PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yol Tutuş/Czt

Aps
11-03-2008, 12:28
selamlar
aracımın yol tutuşunu güçlendirmek istiyorum,biraz hızlandığımda sanki araç savurucakmış gibi geliyor-hafif virajlarda sanki 2 teker üstünde gidiyormuş gibi hissediyorum:cool:
yanlamak-el freni çekmekle işim yok-aracın yola it gibi yapışmasını istiyorum :D
coilover öneriliyor,başka neler yapılabilir?

OmerRS
11-03-2008, 16:07
Bu araçta genel bir beklenti var bu yönde ve birçok kişi coil over süspansiyon sistemleri uyguladı. eminim yardımcı olacaklardır. ayarlar ve markalar konusunda da aydınlık getirilecektir.

Dragger
11-03-2008, 16:27
Aracın yapısı itibariyle eski hothatch sınıfı gibi hicbir sekilde yol tutacagını düsünmüyorum.

Profili yüksek, tasarımı öyle cok iyi yol tutabilecek izlenimi vermiyor malesef...

MiaMi
11-03-2008, 17:06
Yavuz doğru söylüyor 106 306 vti kasaları ile çok alakasız yeni kasalar.

Aps
11-03-2008, 21:25
hala nerden-kaça coilover bulacağımı bilmiyorum:)
bide coilover uygulayanlara da sormak lazım-takınca dert bitiyor mu diye..

cumhur
11-03-2008, 21:32
Araacın std. ise çok fazla yatıyor yuksek olduğu için buda ınsanı tedirgin ediyo doğal olarak.. yapabıleceğin çok fazla seçenek yok.. coilover ve uygun ayarlarla başarılı şeyler olabılır.. ön kule gergısı std. zaten ama basınç std. değilse anı basınç artışlarında önden kayma eğilimide olabılıyor.. sanırım bı sıtede arka kule gergısıde görmuştum bı araştır derım. ayrıca std. f1 yada contı sport kullanıyo mıtsubıshı. contı bence başarılı değil..

sonuç olarak en basıtı ıı bı lastık coilover ve doğru ayarları ;)

Aps
11-03-2008, 21:46
yurtdışı sitesinde görmüştüm arka kule gergisini...o sitede şimdi bakımda yada patlatmışlar tam emin değilim:)
haftanın 1 yada 2 günü kullanıp da bu durumu yaşamak canımı sıkıyor :S
sanırım benimkinin üstündeki conti sport,daha aracta hala ilk lastikleri duruyor
teşekkür ederim bilgiler için ;)

tool
13-03-2008, 14:07
hala nerden-kaça coilover bulacağımı bilmiyorum:)
bide coilover uygulayanlara da sormak lazım-takınca dert bitiyor mu diye..

D2 kullanan var CZTde memnun suana kadar sikayeti yoktu ;)

Ranthor
14-03-2008, 10:25
Selamlar,
Czt in standart yol tutusu kotu,cunku agirlik dengesi 65% gibi onde, ayrica sase cok rijit degil.
Ben su an d2 coilover kullaniyorum, d2 ler cok sert ve cok ayrintili aletler. Once pasaoglunda takildi, sonra bir kere serdar usta ayar cekti, en son ben bir daha kurcaladim. Hala en iyi setupu bulduguma inanmiyorum. Ayrica arabaya 5 cm den az indirmeyi basaramadim, ozellikle arkasini cok alcak dusunmusler.

Su an ki yol tutusum orjinalinden kat ve kat daha iyi, bozuk yola girmedikte standart hot hatchlerin hepsine fazlasi ile kafa tutarim, hatta daha iyiyim.

Fakat su var, araci cok indirip cok sertlestirince frenaj berbat oluyor. On amortisorler gucu soguramiyor, araba hic one kapaklanamiyor, arkalara cok yuk biniyor.
Abs kafayi yiyip erken devreye giriyor bu sefer.

O yuzden optimum yukseklikte bir coilover dusunebilirsin. Ama derdi cok bu aletlerin bence 4 cm lik bir yay bin, ugrasmaya degmez.

Aps
14-03-2008, 22:09
coilovera şuanda verecek param yok zaten daha öncelikli almam gereken şeyler var coilover alıncaya kadar yay alıp idare etmeyi düşünüyorum,hiç olmamasından iyidir herhalde?
17 jant-lastik felan da alma planım var bakalım onlardan sonra ne olacak
teşekkür ederim bilgilendirmeniz için;)

torrento
15-03-2008, 17:49
Bu araçta genel bir beklenti var bu yönde ve birçok kişi coil over süspansiyon sistemleri uyguladı. eminim yardımcı olacaklardır. ayarlar ve markalar konusunda da aydınlık getirilecektir.

kesinlikle katılıyorum