtirirsin 10 taneden bir iki kırık çıkar hepsi bu

halit usta 0531 767 90 25 ekolyapı inş çağrının arkadasıyım dersin

laminat işi için parkeci senai usta 0532 356 44 77

pimapenci 0535 383 34 81 ustamızın adını unuttum ama hatırlar beni

kardeşim birde fiyat al en az 3 4 yerden öyle gir işin içine bilmeyen adamlarla baslama işde uzar keyfinde kaçar yardımcı olurum takıldıgın yerlerde

SekoLive
17-08-2012, 22:56
bauhausluk cok işimiz yok gibi parkeler döşenmiş bi revize edilmesi lazım saolasn :)

2jz-gte :) eyvallah öneri güzelde model falan seçme şansımz oluyormu simdi ev bizim yapmsken bi kere yapıp gönlümüze göre yaptırmakdan yanayız
güzel öneriler gelicek sanırım beklemeye devam

d16y4
17-08-2012, 23:05
ben ankarada tam sizin aradıgınız işi yapıyorum komple yaptırmak size maliyeti iki katına çıkaracaktır. işleri sıraya koyun ve sırasıyla ustaları bulun yoksa cebiniz yanar :)

SekoLive
17-08-2012, 23:08
ben ankarada tam sizin aradıgınız işi yapıyorum komple yaptırmak size maliyeti iki katına çıkaracaktır. işleri sıraya koyun ve sırasıyla ustaları bulun yoksa cebiniz yanar :)

:) buda güzel bi öneri oldu aklımızın bi ucunda olsun

eş dost bi yerlere soruşturuyorz bütce cok yüksek deil en uygun en düzgün kim yaparsa ona yaptırmakdan yanayız ama tek tekde bilmiyorm altından kalkılırmı arada mesafe var çalışan insanlarız...

Patisever
17-08-2012, 23:09

bu işlerde sıra olmaz kardeş ya ustan herşeyden anlar ekip gelir yada bir kalemde ewe girersin kısa sürece insaatken bitirip cıkarsın öyleki piriz derken tesisat olur musluk derken hat olur boya badana derken alçı sıva cıkar

Patisever
17-08-2012, 23:11
bauhausluk cok işimiz yok gibi parkeler döşenmiş bi revize edilmesi lazım saolasn :)

2jz-gte :) eyvallah öneri güzelde model falan seçme şansımz oluyormu simdi ev bizim yapmsken bi kere yapıp gönlümüze göre yaptırmakdan yanayız
güzel öneriler gelicek sanırım beklemeye devam

fayansı gidip tabiki kendin seçimi yapacaksın ***** parke de öyle marka model parasına göre kalitesi değişir seçip begenip kendin alacaksın budur

Patisever
17-08-2012, 23:14
desibel arkadasımız gibi birisi olursa maliyet düşer ekip olayı dediğim birde ne zaman neyi yapacaklarını bilirler uyum önemlidir

SekoLive
17-08-2012, 23:16
desibel arkadasımız gibi birisi olursa maliyet düşer ekip olayı dediğim birde ne zaman neyi yapacaklarını bilirler uyum önemlidir

bizde ondan yanayız .

bi kaç kişiyle görüşücez saolsn forumdan msj atan bir iki arkadaş daha var bayram sonrasına güzel bi şekilde gider bakarız bizide kendilerinide üzmeyecek şekilde bi iş yaptırırız :)

abi bide bu fayansı alıcağmz yerin adresi v.s. varmı bi ara gidip orayada bakalım

TurboJDM
17-08-2012, 23:21
Kendiniz tecrübeniz yoksa kolaylıkla yapılacak birşey değil tadilat. Ben bu sektördeyim Mermer işlerini, Winsa bayiğili Astaş çelik kapı bayiliği yapıyorum. ayrıyettende anahtar teslimi ev ve tadilat yapıyorum. :) kendiniz uğraşmayın tecrübeli bi kişi yapsın. :) Muğlada olsaydınız yardımcı olurdum lakin İstanbuldasınız. :)

SekoLive
17-08-2012, 23:22
Kendiniz tecrübeniz yoksa kolaylıkla yapılacak birşey değil tadilat. Ben bu sektördeyim Mermer işlerini, Winsa bayiğili Astaş çelik kapı bayiliği yapıyorum. ayrıyettende anahtar teslimi ev ve tadilat yapıyorum. :) kendiniz uğraşmayın tecrübeli bi kişi yapsın. :) Muğlada olsaydınız yardımcı olurdum lakin İstanbuldasınız. :)

saolasınz :)

tecrübresiz değiliz eş dost var çevremizdede yer ters ve zamansızlık biraz bizi sıkıntıya soktu :)

d16y4
17-08-2012, 23:24
bu işlerde sıra olmaz kardeş ya ustan herşeyden anlar ekip gelir yada bir kalemde ewe girersin kısa sürece insaatken bitirip cıkarsın öyleki piriz derken tesisat olur musluk derken hat olur boya badana derken alçı sıva cıkar

usta her işten anlayamaz . bir kişi başta durur işi yönetir o işi yönetende kendine yevmiye yazacak 10 gün sürse 10x100= 1000 hesap bu yani anlatmak istediğim buydu.

