PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 07 VAP 48 CTR Dyno Sheet

ozgur-07
18-08-2012, 11:41
ji5c1o8OCw4&feature
http://i16.photobucket.com/albums/b5/burakek/fotograf.jpg

SPEC
Toda conta
Rbc intake porting
74 mm tb
Dragcartel cams
Port&polish head
Kiddracing head
Supertech flat valve std size
İnjen intake
Komple eksoz
Kpro
97 oktan pompa benzini

Mapped by Yüreğir
Run on KaStyle Dyno
Honda Performance Bayram Ustanında ellerine sağlık.

Maşallah.

akucukdogan
18-08-2012, 11:58
Maaşallah. Krankta 284 tekerlekte nasıl 178 oluyor ya ?

gökh@n_gr
18-08-2012, 12:01
maşallah kardeşim:)

EmrahERKAN
18-08-2012, 12:07
maşallah özgür abi ne olmuş öyle yaaa

Serencebey
18-08-2012, 12:10
OBD Soketinden sinyal alamadıgımız için devir bandını senkronizasyon yaparak çıkarttık.

O kadar güç kaybı normal degil tabıkı ortalama bır aracta 40~50hp arası guc kaybı gozlemliyorum deneyimlerimden

Arka iter binek araclarda maximum 70 gördum.

ibooo
18-08-2012, 12:10
Vtecten sonraki dalgalanma normalmi masallah cİddi guc

-HAKTAN-
18-08-2012, 12:16
Bu maha dyno dbs'nin 287 hp civarlarında ölçüm yapıldığı dyno değilmi yaw?Eğer oysa efsane güç çıkmış maaşallah :icon_tup:

mmustu
18-08-2012, 12:20
dynoda sarmış olmasın bu :) hani araçta ne var ne yok bilmiyoruz ama

tunceR
18-08-2012, 12:20
bence biyerde bi sorun var.

Bulut Y.
18-08-2012, 12:21
özgürcüm masallah biladerim.

cihan-07
18-08-2012, 12:27
abicim maşallah bu ne böyle :)

Serencebey
18-08-2012, 12:30
Vtecten sonraki dalgalanma normalmi masallah cİddi guc

orada avans vuruyor araba

Bu maha dyno dbs'nin 287 hp civarlarında ölçüm yapıldığı dyno değilmi yaw?Eğer oysa efsane güç çıkmış maaşallah :icon_tup:

aynı dynoda ölçüm yapıldı aynı degerler girilerek

dynoda sarmış olmasın bu :) hani araçta ne var ne yok bilmiyoruz ama

kanka koymuslar bısıler :)

Mehmet-a
18-08-2012, 12:36
Degidi deee :) bı yermi yicen yanaaa DBS yi gececen heralde :D MAŞALLAH VAP Tayyara

ocean0636
18-08-2012, 12:57
Masallah ciddi guc almissiniz.

Maaşallah. Krankta 284 tekerlekte nasıl 178 oluyor ya ?
Bu konuda bilgisi olan varmi dynodami sorun var yani 106hp kayip nasil oluyor... ?
Eger hala stp plakaykenki speclerinde ise 284hp abart degil mi..

Alp'R
18-08-2012, 13:00
Specleri neler merak ettim 9450 devir dönüyor, 284 hp ciddi bir değer.

gökh@n_gr
18-08-2012, 13:10
bence biyerde bi sorun var.

bir sorun vardı çözüldü biraderim:)

gökh@n_gr
18-08-2012, 13:16
Masallah ciddi guc almissiniz.

Bu konuda bilgisi olan varmi dynodami sorun var yani 106hp kayip nasil oluyor... ?
Eger hala stp plakaykenki speclerinde ise 284hp abart degil mi..

yukarıda dyno sahibi gerekli bilgiyi vermiş o konuda

dragon07
18-08-2012, 13:22
özgür aleti yüklemissin maşşalah ...ne koydunuz içine ? :)

Serhat Y.
18-08-2012, 13:51
Kompresyon?
Camlerin dereceleri veya stg?
Biraz bilgi verebilirseniz daha net anlamlandirabilirz degerleri.
Teker ve krank gucu arasinda bariz guc farki var, dynoda sarmis olabilir makina.
Onun disinda hersey normal saglikli diyorsaniz tebrik ederim dynoda tr.rekoru sanirim, k20 icin.

Kaan
18-08-2012, 14:13

Evet o dyno dbs orda 282 vermisti kanka :)

Sirasiyla ER Typer > STP Typer > VAP Typer efsanesi devam ediyor kisacasi :) Buarada aracta pistonda yok veri gayet guzel ellerine saglik yuronunda.

alikosar
18-08-2012, 14:23
Dyno da güzel sonuç vermiş maşallah ama esas sonuç roll de belli olur

SDR_07
18-08-2012, 14:25
maşşallah kardeşim nazar değmesin

Alper_
18-08-2012, 14:25
maşallah özgürüm :)

KMR2-GT
18-08-2012, 14:29
piston egzantrık yok ama bir yanlışlık var gibi neyse maşallah:)

orcuns
18-08-2012, 14:31
Toda conta
Rbc intake porting
74 mm tb
Dragcartel cams
Port&polish head
Kiddracing head
Supertech flat valve std size
İnjen intake
Komple eksoz
Kpro
97 oktan pompa benzini
Honda performance bayram usta.
Ozgur gule gule kullansin

mmustu
18-08-2012, 14:40
pistonsuz 284 mü

KA®ANLIK
18-08-2012, 14:41
Bi k20 ustadi degilim ama gorduklerim, ogrendiklerim ve mantigim bi k20 icin bayagi bayagi EFSANE bir guc dedirtiyor...
İnsallah sonuc dogrudur, bir yanlislik yoktur...

Masallah yine de...

orcuns
18-08-2012, 15:04
pistonsuz 284 mü

Evt piston yok aracin kapagi sokulmedi conta zaten daha onceden varmis aracin alt tarafi nasil bilmiyorduk guzel bir sente ve sibop ayari yapildi dyno uzerinde ayarlandi kombinasyon guzel camsler istedigmiz gibi cikti dyno uzerinde yuronun arabayi olctuk oda 183 hp cikardi araci 1,40 basiyo hersey normal biz uzerimize duseni yaptik aracin sahibi agiz tadiyla binmek kaldi gule gule kullansin aracini.

mmustu
18-08-2012, 15:05
orcun orcun orcun sana seviyom bebemm :D

selçuk aradı şimdi konuştuk :)

orcuns
18-08-2012, 15:10
orcun orcun orcun sana seviyom bebemm :D

selçuk aradı şimdi konuştuk :)

Abi hersey karsilikli bende aynen seni ama benim tahminimce bu aracin sikistirmasi 11,5 ustu.

Araci test etmeye ciktik 3 kisi arka koltuklar sokuk yuro ben ozgur 3 vites 100 kmde basinca siyah asfaltta arac inceden sariyo 2 de full sariyo bizim hosumuza gitti.
Dyno konusuna gelince istanbuldaki dyno ile bu dyno arasinda 3-5 hp yuksek olcuyormus

Kaan
18-08-2012, 15:11
piston olmamasi birsey degistirmez,aracta conta var flat supap var bunlar zaten 11.6 cr yapiyor, kapaktanda cr icin silmistik zamaninda,suan12 lerde crsi var.Gidipte conta ve supapla alinabilen cr ler icin stock blogu acmaya gerek yok,piston koyulcaksa 12.5 koyulcakki conta ve supap destegiyle 13 leri gecsin biseye benzesin ;)

orcuns
18-08-2012, 15:13
piston olmamasi birsey degistirmez,aracta conta var flat supap var bunlar zaten 11.6 cr yapiyor, kapaktanda cr icin silmistik zamaninda,suan12 lerde crsi var.Gidipte conta ve supapla alinabilen cr ler icin stock blogu acmaya gerek yok,piston koyulcaksa 12.5 koyulcakki conta ve supap destegiyle 13 leri gecsin biseye benzesin ;)

13 cr piston yuksekligi bu blokta imkansiz yanma odasi o kada yuksek degil eger kapak yuzeyinden alma varsa piston bujilere deger ozaman como lokko

gökan
18-08-2012, 15:15
farklı bı dynodada ölcum sart krankla teker oranı fazla degılmı masallah sonuc guzel ama tam emınolmak lazım... kazasız belasız

douu
18-08-2012, 15:18
peki krank teker farkı nerden kaynaklanıyor bu kadar net bişey yazılmadı hala. sardı mı araç dynoda ?

Kaan
18-08-2012, 15:19
13 cr piston yuksekligi bu blokta imkansiz yanma odasi o kada yuksek degil eger kapak yuzeyinden alma varsa piston bujilere deger ozaman como lokko

Yavrum direk 13cr piston zaten tehlikeli olur onun icin detayli ayar ve timing lazim anca :)

src106
18-08-2012, 15:43
maşallah bro :)

Mehmet-a
18-08-2012, 16:31
VAP Type-R Sinemalarda :D

Serencebey
18-08-2012, 16:36
OBD Soketinden sinyal alamadıgımız için devir bandını senkronizasyon yaparak çıkarttık.

O kadar güç kaybı normal degil tabıkı ortalama bır aracta 40~50hp arası guc kaybı gozlemliyorum deneyimlerimden

bir daha tekrarlıyorum. Tekerde ölçülen güç dogru değil.

AEAlmas
18-08-2012, 16:40
Deger güzel maşşallah ama dyno gercekten saglıklı ölcümü yapilmiş ise

wekoo
18-08-2012, 16:52
maşallahhh deger süper çıkmş....

yoshimura
18-08-2012, 17:26
Maşallah.. yeni setupla rolde ne yapar merak ettim:)

Cem.B
18-08-2012, 17:53
typer durumları bir acayipleşti artık 300 e dayandı egzantiriksiz birde egzantirik vs olsa neler olcak

garip işler oluyor ama hayırlısı diyellim :)

BlackEmperor
18-08-2012, 17:54
typer durumları bir acayipleşti artık 300 e dayandı egzantiriksiz birde egzantirik vs olsa neler olcak

maşallah diyelim parçalar aynı güçler yukarı

yasin_R
18-08-2012, 18:29
maşşllh güzel değer, isterse 300 hp versin otobana çıkınca işler değişiyor...

-HAKTAN-
18-08-2012, 18:46

Vap Typer'd Drag kartel egzantrik var orcun yazmis gormedin galiba;)

Kanka bence sen vap typer'la bi dene bakalim noolcak.
Antalya 850 km araban baya bi acilir hizlanirsin hemde antalyanin yollarinda bitmeyen 5.vitesinide bitirirsin :D

aVDANLı
18-08-2012, 19:17
özgür caddede görüşelim kanka :D

Kaan
18-08-2012, 19:52

x typer y typer z typer icin her zaman bunu soylemem bir ton typera bindim kullandimda testte ettim yanlis anlamani istemem ER Her zaman degisik giden bi typer di hala da oyle oldugunu cok iyi biliyorum.Zamaninda en hizli kpro lu typeri kprosuz olarak gecti.suanda emini ki eski specleriyle bile olsa ( Toda N2 egzantrikli zikindirik DC headersli halinden bahsediorm ) cogu araca kafa tutardi stok kingte ilk 3 e oynar o araba onun kapagi icin biz aylarca ugrasmistik.Her araca yazmam cunku araba in nasi gittigini ve gidebilicegini cok iyi biliyorum... :)

sipahi
18-08-2012, 20:07
Maşallah VAP typer'a :) gerekeni yapıcaktır..Çekirdek kolamı aldım vidyoları bekliyorum.Artık antalyayı rehin alırsın :icon_tup:

Mehmet-a
18-08-2012, 20:24
Maşallah VAP typer'a :) gerekeni yapıcaktır..Çekirdek kolamı aldım vidyoları bekliyorum.Artık antalyayı rehin alırsın :icon_tup:

VALLA rehin alır ANTALYA yı Özgür bu Sıkıntı yok :D

AEAlmas
18-08-2012, 20:40
özgür caddede görüşelim kanka :D

Pis Sx ci seni :D

Gunes G.
18-08-2012, 20:59
http://i16.photobucket.com/albums/b5/burakek/fotograf.jpg

Mapped by Yüreğir
Run on KaStyle Dyno
Honda Performance Bayram Ustanında ellerine sağlık.

Maşallah.

Hayirli olsun, birkac sorum olacak.

1 Ortam sicakligi 35.8 derece celcius iken IAT nasil 32.2 derece celcius oluyor?
2 Vtec engagement point'i kac yaptiniz
3 Dyno operatoru wheel / engine arasindaki cikan ciddi fark icin ne yorumda bulunuyor?

Lutfen bu mesajlara sadece konunun / aracin sahibi cevap versin, sundan olabilir bundan olabilir gibi seyler yazmayin. Tesekkurler.

ozgur-07
18-08-2012, 21:09
Emegi gecen herkeze tesekkurler.. Ozellikle sabaha kadar ter doken bayram ustaya...veriler dogrumu yanlismi bikacgun sonra hep beraber gorucez... İns istedigimiz gibidir.herkeze saygilar

-HAKTAN-
18-08-2012, 21:16
Emegi gecen herkeze tesekkurler.. Ozellikle sabaha kadar ter doken bayram ustaya...veriler dogrumu yanlismi bikacgun sonra hep beraber gorucez... İns istedigimiz gibidir.herkeze saygilar

Maasallah özgür bu verilere göre iyi bir pilotajla arabanın yürümeme gibi bı şansı yok gibi görünüyor stp eskidende sıkıntılı yürüyen bir ep3'tu bundan sonradan oyle olucak gibi görünüyor.Kazasız belasız tadini cikar kardesim:icon_tup:

edo typer
18-08-2012, 21:48
Guzel guc yuroyu tebrik ederim bayraminda ellerine saglik:) kazasiz belasiz ins arac sahibi arkadasta guzel surebilirse ses getircek sonuclar cikabilir:)

@gunes ambitient temp 35 olabilir ama dyno fanini unutuosun galiba iat 32 cok bile;)bu arada operator serencebey aciklamayi yazdi whp icin

Ranthor
18-08-2012, 21:54
Cevre sıcaklıgını olctuklerı cihaz güneşte filan mı duruyordu?
Fan çevre sıcaklığından daha düşük bir ısıda üfleme yapamaz ki.
bence termometre bozuk yada oradaki değerler hatalı, serencebey duy sesimi, cilalarım nerde benim!

