PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : notebook hirsizligi / bulundu

RottingChrist
18-08-2012, 00:34
Arkadaslar bugun evde kimse yokken kilidi patlatip evimi soymuslar. Iki hafta once aldigim leptabi calmislar. Karakol ve parmak izi islemlerini halettim. Simdi pc yi net uzerinden takip edip bulma olasiligi nedir bir kac yontem var harici ne tavsiye edersiniz.

Selman
18-08-2012, 00:39
Büyük geçmiş olsun. Umarım bi sonuca varırsınız.

RottingChrist
18-08-2012, 00:42
Telekoma muracat edip takibi saglaniyormus ama prosedur nedir bilen varsa iyi olurdu

onursumer
18-08-2012, 00:46
geçmiş olsun

pc marka modeli nedir ?

ürünü internet üzerinden takip etmek bulmak gibi birşey mümkün değil

anca ürün seri no su ile yetkili servislere çalındığına dair bilgi geçebilirsin eğer ürün bişekilde servise girerse el koyarlar

RottingChrist
18-08-2012, 00:51
Asus seri no fatura vs hersey mevcut. Internete baglandigi anda bir iz veya delile erisilemez mi

onursumer
18-08-2012, 00:59
belki erişilir diyicem ama wifi kartı değiştiği anda olay biter sanırım bu kısmı konusunda çok bilgim yok

ayrıca notebooklarda dışardan anakart seri no vs gibi şeylere ulaşma şansınız yok

biraz sıkıntılı bir durum

siz asus teknik servisine ürün seri numarasını bildirin bişekilde işleri düşerse el koyarlar

kanashibari
18-08-2012, 01:03
Allah kolaylık versin. Benimde başıma geldi Sıfır asus aldım hediye ertesi gün çalındı evden.
Polisler olay yeri incele zart zurt serivsle görüşüldü mac adresi faturası falan ibraz edildi savcılık arama başlattı ama nafile nerdeyse yıl olacak ortada hiç bişi yok.

RottingChrist
18-08-2012, 01:07
Soguk suyu icelim o zaman. Polis te bikmis hirsizlardan. Yarin asus ve telekom ile goruseyim bakalim ne diyecekler

Seven7
18-08-2012, 01:14
Geçmiş olsun. İnternete bağlandığında yerini tespit etme programları var fakat çoktan parçalanmıştır o bilgisayar.

kanashibari
18-08-2012, 01:14
Soguk suyu icelim o zaman. Polis te bikmis hirsizlardan. Yarin asus ve telekom ile goruseyim bakalim ne diyecekler

Polis beylerin bıkması çok garip zaten işleri o yapacaklar.
Ben bilgisayar yazılımcısıyım müşteri geldiğinde bugün havamda değilim kusura bakma ilgilenemem diyemiyorum.
Ama memur beylere bilgi sormaya gittiğimizde ya zor bulunur işte çoktan parçalanmıştır gibi ifadeler duymak hepten can sıkıyor.
Artı çalınan evin yanı önü gibi yerler bankamatik banka vs vs ile dolu kamera kayıtlarını isteyin dediğimizde biz alamayız gidin siz isteyin dediler.

Kısaca gidin hırsızı siz yakalayın bizi uğraştırmayın demenin değişik bir tarzı.

MKT
18-08-2012, 01:15
cihazın kutusunda MAC adresi yazıyorsa bu MAC adresi ile savcılık cihazı internete bağlandığı an hangi internet servis sağlayıcısından bağlanmışsa yerini İP adresini felan tespit eder.genelde kutuların yan tarafında MAC adress yazar.Cihazın wi-fi kartını değiştirmezlerse hiçbir şekilde değişmez.ethernet kartı zaten onboard olduğu için illaki ulaşılabilir diye düşünüyorum

EREN34
18-08-2012, 01:16
Toshiba notebook'larda her anakartın şase no gibi değiştirilemez ve her nete bağlandığında kendini afişe eden bir seri nosu var. Hatta savcılık kararı ile Altunizade Toshiba merkez cihazı takibe alıyor nete bağlandığı an nokta atışı yapıyorlar cihaz burada diye.

