PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bende trafıkten men edıldım (egzoz)

sem2.2
01-09-2012, 13:22
merhabalar.... ankaradayım ve polıs abılerımıın gazabından bende payıma dusenı aldım... egzozdan dolayı kı sılencır bıle var trafıkten men edıldım...arastırdıgım kadarıyla tekrar muayeneye gırmem gerekıyormus ancak trafık cezaları vs oldugundan dolayı da su aralar sıkıntıdayım... basından gecen abılerıme kardeslerıme sorum su muayeneye gırmeden bu durumu halletmenın yolu yok mu ? dıyelım ben orjınal son susturucuyu taktım yarın bır gun polıs yıne cevırdı sorgulattı egzozdan cezasından dolayı trafıkten men gozukuyor polıse :'' abı ben son susturucuyu cıkarttım bak orjınalı uzerınde ama sıstemden memur arkadaslar dusurmemıs'' dıyıp sallama sansım varmıdır?

yardımcı olacak arkdaslara sımdıden tesekkur edıyorum ve artık bu şerefsiz, bi şey bulamadıgında calıstır arabayı gazına bas bak ötuyo dıyen polıslerden de yıldığımı belırtmek ıstıyorum.... saygılar...

alihan61
01-09-2012, 14:08
aracınızın menini sistemden düşürebilirsiniz bu işlemi ankarada yapanlarda illaki vardır sizden 100-200tl arası bi ücret talep edeceklerdir... menini düşürmediğiniz takdirde girdiğiniz ilk cevirmede aracınız bağlanır.

onur_guler88
01-09-2012, 14:10
nerede yediniz cezayı? ayrıca varex ile sıkıntı yşayan oldu mu hiç

ugur_EN_
01-09-2012, 14:21
bildiğim kadarıyla trafikten men olan araç 2. kontrolde çekiciyle otoparka çekiliyor...

serkanokan
01-09-2012, 14:23
Gecmis olsun. Nerede cevirdiler peki biz de dikkat edelim.

mechanic
01-09-2012, 14:29
ne muayenesi ya nereden uyduruyorlar ??
ödünç bir egzos bul egzosculardan, 100tl ver işte pazarlık yap, git bi trafik ekibinin yanına abi abi ağla,
düşürmek için bir kağıt belge var onu doldurup imzalatıyorlar sana..
olmadı trafiğe gidsersin ama egzosu yaptır git.

haaa tanıdığım tarfikçi var diyorsan ona git. egzosu sökmeden belki yapılabilir...
muayene diye birşey yok

ondertopcu
01-09-2012, 14:32
Aracı otoparka çektilermi?

sem2.2
01-09-2012, 16:09
arjantın caddesınde cektıler dün gece hatta 5455di ekıp arabasının plakası 1 tane gercekten cins ve dayagı hakeden abımız tarafından baglandı aracım sabah gıttım cıkarttım ... benımde aklıma gelen orjınal susturucuyu takıp trafık subeye gıtmek bıraz saf ayagına yatıp aracımınsatısını vercem ancak men gorunuyor vs demek ... orjınal remus kullanıyorum hava fıltresının sesı bıle daha fazla cıkıyor sılencır var ustunde adam gaz ver dıyıp bagladı gece gece ... benı de korkutan muayeneye gırmen lazım demelerı onceden sadece tespıt oluyormus bıldıgım kadarıyla sımdı muayene cıkmıs ... pazartesı gıdıp trafık subeden çözmeye calıscam artık ....

SeRKaN
01-09-2012, 16:19
Gecen sene aynisi basima geldi men edildi trafikten izin kagidi veriyor bir 2 3 gun icinde cevirmeye falan girersen gosteriyorsun.
Ben egsozu sokup orjinali takip emniyete gittim aracla beraber sira aldim bekledim falan durumu soyledim tamam dedi izin kagidini aldi gidebilirsin birazdan men dusecek dedi.
Artik benim sansimmi bilmiyorum ama bakmadilar araca egsoz sokuldumu diye.

shele
01-09-2012, 19:02
trafik şubeye gideceksen aracında cam filmi, app plaka filan varsa kılın biri çıkıp bunları da söktür diyebilir. bi de sildirdiysen plakanın çerçevesindeki siyah boyaya bile laf eder. tecrübeyle sabittir.....
en güzeli orj. son susturucuyla çevirme yapan herhangi bir ekibe yanaşıp rica etmek. şubede her zaman işler kolay olmayabilir.