Alper_
18-08-2012, 21:59
özgür alışsın arabanın hakkını verir :)

Gunes G.
18-08-2012, 22:11
Guzel guc yuroyu tebrik ederim bayraminda ellerine saglik:) kazasiz belasiz ins arac sahibi arkadasta guzel surebilirse ses getircek sonuclar cikabilir:)

@gunes ambitient temp 35 olabilir ama dyno fanini unutuosun galiba iat 32 cok bile;)bu arada operator serencebey aciklamayi yazdi whp icin

Erdem ben pek unutmam detayları merak etme, Ozan gerekli aciklamayi yapmis benim yerime.

Sorularima arac sahibi ya da konu sahibi cevap verirse sevinirim keza ucuncu kisi fikirlerini merak etmedigimi onceki mesajimda da belirtmistim. Tesekkurler.

Tolga-R
18-08-2012, 22:21
Devir bandında hata var sıcaklıkta hata var ... İşin içinde Yüregir olmasa hiç yorum bile yapmamda haa aklım almadı :) Devir bandındaki spmadan dolayı bence yanlış hesaplama olma ihtimali var . Yani sözün özü bu araç yakıtsız 260 whp ? bana pek mümkün gelmiyor..

fa'R'uk
18-08-2012, 23:46
bu araba kaçta vtec açıyor, kaç devir dönüyor?

yasin_R
19-08-2012, 00:16
Vap Typer'd Drag kartel egzantrik var orcun yazmis gormedin galiba;)

Kanka bence sen vap typer'la bi dene bakalim noolcak.
Antalya 850 km araban baya bi acilir hizlanirsin hemde antalyanin yollarinda bitmeyen 5.vitesinide bitirirsin :D

gecicem seni oğlüm:):):):) 4 sonu hemide:)

yasin_R
19-08-2012, 00:22
x typer y typer z typer icin her zaman bunu soylemem bir ton typera bindim kullandimda testte ettim yanlis anlamani istemem ER Her zaman degisik giden bi typer di hala da oyle oldugunu cok iyi biliyorum.Zamaninda en hizli kpro lu typeri kprosuz olarak gecti.suanda emini ki eski specleriyle bile olsa ( Toda N2 egzantrikli zikindirik DC headersli halinden bahsediorm ) cogu araca kafa tutardi stok kingte ilk 3 e oynar o araba onun kapagi icin biz aylarca ugrasmistik.Her araca yazmam cunku araba in nasi gittigini ve gidebilicegini cok iyi biliyorum... :)

bunu her zaman söyledim her zamanda söylerim sağlıklı en hızlı giden typer kposuz typer a gecilmez. o kprolu typerda sıkıntı vardır yada kprosuz sandığınız typerda mugen beyin vardır belki;) srunlu hali ile gecilmişitr bu muhabbeti sürekkli duyuorum zamanında pistonlu kprolu typerı mı bp plakalı rc gecmişti 1 boy tamerdeyken.-, varsa öyle stock typer ygz yı ba yı gecicek hodri meydan:) gözümün önünde eski hdf yiğitteyen 5 ci viteste araba stp deyken stp nın önüne cıktığınıda gördüm mesela ikiside kprosuzdu. iddealı bi araba olduğu belli ama otobana çıkılmadan kimse king olamaz.

ÇALIŞKAN07
19-08-2012, 01:20
özgür maşallah kardeşim kazasız belasız. maşallah iyi beygir almışsın. bu ara beygirler havalarda uçuşuyor :D

bugün konuştuk antalya ya gelde hem aracını ölç tart hemde ne aracın ne kazanmış ne kaybetmiş gör en azından

MAŞALLAH VAP TYPE-R:icon_tup:

src106
19-08-2012, 01:24
hade hade hade videolar gelsin :) yavaştan

STP
19-08-2012, 01:32
bunu her zaman söyledim her zamanda söylerim sağlıklı en hızlı giden typer kposuz typer a gecilmez. o kprolu typerda sıkıntı vardır yada kprosuz sandığınız typerda mugen beyin vardır belki;) srunlu hali ile gecilmişitr bu muhabbeti sürekkli duyuorum zamanında pistonlu kprolu typerı mı bp plakalı rc gecmişti 1 boy tamerdeyken.-, varsa öyle stock typer ygz yı ba yı gecicek hodri meydan:) gözümün önünde eski hdf yiğitteyen 5 ci viteste araba stp deyken stp nın önüne cıktığınıda gördüm mesela ikiside kprosuzdu. iddealı bi araba olduğu belli ama otobana çıkılmadan kimse king olamaz.

yasın , ER yada STP typerın ne oldugunu cumle alem bılıyor senın bırseylerı ıspat etmeye calısman bırseyı degıstırmez.sen sportu typer seklıne sokmaya calısırken erdem her gun gece delı dolu gazlıodu bu arabayla,ugrasıyodu gelıstırıyodu... bende EDS ıle ugrasıyodum o aralar bıldıgın gıbı ;) herkesın 225 226 cıktıgı zamanlarda benım arabam 233 cıktı unutma herzaman bı tık onde oldu emsallerındende. hdf ıle stp yı kıyaslamıssın hdf nın o setupında neler oldugunu bılerekmı konusuyosun? bılmıyosan ogren detayları ondan sonra yorum yaz... BA typer ıle ben kendım denedım BA kprolu ıken gecılmedım yanyanaydık ona ne dıyosun BA saglıksız bozuktu dımı?? daha cok sey yazılırda neyse dıyorum ... typerın t sını bıtıremedın r sını bıtırmıs gıbı yorum yapma bence kardesım ...

edo typer
19-08-2012, 05:35
Cevre sıcaklıgını olctuklerı cihaz güneşte filan mı duruyordu?
Fan çevre sıcaklığından daha düşük bir ısıda üfleme yapamaz ki.
bence termometre bozuk yada oradaki değerler hatalı, serencebey duy sesimi, cilalarım nerde benim!

Erdem ben pek unutmam detayları merak etme, Ozan gerekli aciklamayi yapmis benim yerime.

Sorularima arac sahibi ya da konu sahibi cevap verirse sevinirim keza ucuncu kisi fikirlerini merak etmedigimi onceki mesajimda da belirtmistim. Tesekkurler.

Vantilator kullanmayalim o zmn yada giden arabanin iatisi duran ile ayni mi??

@gunes operatorun yazdiklari orada.konu sahibi okumuyor olabilir yada yeterli bilgisi olamayabilir.dyno sonucunda suphe varsa dbs o dynoda 282 cikardi bu aracin daha yavas olabilecegini dusunmuyorum

edo typer
19-08-2012, 05:43

Kprosuz typer kproluyu gecer gecmez bilmem ben yasin:) ben hep gectim onu bilirim:) pasada 248 dynosu olani gctim oz ayarlamisti mertin typeri gectim yuro ayarlamisti. Ba typerla selcuk beraber yurudu tolga abi ayarlamisti fln filan iste;)

Typer alicak psikolojim yok yasin olsa valla seve seve uygulamali gosterirdim:) bu araci istanbula sattim yok piston var yok egzantik va yok kpro var ama devir dondurmuolar diyen istanbul piyasasiydi hala unutmadim:) o sebepten konusmaya gerek yok:)

Hdf izmirde iken beni gecti ilk denememizde sonraki denemede duz boru egzosumu takmistim araya tir soktum hala durur videolari:) sene 2012 hala egzantrik takmaya cekinenler var 2006 da takmistim birakta aracimiza bir iki farkli sey yapablecek becerimiz olsun akranini gecsin:)

edo typer
19-08-2012, 05:47
Bu arada hdf ile stpnin denemesinde stpde 76 duz boru var die hatirliyoru hep soyledim kprosuz aracta 76 sikinti yapar die selcuga ama o denemede oyleydi die hatirliorum:)

Ranthor
19-08-2012, 09:23
Vantilator kullanmayalim o zmn yada giden arabanin iatisi duran ile ayni mi??

@gunes operatorun yazdiklari orada.konu sahibi okumuyor olabilir yada yeterli bilgisi olamayabilir.dyno sonucunda suphe varsa dbs o dynoda 282 cikardi bu aracin daha yavas olabilecegini dusunmuyorum

Vantilatörün amacı içeri hava akışını sağlamak ve aşırı ısınmasını engellemek.
Öne konan fanın amacı yol similasyonunu doğru bir şekilde yapabilmek.

Vantilatörle ortam ısısından daha düşük hava elde edemezsiniz. Plakaları aklımda tutamam, honda civic den de hiç anlamam ama zehir gibi fizik/statik/dinamik bilirim.

Dışarısı 36 derece iken iatın olabileceği en iyi değer 36 derecedir. Ki tam 36 olması da pratikte imkansız gibidir, 1-2 derece daha yüksek olur her zaman.

Vantilatörle serinlememizin sebebi, vucudumuzdaki terin buharlaşarak ısı almasıdır, yada vucüt çevremizdeki ısınmış havanın yer değişmesidir.

36 derece dışarı sıcaklığı ile 32 derece IAT'ın tek açıklaması, içeri giren havanın soğutulmasıdır, kuru buz vb vb. yöntemlerle. Bu da olamayacağına göre, sensör hatalı...

mechanic
19-08-2012, 09:33
benim rs de 950 beygir çıkmıştı dynoda. inanak mı :D gidişata bakılırsa galiba aracı bir dynoya daha çıkarmalısınız gibi geliyor bana..

Oz`
19-08-2012, 10:07

tekerlek kaybını çıkarmaz Rpm hatası sadece Skalada belli eder Km bazından deviri Km ye çevirip koysana ama çok cidddi bir tekerlek kaybı var bu arabada varmı egzantirik ?

9500 döndünüzmü Serecnce yukarıları okumadım Dynoya göre konuşuyorum 1008 Hpa nasıl oluyor yahu lan düzeltsene şunları yaw 994 felandır o atmosfer basıncııı :)

yağsıcaklığını nasıl okudiin :D

Eray Yümsel
19-08-2012, 10:27
Bitane 3.28 de 320hp çıkmıştı burda heycanlanmayin :D tekerde 220hp ama ahahaha serence küfür etme la ahauhuha

Ranthor
19-08-2012, 10:35
oynatmama az kaldi serence nerde?

Maha Dyno cillop gibi dyno, serence neler pesindesin

Bulut Y.
19-08-2012, 11:50
en iyi en çok beygirleri rollinglerde görücez :)

Mehmet-a
19-08-2012, 12:02
Eksoz Ateşin yeter senin Özgür :D

cihan-07
19-08-2012, 12:03
aynen videodaki eksoz ateşi yeter:) video eklenince daha güzel olmuş maşallah

gökan
19-08-2012, 12:28
tr nın en hızlı typerı sımdı vap typermı

edo typer
19-08-2012, 12:55
Vantilatörün amacı içeri hava akışını sağlamak ve aşırı ısınmasını engellemek.
Öne konan fanın amacı yol similasyonunu doğru bir şekilde yapabilmek.

Vantilatörle ortam ısısından daha düşük hava elde edemezsiniz. Plakaları aklımda tutamam, honda civic den de hiç anlamam ama zehir gibi fizik/statik/dinamik bilirim.

Dışarısı 36 derece iken iatın olabileceği en iyi değer 36 derecedir. Ki tam 36 olması da pratikte imkansız gibidir, 1-2 derece daha yüksek olur her zaman.

Vantilatörle serinlememizin sebebi, vucudumuzdaki terin buharlaşarak ısı almasıdır, yada vucüt çevremizdeki ısınmış havanın yer değişmesidir.

36 derece dışarı sıcaklığı ile 32 derece IAT'ın tek açıklaması, içeri giren havanın soğutulmasıdır, kuru buz vb vb. yöntemlerle. Bu da olamayacağına göre, sensör hatalı...

Statik dinamik vs bilgine hayran kaldim 1 2 ornek vereyim yine inanmazsan bi log almayi dene araba duruken iatye bak sonra araba yururken iatye bak farki kendin gorursun:)

Ornek 1 hararet yapan araba neden stop edilmez?? Radyayore ruzgar gelsin sogusun die

Ornek 2 duran aracla yuruyen aracin iatsi ayni olur mu??

Bir soruda su fan sadece yol simulasyonu diosun fan niye simultene ediyor sence?? Hizli giderken etraftaki hava mi artiyor?? Cop soksan 1 bar cekersin engin bilgilerinle bmen lazim:) fan iatyi dusurmez diyene hala laf anlatmaya calismam bosa caba gibi geldi ama bayram sabahi iyi niyetler denuyorum..

Log almayi biliyorsab lutfen yazmadan once bir dene araba ile gazla dur 10 dk bir iatye bak sonra 200 sabitle giderken tekrar bak lutfen:) tecrube ile sabit kitaptan okuyup yazmiorum bunlari bilgine;)

Dou
19-08-2012, 12:58
Statik dinamik vs bilgine hayran kaldim 1 2 ornek vereyim yine inanmazsan bi log almayi dene araba duruken iatye bak sonra araba yururken iatye bak farki kendin gorursun:)

Ornek 1 hararet yapan araba neden stop edilmez?? Radyayore ruzgar gelsin sogusun die

Bir soruda su fan sadece yol simulasyonu diosun fan niye simultene ediyor sence?? Hizli giderken etraftaki hava mi artiyor?? Cop soksan 1 bar cekersin engin bilgilerinle bmen lazim:) fan iatyi dusurmez diyene hala laf anlatmaya calismam bosa caba gibi geldi ama bayram sabahi iyi niyetler denuyorum..

