PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.2 tdı polo BlueMotion

eyup58
28-08-2012, 12:04
Arkadaşlar herkese kolay gelsin hayırlı günler.Bu arac hakkındaki yorumlarınızı alabilirmiyim kullanan varmıdır bazı forumlarda gördüm ancak kendi forumuma yazıp tecrubeli abilerin yorumlarını almak istedim.1.6 TDI gibi çekişi olmaz ancak 1.5 65bglik bir clio ile karşılaştırırsak aynı çekişi sağlar ım? 1.2 polo.

Birde 1.6 tdı comforline ve 1.2 BlueMotion arasında kalsanız hangisini tercih edersniz cunku 1.2 ufak gibi geliyor dağ bayır rampalarda sorun çıkartır mı? daha once 1.4 polosunu kullandım çok vasatti 1 vites çıkıyordum bayırı ve sellektör yemekten bıkmıstık.Sırf bu yuzden aracı sattik (babamındı arac) dizel alalım dedik tork için bu kadar para verip 1.2 tdı husran yaratırsa yıkılırım:hahaha::hahaha::icon_tup::icon_tup:

İbrahim33
28-08-2012, 12:13
1.6 dururken , 1.2 nin yüzüne bile bakmam...1.2 yide , 1.6 yıda hiç sürmedim ama ciddi bir fark olacağı kesin...

kemal_koker
28-08-2012, 12:14
moğşıncılar gelin bura :D anlatak arkadaşa

delsolemrah
28-08-2012, 12:16
Annemde var ara sira kulaniyorum kalkarken yavas ama coook az yakiyo ondan az yakani yok alicaksan oneririm ama ekonomi disinda bisey bekleme

SinanATASOY
28-08-2012, 12:16
1.2 TDi bir mesai arkadaşımda var. 75 Beygirlik motoru kasasına göre çok heyecanlı performans sunmasa da üzmez.. Yakıtı ekonomik sürüşü keyifli bir araç. Çok çok kezmezse chip ile 105 beygire çıkabiliyor.

orhan_guney
28-08-2012, 12:17
1.2 kesinlikle test yap ranpada özelikle stop edecektir.

powERS
28-08-2012, 12:19
1.2 TDI motor yanlış hatırlamıyorsam 3 silindir bir motordu. hem hacim hemde silindir fazlası olan clio yla bir gitmez sanırım. ha belki aynı hp yi veriyordur bilemem ama genede alt devirleri cok bitik olacagı kesın.

SLH
28-08-2012, 12:23
1.6 TDI polo gayet güzel yakıtıda çok az yakıyor 1.2 bence biraz macera aramak gibi birşey

SinanATASOY
28-08-2012, 12:39
1.4 Tdi 3 silindir cordobayı yaklaşık 9 yıl kullandım. silindirin az olması tork'da inanılmaz artışa sebebiyet veriyor emsallerine göre. Araç hızlı devirleniyor. Ancak en sağlıklısı test sürüşü talep etmek.

eyup58
28-08-2012, 12:41
1.6 dururken , 1.2 nin yüzüne bile bakmam...1.2 yide , 1.6 yıda hiç sürmedim ama ciddi bir fark olacağı kesin...+

vallaha donanım olarak gayet iyi geldi yoksa ben 1.4 bile bakmıyorum sırf gitmiyo diye aracı satik :hahaha::hahaha:

moğşıncılar gelin bura :D anlatak arkadaşa

hadi bi el atın gardaşlar :D:D:icon_tup::icon_tup:

Annemde var ara sira kulaniyorum kalkarken yavas ama coook az yakiyo ondan az yakani yok alicaksan oneririm ama ekonomi disinda bisey bekleme

vallaha senede 30 40 bin yapan birisi değilim tamam az yaksın ama 1.5te 1.6 yakıt olarak benim için iyi sadece donanımı cezbetti

1.2 TDi bir mesai arkadaşımda var. 75 Beygirlik motoru kasasına göre çok heyecanlı performans sunmasa da üzmez.. Yakıtı ekonomik sürüşü keyifli bir araç. Çok çok kezmezse chip ile 105 beygire çıkabiliyor.

cheple felan uğrşamam direk stok halde binerim eğer 1.2 tdı rampada üzücekse 1.6 tdı ararım chep felan takmam:icon_tup:

1.2 kesinlikle test yap ranpada özelikle stop edecektir.

vallaha bende hiç kullanmadım 1.2 zaten aklımda 1.2 arac kesinlikle yoktu ama arkadaşım bir arac önerdi baktım 1.2 tdı donanımı felan çok güzel dedi bende bi sorayım dedim tecrubeli arkadaşlara ama 1.6 tdı kullandım 1 kereye mahsus surusu çok zevk vermişti 1.4 ten sonra :D :D:cool::cool:

1.2 TDI motor yanlış hatırlamıyorsam 3 silindir bir motordu. hem hacim hemde silindir fazlası olan clio yla bir gitmez sanırım. ha belki aynı hp yi veriyordur bilemem ama genede alt devirleri cok bitik olacagı kesın.

vallaha bende anlamma fazla bu işlerden aralaarındaki bir fark olur mu bilmiyorum zaten ilk dizel aracım olucak sırf tork için dizel alıyorum birde biraz daha az yaksın benzinden diye oturdugum yerde düz yol sayılıdır hep rampa ve dik rampalar arkaadşların dediği gibi 120 130 le çıkılan ramplaar değil arac çıksadan 40 dan yukarı basamazsın öle bir yer :):)

1.6 TDI polo gayet güzel yakıtıda çok az yakıyor 1.2 bence biraz macera aramak gibi birşey

1 kereye mahsus kullandım 1.6 sürüşü zevk vermişti 15 dk felan kullanma fırsatım olmustu 1.2 tdı donanım için aklıma soktular hani neden olmasın dedim:icon_tup::icon_tup:

SkY
28-08-2012, 12:44
izmir çeşme izmir arası kullandım 2gün boyunca gezdim gayet güzel gidiyor yakıtıda iyi bence..ha belki donanım seviyesi olarak daha düşük 1.6lara göre o anlamda sorun olabilir.yüklü haldeyken gidişini görmedim o yüzden yorum yapamam tabi.

eyup58
28-08-2012, 12:45
izmir çeşme izmir arası kullandım 2gün boyunca gezdim gayet güzel gidiyor yakıtıda iyi bence..ha belki donanım seviyesi olarak daha düşük 1.6lara göre o anlamda sorun olabilir.yüklü haldeyken gidişini görmedim o yüzden yorum yapamam tabi.

Uzun yola zaten çıkmıyorum şehirler arasına :)

önemli olan yüklüyken dik bir rampada çıkışı durunca kalkması :D :D 1.3 astra vardı eniştemin 2012 yeni kaslardan arac rampada durdumu eyvah çok zor kalkıyodu :D hele yüklüyken ben bunu yaşmak istemiyorum yoksa düz yolda 140 150 benim için ideal çok bile :D

SinanATASOY
28-08-2012, 12:49
önemli olan yüklüyken dik bir rampada çıkışı durunca kalkması :D :D 1.3 astra vardı eniştemin 2012 yeni kaslardan arac rampada durdumu eyvah çok zor kalkıyodu :D hele yüklüyken ben bunu yaşmak istemiyorum yoksa düz yolda 140 150 benim için ideal çok bile :D

1.2 Polo arkasına 1.3 multijeti bağlar öyle kalkar yine rampada.. /tamam biraz abarttım :) )Dizelde esas olan ayağını korkak alıştırmamaktır. Hangi dizeli alırsan al, benzinli gibi gaz verirsen kalkmaz..

eyup58
28-08-2012, 12:53
1.2 Polo arkasına 1.3 multijeti bağlar öyle kalkar yine rampada.. /tamam biraz abarttım :) )Dizelde esas olan ayağını korkak alıştırmamaktır. Hangi dizeli alırsan al, benzinli gibi gaz verirsen kalkmaz..

doğrudur ancak kullanmadiğim için zaten buraya konu açma gereği duydum zaten polo almak istememin nedenlerinden biri 1.6 polo kullanmamdı.Ama sıfır ayarında iyi fiyatta bi 1.2 bulunca neden olmasın dedim :confused::confused:;)

SinanATASOY
28-08-2012, 12:54
Aracı bir kez kullanırsanız tüm önyargılarınızdan kurtulursunuz..