Asus'ta buna benzer bir sistem varmı Tr dist. ile görüşün derim.

Bu arada geçmiş olsun. Gelen mala gelsin diyeceğimde yepyeni makina olunca insanın canı daha fazla sıkılıyor haliylen

cnrsrn
18-08-2012, 01:17
geçen bi arkadaşımın evine hırsız girmiş tüm evi alt üst etmiş laptop ortada olmasına rağmen calmamis , adli takiple bulunabilmesi yüksek ihtimal , geçmiş olsun bu arada timur abi

RottingChrist
18-08-2012, 01:18
Malesef kamera vs yok cevrede. Evi dagitmis ibneler foto makinasi vs dokunmamislar. Evi tasima bahanem vardi buda sebep oldu.

kanashibari
18-08-2012, 01:21
cihazın kutusunda MAC adresi yazıyorsa bu MAC adresi ile savcılık cihazı internete bağlandığı an hangi internet servis sağlayıcısından bağlanmışsa yerini İP adresini felan tespit eder.genelde kutuların yan tarafında MAC adress yazar.Cihazın wi-fi kartını değiştirmezlerse hiçbir şekilde değişmez.ethernet kartı zaten onboard olduğu için illaki ulaşılabilir diye düşünüyorum

Evet haklısın bende buna çok güvendim fakat biraz araştırdıktan sonra 3 dk içerisinde mac adresi değiştirilebiliyormuş clone ile. :(

RottingChrist
18-08-2012, 01:24
Bu kotu oldu iste.

Evet haklısın bende buna çok güvendim fakat biraz araştırdıktan sonra 3 dk içerisinde mac adresi değiştirilebiliyormuş clone ile. :(

Frid
18-08-2012, 01:28
çok geçmiş olsun abi :( Allah beterinden korusun evde karılaşmak falan beni çok ürkütüyor

nereye taşınmayı düşünüyorsun

Eyüp
18-08-2012, 01:56
Benimde bundan 4-5 yil önce baya iyi bir hp laptopum gitti...

Arkasından bir bardak soğuk su ictim..ne diyim , sitede gecmis olsun..

Bad-Fast
18-08-2012, 02:21
geçmiş olsun , inş. bi sonuç bulursun ...

RottingChrist
18-08-2012, 08:31
saol ferit. cana gelmedi maldan gitti. ama dün akşam uyuyamadım evde. ev konusunda ya gop a geri döneceğim anadolu yakasında bir yer düşünüyorum. çocuğu düşünüyorum biraz ona göre bir karar vericez artık.

çok geçmiş olsun abi :( Allah beterinden korusun evde karılaşmak falan beni çok ürkütüyor

nereye taşınmayı düşünüyorsun

CLIORS
18-08-2012, 09:22
geçmiş olsun, benim de laptop çalındığında senin gibi prosedürü izlemek istedim. Sonuç elde var sıfır. Moralini bozmayım fakat bulunmaz, tavsiyem eve kasko yaptırman.

Skyhawk34
18-08-2012, 09:24
geçmiş olsun servise, kayıtlarına sormak lazım herhangibir bakım için falan getirldiğinde ilk size haber verilecek vesayre ?

bora1311
18-08-2012, 09:26
cok gecmis olsun :(

qosmio
18-08-2012, 10:43
geçmiş olsun.Ben altunizade Toshibada teknisyenim hiçbir laptop savcılık tarafından takibe alınmaz veya ip üzerinden yeri tespit edilmez.Sadece yapmanız gereken polis tutanakları ile beraber asus'un teknik servisine gidip cihazınızın model ve seri nosunu verip kayıt açtırmaktır.Her nerede olursa olsun o cihaz asus servisine arıza ile giderse direk çalıntı cihaz olarak el konulacaktır.