Log almayi biliyorsab lutfen yazmadan once bir dene araba ile gazla dur 10 dk bir iatye bak sonra 200 sabitle giderken tekrar bak lutfen:) tecrube ile sabit kitaptan okuyup yazmiorum bunlari bilgine;)

Yolda log alırken 25 derece hava koşulunda 18 derece iat görebiliyor musun?

Buradaki herkesin anlatmaya çalıştığı, fan iat yi düşürür ama "ortam" sıcaklığından daha düşük bir seviyeye getiremez.

Ortam sıcaklığı 35-36 derece iken iat 32 nasıl olabiliyor herkesin sorduğu şey bu.

Ranthor
19-08-2012, 13:06
fan iati dusurmez ile fan iati cevre sicakligindan daha asagi dusuremez tamamen farkli cumleler.
disaridaki hava sicakligi 35 derece iketn istersen 300 le git en iyi ihtimalle iati 35 derece gorursun.

onun disinda dediklerin tamamen dogru, ama benim dedigim de dogru.

Disaridaki hava sicakligi 35 derece iken motora hic vlbir dis etken olmadan 32 derece hava sokabilen varsa nobel odulu hazir. bilim de devrim olur

tebrigin icin de tesekkur ederim.
iyi bayramlar

yasin_R
19-08-2012, 13:23
yasın , ER yada STP typerın ne oldugunu cumle alem bılıyor senın bırseylerı ıspat etmeye calısman bırseyı degıstırmez.sen sportu typer seklıne sokmaya calısırken erdem her gun gece delı dolu gazlıodu bu arabayla,ugrasıyodu gelıstırıyodu... bende EDS ıle ugrasıyodum o aralar bıldıgın gıbı ;) herkesın 225 226 cıktıgı zamanlarda benım arabam 233 cıktı unutma herzaman bı tık onde oldu emsallerındende. hdf ıle stp yı kıyaslamıssın hdf nın o setupında neler oldugunu bılerekmı konusuyosun? bılmıyosan ogren detayları ondan sonra yorum yaz... BA typer ıle ben kendım denedım BA kprolu ıken gecılmedım yanyanaydık ona ne dıyosun BA saglıksız bozuktu dımı?? daha cok sey yazılırda neyse dıyorum ... typerın t sını bıtıremedın r sını bıtırmıs gıbı yorum yapma bence kardesım ...

er yada stp typerın ne olduğunu bende biliyorum emsallerinden cıtır daha iyi olabiliceğini oda arabaya bütünlüğünüzü bilgilerinizin doğrultusunda olduğunuda biliyorum merak etme, ben sportu direk typer görünümlü almıştım bu arada;) böyle gereksiz yorumları yapmak ne kadar hoşuna gidiyor, senin hakkındada onu bunu bilmiyorken soyle sorardı böyle sorardı diyen bir dünya insan biliyorum hakkında;) kimse anasının karnından typerı bilerek doğmuyor dimi, az mütevazi olsan iyi olur. f e h lı bi typer yapın,ba yı yada beni beyin olmadan gecebilicekmisiniz suanda merak ettim. benimde cok yazıcak seylerim illaki varda boşver selçuk. bu arada eds ile uğrasırken neler yatığını yada yapamadığını nasıl yürüdüğnü gaz teline kadar nasıl olduğunu biliyorum, yanlış bişiy yazmıyorum isteyen dynoda istediği hp versin iş otobana cıkınca değişmiyor mu_? ben bunu savunuyorum arabaya maaşşallah hep söylemişimdirde ama yanlış bişiy de konuşmuyorum kardeşim...

senna
19-08-2012, 13:25

hararet yapan arabada sudan havaya ısı geçişi var daha doğrusu radyatorde sudan havaya ısı geçişi var

gazlarken havadan havaya geçiş var, yoldaki durum tabii ki daha düşük olacak hava akımı sayesinde, motor kompartımanındaki elemanlarda fazla ısınmıyor daha düşük sıcaklıktaki havanın akışı var, durağan bir durumda elemanların ve ortamın ısınması daha farklı olacaktır

ama arkadaşların dediği şu, atmosfer sıcaklık 25 derece iken iat 22 23 olamaz, olması için daha düşük sıcaklıkta bulunan bir ortam gerekli

diğer türlü fanla ortam sıcaklığını düşürüp motora sokabiliyorsan dünyada devrim yaratırsın:) klimalardaki veya bir sürü ısı üstüne proses çöpe gider:) termodinamik yasaları değişir:)

yasin_R
19-08-2012, 13:26
Kprosuz typer kproluyu gecer gecmez bilmem ben yasin:) ben hep gectim onu bilirim:) pasada 248 dynosu olani gctim oz ayarlamisti mertin typeri gectim yuro ayarlamisti. Ba typerla selcuk beraber yurudu tolga abi ayarlamisti fln filan iste;)

Typer alicak psikolojim yok yasin olsa valla seve seve uygulamali gosterirdim:) bu araci istanbula sattim yok piston var yok egzantik va yok kpro var ama devir dondurmuolar diyen istanbul piyasasiydi hala unutmadim:) o sebepten konusmaya gerek yok:)

Hdf izmirde iken beni gecti ilk denememizde sonraki denemede duz boru egzosumu takmistim araya tir soktum hala durur videolari:) sene 2012 hala egzantrik takmaya cekinenler var 2006 da takmistim birakta aracimiza bir iki farkli sey yapablecek becerimiz olsun akranini gecsin:)

nasıl kprosuz da 76 iş yapmaz dedin o eksiği çıkarttı isen o anki denemede de illaki ba nın yapılacak çok seyi vardır dimi. bildiğim beyinsiz typera alabiliceğin maksimum boy 2 boydur 4-5 boy çok çok olanaksız değil mi, burda zy ile sus denerdi ve zamanında kprosuz cok typer vardı kafa burun vites atışlardan ilk basışlardan oynasın maksimum1 boy oynuyordu. fazlası değil. er oynasın 2 boy f-e-h oem beyınlı typer ile kprolu standart typer arası en az 4 boy olmaz mı 240 lara kadar? siz yasadıklarınızı bildiklerinizi söylüyorsunuz bende gördüklerimi, er ye stp ye hiç mugen beyin takıldı mı_?

Oz`
19-08-2012, 13:30
biri benim sorularıma cvp verebilicekmi ???? boşa yazıp durmayın bence hava ısısından daha aşağıda bir hava ısısı olamaz :D çektiği hava fizik kanunu :)

Gunes G.
19-08-2012, 13:48

Edo neyin mucadelesini veriyorsun hala ? Fanla ortam sicakliginin altina inemezsin diyoruz, sen hala inebilecegini dusunuyorsun. Fizik diyoruz, hala yuruyen araba filan diyosun. Baska seylerden bahsediyorsun.

Kitaptan okuyup ogrenen adamlara "Kitaptan okuyup yazmiyorum" dersen, git kitaptan oku sonra konusalim deriz kusura bakma.

Biz diyoruz ki bir otomobil 100km'ye 12 sn 'de cikiyor, sen diyosun ki ussain bolt 100metreyi 9 saniyede kosuyo, adam nasil otomobilden hizli kosuyor bilmem ornekte kendini gorebildin mi.

Su aracin beyninde vtec engagement point'i kac yazdiniz bir cevap verinde konuyu baglayalim. Diger sorularimdan da feragat ediyorum sadece bu bile yeter.

Oz`
19-08-2012, 13:53
282 bızde 240 verio onu napucazzz:)

gökan
19-08-2012, 13:55

aynı aracmı verıyor ozguncum merk ettım sadece :)

STP
19-08-2012, 14:14
nasıl kprosuz da 76 iş yapmaz dedin o eksiği çıkarttı isen o anki denemede de illaki ba nın yapılacak çok seyi vardır dimi. bildiğim beyinsiz typera alabiliceğin maksimum boy 2 boydur 4-5 boy çok çok olanaksız değil mi, burda zy ile sus denerdi ve zamanında kprosuz cok typer vardı kafa burun vites atışlardan ilk basışlardan oynasın maksimum1 boy oynuyordu. fazlası değil. er oynasın 2 boy f-e-h oem beyınlı typer ile kprolu standart typer arası en az 4 boy olmaz mı 240 lara kadar? siz yasadıklarınızı bildiklerinizi söylüyorsunuz bende gördüklerimi, er ye stp ye hiç mugen beyin takıldı mı_?
Anlasilioki senin diger postta yazip goz kirptigin mugen beyin vardir belki lafi bi yerlerden duydugun bi sacmalik. Hicbizaman kpro harici bi beyin hicbirzaman jdm egzantrik takilmadi er ve stp iken. Benim pist videoma bakipta bunda egzantrik var boyle ceviremez yoksa diyenleride duyduk, neymis fuattan almisizda takmisiz ... Ozaman cok dedik varsa iddasi olan gelsin actiralim kapagida neresi isteniyorsa diye ama kimse cikmadi nedense...

Yasin sen benle muhatap olma bosver ;)

Oz`
19-08-2012, 14:16
dbs isteeeee

STP
19-08-2012, 14:16

Peki senin dynoda +8 hp verdigin 252 teker 280 kusur dynojetmi neyse olan arabada bizim 260.6 ile yanyana gidio onu napicaz :)

Gunes G.
19-08-2012, 14:19

Senin dyno'da direk heartbreaker ya :)

yasin_R
19-08-2012, 14:26
Anlasilioki senin diger postta yazip goz kirptigin mugen beyin vardir belki lafi bi yerlerden duydugun bi sacmalik. Hicbizaman kpro harici bi beyin hicbirzaman jdm egzantrik takilmadi er ve stp iken. Benim pist videoma bakipta bunda egzantrik var boyle ceviremez yoksa diyenleride duyduk, neymis fuattan almisizda takmisiz ... Ozaman cok dedik varsa iddasi olan gelsin actiralim kapagida neresi isteniyorsa diye ama kimse cikmadi nedense...

Yasin sen benle muhatap olma bosver ;)

postuma cevap vererek sen benimle muhatap oldun. doğrularımı söyledim yoksa yanlışlıkla. seninle klavye basında muhatap olunmaz zaten ,he normaldede muhatap olma gibi şeyler yazıcaksanda cok sıkıntı değil zaten muhattap değiliz birdaha cevap vermicem yazacaksanda onun da cevabını peşin peşin veriym istedim son olarak herseyin en hızlısını mükemmelini sen yapıyorsun en kralı sensin;) kal sağlıcakla.

STP
19-08-2012, 14:35
postuma cevap vererek sen benimle muhatap oldun. doğrularımı söyledim yoksa yanlışlıkla. seninle klavye basında muhatap olunmaz zaten ,he normaldede muhatap olma gibi şeyler yazıcaksanda cok sıkıntı değil zaten muhattap değiliz birdaha cevap vermicem yazacaksanda onun da cevabını peşin peşin veriym istedim son olarak herseyin en hızlısını mükemmelini sen yapıyorsun en kralı sensin;) kal sağlıcakla.
Hangi dogrulari soyledin oglum ? Mugen beyinmi varmis arabamizda??? ALLAH sahidimdirki hicbirzaman takmadik ne mugen beyin nede jdm egz... Sen nasil dogrulugundan emin olmadigin bir seyle baskalarini itham edersin? Sen simdi benim hakkimi yemedinmi? Bende o hakki Helal etmiyorum gonul rahatligiyla ALLAH buyuk yasincim ya bu dunyada ya oteki dunyada cikarir senden. Hadi kal saglicakla

Eray Yümsel
19-08-2012, 14:37
Ulan Selçuk yeminle güldürdün beni ahuahauaha kime nerden saldıracağında nası biliyo ahuahauaha hadi bakalım Yasin adam hakkını helal etmiyo şimdi sen duşun :D

yasin_R
19-08-2012, 14:44
Ulan Selçuk yeminle güldürdün beni ahuahauaha kime nerden saldıracağında nası biliyo ahuahauaha hadi bakalım Yasin adam hakkını helal etmiyo şimdi sen duşun :D

:) hak isteyen yok ki. aslında savunduğumuz seyler aynı konu dışı ve sivri diline tav oluyorum. yok sen sportu typer yapmaya çalışırken filan... konum dyno ile otoban aynı olmuyor, konum kprolu ile kprosuz arası en az 4 boy dur hadi szin araba sstandart dan 2 boy hızlı olsun diyorum, varsa hazırlayın ba la ygz ile deneyelim diyorum. konum bu, diğer mevzuyuda allah biliyor çok ta takılı kalmıycam:)

tuncayakyz
19-08-2012, 15:55
nazar değmesin...

Enes-x
19-08-2012, 16:02
beyler kimse kusura bakmasında işi bilmeyen adamlar bu yorumları yapsa güler geçerim yorum bile yapmam.

Kprolu kprosuzla kafa kafaya yürümesi konusu çok komik normal şartlarda böyle bişeyin imkansız olduğunu çok iyi biliyorsunuz..O gece ki problemi tekrar yazıyorum 60 lık egzoz headerstan sonra 20 lik oluyordu nasıl bi etki yaratacağını benden daha iyi bilirsiniz diye tahmin ediyorum.

O gece stp typer uçup kaçmıyordu benim arabamda problem olduğu için kafa kafaya gittik.Bunun en güzel kanıtı hdf nin aynı gece yine kprosuz şekilde stp typerı geçmesi.