mechanic
01-09-2012, 19:04
trafik şubeye gideceksen aracında cam filmi, app plaka filan varsa kılın biri çıkıp bunları da söktür diyebilir. bi de sildirdiysen plakanın çerçevesindeki siyah boyaya bile laf eder. tecrübeyle sabittir.....
en güzeli orj. son susturucuyla çevirme yapan herhangi bir ekibe yanaşıp rica etmek. şubede her zaman işler kolay olmayabilir.

lan adamın yakasına yapışacaktım o.çler.
plakanın kenarında siyah boya olacakmışşşşş. neler neler yaaa

trafik çevirme yapana yanaşmak daha mantıklı doğru, onlar tam takım evrakla orda oluyorlar..

kemal_koker
01-09-2012, 19:08
bu yüzden app nin kenarında ki siyah çerçeveyi sildirmiyorum :D

Dentech
01-09-2012, 19:46
vay arkadaş vay,neler oluyor böyle ya...uğraş dur şimdi işin yoksa

tdipower
01-09-2012, 20:03
arjantin caddesi rabat sokak köroğlu bu civarda 1 sene boyunca plakasız ve düz boruyla gazladım :D tek bir polisle problem yaşamadım sizinki şanssızlık olmuş biraz

CasabLanca
01-09-2012, 20:23
hacı bana mesaj atda çözelim problemi

sem2.2
02-09-2012, 14:59
tam benım aracımı cekerken yanımızdan megane gectı hemde sanayı ısı egzozla gurul gurul hadı dedım bunu da ceksene baglasana falan cevap bıle vermedı serefsızler illallah ettirdiler artıkk zorla kendılerıne kufur ettırmek ınsanların hoslarına gıdıyor dıye dusunmeye basadım artıkk... (bu arada aracım park halındeydı ne calısıyordu ne gazlıyordum cok ılgınc )

sem2.2
02-09-2012, 15:02
bır de cam fılmı artık serbest degıl mı ? haberlerde vs cıkmıstı dıye de hatırlıyorum hala takıyolar mı cam fılmıne bende yenı yaptırdımm :)

MatraX_07
02-09-2012, 15:24
herkesim dediğine aldırmaa
Sanayıden egzoz yapıldıgına daır fatura al Trafık'e gıt göster Men'ı kaldırırılar
Eğer Tanıdık varsa bu ıslemlerı yaptırmna bıle gerek yokı
Ben 3defa Men yedım Men yedıgım sonrası Telefonla kaldırttım
Yanı tanıdık olması sart

Frid
02-09-2012, 15:31
cahil cahil konuşmalara ithamlar düşüncelere devam türkiyem süpersin

silent furious
02-09-2012, 16:14
tam benım aracımı cekerken yanımızdan megane gectı hemde sanayı ısı egzozla gurul gurul hadı dedım bunu da ceksene baglasana falan cevap bıle vermedı serefsızler illallah ettirdiler artıkk zorla kendılerıne kufur ettırmek ınsanların hoslarına gıdıyor dıye dusunmeye basadım artıkk... (bu arada aracım park halındeydı ne calısıyordu ne gazlıyordum cok ılgınc )

nasıl yani park halindeki arabaya ceza kesip men edip yüklenip gittiler mi

SieRRa
02-09-2012, 20:12
Benzer olayı bende yaşamıştım,benzinlikte arkadaşlarla muhabbet ediyorduk 2-3 ekip arabası geldi çalıştırın arabaları dediler ses çıkınca da cezayı yazdılar,karşıdan bakıp orjinal egzoz değil deyip çalıştırmadan ceza yazdıkları araba da oldu aramızda.Şikayet varmış bize denk geldiler yani.1 hafta kadar izin yazdılar cezayı ödeyip egzozu değiştirdim trafik şubeye gittim göstermek için,bi memur araca baktı çalıştırdı gaza falan bastırdı egzoz sisteminde hiçbi değişiklik yoktu kat. bile üstündeydi o zaman ama ben anlamam orjinal mi değilmi bu susturuyosunuz bi şekilde git değiştirdiğine dair fatura getir dedi tekrar gidip egzozcudan fatura aldım getirdim halloldu.Tekrar egzoz cezası yersen araç muayeneye girmek zorunda kalıcak falan demişlerdi cezayı yazan memurlar,siz 2. defa mı egzoz cezası yediniz acaba ondan muayene demiş olabilirler ?