RottingChrist
18-08-2012, 10:47
teşekkürler arkadaşlar. ben suyu içtim içmesine de eşim baya etkilendi. daha önce alarm bağlatmayı düşündüm ama yok yere dikkat çeksin istemedim etrafta. evde alıp götürülebilecek olan sadece pc vardı zaten olu almışlar evde birşey tutmuyoruz ama piskolojisi kötü gerçekten. markalı olan güneş gözlüklerin kutularını açıp kurcalamışlar diğerlerine bakmamışlar. pc ye kurduğum oyunları okadar kastım bir seviyeye getirdim yazık oldu. çocuğun resimlerini bir araya toplayayım diyordum üşenmekten yapmadım iyiki yapmamışım yoksa bütün hatıralar da gidecekti. birazdan asus ile görüşeceğim bakalım ne diyecekler.

RottingChrist
18-08-2012, 11:01
şimadi asus m.hizmetlerini aradım telesekreter çıktı sadece hafta içi hizmet veriyorlarmış. kaldık bayramdan sonraya.

106GTİ
18-08-2012, 11:36
geçmiş olsun bizim de eve hırsız girmişti daha 25 günlük laptopu götürmüştü polise falan başvurduk ama pek umut yok.. geçmiş olsun size de

Alican
18-08-2012, 11:42
Hocam benımde evıme 3-4 ay once gırdı butun elektronık malzemelerım gıttı 3-4telefon 2 notebok hıc bırı bulunamadı bosuna kaybettıgım zamanda cabası...

baha38
18-08-2012, 11:52
Çok geçmiş olsun Timur abi:(

RottingChrist
18-08-2012, 12:26
Esim tt ile gorusmus savciliga basvurun sonra bize gelin mac adresinden takil edebiliyoruz demisler carsamba gunu sansimi deneyecegim

Tiger_VTi
18-08-2012, 15:21
çok zor bi ihtimal ama inş. bulunur...

wekoo
18-08-2012, 16:34
çok büyük geşmiş olsun hadi erkek neysede insanın eşi çolugu çocugu çok etkilenir....umarım evinizin sigortası vardır...yoksada bence hemen yaptırın para degil...benim bu yıl 120 civarı bişi....cam kırılması su sel hırsızlık vs vs herşeyi kapsıyorr.. tekrar geçmiş olsun...

RottingChrist
18-08-2012, 17:38
Saol bahattin. Gideri varmis gitti digoruz. Acil ev semt degisikligi lazim.

Çok geçmiş olsun Timur abi:(

Frid
18-08-2012, 19:48
saol ferit. cana gelmedi maldan gitti. ama dün akşam uyuyamadım evde. ev konusunda ya gop a geri döneceğim anadolu yakasında bir yer düşünüyorum. çocuğu düşünüyorum biraz ona göre bir karar vericez artık.

evt abi daha önce bizim eve de girmeye çalışmıştı gece uyku problemini yalnız kaldığımda yaşıyor ve tedirgin oluyorum,

imkanlar dahilinde güvenlikli sitelere bakmak daha iyi olabilir,

ef186
18-08-2012, 20:09
Gecmis olsun bu arada dikkat edin hirsizlik olaylarinda hirsiz tekrar soydugu eve girmeyi dener birkac arkadasimin basina geldi ...

bu arada muhit olarak kozyatagi ve erenkoyu tavsiye ederim guvenlik acisindan anadolu yakasinda saglam kalan nadir yerlerdir ...

