PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dertsiz Başıma Dert Arıyorum

VolkanA.
24-08-2012, 13:36
Peder beyin arabası var onu kullanıyorum ama sıkıldım . Araba toplamayı çocukluğumdan beri hayal ediyordum.İlk toplucağım araç olcağı için bol yedek parçalı ve ucuz olmasını istiyorum bu yüzden Tofaş'a yönelicem.
Yeni kasa heryerde olduğu için T stop badem far 131 istiyorum. Ayda maximum 600 bütçe ayırdım bu iş için. 2000 tl ye araçlar var. Motor ustası arkadaşımın babası var işçiliğe falan para veremeyeceğim.Kaporta,boya para tutucak. Sorum ise bu bütçe ile önümüzdeki yaza kadar çıkarmı araç? Sıfırdan yapılacak motor parçaları ne kadar tutar? Yada başka araç önerileriniz varmı işi bilen abilerimden yardım bekliyorum :)

http://i45.tinypic.com/x24dnm.jpg

Ahmet Saraçoğlu
24-08-2012, 13:50
Başlığı okudum ,,, aha dedim buda benden :D , tofaş hakkında bilgim yok ama zor olacağını da sanmıyorum parça , usta bolluğu acısından.Simdiden Allah utandırmasın,

KÖROĞLU
24-08-2012, 13:51
Hakketten dert ariyormussun hocam :) forumda okudum kadariyla sabir ve saglam maddiyat gerekli bu is icin. Sahsi fikrim ben olsam e21 bmw ya da mk1 golf le ugrasirdim. Forumdan arkadaslar mutlaka parca konusunda yardimci olur. Simdiden kolay gelsin.

gökan
24-08-2012, 13:51
tofasın parcalar ucuz para bı döşemeye kaporta boyaya gıder

emrem123
24-08-2012, 13:52
ıkı sene once SLX motoru yaptırmıstım normal olarak degıl atmosferık olarak yukleme yapmak ıcın motor sadece 750 lıra 1200 lıra arasında degısıyordu.pek masraflı bırsey olmaz.

mechanic
24-08-2012, 13:53
mk1 veya mk2 golf düşünebilirsin.
ama işçiliğe para vermeyeceğim demişsin ya ona üzüldüm işte. işçilik emektir bedava olmamalı...

bak bak
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/305602_10150696543166225_1549121583_n.jpg

MUY37
24-08-2012, 13:56
Zaten para ve zaman a mal olan şey kaporta ve boya işçiliği , 2.000tl ye bitik bi araç almayın. Biraz daha para verip derli toplu ufak tefek çürükleri hatta mümkünse hiç çürüğü olmayan ve kesinlikle ellenmemiş bir araç bulursanız çok güzel bir restorasyon süreci geçirisiniz. Yoksa sizi hayattan bezdirir araba bitince görmek bile istemezsiniz. Bu işler ilk başta çok tatlı geliyor aa ucuz parçaları ne olucak alır yaparız diyorsunuz ama işin içine girince cidden kabus gibi oluyor. Araba alırkende acele etmeyin en güzelini en düzgününü ve en makulunu almaya çalışın. Çürük bir araçsa ne olacak zaten kaportaya giricek demeyin altından daha fena şeylerde çıkabilir. Hatta benim tavsiyem hiç bulaşmayın , çünkü ciddi büyük bir dert...

Erdem K.
24-08-2012, 14:09
anadol-vw beetle vs. de olabilir...

yigitblr
24-08-2012, 14:12
http://www.carcorb.com/wp-content/uploads/2012/03/police-car-4.jpg
şahin bulup murdered out yapıp jantın ortasına böyle nikelajlı bir kapak çok hoş durur:)

VolkanA.
24-08-2012, 14:17
Başlığı okudum ,,, aha dedim buda benden :D , tofaş hakkında bilgim yok ama zor olacağını da sanmıyorum parça , usta bolluğu acısından.Simdiden Allah utandırmasın,

:) İlk proje için tofaş en makul secenek bence.Teşekkür ederim.:)

Hakketten dert ariyormussun hocam :) forumda okudum kadariyla sabir ve saglam maddiyat gerekli bu is icin. Sahsi fikrim ben olsam e21 bmw ya da mk1 golf le ugrasirdim. Forumdan arkadaslar mutlaka parca konusunda yardimci olur. Simdiden kolay gelsin.