caglargungor
02-09-2012, 20:34
biraz şans işi beni geçenlerde parkcaddesinde yakaladılar plakasız eksoz muayene yokken 75 lira yazıp gönderdiler tamamen şanş işi

sem2.2
02-09-2012, 21:07
benımde ılk park halınde sag serıtteyken arkama polıs arabası durdu ılk once devam ett dedı tam araca bınerken evrakları getır dedı goturdum cok sukur herseyım tam muayene vs vs bu sefer plakaların nerde dedı bagajda dedım sonra ındı arabayı calıstır dedı egzozdan bagladı cagırdı cekıcıyı yukledıler goturduler.... durup dururken olan olay... bı de pıskın pıskın ekıp arabası gordugunde devam etseydın ya dedı ağlarmısın gülermisin... bende yarın sabahtan orjınal egzozumu taktırıp trafık subeye gıdıcem sansımı denıcem ınsallah muayene demezler .. onceden sadece tespıte gırılıyormus herhalde sımdı degıstırmısler komple muayeneye gırmesı gerekıyormus aracın aradım tüvtürkden öğrendim

Emre Akçay
02-09-2012, 21:32
Ben 3 kere men edildim egsozdan ceza yazmaktan başka bişey yapmadılar. Normal prosedürde araba bağlanıyor. Özel izin belgesi ile sanayiye yollanıyor. Egsozu söktüğüne dair belge alıyorsun ve trafik şubeye gidiyorsun. Sonra muayeneye giriyorsun. Tekrar trafik şubeye gidip kaldıyorsun meni. Ama uygulamıyorlar bunu pek. Polisler için uzun bir işlemmiş. Kendi öyle diyordu. Ben daha sonra sistemden üçünü de kaldırttım tanıdık bir polis arkadaşıma.

sem2.2
03-09-2012, 01:05
yarın orjınal egzozu taktırdıgıma daır bır kagıt fatura bısey alıp emnıyette efendı bır cocuk olarak kımseyle zıtlasmamaya calısarak sansımı denıyecegım artıkk...

altugkocer
03-09-2012, 09:08
ben de en son 2 sene önce egzostan men yemiştim prosedür aynı mı değişti mi bilmiyorum

omer_45
03-09-2012, 10:48
geçmiş olsun aynı olay 4 hafta önce başıma geldi çevirmeyi gördüm boşta giderken atladılar yola araçtan indirdiler aldılar evrakları hiç bişey sormadan başladılar evrakları doldurmaya ne kadar yazma desemde cevreyi rahatsız etmedim hiç sesi çıkmıyodu desemde egsozun büyük orjinal değil diyip doldurdu belgeleri imzala dedi bide trafikten geçici men belgesi verdi.o acıyla bağırttıra bağırttıra gittim.5 gün sonra tanıdık egsozcu arkadaşın yanına uğradım trafikten men ettiklerini söledim orj egsoz takalım dediğimde gerek yok dedi ufak not kağıdına xxxxx106 plakalı aracın orjinal egsozu xxx eksoz tarafından takılmıştır yazdıktan sonra kaşeleyip imzaladı. sabah o kağıtla erkenden trafiğe gittim aracım trafikten men oldu eksozcuya gidip orj eksoz taktırdıktan sonra bu kağıtla trafik şubeye gelmem gerektiğini söylediler dedim kağıdı verdim tamam diyip sistemden meni düşürdük dediler.bilginize

gazi
03-09-2012, 11:01
geçmiş olsun, arabadan soğuttular yeminle. yakında ön koltuklar çok geride diye de ceza yazmaya başlarlar. canım Türkiyem...

omer_45
03-09-2012, 11:16
yeminle yaparlar öyle zıt insanlar var ki plaka,ceset torbası,tebeşir,dikiz aynasına takılan süs,jant tampon kaput vs orjnallik dışında araçta ne varsa hepsine ceza yazma hakkına sahipler,bunları her çevirmede söylemelerine sahip oldukları gibi.

tstdrvr
03-09-2012, 12:27
bende 3-4 gün önce varex egzosumun sesi kapalıyken ceza yedim. araba gayet sessizdi dizellerden bile sessizdi resmen. 10 günlük izin belgesi verdiler...