Patisever
17-08-2012, 23:29
usta her işten anlayamaz . bir kişi başta durur işi yönetir o işi yönetende kendine yevmiye yazacak 10 gün sürse 10x100= 1000 hesap bu yani anlatmak istediğim buydu.

usta her işten anlarda usatasına bakar mesela benim yazdıgım usta herşeyden anlıyor insaat işindeki not: anlayamadıgı işi nasıl yönetecek adam neye göre yönetecek anlayamadıgımı işi öyle yoldan adam tutupda gel sende kontrol et zamanlarını yaz saatlerini yaz demezler adama boşyere yazmıyoruz bişeyleri senide anlıyorum ama o dediğin iş büyük insaatlarda olur çavusu bırakırsın şantiye sefinle kontrol ederler buna eyw. ama ew işi baskadır ekibi olan usta gelir hem iş hızlı yürür hem çalısma düzenleri olur ew dağınık iken elektrikci hat cekecektir duvarı kırmıstır diğer usta o anda elektrikci geç kalırsa bekler gelsinde hattı çeksin oda kapatıp sıvar alçılar boyar adam gelmezse iş yavaslar v.s v.s bende bunu söylemek istiyorum

desibel
17-08-2012, 23:38
Bence gerçek usta herşeyden anlar mesala ben ve benim mobilyacım mimarın bile aklına gelmeyen dünya kadar fikir verdik :)

Tabi ginede ustaların başında onları ikaz edip uyarıcak birinin bulunması daha iyi olur ben tadilat yaptığım yerlere belkide 100 kere gidiyorumdur yani ortalama :)

Yapacağına emin olsamda kendi gözümle görmem içimi rahatlatıyo bu da bi hastalık bende :)

TurboJDM
17-08-2012, 23:42
Bence gerçek usta herşeyden anlar mesala ben ve benim mobilyacım mimarın bile aklına gelmeyen dünya kadar fikir verdik :)

Aynen 4 senelik mimarlık bitiren bize artislik taslıyor bıktım birşeyden anlamayan mimarlardan o öyle olmaz böyle olur dediğimizde bize ben mimarim benden iyi mi bileceksin diyo sonra olmayınca söktürüyor fiyata 2 katı yazıyorum bende :D:D

Patisever
17-08-2012, 23:44

Tabi ginede ustaların başında onları ikaz edip uyarıcak birinin bulunması daha iyi olur ben tadilat yaptığım yerlere belkide 100 kere gidiyorumdur yani ortalama :)

Yapacağına emin olsamda kendi gözümle görmem içimi rahatlatıyo bu da bi hastalık bende :)

senin insaatda sıkıntı olmaz ;) Tabi ginede ustaların başında onları ikaz edip uyarıcak birinin bulunması daha iyi olur ( ikaz eden kim USTA BAŞI yada işi bilen )

gözümle görmem içimi rahatlatıyo bu da bi hastalık :D İNSAATINI TOZUNDANMI NEDİR hasta ediyor acıkcası ama tebrikler bu yazıları yazarken bile yasadın resmen insaatı sanat zor iş acıkcası arkadas sizle görüşmeli kolay gele

desibel
17-08-2012, 23:45
fanyasa gelince kartalda e-5 köprüsünü geçince sağ tarafta kardeşim sen bi ara gel dükkanıma benimde aldığım yerler var bana özel iskonto yapıyolar sorar araştırırız hangisi işimize gelirse atık ama şuan fanyascım rahatsızlıktan memeleketine gitti iyi usta iyi para alır sekocum haberin olsun ama benseninyerine pazarlık yaparım yani :)

He bide tadilat işin de 3 lira tutaer die girrsin 5 tutar ve teslimat sürelerinde 2-3 gün oynama yapar çünkü okadar işi kordine etmek zor birbirine tutmuyo bazen ustalarla uğraşmak büğük dert benimgibi milimetreyi gören adam için :D

borayuksel
18-08-2012, 02:46
madem konu acilmis Seko kusura bakma ama bende salca olacagim, benimde ayni derdim mevcut, kisa girmeden komple herseyi yaptirmayi dusunuyorum, ev sariyer buyukdere de

kabadan girseydik daha kolay olacakti ama varolani kirip fokup yeniden yapacagiz :/

randevulassak ustalar :)

SekoLive
18-08-2012, 21:46
arkadaşlar değerli yorumlarınz için saolun :)

salih iyi usta tercihimiz ama bazılarının iyi usta anlayısı fiyat farkı oluyo sadece onada sıcak bakmıyorum :D

bora tabi sende yancı olabilirsin

varmı başka yardımı dokunabilecek kimse

_Burak_
18-08-2012, 22:09
Serkan hayırdır tahmin ettiğim gibi mi :)

Zorbey
19-08-2012, 00:16

Ankarada bu işler genelde böyle yürüyor,şu usta geldi bi sigara yakıyım,yok çay molası ıvır zıvır.en iyisi işin başında durmak ve malzeme aldığı yere beraber gitmek.Yoksa atıyorum 1000 tl ustaya,1500 malzemeye ödersiniz usta aradan ne koparırsa :) inşaat malzemesi satıyorum bu nedenle rahat konuşabiliyorum :) kolay gelsin

SekoLive
23-08-2012, 10:17
tadılata baslamaya az kaldı guncel olsun belkı fıkır ve kısi tavsye eden olur

lnd_samet
23-08-2012, 11:50
bende izmirde tadilat sektöründe.ve malzeme satışıyla uğraşıyorum
bilmiyorum parke sistre cila için fiyat aldınmı?
fakat,ben müşterilerimi laminanta yönlendiriyorum.
hem komple sıfırlanmış oluyor hemde daha güzel görünüm oluyor.

ayku82
23-08-2012, 13:28
Benimde yeni bir ev alma durumum var , bu başlıkta tecrübeli arkadaşlardan 1 2 fikir almak istiyorum, yardımlarınızı ve fikirlerinizi belirtirseniz çok memnun olurum.

