PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Galaxy note kullanıcıları

Ahmet Saraçoğlu
26-08-2012, 23:47
Arkadaslar benzer konular mevcut ama hem bı konuda toplayayım , hemde gecen zamanda yeni cihazlar çıktı , onlara kıyasla hala tavsiye edilebilir durumda mı onu sorayım dedim.ipad kullanmama ve dokunmatik cep kullanmayı pek sevmememe rağmen beni çeken bişeyler var note da ,,, ozellikle de beyazı dikkatimi çekti.islemcisi vss nedir ne değildir? Pili nasıl gidiyor? Kullananlar memnun mu?desire HD pil konusunda cok üzmüştü beni , note un pili nasıl?piyasada en uyguna nerde bilginiz varmı kampanya vss?

TolgaEsentepe
26-08-2012, 23:59
note2 gelicekmişşşş bekle derim :)

Ahmet Saraçoğlu
27-08-2012, 00:06
Bütçeyi asar o :D

BLuEBoY
27-08-2012, 00:14
2 çıkınca fiyatlarıda düşebilir ama öle bi ihtimalde var :D

Arenimo
27-08-2012, 00:30
Cuma gunu sattimdaha iyi telefon ama dokunmatik ekran bi i phone yada bi galaxy s3 degil sakin dusurme ekrani 600 TL :d

XoR
27-08-2012, 00:35
Bir tablet gibi kullanışlı olmaması ile birlikte bir telefon olarak kullanmak için çok büyük. Bende istedim almayı iPhone4 sonrası fakat bence şuanda amaç ağırlıklı olarak telefonda s3 alınır az daha beklerim dersen Htc one x+ bekle derim ben bile duruma göre s3'ü verip x+ alabilirim :)

matthardy
27-08-2012, 00:52
çok is görüyor.
note'un ekranı 5.3 inc note2 5.5 ile gelicek.
herkeste bi ön yargı var çok büyük diye,evet büyük ama taşınmasında sıkıntı yok her cebe sığıyor.
arka cepte unutup oturmassan sıkıntı yok.

Samsung Galaxy Note N7000 - Full phone specifications (http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_n7000-4135.php) bu siteden tüm özellikleri görülebilir.

ama al sat yapıcaksanız çok zarar edersiniz.
ben turkcellden 2100 tlye aldım kız arkadasıma beyazını doğubanktan 1150 e aldık..
çok çabuk fiyatları düşüyor.

ben şuan 4.0.3 versiyonu ile anca 1 gün çıkartıyorum.
ama yeni gelen 4.0.4 versiyonlar bu 1.5 güne çıkıyor.

yaklaşık 5 aydır kullanıyorum daha bir donma hoplama zıplama görmedim.

üper memnunum.

interneti olsun flash desteği olsun hızı hafızası aklınıza ne geliyorsa.

s3Te güzel evet ama bana fazla göre fazla yuvarlak.
yoksa özellike açısından üstün sanırsam s3 4 çekirdek 1.4 ghz işemciye sahip.

ama şu gün 1200 1300 liraya alınıcak en iyi tablet telefon

RottingChrist
27-08-2012, 07:46
yaklaşık 3 4 ay kullandım ve arkadaşımın ısrarlarına dayanamayıp ona sattım büyük hata yaptım. kullandığım sürece evde pc hiç açmadım. sattım boşluğa düştüm gittim laptap aldım :) masa başı işinde çalışanlar için bence ebatları sıkıntı değil. ben araç tutacağını masaya monte ettim ve ofiste sürekli diyafonda görüşüyordum. pil konusuna gelince mail trafiği ve özellikle scanner olarak çok kullanıyordum buna ramen akşam yatana kadar yetiyordu. eğer note2 çıkar ve fiyatı çok abartı olmazsa mutlaka almak isterim.

Low-Rider
27-08-2012, 08:06
Ben s2 almadan önce deli gibi not istiyordum son gün son anda değiştirdim kararımı s2 aldım,biraz pişmanım keşke note alsaydım diyorum.

