PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : colt czt sorgulama bilgi!!

atabay
22-08-2012, 16:42
herkese saygılar arkadaslar .ilandaki czt yi almayı düşünüyorum.arac hakkında bilgi ve yorumlarınıza ihtiyacım var .arac sahıbı ıle gorustum kendılerı yenı aldıklarını ve ıskurmak ıcın satmaları gerektıgını soyledıler.aracın gecmısı hakkında bılgısı olmadıgını söylüyor...

Mitsubishi Colt 1.5 CZT 2007 Model 23.999 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 96257351 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-czt-arayanlara-96257351/detay)

Mert-
22-08-2012, 16:47
Bu siteden bir arkadaşındı bu araba. satılık ilanı vardı.

atabay
22-08-2012, 17:24
Bu siteden bir arkadaşındı bu araba. satılık ilanı vardı.

Evet aracın ankaradan 06 ank 28 olarak .bir bilgisini dogruladim fakat aracı illa bilen tech üyesi kardeslerimiz vardır.

Araçtaki extralar vs ilgi çekici yazilim kanusunda cekincelerim var ecuda bazı zamanlar sıkıntı oluyorgbi yorumlar var yabancı forumlarda.. :soru:

atabay
22-08-2012, 19:43
last 24 hour..!! czt puplic nerdesiniz..

34tb9544
22-08-2012, 19:52
Fuatvts nickli arkadasin arabasına bak oda temiz ve düzgün bı araba
Bu arac siteden bı arkadasindi görünce yazar sanirim

atabay
22-08-2012, 20:29
Fuatvts nickli arkadasin arabasına bak oda temiz ve düzgün bı araba
Bu arac siteden bı arkadasindi görünce yazar sanirim

tesekkur ederım .

tunceR
22-08-2012, 21:49
ecuyu doğru işi bilen kişilere elletirmişse hiç bir sıkıntın olmaz.

emretorlak
22-08-2012, 22:31
Araç yeni alınmış ama bir anda iş kurma kararı alınıyor ve araç satılıyor mu?
Sahibi aracın geçmişini bilmiyor. Öyle bi bakmış almış ve akabinde satıyor mu?
Aracın sahibinin forumdan olmasını bırakın, forumun sahibinin olsa yine bir kez daha düşünürdüm alırken:)

emregockan
22-08-2012, 22:39
bu araba eğer yanlış bilmiyorsam 1 yada 1,5 ay önce el değiştirdi. hatta bu arabadan sökülen coilover ı ben aldım. tabi o araba bu arabaysa ama bi xenon lu ve füme jantlıydı o arabada. kimsenin günahını almak istemem. hatta kaputunun ucunda k&n firmasının sticker ı vardı ilanı varken. pek yardımcı olamadım ama emretorlak arkadaşıma katılıyorum bir daha düşünün

mcitir
22-08-2012, 23:08
bu araba eğer yanlış bilmiyorsam 1 yada 1,5 ay önce el değiştirdi. hatta bu arabadan sökülen coilover ı ben aldım. tabi o araba bu arabaysa ama bi xenon lu ve füme jantlıydı o arabada. kimsenin günahını almak istemem. hatta kaputunun ucunda k&n firmasının sticker ı vardı ilanı varken. pek yardımcı olamadım ama emretorlak arkadaşıma katılıyorum bir daha düşünün

hemen alınıp satılan araclarda,ya zaten ciddi bi sorun olup satılıyor yada kar amaclı satıslar oluyor,nadir de olsa is evlilik gibi olaylarda olabiliyor..

emrah turan
23-08-2012, 00:36
Bende bu arabada yazılım yok dıye biliyorum onuda bır kontrol ettirt Ecufast'le weya ecu yapan dıger arkadaslara danıs derım zaten Czt ecu yapan 2-3 yer war Ecufast, Paşaoglu , mantar baskada bılmıyorum

SieRRa
23-08-2012, 01:13
aracın önceki sahibi siteden beermug nickli arkadaştı,burgazda bikaç kez görmüştüm ama araçla ilgili bi bilgim yok,forumdaki konusu da şu http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/120861-siyah-czt.html

atabay
23-08-2012, 10:12
yorumlarınız için tesekkur ederım arkadaslar..dılerım yenı bılgıler edıne bılırım .100 bını gecmıs bır czt nın baskı balata hatta 100 bın bakımları nelerdır !!!