O zamanın en yaşlı en kmli typerlarından dj typerıda (dj typerda kprosuz) yarım boy - bir boy geçebiliyordum yine aynı problemli setupımla.Ki selçuğun yanıma bi kişi verdiği gibi onlada yanımda bi kişi alarak deneseydim onlada kafa kafaya gidicektim.

kimse alınıp gücenmesin neyse onu yazdım , burda birçok kişiden daha çok severim stp selçuku.

Dynonun neyini tartışıyoruz anlamıyorum bu setupta bu güç çıkmaz..Tekerlek gücünü eğriyi operatör çizmiş iat fizik kurallarına aykırı zaten.E o zaman neye bakıp değerlendircez.

dragon07
19-08-2012, 16:12
284hp olup olmadıgını yolda görcez.284 degildir ama 264 vardır bana göre :)

edo typer
19-08-2012, 16:27
En yakin zmnda bir video cekeyim araba kac derece gosteriyor log kac derece olucak die:)

@ gunes vtec pointi sorma sebebin buyuk ihtimalle egrideki bozukluktur o arada avans vurdugu soylendi vtec ile alakasi yoktu.

edo typer
19-08-2012, 16:33
Yasin kpro su boy verir die birsey soyleyemem benim diger araclari gectigim yer 6. Vitesi ustuydu ara hzlanma deil. O mugen beyin var dienede bayram bayram icten sovmeyeyim simdi:) ben hayatimda elimde mugen beyin tutmadim ALLAH sahit.. onu soyleyen cikip aynisini demezse ALLAHiNdan bulsun sende kimin soyledigini yazmazsan sende bul.. mugen beyinde kesici 8800 civari olmasi lazim o kdr cahil birisi soylemis iste sizde her seye inaniyorsunuz

_muhaRRem
19-08-2012, 16:34
Yasin kpro su boy verir die birsey soyleyemem benim diger araclari gectigim yer 6. Vitesi ustuydu ara hzlanma deil. O mugen beyin var dienede bayram bayram icten sovmeyeyim simdi:) ben hayatimda elimde mugen beyin tutmadim ALLAH sahit.. onu soyleyen cikip aynisini demezse ALLAHiNdan bulsun sende kimin soyledigini yazmazsan sende bul.. mugen beyinde kesici 8800 civari olmasi lazim o kdr cahil birisi soylemis iste sizde her seye inaniyorsunuz

mugen revlimit 8600 . . . .

orcuns
19-08-2012, 16:35
ben sunu anlamıyorum bg gücü bize görede fazla geldi fakat dynoya kımse yazmadı 281 hp dıye aynı dynoya dbs cıktı normal karşılandı serencebey (burak) zaten gereklı acıklamayı yapmıs yok dyno hatalı yok sular kesık yok o soyle bu boyle amma cok bılıyosunuz arkadaş

500-HP 600 HP HERŞEYİ BOŞ VERİN

ŞUNA BAKIN İKİ ARAÇTA AYNI DYNO ÜZERİNDE ÖLÇÜLDÜ BİRİ 289 HP ÇIKARDI DİĞERİ 281 ÖNEMLİ OLANDA BU YOK ATMOSFER BASINCI YOK LASTİK HAVASI YOK DEVİR BANDI GEÇİN ARKADAŞLAR YANLIŞ ÖLÇÜMDE YAPILDIYSA ÖBÜR ÖLÇÜMLERDE YANLIŞ OZAMAN AYRICA

BEN STP SELÇUĞU TOPLASANIZ 2,3 KERE YA GÖRDÜM YA GÖRMEDİM FORUMDAN TANIDIĞIM KADARIYLA TAVIRLARI,USLUBÜ,KONUŞMA TARZINDAN DOLAYI KENDİSİNİ SEVMEM İYİ İNSANDIR ONU BİLEMEM KONUYU ŞURAYA GETİRMEK İSTİYORUM,BEN DOĞRU OLANI SÖYLERİM YALAN YANLIŞ KONUŞMAM NE YAPILDIYSA ARACA NE YAPTIYSAM PAYLAŞIRIM.

DÜN DYNODAN SONRA DEDİKKİ YOLDA ŞU ARABAYA BİR BAKALIM NASIL GİDİYO

ARACIN ARKA KOLTUKLARI SÖKÜK,DEPO FULL,BEN,YÜREYİR VE ÖZGÜR

İZMİRDE FORUM DİYE BİR ALIŞVERİŞ MERKEZİ VAR BURASINI ÖNÜ OTOBAN OTOBANDA İKİ ÇEŞİT ASFALT VAR BİR YENİ DÖKÜLEN BİRDE ESKİ YENİ DÖKÜLENDE TANE TANE AÇIKLAYARAK YAZIYORUM KİMSE YANLIŞ ANLAMASIN DİYE YENİ DÖKÜLENDEN KASTIM SİYAH ASFALT.

2.VİTES BU ASFALTTA 4 BİNDE BASAR BASMAZ FULL SARIYO
3.VİTES 80 KM İLE GİDERKEN GAZA BASIYORUM VTEC AÇINCA ARAÇ SARMAYA BAŞLIYO TABİ KESİCİYE KADAR DEĞİL SONRA TOPARLIYO.

ÇOK TRAFİK OLDUĞU İÇİN TOPSPEED YAPAMADIK AMA ARABANIN GİDİŞİ İYİYDİ.

SONUÇ OLARAK,

'' İKİ ARAÇTA AYNI DYNO ÜZERİNDE ARALARINDA 6-7 HP VAR DBS BU ARABADAN DAHA GÜÇLÜ DURUYOR DYNO ÜZERİNDE''

http://www.youtube.com/watch?v=jFtuaba9z2Q&feature=youtu.be

NİYE KİMSE DBS BÖYLE BİR GÜÇ ÇIKARINCA BİRŞEY DEMİYOR ? AFERİN ASLAN,KAPLAN OLUYORDA
BAŞKA KİŞİLER TARAFINDAN YAPILAN BİR ARAÇ O GÜÇLERE YAKLAŞINCA DYNO BOZUK OLUYOR BEN BUNU ANLAMIYORUM.
KİMSE KİMSENİN YAPTIĞI İŞİ BAŞARIYI BALTALAMA ÇABASINDA OLMASIN 50 KİŞİ ARADI DÜN BENİ ARABAYA FARKLI BİR ŞEY,PARÇA TAKSAYDIM BURAYA YAZARDIM.

Eray Yümsel
19-08-2012, 16:39
Edo veya Selçuk sizin arabalarınızda kpro olsun ve siz kpro süztü bı typer la kafa kafaya gidin yakarsınız o arabayı neyi tartışıyornuz amk 6 7 sene oldu bu kanitlanali kpro = min 4 boy he sen bu aradaki farkı hafif jant araç sökme ve pilotaj ile kapatırsın o ayrı ama aynı kondisyon ve agarliktaki 2 typerarasi 4 boy oynar kpro da bunu bilmeyeni dövüyorlar artık aq

dragon07
19-08-2012, 16:41
mugen revlimit 8600 . . . .

corci 8600 cadde spec 9100 race spec mugen ecular. mügen. bayramınıda en içten dileklerimle kutlarım kardesim :)

_muhaRRem
19-08-2012, 16:52
corci 8 8 dönüyor mügen. bayramınıda en içten dileklerimle kutlarım kardesim :)

burada VB typeR da vardı mugen beyin+tesisat 8600 dü valla bilemem seninde bayramın kutlu olsn :)

edo typer
19-08-2012, 17:06
Yaw ben arabayi satali 3 4 sene oldu nerdeyse cokta fifi:)
@ eray; eray geceni tebrik ederiz hll olsun deriz:) gecilende ayni seyi yapicak fln filan egzantrik var su var bu var die kicini duvarlara vurmicak:)

Neyse daha yazmiorum konuya simdi orcun aradi typer al die kafayi yerim gerek yok :)

_muhaRRem
19-08-2012, 17:07
VAP Typer Geçmeyen vitesler ve DBS Polo GTİ - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=ofRb1ULLXlE&feature=player_embedded)

Bu videodayken kaç hp ydi VAP typeR

Dyno izlerken karşıma kaçıktı :)

Ferhat
19-08-2012, 17:10
burada VB typeR da vardı mugen beyin+tesisat 8600 dü valla bilemem seninde bayramın kutlu olsn :)

Mugen beyin hala duruyor 9100 donuyor arac.

_muhaRRem
19-08-2012, 17:13
Mugen beyin hala duruyor 9100 donuyor arac.

kadrandan bahsetmiyorum reelde 8600 dönmesi lazım , belki yalnışta hatırlıyor olabilirm.. 9100 dönüyorsan 245 falan görmesi lazım 5.vites ??

STP
19-08-2012, 17:14
beyler kimse kusura bakmasında işi bilmeyen adamlar bu yorumları yapsa güler geçerim yorum bile yapmam.

Kprolu kprosuzla kafa kafaya yürümesi konusu çok komik normal şartlarda böyle bişeyin imkansız olduğunu çok iyi biliyorsunuz..O gece ki problemi tekrar yazıyorum 60 lık egzoz headerstan sonra 20 lik oluyordu nasıl bi etki yaratacağını benden daha iyi bilirsiniz diye tahmin ediyorum.

O gece stp typer uçup kaçmıyordu benim arabamda problem olduğu için kafa kafaya gittik.Bunun en güzel kanıtı hdf nin aynı gece yine kprosuz şekilde stp typerı geçmesi.

O zamanın en yaşlı en kmli typerlarından dj typerıda (dj typerda kprosuz) yarım boy - bir boy geçebiliyordum yine aynı problemli setupımla.Ki selçuğun yanıma bi kişi verdiği gibi onlada yanımda bi kişi alarak deneseydim onlada kafa kafaya gidicektim.

kimse alınıp gücenmesin neyse onu yazdım , burda birçok kişiden daha çok severim stp selçuku.

Dynonun neyini tartışıyoruz anlamıyorum bu setupta bu güç çıkmaz..Tekerlek gücünü eğriyi operatör çizmiş iat fizik kurallarına aykırı zaten.E o zaman neye bakıp değerlendircez. kankacim o gece bizim
Denemelerimiz sonunda benim debriyajim koku yapti isindigindan seninde spiralin koptu deneme bitirdigimizde hdf ile de denemek istememistim biliosun araba sogusun dedim ama geri yapti demesinler diye ciktik ki hdf nin kapaginin emmesinin kelebeginin nasil islendigi kapagindan ne derecede slindigini crsinin nerelerde oldugunu bilirsin senle denememizde sana aydini verdim ikiniz 110 kilo yapiodunuz bende ozaman 115 kiloydum sende kpro var kilo esit olsun sofor olarak dedik sende kabul ettin zaten tamam abi sorun yok diye. Bugune kadar egzozumda sorun var dememistin bu konu icin varsada vardir sana itimadim sonsuz :)

Dyno olcumu konusundada bizim iat ve cevre
İsisi degerlerimizi ozgune yolladim
Bizimkindede aradaki fark 10 derecelerde BK nin. Biz stack ucuna fan verdik o sekilde olcum ve ayar yapildi.

ates
19-08-2012, 17:29

Dynonun neyini tartışıyoruz anlamıyorum bu setupta bu güç çıkmaz..Tekerlek gücünü eğriyi operatör çizmiş iat fizik kurallarına aykırı zaten.E o zaman neye bakıp değerlendircez.

abi zaten kac senedır o muhabbet var kprol typerları gecıyo dıye ozaman kporo cop hıcbı ıse yaramıyomu? mıllet arabasına neden koyuyor bunu madem kprosuz typer bu kadar mukemmel bıde eray abının dedıgı 4 boy acıyorsa kpro kprosuza kprosuzu suren ılah galıba 4 boyu kapatıp bıde 2 boy gecıyomus

src106
19-08-2012, 17:35
kpro farklı bi dünya bunu konuşmaya gerek yok :)

en kısa zaman da özgür bi deneme videosu bekliyoruz senden ...

STP
19-08-2012, 17:40
abi zaten kac senedır o muhabbet var kprol typerları gecıyo dıye ozaman kporo cop hıcbı ıse yaramıyomu? mıllet arabasına neden koyuyor bunu madem kprosuz typer bu kadar mukemmel bıde eray abının dedıgı 4 boy acıyorsa kpro kprosuza kprosuzu suren ılah galıba 4 boyu kapatıp bıde 2 boy gecıyomus

Anlamadigin konularda yorum yapma delikanli. Kimseye yalan soylemedik.

Ayrica Enes simdi aklima geldi Mehzent ve senle anadolu yakasinda denemedikmi biz? İkinizdede kpro yokmuydu? O gecedemi senin egzozunda sorun vardi cok alakasiz iki zamanda? O gecede iki kpro typera gecilmedim ben o ne olucak ? 6 cekip yurumedikmi senle 260 lara kadar? O gece egzozunda sorun felan yoktu kankacim sende biliosun bunu ;)

ates
19-08-2012, 17:44
Anlamadigin konularda yorum yapma delikanli. Kimseye yalan soylemedik.

