PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DynoRun: Opel Corsa OPC 1600cc BigTurbo 458hp 517.9Nm

halilcan9455
24-08-2012, 19:13
GT3071 @ 2.4bar
PiE1baVglJM&feature

BlackEmperor
24-08-2012, 19:18
nerde turbo type R lar :D

serqan23
24-08-2012, 19:23
masallahh masallah masallah

erhanarici18
24-08-2012, 19:29
1.6 dan bu güç
maşşallah

halilcan9455
24-08-2012, 19:34
nerde turbo type R lar :D

taksiciye dolmuşcuya kamyoncuya. Otobüscüye halıcıya kazıcıya yazıcıya sazcıya
vtı'a , Gti'a ,Type-R'a

coolvtec
24-08-2012, 19:38
ya benim şimdiye kadar öğrendiğim turbo bilgisi ve tecrübesi yanlış, ya da bu arabada bir iş var :))

EEE
24-08-2012, 19:40
ya benim şimdiye kadar öğrendiğim turbo bilgisi ve tecrübesi yanlış, ya da bu arabada bir iş var :))

Hahaha bu iyiydi millet 2.0 dan alamiyor adAm ecotech 1.6 dan almis yalan degilse

chiefkadir
24-08-2012, 19:45
Hahaha bu iyiydi millet 2.0 dan alamiyor adAm ecotech 1.6 dan almis yalan degilseDarısı başına:D

BlackEmperor
24-08-2012, 19:47

Hahaha bu iyiydi millet 2.0 dan alamiyor adAm ecotech 1.6 dan almis yalan degilse

siz kaşındınız :)

Hello my name is Savvas and I'm the proud owner of the Corsa OPC monster, the most powerful Corsa OPC in the world. On this thread I'm gonna let you know about all the major mods done on my car(writing everything down will take years )!

Mods Done:
Accralite pistons custom by Petropoulos tuning
Arrow connecting rods
Arrow Crankshaft custom by Petropoulos tuning (1.800cc)
Custom camshafts by Petropoulos tuning
Vipec ECM
Alcon brakes
KW Variant 3 competition
Single mass flywheel custom by Petropoulos tuning

About a year ago my car was 450hp on the wheels(that's the maximum you can get on stock ECU), but I got used to that (same thing happened with all the previous stages) and I decided to go on using Vipec ECM in order to see the engine's potentials. Now, a year later we got 600+ on the wheels, to find out that the turbo was not enough for that engine, and soon we will use an even larger turbo! One thing for sure is that nothing would be possible without D. Petropoulos's support!
http://www.petropoulostuning.com/pix/5.jpg
http://www.petropoulostuning.com/pix/1.jpg
http://www.petropoulostuning.com/pix/2.jpg
http://www.petropoulostuning.com/pix/3.jpg
http://www.petropoulostuning.com/pix/4.jpg

http://www.vxronline.co.uk/forum/showthread.php?98042-OPEL-Corsa-OPC-Monster

halilcan9455
24-08-2012, 19:50
buyrun şuan projesi devam eden bir kişi var bizim forumdan 350+hp güç hedefliyor
http://www.techturkey.com/forum/asiri-besleme/128224-corsa-opc-gtx2867r.html

SGTI
24-08-2012, 20:07
uuuh 2.4 bar mı ?? iyiymiş 34 psi yapar yoksa benimmi kafam durdu??

kickboxer
24-08-2012, 20:08
gtx3071 2.4 basıyormu yav

halilcan9455
24-08-2012, 20:46
adam diğer videosunda 2.5 bar basıyor.

kickbuttowski
24-08-2012, 20:50

adam diğer videosunda 2.5 bar basıyor.

^^cevap ^^

EEE
24-08-2012, 21:03
Darısı başına:D

Eyvallah abi
Millette bize ayar olmus sanki forumdan birini arabasi
Z20let 450 hp araba yok memlekette elalem z16let 450 hp yapiyor zlet ciler yapinda tayyar turboylad gazlayin sonra konusun bende tebrik edeyim:D

Ertug_T.
24-08-2012, 21:06
Guzel sonuc valla :) yunanistanda 400hp cikaran 1.4 tjet punto abarthlar var :)

EEE
24-08-2012, 21:07
siz kaşındınız :)

OPEL Corsa OPC Monster (http://www.vxronline.co.uk/forum/showthread.php?98042-OPEL-Corsa-OPC-Monster)

375 whp olan videolarini izledim yunanistandaydi sanirim

keskinli_ali
24-08-2012, 21:08
Eyvallah abi
Millette bize ayar olmus sanki forumdan birini arabasi
Z20let 450 hp araba yok memlekette elalem z16let 450 hp yapiyor zlet ciler yapinda tayyar turboylad gazlayin sonra konusun bende tebrik edeyim:D

nasıl yok?

speed_emre
24-08-2012, 21:15
bu opc ler gercektende cok saglam ve cok tehlıkelı makınalar ya :D

EEE
24-08-2012, 21:25
nasıl yok?

Cikarsin bir turbo.tayyarla gazlasinda gorelim z20let.neler yapiyor

keskinli_ali
24-08-2012, 21:46
Cikarsin bir turbo.tayyarla gazlasinda gorelim z20let.neler yapiyor

k04 turbolu 1400kg lik bertoneyi 600kg lik k16 lı corsa ile geçtin ya yetmez mi daha neyi göreceksin :) nedir z20let ile probleminiz onu çözemedim neyi ıspatlayacağız? bu forumda z20let eski hakan abinin yeni ümit deki arabanın nekadar güçde kaç yıl kırılmadan kullanıldığını bilmeyen yok sende çok iyi biliyorsun..

şuan 2 adet corsa opc yapıldı gtx28 li sizin ecotec 1.6 dediğiniz motordan sağlıklı ve ciddi güçlerde
z20let lerde 450den çok daha fazlası olacak elbette deneme de yapılır ama kimin kimle basıp basılmayacağına sen veya ben karar veremeyiz..

EEE
24-08-2012, 21:52
k04 turbolu 1400kg lik bertoneyi 600kg lik k16 lı corsa ile geçtin ya yetmez mi daha neyi göreceksin :) nedir z20let ile probleminiz onu çözemedim neyi ıspatlayacağız? bu forumda z20let eski hakan abinin yeni ümit deki arabanın nekadar güçde kaç yıl kırılmadan kullanıldığını bilmeyen yok sende çok iyi biliyorsun..

şuan 2 adet corsa opc yapıldı gtx28 li sizin ecotec 1.6 dediğiniz motordan sağlıklı ve ciddi güçlerde
z20let lerde 450den çok daha fazlası olacak elbette deneme de yapılır ama kimin kimle basıp basılmayacağına sen veya ben karar veremeyiz..

Arabam 600 kilo degil polemik yapmayacam seninle yada baskasiyla bir sikintim yok biz arkadasiz ama ortada boyle bir araba var nasil gittigini bilmiyouz. Ben hakandayken kullandim guclu bir z20let ama cok.zmaan gecti simdi daha iyi olmali diye dusunuyorum

EEE
24-08-2012, 22:02
Senin arabada hafif koy bi 35r fena olur aslinda

Z20LET
24-08-2012, 22:17
Selam, mustafa, celal ve erdenin arabalari ile umarim yakin gucler alabiliriz. 3 tane corsa opcmizde umarim problemsiz yurur. En onemlisi kazasiz belasiz surerler. Corsa opc konusundan z20let muhabbeti cikarmakta ayri bir basari :) benim arabama gelince suan icin herseyi sokulu sekilde yatiyor. Daha iyisini yapmak icin ugrasiyorum...

EEE
24-08-2012, 22:21
Selam, mustafa, celal ve erdenin arabalari ile umarim yakin gucler alabiliriz. 3 tane corsa opcmizde umarim problemsiz yurur. En onemlisi kazasiz belasiz surerler. Corsa opc konusundan z20let muhabbeti cikarmakta ayri bir basari :) benim arabama gelince suan icin herseyi sokulu sekilde yatiyor. Daha iyisini yapmak icin ugrasiyorum...

Umit eminim daha iyisini yapacaksin. Mevzunun senle alakasi yok kazasiz belasiz binmen dilegiyle projen bittiginde

keskinli_ali
24-08-2012, 22:22
Arabam 600 kilo degil polemik yapmayacam seninle yada baskasiyla bir sikintim yok biz arkadasiz ama ortada boyle bir araba var nasil gittigini bilmiyouz. Ben hakandayken kullandim guclu bir z20let ama cok.zmaan gecti simdi daha iyi olmali diye dusunuyorum

eywallah ozaman gördüysen sıkıntı yok ayrıca dediğin gibi arkadaşız hiç bi sıkıntımız da olmaz. bi çok araba ortaya çıkmıyor sen ben gibi... en yakının emreyi düşün bi çok kişi bilmez varlığını ama var.

Senin arabada hafif koy bi 35r fena olur aslinda

ben sattım arabayı iyibir rakam gördü evlilik arifesi düşünmek bile istemedim inşallah opeller sizlerler boy göstermeye devam eder. sen 28i takda seni izleriz nasılsa allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin..

ilkerotti
24-08-2012, 22:27
Yakındır geliyor corsa opc ankaradan 2.0 + bar + 100 shot:hahaha::hahaha::hahaha:

EEE
24-08-2012, 22:32
eywallah ozaman gördüysen sıkıntı yok ayrıca dediğin gibi arkadaşız hiç bi sıkıntımız da olmaz. bi çok araba ortaya çıkmıyor sen ben gibi... en yakının emreyi düşün bi çok kişi bilmez varlığını ama var.

ben sattım arabayı iyibir rakam gördü evlilik arifesi düşünmek bile istemedim inşallah opeller sizlerler boy göstermeye devam eder. sen 28i takda seni izleriz nasılsa allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin..

