PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tüvtürk sinirseli

arifozcelik
29-08-2012, 11:14
yaklaşık 2 yıl önce satmış olduğum aracın muaynesi bittiği için ayda bir defa tüvtürkden o soru soramadığınız cevap verip alamdığınız bilgisayar sistemi ile ayda bir defa beni arayıp 54FN735 plakalı arcınızın mauynesi süresi dolmuştur v.s. v.s. bir dünya şey söyleyip duruyorlar artık iyice sinir oldum eski plakanın nerde olduğunu falan araştırdım yanlış hatırlamıyorsam 2010 veya 2011 model BMC marka bir araçda görünüyor arabanın nerede olduğunu ve yeni plakasını arıyordum geçen gün ***** satış sitesinde ilanı denk geldi 14KM595

Renault R 19 1.6 Europa RNE 1995 Model 10.250 TL Galeriden satılık ikinci el Bordo renk - 97152172 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-senol-otodan-1995-model-1-6-rne-renault-19-europa-lpg-97152172/detay)

ne yapmam gerekiyor nereyi arıyıp bu sinir olaydan kurtula bilirim şubattan beridir onlar beni aramaktan bıkmadı deliricen artık

Frid
29-08-2012, 11:20
TÜVTURK ÇAĞRI MERKEZİ. Randevu almak, Bilgi talebi ve şikayetleriniz için : 0850 222 88 88.

hondaa
29-08-2012, 11:27
dunde benı aradılar 3 sene gecmıs bu ıkıncı kez oldu :)

ceskin
29-08-2012, 11:34
aynen benide 2 yıl once sattıgım aracın muaynesının bıttıgı hakkında bılgı vermek ıcın arıyoruz dedıler.sattım o aracı dedim.kayıtları duzeltelım o zaman dedıler.3-4 gün sonra bı bayan gerı aradı muaynesı bıten aracınız ıle ılgılı bılgı almak ıstememıssınız dıye:) bende sattım kardeşim malmısınız anlamıyomusunuz dedim:) pardon dedi kapattı:)

BthnKrkt
29-08-2012, 11:37
sabah babamıda aradılar sattıgımız motosıkletın muayenesı içinmiş:)

Frid
29-08-2012, 11:40
mal bizim bu şirket adamın niyeti varsa zaten gelir ki zorunlu bir durum fenni muayene.

vaktine zamanına emeğine parana iş gücüne yazık sonra gel bana performans edebiyatı parçala :D

"garp kafasıyla otomobil yaptık şark kafasıyla benzin koymayı unuttuk''

onurars
29-08-2012, 11:51
vay be tek ben değilmişin salak gibi haftada 2,3 kez arıyorlar arabayı satalı 1,5 seneden fazla oldu alan adamın telefonunu kaybettim muayneye gitsede kurtulsam.

arifozcelik
29-08-2012, 12:55
konuyu açtığımda artık sinir seviyemin en üst düzeyde olduğu bir andı ve ne yapabileceğimi düşünemiyordum şuanda info@tuvturk.com.tr adresine aşağıdaki maili şirket mailimden (biraz daha ciddiye alınacağını umarak) gönderdim bakalım sonuç ne olacak.

Merhabalar;

Bundan yaklaşık 2 yıl önce satmış olduğum aracın muayne süresi geçtiği için yaklaşık ayda bir defa bilgilendirme amacıyla arıyorsunuz; araç satılmamış olsa teşekkür etmeyi düşünüyorum fakat dediğim gibi aracı yaklaşık 2 yıl önce sattım.

Araç bendeyken 54 FN 735 plakası ile tescilliydi aracın marka ve modeli Renault 19 1.6RT üretim yıllı 1995 Renk Kırmızı/yakut şeklindeydi

Aracın şuanki plakası 14 KM 595 aracın marka ve modeli Renault 19 1.6RT üretim yıllı 1995 Renk Kırmızı/yakut
Bu bilgiyi şuanda aracın satışta olduğu galeriden teyid edebilirsiniz (ŞENOL OTOMOTİV BİLGE APT NO:7 Seviller Mah. Gerede Gerede Bolu Türkiye
Tel: 0 (374) 311 84 77
GSM: 0 (533) 395 62 49
Firma sahibi Şenol BÜLBÜL)

54 FN 735 plakası ile şuanda tescilli olan araç ise Sakarya ilinde BMC marka 2010 veya 2011 model bir araç diye biliyorum
Bu bilgiyede e-devlet sitesinin plaka sorgulatma kısmından rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

bukadar bilgiyi toplamak benim sadece 30dakikamı aldı

Aracın şase-kaporta ve motor numarası konusunda şuanda bir bilgi verememekteyim ama isterseniz 2 gün içerisinde en azından motor ve şasi nosunuda sizlere iletebilirim
Aracın benim satın aldığım ve sattığım tarihleride 2 gün sonra size iletebilirim.
Aracın en son hangi muayne istasyonunda ve hangi tarihde muayne edildiği konusundaki bilgiyide size 2 gün içerisinde ilete bilirim

Şimdi gelelim asıl konuya ben sadebir vatandaşken bukadar bilgiye ulaşabiliyorsam, sizin bu işi takip eden kurum olarak bu aracın ve plakanın şuanda benimle hiç bir ilgisi olmadığı konusunda bilgi sahibi olmanız gerekmektedi diye düşünüyorum ve sizlerden rica ediyorum bu araçla ve beni bağdaştıran bilgilerin gelecekte bu şekilde beni tekrar rahatsız etmeyecek şekilde kayıtlardan düşülmesini istiyorum ve kayıt düşümü işlemi gerçekleştirildiğinde geni bilgilendirmenizi talep ediyorum.

arifozcelik
29-08-2012, 13:03
vay be tek ben değilmişin salak gibi haftada 2,3 kez arıyorlar arabayı satalı 1,5 seneden fazla oldu alan adamın telefonunu kaybettim muayneye gitsede kurtulsam.

muayneye gitmesi birşey ifade etmiyorki ben aracı önce Düzceye satım 81 plaka oldun ordanda Bolu'ya satılarak 14 plaka olmuş ve beni aramaya ocak gibi başladılar baştan muayne süreniz yaklaşıyor diyorlardı sonra bende sizin gibi nasıl olsa alan kişi muayneye gidecek diyordum bu sefer muayne süreniz doldu diye aramaya başladılar baştan pek etkilemiyordu artık iyice sinir bozucu hale geldi birde tüvtürkün telefonlarını arayıp çözüm bulamıyınca ( 0850 222 88 88 ve 0212 366 99 00 ) iyice sinir oldum mail yoluylada çözüm bulamazsam önce gidip muayne istasyonunda kavga edecem çünkü bütün medeni yolları denemiş oluyorum o da sonuç getirmezse ne yapalım tüvtürkcü amcalarımız bize nikah kıymış deyip önce gidip arabayı satın alıcam sonra eski plakamın şimdiki sahibini bulup o plakayı alıp o arabaya takıp götürüp muayne istasyonuna çok istediniz alın muayne edin diyecem zaten araba bende olduğu süre boyunca ömrümü tüketti hala ızdırap olmaya devam ediyor

EM-RE
29-08-2012, 13:16
Aslında sistem güzel hani şirket araçlarının filan muyannesi gelmeden uyarsa güzel olabilir ama sistemde açıklık var belli ki düzgün çalışsa güzel bir sistem unutulması olağan bir şey sonuçta...