PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üniversite Kayıt İşlemleri

RSBurak
29-08-2012, 13:11
Lise diplomam kaydımı sildirdiğim üniversitede kaldı adamlar 1 haftada anca göndeririz diyor 5 eylül kayıt tarihim.ben mezun olduğum liseden diploma kayıp belgesi alıp kayıt yaptırabilirmiyim ? birde bu işler nasıl oluyor harcı nereye yatırıyoruz okulun sitesinde hiç bir bilgi yok güncel olarak bu işler nasıl yürüyor.

bir kaç sorum var

-Ön kayıt formunu doldurdum ancak banka hesabım olmadığı için babamın banka hesap numaralarını yazdım bir sıkıntı olurmu
-Askerlik v.s gibi yasal işleri benmi hallediyorum
-Kayıt günü ne yapacağız gerekli belgeleri verip ayrılacakmıyız oradan
-Bu işleri detaylı bir şekilde anlatabilirmisiniz.

driftboy
29-08-2012, 13:15
Diploma için değilde diğerleri için cevap vereyim

-Ön kayıt formunda verdigin iban senin üzerine olursa sıkıntı yaşamazsın, daha sora kendine iban'lı bi hesap açıp okula kendi ibanını verebilirsin. Sakarya üniversitesi için konusuyorum iban kendi üzerine olmadıgı zaman geri ödeme yapmıyolar..

Askerlik işlerini okul halletmesi lazım, hallediyoda fakat benimkini halletmemişlerdi. En fazla bi öğrenci belgenle askeri şubeye gidiceksin..
Kayıt günü topladıgın belgeleri okula verip kimliğini alıp çıkıyosun işlemin max 5 dakika.

atarktan
29-08-2012, 13:16
Kaydını sildirdiğin üniversite'den gidip kendin al diplomanı.Transkript, ders içeriklerinide

alcaksın çünkü.Durumunu bilmediğimden üstün körü yazdım.

driftboy
29-08-2012, 13:18
bu arada diğer üniversitedeki geçtiğin dersleride saydır ve muaf ol.. Aynı hatayı yaptım ben saydırmadım onlarla ugrastım biton.

RSBurak
29-08-2012, 13:19
Diploma için değilde diğerleri için cevap vereyim

-Ön kayıt formunda verdigin iban senin üzerine olursa sıkıntı yaşamazsın, daha sora kendine iban'lı bi hesap açıp okula kendi ibanını verebilirsin. Sakarya üniversitesi için konusuyorum iban kendi üzerine olmadıgı zaman geri ödeme yapmıyolar..

Askerlik işlerini okul halletmesi lazım, hallediyoda fakat benimkini halletmemişlerdi. En fazla bi öğrenci belgenle askeri şubeye gidiceksin..
Kayıt günü topladıgın belgeleri okula verip kimliğini alıp çıkıyosun işlemin max 5 dakika.

ön kayıt formunu doldurdum ama babamın iban no sunu yazdım daha sonradan değiştirebiliyorsam güzel olur ziraat bankasında hesabım var ama hesap işletim ücreti alıcak bende para yatırmıyorum oraya.bende sakarya üniversitesindeyim.

bu arada diğer üniversitedeki geçtiğin dersleride saydır ve muaf ol.. Aynı hatayı yaptım ben saydırmadım onlarla ugrastım biton.

kayıt olduğum üniversite vakıf üniversitesiydi.hazırlık okumuştum orda ders görmedim.

Kaydını sildirdiğin üniversite'den gidip kendin al diplomanı transkript, ders içeriklerini falanda

alcaksın durumunu bilmediğimden üstün körü yazdım.

üniversite yurtdışında malesef..biraz çakal bir üniversite inadına göndermiyorlar biliyorum

driftboy
29-08-2012, 13:23
ziraat bendede var 2 senedir hesap ücreti kesmedi hiç. Sırf kesmiyo diye bütün paraları o hesapta topluyorum ayrıca :D

Kayıttan sonrada obis'den iban numarasını değiştirebilirsin sıkıntı olmaz ;)

+ hesapta para olmasına filan gerek yok okul yatırırsa direk alırsın.

psikolojikdeli
29-08-2012, 13:23
diploma için cevap veriyim 2007 de bolu abant izzet baysal üniversitesini birakıp marmara üniversitesine geçtim kayıt için vakit yoktu bende gittim lisemden diploma örneğini aldım okula verdim ertesi günde boluya gittim kaydımı sildirip diplomamı aldım böyle bir şekilde yapabilirsin ama arada zaman farkı olmaması lazım yarın öbür gün 2 üniversitede aynı anda kaydın gözükür fln dikkat et
kayıt için istenen tüm belgeleri fotokopisi ile hazır et neler istiyolar bak bizde sağlık raporu flnda gerekiyordu son gün bildiğin eziyet olmuştu
harçlar kalktı diyolar ama sen yine bir bankaya git