RottingChrist
19-08-2012, 09:19
herkese tesekkur ederim. Anadolu yakasini bende cok istiyorum fakat esim ve ben avrupa yakasinda calisiyoruz bu yuzden karar veremiyoruz. Evde degeri borsey yok ama gece kendimce onlemler aldim. Aklima kolleksiyoncu filmi geldi. Fena fantazi yapasim var :)

RottingChrist
22-08-2012, 12:36
evet arkadaşlar. kurnazlar da açık verir derler sonunda bulduk bir açık. heyecanla haber bekliyorum. bu gün inşallah müjdeli haberi veririm sizlere :)

aslan
22-08-2012, 12:41
Timur abi geçmiş olsun inşallah bulunur ev konusunda bizim bu taraflarda düşünürsen çok güzel yerler var yardımcı olmak isterim yada biz evi mütahite verecegiz bizim ordan daire alalım sana

RottingChrist
22-08-2012, 12:46
saol Aslan Allah razı olsun. şimdilik detay vermek istemiyorum ama büyük ihtimal bu gün iş çözülecek. ev konusunda çok kararsız kaldım. gop ta kendi evim var aslında ama uymuyor gidiş gelişler. bu arada en nezih diye bildiğim semtlerde bile çok daha vahim hırsızlıklar duyuyorum. sanırım biraz soğuk kanlı olup beklemek daha yararlı olacak benim için. ilk defa başımıza geldiği için istesemde relax takılamıyorum :(

Timur abi geçmiş olsun inşallah bulunur ev konusunda bizim bu taraflarda düşünürsen çok güzel yerler var yardımcı olmak isterim yada biz evi mütahite verecegiz bizim ordan daire alalım sana

S.Özcan
22-08-2012, 12:52
1 sene önce gop karlıtepeye taşındık, arka sokakta bir aracın camını kırıp teybi falan almışlar, evine girilen kimseyi duymadım daha.

RottingChrist
22-08-2012, 12:53
benim ev de gop karlıtepede. hangi sokatkta oturuyorsun?

1 sene önce gop karlıtepeye taşındık, arka sokakta bir aracın camını kırıp teybi falan almışlar, evine girilen kimseyi duymadım daha.

S.Özcan
22-08-2012, 13:00
rahmet sokak, eski adı şahinler çıkmazı. geçen sene yapıldı apartman, müteahhit akse inşaattı galiba

RottingChrist
22-08-2012, 13:04
benim ev de karlıtepe cuma pazarının sokağına çok yakın. yaklaşık 20 sene orda oturdum ailem hala orda oturuyor. bitirimi kaba dayısı çoktur ama bu güne kadar yan bakan olay çıkartanına rastlamadım. 20 senedir tahta kapı var evde çok şükür problem yaşamadık. bina kapısı 24 saat açık kapatan eden yok ona ramen böyle. sanırım en güzel semt bildiğin bilindiğin semt.

rahmet sokak, eski adı şahinler çıkmazı. geçen sene yapıldı apartman, müteahhit akse inşaattı galiba

S.Özcan
22-08-2012, 13:12
doğrudur bende fatihten geldim, fatihi çok arıyorum alışamadım hala buraya :)

RottingChrist
22-08-2012, 13:14
şimdiki semtte 16 aydır oturuyorum önceden de bildiğim bir yer fakat bende alışamadım. gözüm hep arkada kalıyor.

doğrudur bende fatihten geldim, fatihi çok arıyorum alışamadım hala buraya :)

S.Özcan
22-08-2012, 13:16
şimdiki eviniz nerdeydi?

RottingChrist
22-08-2012, 14:04
evet arkadaşlar. şimdi karakoldan aradılar ve benim pc yi almışlar. bütün bayram tatili boyunca ***** site ilanlarını inceledim ve bir ilandan şüphelendim. aradım anlaştım alıcı gibi gittim seri no kontrol ettim ve ihbar da bulundum. gizlilik açısından yer dükkan ilan sormayın lütfen. ama çalıntı mal nerde satılır diye sorsun herkes kendi kendine cevabı bulurlar. inşallah çalanı da bulurlar da sıfatını bir görelim kimmiş. umarım bu vesile ile başka çalıntı mallar varsa sahiplerini bulur.