PashaVTS
23-08-2012, 11:02
Güzel araç ama satması zor insanlar artık dizele dönüyor...

mcitir
23-08-2012, 12:02
Güzel araç ama satması zor insanlar artık dizele dönüyor...

Gercekten nedir bu durum ya.95 oktanbenzin dunya oldu.Dizel sart artık.

blacx
23-08-2012, 12:12
hazır konu açılmışken;
bu araç hakkında bilgisi olan varmı?

Mitsubishi / Colt / 1.5 CZT / SÜPER TEMİZ TURBO 110 HP MİTSUBİSHİ COLT 1.5 CZT sahibinden.com'da - 92480433 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-super-temiz-turbo-110-hp-mitsubishi-colt-1-5-czt-92480433/detay)

emretorlak
23-08-2012, 12:19
czt'ye downgrade mi yapmışlar:)

34tb9544
23-08-2012, 12:20
Mitsubishi Colt 1.5 CZT 2006 Model 22.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 82684276 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-58binde-colt-czt-82684276/detay)

Su czt ye bı bakın sahibi siteye üye

SertacTDemir
23-08-2012, 12:55
yorumlarınız için tesekkur ederım arkadaslar..dılerım yenı bılgıler edıne bılırım .100 bını gecmıs bır czt nın baskı balata hatta 100 bın bakımları nelerdır !!!

PM olarak da cevaplamıştım, araç benim eski aracım, ben 2. sahibiydim, benden sonra alan arkadaşdan da şimdi satan kişiye geçmiş sanırım. Fakat ben satarken 100 bine yakım bir km deydi tam hatırlamıyorum, ben satmadan önce 100k bakımı olarak triger setini değiştirmiştim, uzun zaman değişmesine gerek yok. Aynı şekilde baskı balatasını da değiştirmiştim, onun da bitmemiş olabileceğini düşünüyorum, fakat parça fiyatları yüksektir bilginiz olsun, triger setine servis 1000 küsür lira demişti, ve ellerinde yoktu, sanayide kayışçılarda muadilini çok aradım ama bulamadım, trigeri en son bir Alman websitesinden almıştım. Baskı balatasına da servis saçmasapan bir fiyat(1000 tl gibi) istemişti, sanayideki parçacılarda da bulamamıştım, onu da toptan birisi getirmişti, internetten satıyordu ondan almıştım. Eski sahiplerinden öğrenecekleriniz sınırlıdır, mesela ben satalı 1,5 sene oldu neredeyse, iyi bir ustaya/servise gösterip eksilerini ve masraflarını bilerek almanız daha doğru olacaktır.

Araç olarak da CZT sınıfına göre az yakan, gidişi tatminkar, yol tutuşu zayıf (coilover olması büyük bir + olur) bir araçtır. Hevesli zamanlarıma geldiğindenmidir nedir bilemiyorum eski 206 gti'ım daha eğlenceliymiş gibi hissetmiştim aracı ilk aldığımda. Ama mitsubishi olması, parça sıkıntısı ve pahalılığı, 2. elde yaşattığı sorunları göz ardı etmemek gerekir.
(Ben satarken bakımları yeni yapılmıştı aracın hiç masrafı yoktu, coilover vs vardı, boyasızdı, buna rağmen böyle bir aracı satana kadar 2,5 ay geçmişti ki üzerindeki parçalara göre sattığım rakam uygundu)

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Dediğim gibi bana veya bir önceki sahibine sormak yerine düzgün bir ustaya/servise gösterin.

Bendeki halinin fotoğraflarını linkte görebilirsiniz :

http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/90488-angry-bird-colt-czt.html

atabay
23-08-2012, 15:39
PM olarak da cevaplamıştım, araç benim eski aracım, ben 2. sahibiydim, benden sonra alan arkadaşdan da şimdi satan kişiye geçmiş sanırım. Fakat ben satarken 100 bine yakım bir km deydi tam hatırlamıyorum, ben satmadan önce 100k bakımı olarak triger setini değiştirmiştim, uzun zaman değişmesine gerek yok. Aynı şekilde baskı balatasını da değiştirmiştim, onun da bitmemiş olabileceğini düşünüyorum, fakat parça fiyatları yüksektir bilginiz olsun, triger setine servis 1000 küsür lira demişti, ve ellerinde yoktu, sanayide kayışçılarda muadilini çok aradım ama bulamadım, trigeri en son bir Alman websitesinden almıştım. Baskı balatasına da servis saçmasapan bir fiyat(1000 tl gibi) istemişti, sanayideki parçacılarda da bulamamıştım, onu da toptan birisi getirmişti, internetten satıyordu ondan almıştım. Eski sahiplerinden öğrenecekleriniz sınırlıdır, mesela ben satalı 1,5 sene oldu neredeyse, iyi bir ustaya/servise gösterip eksilerini ve masraflarını bilerek almanız daha doğru olacaktır.