Ayrica Enes simdi aklima geldi Mehzent ve senle anadolu yakasinda denemedikmi biz? İkinizdede kpro yokmuydu? O gecedemi senin egzozunda sorun vardi cok alakasiz iki zamanda? O gecede iki kpro typera gecilmedim ben o ne olucak ? 6 cekip yurumedikmi senle 260 lara kadar? O gece egzozunda sorun felan yoktu kankacim sende biliosun bunu ;)

abi kusura bakmada tanısıyomuyuz ne konuda ne bılgım oldugnu nerden bılıyosun kusura bakma senın kadar bılgım yok bıldıgım kadarıyla bı soru soruyorum ha foruma yas yazın edepsızlık yapmayın dıyosunuz yas yazıncada delıkanlı o bu oluyoruz sorudamı sormıyalım

STP
19-08-2012, 18:03
Enes yeni yazdigima cvp versin 260'a kadar yanyana gitmemismiyiz
Anadolu yakasi denemesinde ozaman sorumuza cvp olucak, bilmedigin konu detaylara hakim olmadigin halde yorum yapiosun olamaz edemez diye. İlk denememizde tamam egzoz sorunu vardi ok, sonraki denemede zaten mehzent cagirdi beni bende karsidaydim gittim ba ve japla denedik sonuc yanyanaydi

Serhat Y.
19-08-2012, 18:17
Arabanin iyi olup olmadigini 2.viteste sardi 3.viteste sarma tesebbusu gosterdi gibi kriterlerle degerlendirmek komik olmus, birde dbs ayni hp leri verdiginde neden bu tavir gosterilmedi dendide onuda DBS nin 260hp.lik BK typer ile ayni gittiginden olabilirmi acaba diye cevaplamak istiyorum, hadi orda yedik ama tekrar ayni seneryoya ne gerek varki. Birakalim bu manevi inanislari gucleri falan, oyle bir setup ta o hp.ler helede tr.pompa benzini ile hayal.

STP
19-08-2012, 18:25
Setup olrak dbs den eksigi yok fazlasi var suan vap in kanka. Custom drag carteller bpr stg2 den ustun, fazla emis gerektiginden 74mm kelebek kullanildi bu yuzden. Cr olarak bakarsak dbs de 11.7 piston var, vapta ince conta flat supap ve kapaktan sildigimiz ile beraber suan 12 uzerinde bir cr var. Dbs ne cikardiysa ondan ustun cikarmasini yanlis bulmuyorum ben. İkisi ayni dynoda ayni sartlarda ayni mapperla yapilsa vap ustun cikar ha 284 cikmaz onda bende hemfikirim

Gunes G.
19-08-2012, 18:43
En yakin zmnda bir video cekeyim araba kac derece gosteriyor log kac derece olucak die:)

@ gunes vtec pointi sorma sebebin buyuk ihtimalle egrideki bozukluktur o arada avans vurdugu soylendi vtec ile alakasi yoktu.

Alakasiz...

Su vtec actigi deviri yazsalar ben size anlatacagim neyin ne oldugunu adam gibi ama cevap veren yok :/

Oz`
19-08-2012, 18:51
252 teker veren varsa ben tasagini operim acik yazayim tasagini!!!

Aadamin teker gucu cok iyu degil dbs nin ben onada soyledj. Debriyala alakali brn 280 beyvgir cikamaz dedim :) dyno dynamics te
250 beygir dbs kondugunda buyrun gelin olcelim ben bisiy demddk. Dbs dunyanin en hizli typer i degil ki :) neden dewamli dbs dbs diyorsunuz ben egrisini duzeltttim avansini bile ellemedim sadece vtec actigi yeri birazda afr toparladm okadar dewamli yaraniz var gibi dbs dbs die gezjnmeyinn bence hDi hepiniz typer alinda yapin gorek :))))

orcuns
19-08-2012, 18:51
Arabanin iyi olup olmadigini 2.viteste sardi 3.viteste sarma tesebbusu gosterdi gibi kriterlerle degerlendirmek komik olmus, birde dbs ayni hp leri verdiginde neden bu tavir gosterilmedi dendide onuda DBS nin 260hp.lik BK typer ile ayni gittiginden olabilirmi acaba diye cevaplamak istiyorum, hadi orda yedik ama tekrar ayni seneryoya ne gerek varki. Birakalim bu manevi inanislari gucleri falan, oyle bir setup ta o hp.ler helede tr.pompa benzini ile hayal.

neyin peşindesin bir çözebilsem cevap vericem ??

Serhat Y.
19-08-2012, 18:53
Setup olrak dbs den eksigi yok fazlasi var suan vap in kanka. Custom drag carteller bpr stg2 den ustun, fazla emis gerektiginden 74mm kelebek kullanildi bu yuzden. Cr olarak bakarsak dbs de 11.7 piston var, vapta ince conta flat supap ve kapaktan sildigimiz ile beraber suan 12 uzerinde bir cr var. Dbs ne cikardiysa ondan ustun cikarmasini yanlis bulmuyorum ben. İkisi ayni dynoda ayni sartlarda ayni mapperla yapilsa vap ustun cikar ha 284 cikmaz onda bende hemfikirim

Yani tamamda dbs de sadece pistondan 11.7cr var, e ondada ince conta subap yada nebiliyim polishlenmis kapak yokmu ekstra olarakki? Ben sunu demek istiyorum k20 nin potansiyeli belli tr.sartlarinda saglikli 260-265 hp.ler. Sonrasindaki farklari kg/hp belirliyor yol sartlarinda e tabi birazda kullanicinin tecrubesi. Dyno guclerindeki farkliliklar yaniltir cok fazla parametre var etki eden. Bence sadece oncesi-sonrasi guc alinmismi kayip varmi gibi degerlere bakmak lazim dynoda, Selcuk kanka:D

Serhat Y.
19-08-2012, 19:00
neyin peşindesin bir çözebilsem cevap vericem ??

Neyin pesindemiyim? Hiic. Yani istiyosunuzki her soylediginiz baskalari tarafindan deteklensin tasdik edilsin, ben biseyin pesinde degilim fikrimi beyan ettim okadar forum ortami boyle bisey.

orcuns
19-08-2012, 19:04

Aadamin teker gucu cok iyu degil dbs nin ben onada soyledj. Debriyala alakali brn 280 beyvgir cikamaz dedim :) dyno dynamics te
250 beygir dbs kondugunda buyrun gelin olcelim ben bisiy demddk. Dbs dunyanin en hizli typer i degil ki :) neden dewamli dbs dbs diyorsunuz ben egrisini duzeltttim avansini bile ellemedim sadece vtec actigi yeri birazda afr toparladm okadar dewamli yaraniz var gibi dbs dbs die gezjnmeyinn bence hDi hepiniz typer alinda yapin gorek :))))

taşşak öpmeye gerek yok özgün ben o hp leri inşallah çıkarıcam ama sadece birbirimizin elinden tutucaz kimseyle sidik yarıştırdıgım yok dbs su anda n/a katogorısınde kıstas alınıcak bır araba ben o yuzden dbs dedım yoksa benım ıcın dbs,ahmet,mehmet fark etmez dbs de guzel bır araba guzel gucler cıkardı kımse yapamazken yapıldı fılan falan benım amacım dogru setup dogru guc ben sana solıyım bu dynosu olan araba sendekı dynıda 240 max 245 hp cıkartır su anda.

orcuns
19-08-2012, 19:10
Neyin pesindemiyim? Hiic. Yani istiyosunuzki her soylediginiz baskalari tarafindan deteklensin tasdik edilsin, ben biseyin pesinde degilim fikrimi beyan ettim okadar forum ortami boyle bisey.

kusura bakma bıraz sert yazdım galıba amacım o degıldı'de kımse kımseye bır sey ispatlama zorunda degıl bır takım ısler yaptık bu yaptıklarımızıda paylasmak ıstedık durum bu ınanıp ınanmamak sana kalmıs 284 hp tabıkıde ınandırıcı degıl boyle bır setupta ama aynı dyno uzerınde olculmus ıkı aractan bahsetmeye calıstım yanlıs anlasıldıysam kusura bakma :) 2 ve 3 te guclu bır araba sarar benım bıldıgım sunuda soylıyım lastıklere kadar baktım acaba lastıkler bıtıkmı dıye bılemıyorum ılerleyen gunlerde gorecegız hep beraber ama ozgur harıcı bırının kullanması lazım o arabayı.

STP
19-08-2012, 20:03
Alakasiz...

Su vtec actigi deviri yazsalar ben size anlatacagim neyin ne oldugunu adam gibi ama cevap veren yok :/

Yuroya sordum 4000 dedi ,simdi yazabilirsin ne istiyosan

Gunes G.
19-08-2012, 20:17
Yuroya sordum 4000 dedi ,simdi yazabilirsin ne istiyosan

Bir de rev limiti sorar misin?

orcuns
19-08-2012, 20:19
bir de rev limiti sorar misin?

............9200

Gunes G.
19-08-2012, 20:19
............9200

Kadrandan mi baktin?

orcuns
19-08-2012, 20:22
Kadrandan mi baktin?

abı kpro 9200 kadran 9000 vtc 50 den baslıyor gerı kalanın soylemem merakla beklıyorum

evt ters yazmısım pardon..

ibooo
19-08-2012, 20:27
Selcuk o gece jap la senin denemen için gelmiştik enes
Full takili ve arabada ben vardım

STP
19-08-2012, 20:32
Selcuk o gece jap la senin denemen için gelmiştik enes
Full takili ve arabada ben vardım

Onu hatirlamiyorum kanka, japla yanyanydik sonuc olarak yalan dolan birsey yok ortada, benimde arka sirtlarim yoktu stepne dahil vardi

Gunes G.
19-08-2012, 20:33
abı kpro 9200 kadran 9000

Yanlis hatirliyor olabilir misin? Normalda Type R da kadran 9200 gosterirken log 9000 gosterir. 200 devir kadran her type r da fazla gosterir, sizin aracinizin bir istisna oldugunu sanmiyorum.

Ki Serenceden aldim bilgiye de gore kadran 9200 gosteriyormus. Bu da gercekte 9000 devir eder, yukarida da belirttigim gibi.

Simdi 9000 rev limit ise, dynoda 9495 rev limit gibi gozukuyor. Serence'ninde dedigi gibi kalibrasyonu obd'den alamadigi icin 500 devir gibi bir sapma soz konusu anladigim kadariyla.

Oyleyse, grafigin dogru oldugunu var saydigimizda ki dogrudur zaten, aracin max gucu verdigi nokta 9450rpm*, bu noktadaki tork'a grafikten baktigimiz zaman 211Nm gibi bir rakam goruyoruz. *(esasinda bu nokta 8950rpm)

Simdi, bu degeri lbft'e cevirdigimizde 155.63 lb/ft tork eder. Buna gore de hp = 155.63 * 8950(500 devir calibrasyon hatasindan dolayi) / 5252 = 265.21 beygir gibi bir sonuc elde ederiz.

Su da bilinsin ki burada kimseye b.k atmaya calismiyorum, sadece grafikte gordugum hatayi belirtiyorum, gayet guzel bir guc almissiniz, tebrikler.

yasin_R
19-08-2012, 20:36

varsın sizin sözlerinizle allahumdan buliym dost aralarını açmam;) ben sizin mübarek diliniz le allahımdan bulucaksam bulurum;) bu konu kapansın herkezin bildiği kendine...

artı sen neden stp nin avukatlığını yapıyorsun ki ben senin araba sendeki haliyle 1 dakika sı ile bile işim yok. seninle bi hukuksuzluğum yok, geldim izmire masanızda çayınızı içtim, az cok adam kendini belli eder dimi.

STP
19-08-2012, 20:43
varsın sizin sözlerinizle allahumdan buliym dost aralarını açmam;) ben sizin mübarek diliniz le allahımdan bulucaksam bulurum;) bu konu kapansın herkezin bildiği kendine...

artı sen neden stp nin avukatlığını yapıyorsun ki ben senin araba sendeki haliyle 1 dakika sı ile bile işim yok. seninle bi hukuksuzluğum yok, geldim izmire masanızda çayınızı içtim, az cok adam kendini belli eder dimi.

Bendeki halindemi varmis mugen ecu? Jdm Cam? Bi adam gibi soylesene sen sunu? Eger oyle birsey varsa en buyuk ****** evladiyim bnm icim rahat. Hadi sen typerini hizlandirmaya calis fesat arkadas...

orcuns
19-08-2012, 20:46
Yanlis hatirliyor olabilir misin? Normalda Type R da kadran 9200 gosterirken log 9000 gosterir. 200 devir kadran her type r da fazla gosterir, sizin aracinizin bir istisna oldugunu sanmiyorum.

Ki Serenceden aldim bilgiye de gore kadran 9200 gosteriyormus. Bu da gercekte 9000 devir eder, yukarida da belirttigim gibi.

Simdi 9000 rev limit ise, dynoda 9495 rev limit gibi gozukuyor. Serence'ninde dedigi gibi kalibrasyonu obd'den alamadigi icin 500 devir gibi bir sapma soz konusu anladigim kadariyla.

Oyleyse, grafigin dogru oldugunu var saydigimizda ki dogrudur zaten, aracin max gucu verdigi nokta 9450rpm*, bu noktadaki tork'a grafikten baktigimiz zaman 211Nm gibi bir rakam goruyoruz. *(esasinda bu nokta 8950rpm)

Simdi, bu degeri lbft'e cevirdigimizde 155.63 lb/ft tork eder. Buna gore de hp = 155.63 * 8950(500 devir calibrasyon hatasindan dolayi) / 5252 = 265.21 beygir gibi bir sonuc elde ederiz.

Su da bilinsin ki burada kimseye b.k atmaya calismiyorum, sadece grafikte gordugum hatayi belirtiyorum, gayet guzel bir guc almissiniz, tebrikler.

ben yazarken ters yazmışım hatadan dolayı özür dilerim.

başka bir şey daha var biz bu arabanın devrini dahada açardık fakat alt tarafı bilmediğimiz için zorlamadık dynoda egriyi görebilirisin eğride kırılma yok fakat riskede girmeye gerek yok.

Gunes G.
19-08-2012, 21:00
ben yazarken ters yazmışım hatadan dolayı özür dilerim.

başka bir şey daha var biz bu arabanın devrini dahada açardık fakat alt tarafı bilmediğimiz için zorlamadık dynoda egriyi görebilirisin eğride kırılma yok fakat riskede girmeye gerek yok.