Ayrıca unutmayın ciddi vergi avantajı var..

eyup58
28-08-2012, 12:54
Aracı bir kez kullanırsanız tüm önyargılarınızdan kurtulursunuz..

olmadı bir test sürüşüne çıkıcam maslak doğusotodan

Eworen
28-08-2012, 13:04

Evet 40 bin TL lik arabada senelik 288 TL lik coook ciddi fark var :)

Ugrasmayin 1.2 ile falan mutlaka 1.6 alin
1.2 nin gucu belli sadece yeterli gucu var o kadar daha fazlasi beklenmemeli arac dolu iken uzulursunuz..

SinanATASOY
28-08-2012, 13:08

1.2 nin gucu belli sadece yeterli gucu var o kadar daha fazlasi beklenmemeli arac dolu iken uzulursunuz..

2 depoya yakın mazot eder. bu da 2000 km ekstra demektir.

eyup58
28-08-2012, 13:12

VALLAHA DÜŞÜNÜNCE 1.2 GEREK SIRF 1 VİTES ÇIKIYORUM DİYE 6 AYLIK ARACI SATTİK SİMDİ 1.2 ALİRİZ O KADAR PARA VERİRİZ BUDA ÇIKMAZSA BENZİN DÖKERİM YAKARIM DİCEM YAPMAM AMA SATAR ZARARA UĞRARIM:hahaha::hahaha:

1.6 SIFIR İÇİN KONUSTUM 2 AY BEKLENİYOMUS SUANKİ FİYATTA 41BİN TL MİŞ VE 2 AY SONRA NE OLUCAĞI BELLİ DEĞİL DİYORLAR.ACIKCASI ARAC GELDİĞİNDE 45 BİN TL OLABİLİR 39 BİNDE OLABİLİRMİŞ.NET BİŞEY SÖYLEMEDİ Bİ KAÇ BAYİ VE HİÇ PAZARLIK YAPMADILAR GİBİ. VW HİÇ PAZARLIK YAPMIYOR VE 2 AY SONRAYA GUN ATİYORLAR 2 EL BAKMAK İSTİYORSUN BU SEFERDE 38 39 BİN İSTİYORLAR 3 BİN DAHA VERİP SIFIR ALMAK VAR AMA 2 AY BEKLEMEK İŞİ BOZUYOR.:confused::confused::confused::confused:

Eworen
28-08-2012, 13:15
288 Tl lik farka bakilarak arac secimi yapilmaz
Buna gelene kadar 100 lerce sebep bulunur secim yapmak icin
Eski aracinin cekisinden memnun olmayip satan birine sadece senelik 288 Tl lik avantajdan dolayi 1.2 arac alin onerisi mantik sinirlari icerisinde degildir..
1.2 BM nin donanim avantaji var aklin onda kalmasi normaldir
Cunku 1.6 tdi donanim olarak bombos dur..

SinanATASOY
28-08-2012, 13:20
195 km hıza ulaşıyor beğenmediğiniz 1.2 içinde 3 kişi varken düz yolda. (en azından kendi göstergesine göre)

75 beygir araca nasıl zayıf muamelesi yapıyorsunuz anlamıyorum? Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktır bu.

180 NM tork var arabada üstelik 2000 devirde.. Bu araç kalkamazsa hiç bir araç kalkamaz yokuşta.

eyup58
28-08-2012, 13:20
288 Tl lik farka bakilarak arac secimi yapilmaz
Buna gelene kadar 100 lerce sebep bulunur secim yapmak icin
Eski aracinin cekisinden memnun olmayip satan birine sadece senelik 288 Tl lik avantajdan dolayi 1.2 arac alin onerisi mantik sinirlari icerisinde degildir..
1.2 BM nin donanim avantaji var aklin onda kalmasi normaldir
Cunku 1.6 tdi donanim olarak bombos dur..

vallaha çok haklısın o vergi avantajı benim için o kadar önemli değil.Ben 6 aylık aracı sırf gitmiyor diye sattim zarara girdim suanki aracım tamam 2.0 olmasın ama 1.2 de 1.6 seçimim arasında dediğin gibi en sonraki iş vergi.1.6 tdı donanım olarak yetyor 4 cam otomatik abs klima felan zaten öle işimde olmuyo far yağmur sensörüdür felan filan ama hız sabitleme sis farı vb özelliklerde aynı fiyata sunulurken insanın kafası karısmıyor değil:icon_tup::icon_tup:

eyup58
28-08-2012, 13:22
195 km hıza ulaşıyor beğenmediğiniz 1.2 içinde 3 kişi varken düz yolda. (en azından kendi göstergesine göre)

75 beygir araca nasıl zayıf muamelesi yapıyorsunuz anlamıyorum? Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktır bu.

