PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç satış sözleşmesi hk

Ome_RS
28-08-2012, 16:50
Arkadaşlar aracımı sattım parasını da aldım.
Ancak alan kişi zamanının olmadıgını söylerek aracı üzerine cuma gunu almak istiyor.aracıda bugun teslim almak istiyor bu sure içinde aracı kullanmayacagını izinli oldugu pers gunu aracla ilgileneceğini söylüyor.
ailem ise o sekilde teslim etme satısı yap oyle ver bişey olur ugrasma diyor.
alan kişide içinin rahat olması için istersen arac satıs sözleşmesi imzalayalım sorun olmaz cuma gunu alıcam diyor.
bu arac satıs sözleşmeninin hukuken bi degeri varmıdır sözleşme ile racı göndersem bi sıkıntı olması durumunda ben sorun yasarmıyım tamamen alıcıyımı ilgilendirir ?
alıcılar yabancı değil yerleri belli ortak arkadaslar var.

TünayK
28-08-2012, 16:52
sakın ha aman ha...!!kapora al bır mıktar ısını halledınce satısı yap anahtarları ver...

mechanic
yerleri ortak arkadaşlarınız , aracı alan birisine vurup kaçtığında işine pek yaramaz. hapisten buraya yazarsın.

tunceR
cuma gününe kadar süreli vekalet verirsin vekalete de sadece şu kişiye satılabilir ibaresi koyarsın.

Ome_RS
28-08-2012, 16:53
sakın ha aman ha...!!kapora al bır mıktar ısını halledınce satısı yap anahtarları ver...

aracın parasının tamamını aldım zaten.

yerleri ortak arkadaşlarınız , aracı alan birisine vurup kaçtığında işine pek yaramaz. hapisten buraya yazarsın.

bu üzerindeki tarih yazan satış sözleşmesi hiçbir işe yaramıyo o zaman imza flan formalite?

Ome_RS
28-08-2012, 16:54
cuma gününe kadar süreli vekalet verirsin vekalete de sadece şu kişiye satılabilir ibaresi koyarsın.

vekalet versem aracın satısını veririm noterden verilio oda ama alıcı gun içinde işten ayrılamıyo aracıda aksam 8 gibi almak istiyor

Burak E.
28-08-2012, 16:55
hiç öyle yapma adama şöförlük yap bence satın alana kadar :) aman abi cok dikkat et skıntı cıkmasın basına bi iş gelir felan herşey yasal olsun nazikce cuma günü direk yapalım kafamız rahat olsun de bence

tunceR
tamam onun bi arkadaşına vekalet ver dediğim şekilde o adamda cuma günü alıcı kişiye satar.

bond777
bencede hic girme, 2 gun icin vazgececekse kendi bilir zaten

Ersin ÖREN
28-08-2012, 16:56
girme o topun altına ;) çok gereksiz bi iş...

dc_crx
28-08-2012, 16:56
Cuma'ya kadar beklett verme aracı kankaa

Ome_RS
28-08-2012, 16:57
hiç öyle yapma adama şöförlük yap bence satın alana kadar :) aman abi cok dikkat et skıntı cıkmasın basına bi iş gelir felan herşey yasal olsun nazikce cuma günü direk yapalım kafamız rahat olsun de bence

benmde vaktim yok ve alıcının kendi aracı var zaten :)
ısrarla bugun almak istiyor

tamam onun bi arkadaşına vekalet ver dediğim şekilde o adamda cuma günü alıcı kişiye satar.

hım o sekilde olur o zaman
ama bu satıs sözleşmesi tamamen fiyasko anladıgım kadarıyla

TünayK
28-08-2012, 16:59
aracın parasının tamamını aldım zaten.

bu üzerindeki tarih yazan satış sözleşmesi hiçbir işe yaramıyo o zaman imza flan formalite?

adam gider bombo koyar patlatır arabayı..polise de dersin "ama arabanın parasını aldım ben!!":D el cevap: "ne diyor lan bu değişik!!" olur:D

Burak E.
ayırsın 30 dakkasını gitsin alsn ne işi bu devlet memurumu abi :D kabinedemi calışıyor :) aman abi dikkat et yada arkadaşına satsın 2-3 gün sonra ona satar aracı tekrar

SekoLive
ömer o durum bizim arkadaşın başına geldi

arabayı garaja cektiler iki tarfda binmedi.

sizde aynısını yapın satışı verin gidip birlikde garajdan cıkartın

tatlıyken kötü olmayın aksi bi durum olursa.

Ome_RS
28-08-2012, 17:00
adam gider bombo koyar patlatır arabayı..polise de dersin "ama arabanın parasını aldım ben!!":D el cevap: "ne diyor lan bu değişik!!" olur:D

hahaha komik ama sonu trajikomik olucak bi olay :D
neyse ben vermiyim aracı o zaman gerek yok dertsiz basa dert almaya

Osman Bahadır
28-08-2012, 17:01
Noter satışı artık öyle pek de vakit almıyor. 10 dakikalık iş.