İlk olarak çok çok iyi işinin ehli bir mobilyacıya ihtiyacım var. Şu an oturdugum evime göre bir yatak odası aldık tanıdıktan ama gel gör ki dost kazığı yedik. Lake takımın boya kalitesi gerçekten vasat, taşınınca boyatırız diyip erteledik. Şimdi hem komple tekrar lakeye boyatmak , hem taşınacağımız evin yatak odasına göre biraz modifiye ettirmemiz gerekicek dolabı ve yatagı. Yatağın altına baza yapmadık ama o kadar ek esya cıktı kı baza da yapılması gerekicek.

Ek olarak, kuçuk banyo ıcın belkı 1 2 havlu dolabı gıbı ozel dolap yapılması gerekıcek. 2 3 raf yapılması gerekıcek. Bunları halletmek cok zor olmasa gerek.

1 kucuk oda ıcın kalıtelı duvardan duvara halı kaplatmak ve duvarın 1 bolgesını ıthal duvar kagıdı ıle kaplatmak ıstıyorum.

Bu ıslerı nasıl hallederım ? Sadece bu ıslerı halletmek degıl bana ev konusunda fıkır verıcek, iç mimar gibi yönlendircek , mesela evi şu renge boyasak hem geniş gözükür hem mobilyanla uyumlu durur diye fikir vericek bir arkadaş lazım. Yardımcı olacak varsa evi aldıktan sonra iletişim kurmak isterim.

burkaykalyon
23-08-2012, 13:59
serkan abi aydınlatma ürünlerinde yardımcı olabilirim. baba mesleği avizecilik. tadilattan sonraki iş :)

dkaya87
23-08-2012, 14:07
semt neresi istanbul'da serkan? ona göre önerebileceğim isimler olabilir sana.

ergin
23-08-2012, 14:09
valla işiniz cok zor Allah kolaylık versin. bizde ev yaptırdık bi daha da tövbe ettik inşaat işcisiyle taşeronla anlaşmak vs cok zor parayı onden verdik adamlar 1 ayda bitirecegi işi 3 ayda bitirmedi. sonra etraftan akıl verdiler dedilerki sembolik bi para ver iş bitsin oyle alsınlar paralarını eyvallah dedik aynen soyledikleri gıbı yaptık değişen hiçbirşey olmadı artık bıktırdılar uzun bi müddet sonra bitti ama bizde bittik. gerekirse parayı biraz fazla verin düzgün ve söyledikleri tarihte iş bitsin yoksa biri söylediği tarihi aksatırsa diğerleride bunu mecburen takip ediyor Allah kolaylık versin

ykavcioglu
23-08-2012, 14:18
pm attım..

SekoLive
25-08-2012, 11:14
lnd smt, bir iki yerden fiyat aldık fiyatta en cok seciceğimiz cila belirleyici gibi ondada orta karar bişi düşünüyoruz :) laminant şuanki evimizde var ben ahşap parkeyi daha cok sevdiğimden bunu kullanmak istiyoruz. saolasn

ayku82 sana telefon numarası atıyorum tamamen bu işin ilacı seni yormadan işlerini halledicek ve sözünün eri bi abimiz var muhtemelen bizde evi ona teslim edicez en yakındaki en son aklımza geldi :) dün gidip bayağa bi baktık sanrım 4-5 saat cizimdi ölcüydü bunlarla uğraştık

burakcım saolasn avize düşünmüyoruz ama olurda fikir değişirse aklımdasın haberleşiriz.

dkaya semt maltepe-idealtepede

ergin daha önce yaşadık sıkıntıları o yüzden bidaha cekmemek için başda sıkı tutuyoruz işi umarım bidaha başımıza saçma sapan işler gelmez :) saolasn

yunus cok saolasn pm gördüm aklımdasın

yazan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.

TGY
25-08-2012, 12:23
Benimde yeni bir ev alma durumum var , bu başlıkta tecrübeli arkadaşlardan 1 2 fikir almak istiyorum, yardımlarınızı ve fikirlerinizi belirtirseniz çok memnun olurum.

İlk olarak çok çok iyi işinin ehli bir mobilyacıya ihtiyacım var. Şu an oturdugum evime göre bir yatak odası aldık tanıdıktan ama gel gör ki dost kazığı yedik. Lake takımın boya kalitesi gerçekten vasat, taşınınca boyatırız diyip erteledik. Şimdi hem komple tekrar lakeye boyatmak , hem taşınacağımız evin yatak odasına göre biraz modifiye ettirmemiz gerekicek dolabı ve yatagı. Yatağın altına baza yapmadık ama o kadar ek esya cıktı kı baza da yapılması gerekicek.