Gordugum kadariyla, egzantriklerin guc bandini daha da verimli kullanmak icin daha fazla devir donmeniz lazim, ancak seninde dedigin gibi stok alt blokla 9000 uzeri donmek ozellikle basta yag pompasi olmak uzere orta vadede ciddi sikintilar cikaracaktir. Onermem. Keza 9000 surekli doneceksenizde mutlaka yag pompanizi upgrade edin, cok gecmeden bozulacaktir.

9000 devirde stock typer motorundaki piston hizi 25.8 metre/ saniyedir, bu standart s2000'in 25.2 m/s olan piston hizindan bile daha hizli. F1 araclarinin bile 25 m/s civarinda calistigini goz onune alirsak, ben hicbir zaman yapili ya da yapisiz, standart olculerde kranka sahip bir k20a2'nin 9000 uzeri dondurulmesi taraftari degilim. Ha bazi seyler goze alirsa daha fazla devirde donulebilir orasi yaklasimla ilgili.

Kisisel yorumum: 9000'uzeri donerseniz araciniz rollingde muhtemelen daha iyi gidecektir ama donmeyin 9000 uzeri, goz gore gore para harcayip kirmaya deymez.

orcuns
19-08-2012, 21:01
http://img513.imageshack.us/img513/1868/dragcartelcustom.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/513/dragcartelcustom.jpg/)

stock block k20a2
asp head
3 inch intake
rbc porting 74 mm
flat valve std size
74 tb
e85

STP
19-08-2012, 21:03
Gordugum kadariyla, egzantriklerin guc bandini daha da verimli kullanmak icin daha fazla devir donmeniz lazim, ancak seninde dedigin gibi stok alt blokla 9000 uzeri donmek ozellikle basta yag pompasi olmak uzere orta vadede ciddi sikintilar cikaracaktir. Onermem. Keza 9000 surekli doneceksenizde mutlaka yag pompanizi upgrade edin, cok gecmeden bozulacaktir.

9000 devirde stock typer motorundaki piston hizi 25.8 metre/ saniyedir, bu standart s2000'in 25.2 m/s olan piston hizindan bile daha hizli. F1 araclarinin bile 25 m/s civarinda calistigini goz onune alirsak, ben hicbir zaman yapili ya da yapisiz, standart olculerde kranka sahip bir k20a2'nin 9000 uzeri dondurulmesi taraftari degilim. Ha bazi seyler goze alirsa daha fazla devirde donulebilir orasi yaklasimla ilgili.

Kisisel yorumum: 9000'uzeri donerseniz araciniz rollingde muhtemelen daha iyi gidecektir ama donmeyin 9000 uzeri, goz gore gore para harcayip kirmaya deymez.
Yorum gayet guzel mantikli bilgi dolu ben tesekkur ederim. Konu dbs ile ayni dynoda ayni gucleri cikarmasinin kabullenilmemesiydi

yasin_R
19-08-2012, 21:06
Bendeki halindemi varmis mugen ecu? Jdm Cam? Bi adam gibi soylesene sen sunu? Eger oyle birsey varsa en buyuk ****** evladiyim bnm icim rahat. Hadi sen typerini hizlandirmaya calis fesat arkadas...

selçuk fesatlık mı hiç tanımamışın beni, benimde içim son derece rahat öyle küfürler savurmana gerek yok, rahat ol. yok diyosan yoktur kasma kendini bu kadar, çok ta ffi yani, önceden sinirleniyordum sana ama suan yazdıklarını bi tarafımla gülüyorum hadi typerını hızlandır puhahaha:) benim typerım en az sizinki pardon hakanın typerı kadar hızlı ;) zaten, yay şapka ve dragcartellerim bagajımda istediğim zaman takarım keyfim isterse anında turbolarım;)

orcuns
19-08-2012, 21:08

s2000 yag pompası artık eskısı kadar tutulmuyor bunuda nedenı o pompa dırek al tak degıl kesme bıcme ıslemı yapıyorsun oraya oturtmak ıcın buda bır rısk cok ınsan tanıyorum kopurmeden dolayı yatakları zarar goren en guzelı oem oil pump update. modifiye harıcınde ozgur rolling ıcın daha hazır degıl benım gorusum vıtes atma konusunda cok heyecanlı ama ben ınanıyorum ılerleyen gunlerde bunu yenecektır.

STP
19-08-2012, 21:13
selçuk fesatlık mı hiç tanımamışın beni, benimde içim son derece rahat öyle küfürler savurmana gerek yok, rahat ol. yok diyosan yoktur kasma kendini bu kadar, çok ta ffi yani, önceden sinirleniyordum sana ama suan yazdıklarını bi tarafımla gülüyorum hadi typerını hızlandır puhahaha:) benim typerım en az sizinki pardon hakanın typerı kadar hızlı ;) zaten, yay şapka ve dragcartellerim bagajımda istediğim zaman takarım keyfim isterse anında turbolarım;)Hakanin typeri :) evet suan hakanin typeri o arabadaki hissemi hakana devredip hakana sattim bi gocuntunmu varda bunu soyledin :) BK projesi hakanin istegiyle benim tarafimdan yapildi bilmem frkindamisin. Cok biliosunya bu isleri yasin ole yaparim boyle yaparim diye :) ortaya araba koy bi typer alip yapiyim bende varmisin hodri meydan :) ah yasin ah dunki sportcu neydin ne oldun be helal vallahi

yasin_R
19-08-2012, 21:22
Hakanin typeri :) evet suan hakanin typeri o arabadaki hissemi hakana devredip hakana sattim bi gocuntunmu varda bunu soyledin :) BK projesi hakanin istegiyle benim tarafimdan yapildi bilmem frkindamisin. Cok biliosunya bu isleri yasin ole yaparim boyle yaparim diye :) ortaya araba koy bi typer alip yapiyim bende varmisin hodri meydan :) ah yasin ah dunki sportcu neydin ne oldun be helal vallahi

ya hala stendap yapıyorsun selçuk, dün ki sportçu diyorsun sende basşkaları için dünki ... vtec ci veya adını istediğini koyabileceğim kişi olabilirmisin_? bu işlere benden önce baslamış olman senin kral olduğunu adam gibi adam olduğunu göstermez, hakan la ilgili tek bir sıkıntım yok senin yüzünden ben dahil bir dünya insan hakana uyuz oldu allahtan ki doğru olanı bulduk sensiz... on numara biri hakan ne gocunucam umurumda bile değilsin.

STP
19-08-2012, 21:38
ya hala stendap yapıyorsun selçuk, dün ki sportçu diyorsun sende basşkaları için dünki ... vtec ci veya adını istediğini koyabileceğim kişi olabilirmisin_? bu işlere benden önce baslamış olman senin kral olduğunu adam gibi adam olduğunu göstermez, hakan la ilgili tek bir sıkıntım yok senin yüzünden ben dahil bir dünya insan hakana uyuz oldu allahtan ki doğru olanı bulduk sensiz... on numara biri hakan ne gocunucam umurumda bile değilsin.

Arabaciliga basladigim zamanki arabami gor incele oyle konus ;)
Bugun senin hakkinda kac kisiyle sana uyuz olduklarini konustuk bi bilsen :) neyse yasin simdi susuyorum... Baska zaman konusucam hic merak etme...

yasin_R
19-08-2012, 21:42
Arabaciliga basladigim zamanki arabami gor incele oyle konus ;)
Bugun senin hakkinda kac kisiyle sana uyuz olduklarini konustuk bi bilsen :) neyse yasin simdi susuyorum... Baska zaman konusucam hic merak etme...

bana uyuz olanlarda senin gibi insanlar işte, sabahtan beri bana özelden boşver kardeş yada boşver abi yada boşver herkez kimi ne kadar iyi biliyor muhatap dahil olma diyen insanlarla dolup tastı mesaj kutum;) sen dalgana bak selçuk bi kaç sayfa önce yazdım ya alemin krali sensin mahsun kırmızı gülden sana bi parca gönderiyorum o zaman alem buysa kral sensin;);):):):)

istediğin zaman konusuruz .

bu arada ben arabcılığa murat 124 serce ile başladım. ek bilgi:)

Gunes G.
19-08-2012, 21:59
s2000 yag pompası artık eskısı kadar tutulmuyor bunuda nedenı o pompa dırek al tak degıl kesme bıcme ıslemı yapıyorsun oraya oturtmak ıcın buda bır rısk cok ınsan tanıyorum kopurmeden dolayı yatakları zarar goren en guzelı oem oil pump update. modifiye harıcınde ozgur rolling ıcın daha hazır degıl benım gorusum vıtes atma konusunda cok heyecanlı ama ben ınanıyorum ılerleyen gunlerde bunu yenecektır.

s2000 yag pompasi kullanin dedigimi hatirlamiyorum.

Oz`
19-08-2012, 22:11
http://img513.imageshack.us/img513/1868/dragcartelcustom.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/513/dragcartelcustom.jpg/)

stock block k20a2
asp head
3 inch intake
rbc porting 74 mm
flat valve std size
74 tb
e85

:) bide o yaklaşık 227 çıkar kardeşim :)

dyno dynamics Dynojey üzerinden %10 daha aşağıda çıkar

STP
19-08-2012, 22:12
bana uyuz olanlarda senin gibi insanlar işte, sabahtan beri bana özelden boşver kardeş yada boşver abi yada boşver herkez kimi ne kadar iyi biliyor muhatap dahil olma diyen insanlarla dolup tastı mesaj kutum;) sen dalgana bak selçuk bi kaç sayfa önce yazdım ya alemin krali sensin mahsun kırmızı gülden sana bi parca gönderiyorum o zaman alem buysa kral sensin;);):):):)

istediğin zaman konusuruz .

bu arada ben arabcılığa murat 124 serce ile başladım. ek bilgi:) murat 124 ile serce ayri arabalardir yasin, 124 yuvarlak far serce kare fardir.biri 70 li modeller biri 90 li modellerdir. Murat 124 serce diye bi model yok yani ogrende sonra tartisiriz arabaciligi ;) bizde kesme obenler,5 delik momolar, bayrak serileri helpos projektorler, gastelikler , antifarlarla 4 lastik yaparak gazli bez cekerek basladik 86 doganimiza ;)

Oz`
19-08-2012, 22:12
taşşak öpmeye gerek yok özgün ben o hp leri inşallah çıkarıcam ama sadece birbirimizin elinden tutucaz kimseyle sidik yarıştırdıgım yok dbs su anda n/a katogorısınde kıstas alınıcak bır araba ben o yuzden dbs dedım yoksa benım ıcın dbs,ahmet,mehmet fark etmez dbs de guzel bır araba guzel gucler cıkardı kımse yapamazken yapıldı fılan falan benım amacım dogru setup dogru guc ben sana solıyım bu dynosu olan araba sendekı dynıda 240 max 245 hp cıkartır su anda.

ben beygirinde değilim allah dahaçok versin ama rakam komik :) anladınızmı yoksa beygirine osuna busuna laf edeceğim yok krılmaya laf edebilirim oda gerenk yokk amaaaaa ölediede böledirdi sudurda budurda :) dbs dbs öle dbs böle dbs komik biraz dediğimgbii hepimiz alalım yapalım ozaman :)

Oz`
19-08-2012, 22:14
Yorum gayet guzel mantikli bilgi dolu ben tesekkur ederim. Konu dbs ile ayni dynoda ayni gucleri cikarmasinin kabullenilmemesiydi

selcukk :) kim neyi kabukllenmio dewamli dbs dbs die die bi hal oldun olm :) bişi demedikki dbs tr nin en hızlısı değil 2 sene önceki dandik egzantitrikleri ile çok basarılı gidiyor bana göre kimse kusuruna bakmasın yani hakkını kimse yiyemez debriyajını deiştirmesi için yalvarsamda inananırım değilştirmicek :)

....

Yasin de 223 çıkardı dynoda hala aynı ona göre kıyaslayın işte sakin olun yeter :) kimsenin hiçbişi dediği yok Tr rekoru odur budur anlatabildimmi ?

PPR engineering
19-08-2012, 23:16

Merhaba.Nasıl yani bir şey değiştirmez?bu biraz egz spec'lerinize bağlıdır aslında eğerki race spec sert bir egzantirik kullandıysanız işiniz baya zor.Sıkıştırma yeterli olabilir bu şekilde belli bir yere kadar ancak atladığınız bir şey var oem k20a2 piston'larının üzerinde bulunan valf slots'ları 3.2 mm dir sizin kullandığınız yöntemde valfler, valf slots'lara çok yaklaşır buda patlama anında hem valflerinizin deformesine(high temperature range) + olarak center explosion kötü yönde etkileyecektir bu yüzdende piston kullanmanızı ben kendi adıma öneririm.cp özellikle kullanın tasarım olarak diğer pistonların önüne gecer.Ama daha alt band egz kullandıysanız ince conta flat valfle keyifle kullanılabilinir.

edit imla hata.

osman 1.8t
20-08-2012, 01:31
vay be :) 280 hp he dile kolay hp ler havalarda ucuyor adamlar zaten fabrikadan bu aracı çıkarırken atmosverikte devrim yaparak çıkarıyorlar birde bu motora turbo veya süper charger takmadan 80 hp alıyorsunuz vallaha dbs de 297 hp diyor ama ben gerçek 300 hp typer ı 320 hp typer ı yasinin siyah süper charger lı typer ında gördüm adam 400-450 hp evo subaru ile yürüyordu aslında bazı şeyleri sizde biliyorsunuz fakat kendinizi 280+ hp ye inandırmak daha rahatlatıcı geliyor teker gücü 220 civarı cıkıyor o yanlış diyosunuz hp doğru diyosunuz belki teker gücü doğru hp yanlıştır ;) sizin 280+ çıkardığınız dynoda bende aracımı ölçtürmek istiyorum belki 290 hp aracım 350 çıkarda arabamı satarken daha rahat satarım :)

ozgur-07
20-08-2012, 02:23

Orcun kardesim sizlere tekrar teskkurler.. 2 saat once deneme yaptik ant en iyi yuruyen tayperi ile 5 sonunda cok guzel farklar elde ettik videolar yarin yuklenecektir.. Ve kendim kullandim yine sakin vites attim...onceki halinden eser yok bence cok fena...