RottingChrist
22-08-2012, 14:21
şimdiki evim rumelihisarüstü nde. en kısa zamanda burdan kurtulmam lazım :)

şimdiki eviniz nerdeydi?

S.Özcan
22-08-2012, 14:26
şimdiki evim rumelihisarüstü nde. en kısa zamanda burdan kurtulmam lazım :)

hayırlısı :)

evet arkadaşlar. şimdi karakoldan aradılar ve benim pc yi almışlar. bütün bayram tatili boyunca ***** site ilanlarını inceledim ve bir ilandan şüphelendim. aradım anlaştım alıcı gibi gittim seri no kontrol ettim ve ihbar da bulundum. gizlilik açısından yer dükkan ilan sormayın lütfen. ama çalıntı mal nerde satılır diye sorsun herkes kendi kendine cevabı bulurlar. inşallah çalanı da bulurlar da sıfatını bir görelim kimmiş. umarım bu vesile ile başka çalıntı mallar varsa sahiplerini bulur.

gözünüz aydın, umarım içindeki bilgiler silinmemiştir, ayrıca satan dükkanada gerekli ceza inşallah verilir.

RottingChrist
22-08-2012, 14:34
cihaz formatlanmış maalesef. kısa zaman önce aldığım için sadece aile resimleri vardı onların da kopyaları cep telefonlarında mevcut. çalındığında fazla üzülmememin sebebi de yeni ve boş olmasıydı. artık taksitlerini gönül rahatlığı ile ödeyebilirim.

arfy
22-08-2012, 14:39
apple da cihazım nerede diye güvenlik önlemi var .. cihazı kilitleyip , haritada yerini tespit edip veya herşeyi silebiliceğiniz vs gibi ... umarım sizin cihaz dada öyle bişeyler vardır ..

RottingChrist
22-08-2012, 14:43
öyle bir program veya özellik yoktu ama sanırım son postları görmediniz. cihaz bulundu çok şükür.

apple da cihazım nerede diye güvenlik önlemi var .. cihazı kilitleyip , haritada yerini tespit edip veya herşeyi silebiliceğiniz vs gibi ... umarım sizin cihaz dada öyle bişeyler vardır ..

clioGT
22-08-2012, 14:44
hayırlı uğurlu olsun valla:)

baha38
22-08-2012, 14:46
Gözün aydın Timur abi çok sevindim. İnş. hırsızıda bulurlar.

enesy
22-08-2012, 14:51
Timur Abi geçmiş olsun , bulmana çok sevindim ben vakti zamanında apple parasına gidip en yüksek özellikli Acer ı almıştım , 1 ay sonra üsküdarda eve hırsız girip götürmüştü. Soğuk suyu içtim.Senin bulmana çok sevindim abi.

RottingChrist
22-08-2012, 14:56
saol kardeşim. üstümden büyük yük kalktı. akşam olsa da işten çıkıp gidip alsam.

Gözün aydın Timur abi çok sevindim. İnş. hırsızıda bulurlar.

saol enes'im. bulundu çok şükür. ailece rahatladık. sıkıntılı bir bayram geçirdik inan evden çıkmak içimden gelmedi.

Timur Abi geçmiş olsun , bulmana çok sevindim ben vakti zamanında apple parasına gidip en yüksek özellikli Acer ı almıştım , 1 ay sonra üsküdarda eve hırsız girip götürmüştü. Soğuk suyu içtim.Senin bulmana çok sevindim abi.

Evrenoz
22-08-2012, 14:59
Gözün aydın..

Cihaz formatlanmış ama formattan önceki datalara ulaşmanın yolu var. Get data back tavsiye edebileceğim bir program.. Türevlerini araştırarak bulabilirsin...