Hayirli olsun ne diyeyim z20 cilerin gururu sendin oda gitti simdi
28 bagajda bu hafta belki

keskinli_ali
24-08-2012, 22:37
Hayirli olsun ne diyeyim z20 cilerin gururu sendin oda gitti simdi
28 bagajda bu hafta belki

estafurullah ben dünkü adamım size başarılar ;)

siR
24-08-2012, 23:42
tayyar a gerek yok.. gt30r la 2.4 bar basan bi b16 yeter tüm opc serisine :D

EEE
25-08-2012, 00:46
Okadarda da degil

stlegal
25-08-2012, 06:12
Okadarda da degil

Ispat edeyimmi :)

halilcan9455
25-08-2012, 06:47
ecotech motor'a olan bu önyargı yanlış bence.
sadece c20xe nin karşısında başarısız kaldı diye bu kadar ön yargılı olmamak lazım.
2.0 da ne kadar başarısız kaldıysa F kasada 1.6 kategorisinde bir o kadar başarılıydı X16XEL

Ludacris
25-08-2012, 08:04
Biri palamutu gazlasin adam normal insan olma cabasinda
Arabayla ilgilensin, onun yaris arabasi var:ninca::surucu:

bLackModeL
25-08-2012, 08:17

ispat edilmesi gerekıyo bence :D masallah motor ve kokpitin güzelligi harıka yapan ustanın elıne saglık

EEE
25-08-2012, 08:24
valla olabılırde kımde var deneyecek

EEE
25-08-2012, 08:26
Biri palamutu gazlasin adam normal insan olma cabasinda
Arabayla ilgilensin, onun yaris arabasi var:ninca::surucu:

hacı bu satılık araba kımın 3076 lı

Ludacris
25-08-2012, 08:30
hacı bu satılık araba kımın 3076 lı

Bi arkadasin haci piyasadan degil, aksaraydayim ankaraya gelebilirsem ( bizimki naz yapiyor gelme diyor :D )anlatirim

EEE
25-08-2012, 08:34
Bi arkadasin haci piyasadan degil, aksaraydayim ankaraya gelebilirsem ( bizimki naz yapiyor gelme diyor :D )anlatirim

bende onder nıyetı bozdumu dıyecektm
ıyı sevındım onumkı olmadıgına

EEE
25-08-2012, 08:38
tayyar a gerek yok.. gt30r la 2.4 bar basan bi b16 yeter tüm opc serisine :D

ben opc ıcın demıyordum frekanslar karıstı z20 ıcın tayyar demıstımde polemık olmasın z20 sı olan arkadaslarım var ayıp olur

Erden
25-08-2012, 09:00
800HP :D

corsa opc monster 800+hp by petropoulos tuning - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=DQ1P4KcJ3lE)

"Monster" Opel Corsa OPC By Petropoulos Tuning Revealed - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=0wnPNJOwVFU)

stlegal
25-08-2012, 09:08
valla olabılırde kımde var deneyecek

Bende var kardeşim...

EEE
25-08-2012, 09:11
Bende var kardeşim...

sende b16 vardr ben guclu opc kımdevar demıstım bende olsa denerdık ama yok erden arabayı Turkıyeye getır baskan deneyelım tek bıldıgım opc corsa sahıbı Tuk o heheeh

Erden
25-08-2012, 09:12
sende b16 vardr ben guclu opc kımdevar demıstım bende olsa denerdık ama yok erden arabayı Turkıyeye getır baskan deneyelım tek bıldıgım opc corsa sahıbı Tuk o heheeh

Ankara iki tane yapiyor. :D cok yakinda umit konusunu acaktir. Ikiside bitmek uzere.

EEE
25-08-2012, 09:18
Ankara iki tane yapiyor. :D cok yakinda umit konusunu acaktir. Ikiside bitmek uzere.

bak bu ıyı haber
senınde projende rabbım sıkıntı nasıp etmesın, gule gule bınmek nasıp etsın ınsallah

halilcan9455
25-08-2012, 09:20

corsa opc monster 800+hp by petropoulos tuning - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=DQ1P4KcJ3lE)

"Monster" Opel Corsa OPC By Petropoulos Tuning Revealed - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=0wnPNJOwVFU)

hobaaa.
10 krktr

GökhanK
25-08-2012, 09:24

son susturucu koymayı unutmuşlar yada paraları yetmemiş :D:D

stlegal
25-08-2012, 09:27

niye kendinizi kısıtlıyorsunuz ..

EEE
25-08-2012, 10:56
niye kendinizi kısıtlıyorsunuz ..

yok kısıtlamadıkda daha yukarıdakı arabalarla gıdecek kadar olamadık
burda bılalın eskı arabayla denedık forumda vıdeosuda vardı gectı gercı o araba b16 dan hacımlı bır makıne olabılır ama sonucta gectı turboyu degısınce ramazanla tekrar deneyebılırım kabul ederse

stlegal
25-08-2012, 11:00
güzel olur tabi araçlar hızlanır böylelikle..

CGR328
27-08-2012, 13:18
yani herşeyi japonlara kıyaslıyosunuz ya helal olsun Türkiyede ki japon sevmeyenlerin %90 ı bu türlü muhabbetler geçtiği için soğudular dewam edin siz kaybedersinizfanatik olabilirsiniz ama holigan olmayın alın size ecotech ler

CAR FEATURE>> GARDELLA RACING PRO FWD COBALT - Speedhunters (http://www.speedhunters.com/2011/07/car_feature_gt_gt_gardella_racing_pro_fwd_cobalt/)

GMTunerSource.com - ECOtec Drag Engine Specs (http://gmtunersource.com/racertech/ecotec-drag-engine)

nicK6SLarK4
New World Record for a 4 Cylinders at Napierville Dragway - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=nicK6SLarK4)

EEE
27-08-2012, 13:25
helal valla buna laf yok zaten:D

kelalper
27-08-2012, 14:12
Fiat için Abarth dışında modifiye parçası yapan var mı dünya çapında yok. Abarth fiyatları uçuk. Bazı şeylerede araba uygun değil. Renault için Var mı yok ktec dışında parça satan doğru düzgün yok. Vag grubu forge ile çalışıyor genelde Opel lexmaul a bağlı. Ama japonyaya baktığın zaman bir sürü firma bir sürü japon araba için bir sürü alternatifli modifye parçası üretiyor. Custom çalışmak zorunda kalmıyorsun. Alıyorsun takıyorsun. Bu nedenle japonlar bu piyasada liderler daha fazla tutuluyorlar. Bir sürü seçenekleri var. Parçaları dünya üzerinde yaygın. Bugün CTR için senkromeç arandığın zaman bir sürü seçeneğin var karbonundan oem ine kadar. Bir sürü yerde satılıyor. Ben senkromeç dağıtsam Renault servis ve oem parça dışında seçeneğim yok o da ellerinde varsa. Japonlar bu nedenle fazla tutuluyorlar. Modifiye dediğin zaman bu bütün dünyada bu şekilde. Amerikada da almanyada da ingilterede de aynı şekilde japonlar her zaman liderler. O yüzden bu fanatiklik değil bir gerçek.

CGR328
27-08-2012, 15:32
Doğru abi bende katılıyorum ona ama almanlarda hemen hemen bazı parcalar haric oem kullanıyo adamlar kendi motorlarına güveniyolar alt yapısı sağlam olduğu icin

fatiii
27-08-2012, 23:37
valla ben daha ankarada yuruyen bi opel göremedim yanlış olmasın bundan bi 3 sene önceydi sanırım bende 636 varken bi astra turbo bide vectra turbo vardı cok hızlı dediler vectrayla deniyelim dedik 600 lukle denemeyiz zaten geciyoruz dediler en son rica minnet getirttik 2 aracıda sonucmu?

sonuc 60 la başladık en son 180 le roll yapıyoduk ama genede gecemiyolardı..

ben şuna inanıyorumki ramazan arabanın yuruyenini çozsun rahat basabilsin 2 bar bastıgında ankaradaki herhangi bi opel o arabayı geçemez..

ender senle denediği zamanda yanlış bilmiyorsam 1 bar gibi bi basınçla basmıştı..

EEE
28-08-2012, 08:51
valla ben daha ankarada yuruyen bi opel göremedim yanlış olmasın bundan bi 3 sene önceydi sanırım bende 636 varken bi astra turbo bide vectra turbo vardı cok hızlı dediler vectrayla deniyelim dedik 600 lukle denemeyiz zaten geciyoruz dediler en son rica minnet getirttik 2 aracıda sonucmu?

ben şuna inanıyorumki ramazan arabanın yuruyenini çozsun rahat basabilsin 2 bar bastıgında ankaradaki herhangi bi opel o arabayı geçemez..

ender senle denediği zamanda yanlış bilmiyorsam 1 bar gibi bi basınçla basmıştı..

sen baskasını bosver kendı arabanı getır.bızım ramazana yada baskasına ıddıamız yok ama sende varsa getır gec

fatiii
28-08-2012, 11:37
sen baskasını bosver kendı arabanı getır.bızım ramazana yada baskasına ıddıamız yok ama sende varsa getır gec

Valla arabam daha bitmedi turkiyede tek olacak bi arabayi yapmak emek ve sabir istiyo biterse deneriz tabi memnuniyetle.su an motor var hizli olarak denemek isteyen opelci varsa deneriz onla idare edin simdilik ama litrelik bi motorla deneme cesareti gosterecek bi opel goremiorum o yuzden arabayi beklersiniz sanirim :)

Arti ben baskasinin arabasi icin deil orda yazilan icin konustum vay oyle opel vay boyle opel olacakmista hizli olacakmis bende dedimki bence su an hic bir opel ramazanin vteci gecemez o kadar basit he oda ramazanin arabanin lafi gecti diye soyledim ozellikle o araba icinde demiorum yani.