180 NM tork var arabada üstelik 2000 devirde.. Bu araç kalkamazsa hiç bir araç kalkamaz yokuşta.

doğrudur sana göre gitmez başkasına göre gider ama benim için önemli olan öle 190 200 değil hani bastın mı 120 130 görmesi yeterli yeter ki güçlü olsun dik rampada kesiliyorsa 1.2 almamın mantığı yok cunku aldiğim hafta satarım ha neden dersen kimisi az yaksın der ona göre arac bakar bende orta seviyede yaksın ama rampaya gelincede 1 vites çıkmayayım arkadan gelen multıjetler sellektör atmasin:hahaha::hahaha: bazı forumlarda övduler hani güçlü bir motor vb yorumlar yapmıslar birde buraya sorayım dedim kullanan arkadaşlar ne diyorlar.

SinanATASOY
28-08-2012, 13:27
Valla ben elimden geldiğince tecrübemi aktardım, diğer arkadaşlar da fikrini söyledi. Test sürüşünü yapıp nihai kararını verirsin. Bu arada gitmiyor diye sattığın araç neydi?

kemal_koker
28-08-2012, 13:28
moğşın candır :)

merttepe
28-08-2012, 13:37
şirket arabası 1.2 dizel polo var, malzeme kalitesi fena değil, kullanışsız ve kendi kendine bozulan tek parça havalandırma ızgaraları oldu. Motor ve gidişi daha çok merak ettiğiniz sanırım, gaza bastığınızda pek değişen birşey olmuyor :D ama çok az yakıyor. Yokuşlarda da bayılma falan olmuyor gayet güzel. 3 silindir yüzünden diğer dizellerden çok daha sesli ve sarsıntılı. (bluemotion birazdaha konfolu ve donanımlı).

Ama ben buna rağmen fiat punto 1.3 mjet otomatik aldım. daha donanımlı ve daha güçlü. daha sessiz, daha konforlu, kesinlikle daha iyi yol tutuyor. yakıt olarak polo daha iyi. malzeme kalitesi kafa kafaya, bazı yerlerde punto daha iyi, bazı yerlerde polo daha iyi. güç ve çekiş açısından punto daha iyi. yol tutuşu puntonun gene.

Bence test edin bir de kendiniz karar verin. Bluemotion iyidir ama, puntoyada bakılabilir, 30bin tlye kadar sıfır faizli kredi falan vardı. baya hesaplı oluyor araç.

kemal_koker
28-08-2012, 13:39
dediğinize göre fiat vw'nin önüne geçmiş :)

VoodooRush
28-08-2012, 13:43
Gitmiyor diye 6 aylık aracı sattın, zararı önemli değil. Vergi avantajı zaten önemli değil. Yılda da çok yol yapmıyorsun yakıt önemli değil. E 3-5 fazla verip 1.6 alacaksın o zaman. Çok düşünme.

eyup58
28-08-2012, 13:44
Valla ben elimden geldiğince tecrübemi aktardım, diğer arkadaşlar da fikrini söyledi. Test sürüşünü yapıp nihai kararını verirsin. Bu arada gitmiyor diye sattığın araç neydi?

1.4 polo benzinli abi :icon_tup:

merttepe
28-08-2012, 13:49

43gibi bir rakam olması lazımdı bluemotion.
o rakama full otomatik bir punto alınabiliyor, ve yakıt olarak çok fark yok, yani küsürat farkı var sadece. otomatik vitesi puntonun çok güzel. Kalkışta, dip gaz yaptığınızda aracı belli bir devire kurup launch falan yapıyor. değişik bi araba yani.

eyup58
28-08-2012, 13:50
moğşın candır :)

anlayamdım ne diyorsun kardeşim moğşında kimdir gardaşşşş :D :D

şirket arabası 1.2 dizel polo var, malzeme kalitesi fena değil, kullanışsız ve kendi kendine bozulan tek parça havalandırma ızgaraları oldu. Motor ve gidişi daha çok merak ettiğiniz sanırım, gaza bastığınızda pek değişen birşey olmuyor :D ama çok az yakıyor. Yokuşlarda da bayılma falan olmuyor gayet güzel. 3 silindir yüzünden diğer dizellerden çok daha sesli ve sarsıntılı. (bluemotion birazdaha konfolu ve donanımlı).

