PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vtec Emme Manifoldu temizleme Nasıl yapılır ?

orhan_guney
24-08-2012, 10:21
Beyler hafta sonu emme manifoldunu kendim temizlemek istiyorum söküp bununla ilgili yardım almak istiyorum tarif edecek biri varmı ?neye dikkat etmeliyim ? kendim söküp takabilirmiyim ve ne gibi malzemeler gereklidir. ?

PPR engineering
24-08-2012, 10:33
Merhaba Orhan.

Emme'de zamanla oluşan yağ katran haline dönmüştür şu anda.Temizlemeyi çok çok iyi yapmalısın ve bunu basınçlı benzin (komp.) yoksa balata spreyi tarzı şeylerle temizlemen gerekiyor.Sebebi ise sen içerden baktığında yoğun olan katran temizlenmiş gibi durakcaktır ama intake içinde sağa sola yapışıp kıytı köşelere kalmayı çok severler:):) özellikle runner'ların üst tarafına dikkatli bakmayıncada göremezsin.

Sana tavsiyem şu şekilde olur 1 kutu balata spreyini içeri görebildiğin bütün bölgelere uygulayıp daha sonra 3 4 kez benzin ile calkalaman.

:) veya sök getir bende parça yıkama tezgahı var özel solisyonlu gel orda şaldır şaldır yıka.

despe
24-08-2012, 10:41
balata spreyi-benzin veya temizlik tineri bunlardan birini hava tabancasıyla tazzikli olarak püskürtebilirsen güzel şekilde temizlersin.

MeRtCaN
24-08-2012, 10:44
balata spreyı ıle yumusatıp

hava tabancasının alt haznesıne benzın koyup ıyıce temızlıye bılırsın

ayrıca basınclı yıkama makınesı ıle yıkarsanda cok ıyı cıkarıyıor kırlerı

DetailEF
24-08-2012, 10:47
Sabır var ise uğraşmak istenmiyor ise ben kendi arabamın emmesini daha geçen gün temizledim, yatırdım tinere 10 saat falan sonra balata spreyi sıktım her yerine, suyla duruladım kuruttum kalanlar olmuştu ince tel kıvrılabilen fırçalardan aldım içine sokunca kıvrılıp oranın şeklini alabiliyor bir de onunla sokup çıkardım şimdi iyi aramız o da çok tatmin oldu emiş sesi arttı :D

bLackModeL
ben basınclı benzın ve balata spreyı ve ustubu cabut ıle ıcılerını sagını solu ıyıce temızlemıstım sonra zaten kulbulatorden cıkan yag buharını emeye verme krank fılıtresı al ter temız dursun

aLLen
orhan abi dha 2 hafta once servise goturdum arabamı genel konrol ve uc bes eksık ıcın emmeyi bende temizletmek istedim ama rolanti de bozukluk olma sansı olyor dedıler ellemedıler bu konuda uzmn olan arkadasların gorusydu bende senle paylasmak ıstedım :)

timucintt
24-08-2012, 11:04
temizle ama 1 ay içinde gene kapkara olacaktır... yağ buharı geri dönüş hattı sağolsun :D :D

orhan_guney
24-08-2012, 11:09
Kardeşim çok teşekkür ederim. bu işlemi pazar günü yapıcam.otoparkımda. benim asıl merak etdiğim sökme takma işlemi ne gibi takım malzemeleri gerekicek onları bugunden bızım servısden alıcam. birde ilkdefa emme manifoldu sökücem yapabilirmiyim onu düşünüyorum.
Merhaba Orhan.

Emme'de zamanla oluşan yağ katran haline dönmüştür şu anda.Temizlemeyi çok çok iyi yapmalısın ve bunu basınçlı benzin (komp.) yoksa balata spreyi tarzı şeylerle temizlemen gerekiyor.Sebebi ise sen içerden baktığında yoğun olan katran temizlenmiş gibi durakcaktır ama intake içinde sağa sola yapışıp kıytı köşelere kalmayı çok severler:):) özellikle runner'ların üst tarafına dikkatli bakmayıncada göremezsin.

Sana tavsiyem şu şekilde olur 1 kutu balata spreyini içeri görebildiğin bütün bölgelere uygulayıp daha sonra 3 4 kez benzin ile calkalaman.

:) veya sök getir bende parça yıkama tezgahı var özel solisyonlu gel orda şaldır şaldır yıka.

gökan
24-08-2012, 11:14
gaz kelebegının ıcınde bı hazne var onu temızlet emınım katran dolmustr orası:D

orhan_guney
24-08-2012, 11:16
sökebilirsem hepsini yapıcam :)
gaz kelebegının ıcınde bı hazne var onu temızlet emınım katran dolmustr orası:D

melih
24-08-2012, 13:39
kendin dökmende biraz dorlanabilirsin ve umadığın anahtar çıkar bulamzsın söktüklerini geri takarsın :) bi dükkan vs varsa orda yapman daha güzel olur he bide elli ince birisi sökerse cabuk olur bazı yerelere girmiyo hele alt kısımı sökmek işkence

sökmüşkende teflon conta takman daha güzel ama pazar gün teflonu nerden bulacaksın ve kime kestireceksin oda var

temizleme konusanda kaanın dediği gibi yapabilirsin mis gibi olur