TayfunS
03-09-2012, 12:36
Geçmiş olsun. Hakkaten kötü şans

sem2.2
05-09-2012, 16:31
eveeeeeeeeeet konuyu bıraz hortlatıyım basımdan gecenlerı anlatıyım.... ankarada olanlar bılırler ankamallun ordakı emnıyetı... gırıste sıkıntı baslıyor sıgortacılar yapısıyor abi ne lazımdı dıye... neyse sagolla eyvallahla atlatıyosunuz yapıskan ınsanları... heee bu arada egzozumu degıstırdım ve faturamı aldım... aracımı kaptalmıstım tüv'e gittim tespitini vs yaptrıdım denılene göre belgelerım eksıksız... neyse gıttım belge yenılemeye yanastım cama sordum böyle böyle trafıkten men ettıler egzozdan dolayı degıstırdım faturamı da aldım dedım adamın ne derse beğenırsınız? ''amaaaaan bosver degıstırmıssın dursun men bısey olmaz cevırırlerse bak egzoz yokdersın devam edersın '' gülermisin ağlarmısın.... neyse renkden dolayıda ruhsat degıscektı zaten ancak tüvde aracı mor sıyah yazdılar ancak kesılen fatura pembe sıyah... nedenı de tüvdekı adam pembe renk kodu olmadıgııcın mor yazıyorum demıstı...neyse adam baktı faturada baska tespıtte baska dedıkı baskomsere gıt... gıttım baskomsere anlattımdurumu '' bu nasıl iş yaa araba mor mu pembe mı bu nasıl tespıt'' vsvs dıye bı de fırça yedım... adama da yıne sordum dedım men oldu aracım egzozdan dolayı napmam gerek bu sefer baskomserin de dedıgı su : '' belkı kurtulustakı trafık sube kaldırır. ama cevırırlerse aracınıcekerler'' ıcımden nasıl sovuyorum ama memuru baska soyler amırı baska soyler bunun bır dogrusu yok mu yoksa bırden cok mu dogrusu var bız mı yanlıs dusunuyoruz kendımden suphe etmeye basladım.... komsere kolay gelsın dedıkten sonra gıttım rengı ısletmek ıcın belge degısıme . bu sefer memur sıran gectı sımdı sıra alsan da yetısmez en ıyısı sen sabah erkenden gel... dıyecegım o kı bılmıyorum memur olanlar var mı aramızda ama nedır bu ınsanları zora kosmaktaki aldıkları hazzz.... cok mu tatmın oluyorlar cok mu sevıyorlar?? güzel turkıyemde bır cok dogru var farkındayız ama sordugumuz kısılerınde bılgısıızlıgı yuzunden neden ınsanlar bu kadar cok ugrasıyor...neyse yarın sabahtan tekrar emnıyet yolu benı bekler.... saygılar...................

ssdriver
28-11-2012, 10:48
eveeeeeeeeeet konuyu bıraz hortlatıyım basımdan gecenlerı anlatıyım.... ankarada olanlar bılırler ankamallun ordakı emnıyetı... gırıste sıkıntı baslıyor sıgortacılar yapısıyor abi ne lazımdı dıye... neyse sagolla eyvallahla atlatıyosunuz yapıskan ınsanları... heee bu arada egzozumu degıstırdım ve faturamı aldım... aracımı kaptalmıstım tüv'e gittim tespitini vs yaptrıdım denılene göre belgelerım eksıksız... neyse gıttım belge yenılemeye yanastım cama sordum böyle böyle trafıkten men ettıler egzozdan dolayı degıstırdım faturamı da aldım dedım adamın ne derse beğenırsınız? ''amaaaaan bosver degıstırmıssın dursun men bısey olmaz cevırırlerse bak egzoz yokdersın devam edersın '' gülermisin ağlarmısın.... neyse renkden dolayıda ruhsat degıscektı zaten ancak tüvde aracı mor sıyah yazdılar ancak kesılen fatura pembe sıyah... nedenı de tüvdekı adam pembe renk kodu olmadıgııcın mor yazıyorum demıstı...neyse adam baktı faturada baska tespıtte baska dedıkı baskomsere gıt... gıttım baskomsere anlattımdurumu '' bu nasıl iş yaa araba mor mu pembe mı bu nasıl tespıt'' vsvs dıye bı de fırça yedım... adama da yıne sordum dedım men oldu aracım egzozdan dolayı napmam gerek bu sefer baskomserin de dedıgı su : '' belkı kurtulustakı trafık sube kaldırır. ama cevırırlerse aracınıcekerler'' ıcımden nasıl sovuyorum ama memuru baska soyler amırı baska soyler bunun bır dogrusu yok mu yoksa bırden cok mu dogrusu var bız mı yanlıs dusunuyoruz kendımden suphe etmeye basladım.... komsere kolay gelsın dedıkten sonra gıttım rengı ısletmek ıcın belge degısıme . bu sefer memur sıran gectı sımdı sıra alsan da yetısmez en ıyısı sen sabah erkenden gel... dıyecegım o kı bılmıyorum memur olanlar var mı aramızda ama nedır bu ınsanları zora kosmaktaki aldıkları hazzz.... cok mu tatmın oluyorlar cok mu sevıyorlar?? güzel turkıyemde bır cok dogru var farkındayız ama sordugumuz kısılerınde bılgısıızlıgı yuzunden neden ınsanlar bu kadar cok ugrasıyor...neyse yarın sabahtan tekrar emnıyet yolu benı bekler.... saygılar...................