RSBurak
29-08-2012, 13:25
ziraat bendede var 2 senedir hesap ücreti kesmedi hiç. Sırf kesmiyo diye bütün paraları o hesapta topluyorum ayrıca :D

Kayıttan sonrada obis'den iban numarasını değiştirebilirsin sıkıntı olmaz ;)

+ hesapta para olmasına filan gerek yok okul yatırırsa direk alırsın.

teşekkürler :) şu diploma işinide çözsem rahatlayacağım.:)

atarktan
29-08-2012, 13:25
İşler değişti ozaman kolay gelsin.

RSBurak
29-08-2012, 13:27
diploma için cevap veriyim 2007 de bolu abant izzet baysal üniversitesini birakıp marmara üniversitesine geçtim kayıt için vakit yoktu bende gittim lisemden diploma örneğini aldım okula verdim ertesi günde boluya gittim kaydımı sildirip diplomamı aldım böyle bir şekilde yapabilirsin ama arada zaman farkı olmaması lazım yarın öbür gün 2 üniversitede aynı anda kaydın gözükür fln dikkat et
kayıt için istenen tüm belgeleri fotokopisi ile hazır et neler istiyolar bak bizde sağlık raporu flnda gerekiyordu son gün bildiğin eziyet olmuştu

okula gitme imkanım yok yalnız üniversitenin sitesinde kayıp belgesinin aslı kabul edilir diyor. sağlık belgesi filan istemiyor.birde harçları hangi bankaya yatırıyoruz. ? üniversitenin sitesinde hiç bilgi yok harçlar ile ilgili

İşler değişti ozaman kolay gelsin.
sağolun

atarktan
29-08-2012, 13:27

Abi iki üniversitede kayıdımızın görünmesi sorun mu?

driftboy
29-08-2012, 13:29
teşekkürler :) şu diploma işinide çözsem rahatlayacağım.:)

hangi bölüm ?

bu arada bizim üniversitenin harçları garanti bankasına yatırılcak. Kimliğinle git bakalım borcun görünecek mi ? kalktı diyolar ama..

Dayı
29-08-2012, 13:30
bazı bankalar üniversite öğrencilerinden hesap işletim ücreti almıyorlar.

RSBurak
29-08-2012, 13:31
hangi bölüm ?

bu arada bizim üniversitenin harçları garanti bankasına yatırılcak. Kimliğinle git bakalım borcun görünecek mi ? kalktı diyolar ama..

turizm işletmeciliği 2. öğretim harç mecburen bize giriyor.kaçış yok :) verdiğim iban no garanti bankasının zaten :) ben duyuru yapmalarını bekliyorum 27 sinde açıklanacak demiş ama hiç bir bilgi yok.olmazsa bugün gidip öğreneyim

driftboy
29-08-2012, 13:32
sen müsait oldugun an bi git madem 2. öğretimsin. Hatırladığım kadarıyla bankamatiktende oluyo ne kadar oldugunu öğrenmek için gir bak :D

RSBurak
29-08-2012, 13:34
sen müsait oldugun an bi git madem 2. öğretimsin. Hatırladığım kadarıyla bankamatiktende oluyo ne kadar oldugunu öğrenmek için gir bak :D

tamamdır teşekkürler :)

psikolojikdeli
30-08-2012, 01:06
benimde ilk üniversite 2. öğretimdi hemde turizm otelcilik Allah kolaylık versin kardeşim Marmara 4 yıllık Besyo yu derece ile bitirdim o 2 yıllığı bitiremedim :) tabi bide okuduğun bölümü sevip sevmeme meselesi

2. üniversite biri açık öğretim olabiliyor sanırım fakat 2 normal devlet üniversitesinde kaydın olamaz diye biliyorum

Bu arada direk üniversitenin öğrenci işlerini ara aklına ne soru geliyorsa not al sor veya üniversiteye git öğrenci işleri ile yüz yüze görüş

cookies
30-08-2012, 01:10
benimde ilk üniversite 2. öğretimdi hemde turizm otelcilik Allah kolaylık versin kardeşim Marmara 4 yıllık Besyo yu derece ile bitirdim o 2 yıllığı bitiremedim :)