Bide sen niye ustune alindin direk onu hic cozemedim tabi.

eyup58
28-08-2012, 11:42
vay beeeeee :D:D

EEE
28-08-2012, 11:50
Valla arabam daha bitmedi turkiyede tek olacak bi arabayi yapmak emek ve sabir istiyo biterse deneriz tabi memnuniyetle.su an motor var hizli olarak denemek isteyen opelci varsa deneriz onla idare edin simdilik ama litrelik bi motorla deneme cesareti gosterecek bi opel goremiorum o yuzden arabayi beklersiniz sanirim :)

Arti ben baskasinin arabasi icin deil orda yazilan icin konustum vay oyle opel vay boyle opel olacakmista hizli olacakmis bende dedimki bence su an hic bir opel ramazanin vteci gecemez o kadar basit he oda ramazanin arabanin lafi gecti diye soyledim ozellikle o araba icinde demiorum yani.

Bide sen niye ustune alindin direk onu hic cozemedim tabi.

lafı bana yazmıssın ondan ustume alındım.
Ramazanı gecerız demedım, tekrar dener goruruz fark ne olur dedım.
motorla araba kıyaslayacak kadar hızlı bır arabam yok
bu konuda benım gectıgım arkadaslarla konustuk cevap verememıste sen verıyorsun her gırdıgın konu gıbı bunuda kırletme bırader gerek yok konu gıtmıs bıtmıs ramazan 1 bar basmıs 5 bar basmıs bız ıkı arac sahıbı efendı gıbı bastık denedık vıdeoyu koyduk ızledık sıkıntı yok sende lutfen konuyu arızaya dogru goturme

Edit:Arabanı Bekliyorum Muhakkak Rabbım sanada hızlı araba nasip eder inşallah e tabi bide beni gecebilmek nasip etsin

fatiii
28-08-2012, 12:03
lafı bana yazmıssın ondan ustume alındım.
Ramazanı gecerız demedım, tekrar dener goruruz fark ne olur dedım.
motorla araba kıyaslayacak kadar hızlı bır arabam yok
bu konuda benım gectıgım arkadaslarla konustuk cevap verememıste sen verıyorsun her gırdıgın konu gıbı bunuda kırletme bırader gerek yok konu gıtmıs bıtmıs ramazan 1 bar basmıs 5 bar basmıs bız ıkı arac sahıbı efendı gıbı bastık denedık vıdeoyu koyduk ızledık sıkıntı yok sende lutfen konuyu arızaya dogru goturme

Valla cikipta gercekleri yazinca konular hep kirlenmis oluyo yapacak bisey yok bende massallah opel ole gidio boyle hizli desem gene sikinti yok o mesajdada sana soylrdigim tek yer adinin yazdigi yer ben sana gecersin yada senin araban gitmiyo demedim genel olaak yazilan yazilara yazdim senin araban bence o speclerle gayet iyi yuruyo.arti gectigin adam icin ne yazmisim onuda cozemedimde hayirlisi.

İsin ozu opellerle ilgili basimdan gecen bi olayi anlattim bide dusuncemi soyledim turkiye de daha fazla ugrasmaniz lazim iddali opeller yapmaniz icin he insallah yaparsiniz yuruyen guzel opeller bizde izleriz ama benim dedigim su an hondalar gibi yuruyen bi opel soz konusu bile deil bunda uzatacak yada konuyu kirletecek bisey yok biraza elestiriye acik olun herkez arabalarinizi ovmek yada begenmek zorunda deil

EEE
28-08-2012, 12:04
Valla cikipta gercekleri yazinca konular hep kirlenmis oluyo yapacak bisey yok bende massallah opel ole gidio boyle hizli desem gene sikinti yok o mesajdada sana soylrdigim tek yer adinin yazdigi yer ben sana gecersin yada senin araban gitmiyo demedim genel olaak yazilan yazilara yazdim senin araban bence o speclerle gayet iyi yuruyo.arti gectigin adam icin ne yazmisim onuda cozemedimde hayirlisi.

İsin ozu opellerle ilgili basimdan gecen bi olayi anlattim bide dusuncemi soyledim turkiye de daha fazla ugrasmaniz lazim iddali opeller yapmaniz icin he insallah yaparsiniz yuruyen guzel opeller bizde izleriz ama benim dedigim su an hondalar gibi yuruyen bi opel soz konusu bile deil bunda uzatacak yada konuyu kirletecek bisey yok biraza elestiriye acik olun herkez arabalarinizi ovmek yada begenmek zorunda deil

benım kendı adıma övülecek kadar olmadı daha hondalara lafımız yok basarılı...
başarılı araçlar inşallah hepimize nasip olur biraderim

palamut
28-08-2012, 12:13

turbo kompresor hortumu 3 yerden yırtık k16lı opelle deneyip referans alman yanlış.
ne kadar güç kaybı olacağını sen daha iyi biliyorsun.

600 cc geçerim gibi bir iddiam olmadığı halde öyle demişim gibi aksettirmen de yanlış kaldıki ben senle direkt iletişime de geçmedim arada kim vardı kim yoktu bilmem merak ettik deneyelim nasılsa yabancı değil dedik. Zaten hangi motor ne kadar gider nereye gider bilmem çünkü pek denemedim ve performans odaklı kullanacak kadar motor tecrübem yok.

deneme konusunda ben problem olduğu için biliyorsun denemeyi bıraktım ısrarla tekrar deneyen ben değildim. 2 gün sonra problem tespitinde kaçak ararken söktüğüm kompresor hortumu durumu açıkladı

diğer araçla (astra) olan denemeni bilmiyorum o gün orda değildim.

bazı arkadaşlar bilirler ne kadar yavaş veya hızlı olduğumuzu custom iş sonuçta sende aynı şeyin içindesin benzer şekilde aftermarket ürünü kısıtlı olan araçlarla uğraştın alfa-rs2 gibi sanayide custom yapılan işlerin heleki 3 sene öncesinin ankara imkanlarıyla yapılmış şeylerin her an bir yerden patlak verebileceğini sende biliyorsun. 1 kere kötü gününe denk geldiğin birşeyi yerin dibine sokmak yanlış sonuçta herkes mekanik arıza yaşayabilir.

problemsiz zamanına denk gelen arkadaşların en azından iyi setuplu turbo vtilarla aramızda uçurum olmadığını bilir. Ramazan da sanırım vti kullanıyor. sende parça vs problemi yüzünden birkaç senedir arabalarından verim alamıyorsun sonuçta bu mekanik iş herkesin başına bunlar gelebilir. Yeterli bütçe ve zaman harcanırsa her araba her arabayı geçer. biliyorsunki biz denediğimizde ufacık 300 bg max güç verebilen kkk k16 kullanıyorduk şimdiki gt3076 lı araçlarlarla o günlerdeki opelleri de kıyaslaman biraz yersiz. Sonuçta geçemezsiniz dediğiniz vti da k16 dengi bi turbo olduğunu zannetmiyorum

kısaca 3 sene içinde her derenin altından çok sular aktı ama ithamların bana biraz kırıcı ve önyargılı gibi geldi

EEE
28-08-2012, 12:27
turbo kompresor hortumu 3 yerden yırtık k16lı opelle deneyip referans alman yanlış.
ne kadar güç kaybı olacağını sen daha iyi biliyorsun.