Ama ben buna rağmen fiat punto 1.3 mjet otomatik aldım. daha donanımlı ve daha güçlü. daha sessiz, daha konforlu, kesinlikle daha iyi yol tutuyor. yakıt olarak polo daha iyi. malzeme kalitesi kafa kafaya, bazı yerlerde punto daha iyi, bazı yerlerde polo daha iyi. güç ve çekiş açısından punto daha iyi. yol tutuşu puntonun gene.

Bence test edin bir de kendiniz karar verin. Bluemotion iyidir ama, puntoyada bakılabilir, 30bin tlye kadar sıfır faizli kredi falan vardı. baya hesaplı oluyor araç.
anladım saolun:icon_tup:

herkese göre değişir vallaha kardeşim ne kadar doğru ne kadar yalnıs olduğu tartısılır fakat her görüş aynı olmuyor :hahaha::icon_tup:

Gitmiyor diye 6 aylık aracı sattın, zararı önemli değil. Vergi avantajı zaten önemli değil. Yılda da çok yol yapmıyorsun yakıt önemli değil. E 3-5 fazla verip 1.6 alacaksın o zaman. Çok düşünme.

evet aynen öyle ama sen beni anlamamışsın ki.Zararı onemli değil ddiğin yalnıs mecburen satim arac 1 vites çıkıyordu doluyken hele durdumu zorlanıyordu tork yoktu yakıtı 1.6 gibiydi.Yılda çok km yaptiğim söylenemez doğru senelik 10 15bin felan.Zaten 40 bin sıfır arac için çıktığım bütçe fazlasna çıkmıyorum yakıt onemli yazımı okursun anlarsın yukardaki 1.2 1.6 dizel arası çok oynamaz o aradaki fark sorun değil ancak 1.6 benzinli arac ile dizel arasındaki fark yuzunden bu araca 41 bin veriyorum yoksa bu paraya 1.6 üst sınıf benzinli araç alirim 1.2 tdı için yorum istemem değilmi.Yinede saol:icon_tup:

kemal_koker
28-08-2012, 13:50
43gibi bir rakam olması lazımdı bluemotion.
o rakama full otomatik bir punto alınabiliyor, ve yakıt olarak çok fark yok, yani küsürat farkı var sadece. otomatik vitesi puntonun çok güzel. Kalkışta, dip gaz yaptığınızda aracı belli bir devire kurup launch falan yapıyor. değişik bi araba yani.

güle güle kazasız belasız binin :)

kemal_koker
28-08-2012, 13:51
eyup :D bluemotion diye yazılır bulumoğşın diye okunur :D

kod adı moğşın yani :D

merttepe
28-08-2012, 13:51
güle güle kazasız belasız binin :)

teşekkürler :D

eyup58
28-08-2012, 13:52
eyup :D bluemotion diye yazılır bulumoğşın diye okunur :D

kod adı moğşın yani :D

puhahaahha ula ya ben diyom bu neyin kafası arkadaş cahilliğime ver kardeşim:hahaha::hahaha:

kemal_koker
28-08-2012, 13:53
body kiti yeter ya moğşının :D hele birde tam basamadım daha . şu plasti dipin parlak siyahı çıksın jantları piano black yapıp yer lan bir olacak . o ön tamponda ki etekler,yan marşbiyel spoiler açta bak netten foto.lara

eyup58
28-08-2012, 13:54
1.6 tdı için kapora vermeye gidicez pederle konustuk akşama buraya yazarım :):)teşekkürler geniş ailem :d :d :d