Ek olarak, kuçuk banyo ıcın belkı 1 2 havlu dolabı gıbı ozel dolap yapılması gerekıcek. 2 3 raf yapılması gerekıcek. Bunları halletmek cok zor olmasa gerek.

1 kucuk oda ıcın kalıtelı duvardan duvara halı kaplatmak ve duvarın 1 bolgesını ıthal duvar kagıdı ıle kaplatmak ıstıyorum.

Bu ıslerı nasıl hallederım ? Sadece bu ıslerı halletmek degıl bana ev konusunda fıkır verıcek, iç mimar gibi yönlendircek , mesela evi şu renge boyasak hem geniş gözükür hem mobilyanla uyumlu durur diye fikir vericek bir arkadaş lazım. Yardımcı olacak varsa evi aldıktan sonra iletişim kurmak isterim.

İç mimar olarak sunu diyebilirim 2 tip ic mimar var bana gore 1.si kendi istedigini baskasının evine uygulayan digeri ise ev sahibinin istegi dogrultusuna gore evi design eden .Benim fikrim evde yasıycak olan sizsiniz sizin yapıcagınız tercihler daha on planda olmalı.Mobilya konusuna gelince eski usül marangoz işciligi daha pahalıya gelsede her zaman daha uzun omurlu ve saglıklıdır,ikea mobilyaları coptur ama hos gorunur ergonomiktir.Dekorator diye gecinen insanlardan uzak durun.Yoksa cok goruyoruz dergilerde ayse hanım evine traktör kasasından soktugu kancayla duvara cok sık bir tablo yapmıs tarzı seyleri.o zman okul okumamıza gerek yoktu dergilere bakılırsa herkes tasarımcı ve mimar....Bütceniz varsa verin mimara evinizi rahat edin.Yoksada biraz arastırarak kendi isteginiz dogrultusunda güzel seyler cıkarabilirsiniz.Kolay gelsin:)

gökan
25-08-2012, 12:33

lamınant ıyımı sametİ:)

multispace
25-08-2012, 13:20
Allah yardımcınız olsun bu tadilat işleri çok pis iş :D nefret ettim :)

SekoLive
25-08-2012, 13:24
Allah yardımcınız olsun bu tadilat işleri çok pis iş :D nefret ettim :)

kesinlikle

bide evlilik ev eşyası v.s. eklenince aynı zamanın içine :)

ayrıyetten arada bide köprü var onunda trafiğiydi mesafesiydi..

umarım en az sıkıntıyla atlatırım bu dönemi

lnd_samet
25-08-2012, 13:40
Gökan;ben laminant iyidir kaldırıp atın eski parkeyi demiyorum aslına bakarsan.
uygun fiyat güzel görünüm için evet laminant iyi bir tercih.
giidp metrekaresi 11 liralık malı değilde 30-35 civarı merdiven altı olmayan bir laminant evet güzel bence.

haa derseniz ki eski parkeyi hiç bir şey tutmuyor.
evet tutmuyor fakat o eski parkeye sistre yapıpta cilasını DÜZGÜN YAPAN ustalar yyüksek fiyatlar istiyor.
çünkü işçilik çok yogun.
o yüzden görüntü ve kullanım olarak fiyat/verim oranını koydugumuzda laminant daha saglıklı geliyor.ve bende onu kullanıyorum.
komple sökülmeden TABANI temizlenmeden parkeyi sistre+cila yapmak benim için cazip değil.ve yapmıyorum.
isteyen olursada komple parke döşetiyorum yine.

ya hep ya hiç olmalı iş:)üstün körü iş yapılmamalı.

SekoLive
25-08-2012, 13:42
samet aynı düşüncedeyiz o yüzden cok seçici davranıyorum neredeyse mahallede arabaya polisaj yapan adam ben silistre yaparım abi cilayıda atarız havasında :)

teşekkürler bilgilerin için

ahmet3425
25-08-2012, 13:54
elektrik ve su tesisatlarını elden gecirmeyi ihmal etme serkan.

onun dısında elektrik tesisatları konusunda ben yardımcı olurum...

SekoLive
25-08-2012, 13:55
ahmet onlar yeniymiş o yüzden elletmiyeceğiz saolasn:)

ahmet3425
25-08-2012, 14:07
ahmet onlar yeniymiş o yüzden elletmiyeceğiz saolasn:)

o zaman sıkıntı yok da eger ki mutfak ve banyo yeniden yapılacaksa ilaveler yapılması gerekebilir

gunumuzde mutfaklarda ihtiyac olan en az 8-10 ayrı yerde priz olması gerekir banyolarda en az 2 adet.

bu ihtiyaclara dikkat edin bence fayans yapıldıktın sonra aa buraya davlumbaz gelecek priz yok burda fırın olacak priz yok vs ugrasmayın fayans yapılmadan ne nereye geliyorsa hesap edin ki genelde bir mutfak projesi cizilir onun uzerinden su ve elektrik tesisatının yerleri nokta atısı yaptırılır.

tesisatlar yeni olabilir bina eskiyse eger atıyorum tv uniteni koyacagın yerde priz telefon ve anten tesisatı var mı? yada yatak odasında yatak basında priz var mı? yada yatak odasında tv izlemek isteyebilirsin anten tesisatı var mı? elektrik tesisatı kacak akım koruma sistemiyle yapılmısmı ki istanbulun %90 ında yapılmamıstır :)

vs vs emin olun ev yaptırmak fayansla pencereyle parkeyle bitmiyor alt yapı onemli.