600 cc geçerim gibi bir iddiam olmadığı halde öyle demişim gibi aksettirmen de yanlış kaldıki ben senle direkt iletişime de geçmedim arada kim vardı kim yoktu bilmem merak ettik deneyelim nasılsa yabancı değil dedik. Zaten hangi motor ne kadar gider nereye gider bilmem çünkü pek denemedim ve performans odaklı kullanacak kadar motor tecrübem yok.

deneme konusunda ben problem olduğu için biliyorsun denemeyi bıraktım ısrarla tekrar deneyen ben değildim. 2 gün sonra problem tespitinde kaçak ararken söktüğüm kompresor hortumu durumu açıkladı

diğer araçla (astra) olan denemeni bilmiyorum o gün orda değildim.

bazı arkadaşlar bilirler ne kadar yavaş veya hızlı olduğumuzu custom iş sonuçta sende aynı şeyin içindesin benzer şekilde aftermarket ürünü kısıtlı olan araçlarla uğraştın alfa-rs2 gibi sanayide custom yapılan işlerin heleki 3 sene öncesinin ankara imkanlarıyla yapılmış şeylerin her an bir yerden patlak verebileceğini sende biliyorsun. 1 kere kötü gününe denk geldiğin birşeyi yerin dibine sokmak yanlış sonuçta herkes mekanik arıza yaşayabilir.

problemsiz zamanına denk gelen arkadaşların en azından iyi setuplu turbo vtilarla aramızda uçurum olmadığını bilir. Ramazan da sanırım vti kullanıyor. sende parça vs problemi yüzünden birkaç senedir arabalarından verim alamıyorsun sonuçta bu mekanik iş herkesin başına bunlar gelebilir. Yeterli bütçe ve zaman harcanırsa her araba her arabayı geçer. biliyorsunki biz denediğimizde ufacık 300 bg max güç verebilen kkk k16 kullanıyorduk şimdiki gt3076 lı araçlarlarla o günlerdeki opelleri de kıyaslaman biraz yersiz. Sonuçta geçemezsiniz dediğiniz vti da k16 dengi bi turbo olduğunu zannetmiyorum

kısaca 3 sene içinde her derenin altından çok sular aktı ama ithamların bana biraz kırıcı ve önyargılı gibi geldi

Ramazanda sc6267 vardı galıba zaten hacı okadar buyuk turbolu aracı ben gecerım dıye bır ıddam olmadı olsada komık olur zaten

Görkem
28-08-2012, 15:42
çok güzel güçler alınabiliyor aslında bu corsa opc lerden de,,,buda başarılı kararında bi örnek olmuş,,Petropoulos tuningin yunanistanda yaptığı çok araç var opel grubundan ;) ....

VoodooRush
28-08-2012, 15:58
çok güzel güçler alınabiliyor aslında bu corsa opc lerden de,,,buda başarılı kararında bi örnek olmuş,,Petropoulos tuningin yunanistanda yaptığı çok araç var opel grubundan ;) ....

Motor içine girmeden pek bir şey alınmıyor.

fatiii
28-08-2012, 17:09
Palamut bana denen o 600 lugu rahat geceriz denemeye gerek yok dendi bende gelsinlerde gecsinler makina burda dedim.butun gece otobanda hadi simdi tamam diyerek ankarayi turlatan 180 le rola basliyan bendim yani?ogun orda bi cok insan vardi herkez gordu hatta bi cok kisi bunalip sıkılıp gitti.

Neyse konu bu deil ama olan bu konuyu motora tasimayalim

palamut
28-08-2012, 17:37
Palamut bana denen o 600 lugu rahat geceriz denemeye gerek yok dendi bende gelsinlerde gecsinler makina burda dedim.butun gece otobanda hadi simdi tamam diyerek ankarayi turlatan 180 le rola basliyan bendim yani?ogun orda bi cok insan vardi herkez gordu hatta bi cok kisi bunalip sıkılıp gitti.

Neyse konu bu deil ama olan bu konuyu motora tasimayalim

yok senle iletişime ben geçmedim biliyosun fatih az çok tanıyorsundur beni hatta bende uzun süre denemek istemedim sonuçta belli bir samimiyetimiz yok

ben ilk basışta bile bıraktım kenara çektim problem var diye.

ama yok yok problem yoktur falan diye tekrar tekrar denemeler yapan aracı sonraki denemelerde süren ısrar eden de ben değildim sen de biliyosun bana kalsa gider sorunu hallederdim ha ne oldu patlak hortumla basa basa sağlam turbo yağ vermeye başladı yine zarar bana çıktı

Ha bu arada iş kurma aşamasında olduğum ve aynı zamanda okulun son dönemiyle uğraştığım için 1 seneye yayılan rektefiye kaporta ve boya sürecinden sonra aralık ayından bugüne 5 defa ancak binebildim araca. Fırsatını bulunca 3-5 eksiğimi halledicem ***** bu işler 5inci 6ncı plana düştüğü için bende çok zaman ve para ayıramıyorum eksikleri halledince bir ara bahsettiğiniz Hondayla deneriz neyin asla neyi geçemeyeceği kanaatini bir daha değerlendirirsin en azından sorunlu araçla sağlam aracı kıyaslamazsın veya ufak turboyla büyük turboyu. Yada motorla deneriz yine kendi kanaatini gözden geçirirsin. Sonuçta benimkinden daha profosyonel yapılmış araçlar da var referans olarak bakarsın. ben hiçbir zaman 600lük motorsa kesin geçerim gerek yok diye birşey demedim böyle bir iddiam olması için daha önce 600lük motorla denemiş olmam gerekir zaten iyi tanımadığım insanlarla pek deneme yapmayı seven biri olmadığımdan ve yaptığım denemelerde karşı taraftaki arkadaşlara saygım olduğundan dolayı bazı şeylerin reklam olmaması sanırım senin kafanı karıştırıyor.

EEE
28-08-2012, 17:48
yok senle iletişime ben geçmedim biliyosun fatih az çok tanıyorsundur beni hatta bende uzun süre denemek istemedim sonuçta belli bir samimiyetimiz yok

ama yok yok problem yoktur falan diye tekrar tekrar denemeler yapan aracı sonraki denemelerde süren ısrar eden de ben değildim sen de biliyosun bana kalsa gider sorunu hallederdim ha ne oldu patlak hortumla basa basa sağlam turbo yağ vermeye başladı yine zarar bana çıktı

Ha bu arada iş kurma aşamasında olduğum ve aynı zamanda okulun son dönemiyle uğraştığım için 1 seneye yayılan rektefiye kaporta ve boya sürecinden sonra aralık ayından bugüne 5 defa ancak binebildim araca. Fırsatını bulunca 3-5 eksiğimi halledicem ***** bu işler 5inci 6ncı plana düştüğü için bende çok zaman ve para ayıramıyorum eksikleri halledince bir ara bahsettiğiniz Hondayla deneriz neyin asla neyi geçemeyeceği kanaatini bir daha değerlendirirsin en azından sorunlu araçla sağlam aracı kıyaslamazsın veya ufak turboyla büyük turboyu. Yada motorla deneriz yine kendi kanaatini gözden geçirirsin. Sonuçta benimkinden daha profosyonel yapılmış araçlar da var referans olarak bakarsın. ben hiçbir zaman 600lük motorsa kesin geçerim gerek yok diye birşey demedim böyle bir iddiam olması için daha önce 600lük motorla denemiş olmam gerekir zaten iyi tanımadığım insanlarla pek deneme yapmayı seven biri olmadığımdan ve yaptığım denemelerde karşı taraftaki arkadaşlara saygım olduğundan dolayı bazı şeylerin reklam olmaması sanırım senin kafanı karıştırıyor.

ya hacı bırak polemik yapmayı...olmuş bıtmıs ben kurtarcam tum sanımızı hehehe...:D
su honda lafınıda edıp durmayın Ramazanla samımıyetımız yok ayıp olur yanlıs anlar...
Fatıh bırader S2 yı bıtır senle ben denerım herzaman gecebılcenmı bakarız ozaman

keskinli_ali
28-08-2012, 17:48

bşy yazamamak için zor tutuyorum kendimi walla :) arabanın sahibi ramazan kardeşimiz 10 numara adam kimseyi karalamaz etmez deneyecekse adam gibi dener konuşur durduk yere adamın arabasını böyle bir konunun ortasına atıp millete neden hedef gösteriyorlar anlamış değilim. inşallah fatih kardeşimizin aklında opellerle ilgili sıkıntı kalmaz yakında

EEE
28-08-2012, 17:55
bşy yazamamak için zor tutuyorum kendimi walla :) arabanın sahibi ramazan kardeşimiz 10 numara adam kimseyi karalamaz etmez deneyecekse adam gibi dener konuşur durduk yere adamın arabasını böyle bir konunun ortasına atıp millete neden hedef gösteriyorlar anlamış değilim. inşallah fatih kardeşimizin aklında opellerle ilgili sıkıntı kalmaz yakında

Bende onu diyorum adama ayıp olcak bende dahil birşey demiyoruz fatih zorluyor konuyu

halilcan9455
28-08-2012, 18:01
açtığım konuyu arıyordum nereye geldim. :D

keskinli_ali
28-08-2012, 18:07

ortalığı karıştıran sensin :D:D:D

halilcan9455
28-08-2012, 18:33
ortalığı karıştıran sensin :D:D:D

ben ne yaptım abi :D

Forumda önlenemeyen bi marka fanatikliği var bak şimdi d14 ten adam 1000 hp almış diye video koyim kimse sesini çıkartırmı ?

EEE
28-08-2012, 18:39
ben ne yaptım abi :D

Forumda önlenemeyen bi marka fanatikliği var bak şimdi d14 ten adam 1000 hp almış diye video koyim kimse sesini çıkartırmı ?

Hee bu iyi olur hondanin piirleri yazsin:D

Ludacris
28-08-2012, 18:49
ya hacı bırak polemik yapmayı...olmuş bıtmıs ben kurtarcam tum sanımızı hehehe...:D
su honda lafınıda edıp durmayın Ramazanla samımıyetımız yok ayıp olur yanlıs anlar...
Fatıh bırader S2 yı bıtır senle ben denerım herzaman gecebılcenmı bakarız ozaman

Adam iyice artiz olmus ya.
Ayip lan bozamadini su onndear i adam gibi tuner olmadi f28 alak diyom ona bile yanasmiyo

Ludacris
28-08-2012, 18:51
Hee bu iyi olur hondanin piirleri yazsin:D

Haci ev varmi :D

Selcuk_RoL
28-08-2012, 18:52

maşşallah ya one hp öyle:) tebrikler bu araç istanbuldamı burdamı yapıldı?

fatiii
28-08-2012, 18:55
RS2 :) bitsin tabiki deneriz hic sorun degil beni bilen bilir herkezle denerim ramazan mevzusu deilki olay honda mevzusu ramazanin vtec yada herhangi baska bi turbo type rda olabilir.