Yapmayın ya korkutuyosunuz :) e30 toplamıştık yakın bir abime gerçekten adamı kuruttu toplu bir araç almasına ragmen. Bmw'nin parçası çok pahallı direğe vurup sol stobunu kırmıştım gidip alayım dedim doğum günüydü içime dert olmuştu bir sordum ki tek stopa 100 tl demişti,alamamıştım. O yüzden ilk proje beni yormayacak birşeyler arıyorum hocam. Teşekkürler :)

VolkanA.
24-08-2012, 14:18
tofasın parcalar ucuz para bı döşemeye kaporta boyaya gıder

Bende öyle düşünüyorum o yüzden birds :)

KÖROĞLU
24-08-2012, 14:25
Valla hocam ben yuruyen arabaya (ford ka) 2 ayda 3 bin kusur tl harcadim, esim dostum cok olmasina isten anlayan insanlarla tanis olmama ragmen, oyle seyler oluyor ki arabadan soguyosun. Ben de cok keyif aliyorum arabayla ugrasmaktan ama bi sure sonra yoruluyorsun. İlla yapicam diyosan arkadaslarin dedigi gibi eli yuzu duzgun birsey al, hem yapimi kisa surer hem keyifle binersin.

131mirafiori
24-08-2012, 14:31
T stop badem far 131 lerin en pahalı parçaları orjınal olmak şartı ile;

Farları + stopları
Panjurları
Torpidosu
Arka havadanlıkları
Tamponları
Jant ve kapakları
ARKA çamurlukları...

Bu malzemelerin toplam sıfır değeri 4000 TL civarı eğer bir klasik toplamak istiyorsanız kaporta boya da bu kadar yemeli baştan savma iş yapılmamalı...

Ancak 4-5 bin TL arası çok güzel T stop 131 ler mevcut sadece kaporta boya ister...

VolkanA.
24-08-2012, 14:35
Zaten para ve zaman a mal olan şey kaporta ve boya işçiliği , 2.000tl ye bitik bi araç almayın. Biraz daha para verip derli toplu ufak tefek çürükleri hatta mümkünse hiç çürüğü olmayan ve kesinlikle ellenmemiş bir araç bulursanız çok güzel bir restorasyon süreci geçirisiniz. Yoksa sizi hayattan bezdirir araba bitince görmek bile istemezsiniz. Bu işler ilk başta çok tatlı geliyor aa ucuz parçaları ne olucak alır yaparız diyorsunuz ama işin içine girince cidden kabus gibi oluyor. Araba alırkende acele etmeyin en güzelini en düzgününü ve en makulunu almaya çalışın. Çürük bir araçsa ne olacak zaten kaportaya giricek demeyin altından daha fena şeylerde çıkabilir. Hatta benim tavsiyem hiç bulaşmayın , çünkü ciddi büyük bir dert...

Haklısınız çürük büyük dert toplu daha birşeylere bakabilirim.Bende altından korkuyorum ama sanayide cevre geniş güzel bir işçilik yapacaklardır.Çok istiyorum araba toplamayı uğraşmayi yüzden iyi kötü ailenin yardımı ile yapıcaz artık birşeyler. Teşekkürler :)

VolkanA.
24-08-2012, 14:38
anadol-vw beetle vs. de olabilir...
Anadol mantıklı ama beetle aşar şimdilik sağolun :)

http://www.carcorb.com/wp-content/uploads/2012/03/police-car-4.jpg
şahin bulup murdered out yapıp jantın ortasına böyle nikelajlı bir kapak çok hoş durur:)

Düz siyah arabalar hiç ilgimi çekmemiştir doğusu aracı alalımda hepinizin önerilerini alıcam :)

VolkanA.
24-08-2012, 14:47
işçiliğe para vermiyeceğim demiisin adam zaten para almıyacağı için baştan sağma yapar azda olsa para verin başka ustaya yaptırın bu işler bedava olmaz yani.

Tabiki olmaz vericem ama büyük paraları oda kabul etmez beni oğlu gibi sever. Kendi aracını beraber yaptık güle oynaya sorun degil onlar aramızda teşekkürler :)

Valla hocam ben yuruyen arabaya (ford ka) 2 ayda 3 bin kusur tl harcadim, esim dostum cok olmasina isten anlayan insanlarla tanis olmama ragmen, oyle seyler oluyor ki arabadan soguyosun. Ben de cok keyif aliyorum arabayla ugrasmaktan ama bi sure sonra yoruluyorsun. İlla yapicam diyosan arkadaslarin dedigi gibi eli yuzu duzgun birsey al, hem yapimi kisa surer hem keyifle binersin.