SekoLive
25-08-2012, 14:13
ahmet bu dediklerin sanırım 4-5 yıl önce değişmiş ama not aldım bidaha soracam yapılırken bunlar yapılmıs mı diye.

Arabadada evde de elektirk işinden korkarım o yüzden şu kaçak akım koruma v.s. olayına bi baktırayım duruma görede haberleselm.

TGY
25-08-2012, 17:37

arkadasım o zaman seni bilgilendiriyimde madem bu isi yapıyosun laminant degil laminat dır herkesin yaptıgı bir yanlıstır bu malesef.

cookies
25-08-2012, 17:52
Kolay gelsin zorlu işler.. Ben kendim ve bir kaç arkadaşımla zevk için kırıp döküp yeniden yaptığımız yerler oldu :) En son Evlerinin çatısının kaplamasını yaptık OSB ler ile.. İşçiliğe vereceğimiz parayla Malzemelerin çoğunu alıyoruz zaten yapı marketlerden.. İnşallah içinize sinen bir işçilik olur tekrardan kolay gelsin..

K0213
25-08-2012, 17:55
arkadaşlar forumda böyle işlerle uğraşan kimseler varmı?

anadolu yakasında bi evimiz var evlenmeden bi tadilat yaptırıp girmek istiyoruz daireye araştırmalardayız bu ara. bide foruma konu açayım belki birisinin bize bizimde birilerine yardımımız dokunur diyerekden.

ihtiyacımız

banyo komple fayans vs. kırılıp yeniden döşenecek.
eski parkelerden var onlar silistre yapılıp cilanacak
4 cam var pimapen olması gereken
3 oda var saten alcı boya badana olacak
odaların kapıları değişicek yeni tiplerle 5-6 kapı
banyoya dolap v.s.

maliyete göre bir kaç değişiklik daha düşünüyoruz

sorunumuz hem o civarda ustamz yok hemde git gel başında dur uğraş v.s. zamanımz cok yok.

bu işleri komple yapabilecek birisi varmı? yada anadou yakasında bu işleri geçmişte yaptırıp şu adamdan memnun kaldım gidip görüşün diceğiniz birileri varmıdır?

hem paramız yabancıya gitmesin hemde acayip acayip adamlarla uğraşmayalım :)

şimdiden teşekkürler

Serkan ım Kuzenim yeşilköyde bu işi yapıyo, baba mesleği 20 senedir komple ev tadilatı yapıyorlar, istersen görüştüriim sizi karşıda yaparlarmı bilmiyorum ama en azından bilgi edinirsin ;)

SekoLive
26-08-2012, 00:35
furkan cok saolasn bi abimiz var o bi fiyat cıkartıyor eğer boyumuzu aşarsa kuzeninle bi görüşürüz :)

Booster
26-08-2012, 04:16
Tüm Ev Resterasyon ve dekorasyonunu yapıyoruz. Alçı, Boya, Tuğla Veya bölme duvar, özel tasarım mutfak banyolar yer kaplamaları çatı kaplamaları pımapen veya aleminyum pencereler, cam balkonlar ( renkli cam imkanıda var) , küpeşte korkuluklar ( aleminyum korkuluk demiri ) özel tasarım sineklik, panjur sıstemlerı, elektirik, doğalgaz, su tesisat işleri, kapı montajı, ahşap dolap vıtrın işleri aklınıza ne gelirse herşey mümkün aile olarak 45 yıldır inşaat sektörü içiindeyiz ancak bu şekilde evi ve yapılması gerekenleri görmeden bir fiyat veremem dilersen 0530 693 09 55 numarasından ulaşabilirsin.

8.000rpm
05-12-2012, 13:20
konuya hafif bir hort verelim..
erenköy'de 140m2 civarında bir ev için komple tadilat gerekiyor
komple derken kalorifer sistemi hariç tam anlamıyla komple
bir de maksimum Ocak ayının ilk günlerinde tüm işin bitmesi gerekiyor , böyle de bir durum var
az çok yardımcı olabilecek arkadaşlar bilgi vermiş ama tabii aradan 3-4 ay geçmiş

burkaykalyon
05-12-2012, 13:25
tekrar söyleyeyim o zaman :D avize-aydınlatma(butik objeler vs.) konusunda yardımcı olurum.

baymustang
05-12-2012, 13:29
profosyonel iş isteyenlere yardımcı olabilirim arkadaşar

serqan23
05-12-2012, 13:31
adaş aynı dertleredyiz biliyosun :)

ben bir adam buldum komik fiyatlar verdi ve yaptığı işler de baya güzel.