Kardes neyi zor tutuyosun anlamadimda zaten burda mevzu ramazanin arabasi degilki herhangi bi x hindada olur cem abinin hondasi olsun varsyalim o zaman ben sadece ramazanin aabanin lafi gecti diye onu ornek gosterdim.ama mevzu genelnolarak hondalar.

mmustu
28-08-2012, 18:56
dağılın nennn gitmeyin avukatımın üstüne :hehe:

fatiii
28-08-2012, 18:59
@palamut

İnsallah hersey istedigin gibi olur arabani tamamlarsin hondalari gecersin bu beni uzmez mutlu eder sonucta yuruyen bi opel olmus olur ama benim dedigim su an icin ramazanin honda olsun cem abininki olsun yada bi hulk olsun turkiye sartlarinda bi opel tarafindan gecilebilecegini pek dusunmuyorum

EEE
28-08-2012, 19:15
Haci ev varmi :D

Satilikmi napcan

EEE
28-08-2012, 19:17
dağılın nennn gitmeyin avukatımın üstüne :hehe:

Vay baskknim senin isi cozecem insallah yollada fotokopileri

EEE
28-08-2012, 19:20
RS2 :) bitsin tabiki deneriz hic sorun degil beni bilen bilir herkezle denerim ramazan mevzusu deilki olay honda mevzusu ramazanin vtec yada herhangi baska bi turbo type rda.

Sen yap arabayi once yurusun sonra beni gecebilirsen sana helal olsun

KA®ANLIK
28-08-2012, 19:47
güzel güçler,
maşallah...

z20let nerden girmiş konuya, z20let candır yahu (:

EEE
28-08-2012, 19:52
güzel güçler,
maşallah...

z20let nerden girmiş konuya, z20let candır yahu (:

Ben umiti canlandirmak icin gaz vereyim dedim konu karisti

KA®ANLIK
28-08-2012, 19:54
karışmak yok,
devam devam...

Opeller yürüsün...

kahrolsun Honda, yaşasın Opel...
Type-R ı Opel e transfer ettik mi Honda biter zaten :D

EEE
28-08-2012, 20:00
karışmak yok,
devam devam...

Opeller yürüsün...

kahrolsun Honda, yaşasın Opel...
Type-R ı Opel e transfer ettik mi Honda biter zaten :D

Zuhhhahahahha:D

fatiii
28-08-2012, 20:25
Sen yap arabayi once yurusun sonra beni gecebilirsen sana helal olsun

Ender bende o arabayi tam bitiriyim senin o arabayi gecemesin buyuk konusmayi sevmemde bi bidon benzin doker yakarim.

EEE
28-08-2012, 20:30
Ender bende o arabayi tam bitiriyim senin o arabayi gecemesin buyuk konusmayi sevmemde bi bidon benzin doker yakarim.

Hadi bakalim

Tolga-R
28-08-2012, 20:48
taksiciye dolmuşcuya kamyoncuya. Otobüscüye halıcıya kazıcıya yazıcıya sazcıya
vtı'a , Gti'a ,Type-R'a

bi mesaj atalım da bu gider gözümüzden kaçmasın

yani herşeyi japonlara kıyaslıyosunuz ya helal olsun Türkiyede ki japon sevmeyenlerin %90 ı bu türlü muhabbetler geçtiği için soğudular dewam edin siz kaybedersinizfanatik olabilirsiniz ama holigan olmayın alın size ecotech ler

CAR FEATURE>> GARDELLA RACING PRO FWD COBALT - Speedhunters (http://www.speedhunters.com/2011/07/car_feature_gt_gt_gardella_racing_pro_fwd_cobalt/)

GMTunerSource.com - ECOtec Drag Engine Specs (http://gmtunersource.com/racertech/ecotec-drag-engine)

nicK6SLarK4
New World Record for a 4 Cylinders at Napierville Dragway - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=nicK6SLarK4)

kimsenin holigan oldugu yok artık kurtulun su honda kompleksinden. Siz fanı olduğunuz markanın modifiyeli videolarını ancak internette izlerken, biz internette izlediğin hondaların aynısını yapabiliyoruz TR de . ;)

dirk
29-08-2012, 01:19
Eski aracım C20let + f28 + KKK16
şuanki aracım sc6262 2 aracıda sürdüm 2side birbirinden keyifli Ne yorum yapsam bilemedim =)

.::EmrE::.
29-08-2012, 01:48
Türkiye'de değeri anlaşılacak otomobiller değil opc'ler. İngilterede özellikle çok tutuluyorlar,parça da istemediğin kadar var adamlarda. Corsa opc çok başka bir otomobil, S2000'den bile fazla zevk veriyordu bana. Yüklenmeye çok müsait ve feci gideri olan bir araç.. Yazılım,egzoz,cai ile 250+ lere cıkabiliyor mu Hondalar?

ahmet3425
29-08-2012, 02:39
guc guzel egri guzel basınc guzel.

yalnız ben turbo arabalar hakkında birazcık biseyler biliyorsam bu araba 1.6lt uzerine 2.4 bar basıncla cok fazla dayanmaz bi yerlerde pistonlar kaputtan fırlar demedi demeyin:D

soylede bisey var bunu yapan adamlarında bu arabayı 2.4 bar ile cadde de kullandıklarını zannetmiyorum bana biraz dyno uzerinde tek seferliğine limitleri zorlamak adına yapılmıs bir test gibi geldi.

CGR328
29-08-2012, 02:56

kimsenin holigan oldugu yok artık kurtulun su honda kompleksinden. Siz fanı olduğunuz markanın modifiyeli videolarını ancak internette izlerken, biz internette izlediğin hondaların aynısını yapabiliyoruz TR de . ;)

ben opel fanı değilim alman arabalarını severim hatta opel hariç derim opel sevdiğim bi marka değil :beuj:

ben honda videosu izlemem izlesemde yapmam nie milletin yaptıgını yapıyımki benim yaptığım arabalar belli hepsi farklı değişik ilk olan projeler siz yabancı forumlardan kopyalama yapmaya devam edin o zaman ;)

halilcan9455
29-08-2012, 05:05
maşşallah ya one hp öyle:) tebrikler bu araç istanbuldamı burdamı yapıldı?

videodaki araçtan bahsediyorsak araç Yunanistanda yapılmış.

keskinli_ali
29-08-2012, 07:41
Kardes neyi zor tutuyosun anlamadimda zaten burda mevzu ramazanin arabasi degilki herhangi bi x hindada olur cem abinin hondasi olsun varsyalim o zaman ben sadece ramazanin aabanin lafi gecti diye onu ornek gosterdim.ama mevzu genelnolarak hondalar.

zaten ramazan veya diğer arkadaşlar değilki olay tek veya çok isim vermen de değil,başkasının arabaları ile senin konuyu uzatman. başkasının arabasıyla millete şov yapacağına kendi arabanı bitir çık konuş yada sende honda yap madem.. araban bitince geçilince yakma konusunu da unutma sakın..

Tolga-R
29-08-2012, 07:52
ben opel fanı değilim alman arabalarını severim hatta opel hariç derim opel sevdiğim bi marka değil :beuj:

ben honda videosu izlemem izlesemde yapmam nie milletin yaptıgını yapıyımki benim yaptığım arabalar belli hepsi farklı değişik ilk olan projeler siz yabancı forumlardan kopyalama yapmaya devam edin o zaman ;)

Lafi nresinden anladin bilmiyorum ama bos konusyorsun . Biz taklit ediyoruz demedik . Videolardan kasit yurtdisinda neler yapilabiliyorsa bizde aynisin daha iyisini yapabiliyoruz dedik. Milletin projelerini kopyalriyoruz demedik ! Baskalari gibi yutkunarak izlemiyoruz videolari. Bazilari gibi bak aslinda bizim arabalrimiz boyle ama tr de yok siz dua edin gibi el ski ile gerdege girmiyor honda sahipleri . acik oldumu yeterince

palamut
29-08-2012, 08:00
Lafi nresinden anladin bilmiyorum ama bos konusyorsun . Biz taklit ediyoruz demedik . Videolardan kasit yurtdisinda neler yapilabiliyorsa bizde aynisin daha iyisini yapabiliyoruz dedik. Milletin projelerini kopyalriyoruz demedik ! Baskalari gibi yutkunarak izlemiyoruz videolari. Bazilari gibi bak aslinda bizim arabalrimiz boyle ama tr de yok siz dua edin gibi el ski ile gerdege girmiyor honda sahipleri . acik oldumu yeterince

opel sahipleri öyle mi yapıyor peki?

markaya değil yapan adama bağlı bu işler bence 1200 bglik honda videosu da vardır hondacılar da yapamıyo yutkunarak izliyo mu diyelim? Türkiyedeki opellerin hepsini gördünmü hepsinin akselerasyonunu test ettin mi? Tanımadığın insanların neler yaptığı nasıl yaptığı hakkında nasıl bir fikrin var? Eğerki kulaktan duyma şeylerle konuşuyorsan doğruluğunu nerden biliyorsun?