Orada hemfikiriz o halde toplu araç alayım inciğini boncuğunu yapmalıyım Ford Ka'larda çok şirin araclar kazasız belasız çok sağolun :)

VolkanA.
24-08-2012, 14:51
T stop badem far 131 lerin en pahalı parçaları orjınal olmak şartı ile;

Farları + stopları
Panjurları
Torpidosu
Arka havadanlıkları
Tamponları
Jant ve kapakları
ARKA çamurlukları...

Bu malzemelerin toplam sıfır değeri 4000 TL civarı eğer bir klasik toplamak istiyorsanız kaporta boya da bu kadar yemeli baştan savma iş yapılmamalı...

Ancak 4-5 bin TL arası çok güzel T stop 131 ler mevcut sadece kaporta boya ister...

Bu bütçeyle orjinal parçalar ile zor toplarım zaten hocam ama dediğiniz gibi 4-5 bin arası güzel araçlar var. Altın değerindeki öneriler bunlar çok çok sağolun :)

powERS
24-08-2012, 14:52
t stop ve badem far da o kadar kolay bulunan bısey degıl dıye bılıyorum ama hayırlısı.

ki edit: zaten yukarda yazılmış.

RIDVAN
24-08-2012, 14:56
Şu araç gayet güzel düzgün duruyor ufak tefek rutuşlarla dokunuş bakımlarla daha güzel olur.
Tofaş Şahin 1.4 1985 Model 4.200 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 95937140 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-esine-az-rastlanacak-orjinallilte-95937140/detay)

Burak E.
24-08-2012, 15:01
Şu araç gayet güzel düzgün duruyor ufak tefek rutuşlarla dokunuş bakımlarla daha güzel olur.
Tofaş Şahin 1.4 1985 Model 4.200 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 95937140 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-esine-az-rastlanacak-orjinallilte-95937140/detay)

dogan koltugu takmışlar :D

VolkanA.
24-08-2012, 15:07
t stop ve badem far da o kadar kolay bulunan bısey degıl dıye bılıyorum ama hayırlısı.

ki edit: zaten yukarda yazılmış.

Biraz az bulunuyor ama sonuçta bulunuyor. Teşekkürler :)

Güzel duruyor ufak dokunuşlar illai olacak :) Bende bunu beğendim boyayada ihtiyacı yok bu jantlarla basarım başkada bir şey istemez :D

Tofaş Murat 131 1977 Model 4.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Sarı renk - 96061284 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-kare-far-t-stop-farkli-olmak-isteyene-96061284/detay)

VolkanA.
24-08-2012, 15:07
dogan koltugu takmışlar :D

Doğan koltuğu candır ya :D

RIDVAN
24-08-2012, 15:15
Doğan koltuğu takmışlar ne güzel işte kötümü ? Orjinal koltuğundan orjinal ve iyi olmadığı sürece hiç rahat olamazsın

Senin gösterdiğin araç yapılmış.. Daha doğrusu yapılmaya çalışmış resimlerdende az çok belli oluyor macun yüklü araç kapı aralarına ve arabanın çizgisine bakarsan nasıl yapılmış nasıl bir usta yapmış belli olur zaten orjinallik adına birşey kalmamış boyacı sanki aracı sulu boyayla boyamış çok berbat... göğüsü koltukları zaten uzaktanda olsa ne halde olduğu belli oluyor iyi düşün sen yinede ;)

VolkanA.
24-08-2012, 15:27
Doğan koltuğu takmışlar ne güzel işte kötümü ? Orjinal koltuğundan orjinal ve iyi olmadığı sürece hiç rahat olamazsın

Senin gösterdiğin araç yapılmış.. Daha doğrusu yapılmaya çalışmış resimlerdende az çok belli oluyor macun yüklü araç kapı aralarına ve arabanın çizgisine bakarsan nasıl yapılmış nasıl bir usta yapmış belli olur zaten orjinallik adına birşey kalmamış boyacı sanki aracı sulu boyayla boyamış çok berbat... göğüsü koltukları zaten uzaktanda olsa ne halde olduğu belli oluyor iyi düşün sen yinede ;)

Alacagım araç o değil şuan alamam zaten. Evet iyi toplanmamış alıcı gözüyle pek bakmamıştım. Doğan koltuğu rahat olmasına rahat ama çok hacimli. Onu takınca hareket edicek yer kalmaz.