kemal_koker
28-08-2012, 13:56
bak pişman olursun :D moğşın ruhundan vazgeçme :D

beyaz alma gözünü seviym. beyaz polodan midem bulanıyor artık :(

VW6R
28-08-2012, 13:58
bak pişman olursun :D moğşın ruhundan vazgeçme :D

beyaz alma gözünü seviym. beyaz polodan midem bulanıyor artık :(

Benim aracı tanıttığım konuya girde için açılsın yavrum :D

officer
28-08-2012, 13:58
body kiti yeter ya moğşının :D hele birde tam basamadım daha . şu plasti dipin parlak siyahı çıksın jantları piano black yapıp yer lan bir olacak . o ön tamponda ki etekler,yan marşbiyel spoiler açta bak netten foto.lara

oh ne ala^
kemal bizi diskoya götür ..

arteus
28-08-2012, 14:01
2010 yilinin mart ayinda almistim 1.4 polo inanilmaz keyifli bir arabaydi. Simdi corsa var poloyu ariyorum ama yakit konusunda asla corsayi degismem :D

kemal_koker
28-08-2012, 14:02
Benim aracı tanıttığım konuya girde için açılsın yavrum :D
aha polocu geldi dağılın beyler :D

oh ne ala^
kemal bizi diskoya götür ..

tisko itin olsun gardaşım sen parti maskelerini ayarla yeter :D

slowmotion
28-08-2012, 15:19
Arkadaşlar herkese kolay gelsin hayırlı günler.Bu arac hakkındaki yorumlarınızı alabilirmiyim kullanan varmıdır bazı forumlarda gördüm ancak kendi forumuma yazıp tecrubeli abilerin yorumlarını almak istedim.1.6 TDI gibi çekişi olmaz ancak 1.5 65bglik bir clio ile karşılaştırırsak aynı çekişi sağlar ım? 1.2 polo.

Birde 1.6 tdı comforline ve 1.2 BlueMotion arasında kalsanız hangisini tercih edersniz cunku 1.2 ufak gibi geliyor dağ bayır rampalarda sorun çıkartır mı? daha once 1.4 polosunu kullandım çok vasatti 1 vites çıkıyordum bayırı ve sellektör yemekten bıkmıstık.Sırf bu yuzden aracı sattik (babamındı arac) dizel alalım dedik tork için bu kadar para verip 1.2 tdı husran yaratırsa yıkılırım:hahaha::hahaha::icon_tup::icon_tup:

clio 65hp liği geçiyor polo bm, hyundai getz 88hp ninde 3-4 boy arkasından gidiyor. ayrıca yokuşta stop etmeyi birakın 5. vitesde 5 kişi adanada dilberler sekisini çıkıyor (adanalılar bilir). boşa atıp tutmayalım.

kemal_koker
28-08-2012, 15:21
moğşın diyorum blue diyorum :( kimse inanmıyor

individual
28-08-2012, 15:25
bizim şirkette 1.2TDI olarak 2 Tane var.Açıkcası içi kaliteli donanımda yeterli.Şehir için kullanım için ideal toplantıları 2-3 kişi gidiyoruz ve yokuşlarda çok sıkıntı çıkarmıyor.Uzun yolda 120-140 çok rahat ulaşıyor yanlız ondan sonra biraz ivmelenmesi uzun 120-130 çıktığı gibi rahat olmuyor.Açıkcası ben 1.6TDI daki donanım paketi 1.2TDI'da olsa süper olurdu.

VW 1.2TDI comfortline yok.Olsa tek geçerim.

slowmotion
28-08-2012, 15:33
polo bluemotion 1.2tdi 199km/h - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=vGKmvjSbCt4&feature=g-upl)

oğuzk
28-08-2012, 15:58

Aynen öyle :icon_tup:

Çağrı
28-08-2012, 16:45
vw bu işi cook sakat zaten ödücegin para belli degil bide aylarca bekletiyor.2. elde düşündürüyor neden sıfır almak varken ikinci el bakım diyoruz 2-3 bin tl fark için :) Allah yardımcınız olsun..

eyup58
28-08-2012, 17:02
Bayiyle konustuk eylül sonunda gelicekmiş en once gelen araç.o zamanda euroya göre fiyat düşebilirde artabilirde vb konustu KESİN BİR FİYAT ALAMADIK YANE SATIŞ TEMSİLCİSİ BİLE TEREDDUTTE SUAN NET BİŞEY SÖYLEYEMEM DİYOR..Biraz daha düşünüp karar vericem yada galerideki sıfır araçlara bakıcam.hayırlısı olsun inşallah hepimizin hakkımızda.Herkese teşekkürler yardımlarınız için