Ayrıca ev nerede olursa olsun aktif bir alarm sistemi ( tavsiyem pronettir ) hırsızları uzak tutacaktır.. Bir çok hırsız pronet sistemi gördüğünde başına bela almak yerine alarmsız eve yönlenir..

kanashibari
22-08-2012, 15:02
Tebrik ederim bulunmuş.
Kendi çabanla bulmanda ayrıca ekstra tebriklik bir durum.
Malesef memur beyler seninde dediğin gibi bu tip yerleri biliyorlar ama bir eylemde bulunmuyorlar.
Hazır yemeği önlerine sürdün onlarda gitti aldılar.
Güzel ülkemi seviyorum.

onn_dear
22-08-2012, 15:03
gözünüz aydın umarım gerekli cezai işlemler uygulanabilir, demekki ***** site işe yaramış

SekoLive
22-08-2012, 15:05
abı bukunmasna sevdım bu arada hrszn semtı olmaz

RottingChrist
22-08-2012, 15:06
teşekkürler. bir arkadaşım ile görüştüm o da aynı şeylerden bahsetti akşama gelip bakacak eğer becerebilirse şansımızı deneyeceğiz. alarm konusunda komşular ile birlikte bir keşif yaptırıp fiyat alma kararı aldık. eğer anlaşabilirsek ki bende pronetten yanayım devreye sokacağız.

bu arada iyi dileklerini esirgemeyen arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.

Gözün aydın..

Cihaz formatlanmış ama formattan önceki datalara ulaşmanın yolu var. Get data back tavsiye edebileceğim bir program.. Türevlerini araştırarak bulabilirsin...

Ayrıca ev nerede olursa olsun aktif bir alarm sistemi ( tavsiyem pronettir ) hırsızları uzak tutacaktır.. Bir çok hırsız pronet sistemi gördüğünde başına bela almak yerine alarmsız eve yönlenir..

ruudvan
22-08-2012, 15:28
güzel haber.güle güle kullanmak nasip olur inşallah.

multispace
22-08-2012, 15:32
geçmiş olsun bulunmasına cok sevindim :)

deeperblack
22-08-2012, 15:43
Çok geçmiş olsun bulunması sevindirici.
Pronet vs. gibi alarm sistemleri kesinlikle çok mantıklı ek olarak biryere bağlı olmasa bile kamera sistemleride caydırıcı oluyor.

Alican
22-08-2012, 15:50
Hocam hayırlı olsun bulunmasına sevindim bende aylardır nete duser dıye bakınıyorum mallara ama nafile :(

RottingChrist
22-08-2012, 18:38
şimdi karakoldan geldim. tekrar pc tespiti yaptık. satan kişiyi gördüm o da madur olduğunu vs. anlatmış ifadeseninde ama nekadarı doğru bilemem. bu vesile ile asıl evin kilidini kırıp giren şahıslara ulaşılmış ve takibi başlatmışlar. muhtemelen yarın onları da alırlar. olayın başlangıç tarihinden bu güne kadar ters olduğunu düşündüğüm bazı şeyler yaşansa da ilgi alaka, bilgilendirme ve hızlı müdahale sebepleriyle ön yargılarımdan kurtulup emniyet güçlerine teşekkür ediyorum. bu sebeple birinin malı geri gelmiş veya birisinin canı yanmaktan kurtulmuşsa ne mutlu bana.

Ome_RS
22-08-2012, 18:54
Timur abi gözün aydın helal mal sahibini bulur derler oyle olmus tedbir bi alarm şirketi ile anlasmanız faydalı olur evi tasımaktansa

civic@ef
22-08-2012, 19:14
geçmiş olsun bulunması sevindirici çivisi cıktı bu işlerin.