Tolga-R
29-08-2012, 08:32
opel sahipleri öyle mi yapıyor peki?

markaya değil yapan adama bağlı bu işler bence 1200 bglik honda videosu da vardır hondacılar da yapamıyo yutkunarak izliyo mu diyelim? Türkiyedeki opellerin hepsini gördünmü hepsinin akselerasyonunu test ettin mi? Tanımadığın insanların neler yaptığı nasıl yaptığı hakkında nasıl bir fikrin var? Eğerki kulaktan duyma şeylerle konuşuyorsan doğruluğunu nerden biliyorsun?

100-200 6 sn altinda kosan , 0-400 u 10.xx sn olan , 1000 lik motor gecebilen opel varda bizmi gormedik? Kulakdan dolma diyorsunda bu bahsettigim kriterlerle ilgili kulakdan da bisey duymadim. İnsanlarin tanimadigi honda sahipleri konusunda neler yapabildigi hakkinda nasil bi fikri oluyorsa benimde oyle oluyor.

Erden
29-08-2012, 08:48
Benim corsa gtx 2867r ile toplandi sadece ayarlari kaldi. +350hp uzeri bekliyoruz.

Ankaradada 2 tane corsa opc yapiliyor. buyuk turbo ile :)

fatiii
29-08-2012, 11:42
zaten ramazan veya diğer arkadaşlar değilki olay tek veya çok isim vermen de değil,başkasının arabaları ile senin konuyu uzatman. başkasının arabasıyla millete şov yapacağına kendi arabanı bitir çık konuş yada sende honda yap madem.. araban bitince geçilince yakma konusunu da unutma sakın..

Valla millete sov deil amac sen boyle algiliosan bilemiyecem burda mevzu bahis opellerin ne kadar yurudugu onun araci yada benim aracim deil ;)

Hazirdada motorlu tasitim var aksam opellerinizi ust uste koyun besevlere gelin madem oyle atarlisin kendi aracimdanda bahsediyim bana uyar hazir olan aracimla aksam burgerda bekliyorum benim olan araci gecemesseniz size abalarinizi tek tek yaktiririm ama ;)

fatiii
29-08-2012, 11:44
100-200 6 sn altinda kosan , 0-400 u 10.xx sn olan , 1000 lik motor gecebilen opel varda bizmi gormedik? Kulakdan dolma diyorsunda bu bahsettigim kriterlerle ilgili kulakdan da bisey duymadim. İnsanlarin tanimadigi honda sahipleri konusunda neler yapabildigi hakkinda nasil bi fikri oluyorsa benimde oyle oluyor.

Valla tercumanim olmussun olay bu kadar iste.bende bundan bahsediyorum millet yok baskasinin arabasiyla atar yapma gider yapma pesine dusmus olayi saptiriyo

EMG
29-08-2012, 11:46
ah ulan turbo yapmadık hata ettik yazamıyoruz bişey :)

EEE
29-08-2012, 11:50

k20 turbodan yaklasık 50 adet yapılmıstır bugune dek ondan basarı oranı yuksek
c20let orjınal turbo ancak upgrade eden benımle bırlıkte ankarada 4 kısı ıstanbuldada bıldıgım 1 kısı var sayı ve oranlama sebebıyle boyle bır ımaj var
resmı drag takıp etsek belkı surelerımız herkesı etkıler ama ben sahsen drag takıp etme gıbı bır dusunce ıcıne hıc gırmedım

EEE
29-08-2012, 11:52

+birmilyon farklı olmak güzel

EEE
29-08-2012, 11:55

100-200 ankara videosu izletirim sana 1 aya kadar sanıyelerı sen sayarsın

EEE
29-08-2012, 11:56
ah ulan turbo yapmadık hata ettik yazamıyoruz bişey :)

yap artık sende Istanbul temsılcımız ol hahahah:D

Tolga-R
29-08-2012, 12:04
+birmilyon farklı olmak güzel
Evet farkli olmak guzeldir millet arabasina egzantrik takmaya korkarken stok motor turbo typerla 500hp+ almakda guzeldi benim icin.

100-200 ankara videosu izletirim sana 1 aya kadar sanıyelerı sen sayarsın
Oyle ecek acakli gelecek zaman kipi kullanacaksak isimiz var . ;) araba once bi yurusun sonra gider gorelim .

EEE
29-08-2012, 12:08
Evet farkli olmak guzeldir millet arabasina egzantrik takmaya korkarken stok motor turbo typerla 500hp+ almakda guzeldi benim icin.

Oyle ecek acakli gelecek zaman kipi kullanacaksak isimiz var . ;) araba once bi yurusun sonra gider gorelim .

sıktı geyık muhabbetı vıdeoyu ızlerken sayarsın sanıyelerı
k20 kotu dedıkmı pekı?

Tolga-R
29-08-2012, 12:13
sıktı geyık muhabbetı vıdeoyu ızlerken sayarsın sanıyelerı

İsim olmaz saniyelrinizle kendiniz izleyip bi ilki yasadiginiz icin mutlu olun.

Tolga-R
29-08-2012, 12:15
K20 ye laf edilmemis honda sahiplerine laf edilmis birde konunun basinda ucan kusa bile gider yapilmis o ilgimi cekti cevap verdim bende

EEE
29-08-2012, 12:16
K20 ye laf edilmemis honda sahiplerine laf edilmis birde konunun basinda ucan kusa bile gider yapilmis o ilgimi cekti cevap verdim bende

hee ıyı eksık kalma

Ertug_T.
29-08-2012, 12:26
Yuruyen opel gormesek tamam diyecemde gereksiz bi tartisma olmus..buradaki imkanlara gore cok guzel giden opeller gorduk..daha iyi imkan daha cok parca olursa cok dahada iyileri olur eminimki..yunanlilara masallah uctular valla son zamanlarda :)

Tolga-R
29-08-2012, 12:30
hee ıyı eksık kalma

Uzatma ...

EEE
29-08-2012, 12:48
Uzatma ...

harbimi....

altima
29-08-2012, 12:51
benim bildiğim bi opel vardı,, konyada 350+ ...
opel dostlardı sanırsam bi ara dolaşıyordu ortalıkta...

40 mıydı 45 lira mıydı satılıktı hatta ***** sitede..

bildiğim en iyi opel oydu.

noldu bu arac bilen varmı?

tşk
Rıdvan.

Tolga-R
29-08-2012, 13:06
harbimi....

Klavyen degil araban konussun gelirsen renk renk typer var istanbulda sana ...

EEE
29-08-2012, 13:32
Klavyen degil araban konussun gelirsen renk renk typer var istanbulda sana ...

seviyorum typer ları ınsallah o kadar yurudugunde gelırız

palamut
29-08-2012, 15:31

senin görmemen bunların yapılamadığı anlamına gelmez. bazı adam vardır ben çok büyük iş yaptım diye sokaktaki çocuğun bile haberi olsun ister. bazısı da zaten bu işlere doymuştur kendiyle yarışır. merak etme senin tanımadığın 1 tane opelciyi ben tanıyorum 2 tanesi daha yolda. adamlar itle çakalla uğraşmaktansa kendi keyiflerine bakıyorsa bu türkiyede iyi araba(opel,honda,saab,peugeot vs vs vs) örnekleri olmadığı anlamına gelmez. Türkiyedeki her arabanın ruhsatını sen imzalayıp her sene ne durumda diye kontrol etmediğin sürece de senin gözünün içine sokup aha ben bunu yaptım ne olur beni takdir edin diyeceklerini de sanmıyorum... İyi araba yoktur iyi tuner vardır yeterince çabayla ummadığın çok taşlar gelip başını yarabilir bu önyargı nedendir anlamıyorum. Youtube da 1000 hp civic videolarını da sen yutkunarak izliyorsun ithamına göre daha o güçlere ulaşabildiğini sanmıyorum 1000 hp lik c20let ler de var yurtdışında ama kimse zaten o seviyeye geldim demiyor mesele bu. yurtdışında hondanın iyi örneği burda yapılabiliyor da opelinki yapılamıyormu? güldürdün beni bizim araçlarımızında aftermarket parçalarını yurtdışı örneklerini incelersen hondadaki subarudaki mitsubishideki gibi tatminkar güçlerin bunlardanda çıktığını kendin göreceksin. bu kadar ön yargıya gerek yok tanımadığın ürünü araştırmadan aşağılamak saçma.