Ama piyasada bazen şartlar gereği taraflar arası imzalanan satış sözleşmeleri ile araç teslim edilebiliyor. O satış sözleşmesi satış anlamına gelmez tabi ki. Veya araç üzerinde hak talebi dayanağı olamaz. Çünkü motorlu taşıtın satışının nerede ve hangi yetkiyle yapılabileceği açık. Ancak ceza veya adli suç işlenmesi durumunda veya araca zarar verilmesi ve/veya başka araca zarar verilmesi durumunda o sözleşme ile hakim önünde hak iddia edilebilir. Tabi ki mükemmeli, olması gekeni, en sorunsuzu noter satışıdır.

Ome_RS
28-08-2012, 17:04
ömer o durum bizim arkadaşın başına geldi

arabayı garaja cektiler iki tarfda binmedi.

sizde aynısını yapın satışı verin gidip birlikde garajdan cıkartın

tatlıyken kötü olmayın aksi bi durum olursa.

arac zaten avmnın otoparkında ama alıcı kendi garajına götürüp resmi tatil olan pers gunu jant temizlik işlerini yapmak istiyo yeni arac heyecanı sanırım

Noter satışı artık öyle pek de vakit almıyor. 10 dakikalık iş.

Ama piyasada bazen şartlar gereği taraflar arası imzalanan satış sözleşmeleri ile araç teslim edilebiliyor. O satış sözleşmesi satış anlamına gelmez tabi ki. Veya araç üzerinde hak talebi dayanağı olamaz. Çünkü motorlu taşıtın satışının nerede ve hangi yetkiyle yapılabileceği açık. Ancak ceza veya adli suç işlenmesi durumunda veya araca zarar verilmesi ve/veya başka araca zarar verilmesi durumunda o sözleşme ile hakim önünde hak iddia edilebilir. Tabi ki mükemmeli, olması gekeni, en sorunsuzu noter satışıdır.

o sözlesme ile basıma iş gelmicekse aslında sorun değil benm için kamera karısısnda imza atıyoruz hersey görünüyoda hakim makim bunu kabul edermi

ChtArdARSL
28-08-2012, 17:06
Aracınnı Serkan abı almıs muhtemelen.. Aracı bızım sıtenın benım merconun yanına koycaklar konsuun ztn bınmıycek sen park anahtarı al gıt :) cumada bınsın arabasına

Ome_RS
28-08-2012, 17:11
Aracınnı Serkan abı almıs muhtemelen.. Aracı bızım sıtenın benım merconun yanına koycaklar konsuun ztn bınmıycek sen park anahtarı al gıt :) cumada bınsın arabasına

Serkan değil alıcının adı :S

RIDVAN
28-08-2012, 17:15
Anlıyorum Yeni Araç Heyecanı Kapının Önünde Durmasını ve Eminim İşleri Varsa Biranönce Yaptırmak İstiyor :d Arkadaş Temiz Düzgün Biriyse Birsözleşme Yapın Aracımı Şu Tarih Şu Saate Sattım Bundan Sonra Gelen Cezalar Vs.. Şeyler Alıcıya Aittir Birde Şahit Olsun O İmza Atsın Bir Sıkıntı Çıkmaz.

Eyüp
28-08-2012, 17:15
Hukuki boyutunu bilemem ama ben olsam vermezdim , 3gün için öyle büyük bir yükün altına girmeye değmez bence..

Ome_RS
28-08-2012, 17:20
yarın sabahın köründe kalkıp satısı yapmak üzere anlasabildik sonunda yarın noter onunde bulusup işi olabildiğince erkenden halledip işe dagılıcaz olan sabah uykuma oldu :D
Alan bayagı heyecanlı aracı almadan eksoz jant filtre bi kaç parca almıs pers gunu girişicem diyo :)

ChtArdARSL
28-08-2012, 17:35
yarın sabahın köründe kalkıp satısı yapmak üzere anlasabildik sonunda yarın noter onunde bulusup işi olabildiğince erkenden halledip işe dagılıcaz olan sabah uykuma oldu :D
Alan bayagı heyecanlı aracı almadan eksoz jant filtre bi kaç parca almıs pers gunu girişicem diyo :)

Alan Serkan kardesım,Benım garaja konulccak benım garajda durcak oyle dıyım sana bıraz heyecanldırı bende aradım sımdı jant egzoz fılan almıs :) bakalım hayırlısı olsun..

metin
28-08-2012, 17:36
gerçi olay çözülmüş ama
ne parayı al ne arabayı ver satış olmadan en temizi kafan rahat olsun ölüm var kalım var her şey gelebeilir başına

Ome_RS
28-08-2012, 17:45
Alan Serkan kardesım,Benım garaja konulccak benım garajda durcak oyle dıyım sana bıraz heyecanldırı bende aradım sımdı jant egzoz fılan almıs :) bakalım hayırlısı olsun..

ben satısı vereyimde artık nerde duracagına sahibi karar versin ama yabancı elde değil arac ona seviniyorum :)

gerçi olay çözülmüş ama
ne parayı al ne arabayı ver satış olmadan en temizi kafan rahat olsun ölüm var kalım var her şey gelebeilir başına

benmde sevmediğim işler daha önce o sekilde arac verdim izmire gitti gerci vekaletle verdim ama satıs yapılana kadar içi rahat olmuyo insanın yinede