PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ay'a ilk ayak basan insan hayatini kaybetti-Neil Armstrong

bora1311
25-08-2012, 23:03
Neil Armstrong öldü!

Apollo 11 uzay projesiyle Ay'a ilk ayak basan insan olan pilot, astronot ve bilim adamı Amerikalı Neil Armstong 82 yaşında hayatını kaybetti.

Aya indikten sonra insanlık tarihinin bu büyük gelişmesini "Bu benim için küçük bir adım, ama insanlık için dev bir adım" cümlesiyle anlatan Armstong, uzun bir süredir hastalıkla mücadele etmekteydi.

Armstong'un üç hafta önce kalbinden geçirdiği ameliyat sonrasında yaşanan komplikasyonlar sonucunda yaşama veda ettiği belirtiliyor.

AY'I FETHETTİ

Armstrong, Ay'a 20 Temmuz 1969'da giden Apollo 11 uzay aracının komutanıydı.

Ay'a ilk ayak basışı sırasında Dünya'dan kendisini dinleyenlere telsizden söylediği “Benim için küçük, insanlık için dev bir adım” sözleriyle daima hatırlanan Armstrong, bu sözlerin ardından astronot arkadaşı Edvin “Buzz” Aldrin ile birlikte Ay yüzeyinde 3 saat dolaşmıştı.

Eşi Carol ile 1999'da evlenen ve Cincinnati kentininin India Hill banliyösünde yaşayan Armstrong, son yıllarda genellikle gözlerden uzak bir hayat sürüyordu.

Armstrong, Şubat 2012'de, astronot arkadaşı John Glenn'in Dünya yörüngesini dolaşan ilk Amerikalı olmasının 50. yıldönümü dolayısıyla Ohio Üniversitesi'nde düzenlenen bir etkinliğe katılmıştı.

Ayrıca Mayıs ayında Florida eyaletindeki Pensacola Donanma Hava İstasyonu'nda düzenlenen, Amerikan Ulusal Uçuş Akademisi'nin açılış törenine katılan Armstrong, burada Ay'a son ayak basan astronot Gene Cernan ile bir araya gelmişti.

http://i.imgur.com/sjEl0.jpg

Neil Armstrong öldü! | Mynet Haber (http://haber.mynet.com/neil-armstrong-oldu-647840-dunya/)

asot
25-08-2012, 23:07
topragı bol olsun, rahmetliyi aydan bilirdik.

ygtkrmdnz
25-08-2012, 23:12
Simdi ahirete ayak basti dahada unlu oldu

c@n
25-08-2012, 23:41
acımız büyük...

MeRtCaN
25-08-2012, 23:45
Allah Rahmet eylesın..

arm
25-08-2012, 23:47
Allah Rahmet eylesin

doncarlo
25-08-2012, 23:48
Allah rahmet eylesin

Aya ilk çıkan insan Yuri Gagarin değilmiydi ?

onn_dear
25-08-2012, 23:48
"Bu benim için küçük bir adım, ama insanlık için dev bir adım" cümlesi unutulmaz allah rahmet eylesin.

VA_VTİ
25-08-2012, 23:49
Ayda bir görürdük!! Allah tasiratini afetzin

FATİH
25-08-2012, 23:50
neil abi sen aya çıktığından beri terörle uğraşıyoruz, hala da uğraşıyoruz. güle güle git.

orhan_guney
25-08-2012, 23:52
:)) Allah rahmet eylesin .
Ayda bir görürdük!! Allah tasiratini afetzin

Safak
25-08-2012, 23:56
AYA AYAK BASTIM filminin başrol oyuncusuydu... Yalancı amerikanın yalan kahramanı.

O zamanın teknolojisi ile aya gitmenin, gidilse bile aydan bir araç geri dönmenin imkansız olduğu defalarca kanıtlandı.

Ölmüşün arkasından konuştuk ama olsun...

FATİH
25-08-2012, 23:58
AYA AYAK BASTIM filminin başrol oyuncusuydu... Yalancı amerikanın yalan kahramanı.

O zamanın teknolojisi ile aya gitmenin, gidilse bile aydan bir araç geri dönmenin imkansız olduğu defalarca kanıtlandı.

Ölmüşün arkasından konuştuk ama olsun...
ben de bu durumu hep merak ederim, acaba yalan mı diye? emin olabilir miyiz arkadaşım aya çıkmadıklarından? teknik bi ispatı falan var mı hani o bakımdan? yalansa tarihin en büyük yalanı olur belki de.

Safak
26-08-2012, 00:02
ben de bu durumu hep merak ederim, acaba yalan mı diye? emin olabilir miyiz arkadaşım aya çıkmadıklarından? teknik bi ispatı falan var mı hani o bakımdan? yalansa tarihin en büyük yalanı olur belki de.

O zamanın teknolojsi ile ay zeminine düzgün bir iniş ve düzgün bir ayrılış ile dünyaya geri dönmenin imkanı yoktu.

Uzayda lodos mu eser... Lodos eserse uzay gemsinin yanına ışıklarda lodosçularda gelir mi beklerken??? o bayrak nasıl dalganacak falan filan soru işaretleri.

Ayrıca nasadan çalınan çekim hatası... Video aratırsanız çıkacaktır, sette kurulan spotlar düşüyor...