EEE
29-08-2012, 16:24
senin görmemen bunların yapılamadığı anlamına gelmez. bazı adam vardır ben çok büyük iş yaptım diye sokaktaki çocuğun bile haberi olsun ister. bazısı da zaten bu işlere doymuştur kendiyle yarışır. merak etme senin tanımadığın 1 tane opelciyi ben tanıyorum 2 tanesi daha yolda. adamlar itle çakalla uğraşmaktansa kendi keyiflerine bakıyorsa bu türkiyede iyi araba(opel,honda,saab,peugeot vs vs vs) örnekleri olmadığı anlamına gelmez. Türkiyedeki her arabanın ruhsatını sen imzalayıp her sene ne durumda diye kontrol etmediğin sürece de senin gözünün içine sokup aha ben bunu yaptım ne olur beni takdir edin diyeceklerini de sanmıyorum... İyi araba yoktur iyi tuner vardır yeterince çabayla ummadığın çok taşlar gelip başını yarabilir bu önyargı nedendir anlamıyorum. Youtube da 1000 hp civic videolarını da sen yutkunarak izliyorsun ithamına göre daha o güçlere ulaşabildiğini sanmıyorum 1000 hp lik c20let ler de var yurtdışında ama kimse zaten o seviyeye geldim demiyor mesele bu. yurtdışında hondanın iyi örneği burda yapılabiliyor da opelinki yapılamıyormu? güldürdün beni bizim araçlarımızında aftermarket parçalarını yurtdışı örneklerini incelersen hondadaki subarudaki mitsubishideki gibi tatminkar güçlerin bunlardanda çıktığını kendin göreceksin. bu kadar ön yargıya gerek yok tanımadığın ürünü araştırmadan aşağılamak saçma.

dostum bırak boşver neyi anlatıyorsun

Z20LET
29-08-2012, 17:35
Merak eden olursa opelci arkadaslardan p.box konusunda yardimci olabilirim. İletisime istediginiz zaman gecebilirsiniz. Bu arada corsa opcden z20lete, z20letten opel honda olayina donmus bunuda takdir ettim :d

palamut
29-08-2012, 17:39
Merak eden olursa opelci arkadaslardan p.box konusunda yardimci olabilirim. İletisime istediginiz zaman gecebilirsiniz. Bu arada corsa opcden z20lete, z20letten opel honda olayina donmus bunuda takdir ettim :d

bu sefer motor arabaya bile döndü Ümit biz de şaşkınız. kasaba tehlikeli :D

keskinli_ali
29-08-2012, 17:55
Valla millete sov deil amac sen boyle algiliosan bilemiyecem burda mevzu bahis opellerin ne kadar yurudugu onun araci yada benim aracim deil ;)

Hazirdada motorlu tasitim var aksam opellerinizi ust uste koyun besevlere gelin madem oyle atarlisin kendi aracimdanda bahsediyim bana uyar hazir olan aracimla aksam burgerda bekliyorum benim olan araci gecemesseniz size abalarinizi tek tek yaktiririm ama ;)

mevzu bahis konuda yapılmış olan opel ve senin burada başka bir arkadaşımızın arabasıyla lafla peynir gemisi yürütmen.. algı konsunda bi sıkıntı var galiba..

hazırdaki motorunu götür hazırdaki motorlarla bas yada git şahinlerle deneyip kendini tatmin et...

sana tekrar diyorum iki tekerli motorunla git o klasmanda iki tekerlerle dene ve önce cebine paranı koy arabanı yap 4 teker bişeyler yürüt sonra çık konuş bizleri burgera davet etmene gerek yok her cuma ramazanlara sorarsan enkada bizi sana gösterir.. biz burger murger boş muhabbet adamı değiliz enkaya kadar yakacak benzinin varsa gelir görürsün..

keskinli_ali
29-08-2012, 18:01
bu sefer motor arabaya bile döndü Ümit biz de şaşkınız. kasaba tehlikeli :D

motoru almış beşevlere çıkmış bizim köye bizi çağırıyor. adama diyorum ki arabanı bitir çık gel bas izleyelim maşşallah diyelim opelleri geç görelim her hafta enkadayız biz.. adam motorum var motorla geçerim diyor bide kendi yakma iddasını bize döndürüyor ilginç gerçekten..

palamut
29-08-2012, 18:21
motoru almış beşevlere çıkmış bizim köye bizi çağırıyor. adama diyorum ki arabanı bitir çık gel bas izleyelim maşşallah diyelim opelleri geç görelim her hafta enkadayız biz.. adam motorum var motorla geçerim diyor bide kendi yakma iddasını bize döndürüyor ilginç gerçekten..

o kendimi yakarım diyenler gibi ahmet çakar da bikini giyiyordu ama ne oldu giymedi.

forumda f16 pilotu falan varsa birazdan konuya dahil olabilir diye tahmin ediyorum.

EEE
29-08-2012, 18:22
cevap vermeyın forumun sevıyesını assagı ceken elemanlar var tum markaların en kral modellerı bızım forumda bosverın gereksızlerı

DetailEF
29-08-2012, 18:31
4-5 bar basıp sağlam kalabilecek 65-70 mm arası turbo bulabilsem yapıcam bişeylerde :D

fatiii
29-08-2012, 22:27
mevzu bahis konuda yapılmış olan opel ve senin burada başka bir arkadaşımızın arabasıyla lafla peynir gemisi yürütmen.. algı konsunda bi sıkıntı var galiba..

hazırdaki motorunu götür hazırdaki motorlarla bas yada git şahinlerle deneyip kendini tatmin et...

sana tekrar diyorum iki tekerli motorunla git o klasmanda iki tekerlerle dene ve önce cebine paranı koy arabanı yap 4 teker bişeyler yürüt sonra çık konuş bizleri burgera davet etmene gerek yok her cuma ramazanlara sorarsan enkada bizi sana gösterir.. biz burger murger boş muhabbet adamı değiliz enkaya kadar yakacak benzinin varsa gelir görürsün..

kardeş yanlış anlamada cepteki parayla araba yürümez yoksa senin o bindiğin 10 liralık opelden ben yatan arabaya 7 8 tane bastım o yuzden parayı cebine koy bilmem ne yazıp boşa seviye düşürme milletin parasını sınama o sana kalmaz...hee surekli bana cıkar yuru dıyosun ustteki mesajlarda belli araç şu an hazır değil bi tutturmuşsun milletin aracıyla gerdek falan filan nerde yapmışım onu goster baride onu biliyim..bu sıra herkez bi ev köy sahibi oldu ya biz çok toleranslıyız kimseye bişey demiyoruz yada herkez bi giderde

sizin köy yazmışsınya yarın sizin köye bekliyorum seni ben hep o köydeyim tanışamamışız köy sahibiyle bi tanışmak isterim

he bide benim makinalara taktıgınız için yazdım şu an yuruyen makinam o motora biniyorum yapacak bişey yok deneyebiliyosan gel onla dene yoksa bekle arabayla deneriz..he o zamanda yok o turboya o basıncı basıo bizde şu kadarcık turbo var vırrık cırrık ayakları istemem ben takıp basıcam siz takın sizde basın..

fatiii
29-08-2012, 22:49
o kendimi yakarım diyenler gibi ahmet çakar da bikini giyiyordu ama ne oldu giymedi.

forumda f16 pilotu falan varsa birazdan konuya dahil olabilir diye tahmin ediyorum.

inşallah yarış için bahaneniz olmaz.benim turbom küçük hortumum patlak vs vs

cevap vermeyın forumun sevıyesını assagı ceken elemanlar var tum markaların en kral modellerı bızım forumda bosverın gereksızlerı

kimmiş ender o forumun seviyesini aşşa çekenler?yurtdışı videolarında yola çıkıp araba yürütenlermi yoksa dünyada sayılı olan arabaları yapıp yürütmeye çalışanlarmı?

he bana diyosan dogru soylıyenı dokuz koyden kovarlar haklısın ama malesef gerçekler bunlar türkiye de yürüyen opel yok he var ama kendi katagorisinde iddalı bi opel yok örnek varmı 1.6 turbo vtecle yürüyecek 1.6 opel YOK varmı 2.0 type r la yuruyecek 2.0 opel oda YOK. he varsa görmek isteriz diyoruz olay bu.bunu görmek istemek seviyeyi aşşa çekiyosa yapacak bişey yok

chiefkadir
29-08-2012, 23:26

kimmiş ender o forumun seviyesini aşşa çekenler?yurtdışı videolarında yola çıkıp araba yürütenlermi yoksa dünyada sayılı olan arabaları yapıp yürütmeye çalışanlarmı?

he bana diyosan dogru soylıyenı dokuz koyden kovarlar haklısın ama malesef gerçekler bunlar türkiye de yürüyen opel yok he var ama kendi katagorisinde iddalı bi opel yok örnek varmı 1.6 turbo vtecle yürüyecek 1.6 opel YOK varmı 2.0 type r la yuruyecek 2.0 opel oda YOK. he varsa görmek isteriz diyoruz olay bu.bunu görmek istemek seviyeyi aşşa çekiyosa yapacak bişey yokFatih cigerim uzatmayın konuyu daha fazla Ender sende daha üzerine gitmeyin ,hep bi aradayız görüşüyoz sürekli , klavyeden atıp tutan adam yok aramızda başkasının malı ile başkasına bilenende yok ..Hemen her cuma enkada c.tesi şaşmazda olmuyomu bu tayfa ? Burda birbirine kızan eden adam ,bi bakmışsın diğerinin turbosuna ,widebandına talip olmuş vs o yüzden konunun seyrini değiştirelim :) Hepinizi öpüyore :D

palamut
29-08-2012, 23:26

umarım seninde bahanen olacak bir mekanik sorunun olmaz aracını da tez elden piyasaya sağlıklı şekilde çıkartırsın deneriz.

2 yıldan uzun süredir büyük diyebileceğimiz gt3076 var arabamda ona küçük demek saçma olur k16 dan sonra.

fatiii
29-08-2012, 23:58
Fatih cigerim uzatmayın konuyu daha fazla Ender sende daha üzerine gitmeyin ,hep bi aradayız görüşüyoz sürekli , klavyeden atıp tutan adam yok aramızda başkasının malı ile başkasına bilenende yok ..Hemen her cuma enkada c.tesi şaşmazda olmuyomu bu tayfa ? Burda birbirine kızan eden adam ,bi bakmışsın diğerinin turbosuna ,widebandına talip olmuş vs o yüzden konunun seyrini değiştirelim :) Hepinizi öpüyore :D

vala dogru diosun abide biz burdan kimseye atar gider yapmıyalım dedikçe teşvik ediyolar ben bunu anlamıyorum oralar bizim bilmem neler :D

umarım seninde bahanen olacak bir mekanik sorunun olmaz aracını da tez elden piyasaya sağlıklı şekilde çıkartırsın deneriz.