Araç olarak da CZT sınıfına göre az yakan, gidişi tatminkar, yol tutuşu zayıf (coilover olması büyük bir + olur) bir araçtır. Hevesli zamanlarıma geldiğindenmidir nedir bilemiyorum eski 206 gti'ım daha eğlenceliymiş gibi hissetmiştim aracı ilk aldığımda. Ama mitsubishi olması, parça sıkıntısı ve pahalılığı, 2. elde yaşattığı sorunları göz ardı etmemek gerekir.
(Ben satarken bakımları yeni yapılmıştı aracın hiç masrafı yoktu, coilover vs vardı, boyasızdı, buna rağmen böyle bir aracı satana kadar 2,5 ay geçmişti ki üzerindeki parçalara göre sattığım rakam uygundu)

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Dediğim gibi bana veya bir önceki sahibine sormak yerine düzgün bir ustaya/servise gösterin.

Bendeki halinin fotoğraflarını linkte görebilirsiniz :

http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/90488-angry-bird-colt-czt.html

beklenen etkili ve degerli yorum ve bilgilerin için tesekkur ederim .
sertac kardeşim:icon_tup:

bu gun saat 14:00 araca yuzeysel bakmıs bulunuyorum bır kac garaj sahıbı ıle gorusmelerım sonucu .ve ozelden gelen guvenılır mesaj ve bılgıler dogrultusunda baktıgım noktalarda bır sıkıntı gormedım .coill siz deneme sonucunda musaıt zamanda c.tesi expertize sokmayı planlıyorum.yinede kafam karıstı hala izmirdekı 205 db6 ımı özler oldum:)) bu arada hacımolarak dizel 1.3 dynamic puntom cok daga konforlu ve ferah geldi bana colt czt ye göre...

yorum ve tavsiyede bulunan techturkey ailesine tesekkür ederim...:icon_tup:

tunceR
23-08-2012, 16:04
czt nin konforu bi bmw audi değil tabi ama bi 106 dan bi civicten çok daha iyi standart donanımıda cabası. yazılım komple egsoz fitre ile 200 hp üstü olan bi araç bu haliyle headers,filtre,egsozlu typerlarla rahat yürürsün. turbosunuda büyülttün mü sen bile inanamazsın ne olduğuna.. motoru şanzımanıda tık demez. yani bu arabayı bunun için alcaksan al.

atabay
23-08-2012, 16:33
czt nin konforu bi bmw audi değil tabi ama bi 106 dan bi civicten çok daha iyi standart donanımıda cabası. yazılım komple egsoz fitre ile 200 hp üstü olan bi araç bu haliyle headers,filtre,egsozlu typerlarla rahat yürürsün. turbosunuda büyülttün mü sen bile inanamazsın ne olduğuna.. motoru şanzımanıda tık demez. yani bu arabayı bunun için alcaksan al.

yorumlarına katılıyorum

db6 205 gti mın konforundan kat kat iyi:) şaka bir yana :) proje için almıştım orası burası derken komple motor enjektörler alttakım fren dısk hortum amortısor vs hepsını yaptırıp garaja park ettim..port polısh ve duz boru ıle rahat 200+ gördüm 2-3 bın masraf ıle yuruyebılır dusuncesındeyım..

fakat colt czt de sehrın efendi çocugu ve aynı zamanda mahallenın hırcın giderli delikanlısı edası ile seytan tüyü lü ayrı bir duygu veriyor sanırım ınsana.araca sahıp olan arkadasların anlattıgı gibi ...

