PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yediemin Otopark Ücreti ! Acil !!!

SLH
27-08-2012, 11:05
2 yıl önce plakasız ruhsatsız faturasız 49cc hiç bir belge gerektirmeyen motor bağlattık çalıntı olabilir diye el koydular ehliyetli birini istediler bizde çağırdık hallettik ve şimdi kağıt göndermişler Tuzla Yediemin otoparkından 2 yıllık otopark ücretini ödeyin haciz başlatılır falan diye ne yapabiliriz veya ne kadar doğru bu olay bilgisi olan yardımcı olsun öğrenci adamız 3 buçuk milyar park cezası ödicek kadar zenginleşemedik daha.

SGTI
27-08-2012, 11:13
2 yıl boyunca orda kaldıysa.Sizde unuttuysanız orda ödemek zorundasınız diye düşünüyorum? Ama net bilgi veren arkadaşlar çıkıcaktır yine.Sonuçta 2 yıl boyunca oranın otopark hizmetini kullanmışssınız.

SLH
27-08-2012, 11:14
Yok mu bir yardımı dokunucak tanıdık falan yoksa bu borcu sırtlanıcaz.

AEAlmas
27-08-2012, 11:14
ödemek zorundasınız :(

SLH
27-08-2012, 11:16
2 yıl boyunca orda kaldıysa.Sizde unuttuysanız orda ödemek zorundasınız diye düşünüyorum? Ama net bilgi veren arkadaşlar çıkıcaktır yine.Sonuçta 2 yıl boyunca oranın otopark hizmetini kullanmışssınız.

Bağlatırken Trafik ekipleri herhangi bir ceza ödemiceksiniz oradan satışa gidicek onlar dedi bizde tamam dedik yoksa 2 yıl bekletirmiyim orda hergün 5 Tl yazıyolar.

onursumer
27-08-2012, 11:16
motor hala ordamı yoksa siz gittiniz aldınız ama motor orda kalmadığı halde 2 yılık borçmu istiyorlar ?

edit

motor ordaysa alma haklarına sahipler diye biliyorum polisin herhangi bir ucreti yok dediği ceza vs dir

mmustu
27-08-2012, 11:17
bu otoparkların günlük ücreti ne kadar ?

aynı sıkıntı benimde başımda daha önce sattığım ama satışını veremediğim motoru bağlamışlar bi kaç aydır otoparkta bana yazı geldi gelin alın diye ama rakam yok

SLH
27-08-2012, 11:17
Motor ordaymış bize satılıcak dediler hurdaya gidicekler herhangi bir tescil belgesi olmadığı için ama onlar kalmış orda şimdi otopark parasını istiyolar motor zaten 150 lira etmez hurda halde şuan.

kelalper
27-08-2012, 11:18
e motor orada kaldıysa ödemek zorundasınız. Ceza ödemiyorsun ama otopark ücreti ödüyorsun normal olarak. Adamlar haklı.

SLH
27-08-2012, 11:18

aynı sıkıntı benimde başımda daha önce sattığım ama satışını veremediğim motoru bağlamışlar bi kaç aydır otoparkta bana yazı geldi gelin alın diye ama rakam yok

Abi bizdede rakam yoktu adam günlük 5 TL den bi hesapladı üç buçuk milyar çıktı karşımıza.

mmustu
27-08-2012, 11:19
offff bir an önce gitmem lazım demek ki

SLH
27-08-2012, 11:19

hemen git abi bak bize neler çıktı şimdi uğraşıp duruyoruz.

Tarık V.
27-08-2012, 11:20
Arabalar için 10TL diye biliyorum, ya da Trabzon'daki otopark öyleydi. Motor için de 5TL de arabaya oranla düşünürsek olabilir

SLH
27-08-2012, 11:26
Ödemezsek sonuçlar ne olur yok mu bilen ?

kelalper
27-08-2012, 11:27
çatır çatır alırlar. Mahkeme avukatlık ücreti icra ücreti biner bi de üstüne. Gidip anlaşın bir rakkama. Ödeme yapın ellerinden borç yoktur yazısı alın.

SLH
27-08-2012, 11:29
o zaman gidip borcu üstlenicez daha fazla uzatmanın anlamı yok

kelalper
27-08-2012, 11:33
o zaman gidip borcu üstlenicez daha fazla uzatmanın anlamı yok

makul bi fiyata anlaşmaya bakın bence.

onursumer
27-08-2012, 11:34
pazarlık yapın indirim vs isteyin bişekilde odemek istediğinizi ama çok yüksek bir rakam olduğunu belirtin

GokhanRS
27-08-2012, 11:36
anlamadım ruhsat yok evrak yok. faturası bile olmayan motorun park ücretini neden üstlenesinizki? her hangi biyere imza attınızmı motoru yediemine rızanız dahilinde bırakıldığına dair?

bence saçmalık evrak gerektirmeyen motoru hem orda tutsunlar sonrada icra yoluyla tahsil etmeye çalışsınlar. Neye istinaden sizden isteniyor? motorla ilgili sahibi olduğunuza dair nasıl bir evrak var anlamadım ki?

hayır para etcek bişi olsa satıp size bulaşmıcaklar. ama motor 150 liralık bişi olunca para etmez diyip sizimi soymaya çalışıyorlar.

memleketin başka bir peşkeşi bu otoparkçılıkta zaten.

emresener
27-08-2012, 11:36
ruhsatsız faturası motorun sizin olduğunu kanıtlama şekilleri bir tek ehliyetli olan kişi değilmidir ?

motoru satsanız kaç kuruş eder ?