0532 656 elli4 6sekiz. ara detayları konusalım :)

serqan23
05-12-2012, 13:32
tekrar söyleyeyim o zaman :D avize-aydınlatma(butik objeler vs.) konusunda yardımcı olurum.

avize konusunda yardımcı olabiliceğin kişilerin basındayım :)

Ranthor
05-12-2012, 13:33
ya bana da lazım şu an m2 si 30 tl ye evin içine taşyünü ses izolasyonu ve betopan yaptırıyrum yatak odalarına

SekoLive
05-12-2012, 13:34
erhan abi pm atmstı cevapladım

bende bugunlerde konuyu güncellicekdm

tadilat bitmek üzere cok ufak tefek işler kaldı.

bittiğinde tam ne tuttugunu nekadar sürede bittiğini paylaşıcam sizlerle :)

burkay neden unuttuk seni nedennnn :deli: :(

pm atıyorm simdi sana

ykavcioglu
05-12-2012, 13:38
mobilya işiniz varsa yardımcı oluruk..
anadolu yk.

SOMEONESPECIAL
05-12-2012, 13:40
Erenköy'de 140m2 civarında bir ev için komple tadilat gerekiyor
:d
bir de maksimum ocak ayının ilk günlerinde tüm işin bitmesi gerekiyor , böyle de bir durum var
az çok yardımcı olabilecek arkadaşlar bilgi vermiş ama tabii aradan 3-4 ay geçmiş
:d

hayırlı olsun erhan... Artık karşıyaka lı oldun he

burkaykalyon
05-12-2012, 13:40
avize konusunda yardımcı olabiliceğin kişilerin basındayım :)

her ihtiyaca göre avize öneririm valla :D bütçeyle alakalı sorun yaratmaz :)

erhan abi pm atmstı cevapladım

bende bugunlerde konuyu güncellicekdm

tadilat bitmek üzere cok ufak tefek işler kaldı.

bittiğinde tam ne tuttugunu nekadar sürede bittiğini paylaşıcam sizlerle :)

burkay neden unuttuk seni nedennnn :deli: :(

pm atıyorm simdi sana

abi sorun değil ya kısmet değilmiş.yine yardımcı olabileceğim bir şey olursa seve seve...

SOMEONESPECIAL
05-12-2012, 13:41
ya bana da lazım şu an m2 si 30 tl ye evin içine taşyünü ses izolasyonu ve betopan yaptırıyrum yatak odalarına

ses izolasyonu dört duvar taban ve taban mı yapılıyor ?
M2 30tl aslında iyi rakam... Acaba yukarıdan gelen ses için
sadece tavana yapılabilir mi ? Yapılırsa sesi keser mi ?

8.000rpm
05-12-2012, 13:43
hayırlı olsun erhan... Artık karşıyaka lı oldun he

daha olmadım ama ön araştırma yapıyorum , sağol yine de
:)

SOMEONESPECIAL
05-12-2012, 13:45
daha olmadım ama ön araştırma yapıyorum , sağol yine de
:)

beşiktaş ı sattın mı ?

SOMEONESPECIAL
05-12-2012, 13:54
YA ACİLEN YUKARIDAN GELEN YÜRÜME SÜRTME SESLERİNİ
EKONOMİK YOLDAN ÇÖZMEM LAZIM.

FOTODAKİ AKUSTİK SÜNGERLERİNDEN SÜNGER YAPIŞTIRICISI İLE
TAVANA KAPLASAM BEYAZ RENGİNDEN KESER Mİ ACABA ?

http://i47.tinypic.com/zsrh95.jpg

serqan23
05-12-2012, 13:58
[QUOTE=burkaykalyon;6434717]her ihtiyaca göre avize öneririm valla :D bütçeyle alakalı sorun yaratmaz :)

telefonunu pm lersen avize almaya gitmeden önce seni ararım. bu arada yerin nerde ?

burkaykalyon
05-12-2012, 14:05
[QUOTE=burkaykalyon;6434717]her ihtiyaca göre avize öneririm valla :D bütçeyle alakalı sorun yaratmaz :)

telefonunu pm lersen avize almaya gitmeden önce seni ararım. bu arada yerin nerde ?

benim yerim yok aslında eski avizeciyim önereceğim yerler olur.aile komple avizeci falan filan :)

serqan23
05-12-2012, 14:08
[QUOTE=serqan23;6434773]

benim yerim yok aslında eski avizeciyim önereceğim yerler olur.aile komple avizeci falan filan :)

sana nasıl ulaşıcam ban? yada tawsıyelerını nasıl alıcam?

burkaykalyon
05-12-2012, 14:12
[QUOTE=burkaykalyon;6434792]

sana nasıl ulaşıcam ban? yada tawsıyelerını nasıl alıcam?

pm gönderildi :)

desibel
05-12-2012, 14:20
YA ACİLEN YUKARIDAN GELEN YÜRÜME SÜRTME SESLERİNİ
EKONOMİK YOLDAN ÇÖZMEM LAZIM.