Kolay değil AİBÜ den yırtmak :) iyi yapmışsın geçiş yapmakla..

psikolojikdeli
30-08-2012, 01:15
Kolay değil AİBÜ den yırtmak :) iyi yapmışsın geçiş yapmakla..
Kökez den su içersen 5 sene ordasın kardeş kurtuluşun yok :)

cookies
30-08-2012, 01:17
Kökez den su içersen 5 sene ordasın kardeş kurtuluşun yok :)

Kökez den çok içtim 7 sene oradaydım :D

psikolojikdeli
30-08-2012, 01:22
Kökez den çok içtim 7 sene oradaydım :D
2003 girişliyim ben 2 yıllıktaydım ama genelde 4 yıllıkta besyo da idim 3 ay bugün okula gidilmez deyip yattığımı bilirim ulan İzzet ömrümü yedin :) neyse konu dağılmasın

cookies
30-08-2012, 01:29
2003 girişliyim ben 2 yıllıktaydım ama genelde 4 yıllıkta besyo da idim 3 ay bugün okula gidilmez deyip yattığımı bilirim ulan İzzet ömrümü yedin :) neyse konu dağılmasın

Ben de eğitim fak. 2003 girişliyim Düzceli bir sürü arkadaşım vardı Besyo' da galiba bölümün çoğu düzceliydi ondan :) Neyse konu dağılmasın :rolleyes:

RSBurak
30-08-2012, 17:38
benimde ilk üniversite 2. öğretimdi hemde turizm otelcilik Allah kolaylık versin kardeşim Marmara 4 yıllık Besyo yu derece ile bitirdim o 2 yıllığı bitiremedim :) tabi bide okuduğun bölümü sevip sevmeme meselesi

2. üniversite biri açık öğretim olabiliyor sanırım fakat 2 normal devlet üniversitesinde kaydın olamaz diye biliyorum

Bu arada direk üniversitenin öğrenci işlerini ara aklına ne soru geliyorsa not al sor veya üniversiteye git öğrenci işleri ile yüz yüze görüş

sağolun çok fazla tercih şansım olmadığım için bu bölümü yazdım hoşumada gidiyor.Allah bitirmeyi nasip etsin hepimize :)

SGTI
30-08-2012, 17:44
Ya birşey sormak istiyorum bende bu arada konu açılmışken.
özel bir üniversitede yarı burslu okuycam.Bir duyum aldım o üniversiteye gitmen için banka hesabın olması gerekiyor diye.Ödemeylemi alakalı neyle alakalı bilmiyorum ama teyyid etmek için sormak istedim.Özel üni lerin böyle bir zorunluluğu varmıdır?

RSBurak
30-08-2012, 18:43
Ya birşey sormak istiyorum bende bu arada konu açılmışken.
özel bir üniversitede yarı burslu okuycam.Bir duyum aldım o üniversiteye gitmen için banka hesabın olması gerekiyor diye.Ödemeylemi alakalı neyle alakalı bilmiyorum ama teyyid etmek için sormak istedim.Özel üni lerin böyle bir zorunluluğu varmıdır?

18 den büyükseniz hesap istiyorlar siz parayı oraya yatırıyorsunuz onlar oradan alıyor bir nevi okul kendini garantiye almış oluyor ödemezseniz banka sizi borçlandırıyor.

SGTI
31-08-2012, 21:52
Ya arkadaşlar yardımınız lazım ciddi bir problemim var.üni ye girdim ama şimdi şöyle bişey var net bilgi gerekli. Problemim ilk tecih indirimi hakkında.Şimdi ben 6 tane tercih yaptım. 4 ü aynı üniversitenin 2 si farklı üniversite hepsi aynı bölüm. x üni %100 burs x üni %50 x üni %25 x üni paralı benimde. %25 tuttu.Diğer 2 tercihim farklı üniversite ama bir bağlantım yok yani.Üniversitenin indirim şartlarını okudum tam emin olamadım.Tam olarak bilgi verebilecek varmı? Yazılan şey bu

"Ayrıca; 1’inci sıradan itibaren hiç ara vermeden İKÜ’ni tercih edip bu tercihlerinden kaçıncıya yerleşirse yerleşsin %15 İlk tercih indirimi uygulanacaktır."

mantıken 1.den itibaren hiç ara vermeden ikü yü tercih ettim ve bu tercihlerim arasında bir üniversiteye girdim.Bilgisi olan varsa sevinirim :o

SGTI
31-08-2012, 22:52
bilen eden yokmuudur?