ben aracı üzerime alırken aracılara komisyon vermemek için kendim yapayım dedim. o emniyete 5 kez gittim. ancak 5. gittiğimde ruhsatı alabildim. ilk gittiğimde belgeleri verdim. borcu yoktur kağıdı ankara dışından alınmış burdaki vergi dairesinde tekrar alın dediler. gittim aldım. bugüne yetişmez yarın gel dediler. ertesi gün gittim. yine bizim ruhsat yok. memura soruyorum, eksik evrak listesine bak diyor. orda da yokum. 3. gün tekrar gittim. yine yok. bu sefer eksik evrak listesinde adım olmamasına rağmen çekmeceden bir yerden benim dosyayı buldular. eski ruhsatta araç ağırlığı yazmıyormuş. yetkili servise git ağırlık tespiti yapsınlar dedi. e dedim zamanında nasıl çıkmış bu ruhsat eksik olarak ? valla ne bileyim diyo. gittik o kağıdı aldık. o gün yine yetişmedi. 5. gün ancak alabildim. allah kimseyi bir hastaneye iki devlet dairesine düşürmesin...

turci
28-11-2012, 11:13
en cok korktugum seydir Türkiye'de devlet daireleri ve memurlarinin eline düsmek.
nasil bir virüs ise artik, konsolosluklarda ayni.

16EC813
28-11-2012, 11:18
banada trafikten eksozdan meni akldırmaya gittigimde bu orijinal eksozu degil git servisten belge al demişlerdi :D

VtecDream
28-11-2012, 11:20
arkadaşlar şunu bilin park halindeki yazılan cezayı iptal ettirebilirsiniz. ayrıyetten duran arabayı çalıştırmanızı isteyemezler. istediği kadar konuşsun.

SeRKaN
28-11-2012, 11:20
bunların ne istedği belli olmuyor daha önce benim başımada geldi konuyada yazmıştım zaten
emniyete gittim tamamdır kaldırıyorum dedi meni kaldırmamış çevirmeye girdim tekrar gene men edildi ama bağlmadı ben anlamadım bu işi men gözükyorsa neden bağlamadı

GTCihad
28-11-2012, 11:35
yapma kardeşim ya haftasonu egsozu taktıracaktım bak şimdi korktum yine.

geçmiş olsun bu arada

ilkerist
28-11-2012, 11:37
airmass alacaktım tırsmaya basladım :D

kerimvtec
28-11-2012, 11:40
egzozdan dolayı men edıldıkten sonra kesınlıkle muayeneye gırmeye gerek var mı ? yoksa orj. egzoz takıp gosterdıkten sonra men olayı kalkıyor mu ?

Tuncay
28-11-2012, 12:23
airmass alacaktım tırsmaya basladım :D

Bendede mugen egzoz var az ses çıkarmasına rağmen yinede sıkıntı olacağı için ortaya tüp taktırdım 1 boy kaybettim ama yapacak bişi yok:(

ilkerist
28-11-2012, 12:25
Bendede mugen egzoz var az ses çıkarmasına rağmen yinede sıkıntı olacağı için ortaya tüp taktırdım 1 boy kaybettim ama yapacak bişi yok:(

Varexe dönsek!Ses olayı sıkıntı olmaz,kapalıyken çok sessiz,açıldığında vtecte nasıl ses verir ki?