K0213
24-08-2012, 16:04
tstop 131 imde oldu zmnın da, yürüyeninde her parçası ucuz, 1000 liraya komple yeniledim die bilirim yürürünü, frenler, amortisorler dahil.

motor işi öyle değil yanlız! 1,3 olduğu için parçaları zor da olsa bulunuyor fakat pahallı. en güzeli motorun içini 1,6 ya cevirmek derim.

ayrıca far, stop, kapı kolu, bulunması zor parçalar ve çok pahallı.

elimdeki 0 tstop takımını 400 liraya sattım en son, bilgine :)

VolkanA.
24-08-2012, 17:05
tstop 131 imde oldu zmnın da, yürüyeninde her parçası ucuz, 1000 liraya komple yeniledim die bilirim yürürünü, frenler, amortisorler dahil.

motor işi öyle değil yanlız! 1,3 olduğu için parçaları zor da olsa bulunuyor fakat pahallı. en güzeli motorun içini 1,6 ya cevirmek derim.

ayrıca far, stop, kapı kolu, bulunması zor parçalar ve çok pahallı.

elimdeki 0 tstop takımını 400 liraya sattım en son, bilgine :)

Uuv hiç tahmin ettiğim gibi olmadı ya. Neyse artık Yedek parçası üstünde temiz birşeyler bulmam lazım teşekkürler :)

highpower
24-08-2012, 18:20
ben 2 tane dediğiniz şekilde topladım hiç tahmin ettiğiniz gibi parçası ucuz değil zaten kara borsada parçalar toplamda arabanın parası ve diğer edeceğiniz masraflar yaklaşık 15 000 civarı tutuyor

toolqa
24-08-2012, 18:31
bi çıtır da aksesuar yaparsın ..pıtır pıtır binersin.. beyaz yanak, momo monaco jant bi takım 181 koydun mu işin sonu olur.. ama kaporta boya çok iyi olmalı .. bu yüzden arkadaşlara sonuna kadar katılıyorum .. çok uçuk rakamlara geliyor..

K0213
24-08-2012, 18:38
bence toplatmak yerine, toplanmış araç alman daha ucuza gelir :)
yapılmış güzel bir arabaya 7 lira verilebilir(orjinalliğini yitiremiş bir araç ise) ;)
alırsan eğer parça konusunda yardımcı olurum :) fiyatları dert etme site içi yardımlaşmak gereği maliyetine veririm, hala elimde 1 takım tstop var 0 kullanılamış :)

K0213
24-08-2012, 18:47
bide aklıma geldi, 131 in sizin açınızdan bir hatırası yoksa anadol A1 almanı tavsiye ederim, tek kapıları klasik olacak fakat tstopta olsa 1 131 eğer tek kapılı değilse bu ülkede asla klasik olamayacak düşüncesündeyim :(

VolkanA.
24-08-2012, 19:03
ben 2 tane dediğiniz şekilde topladım hiç tahmin ettiğiniz gibi parçası ucuz değil zaten kara borsada parçalar toplamda arabanın parası ve diğer edeceğiniz masraflar yaklaşık 15 000 civarı tutuyor

Anlaşıldı o zaman heyecana hiç gerek yok bulursam cebime uygun temiz birşey onlara bakayım :)

bi çıtır da aksesuar yaparsın ..pıtır pıtır binersin.. beyaz yanak, momo monaco jant bi takım 181 koydun mu işin sonu olur.. ama kaporta boya çok iyi olmalı .. bu yüzden arkadaşlara sonuna kadar katılıyorum .. çok uçuk rakamlara geliyor..
Aynen öyle nikelaj taş jant kapakları ile dip basıcam fazlada oynamayı düşünmüyorum :)

VolkanA.
24-08-2012, 19:12
bence toplatmak yerine, toplanmış araç alman daha ucuza gelir :)
yapılmış güzel bir arabaya 7 lira verilebilir(orjinalliğini yitiremiş bir araç ise) ;)
alırsan eğer parça konusunda yardımcı olurum :) fiyatları dert etme site içi yardımlaşmak gereği maliyetine veririm, hala elimde 1 takım tstop var 0 kullanılamış :)

Çok güzel olmasada olur abi ya benim işimi görsün yeter.Kendi aracım olsunda iyi kötü ben yaparım.Dediğiniz gibi zor olucak sıfırdan restorasyon zaten daha önce tecrubesi olan abilerimin yardımına ihtiyacım olduğunu bildiğim için açtım konuyu.Bi alalımda hep beraber güzelleştiririz nacizane öneriler ile :)

bide aklıma geldi, 131 in sizin açınızdan bir hatırası yoksa anadol A1 almanı tavsiye ederim, tek kapıları klasik olacak fakat tstopta olsa 1 131 eğer tek kapılı değilse bu ülkede asla klasik olamayacak düşüncesündeyim :(
Hayır abi hatırası yok ama hepimizin içinde kuş aşkı vardır ya bendekide o bu yüzden istiyorum.