Low-Rider
22-08-2012, 19:25
hayırlı olsun sevindim bulduğunda

bir tanıdıkta teybini bulmuştu böyle seneler önce

DOHC
23-08-2012, 08:19
şimdi karakoldan geldim. tekrar pc tespiti yaptık. satan kişiyi gördüm o da madur olduğunu vs. anlatmış ifadeseninde ama nekadarı doğru bilemem. bu vesile ile asıl evin kilidini kırıp giren şahıslara ulaşılmış ve takibi başlatmışlar. muhtemelen yarın onları da alırlar. olayın başlangıç tarihinden bu güne kadar ters olduğunu düşündüğüm bazı şeyler yaşansa da ilgi alaka, bilgilendirme ve hızlı müdahale sebepleriyle ön yargılarımdan kurtulup emniyet güçlerine teşekkür ediyorum. bu sebeple birinin malı geri gelmiş veya birisinin canı yanmaktan kurtulmuşsa ne mutlu bana.

Bildiğim ikinci el mal alım veya satımında fatura veya tutanak imzalanması zorunlu. Böylece ürün çalıntı bile olsa, tutanaklardan takip ederek ilk kimin elinden çıktığı bulunabiliyor.
Satıcının mağduriyeti falan tamamen yalan bence. Birbirlerini tanıyor bile olabilirler..... Cep telefonu son arama geçmişine baksalardı hemen keşke.....

İbrahim33
23-08-2012, 08:44
Gözünüz aydın , bulunmasına sevindim :)

RottingChrist
23-08-2012, 08:52
zaten alan kişi şu seri numaralı cihazı kimlik fotokopisi olan şahıstan aldım diye belge alınca kanun önünde kendini sağlama almış oluyor. zaten götürüp satan kişi belli telefonu belli şu an takibi yapılıyor. son aramalara bakmaya gerek kalmadan satıcı yeterli bütün bilgileri vermiş. ama kanun ve prosedürler mantığı zorlar şekilde işi uzatıyor.

Bildiğim ikinci el mal alım veya satımında fatura veya tutanak imzalanması zorunlu. Böylece ürün çalıntı bile olsa, tutanaklardan takip ederek ilk kimin elinden çıktığı bulunabiliyor.
Satıcının mağduriyeti falan tamamen yalan bence. Birbirlerini tanıyor bile olabilirler..... Cep telefonu son arama geçmişine baksalardı hemen keşke.....

RottingChrist
23-08-2012, 08:53
teşekkür ederim.

Gözünüz aydın , bulunmasına sevindim :)

Burak
23-08-2012, 09:03
Bulunması sevindirici, şanslısınız valla :)

Tiger_VTi
23-08-2012, 10:04
konu açıldığında çok üzülmüştüm ama cihazın bulunması çok sevindirici :) gözünüzaydın abi :)

RottingChrist
23-08-2012, 10:09
teşekkür ederim. giden bir şekilde geliyor. Allah bu duyguları kimsenin ailesine yaşatmasın.

konu açıldığında çok üzülmüştüm ama cihazın bulunması çok sevindirici :) gözünüzaydın abi :)

tricky
02-02-2013, 14:58
Konuya ufak bir hort olsun. Cuma günü alışveriş yapmak için küçükyalı atatürk cad. carrefour express e gittim. Maksimum 10 dk kadar durdum. Geldiğimde sağ ön kapı açıktı . Muhtemelen jammer la anahtar sinyalini kesmişler. Bagajdan laptopu almışlar. Polislere haber verdim bir ekip geldi ama pek yardımcı olmadılar. Cihazın kutusu filan herşeyi duruyor. Bu IP izleme olayından faydalanma durumumuz nedir. Birşeye ulaşabilirmiyiz ?

MCN21
02-02-2013, 15:02
belki erişilir diyicem ama wifi kartı değiştiği anda olay biter sanırım bu kısmı konusunda çok bilgim yok

ayrıca notebooklarda dışardan anakart seri no vs gibi şeylere ulaşma şansınız yok

biraz sıkıntılı bir durum

siz asus teknik servisine ürün seri numarasını bildirin bişekilde işleri düşerse el koyarlar

aynen arkadasın dedigi gibi , cok gecmis olsun ....