motor sanzıman body smart aılesının mıs ...mekanık yedek parca pahalı ve bır o kadar bu gun aldıgım sigorta sırketı tekıflerıne gore kasko ve sıgortası yuksek gıbı geldı bana . + 1-2 sene sonra 150 & 170.000 km gelen bır colt czt kaca alınıp satılır .hale hazırda temiz yüklü ve fiayatına göre mıımum butce ıle maxımum verim alına bılen tek arac olması ..hatasızlar bile zor alıcı bulurken..benim konfor ve yol tutusu konusunda takılı kalmam basıt kalmıs olabılır. dusundurucu bır durum ...

mcitir
23-08-2012, 17:42
yorumlarına katılıyorum

db6 205 gti mın konforundan kat kat iyi:) şaka bir yana :) proje için almıştım orası burası derken komple motor enjektörler alttakım fren dısk hortum amortısor vs hepsını yaptırıp garaja park ettim..port polısh ve duz boru ıle rahat 200+ gördüm 2-3 bın masraf ıle yuruyebılır dusuncesındeyım..

fakat colt czt de sehrın efendi çocugu ve aynı zamanda mahallenın hırcın giderli delikanlısı edası ile seytan tüyü lü ayrı bir duygu veriyor sanırım ınsana.araca sahıp olan arkadasların anlattıgı gibi ...

motor sanzıman body smart aılesının mıs ...mekanık yedek parca pahalı ve bır o kadar bu gun aldıgım sigorta sırketı tekıflerıne gore kasko ve sıgortası yuksek gıbı geldı bana . + 1-2 sene sonra 150 & 170.000 km gelen bır colt czt kaca alınıp satılır .hale hazırda temiz yüklü ve fiayatına göre mıımum butce ıle maxımum verim alına bılen tek arac olması ..hatasızlar bile zor alıcı bulurken..benim konfor ve yol tutusu konusunda takılı kalmam basıt kalmıs olabılır. dusundurucu bır durum ...

Bizde dusunmustuk bi ara baska bi colt hatta coilover falanda vardı onda sımdıkı benzin fiyatlarında cok zor artık.Dizelimle mutluyum :)

atabay
23-08-2012, 20:10
Bizde dusunmustuk bi ara baska bi colt hatta coilover falanda vardı onda sımdıkı benzin fiyatlarında cok zor artık.Dizelimle mutluyum :)

kesinlikle mutlu olmamak elde deil bu akaryakıt fiyatların daki zamlardan .......sonra ........ne kadar dizel o kadar güzel... işim gereği özel ve şirket aracım dizel oldugu için. çok memnun oldugum puntonun üzerine fark ödeyerek 2004 ve üzeri audi a 3 alma isteği hala güncel nede olsa hafta sonu binme fırsatım olucak..benzin zammı beni teyet gecer belki:)

mcitir
23-08-2012, 22:28
kesinlikle mutlu olmamak elde deil bu akaryakıt fiyatların daki zamlardan .......sonra ........ne kadar dizel o kadar güzel... işim gereği özel ve şirket aracım dizel oldugu için. çok memnun oldugum puntonun üzerine fark ödeyerek 2004 ve üzeri audi a 3 alma isteği hala güncel nede olsa hafta sonu binme fırsatım olucak..benzin zammı beni teyet gecer belki:)

Umarım teğet gecer ama bu fıyatlarla artık benzinli araca binmek gercekten zor.

SertacTDemir
23-08-2012, 22:35
Rica ederim, faydasi olduysa ne mutlu :)

Bu arada ic mekani sinifindaki cogu hb`den genistir. ozellikle arka koltuklari ileri geri hareket ettiginden arka koltuklarda diz mesafesi inanilmaz genistir. fakat arka koltuk en gerideyken bagaj hacmi bir hayli kuculuyor maalesef.

Beni en cok uzen yonleri, 1.Goruntusu, 2.Yol tutusu(coilover sonrasi sifir lastikler takildiktan sonra bile), 3.Parca fiyatlari olmustu. Modifiye ediliyor tabiki ama, ben sadece filtre takip blow offu ayirdigimda limp mode'a gecip ariza isigi yakti, ve 3000deviri gecmiyordu, yokus bile cikmiyor okadar kisiyor arabayi limp mode'da. Sonra hatayi sildirdim sadece filtre takabilmistim, birde kat iptalim vardi, videolarida foruma yuklemistim, aratirsan bulabilirsin, guzel gidiyordu, e46 330, ve eski kasa a3 1.8 chipli(200hp civarlarinda) gecmistim. Modlayacaksan yazilim yapman sart, bunlari da toplayinca biraz maliyetli oluyor coildi eksozdu yazilimdi ongorulmeyen masraflardi derken 30.000 TL ye dayanacakti bana maliyeti, oyuzden yazilima girmemistim ben. Ben artik yaslandim galiba ugrasasim yok eskisi gibi :)