Motor bizim değil deme şekliniz yokmu ?

SLH
27-08-2012, 11:41
Benim adıma bir ücret gelmedi ehliyetli abimiz polislerin tutanağına imza atıyo polislerde tabi buraya tutanak bırakıyo ilerde para işi olursa ulaşsınlar diye ehliyetli abimizede haciz kağıdı gönderiyolar bi güzel. Ama üstümüze ruhsat plaka fatura hiç bişe yok.

SLH
27-08-2012, 11:43
ruhsatsız faturası motorun sizin olduğunu kanıtlama şekilleri bir tek ehliyetli olan kişi değilmidir ?

motoru satsanız kaç kuruş eder ?

Motor bizim değil deme şekliniz yokmu ?

Bende bunu merak ediyorum o zaman trafik şubeden motor satılıcak gidicek hurdaya atılıcak sizin değil zaten dediler tamam dedik çıktık gittik.Şimdi bir tek ehliyetini verdi diye birine bu kadar para çıkarılmamalı bence araba olsa yada plakalı ruhsatlı olsa kaydımız olsa tamam dicem ödicem zaten öyle olsa 2 Yıl orda tutmam.

GokhanRS
27-08-2012, 11:46
siz bişey yapamazsınız. uyarı kime geldiyse onun dava açması lazım.

SLH
27-08-2012, 11:48
Zaten uyarı gelen abimizle konuştuk ben ödetmem o parayı diyo savcılığa şikayette bulunucam gerekirse sonuna kadar savaşıcam dedi.Benim amacım evli barklı adamın evine haciz gitmesin rezillik olmasın borcu ya üstlenelim yada kesin bi çözüm bulalım bunu istiyorum.

mechanic
27-08-2012, 11:52
ben bişe anlamadım.
bi motor var ama evraksız plakasız.
o zaman sürene ceza yağar.
araç da bağlanır.
park parasını da ödersin yani...
nasıl bir motor?

205-01
27-08-2012, 12:10
Kardsmm merbalar öncelikle şunu anlatayım size bir avukat olarak ,
Yedieminde kalan motorla siz ilgilendiğiniz için ve aldığınız için siz muhattab gözküyosunuz.
Bundan dolayıda yediemin size tebliğ yaparak ihtarnamede bulunuyor .Normalde kalan araçların alıcısı olmazsa yedieminin kendisi satıyo ,ama sizinkinde dediğine göre motor bişey etmediğinden dolayı size yollamış tebligatı. Buarada abin savcılığa şikayettede bulunsa kötü haber herhangi birşey çıkmaz. Ya yedieminci icra takibine başlıcak size tebliğ geldiğinde itiraz ediceksiniz,bu şekilde engelleyebilirsiniz. Diğer bir ihtimal siz itiraz ettiniz karşı taraf tekrar dava açıyor bu sefer ispat yükü size geçiyor eğer onu kanıtlayamazsanız bu sefer % 40 taz.+ vekalet ücreti ödersiniz fazladan ....
-----Yedieminin günlük ücretlerine gelince aracın tipi ve büyüklüğüne göre değişiyor bu en aşağı 4-5 tl durumunda .....
Unutmadan bir avukat olarak size vericeğim tavsiye bence yedieminciyle anlaşın kapatın derim. Öbür türlü olursa gerçekten daha fazla masraf çıkar size....

SLH
27-08-2012, 12:25
Kardsmm merbalar öncelikle şunu anlatayım size bir avukat olarak ,
Yedieminde kalan motorla siz ilgilendiğiniz için ve aldığınız için siz muhattab gözküyosunuz.
Bundan dolayıda yediemin size tebliğ yaparak ihtarnamede bulunuyor .Normalde kalan araçların alıcısı olmazsa yedieminin kendisi satıyo ,ama sizinkinde dediğine göre motor bişey etmediğinden dolayı size yollamış tebligatı. Buarada abin savcılığa şikayettede bulunsa kötü haber herhangi birşey çıkmaz. Ya yedieminci icra takibine başlıcak size tebliğ geldiğinde itiraz ediceksiniz,bu şekilde engelleyebilirsiniz. Diğer bir ihtimal siz itiraz ettiniz karşı taraf tekrar dava açıyor bu sefer ispat yükü size geçiyor eğer onu kanıtlayamazsanız bu sefer % 40 taz.+ vekalet ücreti ödersiniz fazladan ....
-----Yedieminin günlük ücretlerine gelince aracın tipi ve büyüklüğüne göre değişiyor bu en aşağı 4-5 tl durumunda .....
Unutmadan bir avukat olarak size vericeğim tavsiye bence yedieminciyle anlaşın kapatın derim. Öbür türlü olursa gerçekten daha fazla masraf çıkar size....

teşekkür ediyorum bilginiz için o zaman gidip konuşucaz anlaşıcaz borcumuzu kapatıcaz kaçış yolu yok bu paradan.