Dou
20-08-2012, 03:58
Merhaba.Nasıl yani bir şey değiştirmez?bu biraz egz spec'lerinize bağlıdır aslında eğerki race spec sert bir egzantirik kullandıysanız işiniz baya zor.Sıkıştırma yeterli olabilir bu şekilde belli bir yere kadar ancak atladığınız bir şey var oem k20a2 piston'larının üzerinde bulunan valf slots'ları 3.2 mm dir sizin kullandığınız yöntemde valfler, valf slots'lara çok yaklaşır buda patlama anında hem valflerinizin deformesine(high temperature range) + olarak center explosion kötü yönde etkileyecektir bu yüzdende piston kullanmanızı ben kendi adıma öneririm.cp özellikle kullanın tasarım olarak diğer pistonların önüne gecer.Ama daha alt band egz kullandıysanız ince conta flat valfle keyifle kullanılabilinir.

edit imla hata.

DC drop inler çok agresif değil, her ne kadar en agresif stg 1 ler arasında olsa da..

Stock rev limitte yay şapka bile istemiyor, tabi 9000rpm için değil dediğim :D

Yeni nesil camler baya başarılı eskilere oranla :)

dragon07
20-08-2012, 09:30
Orcun kardesim sizlere tekrar teskkurler.. 2 saat once deneme yaptik ant en iyi yuruyen tayperi ile 5 sonunda cok guzel farklar elde ettik videolar yarin yuklenecektir.. Ve kendim kullandim yine sakin vites attim...onceki halinden eser yok bence cok fena...

antaalyaın en iyi yürüyen typerı hangisi özgür ?

nakayama
20-08-2012, 10:00

bende merak ettim

orcuns
20-08-2012, 10:13
Ozgur gule gule kullan aracini videolari bekliyoruz.

Oz`
20-08-2012, 10:24
hep üstte olsun tmm bende yazim :)

ewettt videoları bekliyoruzzzzzzzz HETyyyyyyyyyyyyyyyyy

orcuns
20-08-2012, 10:29
Hic alakasi yok isterseniz konuyu silebilirsiniz.

engin_ant
20-08-2012, 10:35

benim la ..............

dragon07
20-08-2012, 10:41
özgür ağa typer senin kanınıda hızlandırmış :)

hangi typerları geçmiş LB bi yazında bizde bilelim uzak kalıyoruzz böyle şeylere..

ayrıca VAP typerı, HV typer yemiş doğrumu videosu varsa koyunda izleyelim :)

Bulut Y.
20-08-2012, 10:41
kimleri geçmişte antalyanın en iyi yürüyen typerı olmus bu araç ?

beni geçmiş mi ?

st yi ?

daha kc LER var :)

yasin_R
20-08-2012, 10:45
murat 124 ile serce ayri arabalardir yasin, 124 yuvarlak far serce kare fardir.biri 70 li modeller biri 90 li modellerdir. Murat 124 serce diye bi model yok yani ogrende sonra tartisiriz arabaciligi ;) bizde kesme obenler,5 delik momolar, bayrak serileri helpos projektorler, gastelikler , antifarlarla 4 lastik yaparak gazli bez cekerek basladik 86 doganimiza ;)

İyikideee söyledin be selcuk bilmiyorduk 88 serçe ile 85 kolon tss 20. Lerle başladık ben 124 serçeyi düşük model ve cokta maddi degeri olmayan iki araç olduğu için ornek verdim, o kadar yazdığımdan verecek cevap serçe 124 ayrımımı oldu:):)
Neyse ...

Jön Türk
20-08-2012, 10:58
özgür ağa typer senin kanınıda hızlandırmış :)

hangi typerları geçmiş LB bi yazında bizde bilelim uzak kalıyoruzz böyle şeylere..

ayrıca VAP typerı, HV typer yemiş doğrumu videosu varsa koyunda izleyelim :)

Vap typer hv typer | Facebook (http://www.facebook.com/photo.php?v=257171237719878)

Sanırım video bu efe

chare
20-08-2012, 11:03
Vap typer hv typer | Facebook (http://www.facebook.com/photo.php?v=257171237719878)

Sanırım video bu efe

olum tek bir videomu var? dün en az 15 kere denendi. hepsinin videosu eklenecek..

hv nin geçtiği videolarda var aksu tarafında.

Alper_
20-08-2012, 11:04
kumlucalı kardeşlerimin kanı her zaman hızlıdır ayarlayın bir organizasyon antalyanın hızlısı belli olsun :)

Bulut Y.
20-08-2012, 11:05
4 sonunda/ortasında roll mü bitermiş vti mı yarıstırıyosunuz 200de bırakalım aabi falan.

su doktor bilirkişi kimse gelsin saglıklı denemelere rapor versin. böyle deneme olmaz.

tursurayn
20-08-2012, 11:08
HV typerın sahibi benim. bir dünya video var ve gene tek bir video taraflı çıkıyor piyasaya gene. havalimanı tarafında denenen bölümlerde hv nin 2 boy geçtiğide oldu. yukarda stp nin geçtiğide oldu.. şimdi ne bu ben anlamıyorum..

Bulut Y.
20-08-2012, 11:11
oo serkan hoşgeldin :D

ben iki video izledim ikisinde de VAP geçmiş avdanlı co pilot falan debriyajlar mebriyajlar havalarda ucusuyor :D

https://www.facebook.com/photo.php?v=257172531053082

Metin Bilen
20-08-2012, 11:13

:icon_tup::icon_tup::icon_tup::icon_tup:

tursurayn
20-08-2012, 11:17
10 un üzerinde deneme yaptık. avdanlı nın sürdüğü video çıktı piyasaya.

arabamda stp ye göre çok fazla malzeme yok bu bi gerçek. iddam da olmadı kimseyle. eksiklerim var biliyorum. en basiti lastik ebatlarım büyük bunu herkez biliyor. benim eksantriklerim le bu kadar...

nacizane fikrim tekrar bi dyno çıkın. eğer bu dyno 284 ise benim arabamda 284 hp :)

beygirler havada uçtu kusura bakmayın..

HV nin geçtiği videolar nerede??

tursurayn
20-08-2012, 11:20

ben iki video izledim ikisinde de VAP geçmiş avdanlı co pilot falan debriyajlar mebriyajlar havalarda ucusuyor :D

bulut 10 un üzerinde deneme var. herkesin yaptığı gibi seçme videolar olacaktır elbet.. bu piyasanın içindesin gayet iyi biliyosun..

KCANN_220
20-08-2012, 11:32
herkeze selam olsun hayırlı bayramlar..:)

ozgur aracın hayırlı olsun Allah utandırmasın guzel specler ancak bı 284 hp degıl malesef..

HV tayyarada masAllah toda a2 egzantrıkler ve o lastıklere gore mukemmel gıdıor mustafa'nın sıhırlı parmakları..;) antalyalılar bılıor ama dısardan konuyu okuyanlar ıcın acıklık getırelım en hızlı tayyar dıe bahsı gecmıs ama daha ne KC'lerle ne ST yle nede Bulutla denendı herkezın eksıklerı wardı ertelendı bayram sonunda guzel organızasyonla bu sıkıntıyı cozucez dusuncesındeyım..:icon_tup:

dragon07
20-08-2012, 11:34
10 un üzerinde deneme yaptık. avdanlı nın sürdüğü video çıktı piyasaya.

arabamda stp ye göre çok fazla malzeme yok bu bi gerçek. iddam da olmadı kimseyle. eksiklerim var biliyorum. en basiti lastik ebatlarım büyük bunu herkez biliyor. benim eksantriklerim le bu kadar...

nacizane fikrim tekrar bi dyno çıkın. eğer bu dyno 284 ise benim arabamda 284 hp :)

beygirler havada uçtu kusura bakmayın..

HV nin geçtiği videolar nerede??

aferim len turşu adam gibi yazıyon

LB antalyanın en iyi yürüyen typerıymış. VAP,LB yi geçiyosa , HV de VAP'ı geçiyo :soru: yanlışmıyımm ?

cesur07
20-08-2012, 12:02
Dyno söyle hesaplaya bilirsiniz o zaman DBS Polo gti arka tamponunda yürüdü vap in benim gördüğüm kadarıyla gerisini siz duşunun kimseyeyide savunduğum yok

cesur07
20-08-2012, 12:05
Benim gördüğüm bir videoda HV Typer bariz VAP Typer i geçiyor bu videoda konulacak herhalde telaş yapmayın

Tolga-R
20-08-2012, 12:14
Bu konudan sonra anlıyoruzki antalyada 280 hp in altında typer yok ...

sipahi
20-08-2012, 12:21

LB antalyanın en iyi yürüyen typerıymış. VAP,LB yi geçiyosa , HV de VAP'ı geçiyo :soru: yanlışmıyımm ?

Facebook'a gir bakayım video var izle onu ;) dbs poloyla ne oldu acaba arkadas cok iddaalıydı.. :hahaha:

cesur07
20-08-2012, 12:28
Facebook'a gir bakayım video var izle onu ;) dbs poloyla ne oldu acaba arkadas cok iddaalıydı.. :hahaha:
Es
Ne olmuş DBS ye adamı geçebilmek için 10 milyar malzeme gommuş DBS suan arka tamponunda yürüyor daha fazla yürümesi için bir 10 milyar daha masraf etsin

_muhaRRem
20-08-2012, 12:31
Ne olmuş DBS ye adamı geçebilmek için 10 milyar malzeme gormuş DBS suan arka tamponunda yürüyor daha fazla yürümesi için bir 10 milyar daha masraf etsin

bişe sorucam.. dbs polo dediğiniz arabada yazılımını kim yaptı birde istanbulda muaddili bi araç var mı..

sipahi
20-08-2012, 12:33
Teke tek denediğini söyledi.DBS seninmi? senin değilse sen nerden biliyosun ordamıydın? tampon he :)

cesur07
20-08-2012, 12:45
Video çeken bendim Teketek yarıştılar HV Typer in içindeydim sag koltukta oturuyordum İlk sıktıklarında DBS kafadan onde 200 üstünde VAP DBS yi arka tamponuna alıyor. Daha önceki denemesine aldanmayın aracın sıkıntısını ben çözdüm serviste 300 tl lik bobin mis Cem Özer de biliyor konuyu taniyaniz vardır sorabilir. EN AZINDAN 10000 TL masraf etmedi

STP
20-08-2012, 12:55
Video çeken bendim Teketek yarıştılar HV Typer in içindeydim sag koltukta oturuyordum İlk sıktıklarında DBS kafadan onde 200 üstünde VAP DBS yi arka tamponuna alıyor. Daha önceki denemesine aldanmayın aracın sıkıntısını ben çözdüm serviste 300 tl lik bobin mis Cem Özer de biliyor konuyu taniyaniz vardır sorabilir. EN AZINDAN 10000 TL masraf etmedi
Rbc kpro kelebek egzantrik nezamandir 10bin lira?

Efe su vapi sen sursene bi arac hakkiyla kullanilsin...

cesur07
20-08-2012, 13:02
Rbc kpro kelebek egzantrik nezamandir 10bin lira?

Efe su vapi sen sursene bi arac hakkiyla kullanilsin...

Araca ne yapıldığını bilmeden konuşma sıfır şanzuman stage 2 baskı balata eksantrik Yazilim emme gaz kelebeği.ayar filan araç sahibinin söylediğini söylüyorum 10 bin tl buldu diye

_muhaRRem
20-08-2012, 13:03
bişe sorucam.. dbs polo dediğiniz arabada yazılımını kim yaptı birde istanbulda muaddili bi araç var mı..

@cesur07 bak yukarıda soru sordm bi yanıtlarmısın ?

STP
20-08-2012, 13:05
Araca ne yapıldığını bilmeden konuşma sıfır şanzuman stage 2 baskı balata eksantrik Yazilim emme gaz kelebeği.ayar filan araç sahibinin söylediğini söylüyorum 10 bin tl buldu diye

Benmi araca ne yapildigini bilmiyorum :) o saydiklarin da 10bin tutmuyor ;) O arabaya yapilan detayin yarisini bilemezsin benim bildigimin merak etme :)

EmrahERKAN
20-08-2012, 13:06
Polo nun yazılımını EcuFast yapmıstı diye biliyorum. Custom Garage'da down pipe felan yaptı sanırım

_muhaRRem
20-08-2012, 13:08
Polo nun yazılımını EcuFast yapmıstı diye biliyorum. Custom Garage'da down pipe felan yaptı sanırım

istanbulda dbs polo ile aynı gider diyeceğiniz araba var mı peki ?

cesur07
20-08-2012, 13:10
@cesur07 bak yukarıda soru sordm bi yanıtlarmısın ?

Ecufast Alper ozgun yaptı bugüne kadar benim gördüğüm kendi sekmentinde yarışıp geçilmedi hiç benim bildigim yakın zamanda istanbula gelecek ne kadar hızlı olduğunu orda görecekler dediklerim yanlış anlaşılmasın araç gercekten ciddi gidiyor

sipahi
20-08-2012, 13:10
istanbulda dbs polo ile aynı gider diyeceğiniz araba var mı peki ?

Antalyaya kadar ugrastırmayın benı diyosun :D

aVDANLı
20-08-2012, 13:11
vay arkadaş genclik hızlı :D

_muhaRRem
20-08-2012, 13:12
Antalyaya kadar ugrastırmayın benı diyosun :D

aynen kardeşimm .. bizim buralar 4-5 şeritli geniş geniş deneyelim..