Kullanan herkes acaip memnun tanıdığım , note 2'yi bekliyorum ben.

mr.korhan
27-08-2012, 08:41
arkadaşlar mesleğim bilgi işlem :) yani nacizane cihazlardan biraz anlarım.ve mümkün mertebe server console yazılımları yada putty v.s sh komut konsollarına kadar kadar cep telefonundan bağlanıp, manage ederim.
ben iphone 4 satıp note alanlardanım ,sebeplerine gelincede iphone4 ten daha güçlü bir cihaz, dokunmatikte hiçbir farkı yok..ekran ve kamera farkı ise koyu karakter yazılacak kadar ciddi manada farklı, android platformunu anlatmaya pek gerek yok zaten bilen bilir bu cihaza yönelecekler.
neden s3 almadığıma gelelim, dikkatli incelerseniz s3 ün hala rakibi note, yani s3 e kafa tutabilecek bazı özelliklerde öne geçebilecek cihaz halen bir note.
s3 en büyük farkı işlemciden atıyor , ramler note ile aynı, ekran çözünürlüğü ve kamerada note s3 ten daha üstün..s3 ün bazı iletişim protokol versiyonları yüksek bluetooth p2p vb. gibi ama bunlar tabiki henüz çok önemli kriterler değil zira yaygınlaşmış versiyonlar değil, pil bakımından note s3 ten zaten pil kapasitelerinden de anlaşılacağı gibi s3 2000 - note 2200 mah olarak note daha güçlü, son versiyondan sonrada ben sabah akşam kullanarak 1.5 gün hatta ikinci güne sarkıtabiliyorum (system managerler kurarak gereksiz servis ve çalışan uygulamaları kendiniz stoplarsanız dediğimi yapabilirsiniz).
velhasıl kelam 5" ekran taşınmıyor v.s gibi düşünmeyin, tatilde çok rahat şortunuzun cebinde hayatınıza devam edebiliyor hiç digital kamera ,müzik çalar,navigasyon,hatta ben arabaya indash gibi yan konuşlandırarak hd klipler izleyerek yola çıktım çok keyfli oluyor. :)
10 gün tatilde 2 kere laptop açtım, onun sebebide fabrikaya vpn yapmam gerektiği için, yoksa onuda hiç açmayacaktım. :)
Sanırım detaylıca anlattım, iphone 5 ve note 2 çıkana kadar en iyi alınabilecek mümkünse ikinci el alın maliyetide uygun olsun, bir note dur kanaatindeyim.

twin
27-08-2012, 08:51
suan 4s fiyatları dipte 5 çıkıcağı için kaçırmayın derim :)

TaGo
27-08-2012, 08:55
çok çok çok memnunum. tam işadamı telefonu. özellikle görsel işlerle ilgileniyorsanız süper.

cery
27-08-2012, 10:28
yaklaşık 2 aydır note kullanıyorum.

ilk aldığımda 2.3.6 versiyonuyla 1 gün giden şarjı 4.0.3 ile 2 gün gidiyordu. ss almıştım android paylaşım alanı konusunda.
şimdi 4.0.4 ile temple run çılgınlığım sayesinde 24 saat filan gidiyor yine.

email facebook vs uygulamalarda sorunsuz sıkıntısız kullanıyorum.
boyut büyük geliyor ilk başta doğrudur ama hiç bir cebe sığmamazlık etmedi. yürürken filan inceliğinden dolayı cepte hissedilmiyor bile. dokunmatiği gayet güzel. iphone'u aratmıyor.

ekran kalitesi hd amoled dedikleri olay. youtube dan HD videoları açınca ne dediklerini anlıyorsunuz. kalitesi mükemmel denilecek seviyede.

en sevdiğim özelliği not almam lazım gelen durumlarda kağıt kalem aramıyorum. yaz dedikleri zaman kalemini çıkarıp düğmeye basarak ekrana 2 vuruşla not sayfasını açıp yazıyorum. zaten note diye boşuna demiyorlar :D

oyun oynama zevkini hiç karıştırmayayım zaten. benimkinden sonra iphone ile oynadığım oyunlar son derece yal geliyor. ufacık ekran. 3310 sanıyorum hatta :D

s3 göründüğünden daha hafif geldi bana. çok hafif telefonları sevmiyorum. oyuncak hissi veriyor. note un ağırlğı tam kıvamında.