RottingChrist
02-02-2013, 16:23
geçmiş olsun gerçekten sıkıntılı bir durum. ama kendimden biliyorum ki bu izleme olayı mümkün olsa bile maalesef size destek verebilecek birini bulamayacaksınız. ben bile hala şaşırıyorum nasıl bulabildim diye.

darkmoon
02-02-2013, 16:32
bu arabalara rfid sistemi koydular havalı havalı keyless go anahtarsız giriş falan diye süslü isimlerle satıyorlar ama bu jammerlarda bu sistemin başlıca düşmanı oldu..

Equinox
02-02-2013, 16:43
Konuya ufak bir hort olsun. Cuma günü alışveriş yapmak için küçükyalı atatürk cad. carrefour express e gittim. Maksimum 10 dk kadar durdum. Geldiğimde sağ ön kapı açıktı . Muhtemelen jammer la anahtar sinyalini kesmişler. Bagajdan laptopu almışlar. Polislere haber verdim bir ekip geldi ama pek yardımcı olmadılar. Cihazın kutusu filan herşeyi duruyor. Bu IP izleme olayından faydalanma durumumuz nedir. Birşeye ulaşabilirmiyiz ?

Aynı şekilde abimin aracından bir laptop birde ipad çalındı. Adam kendi arabası gibi alıp gidiyor işin kötüsü.

tricky
03-02-2013, 07:41
Valla dikkat edin arkadaşlar bu aralar epeyce çoğalımış bu durum. 10 dk içinde bunu yapanlar daha uzunca sürelerde neler yapabilir. Soğuk su içicez artık üstüne.

FaTiH44
03-02-2013, 21:29
Timur,helal olsun valla çok sevindim bulmana.üstelik kendi çabanla.

Seninle bir ticaretimiz olmuştu,belki hatırlarsın.Dürüst insanın işi yolunda gider diye boşuna dememişler.

Gimifayf
03-02-2013, 22:17
benim ev de karlıtepe cuma pazarının sokağına çok yakın. yaklaşık 20 sene orda oturdum ailem hala orda oturuyor. bitirimi kaba dayısı çoktur ama bu güne kadar yan bakan olay çıkartanına rastlamadım. 20 senedir tahta kapı var evde çok şükür problem yaşamadık. bina kapısı 24 saat açık kapatan eden yok ona ramen böyle. sanırım en güzel semt bildiğin bilindiğin semt.

Böyle semtler kaldı mı İstanbul'da ya?
Ya da bize mi fazla kötü tanıtıyolar İstanbul'u?
(İstanbul'a en fazla 10 kere gitmişimdir o yüzden önyargılarım var yanlış anlaşılmasın)

RottingChrist
04-02-2013, 00:00
teşekkür ederim. benimki gerçekten şans işi. ben hatırlayamadım bu arada ne aldım veya sattım acaba? :)

Timur,helal olsun valla çok sevindim bulmana.üstelik kendi çabanla.

Seninle bir ticaretimiz olmuştu,belki hatırlarsın.Dürüst insanın işi yolunda gider diye boşuna dememişler.

RottingChrist
04-02-2013, 00:03
kalmadı desek yalancı çıkmayız herhalde. sabah çıkıp akşam eve dönebildiysek sıkıntı yok :o

Böyle semtler kaldı mı İstanbul'da ya?
Ya da bize mi fazla kötü tanıtıyolar İstanbul'u?
(İstanbul'a en fazla 10 kere gitmişimdir o yüzden önyargılarım var yanlış anlaşılmasın)

FaTiH44
13-02-2013, 09:33
teşekkür ederim. benimki gerçekten şans işi. ben hatırlayamadım bu arada ne aldım veya sattım acaba? :)

belki hatırlarsın :D

http://f1302.hizliresim.com/16/f/k21dj.jpg

RottingChrist
15-02-2013, 13:20
Haha. Evet balina pipisi sanirim benimdi.