Ve birçok kanıt daha internette aratırsanız gerek Amerikan gerekse Türkçe kaynak fazlasıyla var.

Zaten bana amerika senin arabam Mavi dese... oturur düşünürüm valla... herhalde mavi değil diye :D

bilalMW
26-08-2012, 00:09
Allah rahmet eylesin

o uzaya ilk çıkan.:)

multispace
26-08-2012, 06:58
Allah rahmet eylesin

kemal_koker
26-08-2012, 07:53
gayri müslim olduğu için rahmet eylemek yerine toprağı bol olsun demeliyiz.

volume81
26-08-2012, 08:44
O zamanın teknolojsi ile ay zeminine düzgün bir iniş ve düzgün bir ayrılış ile dünyaya geri dönmenin imkanı yoktu.

Uzayda lodos mu eser... Lodos eserse uzay gemsinin yanına ışıklarda lodosçularda gelir mi beklerken??? o bayrak nasıl dalganacak falan filan soru işaretleri.

Ayrıca nasadan çalınan çekim hatası... Video aratırsanız çıkacaktır, sette kurulan spotlar düşüyor...

Ve birçok kanıt daha internette aratırsanız gerek Amerikan gerekse Türkçe kaynak fazlasıyla var.

Zaten bana amerika senin arabam Mavi dese... oturur düşünürüm valla... herhalde mavi değil diye :D

mythbusters bir bölümünde komplo teoricileri için herşeyi açıklamışlardı ve test etmişlerdi bu mümkün :)

toprağı bol olsun insanlık için önemli birşeyler yaptığı kesin

en azından bizim meclis gibi boş değiller adamlar 43 sene önce uzaya çıkmış bizimkiler hala daha benzine zam harçları kaldırsak mı yoksa indirsek mi gemicik mi alsak peşinde

DOHC
26-08-2012, 09:36
Allah rahmet eylesin

Değildi. Yuri uzaya gidip gelen ilk insandı.....

İbrahim Erdem
26-08-2012, 09:38

Ayda atmosfer yok ki nasıl rüzgar esecek? artık çoğu insan aya ilk ayak basma olayına inanmıyor ben de pek inanmıyorum.

Toprağı bol olsun

SifirinciMurat
26-08-2012, 10:07
Ay yolculuğunu bu denli derinlemesine irdeleyebilecek astrofizikçilerimiz varken bu ülkede uzay bilimleri nasıl ilerlemiyor şaşırıyorum.

cery
26-08-2012, 10:37
ipler kimin elinde isimli kitabın ilk bölümünü okuyun.

kararı siz verin.

bence çıkmadılar aya.

amerika rusya soğuk savaşı sırasında çok büyük bi güç gösterisiydi bu.

neyse konu dağılmasın.
toprağı bol olsun

cabrioleter
26-08-2012, 11:16
Allah rahmet eylesin

Yuri Gagarin uzaya çıkan ilk insan. Aya ayak basan ilk insan Neil Armstrong.
Bir de uzayda ezan duymuş müslüman olmuş diyorlardı cenazesi nasıl kaldırıldı acaba :confused: :p

driftboy
26-08-2012, 11:23
ipler kimin elinde isimli kitabın ilk bölümünü okuyun.

kararı siz verin.

bence çıkmadılar aya.

amerika rusya soğuk savaşı sırasında çok büyük bi güç gösterisiydi bu.

neyse konu dağılmasın.
toprağı bol olsun

katılıyorum sonuna kadar..

topragı bol olsun.

doncarlo
26-08-2012, 11:33
Yuri Gagarin uzaya çıkan ilk insan. Aya ayak basan ilk insan Neil Armstrong.
Bir de uzayda ezan duymuş müslüman olmuş diyorlardı cenazesi nasıl kaldırıldı acaba :confused: :p

Abi ezan sesi duyan Malezya'lı bir astronot sanırsam.Neil değildi.

gökberk
26-08-2012, 11:41
Mythbusters herhalde programın adı.
Orda incelemişlerdi... Merak edenler programı inceleyebilir.

bilalMW
26-08-2012, 11:55
Abi ezan sesi duyan Malezya'lı bir astronot sanırsam.Neil değildi.

ulan malezya bile adam göndermiş. Ezan sesi niye duymuş söyliyeyim bu çin malı içinde ezan yüklü olan tellder var sadece 149 tl ondan varmış abide cebinde kalmış.

106GTİ
26-08-2012, 12:17
arkadan konuşmak gibi olmasın ama :D

AMERİKA AY'A ÇIKMADI.KANITLARIM VAR (SS'Lİ) (http://forum.donanimhaber.com/m_31577230/tm.htm)

toprağı bol olsun

FATİH
26-08-2012, 12:24
okudum, izledim ve emin oldum kardeş sağol. ;) bundan sonra amerikalılar çatıya çıksa inanmam.

ygtkrmdnz
26-08-2012, 19:47
inci yine affetmedi :D

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/376806_500360296659894_453972226_n.jpg

kurtbil
26-08-2012, 19:49
İnci kıbleyi şaşırmış :)

FATİH
26-08-2012, 19:52
Allah kahretmesin sizi inci. :)

exvitermini
26-08-2012, 19:53
rip neil reizzz :)

şaka biyana toprağı bol olsun