İbrahim33
28-08-2012, 17:03
Neden 2.el max.10.000 km yapmış hatasız 1.6 dizel bir c segmenti bir araç düşünmüyorsunuz ?

eyup58
28-08-2012, 17:05
Neden 2.el max.10.000 km yapmış hatasız 1.6 dizel bir c segmenti bir araç düşünmüyorsunuz ?

onuda düşündüm ama forumdaki tanıdıklar bilirler bir çok araç baktım sahibinin hatasız dediği ancak kimisi kazalı çıktı kimisinin sağı solu vuruk ezik çıktı 2 el araçtan soğudum sıfıra bakalım dedik oda net bişey yok ortada bi araba yok olucak bişey hayırlısı:icon_tup:

zaten 1 kere polo kullandım 1.6 çok zevkli bi sürüşü vardı büyük ihtimal polo beklicem kapora verip ;) tanıdık bi temsilci bulup onunla konusucam nasıl oluyo bu işler vb ona göre karar vericem

TayfunS
28-08-2012, 18:01
bluemotionu test ettim aklım kaldı :) Tam genç işi araba. Yakıtı güzel, kaldı ki forumda memnun olan da çok. Şimdi bende o olsa bakkala arabayla giderim heralde.

VWci
28-08-2012, 18:39
Performans istiyorsan ve Polo 1.2 TDI Bluemotion ile 1.6 TDI Comfortline arasında kaldıysan, 1.6 TDI al kardeşim. Ancak 1.6 TDI'yı Bluemotion donanımına getirmek için 2000 TL'lik bir opisyon eklemek gerekiyor buna dış görünümdeki farklar dahil değil boydkit.

Diğer yandan dik yokuşlarda araç içerisinde insanlar varken ve sıfırdan kalkerken gazı vermekten çekinmemek lazım. Yoksa sıkıntı çıkar yani benzinli araba gibi değil dizel gibi kaldırman lazım ayağını korkak alıştırma.

HkN
28-08-2012, 22:23
Bluemotion'un performansı pek üzmez :)

SinanATASOY
29-08-2012, 05:31
Eyüp kardeşim,

Tanışma başlığına baktım da, Clio aracınızı satmışsınız Honda bakıyormuşsunuz. Burda da 1.4 Polo sattığını ve 1.2 veya 1.6 Polo baktığını söylüyorsun..

Nedir bu işin aslı astarı?

VWci
30-09-2012, 08:49
Polo Bluemotion'ın rüzgar direnci azaltmak için üzerinde bulunan bodykiti aracın görünmeyen yerlerinde de devam ediyor. Aracın altında rüzgar direncini azaltmak için bir çok yer plastık malzeme ile kaplanmış. Resimde pek belli olmuyor.

http://imageshack.us/a/img51/4175/240920126291.jpg

kemal_koker
30-09-2012, 09:49
abi senin arıza ne oldu ? urfa da servise girmiştin en son

VWci
30-09-2012, 10:03
Turbo hortumu yırtılmış Kemal kardeşim. Sipariş ettik 1 hafta oldu ses seda çıkmadı... Ankara'da olsa idi gebze de parça varsa en güç 2 günde elimizde olurdu. Bakalım bekliyorum. Şu an için hortumum cam bandı ile yamalı bir şekilde geziyorum...

Diğer konuda detaylı yazdım. Hatta yırtılan hortumun resmi de var. Polo 1.2 TDI ve 1.6 TDI'lar zaman zaman karşılaşılan bir durumuş...

kemal_koker
30-09-2012, 10:05
diğer konu linkini pm alabilirmiyim abi :/ geçmiş olsun

VWci
30-09-2012, 10:07
diğer konu linkini pm alabilirmiyim abi :/ geçmiş olsun

tabiki;

http://www.techturkey.com/forum/dizel/133687-bluemotion-motor-ariza-isigi.html

Gökhan Bilgin
30-09-2012, 22:39
bende donanımından dolayı bluemotion'ı tercih ederim ayriyeten az yakar esnaf işi :D