VolkanA.
24-08-2012, 19:18
Tofaş Murat 131 1978 Model 1.950 TL Sahibinden satılık ikinci el Şampanya renk - 96372468 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-sahibinden-kelepir-131-t-stop-lpg-li-96372468/detay#)

Mesela bu dıştan çok kötü gözükmüyor ama kapı içlerinde çürük var. Alsam bunu pişman ettirir değilmi.

toolqa
24-08-2012, 19:20
resimlere aldanma fazla bence:p

K0213
24-08-2012, 19:23
o araba asla düzgün olmaz :(

K0213
24-08-2012, 19:31
Tofaş Murat 131 1979 Model 3.250 TL Sahibinden satılık ikinci el Sarı renk - 93802412 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-t-stop-79-model-93802412/detay)

benim ik gözüme çarpan araç bu ;)

1- arka panel ve tampon orjinal
2- ön panel ve farlar orjinal
3- silecekler hala nikelaj.
4- tavan döşemesi arjinal
5- koltukları deri
6- kapı kolları üzerinde

yani toplayacaksan böyle bir araç bakman lazım.
ilk msjındaki yeşil araba bir arkadaşımızın, canlı halinide gördüm ve öyle bir araba yapabilmen için asla orjinalliğini tamamen yitirmiş bir arabayla uğraşma boşa para harcamış olursun ;)

VolkanA.
24-08-2012, 19:32
resimlere aldanma fazla bence:p

Fazlamı safım yada temiz kalpli :P :D

o araba asla düzgün olmaz :(
Anlaşıldı abi sağolasın.

VolkanA.
24-08-2012, 19:35
Tofaş Murat 131 1979 Model 3.250 TL Sahibinden satılık ikinci el Sarı renk - 93802412 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-t-stop-79-model-93802412/detay)

benim ik gözüme çarpan araç bu ;)

1- arka panel ve tampon orjinal
2- ön panel ve farlar orjinal
3- silecekler hala nikelaj.
4- tavan döşemesi arjinal
5- koltukları deri

yani toplayacaksan böyle bir araç bakman lazım.
ilk msjındaki yeşil araba bir arkadaşımızın, canlı halinide gördüm ve öyle bir araba yapabilmen için asla orjinalliğini tamamen yitirmiş bir arabayla uğraşma boşa para harcamış olursun ;)
Şahane valla inşallah parayı denkleştirdiğimde bunun gibi bulurum pek sanmıyorum ama numarasını kaydedeyim :(

K0213
24-08-2012, 19:35
o aradaki parçaları fiyatlandırırsam inan aradaki fiyat farkını kapatır.

sadece ön panjur ve farlarına 300 lira harcarsın :(

VolkanA.
24-08-2012, 19:39
o aradaki parçaları fiyatlandırırsam inan aradaki fiyat farkını kapatır.

sadece ön panjur ve farlarına 300 lira harcarsın :(

Haklısın abi 2. el leş olmuş fara 100 tl istiyorlar. Gösterdiğin araçta kaldım valla peder beyin çenesi olmasa telefonumu satıp bulup buluşturup alırdım :(

K0213
24-08-2012, 19:51
restorasyon her araç için aynıdır, bugün bir amerikan toplatmaya yakın paralar harcıyorsun eski bir 131 i ilk görüntüsüne kavuşturmak istiyorsan :)

o nedenle daha makbul bir araba almanı tavsiye ederim, bende 131 le uğraşıyorum şuan ama benimki biraz özel bir versiyonu, istersen otomobilleriniz bölümünden takip edebilirsin ve nelerle karşılaşacaksın görebilirsin ;)

VolkanA.
24-08-2012, 19:54
restorasyon her araç için aynıdır, bugün bir amerikan toplatmaya yakın paralar harcıyorsun eski bir 131 i ilk görüntüsüne kavuşturmak istiyorsan :)

o nedenle daha makbul bir araba almanı tavsiye ederim, bende 131 le uğraşıyorum şuan ama benimki biraz özel bir versiyonu, istersen otomobilleriniz bölümünden takip edebilirsin ve nelerle karşılaşacaksın görebilirsin ;)

Tabi hemen bakıyorum. Çok profosyonel birşey istemiyorum nasıl olsa ilk projem neyse fazla mesgul ettim sizi allah kolaylık versin :)