PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mazot Ve Arıza Işığı (Opel Corsa D 1.3)

RafetAraç
31-08-2012, 19:48
merhaba arkadaşlar. aracımla 120-130km hızla seyir halindeyken araç birden tekledi ve kesin mazot bitiyor dedim. çünkü mazot dibe dayanmştı ve arıza ışığı yandı birden arabada çekişten düştü gibi hissettm. hemen sağmda bulunan benzinlğie gidip mazot aldım marşa bastm ilkinde çalşmadı. kaputu açıp sensörleri filtreyi ve kızdırma bujilerinin kablosunu kontrol ettim fakat gözle görülür bişey bulamadm. tekrar marşa bastm ve sanırım yakıtı çekerek araç çalıştı ve arıza ışıklarıda söndü. fakat yakıtın bitmesi bunlara sebep olurmu onu anlayamadım. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

kemal_koker
31-08-2012, 19:49
pislik gelmiştir

tdipower
31-08-2012, 19:51
deponun dibini çektirmezseniz iyi olur yoksa olurda mazot filtresinden geçmeyi başaran en ufak bir parça kırıntı enjeksiyon sisteminde büyük arızalara sebep olabilir. muhtemelen düşük yakıt basıncı yüzünden arıza yakmıştır endişelenmeyin

berkay_aydin
hava yapmış oluyor sanırım, bence normaldir , bilgisayara bağlanıp arızanın ne olduğuna bakılıp silinir , sonra tekrar vermez zaten.. Depodaki tüm dibe çöken pisliği çekmiştir kesin mazot filtresini değiştirin bence sorun yok...

alpeRS
Hava yapmistir ilk marsta almama sebebi o ,sikintili bi durum yok yani

KSE71
31-08-2012, 20:04
Bizim corsada da olmuştu aynı şey, pislik gelmiştir demişlerdi. Ama bilgisayara bağlamadılar, bir daha da yapmadı zaten yeni mazot alınca. Depoyu tam bitirmeden mazot almaya dikkat edin demişlerdi. Muhtemelen ondandır

darkmann
31-08-2012, 20:09
Bendede insp4 yandi gecen gun arizayi bi krre gosterdi daha sonra sondu 45 bin bakiminda baktiricam

berkay_aydin
31-08-2012, 20:43
Bizim corsada da olmuştu aynı şey, pislik gelmiştir demişlerdi. Ama bilgisayara bağlamadılar, bir daha da yapmadı zaten yeni mazot alınca. Depoyu tam bitirmeden mazot almaya dikkat edin demişlerdi. Muhtemelen ondandır

kontağı açınca ağrıza ışığı sönüyor mu peki ? Bende egr arızası verdi anlık, sonra söndü, kontağı açtığımda arıza ışığı sönmüyordu, sildim arızayı şimdi kontağı açıp bekleyince diğer ışıklarla birlikte sönüyor...

RafetAraç
01-09-2012, 00:08
evet pislik gelme ihtimalini bende düşündüm ama yinede sorup bi emin olmak istedim.

ACTPK
01-09-2012, 09:38
merhaba arkadaşlar. aracımla 120-130km hızla seyir halindeyken araç birden tekledi ve kesin mazot bitiyor dedim. çünkü mazot dibe dayanmştı ve arıza ışığı yandı birden arabada çekişten düştü gibi hissettm. hemen sağmda bulunan benzinlğie gidip mazot aldım marşa bastm ilkinde çalşmadı. kaputu açıp sensörleri filtreyi ve kızdırma bujilerinin kablosunu kontrol ettim fakat gözle görülür bişey bulamadm. tekrar marşa bastm ve sanırım yakıtı çekerek araç çalıştı ve arıza ışıklarıda söndü. fakat yakıtın bitmesi bunlara sebep olurmu onu anlayamadım. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Hic bisey olmaz mazotun bitince pislik cekmis

Bendede insp4 yandi gecen gun arizayi bi krre gosterdi daha sonra sondu 45 bin bakiminda baktiricam

İnsp4 mazot filtresiyle ilgili servis kodu bi dahaki serviste degistirin.

m. ali öz
01-09-2012, 11:34
Hic bisey olmaz mazotun bitince pislik cekmis

İnsp4 mazot filtresiyle ilgili servis kodu bi dahaki serviste degistirin.

peki insp2 nedir ?

m. ali öz
01-09-2012, 11:37

aynı olay mazot bitince bende de oldu bi sıkıntı olmaz.

ACTPK
01-09-2012, 23:47
peki insp2 nedir ?

Let me google that for you (http://lmgtfy.com/?q=opel+insp2+uyarisi)

KSE71
02-09-2012, 03:59
kontağı açınca ağrıza ışığı sönüyor mu peki ? Bende egr arızası verdi anlık, sonra söndü, kontağı açtığımda arıza ışığı sönmüyordu, sildim arızayı şimdi kontağı açıp bekleyince diğer ışıklarla birlikte sönüyor...
Evet bizdede ışıklar normal.

berkay_aydin
02-09-2012, 04:17
Evet bizdede ışıklar normal.

o zaman arızanın derecesine göre hareket ediyor :D