Tuncay
28-11-2012, 12:27
Varexe dönsek!Ses olayı sıkıntı olmaz,kapalıyken çok sessiz,açıldığında vtecte nasıl ses verir ki?

Kafasına takarsa memur hiç ses çıkmasa bile men edebilir civic si varken oem egzozumda kafalık vardı o yuzden bağlandim teknik değişiklik

drago
28-11-2012, 13:56
valla eksoz ucuna bakıp da bu orjinal eksoz değil diyen bile var, varexe marexe bakmaz o iş

16EC813
28-11-2012, 13:59
egzozdan dolayı men edıldıkten sonra kesınlıkle muayeneye gırmeye gerek var mı ? yoksa orj. egzoz takıp gosterdıkten sonra men olayı kalkıyor mu ?

o men kagıdında yazar zaten 7 gün içinde orijinalini taktırıp trafige gidiyosun memur bakıyo kanaat getirirse menini kaldırıyo
eyer benim gibi kılına ve bilmeyenine denk gelirsen orjinalliginin isbatını istiyo servisten ,tecrübeyle sabit ben yaşadım :D

kerimvtec
28-11-2012, 14:08
o men kagıdında yazar zaten 7 gün içinde orijinalini taktırıp trafige gidiyosun memur bakıyo kanaat getirirse menini kaldırıyo
eyer benim gibi kılına ve bilmeyenine denk gelirsen orjinalliginin isbatını istiyo servisten ,tecrübeyle sabit ben yaşadım :D

Teşekkür ederim abicim açıkladığın için..Tekrar muayeneye gitmiyosak iyi vallahi tuvturk stresıyle ugrasmak başa bela :D

erdem325
28-11-2012, 14:14
farkli eksozun resmi olarak isletilmesi gibi birsey varmi peki?
yani yasal ses limiti icerisinde oldugunu varsayiyorum, almanyadaki gibi ben bunu taktim, iste tuv onayi iste zarti zurtu, bunu araca isletmek istiyorum gibi birsey?

16EC813
28-11-2012, 14:15
Teşekkür ederim abicim açıkladığın için..Tekrar muayeneye gitmiyosak iyi vallahi tuvturk stresıyle ugrasmak başa bela :D

bişey degil kardeşim ;) benim eksoz anılarım çoktur :D

StyleALP
15-02-2014, 22:42
İyi akşamlar;

Bu akşam trafik denetlemesinde madde 32 den cezamı yedim. Cezanın nedeni de vanalı egzos. Aracım yarın lazım bana şimdi yarın çıkartabilme i kanım var mı? İzlemem gereken yol nedir?

Teşekkür ederim, iyi forumlar...

GC8 GT
15-02-2014, 23:05
Bu polisleri ve böyle sistemie bin kere lanet olsun.
ekmek arabaları, koca servis aracları, iveco lar bilmemleler ÖKÜZ gibi ses cıkartıp rahatsızlık veriyor.
onlara sorun yok da
Benim spor aracıma mı sorun var.
Bu polisleere ve bu anlayışa çok küfür ediyorum.
polisler yüzünden bostanlı da 2 tur atamaz hale geldik.
Warex olsa ne fayda.. Warex irade ile alakalı bişey.
Olsa da insanın kapatası gelmiyor ki
Fısır fısıır sessiz gezen s2000 in ne faydası var :)

geçen aylarda eksozdan ceza yedim ve men edildim.
gecici eksozla men i kaldırttım. bu sefer kontrol eden adam basıklıga ve cam fılmıne taktı..
neyse ki kaldırttım men i.
fakat ceza puanım da onceden dolmus ve ehliyetimi gecersiz saydılar
ehliyetsiz araba kullanmaktan 1407 tl + 307 tl ceza yazdılar
ertesi gün indiirmle 1304 tl odedim kufrederek..
Cekememezlikten ve kıskanclıktan habire durduran tum polis memurları..
7 sulalenız sahın dogandan oteye bınemesın..

ogz61
18-06-2016, 21:08
2 saat önce Gümüşyaka kınalı da köprü altında jandarma egzozdan men verdi. Egzozu sökmeden bunu çözmenin bi yolu yokmudur? İskender abinin şaheserini bozmaya kıyamıyorum :(