EEE
27-08-2012, 15:24
bugun hukuk forumu gıbı bızım sıte yedıemın otopark ucretı yedıemın edılen seyın degerının %35 gecemez.

SLH
27-08-2012, 15:37
bugun hukuk forumu gıbı bızım sıte yedıemın otopark ucretı yedıemın edılen seyın degerının %35 gecemez.

öyle bir kanunu kabullenmiyolar başka araçlar için diyor onu

officer
27-08-2012, 15:42

Motor ne ?

abi park masrafını ben karşılıyim motoru bana sat :D :D
Söz üstüme de alırım noterden :D

mmustu
27-08-2012, 15:48
2005 model kanuni 125 lik

bi arkadaşıma kredi çıkmadığından ben aldım taksitlerini ödememiş avukat aradı bi kısmını ödedim çocukta motoru bana verdi sonra başka bi arkadaş motoru bana ver geri kalan borcunu ben ödeyeyim dedi oda ödemedi ve kaybolu geri kalanınıda ben ödedim
daha sonra bi yazı geldi motorunuz bilmemne otoparkında diye gittim park parasını ödedim aldım motoru sonra bizim eray geldi ben mtv borçlarını falan ödeyeyim bana ver diye bu sefer ona verdim oda bişeyini ödemedi tabi hatta satmış birilerine

şimdide onlar bağlatmış otoparka sanırım yine döndü dolaştı bana

kaç para mtv borcu var yada otopark borcu ne kadar bilmiyorum sorgulayabiliyorsanız plakası 34 FPA 20 anlayacağınız yine benim götüme kaçtı motor ne durumda onu bile bilmiyorum :D

CaNeR54
27-08-2012, 15:49
yeni bir motor alın bence :)

Day Walker
27-08-2012, 15:50

bi arkadaşıma kredi çıkmadığından ben aldım taksitlerini ödememiş avukat aradı bi kısmını ödedim çocukta motoru bana verdi sonra başka bi arkadaş motoru bana ver geri kalan borcunu ben ödeyeyim dedi oda ödemedi ve kaybolu geri kalanınıda ben ödedim
daha sonra bi yazı geldi motorunuz bilmemne otoparkında diye gittim park parasını ödedim aldım motoru sonra bizim eray geldi ben mtv borçlarını falan ödeyeyim bana ver diye bu sefer ona verdim oda bişeyini ödemedi tabi hatta satmış birilerine

kaç para mtv borcu var yada otopark borcu ne kadar bilmiyorum sorgulayabiliyorsanız plakası 34 FPA 20 anlayacağınız yine benim götüme kaçtı motor ne durumda onu bile bilmiyorum :D

bahtsız bedevim benim hiç akıllanmıyacaksın demi :D

EEE
27-08-2012, 16:52

hacı buda ıyıymıs :D guldum dıye kızmada bu kadar ıyı nıyet nıye bırader

mmustu
27-08-2012, 16:53
kızacak bişi yok hacı hani hesapta hepsi arkadaşımızdı ;)

EEE
27-08-2012, 16:53
öyle bir kanunu kabullenmiyolar başka araçlar için diyor onu

ona soyle sııııtırsınnn kafasına goremı bu tarıfe ata bak...
nıye ıhtar cekıyorda takıp yapmıyor nerden yuttrursam dıye...
sen bana guven takıp yaparsa yedıemın ucretı kanunı sınırın ustunde yazarak ıtıraz et

EEE
27-08-2012, 16:55
kızacak bişi yok hacı hani hesapta hepsi arkadaşımızdı ;)

bazen oluyor boyle seyler hayırlısı

onursumer
27-08-2012, 17:00

abi o nasıl hikaye ya :D

ghibli06
27-08-2012, 17:07
maserati ghibli konumda da detaylı yazdım mevzuat biraz karışık:

1- eğer aracınız trafik suçundan bağlandıysa işiniz daha kolay, araçlar için 7,5 TL ama 6 aydan sonra 4,5 TL ye düşüyor, motorlar içinse 5 tl 6 aydan sonra sanırım 3,5 tl ye düşüyor... bu rakamlar fikstir kimse arttıramaz, ama konuşup pazarlıkla indirebilirsin...

2- aracın eğer trafik harici bir suçla, icra çalıntı şüphesi vs bağlanmışsa işte o zaman her yeddiemin otoparkının kendi tarifesi var 15 TL isteyen bile çıkar, dava da açsan hiç bir şey olmaz...

size tavsiyem hemen bulunduğunuz ilin şoförler federasyonuna gidin, onlar yeddiemin otoparkların ortağı ve de onların üst makamı, derdinizi anlatın uygun bir paraya çözün, otopark avukatlarıyla uğraşılmaz o kadar diyim...