FOTODAKİ AKUSTİK SÜNGERLERİNDEN SÜNGER YAPIŞTIRICISI İLE
TAVANA KAPLASAM BEYAZ RENGİNDEN KESER Mİ ACABA ?

http://i47.tinypic.com/zsrh95.jpg

kesmez abi ses için farklı ama pahalı çözümler var taş yünü kaplanması lazım + duvarla taş yünü arasına bu süngerden boşluk olcak şekilde döşenmesi lazım falan filan

desibel
05-12-2012, 14:24
erenköy'de 140m2 civarında bir ev için komple tadilat gerekiyor
bir de maksimum Ocak ayının ilk günlerinde tüm işin bitmesi gerekiyor , böyle de bir durum var

abi sana açık söliyim ocak ayı başına kadar bitmez bitsede istediğin gibi olmaz işçilikten beklentin nedir bilemicem ama en azından benim istediğim gibi bitmez o vakitte:)

Ayrıca tadilat işinde 2 ay deniyosa sen kafadan bi 5-6 gün ekle üstüne yani ustalarla uğraşmak zor iş deli ediyolar bazen beni :D

Ranthor
05-12-2012, 14:29
ses izolasyonu dört duvar taban ve taban mı yapılıyor ?
M2 30tl aslında iyi rakam... Acaba yukarıdan gelen ses için
sadece tavana yapılabilir mi ? Yapılırsa sesi keser mi ?

ben sadece yatak odlarının ve salonun yan daireye gelen kısmına yaptırıyorum.
zaten en üst kattayım, üstten yana şikayetm yok

8.000rpm
05-12-2012, 14:52
beşiktaş ı sattın mı ?

yok satmadım daha

8.000rpm
05-12-2012, 14:53
abi sana açık söliyim ocak ayı başına kadar bitmez bitsede istediğin gibi olmaz işçilikten beklentin nedir bilemicem ama en azından benim istediğim gibi bitmez o vakitte:)

Ayrıca tadilat işinde 2 ay deniyosa sen kafadan bi 5-6 gün ekle üstüne yani ustalarla uğraşmak zor iş deli ediyolar bazen beni :D

ocak başına bitmezse 15ine kadar daha sarkabiliriz en fazla
o zaman istediğin gibi olur mu?
:D:D:D:D

desibel
05-12-2012, 15:03
Hmm bilmiyorum şartlara bakmak lazm :D

Abi biraz titizim de ondan kaynaklanıyo napim elimde değil :D

8.000rpm
05-12-2012, 15:07
bana da titiz adam lazım :d
yoksa bizim hanım beni kavanozda besler :D:D:D

desibel
05-12-2012, 15:22
bana da titiz adam lazım :d
yoksa bizim hanım beni kavanozda besler :D:D:D

hahahahahh :D

baymustang
05-12-2012, 15:23
kesmez abi ses için farklı ama pahalı çözümler var taş yünü kaplanması lazım + duvarla taş yünü arasına bu süngerden boşluk olcak şekilde döşenmesi lazım falan filan

çok güzel olur bide gölge verildimi şahane

desibel
05-12-2012, 15:26
abi bizde iş silsile yoluyla gider usta bana teslim eder ben kontrol edip iyice babama teslim ederim babamda kontrol edip müşteriye teslim eder yani anlıcağın güzel olmazsa babam bana kayar :D

rebelh
11-10-2013, 13:40
konu hort bişi sorucam

edirnede bütün fayansçıları gezdim banyo için ama istediğim modeli bulamadım
istanbulda bulsam edirneye kargo yaparlarmı?
bu şekilde çalışan firma varmı?
tuvalet banyo toplam 40 m2 yollanıcak

HUSNU
11-10-2013, 13:45
konu hort bişi sorucam

edirnede bütün fayansçıları gezdim banyo için ama istediğim modeli bulamadım
istanbulda bulsam edirneye kargo yaparlarmı?
bu şekilde çalışan firma varmı?
tuvalet banyo toplam 40 m2 yollanıcak

Kargo ile karo seramik sevki sıkıntı olur. Malzeme kırılır. Bence alacağınız yer ile görüşün ambara versinler. Kargoya göre hem daha ucuz hemde biraz daha sağlam gelir malzemeniz.

Biz genelde her Perşembe Trakya bölgesine sevk yapmaya çalışırız.

sweatcaptain
12-10-2013, 02:24
kardesım pm ıle detayları gonderdım...

Diyadin
18-11-2015, 13:11
Bi hort benden gelsin

120 m2 evim var,

7 adet iç kapı
banyo mutfak komple fayanslar dahil
yerler ahşaptan laminat parke olacak

ortalama piyasada ne kadar mal olur malzeme kalitesi vs farkeder eminim ama ortalama fiyat aralığı nedir?

Piyasayı bilen arkadaşlar akıl verirse memnun olurum

yilmazcatalbas
18-11-2015, 13:29
Bi hort benden gelsin

120 m2 evim var,

7 adet iç kapı

ortalama piyasada ne kadar mal olur malzeme kalitesi vs farkeder eminim ama ortalama fiyat aralığı nedir?

Her konuda yardımcı olurum da bu şekilde fiyat vermek çok zor tam olarak öğrenmek istediğiniz nedir acaba?

VolkanA.
18-11-2015, 13:57
İzmirde ihtiyacı olanada ben yardımcı olabilirim. Mutfak ve banyo tezgahları yapıyoruz ama dekorasyon işinde çevremiz geniştir.:)

Diyadin
18-11-2015, 14:07
Her konuda yardımcı olurum da bu şekilde fiyat vermek çok zor tam olarak öğrenmek istediğiniz nedir acaba?