2 yıldan uzun süredir büyük diyebileceğimiz gt3076 var arabamda ona küçük demek saçma olur k16 dan sonra.

yok bende 35 var ona istinaden

palamut
30-08-2012, 00:06
yok bende 35 var ona istinaden

farketmez sen bitirde o dediğinden bendede var artık 30 a mı denk gelir senin bitmiş halin 35 e mi orası nasip sende bende süre olarak yavaş gidiyoruz nasılsa.

s7158
30-08-2012, 00:06
Şimdi şöyle biseyde var.. Guc alinabilir ama kimin ne kadar uzun kmler bu guclerde arabalarini gunluk kullandigida onemli... Marka fanatigi degilim ama bildigim Opellerden k04 gibi turboyla 300hplerde yillardir gunluk kullanilan ve benim fabiam kadarda sorunsuz binen arkadasim var.. Hatta 3076yla 2.1 barda ortalama 80000km binilmis opelde var.. Guc almanin cok zor olmadigi gunumuzde uzun soluklu sorunsuz binmenin zor oldugunu goruyoruz malesef.. ��

EEE
30-08-2012, 07:31
farketmez sen bitirde o dediğinden bendede var artık 30 a mı denk gelir senin bitmiş halin 35 e mi orası nasip sende bende süre olarak yavaş gidiyoruz nasılsa.

Hani olum 35i bana verecektin sende sattin beni zuhahahaab:D hain opel dusmani

keskinli_ali
30-08-2012, 08:43
kardeş yanlış anlamada cepteki parayla araba yürümez yoksa senin o bindiğin 10 liralık opelden ben yatan arabaya 7 8 tane bastım o yuzden parayı cebine koy bilmem ne yazıp boşa seviye düşürme milletin parasını sınama o sana kalmaz...hee surekli bana cıkar yuru dıyosun ustteki mesajlarda belli araç şu an hazır değil bi tutturmuşsun milletin aracıyla gerdek falan filan nerde yapmışım onu goster baride onu biliyim..bu sıra herkez bi ev köy sahibi oldu ya biz çok toleranslıyız kimseye bişey demiyoruz yada herkez bi giderde

sizin köy yazmışsınya yarın sizin köye bekliyorum seni ben hep o köydeyim tanışamamışız köy sahibiyle bi tanışmak isterim

he bide benim makinalara taktıgınız için yazdım şu an yuruyen makinam o motora biniyorum yapacak bişey yok deneyebiliyosan gel onla dene yoksa bekle arabayla deneriz..he o zamanda yok o turboya o basıncı basıo bizde şu kadarcık turbo var vırrık cırrık ayakları istemem ben takıp basıcam siz takın sizde basın..

canım kardeşim merak etme biz 10 liralık opele binerken onu yaparken allaha şükür senin gibi iki tekere düşmeden herzaman senin düşünemeyeceğin bir ikinci arabamız vardı.... ikinci arabamı da satarsam senin bindiğin motordan da merak ediyorsan yanyana 4 tane dizer o yüzden çok konuşma kimin bindiği ne kadar eder kaç liralık araba, 10 liralık arabaymış bilmem neymiş biz harcadık ettik yaptık çıkarttık herkes gördü darısı sana.. 10 liralık arabadan 7 8 tane basıp yürütemiyorsan bu işin parayla alakası yoktur evet bilmek lazım... 70 80 e alternatif çoook..

şuan kayserideyim gelicem burgere tanışmaya sen merak etme..

şefin dediği gibi biz enkaya gelip basıyoruz biten arabalarımızla.. ,arabanı bitir kendi arabanla gir gerdeğe opeller şöyle yaparım böyle yaparım de başkalarının arabalarıyla değil... sana ilk mesajdan beri bitiir arabanı arabanla konuş diyoruz bunda anlaşılmayacak birşey var mı??
sende dedin rs2 bitince corsayı geçemezsem yakıcam diye biz merakla bekliyoruz konuyu sapıtma arabanı yap bitir uzatmaya gerek yok

EEE
30-08-2012, 10:13
Fatih 5.senedir bir rs2 yapacan hani nerde icraat

fatiii
30-08-2012, 11:55
canım kardeşim merak etme biz 10 liralık opele binerken onu yaparken allaha şükür senin gibi iki tekere düşmeden herzaman senin düşünemeyeceğin bir ikinci arabamız vardı.... ikinci arabamı da satarsam senin bindiğin motordan da merak ediyorsan yanyana 4 tane dizer o yüzden çok konuşma kimin bindiği ne kadar eder kaç liralık araba, 10 liralık arabaymış bilmem neymiş biz harcadık ettik yaptık çıkarttık herkes gördü darısı sana.. 10 liralık arabadan 7 8 tane basıp yürütemiyorsan bu işin parayla alakası yoktur evet bilmek lazım... 70 80 e alternatif çoook..

şuan kayserideyim gelicem burgere tanışmaya sen merak etme..

şefin dediği gibi biz enkaya gelip basıyoruz biten arabalarımızla.. ,arabanı bitir kendi arabanla gir gerdeğe opeller şöyle yaparım böyle yaparım de başkalarının arabalarıyla değil... sana ilk mesajdan beri bitiir arabanı arabanla konuş diyoruz bunda anlaşılmayacak birşey var mı??
sende dedin rs2 bitince corsayı geçemezsem yakıcam diye biz merakla bekliyoruz konuyu sapıtma arabanı yap bitir uzatmaya gerek yok

Kardes binecek arabamda var zaten sukur neyin kafasindasin ben hizli olarak bahsetmistim yavas olduktan sonra araba sıkıntı deil zaten motor var yillardir hamdolsun

Bende diyorumki ben kimsenin arabasiyla gerdege girmedim varsa ole bi yazim goster siz hondalara gozu diktiniz bende gecemessiniz dedim ;) h gel tanisalim sana o kadar soyluorum :) 5057005700 gelince ara tanismak icin istesigin yere gelirim o koy bu koy farketmez su forumda milletin atarini alttan almaktan sıkılmistim zaten.

Fatih 5.senedir bir rs2 yapacan hani nerde icraat

Ender sen 2500 senedir **** boklu opeli yapmaya calisiosun ben senin o opele harcadigin zaman icerisinde subaru yaptim alfa yaptim ustune senin hayatinda sokakta bile goremiyecegin bi araba aldim onu yapmaya calisiorum he ben alalali yaklasik 2 sene oldu bu araba bi corsa deil orjinal halini gormek icin sokaktaki 1 milyon tane corsadan birini getirip bakamiosun.turkiyede 1 tane adam ne yapabilmis ne binebilmis hani siz diosunuzya ozel araba yapiorum diye opelle yillarca ugasip ozel yapiosunuzya ben iste sizin o soylediginizi gercekten yapiorum gercekten ozel ve turkiyede 1 tane daha istesende bulamiyacagin bi araba yapiorum e dogal olarak hersey tikir tikir islemiyor bu arabada ki emekle argeyle ben her hafta turbo corsa cikartirdim kapidan senin opele harcadigin sureyi goz onune alirsak benim araba bi 10 yil daha cikmasa koymaz en azindan ciktiginda yaptigim araba belli olcak ;)

EEE
30-08-2012, 16:37
Kardes binecek arabamda var zaten sukur neyin kafasindasin ben hizli olarak bahsetmistim yavas olduktan sonra araba sıkıntı deil zaten motor var yillardir hamdolsun

Bende diyorumki ben kimsenin arabasiyla gerdege girmedim varsa ole bi yazim goster siz hondalara gozu diktiniz bende gecemessiniz dedim ;) h gel tanisalim sana o kadar soyluorum :) 5057005700 gelince ara tanismak icin istesigin yere gelirim o koy bu koy farketmez su forumda milletin atarini alttan almaktan sıkılmistim zaten.

Ender sen 2500 senedir **** boklu opeli yapmaya calisiosun ben senin o opele harcadigin zaman icerisinde subaru yaptim alfa yaptim ustune senin hayatinda sokakta bile goremiyecegin bi araba aldim onu yapmaya calisiorum he ben alalali yaklasik 2 sene oldu bu araba bi corsa deil orjinal halini gormek icin sokaktaki 1 milyon tane corsadan birini getirip bakamiosun.turkiyede 1 tane adam ne yapabilmis ne binebilmis hani siz diosunuzya ozel araba yapiorum diye opelle yillarca ugasip ozel yapiosunuzya ben iste sizin o soylediginizi gercekten yapiorum gercekten ozel ve turkiyede 1 tane daha istesende bulamiyacagin bi araba yapiorum e dogal olarak hersey tikir tikir islemiyor bu arabada ki emekle argeyle ben her hafta turbo corsa cikartirdim kapidan senin opele harcadigin sureyi goz onune alirsak benim araba bi 10 yil daha cikmasa koymaz en azindan ciktiginda yaptigim araba belli olcak ;)

Demek 10 sene.daha yapamayacaksin arabayi anlasildi

fatiii
30-08-2012, 18:58
Demek 10 sene.daha yapamayacaksin arabayi anlasildi

Anlama yetenegine hayran kaldim aynen ole 10 seneye anca kismetse :)