PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İntegra gaz kelebeğinin Sİ montajı

Ome_RS
30-08-2012, 21:01
Arkadaşlar bu integra gaz kelebeğini si da kullananlar vardır aramızda
daha önce montaj yapmıs olan veya yapılırken incelemiş olan varmı baglantılarında bi kaç değişiklik yapılması gerekiyormus sanırım ben benm araca crx serviste taktırmıstım sorunsuz kullandım aylarca ama montajını cok incelememiştim bazı seleri hatırlamıyorum
kelebeği bi arkadasıma sattım si a takıcaktı ama rolantı sorunu olmus klimayı acınca arac sapıtmaya baslamıs sonra arıza lambasını flan yakmıs nerde hata yapmıs olabilir acaba kendiside konuya yazar mesaj sayısı olmadıgı için adına ben actı konuyu
şimdiden tesekkurler cevaplar için

Sİyah
04-09-2012, 10:59
tps sensörünü ayarlamamış olabilirmi. yada biryerden hava alıyordur.

Ome_RS
04-09-2012, 11:02
tpsı ayarladık dedi hava alma olayını bilmiyorum ama

despe
04-09-2012, 11:03
rolanti motoru görevini yerine getirmiyor sorun bu, ya karşılık geldiği deliğe denk gelmedi yada çalışmıyor.

DENON
04-09-2012, 11:06
rolanti motoru görevini yerine getirmiyor sorun bu, ya karşılık geldiği deliğe denk gelmedi yada çalışmıyor.cıkh değil , rolantı motoru görevını yerıne getırmese klıma kapalıykende sorun olur

sorun şu : klımayı actıgınızda emmeden vakum yapan bır valf var ıntegrada rolantıyı yükseltiyor ince borularla emme borusuna baglı eger o valf yoksa klımayı acınca rolantı düşer motor stop eder

despe
04-09-2012, 11:08
klima için ayrıyetten valf varsa sorun odur ozaman :D

caren
10-09-2012, 20:13
tps yi taktık fakat rolanti sensörünün integra kelebeğinde yeri olmadığı için boşta sedece soketini taktık ve kelebekte değilde boşta takılı oldu.. ve rolantiyi elle ayarladılar ama bu seferde arıza ışığı yakar oldu bnde takmaktan vazgeçtim herkeze yorunları içinde teşekkürler..

caren
10-09-2012, 20:17
arıza ışığını neden yaktığınıda ayrıca bulamadılar nedendir bnde çk merak ediyorum bişey olmas ondan dediler ama biras pinpirikli olduğum için orjinalini takmak zorunda kaldım :(