Yani ortlama yaklaşık kaç para mal olur 15-20 sene ömrü olacak bir ev tadilatının dikkat etmem gerekenler neler vs telini pm atarsan memnun olurum :d

KÖROĞLU
18-11-2015, 14:09
Bi hort benden gelsin

120 m2 evim var,

7 adet iç kapı

Bu şekilde kimse fiyat veremez.

Örnek kapıyı 500 e de yaparsın 1500 e de.

Seçeceğin laminatın m2 30 lira da olur 80 lira da.

Aynı şekilde fayans ta değişir.

Burada alacağın malzemeleri belirlemen lazım. Kaç m2 fayans işçiliği var vs vs değişir.

15 e de çıkar 35 e de gibi düşün. Netten bak malzeme fiyatlarına ona göre değerlendir.

Kapı işinde de amerikan panelden uzak dur. Anlaşacağın yerin işçiliğini mutlaka gör.

En güzel kaliteli kapıyı da taksan işçilik kötü olduktan sonra hiçbir şeye benzemez.

Ve en önemlisi, ustaya parasını ASLA Peşin verme. Sözleşme yap. Fiyat, teslim tarihi, kullanılacak malzeme ödeme şeklini de içersin.

Diyadin
18-11-2015, 14:15
Bu şekilde kimse fiyat veremez.

Örnek kapıyı 500 e de yaparsın 1500 e de.

Seçeceğin laminatın m2 30 lira da olur 80 lira da.

Aynı şekilde fayans ta değişir.

Burada alacağın malzemeleri belirlemen lazım. Kaç m2 fayans işçiliği var vs vs değişir.

15 e de çıkar 35 e de gibi düşün. Netten bak malzeme fiyatlarına ona göre değerlendir.

Kapı işinde de amerikan panelden uzak dur. Anlaşacağın yerin işçiliğini mutlaka gör.

En güzel kaliteli kapıyı da taksan işçilik kötü olduktan sonra hiçbir şeye benzemez.

Ve en önemlisi, ustaya parasını ASLA Peşin verme. Sözleşme yap. Fiyat, teslim tarihi, kullanılacak malzeme ödeme şeklini de içersin.

Teşekkür ederim yardımın için inşaat sektörü çok uzak ve bilgi sahibi olmadığım bir alan dolayısı ile gebze kocaeli civarı tadilat işleri yapan firmalara keşif yaptırıp karar vereceğim referans olarak bitmiş projelerine bakmayı düşünüyorum sözleşme konusunuda dikkate alacağım

KÖROĞLU
18-11-2015, 14:23
Bu piyasa da en sıkıntı çıkan iş Teslimat süresidir.

Adam iş kaçmasın diye işi alır, gün gelince nasıl olsa ertelenir bir şekilde diye düşünür.

O ev teslim olmadığında da evliysen hanım kafanın etini yer. Sinir stres yaşar yaptığına yapacağına pişman olursun.

Usta milleti değişik bir millet, canı sıkılır işe gelmez senin işin kalır.

Piyasa da çok farklı fiyatlardan çok farklı malzeme var. Koçtaştan fayans m2 sini 20 TL ye de alırsın vitradan 120 TL ye de.

Sen her ihtimale karşı 10 gün geç teslim alacakmışsın gibi düşün.

Sakarya da bu işi baştan sona yapan bir arkadaşım var istersen numarasını yazayım sana ara görüş.

altugkocer
18-11-2015, 14:27
Bu şekilde fiyat çıkmaz maalesef. Her şeyde olduğu gibi kapıda, fayanslarda kalebodurlarda, parkede de kalitesine göre çok çeşitli fiyatlar var. Bunların araştırmasını internetten yapabilirsin. Kabaca kafanda malzeme içi harcanacak bütçe belli olmuş olur.

Ama bundan daha önemli nokta işçilik. Ben de 2 sene önce komple evi yaptırdım. Malzeme ne kadar kaliteli olursa olsun işçilik kötü olduğu zaman yapılan işin bir anlamı kalmıyor. Canınız sıkılıyor vs.

Usta seçimine çok dikkat edin. Arkadaşların dediği gibi sakın ola parayı peşin vermeyin. Diğer önemli husus da mutlaka ve mutlaka ustanın başında birisi olsun ve mümkünse hiç ayrılmasın ustanın başından.

Ben evi yaptırdığım zaman ustanın başından ne zaman ayrılsam işler b.ka sarmış, usta kafasına göre takılır vaziyette, can sıkıcı durumlarla karşılaştım. Hala evin içinde ne zaman ustadan kaynaklı beğenmediğim yerleri görsem ustayı saygıyla! anarım :)

yilmazcatalbas
18-11-2015, 15:15
Yani ortlama yaklaşık kaç para mal olur 15-20 sene ömrü olacak bir ev tadilatının dikkat etmem gerekenler neler vs telini pm atarsan memnun olurum :d

ortalama fiyatlar için ürün seçimi yapılması gerekiyor yoksa ucu bucağı yok numaramı pmliyorum whatsapptan yada ararsan yardımcı olurum her şekilde

huseyinturk
18-11-2015, 18:24
Evin yerine göre yardımcı olabilirim bende. Ortalama fiyat çıkmaz dedikleri gibi bir şeylere karar verilmeden, bitirmiş olduğumuz dairelerden örnek göstererek ürünleri kararlaştırıp fiyat verebilirim istanbul avrupa yakası için