_muhaRRem
20-08-2012, 13:14
Ecufast Alper ozgun yaptı bugüne kadar benim gördüğüm kendi sekmentinde yarışıp geçilmedi hiç benim bildigim yakın zamanda istanbula gelecek ne kadar hızlı olduğunu orda görecekler dediklerim yanlış anlaşılmasın araç gercekten ciddi gidiyor

DBS poloyu typeR ve s2k segmentinde görüyorsan kapımız açık buyur gel deneyelim ..

NOT= Bizim arabalarda çok ciddiler.

Bulut Y.
20-08-2012, 13:18
senin araba hiçbişiysiz 13 yapıor kankim masallah daha beter s2k gormedimm :) :)

cesur sende video cekmeyi ogrendin galiba colt varken foto cekiyordun video yerine koyunda izleyelim su videoları ;)

_muhaRRem
20-08-2012, 13:20
senin araba hiçbişiysiz 13 yapıor kankim masallah daha beter s2k gormedimm :) :)

cesur sende video cekmeyi ogrendin galiba colt varken foto cekiyordun video yerine koyunda izleyelim su videoları ;)

valla honda yapmış biz sadece kullanıyoruz :)

Serhat Y.
20-08-2012, 13:23
Kriter polo gti ise daha fazla konu takibi yapamiicam kusura bakmayin bu ne amk. Bulent:D (bulut) mudehale konuya abi lutfen yokmu hakkiyla giden ep3 ler antalyada denense ya kendi segmenti araclarla,,

_muhaRRem
20-08-2012, 13:24
Kriter polo gti ise daha fazla konu takibi yapamiicam kusura bakmayin bu ne amk. Bulent:D (bulut) mudehale konuya abi lutfen yokmu hakkiyla giden ep3 ler antalyada denense ya kendi segmenti araclarla,,

bize 10 metre uzak geçen 1.4tsı lere bak ne kadar hızlanmışlar :D

cesur07
20-08-2012, 13:24

Kanki sizde foto çekmeyi şimdide video çekmeyi öğrendim ne yapacan cahillik zor iPhone kullanmayı bilmiyorduk alınca öğrendik :))

Bulut Y.
20-08-2012, 13:25
sertaç abi (serhat:D) poloyla gti la alaksı yok mevzunun serdar cok delikanlı, hırslı ve sevdiğimiz bir kardeşimiz el arabası alsa gelse ben yine yarışırım onunla burası antalyaa alayına cobraaa :D

edit: Type-R a pek vakit ayırmıyorum bu ara iş güç mevzuları falan var en kısa zamanda sahalara döneceğim :)

Serhat Y.
20-08-2012, 13:46
Hahaha sertac deme allah askina raufa da soledim etilerdeki mekanlarda cikan efemine ismi abi sertac, serdar de serkan de ama sertac deme lutfen:D Bulent:D
Simdi sertaclar bana bozulmasin ama...

Konuya donersek yani bizde burda arkadaslarimizin 1,4tsi larini biliyoruz gercekten sinifinda iddiali araclar zamanzaman eglencesine sikiyoruz ama bizim sinifin araclari degiller, assagilama gibi algilanmasinda kriter o olmamali derim ben eger aracinizi gelistirmek istiyorsaniz.

ozgur-07
20-08-2012, 13:52
kimleri geçmişte antalyanın en iyi yürüyen typerı olmus bu araç ?

beni geçmiş mi ?

st yi ?

daha kc LER var :)

Bulut bu ucuncu gelisim ne st nede seni hic goremiyorum.. Aksam cikin gelin kumlucaya deneyelim kardesim

ozgur-07
20-08-2012, 13:56

Hv benimi gecti aksama aticam video lari aktif kullanmadigm halde bile guzel fark var arayin umiti sorun kardesim daha aksam adamlar kabullendi dbs polo cu arkadasimiza sorun. İsteyen ciksin gelsin arkadaslar

Bulut Y.
20-08-2012, 13:58
Hahaha sertac deme allah askina raufa da soledim etilerdeki mekanlarda cikan efemine ismi abi sertac, serdar de serkan de ama sertac deme lutfen:D Bulent:D
Simdi sertaclar bana bozulmasin ama...

Konuya donersek yani bizde burda arkadaslarimizin 1,4tsi larini biliyoruz gercekten sinifinda iddiali araclar zamanzaman eglencesine sikiyoruz ama bizim sinifin araclari degiller, assagilama gibi algilanmasinda kriter o olmamali derim ben eger aracinizi gelistirmek istiyorsaniz.

kriterlik bir durum yok dediğim gibi serhat abicim yada en azından benim için yok diyebilirim. ben setup ımı kafamda olusturdum ve uyguladım sonuclarıda benı tatmin etti allaha şükür. :)

Bulut bu ucuncu gelisim ne st nede seni hic goremiyorum.. Aksam cikin gelin kumlucaya deneyelim kardesim

özgürüm en kısa zamanda diyelim kardeşim. tekrardan maşallah VAP Type-R ;)

ozgur-07
20-08-2012, 13:58

Hv nin gectigi vdeo varsa at kardesim gorelim

engin_ant
20-08-2012, 14:02

olum siz çocukmusunuz ben muhabbet olsun ortam yumuşasın diye benim dedim niye bunu bu kadar şekillendirdinizki..anlamadım işimiz şaka şuka..

ozgur-07
20-08-2012, 14:04

Es
Ne olmuş DBS ye adamı geçebilmek için 10 milyar malzeme gommuş DBS suan arka tamponunda yürüyor daha fazla yürümesi için bir 10 milyar daha masraf etsin

Adamim atma oyle serdari ara sor 210 gibi 3 araba var. Cok isteyen varsa aksam yine gelirim. Arada bir serit bosluk hv zs st ne kadar typer varsa ruzgar yok. 5 kesici kendim kullanicam. Lb typer arkadasimin denemedik daha.. Nerde 10 milyar harcamisim sanzuman botorun bilogunun icindemi dost

Bulut Y.
20-08-2012, 14:06

turşu var diyor yukarda baksana atsınlarda görelim bizde

edit: ZS suan hazır deil kardesim müsait oldugum zaman deneriz sıkıntı yok araçlar bizde biliyorsun.

ozgur-07
20-08-2012, 14:15

Baski onceden vardi canim kardesim kelebek emme egzantrik yazilim... Arabam izmirde ayar yapuldi afr tutmuyor 25 gun sonra o sikintilarda kontrol edilicek . Yalana dolana gerek yok beni gecen onume cikan bile olmadi serdar one cikti bi defa oda arabam cok sardi sonrasinda gectim zaten tamponumda gelmisse o olabilir ama kendinizi kandirmayin hepimiz arkadasiz... Yine soyluyorumm isteyen gelir 5 sonuna dek gazlariz... Sanzumanim yeni kirmak istemiyorum ve sakin sakin. Ama bidaha kirarim bu defa cok giderim...

Dou
20-08-2012, 14:17

http://chzgifs.files.wordpress.com/2010/11/fireextinguisherprop1.gif

M3CSL
20-08-2012, 14:34
http://chzgifs.files.wordpress.com/2010/11/fireextinguisherprop1.gif

:hahaha::hahaha:

SDR_07
20-08-2012, 14:35
Baski onceden vardi canim kardesim kelebek emme egzantrik yazilim... Arabam izmirde ayar yapuldi afr tutmuyor 25 gun sonra o sikintilarda kontrol edilicek . Yalana dolana gerek yok beni gecen onume cikan bile olmadi serdar one cikti bi defa oda arabam cok sardi sonrasinda gectim zaten tamponumda gelmisse o olabilir ama kendinizi kandirmayin hepimiz arkadasiz... Yine soyluyorumm isteyen gelir 5 sonuna dek gazlariz... Sanzumanim yeni kirmak istemiyorum ve sakin sakin. Ama bidaha kirarim bu defa cok giderim...

Konuya birkaç defa girdim yazmim dedim olmuyor Ozgur arkadasım sen aksam video konulmayacak ben buraya video icin gelmedim demedinmi. Neden yarıştığımız buralara kadar taşındı anlayamıyorum massallah araban güzel olmuş kardesim birsey demiyorum yürütmezsede yuh derim bu arada kendin dedin 9 bin tl para harcadım diye soyledin paran var yap kardesim bazıları gibi hayali yarismiyorsun aldın yaptın gazliyorsun benimle senin aramda 3 araba olmadı o kadar basmadık sende biliyorsun Polo yine fena gidiyor bunu kabul edelim seni severim birbirimizi kırmayalım

KCANN_220
20-08-2012, 14:55
Valla Antalya'yı bılmemde Ay sonunda Allah nasıp ederse Istanbul'a gelıcem merakla beklıorum cok hızlı tayyarlarınızı gormeyı..ıadeyı zıyaret waktı geldı..:heyoo:

Tolga-R
20-08-2012, 14:56
Konu çok farklı yerlere kaydı... özüne dönelim Güneş in teknik açıklamasına ragmen halen aracın gerçek 284 hp olduğunu iddia eden varmı ?

ocean0636
20-08-2012, 15:02

Olum Mehmet ne adamsın yauw, sesli guldum la :D bayram bayram mübarek adam çak tokatı at 5 e :D:D

dragon07
20-08-2012, 15:46
ben efe ozgur sikinti yok demi :)

ozgur-07
20-08-2012, 22:51
ben efe ozgur sikinti yok demi :)

Yok efecim keyfine bak:)

Mehmet-a
20-08-2012, 23:34

Katılıyorum sana kardeşim :D

Oz`
20-08-2012, 23:58
aynen kardeşimm .. bizim buralar 4-5 şeritli geniş geniş deneyelim..

muharrem sidik yarışındamısın kanka? yarışındaysan söle bilelim poloya gerek yok scirocccoyla geçeyim seni ? elbet 3-4 milyar kaçırır geçerim cok cidddiyim sakaa yapmıyorum

yıok ne zaman insanları aşalamaktan vazgeçiceksiniz onu düşünüyorum:)

_muhaRRem
21-08-2012, 01:21
muharrem sidik yarışındamısın kanka? yarışındaysan söle bilelim poloya gerek yok scirocccoyla geçeyim seni ? elbet 3-4 milyar kaçırır geçerim cok cidddiyim sakaa yapmıyorum

yıok ne zaman insanları aşalamaktan vazgeçiceksiniz onu düşünüyorum:)

Ne alakasi var abi neyini asagiladim polo typer ve s2k sinifi bi arabami.yszilimini kimin yapigini bilmiodm sordum ayip mi ettim. Ne bu tepki boyle. Sadece merak ediyorum bi polo nasi bu kadar gidiyor varsa aynisindan istanbulda denemek istedim kucumsedimmi yani ne var soyledigimde.

cheers
21-08-2012, 01:34
ST ile 26 sından sonra deneyelım.Bakaalım bı nasıl oluyor stp amaç farkı görmek eksiklerimizi gidermek.

cheers
21-08-2012, 01:35

280 altı yok üstünü sen hesap et :hahaha: :rolleyes:

nakayama
21-08-2012, 02:00
ST ile 26 sından sonra deneyelım.Bakaalım bı nasıl oluyor stp amaç farkı görmek eksiklerimizi gidermek.

Aynen abi 26 sından sonra çok farklı olcak hersey :) :D

ocean0636
21-08-2012, 13:23
Aynen abi 26 sından sonra çok farklı olcak hersey :) :D

Yavrum sen işine bak 30una kadar biz aslında yokuz ahahaha :D

Oz`
21-08-2012, 14:09
Ne alakasi var abi neyini asagiladim polo typer ve s2k sinifi bi arabami.yszilimini kimin yapigini bilmiodm sordum ayip mi ettim. Ne bu tepki boyle. Sadece merak ediyorum bi polo nasi bu kadar gidiyor varsa aynisindan istanbulda denemek istedim kucumsedimmi yani ne var soyledigimde.

ozaman ben alınganım ozur dilerim :)

Oz`
22-08-2012, 05:50
yaaa beyler yazıcam sona kalkamıcaz altından hepberaber sikko sikko kendi kendinize gaz verip durmayın adamı dellendirmeyin

:) Vap gelsin ölçelim aradaki farkı sizde görün dynoda ama BAYmayın adamı dönüp dolasıp kuyruk acılarınızı yazmayın buraaya

JDM CIVIC R
22-08-2012, 07:21
Buda benim rum kesiminde yasayan bir arkadaşımIN DC5 TYPE R

DYNO AYNI MARKA. MAHA DYNO

Speclerini baska bir forumdan kopyaladım.

-HONDATA KPRO ECU (TDi North powertuning map)
-TODA RACING header(heat wrapped)
-TODA RACING exhaust
-RBC inlet manifold
-HONDATA INTAKE MANIFOLD GASKET
-MUGEN engine mounts
-Energy Engine mount inserts
-Spoon engine torque damper
-MUGEN radiator cap
-TEGIWA GRUPPE M carbon air filter
-TGM inverted tie rod ends
-BC RACING 32 way adjustable suspension
-EIBACH camber bolts
-EIBACH SPC Rear Camber arms
-TEGIWA short shifter
-EXCEDY ORGANIC CLUTCH STAGE 1
-ACT PROLITE FLYWHEEL
-PROJECT M WHEEL NUTS
-SKUNK2 GEAR KNOB
-BuddyClub racing spec condenser
-J`s RaCing roll center adjusters
-CUSCO STABILIZER

http://e1208.hizliresim.com/10/q/c40z4.jpg

Mehmet-a
24-08-2012, 23:30
Yorumların coğu silinmiş :)

evolutions
13-12-2012, 10:56
nefis bir konu dbs den girilimiş vapdan cıkılmıs bu vap eskı stp sanırım birde uzatmaya gerek yok haılzııym diyen denesin kral cıksın galeriden dbs yenı adayda yapılmıs hali ile ygz denenir ***** ep3 lerle konu sonuclanır final raundda dbs ygz olur