özet: çok memnunum.

matthardy
27-08-2012, 10:37
en sevdiğim özelliği not almam lazım gelen durumlarda kağıt kalem aramıyorum. yaz dedikleri zaman kalemini çıkarıp düğmeye basarak ekrana 2 vuruşla not sayfasını açıp yazıyorum. zaten note diye boşuna demiyorlar :D

aha yeni bişe öğrendim :D

kız arkıma galaxy note alırkan doğu banktan dükkan sahibinden bir galaxy note vardı ortada tuş yok onun yerine 4 dokunmatik tuş vardı.
onun amerikan versiyon falan olduğu söyledi,hatta arka kapanda bilmem ne varmış kredi kartı akbil vs bunu yüklenebiliyomuş :D

bunu gören duyan varmı?

edit : ahanda resmini buldum

http://img820.imageshack.us/img820/3430/samsunggalaxynote5.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/820/samsunggalaxynote5.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

orhansah
27-08-2012, 10:37
bu konu sayesinde note alacağız gibi görünüyor valla :)

Low-Rider
27-08-2012, 10:39
bu konu sayesinde note alacağız gibi görünüyor valla :)

sana lazım artık patron,
hem film de çekersin:D:D

orhansah
27-08-2012, 10:40
sana lazım artık patron,
hem film de çekersin:D:D

uzun metraj :D

biraz daha yorum gelsin bakıyım olumsuz neyi varmış onları da görelim :)

cery
27-08-2012, 10:44
uzun metraj :D

biraz daha yorum gelsin bakıyım olumsuz neyi varmış onları da görelim :)

olmusuzu neredeyse tüm samsunglarda olan ısınma özelliği. ben başka sıkıntısını görmedim

edit : ahanda resmini buldum

http://imageshack.us/photo/my-images/820/samsunggalaxynote5.jpg/]

çin malı imitasyon gibi duruyor

matthardy
27-08-2012, 10:52
evet ama kışın bu iyi özellik gibi :D
birde ben en kötü haftada 1-2 pil çıkar tak yapıyorum iyi geliyor ;)

şu kodlarıda atim belki birine lazım olur.
ben bir kere ihtiyaç duymuştum ekranı manuel kalibre etmek için..

http://galaxynotedestek.blogspot.com/2012/08/samsung-telefonlar-icin-gizli-kodlar.html

VteC_MaNiaC
27-08-2012, 10:56
galaxy note candır :) aldığımdan beri evde bilgisayar açmıyorum :) sanki bilgisayara ihanet edioymuşum gibi gelio :) boyutu aşırı büyük değil kullanımı kolay ve ince...

kamerası ve büyük ekrandan dolayı kullanımı mükemmel video kaydı efsane :)

seviom ben ya:)

dipnot bide kullanıcılar güzel program tavsiye ederse ikrama geçer :)

MiaMi
27-08-2012, 11:21
Ben şahsen HTC ONE X+ ı yeni duydum XOR MAN söyledi , ama note II ciddi iyi geliyor diyorlar sanırım note II alacağım

RottingChrist
27-08-2012, 11:28
ben sadece kalem ile yazmak olayını biraz kullanışsız buldum. sol el ile yazıyorum ve sol ele göre kalibre etme olayı var güzel bir detay. buna ramen kullanmadım. ekran büyüklüğü ve not defterleri sayesinde bu eksiği kapattım. satınca eski galaxy s telefonumu kullanmaya başladım ve malesef çok üzgünüm. inşallah note 2 bunun kadar kullanışlı olur.