+ ve - lerini degerlendirmen guzel, umarim verecegin karar seni mutlu eder :)

Simdiden hayirli olsun.

mcitir
23-08-2012, 22:44
Rica ederim, faydasi olduysa ne mutlu :)

Bu arada ic mekani sinifindaki cogu hb`den genistir. ozellikle arka koltuklari ileri geri hareket ettiginden arka koltuklarda diz mesafesi inanilmaz genistir. fakat arka koltuk en gerideyken bagaj hacmi bir hayli kuculuyor maalesef.

Beni en cok uzen yonleri, 1.Goruntusu, 2.Yol tutusu(coilover sonrasi sifir lastikler takildiktan sonra bile), 3.Parca fiyatlari olmustu. Modifiye ediliyor tabiki ama, ben sadece filtre takip blow offu ayirdigimda limp mode'a gecip ariza isigi yakti, ve 3000deviri gecmiyordu, yokus bile cikmiyor okadar kisiyor arabayi limp mode'da. Sonra hatayi sildirdim sadece filtre takabilmistim, birde kat iptalim vardi, videolarida foruma yuklemistim, aratirsan bulabilirsin, guzel gidiyordu, e46 330, ve eski kasa a3 1.8 chipli(200hp civarlarinda) gecmistim. Modlayacaksan yazilim yapman sart, bunlari da toplayinca biraz maliyetli oluyor coildi eksozdu yazilimdi ongorulmeyen masraflardi derken 30.000 TL ye dayanacakti bana maliyeti, oyuzden yazilima girmemistim ben. Ben artik yaslandim galiba ugrasasim yok eskisi gibi :)

+ ve - lerini degerlendirmen guzel, umarim verecegin karar seni mutlu eder :)

Simdiden hayirli olsun.

Ilanda yazılım var yazıyordu ya senden sonraki sahipleri yaptı yada yok gercekten yazılım :beuj:

atabay
23-08-2012, 23:00
konuyu okuyan czt sahibi arkadaslar sözelde bir hata yanlıs anlasılmaya maruz kalmamaya dikkat ettim ..dilerim bir yanlış anlaşılma olmamıştır..

hiç bir araç beni bukadar 2 arada 1 derede bırakmamıştı :))

sertaç kardesım sanada ayrıca tesekkur ederim..samimi mesajların için.

26 ağustos şehit konvoyunda görüşmek dileği ile herkese iyi forumlar dilerim..

SertacTDemir
24-08-2012, 08:25
Ilanda yazılım var yazıyordu ya senden sonraki sahipleri yaptı yada yok gercekten yazılım :beuj:

Ben sattıktan sonra yapılmış olabilir neden gerçekten olmasın? Baktırınca nasılsa çıkar ne var ne yok diye...

Can08
27-11-2012, 08:05
arkadaşlar ilandaki CZT hakkında bilgisi olan varmı yada bilen tanıyan. aracı almayı düşünüyoruz yardımcı olursanız sevinirim.

Mitsubishi Colt 1.5 CZT 2007 Model 27.199 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 49869313 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-dikiz-aynalarinda-dahi-boya-yok-satisa-hazir-49869313/detay/)

güneşbalkan
22-12-2012, 19:35
hazır başlığı varken yeni başlık açmadan burdan sorayım linkteki ilanı tanıyan bilen var mı ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-2007__1.5-czt-turbo-ankarada-tek-tamamen-stock-hatasiz-109166346/detay

güneşbalkan
22-12-2012, 22:18
güncel bilgi lazım

therev
22-12-2012, 22:49
sanki arka tampon boyaliymis gibi renk tutmuyo

mcitir
17-02-2013, 12:53
Selamlar Arkadaşlar bu arac hakkında bilgisi olan arkadaşlardan ricam bilgi vermeleri geçmişi hakkında yada şuandaki durumu ile ilgili bilgi vermeleri.Tşk.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-tacsiz-kral-112193798/detay